LEIDSCH DAGBLAD - Achtste Blad Maandag 31 December 1934 UIT DE OMSTREKEN. ÏIHIIIIIIHIIHIIIIIIIIUIIIIHIIHIIIIIIIIIUIIIII HILLEGOM. Arbeidsbemiddeling. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 2 fabrieksarbeiders. 2 boekdrukkers. 1 snel persdrukker 1 letterzetter. 4 grondwer kers, 16 metselaars. 1 idem halfwas. 17 opperlieden, 2 mach. houtbewerkers. 30 timmerlieden. X idem halfwas. 1 loodgie ter. 2 stucadoors. 5 schilders. 1 steen houwer. 1 kistenmaker. 5 mandenmakers, 1 vloerenlegger. 3 electriclens. 1 scheeps maker, X horlogemaker. 1 stoker. 2 mon teurs. X bankwerker. 1 smid. 1 wagen maker. 1 waschknecht, 4 bakkers. 5X1 landarbeiders, 31 bloemistarbeiders, 11 tuinarbeiders. 4 boerenarbeiders. 1 plant soenarbeider. 32 jeugd-landarbeiders. 1 handelsreiziger. 1 koopman, 3 schippers. 1 idem halfwas. 4 chauffeurs, 1 wegwer ker. 2 expeditieknechts, l dekknecht, 1 verz.-agent. 12 kantoorbeidenden. 3 idem ben. de 18 J„ 2 idem vr., 1 idem vr. boven de 18 j„ 3 winkelbedienden. 2 idem ben de 18 j„ 37 losse arbeiders, 1 controleur. Totaal 785. Aanvragen geen; plaatsingen geen; teruggetrokken 3; vervallen geen HAARLEMMERMEER. 50-jarige Echtvereeniging. Het echtpaar A. Schaap en M Rijlaars dam, wonende aan den Lijnderdijk alhier, heeft onder veel blijken van belangstelling rijn 50-Jarlge echtvereeniging mogen her denken. Van de nog krasse oudjes trekt de man er nog bijna dageijks met z'n hondenkar op uit om met een beetje han del zijn brood te verdienen. Jeugdige werkloozen-xorg. In het lokaal naast de Ned. Herv. Kerk te Nleuw-Vennep alhier, werd vanwege den Chr Besturenbond Haarlemmermeer een vergadering gehouden, met het doel om ook voor Nieuw-Vennep en omgeving te komen tot oprichting van een comité voor jeugdige werkloozen-zorg. In dit voorloopige comité namen zitting de heeren J. R Tammes. L. Nederveld, G. Kardol. C. M Verkuijl Jr., E Mulder, H. van 't Hof en N. van Klaveren. Uitvoering „De Zwaluw". De tooneelvereeniging „De Zwaluw" te Nieuw-Vennep gaf in café De Groot een goedgeslaagde uitvoering, met medewer king van The Happy Band". Opgevoerd weTd „De houten Ham". Er werd vlot en keurig spel geleverd. De avond werd met een gezellig zal besloten. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit. z van A. van Duijn en A. v. d. Oever Adrianus, z. van J. Kra nenburg en J. van Schie Dirk, z. van P. Vooljs en A. van Duijn Adriana, d. van E. Hazenoot en J. Guijt Willem, z. van W. Kuijt en A. van Schie Hendrika Helena, d .van L. Berkheij en H. Guijt Hayke, d. van C. Jonker en H. VarKevlsser Maarten, z. van A. de Jong en M. Messe- maker. Overleden: Anna v. d. Plas 2 J„ d. van R. v. d. Plas en L. v. Duijvenvoorde Kla- sina v. d. Plas 49 j„ echte, van D. Snijer Gerritje Spaanderman 89 j., wede. van T. van Duijn. Getrouwd: T. Imthorn en M. van Duijn. Ondertrouwd: W. Wagter en N. Krijgs man. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De belasting-ophaaldienst voor Katwijk Zee. Katwijk Rijn. Rijnsburg en Valkenburg wenscht U een voorspoedig Nieuwjaar toe. C. DE MONYé. Dir. J. GUYT, Bode. Hoofdkantoor Rijnsburg, Oegstgeesterweg No. 3 KATWIJK AAN ZEE. Arbeidsbemiddeling. Bij den directeur der gemeentelijke ar beidsbeurs zijn thans ingeschreven 1010 werkzoekenden n.l. 32 opperlieden, 91 grondwerkers, 30 timmerlieden, 30 metse laars. 15 fabrieksarbeiders, 20 schilders, 30 kuipers. 180 losse arbeiders. 231 landarbei ders, 172 visschers, 8 stokers 9 binnen schippers. 6 varensgezellen, 1 machinist, 13 venters, 8 scheepmakers. 