LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Donderdag 20 December 1934 NAGEKOMEN BERICHTEN. BINNENLAND. BUITENLAND. FINANCIEN. sTemmL2bheenoemd.VeneenS met al"™e RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL GEEN NIEUWS VAN DE UIVER. GERUCHT OVER NOODLANDING NIET BEVESTIGD. De heer Plesman, directeur der K.L.M. deelde hedenmiddag mede. dat hoewel men nog niet het ergste behoeft te vreezen de toestand toch alle reden tot bezorgd heid geeft. Nadere berichten had de heer Plesman ook nog niet ontvangen. Wel wist hij dat het weer op de route CairoBagdad zoo slecht was dat de machines der Royal Air Force, die te hulp waren geroepen, niet konden opstijgen. In groote spanning wacht men nadere berichten af. Een nog niet bevestigd bericht is later ontvangen dat de Uiver in de woestijn 'n noodlanding heeft gemaakt. Nadere plaats bepaling ontbreekt echter nog. De president-commissaris der K.L.M. Ir. Wurfbain. de burgemeester van Den Haag mr. de Monchy en ir. De Vogel, voorzit ter van de Koninklijke Vereeniglng voor Luchtvaart, kwamen hedenmiddag op het KL.M.-kantoor den heer Plesman geluk- wenschen met het succes van de ..Snip" en informeeren naar nadere berichten omtrent de „Ulver." Als bestuurders van de Leeuwerik zijn aangewezen SiUevls en Geyssendorffer. De andere leden der bemanning zijn nog niet aangewezen. o DE VLUCHT VAN DE „SNIP". Vreugde op Schiphol. Op Schiphol heerschte heden groote vreugde over de aankomst van de „Snip" in Paramaribo. De dames Hondong, Van Balkom en Stolk waren den geheelen ochtend op Schiphol en vertoefden geruimen tijd in de radio-kamer om op de hoogte te blij ven van de vorderingen van het vliegtuig naar de West. Toen het bericht van de veilige landing binnen was, werden de dames op 't kantoor van den heer Thom son. den havenmeester van Schiphol, ont vangen. o BRAND IN SAGARENMAGAZIJX TE ENKHUIZEN. Hedenmorgen ls brand ontstaan ln het sigarenmagazijn „Nova" van den heer H. Ramkema ln de Westerstraat te Enk hulzen. Tien minuten na het ontdekken van den brand was de brandweer met twee motorspuiten en een ladderwagen aan wezig De spulten behoefden niet te wer ken, het vuur werd met twee stralen op de waterleiding aangetast en na een kwartier was de brand gebluscht. De brand heeft zich beperkt tot de droogkamer op de bo venverdieping van het perceel. Het ge heele jiand heeft veel waterschade beko men. De geheele voorraad sigaren is ver nield. Men vermoedt, dat de brand is ont staan door oververhitting van de kachel pijpen. De schade wordt door verzekering gedekt. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Zooals wij hebben gemeld, reed Dinsdag middag de auto van den heer G. uit Hoo- gerheide op den Mberstraatschenweg nabij Bergen op Zoom het trottoir op, waarbij drie kinderen werden overreden. Het tien jarig dochtertje van de familie Musters, dat in zorgwekkenden toestand naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom werd vervoerd, ls ln den afgeloopen nacht zonder tot bewustzijn te zijn terug gekeerd, aan de bekomen verwondingen overleden. o ULM'S TOESTEL NIET GEVONDEN. HAWAII ,20 Dec. (Reuter). De brokstuk ken van het gevonden vliegtuig blijken niet van het toestel van Ulm te zijn. o RONDOM HET SAARGEBIED. SAARBRUCKEN, 20 Dec. (D.N.B.) De politie heeft nabij de Fransch Saarland- sche grens een aantal geheime bergplaat sen met springstoffen ontdekt. De voorraden werden in beslag genomen en een diep gaand onderzoek wordt inge steld. N.V. W. H. MULLER EN CO's ALGEMEENE MIJNBOUW MAATSCH. In de heden gehouden gewone alge- meene vergadering van aandeelhouders van W. H. Muller en Co.'s Algemeene Mijn bouw Mij. N.V. is de balans per 31 Dec. 1933 met winst- en verliesrekening onge wijzigd goedgekeurd. De heer W. Boisse- vain. als commissaris aan de beurt van aftreden werd als zoodanig herbenoemd. De daarna gehouden buitengewone alge meene