LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 20 December 1934 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. BENTHUIZEN. Na sinds 1930 vacant te zijn geweest en vele malen zonder gewenscht resultaat een beroep te hebben uitgebracht, zal de Ned. Herv Gem. alhier nu weer een eigen predikant ontvangen, aangezien cand. W. Bleshaar Jr. te Utrecht het beroep heeft aangenomen. Cand. Bleshaar behoort tot den Geref. Bond In de Ned. Herv. Kerk. SASSENHEIM. Jaarvergadering „De Visserschool." De vereenlglng voor Chr. Mulo-onder wijs alhier heeft ln de bestuurskamer der school haar jaarvergadering gehouden De bijeenkomst werd door den voorz den heer A. Bergman geopend, waarna hij de 77ste Psalm voorlas. De notulen werden onder dankzegging aan den secretaris, goedgekeurd. Een tweetal nieuwe leden werd na ballotage aangenomen. In het jaarverslag had de secretaris, de heer J. D. Papendrecht, de voornaamste gebeurtenissen over het af- geloopen jaar aangestipt. Gewezen werd op het verblijdend feit, dat het aantal leerlingen nog ln stijgende lijn ls. Het verslag van den penningmeester, den heer J. Dreef was sober gestemd. De drastische bezuiniging van het gemeentebestuur ba ren zorg en zullen moeite geven om rond te komen. De rekening werd goedgekeurd. Alsnu volgde bestuursverkiezing. De heer A Bergman werd met op één na alg. st. herkozen, terwijl ln de vacature J. Ouds hoorn J. Pzn., die niet herkiesbaar was, gekozen werd de heer J. Oostenrijk. Bel den namen de benoeming aan Na rond vraag, werd de vergadering door dr. Le Grand, met dankgebed gesloten. Jaarfeest Jongelingsver. „Jonathan". Deze jongelingsvereenlglng hield in Concordia haar drukbezochte 54e jaarver gadering. De voorz., de heer A. Oudshoorn opende en sprak een welkomstwoord. Door den secretaris en den penning meester werden de jaarverslagen uitge bracht. De heer H. Keijzer hield een in leiding over „De zes scheppingsdagen". Een uitgebreide bespreking volgde, waar aan door velen werd deelgenomen, even als op het maatschappelijk onderwerp .De zegen van den arbeid en de ontaarding door de zonde", van den heer D. Wijntjes. Ter afwisseling gaven enkele anderen een „vrije" bijdrage, terwijl de melsjesvereenl- ging de gelegenheid werd gegeven koffie aan te bieden. Door afgevaardigden van '•erscheidene vereenlglngen werden de beste wenschen overgebracht. Gemeen schappelijk werd gezongen ps. 103 1, waarna ds. Kuiper met dankzegging sloot. Evenals te Hillegom en Lisse ls het Kerstspel gegeven door de groep Lisse der Vrijz. Chr. Jongerengroep ln het gebouw van den Ned. Prot. Bond alhier, goed ge slaagd, Het gebouw was geheel gevuld. Ook hier was de leiding in handen van ds. Van Wijngaarden van Oude-Weterlng. o VEURLEIDSCHENDAMi GEMEENTERAAD. Grondovername Tan de Mij. „Damsigt" De presentiegelden der Raadsleden - - De Wethouders-jaarwedden. De raad van Veur kwam onder leiding van burgemeester Keyzer ln openbare zit ting bijeen. De notulen werden goedge keurd, de ingekomen stukken voor kennis geving aangenomen, behalve een adres van het Wit-Gele-Kruis om gratis Inen ting tegen diphteritus, dat in handen van B. en W. werd gesteld om praeadvies. Z. h. st. werden aangenomen: Voorstel tot beschikbaarstelling van benoodlgde gelden (f. 20) voor het ontwerpen wegen leggers, verlenging tot 31 Dec. 1935 van de rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten voor bui tengewone uitgaven, en de verodenlng op de heffing van besmettelijke-ziektegelden. zVoorstel tot verlenging gem. regeling Schoolartsendiénst (thans 3 lnplaats van 5 jaar). De heer Zuidwijk juichte den dienst toe. Ofschoon de R.