LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 28 December 1934 BURG. STAND VAN LEIDEN. THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL GEBOREN: Lena, D. van F, Mulder en L. de Boer wiebrem Martlnus, Z. van W. M. Vlas veld en W. S. Jansen Johanna, D. van J. M. Weima en G. de Vormer Hendrika Adriana Alida, D. van J. W. v d. Geer en A. H, Hoogervorst Jan Paulus, Z. van A Bljlsma en T. J. M. Zekveld Maria, D. van J. v. Zijp en M. H. Teegelaar Johanna. D. van M. v. d. Laaken en J Ver hoeven Elly Jacoba, D. van J. B. Havers en J. M. S. Rieden Victor Pieter Nico, l. van E. C. C. Boutmy en J. de Schrijver - Johanna, D, van J. Vink en P. Kraan Maria, D. van J. Bij en C J. Kooreman Ellen Erica, D. van I. v. Weerlee en C. M. Hoekstra Berbertje, D. van J. A. Voch- teloo en T, Bruinewoud Frans Gerard, Z. van F. W. J. Westendorp en F. M. van Loenen Martinet. Jan, z. van J. F. v. d. Meer en H. M. J. Pepping Catharina, d. van G. J. v. d. Poll en P. Chr. S. v. Leeuwen Cornelia Ellsabet Maria, d. van J. A Vlasveld en J. H. Stolwijk Catharina Barbara, d. van J Kikkert en P. v. d. Meij Johanna Maria, d. van J. A. de Jong en J M. v d. Wijngaard Francisca Margaretha Maria. d. van J. J. Zandbergen en M. C. Zwetsloot. ONDERTROUWD. C. A. Kamerling jm. 33 J. en M. M. Tetteroo ]d. 21 j. GEHUWD: J. R. v. d. Laan jm. en J. de Roo jd. K. Levy jm. en S. de Vries jd. OVERLEDEN: A G. v. d. Geestv. Wieringen, Vr. 64 J. - N. v. Harllngen, D. 2 j. G. Lasschuijt- Langeveld, Wede 62 j. S. Chr. J. Antho- nle—Du Pon, Wede. 92 J. S. v. d. Blom Smit Hesslng, Wede 80 j. H. Veilbrief, Wedn. 93 J. N. Dekker, Wedn. 66 j. J. Kwaadgras, M. 72 j. W. Chr. Voor- broodZandvoort, Wede. 75 j. A. Nieu- wenhuijsen, M 85 j. H. BoonBekooij wede. 65 J. W. F. Neuteboom z. 61 j. P. Hillebrand z. 7 J. C. v. d. ZeeuwTonninga vr. 70 j. J. Y. d. Hoek z. 4 j. E. Homberg z. 67 j. GEVESTIGD: A. M. Oude Allnk, agent v. politie, Hoo- gewoerd 187 A. v. d. Bent, monteur, Mare !2 J. A. v. Benten, dienstbode, Oude Rijn 2 J. J. To Bokholt, vertegenw., Rijnsb.- weg 15 C. Di Bon, granietwerker, R. Visscherstr. 45 C. E. Bos, boerenarbei der, Uiterstegr. 48 P. M. Boogert, Dak- kersknecht, Hooigracht 72 H. Brand, melkslijter, Musschenbr.str. 11a E. M. A. Couwenberg, Breestraat 84 L. C. M. v. Eendenburg, Rapenburg 78 H. Engelen, verpleegster, Rijnsb.weg 10 H. L. M. Fi scher, costumière. Hooigracht 60 W. B. G. A. M. Fleerkamp, bedrijfsleider, Hooge- woerd 136 C. B Heyn, Plantsoen 9a A. Hoogendoom, Weddesteeg la F. W. Izeboud, machinist, Hoogl. Kerkgr. 7a D. BoersmaKamstra, Plantsoen 37 H. Korswagen, dienstbode, Kanaalstr. 38 Wed. L. J. Koekkoek—De Laijen, W. Ro zenstraat 42 P. J. v. d. Linden, kapper, Morschstr. 52 E Luijten, Gerecht 10 Baron C. D. A. v Lynden, Steenschuur 13 - M. H. Nijénhuis, buffetjuffr., Stations plein 3 Wed. A. M. SchenkelsFtscaer, Oude Rijn 74 M. F. Plagmeljer, dienst bode, Plantage 22 J. Ravensbergen, dienstbode, Langestr. 