3 machine-bank werkers. 3 loodgieters. 4 tuinlieden, 1 smid, 1 slager, 1 molenaar, 7 bloemisten, 1 kan toorbediende. 2 stucadoors, 1 manden maker. 9 motordrijvers, 1 autogeen-las- scher, 2 chauffeurs. 1 broodbakker, 1 kok, 2 verwarmingsmonteurs. 1 kleermaker. 1 stoffeerder, 2 straatmakers; beneden 18 jaar: 1 losse arbeider. Vrouwen: 11 dienst meisjes, 2 werksters, 1 kantoor- of winkel bediende, 1 kantoorbediende Jeugdige werkloozen 37 Jongens en 37 meisjes. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Zwaan 61 j„ wedr. van P. v. Klaveren en M. Krijgsman 60 j. wed. van J. Imthorn. Getrouwd: W. v. Rijn jm. 26 j. en A. de Koning jd. 25 j G. de Haas jm. 36 J. en C. Hermans jd. 28 j. De Groentenhandel. Aan de groentenvelllng vermindert lang zamerhand de aanvoer; de handel blijft traag en de prijzen laag. Besteed werd voor: Savoye kool f. 4—5 per 100; Roode kool f. 3-" per 100; Groene kool 1.2 -3.75 per iOO Knolselderie f -4 50 per 100: Waschoeen f 0.65 0 85 per kist; Boerenkool 14 ct. per kist Brus- selsch lol 14 ct. per kilo; Spruiten 6—9 ct per kilo; Uien f. 0.60—f. 1 per baal De werkloosheid. Bij den correspondent der arbeidsbemid deling staan thans 165 werkzoekenden In geschreven (v. l. 179), waarvan 1 schilder, 1 straatmaker. 3 schippers. 1 wagenmaker. 2 fabrieksarbeiders, 3 timmerlieden en 154 landarbeiders. Thans staan 168 werkzoekenden inge schreven (v. J. 1791 n.l. 3 fabrieksarbeiders, 1 schilder. 1 straatmaker. 2 schippers, 1 wagenmaker en 160 landarbeiders De heer L. de Rover alhier is benoemd tot kweekeling met akte aan de Ger. School in de Smidsstraat. VEUR—LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. De pont aan den Kniplaan - Het presentie geld der Raadsleden en de jaarwedde der wethouders. Onder voorzitterschap van burgemeester Keyzer kwam de Raad van Stompwijk bij een De notulen werden goedgekeurd, de ingekomen stukken voor kennisgeving aan genomen en een door de buurtschap ge schonken voorzittershamer werd in dank aanvaard. Na een uitvoerige bespreking, waarbij eenige leden voor huurverlaging pleitten en anderen uitvoering in eigen be heer adviseerde werd z. h. s. besloten de Korte Kniplaan aan Van Velzen te verhu ren tegen f.300 'sjaars. Het voorstel van B. en W. om de woning Veenweg 11 onbe woonbaar te verklaren ontlokte een lang durige en uitvoerige discussie. Op voorstel van den heer Mooyman werd met de stem men der wethouders en de heeren Vink. Elswijk en Bloemheuvel tegen besloten den eigenaar een half jaar tijd te geven het huis te verbeteren Z. h. st. werd besloten tot aankoop van grond a f. 2.50 per Meter tot verbetering van enkele deelen der Stompwijkscheweg, tot verlenging der Rekening-Courant overeenkomst met de N V. Bank voor Ned. Gemeenten, groot f.75000 (reconstructie Stompwijkscheweg i; f.90 beschikbaar te stellen voor ontwerpen wegenleggen; tot wijziging der verordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden. Op voorstel van den minister werd z. h. s. besloten Ged. Staten mede te deelen. dat het presentiegeld der Raadsleden (f.3 per zitting) niet verlaagd kan worden. Hetzelf de college zal in overweging worden gege ven de jaarwedde der wethouders op f. 500 te bepalen. In behandeling kwam daarna het afwijzend prae-advies van B. en W. op een adres van het Wit Gele kruis voor in enting der leerlingen van de le klasse van lagere scholen tegen diphterie en roodvonk en verlaging van de gemeenschappelijke regeling van den schoolartsendienst. De