„Een groote Radio film" 75,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 28 December 1934 Vierde Blad No. 22935 SPORT. RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. UIT DE BONTE WAERELD. VOETBAL. FIDES PACTA NAAR BLAUW WIT. 2e Kerstdag heeft Fides Pacta met twee elftallen den strijd aangebonden tegen Blauw Wit te Amsterdam, 's Morgens om half twaalf speelde F. P. II, voornamelijk bestaande uit spelers van het derde elftal, tegen een Blauw Wit III en IV combinatie. De blauwwitten speelden een goed partijtje waartegen de F. P.'ers het ondanks hard- nekkigen tegenstand niet konden bolwer ken. Het einde kwam dan ook met een ver diende 50 overwinning der Amsterdam mers. Om 2 uur vond onder groote belangstel ling en op een uiterst glad veld de wed strijd Blauw Wit IIFides Pacta I plaats. Blauw Wit had haar 2e elftal versterkt met 4 eerste elftalspelers, terwijl F. p. I geheel volledig was. Op uitstekende wijze wist F. P. het hoofd te bieden aan 't waarlijk mooie spel dezer Blauw Witten. De rust trad ln met gelijken stand 33 (door mooie goals van K. Kwestroo en M. Ouwer- kerk.) Na de rust dacht ieder dat BI Wit zou uitloopen, 't werd 43 en 5—3. Toen kwa men de F. P. los 10 min. voor 't eind kwam de 4e goal en 5 min. daarna de gelijkmaker Met onveranderden stand kwam 't eind na groote spanning. o NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „P. C. L." In deee serie speelt P. C. L. I mor genmiddag te 2 uur haar 4den wedstrijd tegen de Incassobank op het V.V.S.- lerrein. KORFBAL. LEIDSCHE KORFBALBOND. Programma voor morgen en Zondag. Zaterdagmiddag-Competitie (Adspiran- tcn): Klasse I: Fluks VZuiderkwartier I (aanvang 2.15 uur). Klasse n: Oosterkwartier IINoorder kwartier III (aanvang 2.30 uur). Zondag-Competitie (Leden) Klasse I: Oosterkwartier IKlimop I (aanvang 2 uur). Klasse II: Algemeene II—Fluks IV (aan vang 2 uur). o Overzicht. De le klasse der adspiranten-competitie wordt morgen beëindigd met de wedstrijd Fluks VZuiderkwartier I, een wedstrijd waarin de gasten verreweg de sterkste zullen zijn. Door een overwinning zal Zuiderkwartier dan tevens de tweede plaats innemen, daar haar doelcijfers dan beter zullen zijn dan die van Oosterkwar tier. In de 2e klasse spelen Oosterkwartier II en Noorderkwartier III den returnmatch van verleden week. Evenals toen zal Oosterkwartier ook nu wel aan 't langste eind trekken. In de le klasse der Ledencompetitie zal Klimop weinig moeite hebben om Ooster kwartier te slaan. De 2e klasse brengt een wedstrijd tus- schen twee gelijkwaardige ploegen, Alge meene H en Fluks IV Terrelnvoordeel doet wellicht de schaal ten gunste van Algemeene doorslaan. Vriendschappelijk worden morgen te kwart over twee nog gespeeld de adsplran. tenwedstrijden Zuiderkwartier IIVitesse (Voorscho ten) en Noorderkwartier INoorderkwar tier II. WANDELSPORT. RONDOM DEN HAARLEMMERMEER POLDER. Men meldt ons uit Abbenes: Door vier beoefenaars der wandelsport aan den Huigsloterdijk was het voornemen opgevat om op Tweeden Kerstdag den Haarlemmermeerpolder rond te loopen. Des morgens zijn bedoelde personen om 6 uur gestart voor een zestig kilometer- tocht. Om 3.50 's middags arriveerden R Krijger en B. de Wit, dus binnen den tijd van tien uren aan het eindpunt, wat (het slechte weer in oogenschouw genomen) een mooie prestatie is. De twee andere wandelaars moesten bij Schiphol hun tocht staken. o— ATHLETIEK. DE VELDLOOP VAN D. H. C. Bij den veldloop van D. H. C. te Delft bedroeg de afstand 5 K.M. voor A- en B- klassers. In ons verslag was een fout ge slopen. Het aantal deelnemers