LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 18 December 1934 FINANCIEN. VRAGENRUBRIEK. SPORT. AGENDA. ..ZEE-RISICO" Onder leiding van den heer Paul den Tex, voorzitter van de Commissie van Toe zicht. hield „Zee-Rlslco", aangesloten bij de Coöperatieve Vereenlging „Centraal Be heer" G.A. te Amsterdam, haar jaarltjk- sche vergadering. Na het openingswoord van den voorzitter heeft dr. F. E Posthuma. president-direc teur van Centraal Beheer, eenige mede- deelingen gedaan over de verrichtingen in het boekjaar 1933 '34 Het aantal aangegeven ongevallen was. vergeleken met het vorig Jaar. aan stijging onderhevig 11619 tegenover 1344), van de zes behandelde scheepsrampen waren er geene. waarbij menschenlevens te betreu ren vielen. Het totaal bedrag der uit de Zeeongevallenwet 1919 voortvloeiende on- gevalskosten beliep, met inachtneming van de voor toekomstige verplichtingen ge maakte reserves: voor ongevallen met tij delijke Invaliditeit als gevolg f. 82.857, voor vergoeding voor verlies van uitrusting f5201, aan contante waarden van blijvende renten f. 193 450. Totaal f 281 508 Hiervan kwam ten laste van den Staat f. 35.506, zoodat ten laste van „Zee-Risico" bleef f. 246 002 Het aantal aangeslotenen bedroeg op het einde van het afgeloopen boekjaar 642, hetgeen een vermindering ten aanzien van het vorig boekjaar beteekent van 67. Het loonbedrag vertoont daarentegen eenige Stijging (f. 27 441.483 tegen f. 26.087.8341 het aantal schepen der aangeslotenen daalde en wel van 1309 tot 1196. De balans en rekening ep verantwoor ding over 1933 34 werden, evenals t jaar verslag. onveranderd vastgesteld. Hierna volgde de benoeming van de Commissie van Arbitrage. Herbenoemd werden de leden mr. C. D Asser. O. L. M. van Es en ir. D Goedkoop Dzn., tot plaats vervangende leden werden opnieuw be noemd de heeren mr. A. Schadee, mr. R. Mees en lr. M. H. Damme. Tot leden van de balans-commissie wer den ten slotte opnieuw aangewezen de heeren A van den Toorn Jzn., J. van Hoey Smith en W. Ruys Bzn. In de na afloop der algemeene ledenver gadering gehouden bijeenkomst der Com missie van Toezicht werd tot onder-voor zitter benoemd de heer J. G. A. Fontein te Rotterdam en tot secretaris de heer Joh. Polderman te IJmulden. DE MOORD TE BERGHEM. VADERLAND SC HE HYPOTHEEKBANK. Op de vorige vergadering van pandbrief- houders der N.V. Vaderlandsche Hypo theekbank is een commissie benoemd, die over de gerezen moeilijkheden thans rap port heeft uitgebracht Zij adviseert onder mededeeling, dat een harer leden zich hiermee niet heeft kunnen vereenigen en tevens geweigerd heeft het rapport mede te onderteekenen de vergadering in het gezamenlijk belang van houders van 4'/t en 5pandbrieven, te besluiten tot aanvaarding der voorstellen als voorkomen in de circulatie der vennootschap d.d. 25 October j.l. t.w.: a. de rente der 5% pand brieven wordt met Ingang van 1 Januari 1935 teruggebracht tot 471 's jaars (eerste coupon betaalbaar 1 April 1935)1 b. de rente der 4W/0 pandbrieven wordt met ingang van 1 Januari 1935 teruggebracht tot 4 's jaars (eerste coupon betaalbaar 1 April 1935): c. zoodra de Bank in eenlg boekjaar tot de uitgifte van pandbrieven, een rente dragende hooger dan 4«/i over gaat. zal uiterlijk in de maand Mei van het daaropvolgend boekjaar een uitloting plaats hebben van pandbrieven, die vol gens het onderhavige voorstel in rente verlaagd zijn: het bedrag der uitloting zal ten minste zijn één derde van het in het alsdan afgeloopen boekjaar geplaatste be drag der