heer Vink bracht B. en W. hulde voor het afwijzend advies tegen de opvatting der R.K. school- en kerkbesturen in. Ver laging van den dienst is in strijd met de belangen van het kind Blijft het R.K. Schoolbestuur medewerking weigeren dan wenschte spr. een stemming onder de ouders. Een voorstel van den heer Willem- sen voor de omzetting voor den tijd van 2 jaar te doen gelden werd verworpen met de stemmen der R.K. fractie voor, waarna het voorstel van B. en W. zender hoofdelijke stemming werd aangenomen. Z h. st. werden vastgesteld kohier straat- belasting 1934 vervallende 1 Februari en 1 April a.s„ de gemeenterekening 1933 en de begrooting 1935 van het burgerlijk Arm bestuur (gemeentesubsidie f. 20.000). Geslaagde Kerstfeestvieringen. Met medewerking van het Evangelisatie Zangkoor en het Kinderkoor werd in de Gereformeerde Kerk een geslaagde Kerst- feestviering gehouden. De heer Steljee vertelde het Kerstevangelie terwijl ds. Boukema de door den heer Wasseur ge opende bijeenkomst met een woord van dank en gebed sloot. Door de Hervormde Zondagsschool werd onder leiding van ds. Vermet en in tegen woordigheid van den oud-leider der school, den heer Hoekstra in de Ned. Herv. het Kerstfeest gevierd. Ds. Vermet en de heer Otte vertelden Kerstverhalen, terwijl aan 16 kinderen, die de school verlieten, een bijbeltje en een diploma werden uitgereikt. Alle kinderen ontvingen tenslotte versna peringen. De K. J. M. V. In de wekelijksche K.J.M.V. bijeen komst besprak Jan Kortekaas de regeering van Lodewijk XVI. waarna Kapelaan Vugt een zeer interessante lezing hield over „Het bestaan van God", waarbij hij dit bestaan bewees aan de hand der natuur en de sterrenkunde. Aangehouden. De 28-jarlge J. A. P. en de 40-jarige C. J. W. uit Nootdorp werden door den Rijks veldwachter onder deze gemeente bij het stroopen betrapt. Proces-verbaal werd te gen hen opgemaakt, een jachtgeweer werd in beslag genomen. o VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Verhooging jaarwedden Wethouders Betegeling voetpad Leidsoheweg Ont wikkeling en ontspanning van werkloozen. Onder leiding van burgemeester E. Ver- nède vergaderde de raad. Aanwezig alle leden, behalve de heer W. A A. J. Baron Schimmelpennlnck van der Oye (met ken nisgeving). De voorzitter deelde de heer de Jong mede. dat inzake onderhoud plantsoenen en gemeentereiniging was opgegeven: ver nieuwing onderdeelen: dit moest zijn loonen werkiooze arbeiders die WJ de rei niging werkzaam waren. De heer de Jong was voldaan. De raad had indertijd besloten in het jaar 1934 aan gemeenten of publiekrech telijke lichamen in deze provincie, kas gelden ter leen te verstrekken tot een maximum bedrag van f. 30.000, welk be drag later werd verhoogd tot f- 50.000 De te bedingen rentevergoeding werd toen op minstens 3'/: 's jaars vastgesteld. B. en W. stelden thans voor om voor 1935 een besluit in gelijkluidende zin te nemen, evenwel met vermindering van het mini mum percentage tot 2'h dat in over eenstemming mag worden geacht met het huidige minimum percentage waartegen kasgelden door diverse instellingen wor den verstrekt. Aldus goedgevonden. Daar in den loop van dit jaar het aan tal inwoners de 6000 heeft overschreden, zai de gemeente met Ingang van 1 Januari 1935 in een hoogere klasse worden gerang schikt en zullen de jaarwedden volgens een bijgevoegd concept besluit zooals Ged. Staten thans voorstellen, f. 400 per jaar bedragen en dus f.50 meer dan de tegenwoordige jaarwedden. Aldus goed gekeurd. Het