51 E. Rumpff, dienstbode, Rapenburg 40 C. Schouten, koopman. L. Rijndijk 90b C. Smalle- gange. IJ. verpleegster, Witte Singel 27 1. de Tombe, Oude Heerengracht 10 W. J. Verhage, chauffeur, L. Rijndijk 33a - T. Vogelsang dienstbode. Plantsoen 87 H, v. d. Wal, dienstbode, Breestraat 52 C. J. v d. Zwaan, dienstbode, Hooge- roerd 31. VERTROKKEN: J. E Beets, Den Haag, Laan v. Meerder- 'oort 540a J. Bloem, Oegstgeest D. A. d. Burgh, Oegstgeest, Assendelftstr. 30 - W. Ferwerda, Den Haag, Schenkweg 10 - J. v. Geffen, De Bilt, Zwarteweg 11 H J. M. Goddijn, Geleen, Lutteraede M. v. Hasselt, Firenze, Corso Regina Elena 12 L. G. M. Jaquet, Amsterdam, La- flacestr. 46 J. Kenbeek, Alphen a. den Rijn. Grijpcstelnstr. 25 W Kern, Ba tavia M. Komlös, Leiderdorp, Koning straat 50 H. H. v. Lommei, Den Haag, Antwerpschestr. 3 M. J. A. Lorié, Rot terdam, Kortenaerstr. 36b Chr. A. J. v. lottum, Rotterdam, Mauritsweg 41a A. Meester, Amsterdam, Overtoom 512II M. Rennstiel, Bochum I. L. Pieper, Amster dam, v. d. Helstplein 7 I R. W. Rein- dersma, Den Haag. Willemstr. 48 C. W. Roodenburg, Soerabaia P. v. Roon. Ter- Jar, A 227 Wed. W. Tierolf—v. d. Schoor, Oen Haag. Tholenschestr. 7 B. S Ste- Perda, Den Haag, W. de Zwijgerlaan 33a 1- Snel, Alkmaar, Lyceumstr. 19 W. A. Snijders. Den Haag, Maystraat. 20 Wed. C. v. Bergev. d. Tang, Haarlem, Thom- "onlaan 79 C. M Terhorst, Woubrugge. S 116 C. A. M. Trautwein. Amsterdam, •ondelstr. 188 A. G. M. Hugenholtzv. ïelzen Camphuis, Bloemendaal. Zomerzor- Serlaan 7 G J. Vennekool, Schoorl, taanweg 99c A L Vink, Amhem, Rijn kade 105 J. Ph. Wesdorp. Amsterdam, Overtoom 512II S. M. A. Wiinen, Voor- "brg, Kon. Wilhelminalaan 508a. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, "e Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. HILLEGOM. Loop der bevolking. Gevestigd: Cath. C. Langeveld, Molenbuurt 1 Adr. Maas, Havenstraat 30 Hendr. de Reus, Hoofdstraat 68 J. Rusman, Hoofdstraat 108 E. Smits met gezin, Trekvaart 28 N. Soet. Loosterweg n 74. Vertrokken: A Th. M. Fontijn, naar Duiven, Giroessen, G. 119 H. J. van Leeuwen, naar Zaandam. Bloemgracht 11. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana, d. van F. J. Sassen en M. E. Persoon Catharina Anthonla Pe- tronella. d. van J. C. Berbee en M. A. Schoonderwoerd Hermanns Theodorus, z. van J. H. Peek en G. M. Heger Cor nelia Hendrika Antonia, d. van K C. Ver hoeven en M. W. P. Kuipers Hendrika Johanna, d. van Th. F. van der Linden en A. J. Teeuwen Wenseslaus, z. van M. Kampman en C. van Beek Margaretha, d. van W. Stroombergen en M. Jansen Ondertrouwd: F. J. Boukaert en H. M. WeUers M. J. M. van der Voorn en W. M. van Dril C. Jansen en J. C. van Loon A. Bonsing en H. Schipper. De Werkloosheid. BIJ de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 2 fabrieksarbeiders, 2 boekdrukkers, 1 snel persdrukker. 1 letterzetter, 4 grondwerkers, 15 metselaars, 1 idem halfwas. 17 opper lieden, 2 mach. houtbewerkers. 30 timmer lieden. 1 Idem halfwas, 1 loodgieter. 2 stu- cadoors. 5 schilders. 1 steenhouwer, 1 kis tenmaker, 5 mandenmakers. 1 vloerenleg- ger, 3 electriciens. 1 scheepsmaker. 1 hor logemaker. 1 stoker, 2 monteurs, 1 bank werker, 1 smid, 1 wagenmaker. 1 wasch- knecht. 4 bakkers, 497 landarbeiders, 29 ibloemLstarbelders, 11 tulnabelders. 4 boe renarbeiders. 1 plantoenarbelder 30 Jeugd, landarbeiders, 1 handelsreiziger, 1 koop man. 2 schippers, 1 idem halfwas. 