-K. scholen geen ge bruik van den dienst maken, betalen zij er toch aan. Zou dit niet gewijizgd kunnen Worden? Het tarief is indertijd vastgesteld op 10 ct per kind, aldus de voorzitter; schrappen wij nu de R.-K. scholen, dan belasten wij de andere gemeenten zwaarder en loopt de regeling gevaar. De heer Raaphorst erkent het groote nut van den dienst; doch wij betalen voor 1C0°'« en krijgen slechts voor 1/5 deel werk. Is 't niet mogelijk een overeenkomst te sluiten met Voorburg of met een gewonen dokter? Betaling naar rato van het aantal kinderen zou juister zijn. De voorzitter: ,De kosten zijn gemeen schappelijk vastgesteld; tegenover de an dere gemeenten dienen wij billijk te zijn. In de regeling zelve zijn diverse fouten, vandaar dat deze na 5 jaar worden her zien, dat, geldt b.v. ook het overwicht dat Katwijk thans heeft. Zetten we de zaak op losse schroeven door verlaging, dan zul len ook de Inkomsten van den dokter dalen en deze, met zijn uitstekenden staat van dienst, o.a. te Emmen, zal een goed heenkomen zoeken. Wordt de dienst b.v. opgeheven dan moet betaald worden, waarop de dokter als ambtenaar recht heeft. B. en W. hebben een voorzichtig beleid gevoerd en evenals Katwijk voor gesteld te verlengen voor 3 jaar. De heer Borst: Katwijk heeft ook de donkere wolken gezien, vandaar dat ze ook slechts om 3 jaren wil verlengen. Met de andere gemeenten hebben we de zaak opgezet, we dienen dus loyaal te zijn. Het voorstel werd hierna z. h. st. aange nomen. Wijziging raadsbesluit 1 Mei 1934 om tot aanvaarding der eigendommen van de N.V en Grond-Mij. „Damsigt" te Voor- SmUslaan mel: de reconstructie der De heer Schrader spijt het, dat het op de f f™ ,h,0,iden van de Smitslaan thans 1.1100 of f.5 per meter gaat kosten- dit laatste bedrag ls veel te hoog, daar 30 meter verder dezelfde grond is verkocht voor f. 2 per meter. De voorzitter: de vraag is geweest aan welke zijde het trottoir zou komen, den raad ls er opgewezen dat het plan van thans geld zou kosten; getracht ls de grond gratis te krijgen, doch de MIJ „Dam sigt" heeft reeds 5000 meter geschonken. Men vroeg f. 8 per meter, waarop ls onder handeld. De heer Schrader: „Als de plannen wa ren uitgevoerd geheel volgens het uitbrei dingsplan. ware de zaak anders geloopen. Weth. de Koning zou de vraag willen stellen: als men bij den heer Schrader door de rooilijn moest gaan. zou deze dan ook grond voor niets geven? De voorzitter: de raad had Indertijd beter gedaan het andere plan te aan vaarden; we waren dan goedkooper uit ge weest en die onsierlijke houten tuinhekjes aan de andere zijde waren dan verdwenen. De heer Zuidwijk vraagt of deze f. 1100 reeds zijn verrekend met de f. 40.000 hy potheek. De voorzitter: gevraagd was f. 43.000. daar ging af f. 3000 voor zand, en nu gaat van de resteerende f 40 000 nog af f 1100. De heer Koerts: Het bedrag van f. 1100 was te voorkomen geweest. BIJ de behan deling der bouwverordening is gevraagd dit plan te bestudeeren; men is toen reeds gaan onderhandelen en heeft de Mij. „Damsigt" wakker