LEÏDSCH DAGBLAD - DerJe Blad Donderdag 20 December 1934 BUITENLAND. PARLEMENTAIR OVERZICHT RECHTZAKEN. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Vlootbesprekingen verdaagd Nieuw telegram van Abessynië **n den Volkenbond Paraguay weigert Uit het Saargebied. De te Londen aanwezige delegaties voor öc- voorbereidende vlootbespreklngen heb ben gisteren een vergadering gehouden onder voorzitterschap van MacDonald, waarop is besloten, de besprekingen te Verdagen. Na de vergadering werd een officieel communique uitgegeven, waarin eeregd wordt, dat dc conferentie naar de mee ning der drie delegaties een nuttig doel dient en in het kader der uitgewerkte ontwerpen moet worden uitgebreid Alle rijden van het vlootprobleem zijn met groote openhartigheid en in volkomen vriendschappen)ken geest behandeld Het is nooit het doel der besprekingen geweest definitieve besluiten, van welken aard ook. te nemen; het ging er veeleer uitsluitend om. den bodem voor latere onderhande lingen en overeenkomsten rijp te maken. De Fransche en Italiaansche regeeringen zijn over alle bijzonderheden op de hoogte gehouden. De drie deelnemende regeerin gen zijn voorstanders van een begrenzing der vlootsterkten met iedere aanvaard bare vermindering, doch de toe te passen beginselen en methoden moeten nog vast gesteld worden De drie regeeringen zullen in nauw contact blijven, zoowel onderling als met de andere mogendheden, die be trokken zijn bij de verdragen van Londen te Washington. De verdaging zal verder Engeland de gelegenheid geven in gedachtenwisseling re treden met de regeeringen der Domi nions Men hoopt, dat het geleverde voor bereidende werk de zaak zoover vooruit heeft gebracht, dat nieuwe ondernande- llngen kunnen worden aangeknoopt, zoo dra het oogenblik daarvoor gunstig schijnt. Voor dat geval zal de Britsche regeering alle noodige maatregelen nemen Een prachtig gecamoufleerde mislukking! „Sprekende namens de Britsche regee ring. kan lk de vaste hoop uitspreken, dat de pogingen, die wij allen gedaan hebben om den weg voor te bereiden, zullen mo gelijk maken nieuwe besprekingen aan te knoopen over een paar maanden", ver klaarde Simon in een draadlooze rede over de vlootbesprekingen gisteravond. Slmon gaf een historisch overzicht van de vlootverdragen van Washington en Londen en wees op de noodzakelijkheid en de voordeelen van een accoord over Hootbeperking met deelneming ook van Frankrijk en Italië. ..WIJ meenen, zelde hij, dat niets belangrijker kan zijn voor den wereldvrede dan dat de vlootmogend- heden met bijzondere belangen in het Verre Oosten voortgaan overleg te plegen over de vlootbeperking en samen te wer ken aan een collectief stelsel, bestemd om vriendschappelijke betrekkingen te onder houden tusschen alle naties in dit gebied, maar het Britsche gemeenebest heeft ver antwoordelijkheden, welke wij moeten aan vaarden en wij kunnen niet toegeven ten aanzien der noodzakellike hoofdbeginse len voor onze veiligheid". De Abessynische regeering heeft op nieuw een. telegram doen toekomen aan het Volkenbondssecretariaat, waarin ge zegd wordt, dat de Italiaansche voorstel ling Inzake de gebeurtenissen bij Oealoeal reeds wederlegd is door de documenten der internationale commissie. Daar de Italiaansche regeering niet bereid is, het conflict aan arbitrage te onderwerpen, zoo moet aldus het telegram vastgesteld worden: 1. dat een aanval van Italiaansche zijde eerst in Oealoeal en drie dagen later in het binnenland van Ogaden heeft plaats gehad, 2. dat Oealoeal Abessynisch staats- gebled