bedroeg ruim 200. Nog meldt men ons, dat N. Bey (Roo- denburg) nummer 27 werd in klasse D en dat H. Peter (idem) vierde werd in de veteranen-afdeeling. o DUIVENSPORT. DE ZWALUW (VOORSCHOTEN), Deze vereeniging houdt Zaterdag en Zondag haar 2de onderlinge tentoonstel ling in café-restaurant „Overbosch" te Voorschoten (halte N.Z.H. Tram Voorscho- ten-Zuid Papelaan). Deze tentoonstelling telt 215 nummers postduiven, terwijl als attractie voor den niet postduivenhouder een kerncollectie ras sierduiven zal zijn te bezichtigen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: L. G. v. D. den Haag, autorijden zonder licht f.10 of 5 d.; J. F. H. Katwijk, idem f. 10 of 5 d.; H. J. A. Sassenhelm, een auto zonder voldoend toezicht op een weg laten staan met werkenden motor f. 3 of 2 d.; F. B. met een motorrijtuig rijden over een ge sloten verklaarden weg f. 5 of 3 d.; C. K. wielrijden over een gesloten verklaarden weg f. 2 of 1 d.; Th. J. v. Z. Alkemade, wiel rijden zonder bel f. 3 of 2 d.; W. K. en P. v. d. B. Noordwijk, loopen op verboden grond, ieder f.5 of 3 d.; W. v. d. A„ HiUegom, idem f. 2 of 1 d.; L. G. vr. van H. v. B. Kat wijk, overtreding leerplichtwet f 6 of 3 d.; A. R. vr. van J. v. B„ idem idem f. 6 of 3 d.; H. B. Alkemade, idem f. 3 of 2 d.; N. K. Wasenaar, openbare dronkenschap f. 5 of 3 d.; C. P. M Hazerswoude, wielrijden zon der licht f.3 of 2 d.; W. H. V. wielrijden zonder reflector f. 3 of 2 d.; J. C. S. V., idem f. 3 of 2 d.; W. de K. idem f. 3 of 2 d.; J. G. S. Llsse, idem f. 3 of 2 d.; P. J. L. S. Voor schoten, idem f.3 of 2 d.; J. V. wielrijden zonder bel f. 3 of 2 d.; J. v. D., overtreding verord. Leiden op de straatpolitie f. 2 of 1 d.; G. G. zwervende, te Oegstgeest zonder vergunning venten f. 2 of 1 d.; W. F. v. P. te Noordwijkerhout zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken, f2 of 1 d.; J. C. S. zwervende, te Alkemade zon der vergunning venten f.2 of 1 d.G. L. idem, idem te Katwijk f.2 of 1 d.; C. v, C. te Alkemade zonder vergunning van B. en W. op den openbaren weg muziek maken f.2 of 1 d.; J. K. overtredng motor- en rij- wielregl. f.3 of 2 d.; M. de H. Noordwijk, overtredng verord. Noordwijk op het rijden f. 2 of 1 d.; A. W. ten H. Wierden, overtre ding verord. Leiden op het rijden f. 8 of 4 d.; P. J. M. overtreding verord. Leiden op de SCHAKEN. TOURNOOI TE HASTINGS. Gisteravond begon 't j aarlij ksche tour- nooi te Hasting (Engeland). De uitslagen de eerste ronde zijn: Millner Bary—Lilienthal afgebroken Miss MenchikMitchell remise. Thomas wint van Norman. Euwe remise met Capablanca. FlohrBotwinnik afgebroken. De overige Nederlanders bereikten in hun verschillende afdeelingen de volgende resultaten: PrinsRubinstein afgebroken. LentonDe Jong afgebroken. Scheffer remise met Seitz. Van Seters remise met Ulrich. Aldis wint van Hoenselaar. JellleMorrison afgebroken. straatpolitie, f. 3 of 2 d.; J. G. M., idem 2 x f. 3 of 2 x 2 d.; J. F. v. D„ Amersfoort, overtreding motor- en rijwielregl. f, 15 of 5 d.; T. G. v. d. P, den Haag, geen gevolg geven aan het bevel van een daartoe be voegd ambtenaar f. 10 of 5 d.; H. J, P, Rot terdam, met een auto te Leiden de passage belemmeren, f.3 of 2 d.; D. S. overtreding verord. Leiden op het rijden f.5 of 3 d.; S. V. C. den Haag. overtreding motor- en rij- wielwet f. 20 of 10 d. en toewijzing vorde ring ad f. 17.50; W. J. v. d. G. Zegwaart, overtreding motor- en rijwielregl. f. 5 of 3 d.; G. W. Amsterdam, overtreding verord. Leiden op de straatpolitie f. 2 of 2 d.; O. M. Heemstede, overtreding motor- en rijwiel regl. f. 5 of 