4 chauffeurs, 2 wegwerkers, 2 expeditie- knechts, 1 dekknecht, 1 verzekeringsagent, 12 kantoorbedienden. 1 idem vr.. 3 kan toorbedienden ben. de 18 Jaar 3 idem vr., 4 winkelbedienden. 37 losse arbeiders, 1 controleur. Totaal 755. Aanvragen geen; plaatsingen geen; teruggetrokken 3; ver vallen geen. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: beurtvaartadressen. rljwielpomp, touw, autosllnger, kinderhandschoen en schort. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Een snelle behandeling der begrooting. Na opening met gebed deelt de voorzit ter, burgemeester Woldringh van der Hoop, mede. dat de heeren Van Tonge ren en dr. Lodder bericht van verhinde ring zonden; mede zijn afwezig de heeren Meerburg, M. van der Bent en Van Rijn. De ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen, conform het voor stel van B. en W. wordt de gemeente Hoe- dekenskerke een kasgeldleenlng van f. 6000 a 3% voor den tijd van 6 maanden verstrekt. Aan de orde is de gemeentebegrootlng. De heer Guyt betreurt het, dat B. en W. geen mededeeling deden t.a.v. de geruch ten, dat Ged. Staten na de behandeling der begrooting door de commissie, haar niet hadden goedgekeurd. De zoo sober mogelijk gehouden begrooting vindt over 't algemeen spr.'s instemming, dat echter de werkloosheidsvoorziening tot het laag ste peil is beperkt, voor de ontwikkeling der jeugdige werkloozen niets is uitge trokken en geen Burgerlijk Armbestuur is ingesteld moet spr. betreuren. Bij denzelf den belastingdruk wordt elders meer uit gekeerd, terwijl naar de opvatting van spr. voldoende reserve's aanwezig zijn. Als alle subsidies geschrapt worden dus een uiterst drastische bezuiniging wordt door gevoerd wordt niet meer dan f 4000 be zuinigd. Aan de belangen van de bad plaats zullen B. en W. hun aandacht moe ten wijden en zoodoende trachten de in komsten op te voeren, opdat tevens aller lei wenschen voor den verderen groei der badplaats noodzakelijk zullen kun nen worden uitgevoerd. Dr. Lodder maakt dan enkele opmerkin gen over de memorie van toelichting en dringt er op aan te trachten alle gemeen- teleeningen waaronder met zeer on gunstige voorwaarden in één groote om te zetten, hetgeen op aflossing en rente zeer zeker een aanzienlijke bezuiniging zou betéfekenen. De heer v. d. Zwan herinnert er aan, dat dit de laatste begrooting voor de nieu we verkiezingen met misschien een an dere samenstelling van den Raad is. In het algemeen bespreekt de heer v. d. Zwan de gevoerde politiek en den invloed van de crisis en de regeerings-crisis- maatregelen hierop. Het feit, dat B. en W. verschillende openbare werken schrap ten om belastlngverhooging te voorkomen, toont een verheugend verantwoordelijk heidsgevoel, waaraan ook in de toekomst vastgehouden zal moeten worden door een innige samenwerking tusschen B. en W. en den Raad en handhaving van het ge zag in de gemeente. De heer v. d. Bent dankt B. en W. voor het sluitend maken dezer begrooting, doch sluit zich aan bij den heer Guyt t.a.v. de correspondentie met Ged. Staten. Hoewel ditmaal voor de steunverleening meer werd uitgetrokken, waarschuwt