vergadering van aandeelhouders der vennootschap heeft de overeenkomst volgens welke het bedrijf overgaat aan W. H. Müller en Co. ongewijzigd aanvaard en de liquidatie der mijnbouw-maat- schappij goedgekeurd met benoeming van W. H. Müller en Co. te Rotterdam tot liquldatrice. Door de heden te Rotterdam gehouden buitengewone algemeene vergadering van houders van commanditaire aandeelen in de commanditaire vennootschap W. H. Müller en Co. werden met algemeene stemmen tot leden van den Raad v. Ad vies benoemd de heeren J. H. de Beaufort te Maaren en A. Gips te Rotterdam, zoo- bestaat Van Advies thans uit 5 leden daarna gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de Muller en Co.'s N.V. werden ge- DE DOODSLAG TE HOOFDDORP. De zaak terug verweien naar den rechter-commissaris. Op 11 December Jl. heeft voor de Haar- lemsche rechtbank terecht gestaan de 24-jarige W. K., verdacht van doodslag op zijn pleegvader, den 40-jangen electriclen J. P. van Brussel te Hoofddorp, gepleegd ln den nacht van 5 op 6 September jl. Na een zeer langdurig getuigenverhoor eischte de officier van justitie tien jaar gevangenisstraf. De rechtbank heeft heden de zaak terug verwezen naar den rechter-commlssaris, teneinde door deskundigen een nader onderzoek te doen Instellen naar de maag inhoud van het slachtoffer. HAARLEMMERMEER. Buitenlandsch bezoek. Spaansche landbouwkundigen hebben een bezoek aan verschillende landerijen en boerderijen ln de Haarlemmermeer ge bracht. o KATWIJK AAN ZEE. De zangschoolleerlingen bijeen. Gistermiddag vergaderde de heer Nic. van Beelen met zijn 135 leerlingen van de zangschool „Katwijk" in de zaal voor Frot Belangen. Zeer gezellig was men van 2 tot 6 uur daar bijeen. Er werden drie films vertoond en de leerlingen hielden voor drachten. Behalve de traktatie, was de clou voor de kinderen de poppenkastver- toonlng door mevr. TobiLots uit Sche- venlngen. Deze gaf de „Kabouters ln het bosch" en „Jan Klaassen en Katrijn en de gouden ring". Van deze voorstelling ging opvoedende kracht uit. De heer Van Beelen heeft zijn leerlingen weer eenlge gezellige uren bezorgd, waarvoor deze dan ook hoogst dankbaar waren! Gisteren was de attractie van de Winkelweek, dat een auto door het dorp reed, die door het geheele dorp vroolijke muziek liet hooren, w.o. ook het „Winkel- weeklied", dat in honderden exemplaren verspreid was om meegezongen te worden. De heer H. J. Planje, lid van de winkel weekcommissie, vergezelde deze auto en richtte van tijd tot tijd het woord tot het publiek om het tot koopen bij de winke liers aan te sporen. o NOORDWIJK. Een „Quarles van Uftord"-straat. Naar wij vernemen is ln de hedenmid dag te houden Gemeenteraad door B. en W. voorgesteld den weg van den Duinweg naar den vuurtoren te noemen naar den vroegeren burgemeester Jhr. Quarles van Ufford, „Quarles van Uffordstraat." OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Benoeming van een bode-congierge Grondverkoop Zal de Geversstraat winkelstraat worden? Onder leiding van burgemeester A. J. van Gerrevink kwam de voltallige Gemeente raad in openbare vergadering bijeen. Na goedkeuring der notulen deed de voorzitter mededeeling de ingekomen stuk ken o.a. verschillende missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van Raads besluiten. Op verzoek van den heer Bakker zullen B. en W. naar aanleiding van het verzoek van de afdeellng Oegstgeest van den Prov. Bond van Geltenfokvereenigln- gen ln Zuid Holland een verordening ont werpen ter beteugeling der wilde bokken- houderij. Mededeeling deed de voorzitter nog dat de heer C. Glasbergen zijn benoe ming tot lid der schattingscommissie niet heeft aangenomen en dat B. en W. den aanleg van de centrale verwarming ln de congierge-woning van het Raadhuis heb ben gegund aan A. J. van der Voet voor f.292 en het behangwerk enz. aan P. Schippers voor f. 78. Na besloten zitting werd benoemd