gemaakt. In de toe komst zou een commissie van bijstand goed werk verrichten. Weth. De Koning ls tegen elke com missie van bijstand B. en W. moeten zelf onderhandelen en de zaken voorbereiden. Het voorstel werd hierop zh.st. aange nomen, evenals het voorstel Inzake hypo thecaire voorschotten, verstrekt voor den bouw van kleine middenstandswoningen aan den Voorburgscheweg en de Smitslaan Presentiegelden Raadsleden. - De voor zitter: Jammer is het, dat deze circulaire van Ged. Staten is gekomen; er is reke ning gehouden met het zielental en niet niet met het werk, dat gedaan wordt. De raad heeft reeds vrijwillig 10". laten val len. 15 Jaar terug keken de raadsleden amper de stukken in; thans wordt er stu die van gemaakt, daarnaast de arbeid ln de commissies. Het presentiegeld dient weer gesteld op f. 3 per raadszitting. De heer Borst zou het voorstel van f. 3 willen steunen en daarnx weer 10 terug storten. De geest van de circulaire stemt tot afwijzing, onder dwang voelt spr. niets voor deze beknibbeling. De voorzitter wenscht aan te houden f.3 en dat nader te motiveeren. Het voorstel van B. en W. werd z. h. st. aangenomen. Jaarwedden wethouders. - De voorzitter: Hiervoor gelden dezelfde bezwaren als bij het vorige punt: Ged Staten hebben In dertijd goedgekeurd f.300 per jaar; later is dit door de diverse kortingen gebracht op f.257; nu wenscht men f.220. Zelfs f. 257 ls te laag, laat staan f. 220. De heer Borst wil het bedrag weer stel len op f. 300 en in tegenstelling met het vorige punt de zaak motiveeren. De heer Schrader stelde voor het be drag te bepalen op f 500 per jaar, waarbij de heer Zuidwijk zich aansloot. De heer Raaphorst meende, dat f 400 meer kans van slagen heeft dan f. 500. De heer Borst is juist niet hooger ge gaan, omdat hij dan nog meer dwang van bovenaf ziet komen. De heer Koerts betwijfelt of, als de cir culaire niet was gekomen, de voorstellers van thans dan ook hadden gepleit bij de behandeling van de begrooting voor sala- risverhooglng. De voorzitter: Ged Staten hebben den raad wakker gemaakt: de middenweg van f. 400 ls z. i. de juiste, waartoe z. h. st. werd besloten. Voorstellen tot overname van eigendom in verband met de reconstructie van de Smitslaan en den Voorburgscheweg, wer den z. h. st. aangenomen. Na een vraag van den heer Raaphorst Inzake de Kerstgave aan werkloozen, werd de zitting gesloten. Stijgende werkloosheid. Het aantal werkloozen ls nog steeds stijgende en bedraagt voor Stompwijk 134 (v. m. 121) w.v. 11 v. m. 58) geplaatst in de gemeentelijke werkverschaffing en voor Veur 110 (v. m. 99) w.v. 60 (v. m 56) ge plaatst ln de gemeentelijke werkverschaf fing. Ged. Staten heben B. en W. van Veur medegedeeld dat zij voor deze gemeente, rangschikkende in de 6e klasse, de salaris sen der wethouders gesteld te zien op f. 220 per jaar (voorheen f. 300 thans f257) De R.K. raadsfractie besloot deze wensch af te wijzen. Tot hoofd-ingeland van Delfland is gekozen de heer H. C. Beekman te Pijnacker. o VOORSCHOTEN. Vereeniging „Vooruit". In hotel Deurloo had de voorloopige commissie van de ver. „Voorschoten Voor uit" een openbare vergadering uitgeschre ven. Wegens de slechte opkomst ging deze bijeenkomst niet door. Na de geslaagde propagandadag op 9 September 1.1. had de commissie gedacht een zaal vol belang stellenden te krijgen op