1935 OPEL LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 31 December 1934 UIT DE RIJNSTREEK. Brengt voor da autobazHtars zwaardara lastan maa Door LAAG banzinagabruik an garing aigangawicht zult U toch NOG GOEDKOOPER rijden mat CORRESPONDENTIE. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllt UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AARLANDERVEEN. De afd. Aarlanderveen Ned. V. Z. ver gaderde onder leiding van den voorzitter den heer H. de Rooy. Tot bestuursleden werden gekoeer. de beeren O. v. Aken en A. L. r. d. Klein. Het verslag van den penningmeester gaf een voordeellg saldo van f. 91.7» aan. De afd telt 42 leden In totaal waren er 21 ziektegevallen met 245 ziektedagen. -o ALPHEN. Afscheid van den heet J. Verseput. Wegens reorganisatie van het politie corps heeft onze plaatsgenoot de heer J. Verseput. agent van politie le kl. alhier heden den dienst met pensioen verlaten, na ruim 27 dienstjaren Het offlcieele af scheid had hedenmiddag plaats op de trouwzaal van het huls der gemeente. WIJ komen hierop nader terug. Zaterdagmiddag 5 Januari des n.m. te halfvler zal de Ijsbaan van de ver. „de Alphensche Ijsbaan" officieel worden ge opend. Wegens het bedanken van den heer D Kapteijn ais voorlezer der NU Kerk Julianastiaat. heeft de kerkeraad beslo ten met Ingang van 1 Jan. a.s. het voor lezerschap op te heffen onder dankzeg ging aan den heer Kapteijii voor de trouw en toewijding waarmede hU deZë functie jaren lang heeft vervuld. De opbrengst van de Stuiverscollecte over het laatste halfjaar ten bate der zending bedraagt f. 110.20. De opbrengst van de busjes van uit bouw der NB. Kerk bedraagt over de af- geloopen maand plm. f. 170. i o BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Maria, d. van A. Zandbergen en R. S. Raateland Meche- lina Petronella Geurtje, d. van J. C. Was senaar en G. Schermer Anna Elisa beth, d. van J. Spek en J. Slkma Ida Pia, d. van J. Schouten en S. v. Vodtui len Jacoba Annie, d. van E. Bobeldijk en J. Hoogendoom. Overleden: Antje Ravesteln, echtgenoote Van S. Borst 60 J. R.K. Kiesvereeniging. De R K. Kiesvereeniging die 35 Jaar be staat hield haar Jaarvergadering. Na vaststelling der notulen volgde finan cieel verslag van den penningmeester waaruit bleek, dat de geldmiddelen f. 281 82 bedragen. Herkozen weiden als bestuurslid de heeren Adr. Blom, J. G. Mens en Chr. J. A. v. Koppen. Als afgevaardigde naar de Kamercentrale en Statenkleskring werd gekozen de heer H. G. Mathot, evenals diens plaatsvervanger de heer F. Colla. Als Candida ten voor de groslijst voor de Prov. Statenverkiezing werden gesteld de heer van Flsenne, Deerenberg. P. de Jong en onze plaatsgenoot H. G. Mathot. Besloten werd dezen winter nog een poli tieke lezing te doen houden, waarvoor is aangezocht de heer A J. Loerakker, Ud der Tweede Kamer. Na ged ac htenwisseling volgde sluiting. Door een ambtenaar van de Zuivel- centr&le ls, in samenwerking met de politie bij een alhier wonende slager een hoeveel heid vet ln beslaggenomen, zonder dat dit was gebanderolleerd Tevens werden een hoeveelheid banderollen ln beslag geno men, die reeds gebruikt waren geweest, waardoor de belasting was ontdoken, Gevonden: Een rijwiel, damestasch, jongensjekker, Zeeuwsche broche en een jasje. Inlichtingen politiebureau. o HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. A. Straathof, geb. van Dijk Z. T. den Hertog geb. Tofckens, D. Ondertrouwd: G. M. van der Kolk. 28 jaar en M. O. Perreljn. 