spr. tegen de overdreven controle op de werkloozen en dringt aan op soepeler houding bij de aangifte voor de steunverleening. In het belang der groote gezinnen betreurt spr. de vermindering van den kindertoeslag met f. 0.25 temeer daar de gemeente toch al in zoo'n lage klasse ls Ingedeeld. Dat de seizoen-werkloozen buiten de verstrek king der Kerstgave vielen, voelt spr. als een zeer onbillijke maatregel, hetgeen voor de betrokkenen dit jaar een achter uitstelling van 35% beteekende. Tenslotte dringt spr. aan op de aanvulling der con tact-commissie voor de werkloosheidsvoor ziening met vertegenwoordigers der vak- vereeniglngen en verzoekt B. en W. bi) den hetrokken Minister aan te dringen op spoed t.a.v. de toegezegde huurverlaging voor wonlngbouwvereenigingen. De voorzitter antwoordt dan den heer Guyt, dat de correspondentie tusschen Ged. Staten en B. en W. niet ter visie be hoefde te worden gelegd, daar dit college zich tenslotte met het inzicht van B. en W vereenigde. Naar het Inzicht van B. en W. zal het in de toekomst ook mogelijk zijn de begrooting sluitend te maken, mits voortgegaan wordt op den thans ingesla gen weg al wordt de veranderde verhou ding Rijk-en-Gemeente van 1929 zeer ge voeld. Ook B. en W. betreuren het, dat niet nog meer (f. 10.000 meer dan ln *34) voor steunverleening kon worden uitgetrokken, de instelling van een Burgerlijk Armbe stuur zou van de gemeente zware offers vragen, die de flnancleele situatie van thans niet dulden. De wisselende regee- rlngs- en mlnisterieele opvattingen t.a.v. de steunultkeerlngen aldus antwoordt de voorzitter den heer v. d. Bent ma ken het B. en W. met hun gebondenheid aan de regeering niet mogelijk de nieuwe Inzichten oogenbllkkelijk te volgen zon der schriftelijke toelichting van den be trokken Minister daaromtrent. B. en W. was het niet mogelijk 25 pCt. toeslag te verleenen als Kerstgave. welke door den Minister geëlscht werden, alvorens hij 10"/. toeslag verleende, hoezeer het college dit Inzicht der regeering en zijn machteloos heid betreurde. Hoewel de hier gegroeide steunregeling niet strookte met de opvat ting van den Minister zal de regeling in Januari naar diens inzicht worden gewij zigd al deelen B. en W. deze niet ten volle. Met ingang van 1 Januari zijn de huren der bouwvereenigingen verlaagd, hiervan ls den bewoners bereids mededeeling ge daan. De eveneens door den heer v. d. Bent bepleite door B. en W. aan te moedigen uitbreiding der arbeiderswoningen, ls door den Minister door de toegezegde verlee ning van een 2e hypotheek mogelijk ge worden. Na repliek der heeren Guyt, v. d. Zwan en v. d. Bent vraagt de heerKulk waarom bij 't grondbedrijf aan te werk ge stelde geschoolde arbeiders minder loon uitgekeerd wordt dan elders en dat ln het algemeen de heer B. v. d. Bent onder schrijft dit en licht het nader toe te weinig rekening wordt gehouden met de door andere openbare diensten uitgekeer de loonen. Wethouder Veltkamp bestrijdt dit, hetgeen tusschen hem en de heeren Kulk en v. d. Bent een kort en heftig ver schil van meening ontlokt. Overgegaan wordt dan tot artikelsge- wijze behandeling der begrooting. In ant woord op