ls, dat door de Italiaansche troe pen wederrechtelijk bezet was. Dit aldus de Abessynische regeering zijn de beide belangrijke punten, waar om'rent een beslissing moet worden xer- Vregen. Terwijl de Boliviaansche regeering reeds eenlgen tijd geleden de voorstellen der buitengewone volkenbondsvergadering tot het staken der vijandelijkheden en tot arbitrage In het Chaco-confllct heeft aan genomen, is thans het antwoord der Paru- guaansche regeering bij het Volkenbonds secretariaat binnengekomen. Paaruit blijkt, dat Paraguay bij zijn afwijzende houding blijft. De consultatieve volken bondscommissie. die belast is met de be handeling dezer aangelegenheid, zal nu biieenkomen en zich bezighouden mét de situatie, die ontstaan ls door de afwij zing van Paraguay. De politieke partijen in het Saargebied hebben het voorstel der plebiscietcommis sie. om een wapenstilstand in acht te ne men van 24 tot 27 dezer, aanvaard. Het eerste Engelsche troepentransport ter sterkte van 200 man met 20 pantser wagens en vrachtauto's ls gisteren in drie ex*:ra-treinen in het 8aargebied aangeko men. Deze troepen bestaan uit 1 officier en 40 man van het Essex-regiment. 1 offi cier en 40 man van het East-Lancashire- regiment en 120 manschappen van een auto-afdeeling. De troepen werden verwelkomd door eenige reeds in het Saargebied verblijven de Engelsche officieren. Er was verder een leger van fotografen en Journalisten aan wezig. De troepen werden onmiddellijk op vrachtauto's overgebracht naar de plaat sen van bestemming, Heynitz bij Neun- kirchen en Brebach bij Saarbruecken. De voor het Saargebied bestemde Ita liaansche troepen zijn gisterochtend in 'n extra-trein op Franschen bodem aange komen en zonder onderbreking hebben zij dc "is naar Saarbruecken voortgezet. Vóór het vertrek dere eerste Italiaan sche troeoen naar het Saargebied zijn de soldaten in de kazerne door Mussolini ge ïnspecteerd en toeeesproken. De Duce spoorde hen aan zich waardie te betoe nen aan de traditie van het Italiaansche lever, zoowel in als bulten den diensttijd. In een Interview dat de DuUsche minis ter van Buttonlandsche Zaken, v. Neurath neen. toegestaan aan een vertegen v;oordi- ger van de .Messagero", antwoordde hii ,,,vraag het bij het verdrag van l ersaiiles vastgestelde systeem van stem men eenige onaangename verrassing voor Duttschland zou medebrengen: Dit ls niet waarschijnlijk. Ten hoogste ls het mogelijk, dat de een of andere ge meente opteert voor de status quo. Men zou dan staan tegenover een even bela chelijk als gevaarlijk feit: een staat van een paar duizend inwoners. Door een der- gelijken staat te erkennen zou de Volken bond. volgens Neurath, geen goed figuur maken als diens souverein. Men moet hem financieren, het wordt dus een soort pen sionaat, doch deze staat zal geen levens vatbaarheid hebben Tegelijkertijd zou deze liliput-staat zeer gevaarlijk zijn, omdat hij het toevluchts oord zou worden van alle emigranten en wel niet alléén dit uit Duitschland. Von Neurath kan zich Indenken, dat de Qual d'Orsay by den definitieven terugkeer van het Saargebied bij Duitschland slechts voldoening zal vinden, omdat daardoor een kwestie van ernstig hoofdbreken uit de wereld zou zijn. DUITSCHLAND. Eenheid van justitie. Stretcher tegen de Joden. Rijkskanselier Hitler heeft den Beier- schen minister van Justitie, dr. Franck, benoemd tot Rijksminister zonder porte feuille. Hij verklaarde, dat het Beiersche justi- tiebeheer met ingang van 1 Jan. 1935 op het Rijk overgaat. Tot 31 Maart zal het Beiersche ministerie