presentiegeld der raadsleden is thans f.2 per vergadering. Het komt B. en W. voor dat dit een matige vergoeding is; zij stellen den raad voor. aan Ged. Staten te verzoeken, de vergoeding op hetzelfde bedrag vast te stellen. Aldus goedgevonden. Goedgevonden wordt, dat er jaarlijks, ten behoeve van deze gemeente op de hoofdsom der vermogensbelasting, 40 op centen zullen worden geheven. Bij de behandeling van het verzoek van de heeren Ir. van Lammeren ca. deelen B. en W. mede: Adressanten verzoeken bij eventueele wijziging van het uitbrei dingsplan. de nabij hun perceelen gronden daarin niet voor den bouw van hulzen op te nemen. Zij halen daarbij o.a. aan. dat de eigenaar dier gronden hun verzekerd heeft, dat niet verder zou worden ge bouwd: terwijl hij zich tegenover den eer sten ondergeteekende. contractueel ver bonden heeft geenerlei wijziging te bren gen in het laantje, dat naar zijn woning leidt. De verzekering van den eigenaar heeft, aooals van zelf spreekt, slechts moreele waarde, terwijl de verbintenis van den eigenaar om het laantje onge wijzigd te laten enkel aanleiding zou kunnen geven tot een procedure tusschen den eersten adressant en den eigenaar, bü aldien de laatste deze verbintenis niet nakwam. Door een en ander is natuurlijk de gemeente niet gebonden. Het gaat dan ook niet aan. adressanten de verzekering te geven, die zij vragen. Komt te eenigertijd de vraag aan de orde of de omliggende terreinen in het uit breidingsplan zuilen worden opgenomen en zoo ja met welke bestemming, dan kunnen adressanten of hun opvolgers voor hun belangen opkomen. Thans is daavoor de tijd nog niet gekomen. B. en W. stellen voor adressanten in te lichten als boven staand. Aldus goedgevonden. De bekende Kerstgave aan ondersteunde arbeiders werd goedgevonden. In de laatstgehouden vergadering werd besloten grond over te nemen van J. D. Brauckman en cons, voor de betegeling van een voetpad. Thans hebben ook ver schillende andere eigenaren aan den Leidscheweg besloten htm grond, om niet, af te staan voor het betegelen van het voetpad voor hunne woningen. B. en W. stellen voor dezen grond over te nemen. Goedgevonden Van den minister van Sociale Zaken werd een circulaire ontvangen over het cultureele werk voor werkloozen. B. en W. zijn doordrongen van het groote nut van deze zaak. Reeds in 1932 is dit overwogen. Het aantal jeugdige oudere zullen er wel niet toe tè krijgen zijn was te klein voor een vakcursus en ontwikke lingsarbeid en daarom hebben B, en W. zich toen geweid tot het gemeentebestuur van Leiden. Alle pogingen zijn aangewend om jeugdige werkloozen op te wekken de cursussen te volgen, maar te vergeefs. Gezien de resultaten in 1932 en 1933 zijn B en W eenigszlns huiverig om deze zaak opnieuw aan te vallen en zouden zij zich willen laten voorlichten, omtrent de wijze om een goed Tesuitaat te bereiken, door een commissie ad hoe uit het mid den van den raad. De benoeming van deze commissie stellen zij voor aan den voor zitter over te laten, die daarvoor zou wil len aanwijzen de heeren Braggaar. Lim burg en van Leeuwen met weth. J. A. Mens als voorzitter en bijgestaan, zoo ge- wenscht, door een ambtenaar ter secre tarie. Zij zouden deze commissie willen verzoeken zoo spoedig mogelijk een rap port uit te brengen omtrent de moge lijkheid den ontwikkelingsarbeid voor werkloozen te dezer plaatse te organisee- ren. eventueel vergezeld van een begroo ting van kosten zooals door den minister van Sociale Zaken is verzocht. Dit