een vraag van den heer B. v. d. Bent deelt de voorzitter mede, dat het Electrlclteltsbedrijf tot 1940 met de Licht fabrieken te Lelden heeft gecontracteerd en dus van een eventueele tariefsverla ging voor dien tijd niet zal profiteeren. Ten aanzien van de Gasbedrljfbegroo- tlng uit de heer v. d. Bent den wensch dat B. en W. er ln slagen zullen het laag ste vastrechttarief te verlagen tot den grondslag van f. 0.10. Mocht hieraan behoefte blijken, dan zullen B. en W. aldus zegt de voorzitter hieraan zeker tegemoet komen. De vast rechtregeling is nog van te korten duur om de resultaten en dfe mogelijkheden van verlaging te overzien. Wethouder Velt kamp wijst er op, dat deze begrooting zoodanig ls samengesteld en sluitend ge maakt, dat vermindering der Inkomsten niet verantwoord ls zonder er een ultgave- verlaglng tegenover te stellen; elk onder deel moet dus in het licht van het ge heel bezien worden. In antwoord op een desbetreffende vraag van den heer B, v. d. Bent deelt de voorzitter mede dat de cokes per eenheden van 40 K G. verkocht wordt. Bij de begrooting van den vleeschkeu- rlngsdlenst vraagt de heer v. d. Bent waar om dr. Van Gruting den dienst niet meer waarneemt, zooals besloten besloten was. De voorzitter zegt hierop, dat de waar neming door dr. De Graaf is geschied daar de waarneming niet van tijdelijken aard bleek, zoodat vooruitgeloopen is op de nog niet goedgekeurde fusie met Noordwijk. Bij den post straatverlichting bepleit de heer Guyt andermaal verbetering der straatverlichting in alle deelen der bad plaats vooral in het Noorden. Waar alge- heele vernieuwing der straatverlichting thans te kostbaar is zullen oude lampen aldus zegt de voorzitter door sterkere vervangen worden om zoodoende aan de eischen tegemoet te komen. Wethouder Veltkamp ontkent, dat de verlichting over 't algemeen minder dan primitief is. Ten aanzien van de Volkshuisvesting merkte de heer Guyt op, dat het thans vaak voorkomt dat teveel menschen in één woning samen wonen en niet in staat zijn een grootere woning te betrekken, daar het bestuur der bouwvereenigng niet meer wenscht te rullen. Dr. Hueting zegt in ver band hiermede, dat de bouwvereenlging nooit hierin tegenwerkte; wanneer de rui ling om deze redenen gevraagd werd dus ten bate der volkshuisvesting. Zonder steun der gemeente kan de vereeniging de groo tere, dus duurdere huizen tegen een lage- ren prijs niet verhuren. De heer Veltkamp onderschrijft dit en zegt dat slechts ln één geval de goedkeuring tot ruil werd gewei gerd. Dr. Hueting wijst er op dat sedert de opheffing der gezondheidscommissies ln den lande over 't algemeen haast geen wo ningen onbewoonbaar verklaard worden. De voorzitter zegt, dat B. en W. zeker tot onbewoonbaar-verklaring zullen over gaan als het college gemotiveerde klachten bereikenook ambtshalve worden onderzoeken Ingesteld, al zal de burgerij in deze dagen de taak der gezondheids commissie in 't algemeen moeten over nemen. De heer Grimberg brengt B. en W. hulde voor de uitvoering van de verbetering aan het Overrijn en de heer Van der Bent dringt bi) B. en W. aan maatregelen te ne men tot afschutting van het nog niet be