als overgangsinstan tie fungeeren. Julius Strelcher heeft te München voor een vergadering van 3000 advocaten en rechters uit Noord-Beieren gesproken en o.a. betoogd, dat het huwelijk van een Jood met een nlet-Joodsche vrouw met den dood diende gestraft te worden Deze verklaring van Strelcher werd door de vergadering lulde toegejuicht, waarna hij vervolgde: „De bloedlichaampjes van een Jood zijn geheel verschillend met die van een Noor derling. Een niet-Joodsch meisje dat met een Jood trouwt is vanaf dat oogenblik voor altijd voor haar eigen rasgenooten verloren. De uit zulk een echtverbintenis voortspruitende kinderen kunnen slechts bastaards genoemd worden, die ons volk tot aftakeling en vernietiging leiden. FRANKRIJK. De moord te Marseille. Koningin Maria van Zuid-Slavië heeft zich civiele partij gesteld bij de Instructie, welke geopend is tegen de medeplichtigen van den moordenaar van Koning Alexan der. Zij heeft Paul Concour verzocht als haar advocaat op te willen treden Het stellen van civiele partij heeft gisteren plaats gehad in het kabinet van den rechter van instructie door tusschenkomst van mr. Delmonte procureur bü de recht bank van Marseille. ENGELAND. De Indische wetgeving Het'lersche onderdaanschap. Nadat beide Huizen het rapport van de Indië-commissie met goote meerderheid heben goedgekeurd, heelt de Britsche re geering thans officieele voorstellen betref fende de hervorming der Indische con stitutie in eerste lezing in het Lagerhuis ingediend. Desniettemin zal de inhoud van het wetsontwerp eerst midden Januari bekend worden gemaakt. Voor de indiening in eer ste lezing is het voldoende, dat het titel blad van het ontwerp op de tafel van het Huls wordt gedeponeerd. Dit is thans met eenige plechtigheid door Samuel Hoare, minister voor Indië geschied. De Kamer aanvaardde in derde en laat ste lezing met 51 tegen 36 stemmen het wetsontwerp, waardoor een nieuw statuut geschapen wordt: het staatsburgerschap van den Vrijstaat Ierland. De Valera verklaarde hieromtrent: „Wij willen uit de Iersche wetten alles weg schrappen. dat het denkbeeld zou kunnen inhouden dat wli Engelsche onderdanen zijn". De minister voor de dominions, Thomas, heeft vozens een telegram uit Londen, ver klaard, dat de bovengenoemde wet. aan geen enkel persoon zijn Engelsch staats burgerschap kan ontnemen. ZUID-SLA VIE. Naar een kabinet Jeftitsj? Jeftitsj is voornemens te trachten een zoogenaamde concentratieregeering te vor men. Hij streeft er daarom naar, zijn on derhandelingen zoowel tot de parlemen taire alsook tot de buiten het parlement staande oppositie uit te strekken. Het op nemen in de regeering van buiten het par lement staande krachten is voor hem te natuurlijker, daar hijzelf noch tot de Skoeptsjina. noch tot den senaat behoort. Hij kwam indertijd als vertrouwensman van koning Alexander in de regeering en schijnt dezen vertrouwenspost ook tegen over den regentschapsraad gehandhaafd te hebben. Bovendien is Jeftitsj met den minister van oorlog, generaal Zifkowotsj verwant. Zijn vooruitzichten bi] de forma tie van een regeering worden daarom gun stig beoordeeld. Zonder moeilijkheden zal dit echter niet gaan! TWEEDE KAMER. ALLERLEI WETSONTWERPEN. BIJ den aanvang der vergadering van gisteren waren o.a de volgende ontwer pen aan de orde: 1. Wetsontwerpen goedkeuring van de besluiten van den gouverneur-generaal v. Nederlandsch-Indië tot: lo. wijziging en aanvulling van de Afdeellngen I, III, IIIA, IV, VI en IX der begrooting van Nederl.