deze eerste ver gadering. De commissie laat bekend maken, dat zij oo den ingeslagen weg zal voortgaan en alle pogingen, onvermoeid in het werk zal stellen om het doel, dat zij zich had voor gesteld, te bereiken. Zij rekent op de mede werking van alle ingezetenen en zal bin nenkort een nieuwe vergadering uit schrijven. Zooals bekend ls gemaakt door den Minister van Sociale Zaken, kan aan steuntrekkenden een Kerstgave worden verstrekt. Aangezien de kastrekkende werklooze arbeiders hiervan zijn uitgesloten, heeft het bestuur van de afd. Voorschoten van den Algemeenen Nederl. Bouwvakarbeiders bond, tot het gemeentebestuur het verzoek gericht, ook aan deze werkloozen een Kerstgave te willen verstrekken, omdat het waarschijnlijk maar een enkeling be treft. WASSENAAR. Loop der bevolking. GevestigdP. van Aalst en gez.. uit Rot terdam, Storm van 'sGravesandeweg 29 M. Dekkers, uit Hoek van Holland, Ridder- laan 1 A. F. C. Dlelen uit Arnhem, Pr. v. Wiedlaan 10 J. Dijkstra, uit Voor schoten, Raaphorstlaan 4 J. Edelsber- gen. uit Oostenrijk. Wittenb.weg 64 E. J. H Eikenbroek, uit den Haag. Deljerweg 3 M. M. Gödden, uit Duitschland Buurt weg 113 Wed. C. Kat geb. C. A. M. Graffner, uit den Haag, Park O. Wasse naar 1 M. J. C. van der Heijden, uit Den Haag, Crocusstraat 61 W. P. Hol- werda en vr„ uit Cheribon. van Zuylen van Nijeveltstraat 117 J. A. Hogendoorn, uit Vinkeveen. Raaphorstlaan 3 J. A. Huljgens. uit Den Haag. Stoeplaan 20 J. Kllmova. uit Den Haag Konijnenlaan 41 R. Koning en gez. uit Den Haag, P. Twentlaan 16 J. B. F. van Llnschooten en gez., uit Hillegersberg. Schouwweg 25 W J. van Nlekerk en vr„ uit Warmond, Katw.weg 41 D. D. Otto en vr. uit Den Haag, v. Z. v. Nijeveltstr. 121 J. Parqul, uit Amsterdam, Gr. Haesebroekscheweg 51 C. J. van der Reest. en gez., uit St. Philipsland. Achterweg 37 P. Roelse. uit Schiedam. Rijksstraatweg 737 A. Sachse uit Oberhausen, Meijend.weg 12 J. C. Schmidt en vr., uit Amsterdam Papeweg 42 D Sechelmann. uit Munster, Eiken laan 35 F. H. Slootweg en gez., uit Den Haag. Kerkehout 9 I. Stam, uit Delft. Witten.weg 38 G. Szucslch. uit Oostenrijk, v. Z. v Nijeveltstr. 42 A. L. Tauber. uit Bazel. Laan van Rh. van Rhe- menshulzen 12 A van der Tempel en gez uit Rotterdam. Storm v. 'sGrave sandeweg 29 A. M. v. d. Wal, uit Stomp wijk, Teylingerhorstlaan 5 R. G. A. Weiss uit Den Haag. Oranjelaan 7 C. Westra en gez., uit Amsterdam, Katwijkscheweg 29 J. Zwaan en gez.. uit Voorschoten, Korenlaan 3 I. H. Stippl. uit Den Haag, Zijdeweg 13 J. E Zorge. uit Den Haag Waalsd.laan 22 b E E. Hauschild, uit Den Haag. Buurtweg 109 E. F. Schlff geb. T. Kroon, uit Den Haag. v. Z. v. Nije veltstr. 115 P. van den Broeke, uit Den Haag, Crocusstraat 30. Vertrokken: B. Bos, naar Vlagtwedde, Hoofdkade 1298 Ter Apel E. C. Groten huis geb. Eskens, naar Haarlem. Marnix- straat 104 C. B. J. Hondong. naar Den Haag. Spakenburgstraat 71 M. C. Pie- terse en gez.. naar Voorschoten, Rijndijk 126 A. G. Goedemans. naar Sassenhelm, Hoofdstraat 22 Ch. van Dantzlch, naar Rotterdam. Schoonenbergerweg 72 a E. Pooth. naar Den Haag, van Alkemadelaan 19 M. Verweij, naar Den Haag, Laan v. Meerdervoort 775 F. Tkalec. naar Den Haag. Breitnerlaan 52 F Cohen, naar Den Haag, Harstenhoekweg 41 S. C. Kohnstamm, naar Den Haag, Pr. Maurits- plein 12 H. J, Hapoel. naar Rijswijk, Kerklaan 264 A. J. Vonk, naar Voor schoten, Molenstraat 16 M. Th Boer kamp, naar Zwolle, Beestenmarkt 20 E. W. Smit, naar Den Haag. Welmarstr. 