3 d.; G. H. v. Z. Haarlem, over treding visscherijwet f. 2 of 2 d.; N. H. B. overtreding trekhondenwet f.2 of 2 d.; N. M. Amsterdam, overtreding spoorwegnet f.5 of 3 d.; D. K. overtreding motor- en rijwielregl. f. 2 of 2 d.; C. F. de G. Noord wijk, idem f.5 of 3 d.; A. Th. J. Zegwaart. overtreding motor- en rijwielregl. f. 3 of 2 d.; J. S. Haarlem, geen geldig rijbewijs ver- toonen f. 6 of 3 d.; P. L. Amsterdam, auto rijden met ondeugdelijke remmen f. 5 of 3 d.; J. C. v. S. Amsterdam, autorijden zon der verlicht nummers met letter en zonder rood achterlicht f. 3 of 3 d.; B. N. v. d. B. Haarlemmermeer, overtreding motor- en rijwielbesch. f. 3 of 2 d.; A. A. H. v. H. Rijs wijk Z.H., motorrijden zonder spiegel f. 3 of 2 d; G. V. Haarlemmermeer, een auto zonder voldoend toezicht op een weg laten staan met werkenden motor, f.3 of 2 d.; J. H. E„ Wijk aan Zee en Duin, autorijden zonder licht, f.3 of 2 d.; W. E. Leidschen- dam, autorijden zonder licht, zonder ver licht nummer met letter en zonder rood achterlicht f.3 of 2 d.: F. J. S. zwervende, met een motorrijtuig rijden over een ge sloten verklaarden weg, f. 2 of 1 d.; J. G. Oegstgeest. met een voertuig rijden zonder licht en zonder reflector 2 x f. 1 of 2 x 1 d.; A. A. V. Katwijk, overtreding motor- en rijwielregl. f. 1 of 1 d.; P. v. B. Hillegom, wielrijden over een gesloten verklaarden weg f. 2 of 1 d.: N. H. D. Voorhout, wielrij den zonder lcht f. 2 of 2 d.; G. E. Haarlem mermeer idem f. 2 of 2 d.; L. H. idem f.2 of 2 d.; W. P. de H. Noordwijk, idem f. 2 of 2 d.; M. G. G. Rijnsburg, wielrijden zonder reflector, f.2 of 2 d.; H. N. Wassenaar, te Voorschoten zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken f. 1 of 1 d.; A. H. Katwijk, overtreding wetboek van strafrecht f. 2 of 2 d.; W. E. C. Z. zwervende openbare dronkenschap f. 3 of 3 d.; N. v. d. B. Noordwijkerhout, loopen op verboden grond f.3 of 3 d.; E, B. Rijnsburg, overtre ding leerplichtwet f.1 of 1 d.; J. B. Noord wijkerhout, idem f. 4 of 3 d.; C. M. K. Voor hout, idem f.4 of 3 d.; H. A. J. Wassenaar, overtreding motor- en rijwielregl. f. 5 of 3 d.; W. C. V. Oegstgeest, idem f. 5 of 3 d.; D. F. overtreding visscherijwet f. 1 of 1 d.; Chr. v. A. openbare dronkenschap f. 3 of 2 d.; O. v. d. K. Amsterdam, te Leiden zon der vergunning op den openbaren weg lied jes zingen f. 1 of 1 d F. C. K. wielrijden zonder reflector f. 2 of 1 d.; A. V. idem f. 2 of 1 d.; N. H. wielrijden zonder licht f.3 of 2d.; H. v. A. wielrijden zonder reflector f. 2 of 2 d.; A. v. D. Katwijk, overtreding trekhondenwet f. 3 of 2 d. DE TEELTREGELING VOOR DE PLUIMVEEHOUDERIJ. De heer Van der Sluis heeft aan den Minister van Economische Zaken de vol gende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat de bij de Teeltrege- ling voor de pluimveehouderij erkende fokkers zélf de legprestaties der hennen op de legstaten invullen? 2. Zoo ja, welke waarborgen zijn er dan, dat het invullen naar waarheid geschiedt? 3. Hoe is dan de controle geregeld, welke daarop wordt uitgeoefend? 4. Is het juist, dat aan de bij de Teelt regeling voor de pluimveehouderij erkende fokkers en vermeerderaars de stempels, waarmede zij de van hun bedrijven afkom stige en door hen geleverde broedeieren hebben te stempelen, zelf in handen zijn gegeven? 