tot bode-congierge van het Raadhuis de heer J. van der Luyt. alhier met 7 van de 13 uitgebrachte stemmen. Op voorstel van B. en W. besloot de Raad in beginsel tot verlenging der gemeen schappelijke regeling van den schoolartsen- dienst „Kring Katwijk". Eveneens verklaarde de Raad zich ac- coord met het voorstel van B. en W. de verordening op woonwagens en woon schepen aldus te wijzigen, dat het gedeelte van de Haarlemmertrekvaart gelegen tus- schen de Noordeljke en Zuidelijke hoek van het tot standplaats voor woonwagens aangewezen perceel sectie A. no. 200 bestemd is als ligplaats voor woonschepen. Inzake de verordening regelende de in vordering van de heffing van gelden voor het hebben van een ligplaats met een woonschip of het hebben van een stand plaats met een woonwagen stelden B. en W. voor de Invordering te verkorten tot één maand. Conform besloten. Overeenkomstig het verzoek van Ged. Staten stelden B. en W. voor het ambte narenreglement in dien zin te wijzigen, dat bij het vervullen van den militairen dienst het salaris zal worden doorbetaald. Conform besloten. Conform het voorstel van B en W. be sloot de Raad aan den heer Jac. Koudijs te Leiden tegen den prijs van f. 2 per week te verhuren de schuur gelegen bij het perceel Geverstraat 22 en B. en W. te machtigen de verhuur onder de thans gelden voor waarden te verlengen. Ingewilligd werd het verzoek van het Ingenieursbureau voor Bouwnijverheid om afstand te doen van het recht van uitzicht over een strook grond deel uitmakende van het terrein die maatschappij gelegen aan den Hooge Morschweg. Besloten werd tot aankoop van grond aan den Hooge Morschweg van de heeren Brussé. T. G Barthen en J. C. van der Hulst, idem van den N.Z H.T.M. langs den RUnzicht- weg en tot verkoop van 4 M2 grond aan de Emmalaan aan mej. A. A. van Weel tegen den prijs van f. 4 per M2. Aan den heer I, J. Sloos stelden B. en W. voor on geveer 1000 M2. grond tegen den prijs van f5.75 per M2 gelegen aan de Laan van Oud-Poelgeest te verkoopen. De heer Den Ouden achtte den prijs te laag te meer daar de aangrenzende grond minder goed verkoopbaar wordt en meen de dat de prijs minstens het gemiddelde van de rondom besteede prijzen moet zijn. De heer Ultenboogaard onderschreef de opmerking van den heer Den Ouden. De heer Paardekooper bestreed eveneens het voorstel van B. en W. en stelde voor vast te houden aan den reeds vastgestelden prijs (f.8 per M2 langs den weg en f.6 per M2 achtergrond) tevens vond spr. het bezwaarlijk dat hierop paardenstallen ge bouwd worden. De voorzitter herinnerde aan de besprekingen bij den vorlgen ver koop aan den heer Sloos en vond dat de consequenties van het destijds genomen besluit de thans bepaalde prijs is. Wanneer ter weerszijden één huls gebouwd wordt, dan zal het aanzien door dezen bouw zeker niet geschaad worden al zal de raad terug moeten komen van den te hoogen. vroeger vastgestelden prijs, op eigen risico ls den heer Sloos toegestaan met den bouw te be ginnen. De heer Kortman herinnerde er aan dat destijds het principe van den Raad was dat ontheffing kan worden ver leend. Zijn vrees dat deze lagere prijs den verkoop ln den omtrek zou belemmeren bestreed de voorzitter ten zeerste. Wethou der van Egmond meende dat het aspect van het geheel den omtrek geenszins zou schaden, Juist door een dergelijk groot buiten wordt het aanzien der oude buiten plaats het best bewaard. De heer Paarde kooper vreesde voor ongunstlgen uitkomst van een dergelijke grondpolltiek. Het voor stel van B. en W. werd verworpen met 10—3 stemmen (de belde wethouders en dr. Slmon Thomas). B. en W. worden ge machtigd de grond voor f.7 per M2. te verkoopen. Aan de Oegstgeester Satyra's aan wie op 12 October J.l. reeds 500 M. gelegen langs de Hofdijk werd verhuurd werd thans tegen denzelfden prijs 100 M2 ver huurd. De verhuur van grond aan den heer Nagtegaal werd