10 a. Burgerlijke Stand, Geboren: Frederikus Albertus. z. van S. C. J. Kathmann en C M, Koemans Lammert Jan, z. van K. Wassens en O. Ter Haar Helena Margaretha Huberdine. d. van W Jansen en G. A Noordover Fre- derik Gerrit, z. van P. A. Hitzert en E, M. Schreiner Hendrika Petronella d. van A. E. Overdevest en H. v. d. Klei). Overleden: Johannes Hendrik Karres. 42 jaar. echtgen. van I. de Vries Catharina Johanna de Haas, 44 jaar, echtgen. van E. Kunert Julius Joannes Jesse. 79 jaar, echtgen. van L. M. Polls. Ondertrouwd: J. P. van Haastregt en J. Rijsdijk B. Pol en J. V. de Boer A M. C. Stok en M, C. J. van-der Klaauw. Gevonden: een bos sleutels, voetbal, 2 belastingmerken, hond, dameshandschoen, kindertasch met inhoud, halsketting, zil veren lepel, broodzak, vulpen, beurs, spuitje, motorhandschoenen. ALPHEN. Bijzonder mooie Kerstuitvoering „Sursum Corda". Door de Chr. Gem. Zangv. .Sursum Corda", werd onder leiding van den direc teur den heer J. van Beek uit Woerden in de Geref. Kerk aan de Raadhuisstraat een kerstuitvoering gegeven. De belangstelling voor deze uitvoering was zeer groot. Mede werking werd o.a. verleend door het kinder en meisjeskoor der vereeniging; mej. Jo de Beun uit Woerden, piano; Theo Baylé te Laren, bas; F. v. Zwieten te Alphen, viool; orgel, strijkorkest en eenige leden van het Alphens mannenkoor „Die Alphen sangers". De avond werd geopond met het ge meenschappelijk zingen van Ps. 89: 7, ge bed en een kort openingswoord van den eere-voorzitter den heer A J. Dekker. Terstond hierna werd door het gemengd koor Ingezet het nummer Ps. 146 van E. Mobach. Reeds dit eerste nummer gelet op de wijze van uitvoering beloofde veel goeds voor dezen avond. Terstond viel ln dit nummer op de zuivere en beschaafde zang van de sopraan-soliste mej. A. v. Zomeren uit Boskoop. Het meest treffende frag ment was echter het uitstekend» zingen van den bas den heer Theo Baylé. De kerstzang en het nummer „Gloria ln Excelsis Deo" van Cath. Rennes van het kinderkoor met medewerking van genoem den bas en jeugdige solisten was uit muntend. Keurig was hierna het vioolspel met planobegeleiding van de nummers: Traü- merel en Romance in F. gr. t. resp. van R. Schumann en L. v. Beethoven, die belden werden vertolkt door den heer F. v. Zwieten Het glanspunt werd de uitvoering van het niet gemakkelijk „Weinachts Orato rium" van Heinrich Barth uitgevoerd door gemengd koor, solisten en strijkorkest, dat treffend goed werd weergegeven. De muzi kale begeleiding alsook de soli's waren onberispelijk. Bijzonder mooi was ook hier de zang van den bas, van den tenor den heer Brunt en de sopraan-soliste mej. v Zomeren. De dirigent beheerschte het ge heel op bekwame wijze. De verdere num- roerv o.a. gedeelten uit het Kerst-Orato rium var. Jo? ''ranken van gemengdkoor kinderkoor cn strijkorkest verwierven eveneens algemeene bewondering. Met trots kan „Sursum Corda", op dezen avond terugzien; zl) heeft het publiek met dezen avond van waar kunstgenot bijzon der aan zich verplicht. Bijzondere hulde brengen wij aan den eminenten directeur, waaraan de vereeniging zeker voor een groot gedeelte te danken heeft dat het met haar zang steeds „Excelsior" gaat. In de pauze werd