- lndië voor 1934; 2o vaststelling van de nieuwe Af deeling VI E Cs Lands Caout- choucbedryf) van voornoemde begrooting. 2. Wetsontwerp wyzlglng en verhooging van het elfde hoofdstuk der Ryksbegroo- ting voor 1933 (Verschillende onderwer pen). 3. Wetsontwerp voorzieningen betreffen de de wyze van financieren van de uitga ven voor de pensioenen der Europeesche en Inlandsche burgeriyke en militaire landsdienaren in Nederlandsch-Indië en voor de ultkeeringen aan weduwen en wezen dier landsdienaren. 4 Wetsontwerp nadere wyzlglng van de Indische Comptabiliteitswet. 5. Wetsontwerp voorziening in de be hoefte aan kasgeld voor den Indischen dienst hier te lande gedurende 1935. 6. Wetsontwerp wyzlglng van het tiende hoofdstuk der Ryksbegrootlng voor 1933 (verschillende onderwerpen) 7. Wetsontwerp wyzlglng en verhoo ging van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het Landbouw-Crlslsfonds voor 1933 (verschillende onderwerpen). 8. Wetsontwerp regeling van den invoer van gloeilampen 9. Wetsontwerp wijziging en verhooging van het tiende hoofdstuk A der Ryksbe- grooting voor 1933 (verschillende onder werpen). 10 Wetsontwerp wyzlglng van het vier de hoofdstuk der Ryksbegrootlng voor 1933 (verschillende onderwerpen). 11 Wetsontwerp wyzlglng van het zesde hoofdstuk der Ryksbegrootlng voor 1933 (verschillende onderwerpen). 12 Wetsontwerp overbrenging van ge deelten van de Rijkswegen Gorinchem— Breda, MoerdykBreda en BredaBelgi sche grens in beheer en onderhoud by de gemeente Breda. 13. Wetsontwerp wyzlglng en verhoo ging van de begrooting van uitgaven van het Wegenfonds voor 1933 (verschillende onderwerpen) Al deze wetsontwerpen werden achter eenvolgens aangenomen. DE RIJKS- EN DE GEMEENTE-FIN ANCIEN. De Kamer heeft de behandeling voort gezet van de drie wetsontwerpen, rakende de verhouding tusschen ryks- en gemeen- te-flnanciën, waarvan wy Inhoud en strek king gisteren omschreven: de nieuwe regeling van de ultkeeringen uit het gemeente-fonds; de oprichting van het werklooshelds-subsidle-fonds; de be stemming van de opcenten op de gemeen tefonds- en op de vermogensbelasting. Alvorens de Minister van Financiën aan het woord kwam hebben nog eenige spre kers het woord gevoerd; de meeste, in vrywel denzelfden geest als die van den eersten dag, opkomend voor de belangen der gemeenten, die volgens hen zeer ern stig in de verdrukking zouden komen, In- tusschen is er geen aanleiding, op hun betoogen nader in te gaan, en willen wij de aandacht concentreeren op de rede van den Minister. Mr. Oud is begonnen met in het licht te stellen, dat de indiening dezer wets ontwerpen „zeer pynlljke noodzakelijk heid" was: als zoodanig dienen ze door ieder te worden beschouwd. Het is een feit, dat de opbrengst der gemeentefonds- belasting belangryk is gedaald, en met dit feit moest de Regeering rekening houden. Het maakt een nieuwe regeling noodza- keiyk. Bovendien is. wat de verhoudings wet van 1929 betreft, de eerste periode van 5 jaar voorbij en ook hierdoor werd de vraag van een herziening urgent, waar- by men aldus de Minister niet ver geten mag, dat de gemeenten in het bezit biyven van datgene wat haar in '29 werd afgestaan: driekwart der grondbelasting. In een breed betoog heëft hij trachten aan te toonen, dat de voorgestelde regelingen voor de gemeenten léng zoo nadeelig niet zijn, als het is voorgesteld. Een belangryk deel van 't belasting-gebied blijft onaan geraakt. Maar als er niets gedaan was, zou de schatkist nog verder ln het gedrang zijn gekomen. De oprichting van het sub sidiefonds beteekent een hulp, welke aan de gemeenten