voorstel werd aldus aangenomen. Hierop ging men in geheime zitting over. Inbraak in de Ger. Pastorie. Gisteravond tusschen vijf uur en half zeven is. tijdens afwezigheid van de fami lie ds. J. C. Houtzagers, Geref. predikant alhier, ingebroken in de Geref. pastorie aan den Leidscheweg, alhier. Toen de familie van de avondgodsdienst oefening thuis kwam vond men alle kamers doorzocht of overhoop gehaald. Blijkbaar had men niet gevonden wat men zocht en toen maar de suikerpot van het thee servies, eieren en verdere eetwaren over de tafel of den grond gegooid en met melk gemorst. Ook op de bovenkamers had men een bezoek gebracht en daar werden een revolver, sigaren en eenig klein geld ver mist. Het laatste had ds. J. C. Houtzagers onder zijn berusting van verschillende vereenigingen. Voorwerpen van waarde, goud of zilver had men blijkbaar niet noodig, want hiervan werd bij het eerste onderzoek, geleld door den chef der politie S. van der Meer, niets vermist. De daderfs) hebben zich toegang ver schaft aan de achterzijde van de villa door vernieling van een ruit en vervolgens door vernieling van een ruit van een tusschendeur. Gisteravond laat was het onderzoek nog in vollen gang. o WARMOND. GEMEENTERAAD. De gemeente-begrooting - Eervol ontslag dr. Walenkamp. Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, Burgemeester kwam de Raad bijeen. De notulen werden onder dankzegging vastgesteld. Daarna werd mededeeling gedaan van de Ingekomen stukken, die voor kennisgeving werden aangenomen. Vervolgens kwam in behandeling: wed den wethouders en presentie-geld Raads leden. De heer Weijers zeide, dat, gezien de vele werkzaamheden der belde wet houders niet tot verlaging kan worden overgegaan ook het presentiegeld der Raadsleden is niet zoodanig, dat het ver laagd kan worden. Weth. Oud'hoorn bracht den heer Weijers dank voor zijn waardee- rende woorden gericht tot het College van B. en W. bij welken dank weth. Zwetsloot zich aansloot. Gezien evenwei het feit dat overal verlaging plaats vindt, stelde de voorzitter namens B. en W. voor aan Ged. Staten te berichten, dat met het voorge stelde regeling wordt accoord gegaan. Na eenige bespreking werd aldus besloten. Wat betreft de presentiegelden der Raads leden werd na eenige bespreking besloten Ged. Staten te berichten, dat volgens het oordeel van den Raad het presentle-geld ten bedrage van f. 280 per Jaar en waarop vrijwillig een tijdelijke korting van 5°/o is toegepast, geen verlaging kan ondergaan. Wijziging garanties electrlclteltsverbrulk Volgens het prae-advies van B. en W. zijn de Lichtfabrieken te Lelden bereid, de diverse loopende garantie's samen te voe gen, waardoor de overschotten van de eene garantie het tekort helpen aanvullen van andere garantie's. Daar dit in het be lang der aangeslotenen is, wordt op voor stel van B. en W. besloten van het aan bod van de Lichtfabrieken gebruik te maken. Wijziging leges-verordening: op voorstel I van B. en W. werd besloten de leges-ver 1 ordening in dier voege te wijzigen, dat aan kampeerders vergunningskaarten wor den verstrekt ad f. 0.50 voor eiken kam- peerenden en niet meer per tent, zooals tot heden plaats vond. Op het verzoek van N. van Schie tot plaatsing van een vast schuitenhuis aan de Zijl werd afwijzende beschikt, in ver band met het in bewerking zijnde uitbrei dingsplan voor het piassen-gebied Besloten werd tot aankoop van een stukje grond nabij den aschschuur van den heer A C. de Vroomen voor f. 200 Op voorstel