bouwde deel van het voormalig groot Bad hotel-terrein, waarop de voorzitter ant woordt, dat hierin voorzien ls. Dr. Eikelen boom dringt ten sterkste aan op algemeene aansluiting op het rioolstelsel, hier en daar ls het een mlddeleeuwsche toestand en de desbetreffende verordening is reeds sinds Jaren niet toegepast. De heer Guyt zegt dat door het rioolstelsel bindende voor schriften voor aansluiting niet door te voe ren zijn. De heer B. v. d. Bent dringt aan op het aanbrengen van een verlichting op het parkeerterrein ten Noorden van de uit watering en zorgt voor hilariteit als hij bij den post leermiddelen der bewaarschool vraagt of de spelling-Marchant hierop in vloed heeft! Vervolgens herinnert hij aan de toezeg ging van B. en W. tot bijdrage van ge meentewege ln de premies voor zieken fondsen enz. ten behoeve der werkloozen, waarop de voorzitter antwoordt, dat de on derhandelingen nog steeds gaande zijn door de aanvankelijk afwijzende houding der vereeniglngen. Een nog grootere subsi die verleening aan de betrokken vereeni- gingen zou echter moeilijk de goedkeuring der betrokken Instanties verkrijgen, hoewel ook het gebruik van de ziekenauto hier in begrepen ls. De heer B. v. d. Bent roemt dan het opvoedende werk der Chr. Jeugd organisatie voor Jeugdige werkloozen en betreurt het, dat ditmaal niets uitgetrok ken is voor werkloozenontspannlng en dringt aan op de opening van een leeszaal enz. De voorzitter zegt dat B. en W. particu lier initiatief afwachten en een goede or ganisatie zeer zeker zullen steunen. Nieuwe werkverschaffings projectieven zijn er aldus deelt de voorzitter op een VTaag van den heer van der Bent mede nog niet, met de bebossching van 2'/i H.A. duin zal zoo spoedig mogelijk worden aangevangen. Het uitbreidingsplan is echter nog steeds niet goedgekeurd, wel ls reeds bekend dat het andermaal door den Raad behandeld zal moeten worden. Ten aanzien van den wachttijd voor werkloozen bepleit hetzelfde Raadslid een soepele toepassing, vooral voor hen, die reeds eerder werkloos waren. De heer Guyt onderschrijft het verzoek van den heer Van der Bent. Als regel deelt de voorzitter mede is de toepassing soe pel. Zonder hoofdelijke stemming wordt de gemeentebegrootlng sluitende in den gewonen dienst voor ontvangsten en uit gaven met f. 796.009.07 en in den kapitaals- dienst in ontvangsten met f. 131.790.81 en batig saldo f. 20.155.81 aangenomen. Even zoo de begrootingen voor de bedrijven slui tende resp. electrlclteltsbedrijf: gewone dienst f. 122.050.79, batig saldo f. 18.350 en kapitaalsdienst f. 116.169.33, reserve per 31 December f. 43 425.98; Gasbedrijf: gewone dienst f. 143.801.50, batig saldo f. 27,900 en kapitaalsdienst f. 202.352.35. reserve per 31 December f. 58.572.93; Grondbedrijf: gewo ne dienst f. 14.000 en kapitaaldienst f. 31.528.60; Waterleidingbedrijf: gewone dienst f. 55.688.33, batig saldo f. 5000 en ka pitaalsdienst f. 30.478.92, reserve per 31 Dec. f. 12.132.87; Vleeschkeuringsdienst f. 9.900 en Schoolartsendienst f. 9.800. BIJ de rondvraag worden enkele inlich tingen verstrekt waarna de voorzitter met de beste wenschen voor 1935 de vergade ring op de