5. Zoo Ja, welke waarborgen zijn dan aan wezig, dat daarmee geen eieren worden ge stempeld, welke niet van eigen bedrijf af komstig zijn, doch worden gestempeld met de bedoeling om het te doen voorkomen, alsof ze wèl van eigen bedrijf afkomstig zijn? 6. Welke maatregelen zijn getroffen, waardoor zekerheid wordt verkregen, dat uitsluitend kuikens van eigen bedrijf af komstig van het regeeringsmerk zullen worden voorzien en, bij onvoldoende broed uitkomsten, geen kuikens van niet-erkende bedrijven worden betrokken om, na van het regeeringsmerk te zijn voorzien, als van eigen bedrijf afkomstig te doen door gaan? 7. Wanneer geen afdoende controle op een en ander wordt uitgeoefend en kan worden uitgeoefend, zoodat de garantie ontbreekt en zal ontbreken, dat het ma teriaal, afkomstig van erkende fokkers en vermeerderaars beter is dan het materiaal, afkomstig van niet-erkende fokkers en vermeerderaars, zou het dan niet beter zijn de Teeltregeling voor de Pluimvee houderij in 1935 achterwege te laten? "NGELAND HOUDT HET RECORD BRIEF-SCHRIJVEN. Te oordeelen naar gepubliceerde cijfers, worden in Engeland gemiddeld de meeste brieven per persoon geschreven. Deze cijfers zijn voor het gemiddelde aantal brieven, dat in verschillende landen per jaar geschreven wordt, als volgt: Engeland 77, Zwitserland 59.7, Duitsch- land 55.9, Denemarken 41.6, Oostenrijk 38.2, Luxemburg 34.6, Nederland 31.1, Bel gië 29.4. Zweden 26.4, Frankrijk 2S.2, Noor wegen 20.5. In Italië, Spanje en Portugal worden per jaar gemiddeld nog geen 20 brieven ge schreven. vangen te Weenen door den galanten monarch, wanneer ik mij tot Zijne Majes teit wend om raad, als al mijn pogingen, om mijn zoon de apothekersdochter uit zijn hoofd te praten, gefaald hebben. Hierbij moet ik een braven provinciaal zeer bekoord hebben, want sedert dien tijd ontving ik van hem de koddigste epistels, die mij, door hun trouwhartige naïviteit vaak deden schateren van 't lachen en die daarom, voor de grap, altijd prompt be antwoord werden. Het was werkelijk een origineele briefwisseling. Tenslotte deelde hij mede, dat hij als kapper reeds altijd op zeer goeden voet gestaan had met de „roembekranste muse" en dat hij, daar hij zijn salon met twee zetels had uitgebreid, er nu ernstig aan kon denken een gelijk gestemde levensgezellin te zoeken. Twee kamers met keuken en een zolderkamertje waren aanwezig en van af 't balcon had men een prachtig uitzicht! Daarop zond hij mij een gramophoon- plaat: „An elnem Tag im Frühling klopft das Glück an deine TürDrie dagen later werd er gebeld, mijn meisje komt binnen en weet niet wat zij zeggen zal „Mevrouw, daar buiten., daar buiten.." En weg was zij. Booze voorgevoelens be stormden mij, ik rende met beklemd ge moed naar de voordeurEn jawel, daar stond hij, mijn brave figaro, met zwart gelokt hoofd, zijn hoed verlegen tusschen de handen draaiend! Dan, met den moed der wanhoop, bood hij mij met grootsch gebaar een reusachtig bouquet bloemen aan! Ik noodigde hem natuurlijk uit een kopje koffie met mij te blijven drinken en wij zaten samen op mijn balcon, van waar men ook een heel mooi uitzicht heeftJammer genoeg moest ik weer gauw naar 't atelier, maar ik geloof, dat mijn ongelukkige vereerder nog altijd niet inziet, dat er, ondanks die twee kamers met keuken en zolderkamertje, toch niets van zal kunnen komen!" OTTO KRUGER. Wie is Otto Kruger? Een jongen van Hollandsche afkomst, geboren in Toledo (Ohio) en zeer in de verte nog familie van Paul Kruger, den legendarischen „oom Paul" met de baard en de hooge hoed, de laatste president van het vroeger onafhankelijke Transvaal. Een rustelooze knaap die Otto Kruger. Van alles is hij al geweest: Electrotech- nisch ingenieur, cowboy, schaapherder, woudlooper, zeeman en acteur. Het laatste bevalt hem blijkbaar het best want dat is hij nog steeds, terwijl die andere baantjes