van B. en W. werd besloten tot overname van den Kerpsdam en sloot van de diverse eigenaren onder zekere voorwaarden. Na goedkeuring van Gedep. Staten zal deze sloot worden gedempt en verhard, terwijl de perceelen aan het riool zullen worden aangesloten. Het werk zal worden uitgevoerd in contra-prestatie Vervolgens werd vastgesteld een nieuwe bouw-verordening waaromtrent het oor deel was ingewonnen van Ged. Staten en waarop een gunstig antwoord was ont- j vangen. Een paar kleine wijzigingen wer den op verzoek van de Commissie van on- I derzoek der bouw-verordening, aange- bracht.^BH De gemeente-begrooting 1935 zoomede die van het waterleidingbedrijf werden onveranderd vastgesteld. Een suppletoir- kohier hondenbelasting over het tweede halfjaar 1934 werd vastgesteld, tevens wer den goedgekeurd eenige comptablllteitsbe- sluiten dienstjaar 1934. Het ambtenaren reglement werd aangevuld met betrekking tot opkomst onder de wapenen bij een eventueelen oproep der Regeering van ge meente-personeel. dat lid is van den Bij zonderen Vrijwilligen Landstorm. Op diens verzoek werd. wegens opvolging van zijn zoon in de praktijk aan dr. Walen kamp op de meest eervolle wijze ontslag verleend als geneesheer belast met de vaccinatie, doodschouw en verloskundige belast met de armen-praktijk, zoomede als schoolarts en werd voorloopig voor den tijd van drie maanden benoemd zijn zoon dr. H. J. A. Walenkamp. Besloten werd aan Ged. Staten machtiging te vragen op grond van art. 248 der gemeentewet, om de noodigige betalingen voor werken aan den Heerenweg te mogen doen. Deze posten moeten worden betaald uit een aangegane geldleening, waarop nog geen goedkeuring is ontvangen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat het Raadsbesluit tot aankoop van den z.g. van Milsdam is verdaagd, dat goedkeuring is ontvangen op het besluit tot aankoop van een per ceel sloot, berm en grond nabij den spoor weg-overgang van den heer M. Kouwen- hoven voor verbreeding van den Heeren weg. Deze mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Eveneens werd mededeeling gedaan van een schrijven van Ged. Staten met betrekking tot den straataanleg nabij de in aanbouw zijnde huizen van de heeren de Greef en Lee- nen. Op voorstel van B. en W. werd dit schrijven gerenvoyeerd naar B. en W. om advies. Van den Kerkeraad der N. H. Ge meenten was alsnog bericht ingekomen, dat de heer C. Breedijk is aangewezen als candidaat voor het Hervormd Armbestuur, welke mededeeling voor kennisgeving werd aangenomen. Aan het einde der vergade ring sprak de voorzitter woorden van dank tot de wethouders en Raadsleden voor de prettige wijze van samenwerken in het afgeloopen jaar, daarbij de hoop uitspre kende, dat allen met vertrouwen 1935 te gemoet zien. De heer Breedijk dankte namens den Raad den voorzitter voor zijn leiding en sprak den wensch uit dat dezelfde vaste hand ook in de toekomst de gemeente moge besturen. De burgemeester bracht hierna den wethouders en den secretaris dank voor de prettige, dagelijksche samen werking. Uitvoering St. Mathias. De afdeeling. Dames-tooneel der St. Mathias vereeniging gaf voor een volle zaal een uitvoering. Omstreeks halfacht opende de voorzitter, de heer Zwetsloot den avond en heette allen welkom. Vervolgens was het woord aan de dames die optraden met: „Hoe lieveke bruiloft vierde", een dramatisch stuk in twee bedrijven Allen vertolkte hun rol uitstekend. Zij hadden dan ook een daverend applaus in ont vangst te nemen. Na de pauze kwam