gebruikelijke wijze sluit. Burgerlijke Stand. Geboren: Lena. d. van H. de Vries en A. van Dijk Maarten z. van M. de Mol en A. Ouwehand Alida. d. van A. Verhart en A. Ruwaard Neeltje, d van H van der Plas en C. van Duijn Jacoba, d. van A. Duijndam en J. de Vreugd Maria Dirkje, d. van Jan van der Marei en W. 7. Thijs dook zeer blij van zin, nu snel het koude water in ,,'t Is goed", dacht hij, „dat ik een ijsbeer ben en zulke dingen nog van vroeger' ken." Het touw was -rgens blijven haken en Thijs besloot het om zijn pols maar vast te maken; hij deed aldus met een kleine lus en dook dan verder naar beneden, terwijl groote visschen langs hem gleden. Na een tijdlang door het water gaan, komt Thijsje hier dan op den bodem aan. van den Burg Arend, z. van J. va» Rhijn en J. van der Plas. Overleden: Neeltje Rijnsent, 59 jaar. ge huwd met J. Barnhoorn Trijntje Haas noot. 77 jaar. wed. van ComeÜs Vlieland. Ondertrouwd: M. Vooijs en W. Guljt D. van Duijn en C. van der Bent. Getrouwd: A Zwanenburg en D. W, Sip K. Klok en H. van Schie S. van der Meij en G. van Delft D. M. Parlevllet en N. C. Kapteijn F. A. J. Thiele en H. A. P. Teller. Loop der Bevolking. Gevestigd: Cornelia L. van Loon, van Den Haag, naar Tramstraat la A. M. Willemsen, van Lelmuiden, naar Voorstraat 4 Alida van Leeuwen, van Oegstgeest, naar Schoolsteeg 4 Neeltje Ouwersloot, van Lelden, naar Kerkstraat 27 P. Smit, van Noordwijk, naar P. Krugerstraat 47 Maria H. J. Vreeburg, van Wassenaar, naar Voorstraat 29 (R.) Neeltje Breedijk, van Sassenheim, naar Voorstraat 36 (R.) Klok, van Oegstgeest, naar R. v. Limburg-' straat 21 Tr. FrumanWouda, van Am sterdam, naar Varkevisserstraat 116. Vertrokken: Joh. van Duijn. van P. Kru- gerstr. 11, naar Wassenaarsstr. 121a. Sche- veningen A. P. M. de Bruine, van Voor straat 17, naar Konijnenlaan 51, Wasse naar L. van Schle. van Waaigat 11, naar Tlntorettostr. 61, Amsterdam C. Haas noot en gezin, van Burgersdijkstr. 2a. naar G. Florislaan 11, Hilversum. Ant Herm. Scholten, van Burgersdijkstr. 2a, naar G. Florislaan 11, Hilversum G. Kalshoven, van Voorstraat 27 (R.), naar Oostkanaal- weg 256, Ter-Aar Elisabeth van 't Wout. van Louwestraat 16 d, naar Lange Kerk- dam 69, Wassenaar Aaltie Ouwehand, van Zuidstraat 27, naar Molenstraat 1, Wassenaar J. C. de Graaf, van St. W. College, aan boord te Wilnis J. M. Hen- driksen en gezin, van N. Duinweg 57. naar Bomeostraat 3, Oegstgeest L. J. van Griethuijzen, van L. Buitenschool, naar Surinameweg, Noordwijk Ch. E. Boo gaards, van Comm.deursl. 8. v. Neijeveldt- straat 1, Wassenaar J. de Tombe, van Zeehospitium, naar O. Heerengracht 10, Lelden A. J. Vernooij, van St. W. Col lege, thans Cederstraat 4. Utrecht H. A. P. Teller, van Van Meiskade 63, naar Djok jakarta, N. O.