22 Jaar G. van Aalst, wed, van C. Maaskant. 48 jaar en A. S. Slappendel, 48 jaar. Aan het bureau voor Arbeidsbemid deling staan als werkloos 189 personen Ingeschreven, waarvan 44 steuntrekkend. o KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. De gasprijzen verlaagd - De wethouders- salarissen - Geldleenlng - De woning van den Burgemeester. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter weth. Slegrtenhorst. Tegenwoordig alle leden. Na opening door den voorzitter met gebed memoreerde spr. de ziekte van den Burgemeester en wenschte hem een spoedig herstel toe. Na vaststelling der notulen volgde goed keuring der gemeente-rekening 1932. Te vens werd de vorige gemeente-ontvanger de heer Rollema onder dankbetuiging voor diens als zoodanig bewezen diensten ge dechargeerd. Mededeeling werd gedaan van de plaats gehad hebbende kasopnamen. De Inkom sten bij den Ontvanger bedroegen f 89.019.47; de uitgaven f 86.750.72. In kas f. 2268.75 Inkomsten Waterleidingbedrijf 1.10.105.21 en uitgaven f. 10.099.84. In kas 1.587 Alle bescheiden werden ln orde be vonden. Besloten werd hierna tot het aangaan eener overeenkomst met de N V. „Gekro" te Overschle Inzake de destructie van vleesch enz. en wel met Ingang van 1 as' De bosten zullen bedragen 1. 44.8d, terwijl de overeenkomst wordt aangegaan tot 31 December 1938 en ver der stilzwijgend verlengd behoudens een opzegtermijn van een Jaar. In verband hiermede werd de overeenkomst aange- RECLAME. gaan met J. W. Kwakernaak met ingang van 1 April a.s. opgezegd. Wijziging overeenkomst betreffende de levering van Gas door de Stedelijke Gas fabriek te Lelden. De voorzitter lichtte de tot stand geko men wijzigingen toe. De prijs van het gas wordt met 1 cent verlaagd en gebracht van 11 op 10 cent. terwijl bovendien, door dat de gemeente Lelden de gasprijs ook met 1 cent verlaagd heeft, de gasprijs ln deze gemeente praktisch wordt vermin derd met 2 cent per M3 en alzoo zal be dragen 9 cent. De gasprijs voor de straat verlichting wordt teruggebracht van 7'/t cent op 6 3/4 cent per M3. De nieuwe over eenkomst wordt aangegaan t/m. 1959. Al dus besloten Hierna werd de vergoeding bedoeld in art. 101 der L.O -Wet 1920 voor de Ned. Herv. school alhier, over het Jaar 1932 vastgesteld op f. 1895.58. Regeling presentiegelden Raadsleden en jaarwedden wethouders. Ged. Staten wenschen het presentie geld voor den Raad te handhaven op f. 120 B. en W. stellen voor dit te bepalen op f. 160 in verband met de vele vergade ringen. Verschillende leden verklaarden zich in dezen tijd van bezuiniging tegen verhoo ging. Het voorstel van B. en W. werd ver worpen met 5 tegen 2 stemmen, die van de belde wethouders. De jaarwedden van de wethouders welke thans te zamen bedragen f. 240. wenschten Ged. Staten op dat bedrag te handhaven. Door wethouder van Egmond werd ge wezen op de steeds meerdere werkzaam heden. Over het afgeloopen jaar zijn pl.m. 30 vergaderingen gehouden. De heer van der Sterre wees er aan de hand van cijfers uit overeenkomstige gemeenten op, dat de wedden hier te laag geacht moeten worden. De heeren Lieverse en Kok wa ren van dezelfde gevoelens. De heeren van der Lee en de Jong achtten verhooging in de tegenwoordige tijdsomstandigheden niet gerechtvaardigd. Het voorstel van den heer Lieverse om de wedden te bepalen op f. 150 voor eiken wethouder, werd aangenomen met 