de afdeeling zang met eenige nieuwe liederen onder leiding van haar nieuwen directeur, den heer Martijn uit Leiden op het podium. Alvorens met zingen werd begonnen sprak de voor zitter eenige woorden van innigen dank aan den overleden directeur, den heer J. H. van Egmond, wiens verdiensten duide lijk naar voren werden gebracht. Spreker sprak den wensch uit, dat het den nieuwen directeur, dien hij hartelijk welkom heette, moge gelukken hetzelfde resultaat te be reiken. Hierna overhandigde spr. deh directeur het insigne der vereeniging. Onder luid applaus nam deze zijn onder- scheidingsteeken in ontvangst en dankte voor zijn hartelijke ontvangst. Hoewel de heer Martijn slechts korten tijd aan de vereeniging verbonden is, werd er correct en zuiver gezongen. Vervolgens trad andermaal de afdeeling dames-too neel voor het voetlicht met de klucht: „Wie het laatst lacht". Ook dit tooneelstuk werd onberispelijk gespeeld. Een woord van hulde aan de nieuwe regisseuse mej. C. de Vetten is voorzeker op zijn plaats en het was een gepaste hulde die het bestuur haar bracht door aanbieding van een bloemstuk. Deze welgeslaagde avond werd besloten met een gezellig dansje, dat begeleid werd door het Warmond's „Muziek-ensemble" onder leiding van den heer G. te Wiel. 1 Vergadering R.K. Kiesvereeniglng, De R.K. Klesver. „Kiesrecht is Kies» plioht" vergaderde onder leiding vaa voorzitter A. H. A. Burcksen. Spreker hoopte, dat allen zich zullen too- nen kiezers of kiezeressen van karakter te zijn, yaarvoor hij dan ook aller mede werking verzocht. Als candldaten voor de Prov. Staten wer den door het bestuur gesteld de heeren mr. F J. M. H. Bolslus te Lelden en H. Bader te Sassenhelm, belden aftr., zoomede de heer H L. van Delft, secretaris der ge meente. Eveneens was ingekomen een candidatenlijst van enkele leden der ver eeniging voor den heer B. N. Loerakker uit Hillegom. terwijl mededeeling werd gedaan van een Ingekomen schrijven, ondertee kend door een viertal leden van de R.K. Klesver. te Hillegom, die steun verzooh- ten voor hun candidaat den heer F. C. van Llerop. Besloten werd van uit de Kiesvereeniging candidaat te stellen de heeren mr. Bolsius, te Lelden. H. Bader te Sassenhelm, H. L. van Delft te Warmond en B. N. Loerakker uit Hillegom. Door den heer van Delft werd als afge vaardigde verslag uitgebracht van de laatst gehouden vergadering der Staten centrale Leiden. De heer Derriks verzocht de can- dldaatstelling van den heer van Delft met kracht aan te bevelen. De heer H. Weyers merkte op, dat z. L geen candidaat mag worden voorgetrok ken. daar al de gestelde dezelfde rechten hebben. De héér A. van Stijn drong tijdens de rondvraag aan op eensgezinde samenwer king bij de verkiezing voor leden van den gemeenteraad, opdat men niet voor verras singen komt te staan, gelijk 4 jaar geleden. De voorzitter merkte op, dat zoo een drachtig wordt samengewerkt weer terug gewonnen kan worden wat bij de laatste stemming is verloren. Hierop volgde sluiting. WASSENAAR. Het Ned. Roode Kruis. In het Dorpshuls hield de afd. Wasse naar van het Ned. Roode Kruis onder voorzitterschap van jhr. W. K. van Weller een ledenvergadering. Na opening werden door den secretaresse, mej. E. Henny, de notulen voorgelezen. Tot leden der controle-commissie werden benoemd de heeren Bakker, Boissevaln en Westhoff en tot hun plaatsvervangers de heeren Holle. mr. de Blecourt en prof. Kan. Naar aanleiding van een besluit in de vorige jaarvergadering genomen op initia