wordt geboden, maar tus schen dit fonds en de. nieuwe ultkeerings- regeling is niet zulk een Innig verband, als velen het hebben voorgesteld, zoo zei de Minister. De voorgestelde regeling van de ryksbydrage tot het fonds geldt voor de Jaren 1935 en 1936, maar zal overigens van jaar tot jaar bekeken moeten worden. De Minister was van oordeel dat, ge zien de in de afgeloopen Jaren opgedane ervaring, de nieuwe berekeningsformule voor de ultkeeringen aan de gemeenten gerechtvaardigd Is. By die berekening is overigens niet alleen gelet op de belas ting-capaciteit, maar ook op de behoeften der verschillende gemeenten, maar de (eventueele) bedryfswlnsten zyn bulten VEREENIGDE STATEN. Roosevelt bedreigd? Naar Fulkes, een democratisch lid van het Huis van Afgevaardigden, heeft ver klaard, heeft hy vier brieven ontvangen, waarin hij en president Roosevelt met den dood worden bedreigd. De aangelegenheid wordt door de fede rale autoriteiten onderzocht. TURKIJE. Militariseering der jeugd. Het Turksche ministerie van onderwys heeft een circulaire uitgegeven met de volgende bepalingen: 1. Alle leerlingen van scholen moeten een practische en theoretische militaire opleiding krygen. 2. De onderwijzers moeten speciale aan dacht besteden aan het onderricht in het hanteeren van gasmaskers. Over dit on derwerp moeten veelvuldig lezingen ge houden worden. 3 De „legerklas" die tot dusver faculta tief was, is voortaan voor alle leerlingen verplichtend. 4. Leerlingen, die geen voldoend cijfer behalen in deze legerklasse. zullen buiten de lesuren extra onderricht moeten by- wonen. 5. Alle leerlingen moeten iederen zomer bulten kampeeren. beschouwing gelaten, wat de Minister vooral voor de groote gemeenten een voor deel noemde. Wat de werkloosheids-zorg betreft stel de zyn Excellentie zich op het standpunt, dal hier een taak ligt voor Ryk en ge meenten belde en te samen. Hy zag het aldus: de dageiyksche taak van uitvoering op dit gebied moet de gemeente vervullen, maar financieel doet het Ryk door een bydrage mee, en bovendien zullen nu voortaan ook die gemeenten, waar de werkloosheids-zorg gering is en waar vele beter-gesitueerden wonen, ln de algemee- ne kosten moeten meebetalen. Dit noemde de Minister een voordeel; de nieuwe rege ling verdeelt de lasten veel geiykmatlger, wat ten voordecle komt aan verscheidene noodlydende gemeenten, welke zich nu beter zullen kunnen redden, zyn er aan den anderen kant gemeenten, die door verlies van belasting-capaciteit noodiy- dend worden, dan zal de Regeering ov®i" wegen, wat daartegen valt te doen. In dit verband rekende de Minister voor. dat Rotterdam door de verschillende regelin gen eenige millloenen vooruit zal gaan, en dat Amsterdam eventueel door een extra- bijdrage zal kunnen worden geholpen. Ondertusschen verklaarde de Minister rich tot eenige concessies bereid. Hy zal 6 milltoen meer beschikbaar stellen uit 's Rijks middelen voor het Gemeentefonds en hy zal bovendien van de 50 opcenten Inkomsten- en 30 opcenten vermogens belasting en 10 (van elk) storten in het werklooshelds-subsidle-fonds D.w.z. voor de eerstkomende twee Jaren; verder zal de zaak telkens bekeken moeten worden. Ook in dit verband verklaarde de Minister, dat gemeenten voor noodiydendheid als ge volg van de nieuwe regelingen behoed zullen moeten worden. Bij de replieken heerschte een mildere toon dan In eersten termyn. Enkele spre kers waren tot op zekere hoogte bevre digd. Andere niet. Een enkele behield zich zijn stem nog voor De Minister wees er nog eens op, dat men, wat de