een collecte gehouden ten bate der vereeniging en verraste de bas de heer Baylé de aanwezigen nog op een 3-tal soli's met begeleiding van het kerk orgel. Bij het einde sprak de heer Dekker bijzondere woorden van dank en werd door het publiek, het koor en de solisten toe gezongen de bekende zegenbede uit Ps 134: 1. Verlaging gasprijzen en ineterhuur. De commissie van bijstand voor de Water en Lichtbedrljven heeft B. en W. een voor stel tot wijziging van de begrooting van de gasfabriek, dienst 1935, doen toekomen. B. en W. zijn tot de volgende becijferin gen ten aanzien van de verlaging der uit gaven gekomen: Ontslag van geregeld in dienst zijnd per soneel f.2600; bezuiniging op los personeel f. 600 (deze wordt door de commissie van bijstand niet aangegeven); verlaging van de afschrijvingspercentages, overeenkom-' stig het voorstel der commissie van bij stand f. 2500; verlaging van verschillende begrootingsposten, overeenkomstig het voorstel der commissie van bijstand f. 3100. Totaal f. 8800. B. en W. zullen zich niet vereenigen met de door de commissie van bijstand onder B. geraamde verhoogde Inkomsten, omdat gebleken is, dat de f. 1500, welke door haar onder B 10 werd genoemd reeds ln de be grooting is verwerkt. Ten aanzien van de besparing op cokesverbruik meenen zij, dat eerst moet zijn aangetoond dat deze bespa ring inderdaad verkregen kan worden, voordat daarmede rekening mag worden gehouden. Eveneens meenen zij, dat geen rekening mag worden gehouden emt de opbrengst van herplaatste meters, omdat zij de stel lige overtuiging hebben, dat plaatsing van weggenomen meters niet zal geschieden. Dit laatste geldt ook voor de door de commissie van bijstand geraamde hoogere opbrengst door toename van gasverbruik, ad f 5000. Wel meenen zij dat de post „diverse uit gaven" niet onaanzienlijk kan worden ver laagd, welke verlaging zij zouden willen stellen op f. 1250, Deze bezuinigingen stellen B. en W. ln staat om met de handhaving van de reeds ln de begrooting verwerkte verlaging van den gasprljs op het tarief, dat voor 1 Juli 1932 gold, de navolgende voorstellen te doen: a. de huur van alle meters en van de muntgaslnstallatles te verlagen met 25°/o, waarvan de kosten zullen bedragen f. 4250; b. de prijs van het gas, dat over den munt gasmeter wordt geleverd extra te verlagen met 1 cent per M3„ waarvan de kosten worden geraamd op f. 8500. Totaal f. 12750. B. en W. stellen den raad voor daartoe te besluiten. De besluiten tot wijziging van de begrooting en tot wijziging van de af schrijvingspercentages behoeven de goed keuring van Ged. Staten en dat van deze goedkeuring afhankelijk ls de datum van Inwerkingtreding der verlaging. Omtrent de uitbreiding der straatver lichting en de kwestie van het vastrecht tarief voor de levering van electriciteit kunnen nog geen mededeellngen worden gedaan. Belde zaken zijn nog in behande ling. Aankoop effecten voor Waarborgfonds inzake woningbouw. De gemeente Utrecht heeft een 4% lee ning uitgeschreven van f. 2.500.000 tegen den koers van 100 1/4 °/o. Door deze leening wordt zij in 'staat gesteld verschillende 4'/tVo leeningen af te lossen. Daaronder is die waarvan onze gemeente 3 obligaties heeft ten bate van het Waarborgfonds voor woningbouw. Deze worden afgelost. Voor keur voor omwisseling is aan de obligaties die afgelost worden