overeenkomstig het voor stel van B. en W. goedgekeurd. Overeen komstig het verzoek van Ged. Staten werd het reglement van het Heilige Geest Arm bestuur gewijzigd. Herbenoemd werd tot lid van het Bur gerlijk Armbestuur de heer J. J. Nijssen, benoemd werd tot lid der Schattingscom missie voor de directe belastingen de heer C. Vianen; herbenoemd werd tot lid der Commissie van Toezicht op het lager on derwijs de heer B. J. van de Meene en be noemd werden de hetren J. W. van Leeu wen en A. J. Vester en ln de Commissie van toezicht op de arbeidsbemiddeling her benoemd de heeren A J. Bakker en J. C. Zandvliet De exploitatierekeningen van de bijzon dere lagere scholen over het jaar 1932 werden vastgesteld op R.K. school Riiljn- geesterstraatweg f. 4142.50 (te veel ontvan gen voorschot f. 81.50). R.K. school .Duin zicht) f. 1123.36 (te veel ontvangen voor schot f. 438.84). Chr. school Endegeester- straatweg f. 2929.75 (te veel ontvangen voorschot f. 999.88) en Chr. School Hooge Morschweg f. 1195.35 (te veel ontvangen voorschot f,244.62). Voor de cursussen in vervolgonderwijs van de lagere school Hooge Morschweg en Rhijngeesterstraat- weg werden de vergoedingen over 1932 be paald op f. 561.65 en f. 548.94. In behandeling kwam dan een bezwaar schrift van W. Muller tegen een hem ge weigerde vergunning een woonhuis ln het Wilhelmina-park te verbouwen tot win kelhuis met prae-advles van B. en W. Mr. Spreij bepleitte een oplossing ln dien zin dat de winkel aan de Geversstraat komt en het woonhuis in het park. De heer Paardekooper meende dat omzetting van woonhuis tot winkel niet tegengegaan mag worden. De voorzitter zelde dat niet de be langen van den eigenaar ln de eerste plaats moeten gelden. B. en W. trachtten ln dit geval te handelen ln de geest van den Raad neergelegd ln een nog wel niet goedgekeurde verordening. Had het college de goedkeuring verleend dan had de Raad reden tot beklag gehad. B. en W. kunnen zich met het voorstel van mr. Spreij ver eenigen. De heer Kortman kreeg uit het advies van B en W. den Indruk dat het de bedoeling van het college was de Raad zijn meening deelachtig te doen worden. Het zich wijzigende karakter vande Gevers straat is van zeer recenten datrum en daarom ls het beter dit streven te steunen. belemmerend zal het voorstel van mr. Spreij werken. De voorzitter antwoordde hierop, dat een vrije omzetting van woon huizen In winkelhuizen niet toegestaan kan worden en door B. en W. tot ln de hoogste instantie bestreden zal worden. De heer den Ouden heeft aanvankelijk gemeend, dat de verordening gevolgd zou worden, maar helt thans over tot de meening dat het niet wenschelljk ls te verbieden de hoekhuizen tot winkelpanden om te bouwen. Met nadruk bepleitte de voorzitter oe handhaving van de bestemmlngsverorde- ning, anders ls het niet mogelijk overzicht te houden over de bebouwing van Oegst geest. Dr. Slmon Thomas was het niet vol komen eens met het compromis voorstel van mr. Spreij uit vrees dat hierdoor een precedent geschapen wordt.' Vasthouden aan de verordening ware hem liever. De heer Kortman wees er op. dat het hier niet gaat om een particulier maar om een algemeen belang, n.1. om den winkelstand. De heer Breda vroeg naar het advies van den gemeenteopzichter. Nadrukkelijk wees de voorzitter er op dat eventueel beroep bij den Raad en een besluit tegen het ad vies van B. en W. ten sterkste bestreden zal worden eventueel door hem bij de Kroon voor vernietiging zal worden voorge- dragen. Het door B. en W. overgenomen compromis-voorstel van mr. SpreU werd tenslotte aangenomen met de stemmen van de heeren dr. Slmon Thomas, Kuiken en Kortman tegen. Overeenkomstig het verlangen van den Minister van Sociale Zaken stelden B. en W. voor ten behoeve der werkloozen een zoodanige regeling te treffen met de ver- eenlglngen voor Ziekenverpleging dat 1/3 der wekelijksche premie van den steun of het loon in werkverschaffing zal worden gekort. 