-Indlë. LEIDSCHENDAM. De Veursche R.K. kiesvereeniging „Eensgezindheid" heeft voor de as. Staten verkiezing candidaat gestelde weth. L. C. de Koning en burgemeester Keijzer. De heer de Koning is een speciale Tuinders- candidaat, naar voren gebracht door de L.T.B.'ers. LISSE. Een oneerlijke reiziger. Een handelsreiziger bezocht den winkel van de fa. v. d. Z. In een oogenblik, dat hij alleen in den winkel was, was hij zoo vrij een cassette uit de étalage te nemen. Dit werd opgemerkt door een meisje, dat aan de overzijde woont. Toen zij later hoorde, dat de cassette gestolen was deed zij mededeeling van hetgeen zij gezien had. Het is de politie mogen gelukken den dader op het spoor te komen. Op signalement kon de reiziger door de Am- sterdamsche politie worden. Hij bekende onmiddellijk. De nachtrust verstoord. In den Tweeden Kerstnacht werd in de woning van den heer St., controleur bij de Steunverleening alhier, de nachtrust op krachtdadige wijze verstoord. Het was 5 uur ln den vroegen morgen toen de be woners plotseling werden opgeschrikt door een zware slag en het gerinkel van glas scherven. Op het eerste moment dacht men aan een auto-botsing, doch al spoedig bleek dat iets anders had plaats gevon den. Men kwam n.l. tot de ontdekking dat een boomstam door een groote ruit van den erker was geworpen. De dader(s) kozen per fiets het hazenpad. Een signa lement kon echter nog door de buren worden opgegeven. Vermoed wordt, dat hier van een wraakneming sprake is. Van het gebeurde werd aangifte gedaan bij de politie. Sluiting 15e Nationale Konijnen- en PluimveetentoonsteUing. Alhier had de offideele sluiting plaats der 15e Nationale Pluimvee- en Konijnen- tentoonstelling. In de veilingzaal van H.B.G. werd allereerst de verloting ge houden. Daarna sprak de voorzitter een woord van "dank tot de exposanten en allen die tot het welslagen der tentoon stelling hebben meegewerkt. De voorzitter gaf nu het woord aan den Beschermheer de heer J. C. de Haan, die er op wees, dat men dankbaar mag zijn, dat deze ten toonstelling, niettegenstaande de moeilijke tijdsomstandigheden, een succes is ge weest, zoowel materieel als finantieel. Spr. wees op de scherpe keuring en zware con currentie. welke de inzenders ondervonden Velen zullen op andere tentoonstellingen waarschijnlijk meer succes behaald heb ben. Een scherpe keuring kan de sport niet anders dan ten goede komen en deze tentoonstelling mag derhalve ook in dit opzicht geslaagd heeten. Ook de heer de Haan eindigde met zijn waardeering uit te spreken voor de samenwerking en sloot de tentoonstelling met een „tot weer ziens" aan hen, die haar met hunne in zendingen hebben opgeluisterd (applaus.) De tentoonstelling mocht zich in een goed bezoek verheugen. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Petronella, d. van L. A. v. d. Zon en A. J Nelis Maria Alida. d. van A. W. v. Noort en J. M. A. Warmer dam Maria Gijsberta. d. van Th. H. v. Kampen en G. J v. d. Ploeg. Loop der bevolking. Gevestigd: F. W. M. Stringa. van Maar tensdijk, Heereweg 233. Vertrokken: Mej. M. D. E. v. Wuijck- huijse. naar Hillegom Joh. H. C. Pet, naar Hoogeloon G. J. Aerst, naar Venlo De heer J. Montagne heeft bedankt voor zijn benoeming tot ouderling der Geref Kerk alhier In de afgeloopen week stonden 679 werkloozen ingeschreven (v. j. 735). Op uitnoodiging van de Zendings commissie der Chr. Geref. Kerk trad op ds. W. Bijleveld van Haarlem met een rede in het belang der Zending. Spr. wist zijn aandachtig gehoor te boeien. a-8

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11