Posl''^ aanzien van de belasting-betalers betreft, geen tegenstelling moet maken tusschen Ryk en gemeenten. AVONDVERGADERING. BEGROOTING VAN ONDERWIJS, KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN Het spreekt vanzelf, dat by de afdeeling Lager Onderwys" de tongen eerst met recht zyn losgekomen, Want hier kwam opnieuw, en nu eerst goed, het brandende vraagstuk der concentratie van scholen op de proppen, en al wat onderwys-spe- ciallst ls en ook anderen, die het niet zyn achtten zich geroepen er het woord over te voeren. En weer heeft men ais zijn meening doen kennen, dat aan de openbare school aanzieniyk nadeel is toe gebracht; dat volkomen ten verscheidene scholen zyn opgeheven, dat het totaal-cijfer (340) ten hemel schreit; dat de minister zelfs tegen het advies van den Raad van State in, tot opheffing van bepaalde scholen is overgegaan. En hiertegenover stelde men het feit, dat het byzonder onderwys nog steeds weiger achtig blijft, om aan de concentratie mede te werken, hoewel dit zyn plicht was. En men vroeg den minister verdere inlich tingen omtrent de dwangmaatregelen, welke de Regeering verklaard heeft te zullen voorstellen, indien het bijzonder onderwys weigerachtig b 1 y f t. De heer Thyssen. die van „liquidatie der openbare school", vooral ten plattelande, gewaagde, stelde een motie voor, waarin uitgesproken wordt, dat verdere bezuiniging bij het openbare onderwys achterwege moet blij ven zoolang geen gelijksoortige maat regelen by het byzonder onderwijs geno men zyn. De heer Lingbeek heeft aangedrongen op het geven van onderwys ln natlonaal- posltieven zin; de kinderen moeten de historie van het Oranjehuls kennen. In Friesland kwam het op een school zelfs voor, dat men het Wilhelmus niet kende. Rome heeft te veel invloed op de openbare school. De heer Westerman vroeg een onderzoek naar de gezindheid der onder wijzers; er moet een andere geest komen op de openbare school; de gezindheid van de sociaal-democratie moet er verdwijnen; het moet posltlef-nationaal worden, overal. Om maatregelen tegen ondervoeding der schoolkinderen vroeg meVT. de Vrles- Brulns. In den loop van het debat kwam er een tweede motte, nameUjk van den heer K. ter Laan, waarin voor het personeel by openbaar en byzonder onderwys dezelfde regeling by ziekte wordt gevraagd als voor de andere ambtenaren. Van de zyde der voorstanders van het byzonder onderwys werd medewerking by de concentratie toegezegd. Minister Marchant heeft verklaard ge- ïykstelllng van de ziekte-regeling voor de onderwijzers met andere ambtenaren te willen bevorderen. Evenzeer wil hU, zoo mogeiyk, verbetering brengen in het on derwijs voor schipperskinderen. De onder wijzers der openbare school behooren zich zoo te gedragen, dat zy het vertrouwen ge nieten van de ouders der schoolgaande kinderen, ook wat hun gedrag buiten de school betreft. Ten aanzien van de jongste meeting in den Haagschen Dierentuin verklaarde de minister, dat door de wyze, waarop daar is opgetreden, de openbare school een deuk krijgt. Van de persoon- ïyke beleedigingen, die geuit waren, trok de minister zich niets aan. Wat de con centratie betreft kwam de minister op tegen de voorstelling, alsof er een razzia onder de openbare scholen zou zyn gehou den. Van de 340 scholen, die werden op geheven, kwam slechts 92 verzoeken ln. Bovendien heeft de minister niets te ma ken met de opheffing der scholen in de groote steden, maar wel is bij deze ophef fing (b.v. vroeger ln Den Haag) gebleken, dat er van de bezwaren niet veel over bleef. De minister