1/3 door de gemeente zal worden betaald en 1/3 door de vereeniglngskas: met dien verstande dat werkloozen ver plicht zijn tijdens het verrichten van werkzaamheden in het vrije bedrijf lid te blijven van de vereeniglng Slechts een der drie vereenlglngen voor ziekenverpleging zond bericht met het voorstel accoord te gaan en derhalve stelden B. en W. voor de niet bij deze vereeniglng aangesloten werk loozen 2/3 der wekelijksche premie te laten betalen. De heer Krulzlnga wees erop, dat het de bedoeling van den minister was een accoord te treffen met de ziekenfondsen, daar de premies van deze instellingen veel hooger zijn dan van de vereenlglngen voor ziekenhuisverpleging en voor de werkloozen van veel grooter belang zijn daar hierdoor de dokterskosten en de geneesmiddelen worden betaald. De door B. en W. genoem de vereenigingen verleenen slechts hulp bij opname in een ziekenhuis. De voorzit ter wees er op, dat de gemeente twee ge meente geneesheeren heeft aangesteld en daarom kunnen B. en W. geen nut zien in subsidie verleening aan ziekenfondsen. De heer Kruizlnga achtte een dergelijke be handeling der werkloozen maatschappe- lijkp invaliden niet menschclljk. In stemming gebracht werd het voorstel van den heer Krulzlnga om B. en W. uit te noodlgen met de ziekenfondsen ln onder handeling te treden verworpen met 8 tegen 4 stemmen van de heeren Kuiken. Krul zlnga. Kraan en Breda. De in het voorstel van B. en W. opge nomen dwang achtte de heer Kruizlnga foutief. Den heer Ultenboogaard was het voorstel zeer sympathiek. Met de stem van den heer Krulzlnga tegen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. In behandeling kwam vervolgens de door B en W. voorgestelde wijzigingen ln de verkeersverordening overeenkomstig het gewijzigde Motor- en Rijwielreglement. De heer Kortman bepleitte afschaffing der maximumsnelheid, waarmede de Raad zich vereenigde. Op verzoek van den heer Kort man werd ingevoegd het verbod binnen 5 Meter ter weerszijden van een hoek te par keeren. Na enkele kleine, verdere wijzigin gen werd de verordening als door B en W. gewijzigd goedgekeurd. Aangehouden wer den het rapport der commissie belast met het onderzoek van het Ingediende bouw- verordeningontwerp, de gemeentebegroo- ting en de begrooting van het grondbedrijf. Den heer Breda speet het. dat er zoo weinig aandacht besteed wordt aan het geen door de Raadsleden wordt gevraagd en door B. en W. wordt toegezegd. Eerst nadat 2 ongevallen hadden plaats gehad werd aan een door hem gesignaleerde fout verbetering gebracht. Hierna sluiting der vergadering. RECLAME- 697| OAOCIMKSCH WEERBtaïCHf* Faillissement en Surseance van betaling Op ultnoodlglng van den Centralen Boekhoudcursus hield de heer Th. J. v. d Heyden ln „Het Witte Huis" een causerie over „Faillissement en Surseance van Be taling." De leider van den Centralen Cursus, de heer H. M. Verhulst uit Leiden, opende met een korte Inleiding, waarna de heer van der Heyden er allereerst op wees, dat noch de schuldenaar, noch de crediteur ln den regel gebaat zijn met een failllsse ment. Eerstgenoemde niet omdat een faillissement in den regel een nadeeligen invloed heeft op zijn geheele verdere leven en de schuldelscher niet, omdat een uit gesproken faillissement meestentijds vol ledig afschrijven der vordering beteekent. Niettemin worden er dagelijks failllsse menten uitgesproken en de uitkomsten worden voor de schuldelschers steeds be droevender. Spr. illustreerde zijn causerie met enkele voorbeelden en besprak uitvoerig de ver leiding, waaraan menig zakenman, die financieel zwak staat, bloot staat en de gevolgen van dit onttrekken van eigen dommen. Tenslotte wijdde spr. nog enkele woorden aan het salaris van den curator dat door de rechtbank voor elk geval af zonderlijk wordt bepaald en besloot zijn causerie met den raad tijdig met de