niet toegekend. Een vrije Inschrijving op de nieuwe leening is opengesteld op Donderdag 20 December 1934. Omdat de koers van 100 1/4 voor 4»/« obligaties aannemelijk is, hebben B. en W. gemeend goed te doen voor 4 obligaties van f. 1000 ln te schrijven. Het bedrag dat ten bate van het waarborgfonds op dit oogenblik in kas is en dat, hetwelk vrij komt door de aflossing der drie bovenge noemde obligaties is toereikend, om bij toewijzing, de nieuwe 4'/, obligaties te be talen. B. en W. stellen den raad voor met de Inschrijving, eventueel aankoop, te ver eenigen. Raadsagenda. De e.v. vergadering van den raad onzer gemeente is bepaald op Maandagavond 24 December a.s. 7 uur. 1. Voorstel B. en W, Inzake wijziging van het reglement voor het Algemeen Armbe stuur. 2. Voorstel B. en W. inzake electri- clteitsvoorziemng aan den Otweg c.a. 3. Voorstel B. en W. inzake het maken van boord voorzieningen langs de Ziendeweg; 4. Voorstel B. en W. inzake deelneming in het garantiefonds voor de Tentoonstelling 1935 te Boskoop; 5. Voorstel B. en W. om de tijdelijke korting op de jaarwedden der Gemeente-geneesheeren welke afloopt 31 December 1934, te bestendigen tot en met 31 December 1935; 6. Voorstel B. en W. In zake herziening van de jaarwedden der Wethouders; 7. Voorstel van B. en W. in zake nadere vaststelling van het presentie geld der Raadsleden; 8. Voorstel B. en W. Inzake aanvaarding eener schenking van den Burgemeester; 9. Voorstel B. en W. tot verlaging van de meterhuren, muntgastn- stallaties en den gasprijs voor muntgas- verbruikers: 10. Voorstel B. en W. inzake verhuring van de garage staande nabij het perceel Lindenhovestraat no. 3; 11. Voor stel van B. en W. inzake verhuring van boerderijen en weiland aan verschillende huurders; 12. Voorstel B. en W, Inzake vermindering van pachtprijzen; 13. Voor stel van B. en W. inzake renteverlaging eener geldleening aangegaan met de Le vensverzekering Mij. „Utrecht" te Utrecht; 14. Voorstel tot aankoop van effecten ten behoeve van het Waarborgfonds inzake woningbouw; 15. Benoeming van een Lid der 3e Commissie tot Wering van School verzuim ln de vacature van H Ouderkerk. Aanbevolen worden de heeren: 1. H. B. J. van de Kreke, 2 O. van Aken; 16. Benoe ming van 5 leden van de commissie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs in de door periodieke aftreding opengeval- I len plaatsen. Aanbevolen worden: I. in de HEDEN. Hoogl. Kerksteeg 7. Frop.-avond O.V J T 8 uur nam. Kttvlj k-a a n-Z e e (Casa Cara)- Spr. ds. Pop van Monster. 7'/» uur nam. Vrijdag. Marekerk: Kerstconcert „Sursum Corda" 8 uur nam. Remonstrantsche Kerk: Kerkconcert 81/; uur, nam. Stadszaal: N. S. B. Spr. de heer Geel kerken. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Tarzan". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „As lk een mlllloen had...." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 nur af door- loopende voorstelling: „De groote parade", Caslno-tbeater. Hoogewoerd 49.8 u. na. „Bet naar de Olympiade". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. 