hoogstens een blauwe Maandag hebben geduurd. Na de vele am bachten en het evenredig aantal onge lukken kwam hij bij een reizende tooneel- troep terecht en het duurde niet lang of hij, de amateur-tooneelspeler-wereldreizi- ger, kreeg groote rollen te spelen. O.a. de hoofdrol in „Romeo en Julia" en „Dr. Jekyll" en „Mr. Hyde". Tenslotte bereikte hij de hoogste rang, die op tooneelgebied in Amerika mogelijk is: hij werd een „Broadway-ster", een trekpleister van de programma's in New York's vermaakcen- trum. Hij had al een gevestigde reputatie als acteur toen men hem eindelijk een enga gement voor de film aanbood. In 1933 speelde hij zijn eerste film: „Turn back AN EINEM TAG IM FRÜHLING Het is heusch nog niet zoo eenvoudig iets te schrijven over een zóó populaire en altijd in de weer zijnde actrice als Ida Wüst. Ontelbare anderen hebben reeds de pen ter hand genomen om Frau Wüst te vereeuwigen. Maar tenslotte troost ik mij maar met de woorden die een zeer wijs man eens geuit heeft: „Er is niets nieuws onder de zon". „Mama raumt auf", heet het tooneel- stuk waarmee zij verleden jaar zoo'n ge weldig succes boekte, een stuk, dat hon derden malen gespeeld werd en waarmee de bekende actrice, ook in ons land, vele lauweren oogstte. Daarom heeft zij beslo ten, om zoodra haar bezigheden bij de film dit toelaten, met een eigen ensemble weer een tournée te gaan maken met dit stuk; Denemarken, Noorwegen en Zweden staan op het programma. Ook in deze film onder de titel „Hotel met damesbediening" is zij weer een soort van Mama. directrice van een meisjes lyceum met daaraan verbonden internaat, die de jonge Mutz, daarbij nog geholpen door haar klassegenootjes. met raad en daad terzijde staat, als die onverwachts een groot hotel erft en daardoor voor al lerlei zware levensproblemen komt te staan. Vooral ook omdat een oeroude strijd met den concurrent, het tweede hotel in 't plaatsje „Grandhotel Mönch", den stand van zaken nog gecompliceerder komt ma ken. Maar waar Ida Wüst ingrijpt en „aufraumt", daar worden de hindernissen steeds gauw twerwonnen! Men kan niet anders doen dan haar gelukwenschen met haar lieftallige leerlingen, die zich, om mee te helpen, resoluut in kokkinnen, ka mermeisjes en kellnerinnen weten om te tooveren. En Dorit Kreisler, dat energieke, kleine persoontje, kan de vice-mama best gebruiken in de hartsconflicten, die deze zaak nog ingewikkelder komen maken! Achter de coulissen fluit iemand zacht jes der schlager „An einem Tag im Früh ling daar glijdt plotseling een echt schalksch Wüst-lachje over haar gezicht, dat lachje, dat wij allen zoo goed van haar kennen en waarmee zij ons altijd weer opnieuw betoovert. „Spits uw ooren maar. mijn beste", be gint zij, „nu is mij toch nog een kleine geschiedenis voor u ingevallen. Wij actri ces hebben in den regel een onbegrensd aantal vereerders onder 't publiek. Oude, minder oude, jonge en heel jonge. Aan den omvang dier vereering wordt vaak op de meest zonderlinge manier uiting gegeven. Zoo ging 't mij verleden voorjaar. De film „Des jungen Dessauers grosse Liebe", met Willi Fritsch en Trude Marlen, was reeds in de provinciale bioscopen vertoond. In deze film speel ik als vorstin von Dessau samen een scène met Paul Hörbiger. Hör- biger. als keizer van Oostenrijk, is mij zeer genegen en ik wordt hartelijk ont the clock". Daarna vervulde hij belang rijke rollen in de films „Beauty for sale", „The Prize-fighter and the Lady", „Gal lant Lady" en „Men in White". Zijn laat ste film is „De perfecte misdaad", waarin hij een beroemde detective uitbeeldt. VIER