ere dlteuren overleg te plegen. o RIJNSBURG. De Groentenhandel. De groentenhandel werd de laatste da gen gekenmerkt door matigen aanvoer en tragen handel. Aan de veiling werden de volgende prijzen genoteerd; Savoye kool f. 25; Roode kool f. 3—8 per 100; Uien 6090 ct.Kleine'uien SO BS ct.; Aardappelen f. 1,251,50 per baal Grove Peen 3045 ct.; Andijvie 38 ct. Boerenkool 18 ct.; Witte knollen 30 ct. per kist; Knolselderie f. 2—2,25 per 100 Spruiten 9 ct. per K.G.; Waschpeen 65— 85 ct. per kist. Lezing voor de Herv. Jongel. Vereeniglng Op ultnoodlglng van de Jongelings- vereeniglng trad ln de Ned. Herv. Kerk op ds. P. A. v. d. Bosch uit Den Haag met het onderwerp: „Rust ln onrustige tijden" Voor een groote schare belangstellenden wees Z. Eerw. allereerst op de verwarring ontwrichting en ontbinding, welke de geheele wereld door heerschen op staatkundig, economisch en op geestelijk gebied. Deze verschijnselen moet de mensch niet toeschrijven aan noodlot of toeval, maar beschouwen als regeerings- daden Gods, die nog altijd de wereld regeert naar Zijn goeddunken. In het tweede deel zijner predikatie toonde ds. v. d. Bosch aan, hoe alle nood dient tot loutering van den mensch èn voor stoffelijke èn voor geestelijke kwalen Alleen ls rust te vinden bij Hem, Die door Zijn genade een toevlucht ls voor eiken vermoeiden ziel. Ned. Chr. Landarbeidersbond. De afdeellng Rijnsburg van bovenge- noemden bond vergaderde in het ontspan ningslokaal. De voorzitter, de heer G. van Duyn, opende de bijeenkomst met het laten zingen van Ps. 25 7 en ging voor ln gebed, waarna hij een kort openingswoord sprak. De secretaris, de heer W. Passchler, las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Namens het bestuur werd medegedeeld, dat een bijdrage van f. 10 was verleend aan het plaatselijk Crisis-comité, hetgeen door de leden werd bekrachtigd. De con trole-commissie deelde mede dat boeken en bescheiden van den penningmeester ln de beste orde waren bevonden. Besproken werd het verzoek, dat de af deellng heeft gericht aan den gemeente raad van Rijnsburg, naar aanleiding van de circulaire der drie samenwerkende landarbeidersbonden. De bestuursverkie zing had tot resultaat dat herkozen werden de heeren G. van Duyn, W. Passchler en Tj. ten Nijenhuis. In de plaats van den heer P. van Beekum, die bedankt had, werd gekozen de heer G. van Egmond Az. Na de rondvraag sloot de heer C. van Delft Az. met dankgebed. Het bericht inzake de Herv. Meisjes- vereen. „Dorcas" behoeft rectificatie. Er zijn nl. niet 175, maar ruim 300 kleeding- stukken uitgedeeld aan 83 behoeftige ge zinnen. ci WASSENAAR. Een commissariaat van politie. De Staatscourant meldt, dat bij Kon. Besluit van 10 December in deze ge meente een commissariaat van politie ls ingesteld. o ZEVENHOVEN. Hooivork doorboort een band. Bij het zakken der kap van de hooiberg, waarbij een hooivork werd gebezigd, kwam deze ongelukkigerwijze te vallen, waardoor de landbouwer J. J. J. K. het voorwerp op zijn hand kreeg, waardoor deze door boord werd. Dr. Lucardie legde het eerste verband. o 2-4 2. Plots werd Thljsje's wandeling verstoord, want de weg was afgesloten door een hooge, zware poort. Die poort, die zat op slot, was dicht; er voor zat, op een steen, een edelman met diep-bedroefd gezicht. „Ik hoop dat lk niet stoor", zei Thijs, „maar kan Ik hier soms door? Ik wou naar dat kasteel toe daar." „Och'zei de edelman, „was het maar waar doch zie, de poort is dicht. Er ls geen kracht waar hij voor zwicht; niemand kan meer in of uit. Daar binnen woont mijn bruid; wij wilden samen trouwen omdat wij zooveel van elkander houwen Maar ons is elke kans daarop ontnomen, want ik kan niet meer bij haar komen. De zaak is deze, tot mijn spijt; wij zijn de sleutel kwijt en kunnen hem niet meer gaan halen maar 'k zal je alles eens verhalen."

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14