verklaarde tegen de motie-ThiJssen bezwaren te hebben. Als bezuiniging door middel van concentratie noodig en mogeiyk is. moet ze geschieden en dient de Overheid het voorbeeld te geven Intusschen zal de minister al het mogelyke doen, om ook by het byzonder onderwys de concentratie te bevorderen. Over de moties wordt Vrtidag gestemd. B;1 het hierop nog volgende debat heeft de minister den heer Möller beloofd eenige wenschen inzake de examens lichamelijke opvoeding te zullen overwegen. Tenslotte hebben de heeren Louwes en K. ter Laan nog de bevordering van een goede monu mentenzorg bepleit. Over de Onderwijs-begrooting zal Vrij- dag wordn gestemd. HAGENAAR. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zyn geveld: A. v. D. Schiedam, overtrading motor en rijwlelregl. f.4 of 2 d.; A. P. F. K. den Haag, zonder noodzaak links van den weg autorijden f. 5 of 3 d.; J. de M, hvr. v. D. v. D. den Haag, idem f. 5 of 3 d.; A. W. Z. Wassenaar, idem f. 5 of 3 d.; C. J. K. Oegstgeest, overtreding motor- en rijwlel regl. f. 5 of 3 d.; M. V. Voorschoten, wiel- rijden zonder licht f.3 of 2 d.; G. H. wiel- ryden zonder reflector f. 3 of 2 d.; J. Th. O, Alkemade Idem f. 3 of 2 d.; J. H. v. L. wlelrijden over een gesloten verklaarden weg f.2 oil d.; H. v. R. te Lelden op den openbaren weg voetballen f.2 of 1 d.; M. H. A. J. v. N. overtreding verord. Lelden op het rijden f. 5 of 3 d.; A. H. B. overtreding arbeidswet 2 x f. 3 of 2 x 2 d.; P. Z. over treding verord. Leiden tot voorkoming van brand f. 5 of 3 d.; H. T. Katwyk, overtre ding crisis zuivelwet f. 10 of 5 d. met ver- beurdverkl vet; A. S. te Lelden, zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken f. 2 of 1 d.; K. H, B. wlelrijden over een gesloten verklaarden weg f.2 of 1 d.; J. O. te Leiden, vuil in het openbaar water werpen f.2 of 1 d.; M. P. L. B. wlelrijden zonder licht f. 3 of 2 d.; J. J. C. wlelrijden zonder bel f. 3 of 2 d.; Th. J. R Zoeter- woude, overtreding motor- en rywlelwet f 10 of 5 d.; A H. J. v. E. Eindhoven, zon der noodzaak links van den weg autorijden f.5 of 3 d.; A. K. overtreding verord. Lei den op de straatpolltie 3 x f.2 of 3 x 1 d.; G. B. overtreding wapenwet 7 d. hechtenis en f. 10 of 5 d.; G. J. F. D. idem 7 d. hech tenis; J. J. Wassenaar, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2 x f,4 of 2 x 2 d.; A. de K. Rotterdam, te Katwyk op den openbaren weg luidruchtig zingen f. 5 of 3 d.; W. K. openbare dronkenschap f, 5 of 3 d.; P. Th. v. d K. Zoeterwoude. overtreding motor en rijwlelregl. 2 x f. 10 of 2 x 5 d J. G. P. M. een auto zonder voldoend toezicht op een weg laten staan met werkende motor f. 3 of 2 d C J. M. Voorburg, motorrijden zonder spiegel f. 3 of 2 d.; J. H. den Haag, overtreding motor- en rijwielwet f. 20 of 10 d.; A. v. d. B. Noordwijkerhout, overtre ding Jachtwet f. 10 of 5 d.; D. J. v, R, Noord wijk, overtreding motor- en rywiel- wet f. 15 of 10 d.; W. J. B F. B. den Haag, overtreding visscherijwet f. 2 of 1 d.; B B. idem idem 2 x f. 2 of 2 x 1 d.: H. W. J. P. Utrecht, zonder noodzaak met een motor- rytulg links van den weg rijden f. 5 of 3 d.; A. de R. Amersfoort idem f. 5 of 3 d.: H. I. Haarlem, overtreding der verord. Lelden op de straatpolltie f.3 of 2 d.; M J. D. zwer vende, te Leiden zonder vergunning op den openbaren weg zingen f. 2 of 1 d.; A. de K. Rotterdam idem f. 2 of 1 d.; K S. zwerven de, ln bochten binnen bebouwde kommen links van den weg wlelrijden f. 3 of 2 d,; B. H. overtreding wet op de bevolkings registers f.3 of 2 d.; A. P. Utrecht, geen geldig