tief van het lid Fogteloo, om alhier een magazijn te stichten om bij een onverhoopt massa-ongeval over voldoende materialen te beschikken, deelde de heer Fogteloo mede volkomen geslaagd te zijn. Werd hem door de vereeniging een voorschot ver strekt van f 250, spr. heeft bij particulie ren ditzelfde bedrag bijeen gebracht, zoo dat hij het voorschot weder in handen van den penningmeester kon stellen. Hem werd hierop door den voorzitter hartelijk dank gebracht voor zijn vele be moeiingen. Deze deelde voorts mede, dat de materialen door de doctoren Bergsma en Baart de la Faille in overleg met den heer Fogteloo zullen worden aangeschaft. Door den penningmeester werd hierop de begrooting voorgedragen; de Inkomsten en uitgaven voor 1935 werden geraamd op f. 630, terwijl het saldo ad f. 759.77 onaan getast zal blijven. Loop der Bevolking. Gevestigd: T. Rosier, dienstb., uit Den Haag. Schouwweg 48 H. E van Ruiten, dienstb., uit Noordwijkerhout, Ridderlaan 1 E. M. E. Sachs, uit Den Haag. Rid- derlaan 1 J. C. van Scherpenverg. uit Oostenrijk, Gr. Hoefijzerlaan 63 S. Seul, uit Voorschoten, Berkenlaan 8 C. Sierag en gez., behanger uit Leiden, Kas- straat 10 I. Stadter, dienstb., uit Den Haag, Schouwweg 72 H. A. G. Stein- mann, dienstb., uit Weert, L. Kerkdam 98 C. G. Thomassen, uit Den Haag, L. Kerkdam 64 A. Toelens, ass. dir. belas tingen, uit Benschop. L. Kerkdam 109 E. J. Tulleners, uit Den Haag, Laan van Rh. v. Rh. 4 A. Trawa, dienstb., uit Den Haag, Van Bommellaan 12 H A Vaneman, uit Zoeterwoude, Ammons- laantje 40 P. A. M. Vreeburg, slager uit Leiden, v. Z. v. N.str. 1 P. D. Dortwegt, geb. Vuijk. uit Rotterdam, Schouwweg 25 B. Th. H. Wezenberg, dienstb., uit Gen- dringen, Oud Clingendaal 7 E. van 't Wout, uit Katwijk,, L. Kerkdam 69 C. E. van Zanten, winkeljuffr., uit Den Haag, Stoeplaan 17 G. Zindel, uit Leiden, Oostdorperweg 98 B. Zwaan, uit Dert Haag, Houtlaan 5. Vertrokken: C. J. van der Zwaan naar Leiden, Stille Rijn 3-D. Visscher, naar Zwolle, Thomas a Kempisstraat 119 A A. van den Akker, naar Rotterdam, Voor schoterlaan 20a J. Kranendonk en vr., naar Den Haag. Jasmijnstraat 55 A. V. Donga, naar Bottrop A. A. Buijs en vr., naar Deventer, Brinkgregerweg, Marech - kazerne E. Kunert, naar Haarlem, N.- Gracht 44 W. Huisman, naar Lelden. Plantsoen 47 G. IJsselstijn en gez., naar Ned. O.-Indië G. Hoenke, naar Den Haag, Jac. Gillisstraat 27 N. F. Sloot weg. naar Zoeterwoude, Dorpsstraat D 92 A. den Boer, naar Almelo. Wierden- schestraat 41 Wed. N. Westhoff, geb. Kleijkamp, naar Den Haag, Van Blanken- burgstraat 261 J S. M. van Hasselt, naar Den Haag, L. v. Meerderv. 90 G. J. Schuitemaker, naar Den Haag, Stations weg 64 H. M. Bakker, naar Den Haag, Jul. v. Stolberglaan 10 H. Muller, naar Den Haag, v. Zaekstr. 8 M A. Biem, n. Heemstede, Camplaan 16 H. J. W. Kok, naar Ulft, Gendringscheweg 325 J. M. M. van Hoorn, naar 's-Heerenhoek, Molen dijk 18. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Johannes, Z. van W. H, Schmal en A. Kort Johan Abraham, Z. van G. van Huizum en H. S. F. Tol Ma- rinus Jacobus,, Z. v. J. Haak en A. J. Drabbe. Overleden: Andreas Ewe ten Over 60 echtgen. van E. J. Romkes Ida Blanke- voort, 61 j., echtgenoote van D. H. Ger- hardt. Ondertrouwd: G. A. van Leijenhorst en B. E. K. Rinke J. H. de Vet en M- H. Alkemade A J. N. Guldbrandsen en K. Jerne N. D. Letterie en M. A. Molier J. Konst en E. Knück. Getrouwd: J. P. van Haastregt en J. Rijsdijk.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 26