3 te gen Z st., die van de heeren van der Lee en de Jong. De wethouders onthielden zich van stemming. Hierna werd na toelichting door den voorzitter en secretaris met alg. st. be sloten met de N.V. „Vesta" MIJ. van Le vensverzekering N.V. te Arnhem, een geld leenlng aan te gaan groot f. 46.600 a 41/8°/» tegen een koers van 100. onder voorwaarde, dat deze Mij. zich kan veree nigen met de door den Raad alsnog ver langde wijzigingen. Besloten werd aan het bestuur van het Burgerlijk Wees- en Armhuis alhier, we derom uit te leenen f. 2000, rentende 3'/i"/t 'sjaars, af te lossen uiterlijk 31 Dec. 1935. In de vacature van lid van het Burger lijk Armbestuur en het Bestuur van het Burgerlijk Wees- en Armhuis, wegens ver trek van den heer Zuijdwljk. werd be noemd de heer C. N. J. Koot. terwijl de heer W ,A. v. d. Dool wederom werd Ge noemd als Ud der Commissie van toezicht op het L O. Na toelichting door den voorzitter vond vaststelUng plaats van een besluit tot wij ziging der begrootingen dienst 1934 en 1935. Volgde het punt: „Uitwoning Burge meester". B. en W. zijn van oordeel, dat ook thans nog geen geschikte woning voor den burge meester aanwezig is en ook in de toe komst niet verwacht kan worden, dat een passende woning beschikbaar zal komen; zij stellen dan ook voor Ged. Staten in dezen zin te berichten. De heer van der Lee was evenals andere leden van oordeel, dat de bovenwoning van het Raadhuis wel een geschikte wo ning voor den burgemeester ls. De burge meester moet ln de eerste plaats ln eigen gemeente wonen. Men achtte hier echter geen geschikte woning voor den Burge meester aanwezig. Het voorstel van B. en W. werd hlema met alg. st. aangenomen. Rondvraag. De heer van der Lee wees op de hoUen voor de bruggen en den Lage- waard; de heer Lieverse vroeg om de goten en het voetpad in den Hoogen- waard te hersteUen. De voorzitter zelde verbetering toe. Ook Informeerde de heer Lieverse of de kwestie met aannemer de Graaff opgelost ls, waarop de voorzitter bevestigend ant woordt. In dit verband spraken enlcele leden hun ontevredenheid uit over de slechte bestrating van het laatste gedeelte in den Hondsdijk en achtten reeds nu her stelling dringend noodzakelijk. Ook werd scherp afgekeurd het ln dezen gevoerde beleid van den architect. De voorzitter zelde toe, een onderzoek te zullen Instellen in hoeverre verbetering noodig is. De heer van der Sterre vroeg ol niet meerdere bewoners van den Lagewaard kunnen aansluiten aan het electrisch net, daar toch Indertijd door velen voor aan sluiting is geteekend en de gemeente zich destijds voor een zeker bedrag garant heeft moeten stellen, waardoor zij zich thans voor groote geldelijke offers ziet geplaatst. De voorzitter onderschreef zulks; de ge meente kan hierin echter niet dwingend optreden. Andere leden wezen er nog op, dat ln dezen crisistijd de bosten van aan sluiting voor velen te zwaar zijn. Ten slotte dankt de voorzitter den Raad voor de vlotte en aangename samenwer king en wenschte den leden een goed be gin ln het nieuwe jaar. Hierna sluiting. Door de Ned. Herv. Meisjesver „Martha" zijn ln het afgeloopen Jaar 202 stuks kleedingstukken vervaardigd, waar van er 61 aan de Zondagschool en 141 aan de behoeftige gezinnen uitgereikt werden. o LEIMUIDEN. Loop der Bevolking. Ingekomen: J. V. van den Berg en gezin van Woubrugge B. 294 C. J. Breedeveld van Den Haag, Loosduinen, Mecklenbur- gerplein 35. Vertrokken: F. Roest en gezin naar Al phen aan den Rijn, Rozenstraat 11 O. C. Bernard naar Haarlem, Vaart 18 H. Bon en gezin naar Amsterdam. Paardenkraal- straat 10 huls A. P. v. Graas naar Bloe- mendaal, Krommelaan 2. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Kors, z. van C. J. A. Blauwhoff en van P. M. van Tol Martha Elizabeth Jacoba. d. van Adrianus Joze- phus Möllers en van M. E. Kalker Hen- dricus Joseph, z. van J. l'Aml en van M. M. Messing Nicolaas Petrus Theodorus, z. van R. J. Broekhulzen en van Th. M. van der Meer Maria, d. van J. Malipaard en van A. Rietdijk Jacobus Petrus Maria, z. van W. J. de Hollander en van Q. Loos. Gehuwd: W. Vet Jm. 22 j. en Femmlgje Roest jd. 21 J. Adr. de Vos jm. 36 J. en Anthonia Oudljk Jd. 28 j, o NIEUWVEEN. Vergadering R.K. Kiesvereeniging. Bovengenoemde vereenlging vergaderde onder leiding van den heer H. 8. Ran, die bijzonder den spreker den heer M P. van der Weyden, Kamerlid, welkom heette. De notulen van den heer Fr. van den Berg werden goedgekeurd, waarna de candidaatstelling voor de Prov. Staten aan oe orde gesteld werd. De candidaten van het bestuur werden overgenomen n.l. de heeren jhr. L. von Flsenne, Rijswijk: A. C. A. Deerenberg, Schoonhoven, P. de Jong, R'veen, M. P. v. d. Weyden, Zevenhoven er. W. G. de Vroom, Blelswijk. pe heer v. d. Weyden besprak de vor ming van het huidige mlnlsterle-Colijn en de houding van de R.K.S.P. hier jegens. De Staatspartij steunt de regeering voor zoover mogelijk, zonder zich echter als bij een coaUtithkaWnet verantwoordelijk te stellen. 8pr. noemde de taak dezer regeering onder de tegenwoordige econo mische inzinking geer ondankbaar. De ernstige pogingen om uit de crisis te ge raken brengen onoverkomelijk mede een geest van ontevredenheid en crltlek, die uit alle volkslagen komt, omdat welhaast geen enkele groep op den duur ontzien kan worden. Zeker ls crltlek geoorloofd en kan zelfs groot nut hebben, waar zij Instructief is. Vóór alles moeten wij op gepaste toon critlseeren en nimmer daar bij de eerbied voor het wettig gezag ter zijde stellen. Vervolgens zette spr uiteen de aparte taak waarvoor het kabinet door de crisis geplaatst wordt. n.l. saneering der finan cien en bestrijding der werkloosheid. Hij pleitte voor muntcorrectle. Devalueering acht spr. een probaat middel. Voorts drong spr. aan op een wettelijke verlaging der rente. Ruimere toepassing van werkverschaf fing achtte hij noodzakelijk, twegver be te ring, ontginning woeste gronden). De uit voering van het zestlg-millloen-plan ge schiedt tergend langzaam, de werkloosheid moet meer van de jongeren naar de ouderen verplaatst worden (vervroegde pensloeneering enz.). Met een krachtig beroep naar de wensch der bisschoppen ook op staatkundig ter rein zich katholiek te organlseeren door het lidmaatschap der pl. R.K. kiesvereeni ging. besluit spr. zijn aandachtig gevolgde rede. waarvoor de voorzitter de spreker hartelijk dank bracht. Na een rondvraag, die een redevoering op zichzelf was, volgde sluiting. o WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Gerardus, z. van J, Hoogenboom en A. M. Borst. Getrouwd: Antonius Johannes Nicolaas Joseph Witteman 28 j. en Martha Paulina van Zaal 30 J. Wegens het vernielen van de Ijzeren mantels, door de gemeente geplaatst rond om de ln het trottoir van de Baan ge plante jonge boomen, le door de politie tegen D. v. d. H„ S. S. en J. d. B„ ellen wonende alhier, proces-verbaal opge maakt. AAN ONZE CORRESPONDENTEN. Wij verzoeken onzen correspondenten ln de omgeving hun bertchtennota's 2 Januari ln ons bezit te doen zijn. A. van B. te L. Secretaris van de afd. Lelden van den VrlJz. Dem. Bond Is dr. M. D. Horst, Terweepark 5. alhier. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. AALSMEER. De Bloemenhandel, De kweekers in deze gemeente zijn in de afgeloopen week niet ontevreden ge west over de opbrengst van verschillende producten. Was aanvankelijk de verwach ting. dat de markt na de Kerstdagen wel lusteloozer zou worden en de prijzen lager, ook na deze dagen bleef over het alge meen een gunstige handelsstemming de overhand behouden. Van het artikel se ringen, hoofdzakelijk witte, was een mas sale aanvoer en de kweekers, die een pro duct van goede kwaliteit (grove bloem en rechte tak) konden aanbieden, hebben te vreden kunnen zijn over de opbrengst. De beste gingen tot 38 ct. per stuk, rozen tot 40 ct. Momenteel wordt er ook reeds veel prunus aangeboden, welke bloesem- takjes van 814 ct. per stuk werden ver handeld. De helleborus, welke vóór de Kerstmis een zeer hoogen prijs opbracht, liep ln het laatst der week t erug van 20 —33 ct. per bosje. De freesla's, waarvan een flinke aanvoer golden per bosje van 15—23 ct„ de calla's tot pl.m. 30 ct. per stuk. Met het artikel convallaria treffen de kweekers het nog: dit artikel bracht steeds een flinken prijs op, n.l. van 5—7 ct. per stuk, amaryllis van 20—28 ct. Wat het snljgroen betreft, dit gold per bosje: plu- mosa 2536 ct., sprengen 1520 ct. Zuid- bloemen werden weinig aangevoerd; zij brachten op per mandje: mimosa f. 2.90 3.50, pepers f. 2.103.00. Wat de pot- bloemen betreft, is er nog steeds een be langrijk aanbod van velerlei producten. De cyclamen noteerden in de beste kwaliteit f. 0.751.20, begonia's f. 0.701.10, de hang-begonia's f. 1.501.70, azalea's f 0.90—1.70, clivia's f. 0.90—1.10. Actie tegen straatbelasting. Het besluit van den gemeenteraad, tot invoering van een straatbelasting heeft geleld tot een tegenactie van de besturen der 'verschillende ln deze gemeente gele gen waterschappen. Er is een bespreking gehouden tusschen afgevaardigden der betreffende besturen, waarin vooral naar voren kwam, dat de billijkheid ln verband met de straatbelasting niet was betracht, door alle gebouwde en ongebouwde eigen dommen, wair deze ook mogen liggen in de gemeente, over één kam te scheren, en zelfs geen rekening ls gehouden met het feit, dat eigenaars van ln waterschappen gelegen eigendommen zélf hun wegen on derhouden. Besloten werd, zich met een adres tot de Kroon te wenden, waarin verzocht wordt om de door den raad vast gestelde heffingsverordening niet goed te keuren en alsnog den raad ln overweging te geven een billijke classificatie aan te brengen Bovendien werd besloten een onderhoud aan te vragen bij B. en W„ om de bezwaren tegen de heffingsverordening toe te lichten. Ouderavond. Op den ouderavond der U.L.O.-school alhier is door den voorzitter, het hoofd dier school, G. den Hertog, gewezen op den flinken groei der Inrichting. Telde zij 8 jaar geleden 42 leerlingen, thans zijn er bijna 150 met een 6-tal leerkrachten. De heer Van Tijen heeft een propaganda- lezlng gehouden over aansluiting bij de Ned. Jeugdherbergbeweging, In de plaats van de aftr. bestuursleden mevr. Hllverda, mevr. Baardse en den heer J. Hofman, die niet herkiesbaar waren, werden gekozen mevr. Kroes en de heeren W. Maarse en A. Eveleens. Besloten werd een fonds te stichten, om hieruit den aankoop van sommige leermiddelen te bestrijden. ———o BENTHUIZEN. Seriewedstrijd der Burgerwacht, De uitslag van den driedubbelen serie- schletwedstrijd der Burgerwacht ts als volgt: Maximum-aantal punten 300. 