MIJLPALEN. Sinds de uitvinding van de film zijn er vier gebeurtenissen, die de verschillende perioden der cinematografische ontwikke ling wel zeer sterk afbakenen. De eerste was de invoering der „tril- beelden" (hoe waar was die naam in het begin) als openbaar amusement. In April 1896 werden in de Music Hall van Koster en Bial te New York twee korte filmpjes vertoond als „dessert" op een variété programma. Het eene stelde „Annabella" voor, een variété-favoriete uit die dagen, bij het uitvoeren van een z.g. serpentine-dans, het andere was een fotografie van de gol ven. het strand van Manhattan bespoe lend. De belichting van deze filmpjes was zeer slecht en het beeld flikkerde als een kaars, die op uitgaan stond. Het publiek was maar matig geïnteres seerd en had er geen flauw begrip van dat het de geboorte van een nieuwe kunst en het ontstaan van een geweldige nieuwe industrie had bijgewoond. De tweede belangrijke gebeurtenis in de filmgeschiedenis vond 16 jaar later plaats. In New-York werd een filmpje van de groote „Durbar" te Delhi vertoond, ter ge legenheid van het feit dat koning George V tot keizer van Indië werd gekroond. Dit was de eerste fotografische kleuren film. Zeker: Pathé had ook al eens gekleurde films vervaardigd, maar dat waren ge wone zwart-wit films geweest, die met de hand waren bijgekleurd. In dit filmpje van Durbar waren de kleuren voor het eerst „gefotografeerd". O! 't was nog maar heel primitief. Van nuances was nog geen sprake. Alleen drie harde primaire kleuren konden op het doek worden gebracht, zoo dat het geheel een naieve en ruwe indruk gaf. Bovendien liepen de kleuren door el kaar bij eenigszins snelle bewegingen der gefotografeerde personen. Het derde bijzondere evenement in de film was de stem, die het rijk der scha duwen kreeg door de uitvinding van de sprekende film, die de technische moge lijkheden van de bioscoop verdubbelde. En thans naar men zegt de vierde en jongste mijlpaal Tusschen het eerste geslaagde experi ment, de primitieve rauwe kleurenfilm van 1912 en de als een kolibri zoo kleurig- flonkerende filmband van de „Cucaracha" Mggen 22 jaren. 2 jaar van onverpoosd zoeken en expe- rimenteeren met als eind-resultaat de prachtige bloeiende kleuren van „La Cu caracha", de film, die binnenkort in ons land zijn première beleeft. „BLOSSOM TIME". Alweer een Schubertfilm met Richard Tauber: ditmaal van de Associated British Picture Corporation. Het Weenen van 1820 wordt u voor I wgen getooverd in prachtige entourage. I Pa de eenvoudige Schubert gaat door I deze wereld van zorgeloosheid en roman- I tiek. Onbekend en arm woonde hij op een I dakkamertje boven de woning van den I dansmeester Wimpassinger: latere geslach I ten waardeerden eerst in vollen omvang 1% groot genie. I Richard Tauber, de groote operette- hnger, die ééns de operaliefhebbers óók in verrukking bracht vertolkt, bijgestaan door Jane Baxter in deze Engelsche film de rol van Franz Schubert en men kan kern hooren in de overbekende liederen 'an dezen Oostenrijkschen componist, die iedere generatie opnieuw door hun melo- dieuse charme bekoren. Een groote radio-film uit Amerika draait deze week in de Sleutelstad: bekende sterren uit den aether zullen ons toezingen in „Twenty million Sweethearts". De 4 Mille Brothers, die men dezen zomer in Scheveningen kon beluisteren zijn ook van de partij, evenals vele andere beroemdheden uit de wereld van het amusement. Hierboven de bekende Dick Powell met zijn voornaamste „sweethaert" in dit ver haal van zang en dans.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 13