rijbewijs vertóonen f. 5 of 3 d,; H. J v Z. Sassenhelm. overtreding motor- en riiwlelregl f. 6 of 3 d.; C. V. Oegstgeest, idem f. 10 of 5 d.; H. v. d. S. openbare dronkenschap f. 5 of 3 d.: P. J. K, Idem f. 5 of 3 d.; J R. overtreding crisis zuivel wet f. 15 of 10 d. met verbeurd verkl. bo ter; A. v. d. M. idem f. 10 of 5 d.; J. M. W. Voorschoten, wlelrijden over een gesloten verklaarden weg f 2 of 1 d.: F. D. wielry- den zonder licht f3 of 2 d.; F. S. wielrijden zonder bel f.3 of 2 d.; G W. overtreding verord Ijlden op het ryden f. 2 of 1 d.; F. B. te Leiden, op den openbaren weg een voorwerp voortschöppen f, 1 of 1 d.; J. P. J. O. Rijnsburg, overtreding arbeidswet f. 3 Of 2 d H. J. A. S. Voorschoten, te Lei den wlelrijden over een wandelpad in het Plantsoen f. 2of 1 d.; H. P. overtreding verord. Leiden op de straatpolltie en een valschen naam oogeven f. 2 of 1 d. en f. 10 of 5 d H. C. S den Haag. overtreding vis scherijwet 2 x f. 2 of 2 x 1 d.: G. A. J. Idem idem f.2 of 1 d.; P. M. K. idem idem f.2 of 1 d Th. H Oegstgeest-, overtreding win kelsluitingswet f.3 of 2 d.; L. v. O den Haag, overtreding motor- en rijwlelregl. f, 6 of 3 d.; H. J. I. C. zwervende, een val schen naam opgeven f.10 of 5 d.: H. D. overtreding Wetboek van strafrecht f. 3 of 2 d J. C. B. Soest, zonder noodzaak met een motorrijtuig links van den weg rijden f. 5 of 3 d.; H J. H. Amsterdam idem f.5 of 3 d.; J. v. d. P. Noordwiikerhout, loopen op verboden grond f 5 o f3 d.; L. L. over treding motor- en riiwielregl. f. 3 of 2 d.: C. R. vr. v. V. v. W. idem f 3 of 2 d.; Th. J. v. S. Waarder idem f. 6 of 3 d.; H. H. v. d. G. Zeist, overtreding tramwegregl. f. 6 of 3d.; A. J S. zwervende, openbare dron kenschap f. 5 of 3 d.; V B v. U motorrü- den zonder licht f. 10 of 5 d.; D. A. D. Amsterdam, autorijden zonder licht f. 10 of 5 d.; M. C. K. Katwijk, motorrijden zonder verlicht nummer met letter f. 4 of 2 d.: W. C. V. Oegstgeest, overtreding motor- en rijwielregl. f. 3 of 2 d.; J. S. Katwijk, wlel rijden over een gesloten verklaarden weg f. 2 of 1 d.: J. v. D. idem f. 2 of 1 d.; C. W. Z. Alkemade. wlelrijden zonder licht f. 3 of 2d.; W. N M. Noordwijk idem f. 3 of 2 d.; G, v, V. Rynsburg, wielrijden zonder re flector f.3 of 2 d.; H. W Katwijk, idem f.3 of 2 d.; R. J. L. Katwyk, idem f.3 of 2 d.; G. S. te Voorschoten, zonder yergun- nlng op den openbaren weg muziek ma ken f. 2 of 1 d.; K. K. Hazerswoude. idem te Oegstgeest f. 2 of 1 d.; H. J. J. D. zwer vende, te Oegstgeest zonder vergunning venten f. 2 of 1 d.; A. O. Katwijk, te Kat wijk zonder vergunning venten f. 2 of l d.; P. v. d K zwervende, idem te Oegstgeest f 2 of 1 d C P. Scheveningen, overtre ding prov. regl. op de wegen f. 2 of 1 d.; P. B idem Idem f. 2 of 1 d.; S H. D. zwer vende. openbare dronkenschap f5 of 3 d.l J J. overtreding leerplichtwet f 3 of 2 d.: P J M. Idem f. 3 of 2 d.: J. V. Katwltk idem f. 3 of 2 d.; W K Sassenheim. idem f2 of 1 d E E. Alkemade, Idem f. 5 of 3 d.; J. N. idem idem f.3 of 2 d.A. v. d. N. Noordwijk, wielrijden zonder bel f. 3 of 2 d.; A. v. d. N„ idem wielrijden zonder licht f. 3 of 2 d. HAAGSCH GERECHTSHOF. In hooger beroep stond gistermiddag terecht de 30-jarige D. M.. uit Den Ha3g, die bij vonnis van den Politierechter ver oordeeld was tot 6 maanden gevangenis straf wegens diefstal van 'n heerenriiwiel, hetwelk onbeheerd stond voor het Senu- narium op 21 Sept ƒ.1. te Wassenaar De adv.-generaal vroeg bevestiging van het vonnis. Uitspraak over 14 dagen. 2-3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10