1ste prijs J. Rijlaarsdam, 289 punten; 2de pr. Z. Hartman, 289 p.; 3de pr. C. Voorwinden, 288 p.; 4de pr. P. Sprultenburg, 285 p.; 5e pr. J. Timmerman Jz., 284 p.; 6de pr. J. Vermeulen (oude garde) 283 p.; 7de pr. G. C. Diephout, 282 p.; 8ste pr. G. Mets, 281 p.; 9de pr. G. Rijlaarsdam, 281 p.; 10e pr. J. Blijleven. 281 p.; 11de pr. M. Have naar 278 p.; 12de pr. A. Rijlaarsdam, 273 p.; 13de pr. M. Vermeulen, 270 p.; 14de pr. L. Polderman, 267 p.; 15de pr. P. de Ruiter, 265 p.; 16de pr. H. van Leeuwen, 265 p.; 17de pr. S. van den Does, 261 p.; 18de pr. Joh. v. d. Does, 259 p.; 19de pr. C. D. H. Timmerman, 257 p.; 20ste pr. Adr. Breg- man, 243 p.; 21ste pr. Adr. Verheul, 237 p.; 22ste pr. T. Verheul, 235 p. Na afloop van den wedstrijd verzamel den de schutters zich in het velllngsge- bouw om de behaalde prijzen ln ontvangst te nemen. Nadat de hopman, de heer G. C. Diephout, zijn mannen aan den eere-voor- zltter, burgemeester A. Verheul Az., had voorgesteld, trad deze naar voren om de schutters geluk te wenschen met hun prij zen en tot de uitreiking overging. Nadat de hopman en de voorzitter der B.W., de heer J. Vermeulen, een kort woord hadden ge sproken, volgde sluiting na het zingen van 2 coupletten van het Wilhelmus. o KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering van de Schippersvereen. „Schuttevaér". Bovengenoemde vergadering der afd. Katwijk e. o. werd in Casa Cara gehouden. De voorzitter de heer W. Zuyderduyn merkte op, dat de uitkomsten van het scheepvaartbedrijf nog treuriger waren dan verleden jaar. Ook waren de schippers zwaar getroffen door het stopzetten van de harlngvisscherij op 10 Nov. Spr. memoreer de. dat de voorstellen door de afd. Inge diend op de alg. vergadering te Meppel allen zijn aangenomen. Met de beste wen schen voor 1935 opende spr. de vergadering. De secretaris, de heer J. D. Bokslag las de notulen en bracht het jaarverslag uit. De afd. heeft krachtig geageerd voor drinkwa ter voor de schippers aan het Prins Hen drikkanaal. Op kosten der gemeente werd een kraan met slang by het veerpontje ge plaatst. De heeren W. Zuyderduyn en C. van Ryn vroegen by den Burgemeester verlaging en uitstel van havengeld; schrlf- telyk verzoek moest echter worden inge- HEDEN. Jeruël: Samenkomstte 6'/« uur nam. 1 Vrije Evang. Gem.: Samenkomst te 7 uur nam. Dinsdag. Jeruël: Samenkomst te 6'/i uur nam. Woensdag. Pniël: Vragenavond dr. Rlemens, 81/4 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeliyke kinderen. Halfdrie tot halfvler. Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrydags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (21 Dec.—13 Jan.)? Leldsche Kunstvereenlglng. tentoonstelling Vester en Breltner 10 uur va, tot 4 uur nam.. Zondags 14 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „20.000.000 Sweethearts". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam, .Blossom Time". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 62. 8 uur nam. Zondag van 3 uur af door- loopende voorstelling: „Gentleman Jack's noodlot". Casino-theater. Hoogewoerd 49. Su.nm. „Paniek ln den Dierentuin". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. 8i'/J u. nam. „Het meisje met de blauwe hoed". Zondag nam. 2 uur, 4«/« uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 31 Decem ber 1934 tot en met Dinsdag 1 Januari 1935 (Nieuwjaarsdag) waargenomen door de apotheken: D. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef. 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt van Maandagavond 8 uur tot Woensdagmorgen 8 uur waargeno men door dr. Hugenholtz, tel, 390. Van Woensdag 2 tot en met Zondag 6 Januari a.s. nemen waar de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 602 en D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door apotheek: C. van zyp, Wllhelmlnapark 8, telef. 274. dlend. 6 December J.l. werd daaraan gevolg gegeven; antwoord ls tot nu toe niet bin nengekomen. De resultaten zyn ln 1934 by de meeste leden zeer teleurstellend geweest. Spr. ein digde met een opwekking trouw te biyven aan Schuttevaér. De voorzitter bracht den heer Bokslag dank. Uit het verslag van den penningmeester den heer G. van Zullen bleek, dat de afd. 48 leden telt. Delnkomsten hebben bedra gen f. 94, de uitgaven f. 30.05. In kas f. 99.25 De voorzitter bracht den heer van Zullen dank voor zyn gehouden beheer. De heer W, Vis bracht verslag uit als af gevaardigde naar de alg. vergadering te Meppel. Volgde Indiening voorstellen voor de volgende alg. vergadering te Brlelle. De heer J. Postmus uit Valkenburg klaagde over het opendraaien van de brug by Aalsmeer over de Ringvaart en die bij de Cruquls (Heemstede). De heer Jac. Zuyderduyn over het dubbel betalen van geld te Amsterdam. Deze punten zullen op de alg. vergadering ingediend worden. De heer Zuyderdyn vond, dat door de haven gelden en de sluisgelden de binnenvaart ten doode is opgeschreven. Hy stelde voor afschaffen van haven- en sluisgelden en invoering van een „Vaarwaterbelasting" zooals in België reeds bestaat. Tot afgevaardigden naar de alg. verga dering werden benoemd de heeren J. Post mus en R .Schaart en tot pl.verv. leden de heeren P. Postmus, G. van Zuilen, B. de Jong en J. Haasnoot. Als bestuurslid werd herkozen de heeren G. van Zullen, de heer A. Parlevliet, die zich niet meer herkies baar stelde. In zyn plaats werd gekozen de heer R. Schaart, die zyn benoeming aannam. Verscheidene leden klaagden over dé verlichting der Roversbrug te Katwijk a/d. Ryn. Men zal het Gemeentebestuur ver zoeken, deze brug uniform te verlichten, Na nog eenlge besprekingen en verloting volgde sluiting. Vlsscherij-examens. By de ln de Vlscherijschool alhier afge nomen examens voor het certificaat in kennis der Internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zUn ge slaagd: Jacob Guyt. Huig van Duyn, Jaco bus Kuyt, Jacob v. d. Plas. Corn. Remmel- zwaal, Jan v, d. Plas, Maart v. Duyn, Machlel Zuyderduyn, Mathys Zuyderduin en Corn. Arie Zuyderduyn Allen zyn leer lingen van den heer C. Varkevlsser, direc teur van de Visscheryschool alhier. Ryks- gedelegeerde was kapitein J. H Oötz, lid van de examencommissie voor stuurlieden. De extra-collecte ln de Herv. Kerken voor de Oude Kerk gehouden heeft opge bracht de som van f. 194.49. De Ver, tot Bevordering v. d. Zen dingszaak heeft een 2de telling gehouden van de ingekomen zendingszakjes: op brengst f. 156.77'/i, Dit bedrag gevoegd by dat van de 1ste telling maakt te zamen f. 1301.81'/t. 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6