8t/i u. nam. „Spion nr. 13". Zondag nam. 2 uur, 4'/t uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/t uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag ea nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 December a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. vacature Mevr. P. Dutnker, die niet her kiesbaar is: 1. Mevr. F. W. van LooSchou ten; 2. Mevr. D. SoetemanMoerman; II. ln de vacature T. Scheer, die niet herkies baar ls: 1. S. J. H. Breukel; 2. N. VerklelJ; IH. ln de vacature P. Pasma: 1. P. Pasma; 2. W. J. v. d. Brink; IV. ln de vacature S. J. H. Breukel, die voor de groep van ouders van schoolgaande kinderen niet meer her kiesbaar ls: 1. P. v, Egmond; 2. C. Raap horst Dzn.; V. in de vacature J. L. J. Gall- lard: 1. J. L. J, Gaillard; 2. J. de Groot; 18. Wijziging van de Gemeente-begrooting voor 1934; 19. Verdeeling van den raad in afdeellngen ingevolge artikel 48 van het Reglement van Orde. In de bewaarschool aan de Hoofd straat werd onder leiding van mej. van Dijk het kerstfeest voor de leerlingen dier school gevierd. As nu bestond hiervoor veel belangstelling. Mej. v. Dijk vertelde de kinderen op een voudige wijze het kerstverhaal, terwijl de middag door ds. Hartkamp werd gesloten. In de pauze zongen de kinderen kerstliede ren en werden hun versnaperingen aan geboden. Door een onbekenden autobestuurder werd langs den Steekterweg een verkeers bord van de A.N.W.B. stuk gereden. o BOSKOOP. Meisjesvereeniging „Tabitha". De meisjesvereeniging „Tabitha" hield ln het gebouw „Salvatorl" haar 47e Jaar vergadering. Na de gebruikelijke opening door de presidente verkreeg ds. Jacobs het woord voor een inleiding. Vervolgens werden de periodieke werk zaamheden afgehandeld, waarna verschil lende felicitaties ln ontvangst werden ge nomen van zustervereeniglngen van hier en uit den omtrek, waarna een gezellig samenzijn, opgeluisterd met zang, voor drachten en samenspraken, volgde. Ds. Jacobs sloot met dankzegging de vergadering. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente, komt morgen des nam. om 7 uur ten gemeentehuize in openbare vergadering. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling der notulen van de ver gadering van 30 October 1934. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Aanbieding ter voorloopige vaststelling van de balans-, winst- en verliesrekening der gemeente-bedrijven over 1933. 6. Aanbieding ter goedkeuring van de rekening van inkomsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur over het dienst jaar 1933. 7. Aabledlng ter voorloopige vaststelling van de rekening van Inkomsten en uitga ven der gemeente over het jaar 1933. 8. Aanbieding van een aanbeveling ter benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het lager onderwijs (Ad. H, No. 77). 9. Voorstel om te besluiten tot conversie van eenige geldleeningen 10. Voorstel naar aanleiding van het verzoek van de N.V, „Flora" om te bevor deren, dat haar een buitengewone vergun ning Ingevolge de Drankwet wordt ver leend. II. Voorstel tot aankoop van een per ceeltje grond van L. van Lint. 12. Voorstel tot aankoop van grond en water ten behoeve van de verbreeding van de Zijde. 13. Voorstel tot verhuring van eenige perceelen land. 14. Voorstel tot verharding van den Reijerskoopschen weg vanaf het kantoor F. van Nes Azn. tot de brug, toegang gevende tot den Zwgrteweg. 15. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening, regelende de aanT;" zing van de stemlokalen voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer der ata- 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6