bedoelde uitgifte; pandbriefhou ders, wier stukken zijn uitgeloot, zullen de keus hebben tusschen aflossing a pari of omwisseling in pandbrieven van bedoeld hooger rentetype, een en ander per 1 Juli d. a. v., zulks mits en zoolang aan elk der navolgende voorwaarden zal zijn voidaan t.w le dat niet alleen in de eerstvol gende drie Jaren door de directie aan de algemeene Jaarvergadering van aandeel houders geen voorstel tot dlvidend-uitkee- ring zal worden gedaan, doch dat noch in deze drie jaren en evenmin daarna di vidend aan aandeelhouders der N.V. Va derlandsche Hypotheekbank wordt uitge keerd, zullende bij uitkeering van dividend de tot 1 Januari 1935 geldende pandbrief rente herleven met ingang van den eer sten dag des jaars, waarover de dividend betaling loopt; 2e. dat er zal zijn een vertegenwoordi ging van pandbriefhouders, die het recht en de plicht heeft plaatsvervangers en op volgers aan te wijzen, en dat die vertegen woordiging er zal zijn zoolang zij zelf zulks noodlg oordeelt, doch minstens tot 31 Dec. 1935, met de bevoegdheid dezer vertegen woordiging om toegang te hebben tot alle vergaderingen van den Raad van Toezicht der N.V. Vaderlandsche Hypotheekbank, en te geven alle haar noodig dunkende adviezen met betrekking tot de zaken der Vennootschap (waartoe behoort het in voldoende mate doen hertaxeeren van de onderpanden der Vennootschap, teneinde te kunnen concludeeren of en zoo Ja, ln hoeverre bijstorting op aandeelen ter wille van de zekerheid van de hoofdsommen der pandbrieven noodig is), welke adviezen, indien eenstemmig schriftelijk aan het be stuur der vennootschap uitgebracht, door haar moeten worden opgevolgd en ten uitvoer gelegd, zullende bij nlet-nakomlng der adviezen, binnen een redelijken ter mijn in het betreffende advies te noemen, zulks eveneens naar het eenstemmig oor deel der vertegenwoordiging, de in deze voorstellen vervatte renteverlaging op de pandbrieven vervallen zonder terugwer kende kracht. Het rapport is geteekend door de heeren ■W van Rijswijk de Jong, Mr. E H von Baumhauer en Mr. C. P. M Romme. J. S. Een zeilmaker zal u daarover Jgellicht kunnen inlichten. LEVENSLANG GEËISCHT TEGEN VERDACHTE DE BIE. (Vervolg van gisteren). In het verdere verloop van de behan deling van de Berghemsche moordzaak, verklaarde verdachte dat hi) zich eenige dagen voordat het drama geschied ls, in den vinger heeft gesneden. Daardoor is de aanwezigheid van het bloed op de zaklan taarn te verklaren. Wachtmeester Curfs relde dat verdach- te's gezicht na den dag van den moord vol schrammen zat. Getuige Van der Putten, bijgenaamd ..de Rut", thans gedetineerd te Den Bosch, zei dat P. de B. met wien hij bevriend was, hem had verklaard op den bewusten avond met G de Bie naar den Berghem- schenweg te zijn gefietst om er kippen te halen. In de boschjes hadden zij de fiet sen achter gelaten. G. ging toen voorop en P achter. Onverwachts had P. de BG. de Ble van achteren vastgegrepen in den nek en met een knipmes had hij hem steken ln den hals toegebracht. G. keek om en riep: „Och P. wat doe Je toch!". Getuige heeft aan P gevraagd, waar om hij het gedaan had. Hij trok echter al leen maar sijn schouders op. De getuige, de 20-Jarlge J. W v. Heesch wilde niet beèedigd worden op de verkla ringen, welke hij te Oss tegenover de ma rechaussee had afgelegd. Deze waren niet waarHij wilde echter wel onder eede de waarheid zeggen, en verklaarde de belde jongens op den bewusten avond niet gezien te hebben. De president las aan getuige de verkla ringen voor, die hij tegenover de mare chaussee had afgelegd. Hij had toen wel gezegd. G. en P de Ble te hebben gezien. De Officier van Justitie vroeg proces verbaal van de verklaring op te maken en getuige in arrest te stellen, verdacht van meineed en gaf last den getuige naar het Huis van Bewaring te brengen. Ook de 25-jarige M. H. van Heesch, broer van den tevoren gearresteerde, werd we gens meineed in arrest gesteld. De Officier van Justitie, mr. Dubois noemde de daad van den moordenaar on beschrijfelijk wreedaardig. Op beestachti ge wijze ls het slachtoffer vermoord. Spr. had de onomstootelljke overtuiging dat deze verdachte den moord had begaan. Zijn cynische houding, zijn tegenspraak, maar vooral de feiten brengen deze over tuiging bij. Naar spreker's meening heeft verdach te den laatsten tijd vijf roofovervallen, één brandstichting en verscheidene dief stallen gepleegd. Zelfs heeft hij zich niet ontzien een mederoensch te dooden. Met cynisme heeft hij zijn daad begaan. Deze man is een gevaar voor zijn medemen- schen en zijn aanwezigheid in de maat schappij vormt een bedreiging voor an deren. Wegens moord eischte de officier levens lange gevangenisstraf. Mr. Schlppertjn ving zijn pleidooi aan met te verklaren dat alleen een krank zinnige deze daad had begaan. Als verdachte het gedaan zou hebben, moet een onderzoek naar zijn geestvermo gens worden Ingesteld, temeer waar in zijn familie dergelijke afwijkingen voor komen. Maar pleiter aanvaardde niet de meening, dat verdachte de dader is. Hij meende dat er met twee maten gemeten wordt. Alles wat den verdachte bezwaren kan, wordt gebruikt; wat hem verlicht, wordt genegeerd. Men ls uitgegaan van de vooropgezette veronderstelling dat de ver dachte de dader is en zoo wordt het bewijs geconstrueerd. Men zegt, dat de verdach te reden had en daarom concludeert men ook, dat hij het gedaan heeft. Als ver dachte het was geweest, die G. de Bie eenige weken voor het misdrijf gestoken had, zouden zij wel niet meer met elkaar hebben omgegaan. Nu moet er een ander zijn geweest, die het slachtoffer naar het leven stond. Spr. laakte het feit dat de Officier van Justitie f. 300 als belooning had uitgeloofd om getuigenverklaringen te krijgen Voor zulk een bedrag zijn er men- schen ln Oss te vinden die iemand in de gevangenis helpen. De getuigen zijn niet allen gunstig bekend en dat verzwakt het overtuigend bewijs. Pleiter vond het on verklaarbaar dat de verdachte een dood gemoedereerde bekentenis aan v. d. Put ten zou hebben gedaan. Na re- en dupliek eischte de Officier van Justitie onmiddellijk gevangenneming van den verdachte, die Donderdag a.s. al terecht moet staan wegens den kippen diefstal waar voor hij gedetineerd ls. De Rechtbank willigde dit verzoek in op grond van vrees voor ontvluchting. De uitspraak werd bepaald op 31 De cember a.s. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen werd voor het Kantonge recht weer een groot aantal overtredingen van de motor- en rljwielwet behandeld, waarbij zware straffen en hooge geldboe ten geëlscht werden. Allereerst moet W. F. C. L. L., taxibestuurder te Leiden terecht staan, omdat hij op den Heerensingel bij den Lagen Rijndijk het verkeer ernstig ln gevaar had gebracht, door onverwachts en zonder voldoende uit te kijken achter een voor hem rijdende autobus vandaan schoot en daardoor links kwam te rijden, waardoor een auto van den koopman De Wit werd aangereden en beschadigd werd. Het O. M. eischte f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte conform den elsch. W. G„ taxibestuurder te Leiden, stond terecht omdat hij zonder dat daarvoor eenige reden bestond links gereden had. Bovendien had hij met een snelheid van 80 K.M. de bocht genomen, waardoor hij ln botsing kwam met een auto die uit de Os- en Paardenlaan kwam. Geen wonder dat bij zoo n snelheid de botsing hevig was geweest. Nadat de raadsman van ver dachte mr. Gelderman eenige vragen had gesteld, eischte het O.M. f. 10 boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter ver oordeelde verdachte tot f. 20 boete of 10 dagen hechtenis. A. M. S„ koopman uit Stompwijk stond terecht omdat hy op de Breestraat zonder eenige waarschuwing en zonder uit te ky- ken het portier van zyn auto had geopend waardoor mej. Van Wou uit Lelden, die aldaar juist per rijwiel passeerde, tegen den grond geslagen en ernstig verwond werd. Mej. Van Wou verklaarde, dat zU zóó ernstig aan een been verwond werd, dat zy 14 dagen op 2 stoelen thuis heeft moeten doorbrengen Verdachte erkende het feit. maar hy had het portier zóó plotseling opengeworpen, omdat hy dacht dat de auto tengevolge van een lekkende benzlnekrann ln brand stond, Het O.M. eischte f. 10 boete of 10 dagen hechtenis, De kantonrechter veroordeelde verd. tot f. 15 boete of 10 dagen hechtenis. H S. van der L„ uit Den Haag, stond terecht .omdat hy te Noordwyk op hoogst ioekelooze wyze op een racefiets door het dorp ls gereden. De agent van politie Hen ri riksen, verklaarde, dat verdachte een snelheid van plm. 20 K.M. had en hy opzy had moeten springen om niet omverge reden te worden. Bovendien had verdach te een valschen naam opgegeven. Het O. M eischte voor het opgeven van een val- sche naam f, 10 boete of 10 dagen hech tenls en voor het roekelooze ryden dezelf de straf. De kantonrechter wees onmid- deliyk vonnis en veroordeelde verdachte tot 2 x f 10 boete of 2 x 5 dagen hechtenis. A. J. van R., monteur te Den Haag stond terecht omdat hy met zyn auto op den Heerenweg te Noordwyk-Blnnen onvoor zichtig een groentewagen ls gepasseerd, waardoor hy op het linker weggedeelte kwam te ryden en byna ln botsing was gekomen met een tegenligger. Doordat de tegenligger de heer Boom krachtig ge remd had, was een aanrydlng voorkomen. Het O.M. eischte f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 15 boete of 10 dagen hech tenis. H. J. de J„ te Lelden, moest terecht staan omdat hy met zyn auto op de Wil- helmlnabrug eenige wielryders zeer on voorzichtig had gepasseerd, waardoor hy met een auto die van de andere zyde over de brug kwam, ln botsing was gekomen. Het O M. eischte f. 15 boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 20 boete of 10 dagen hech tenis. A. S„ uit Voorschoten moest terecht staan, omdat hy op den Leldschen weg onder Voorschoten met zyn auto onnoodlg links had gehouden, waardoor H. de Bruin met een bakfiets tegen een boom was ge botst. Nadat de hulpbesteller O. M. Veer man uit Wassenaar was gehoord, eischte het O. M. f.20 boete of 10 dagen hechte nis. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot f. 15 boete of 10 dagen hech tenis. M. O., schipper te Katwyk aan Zee, stond terecht omdat hy, terwyi de Haven- brug dalende was, door het roode stoplicht was gevaren. Het motorschip was onder de brug danig in de knel gekomen, zoodat de kajuit werd ingedrukt. De brugwachter verklaarde, nadat de „Burgemeester Was" was gepasseerd, de brug gesloten en het seinlicht op rood gesteld was. De schipper had geen signalen gegeven. De verdachte verklaarde dat het licht nog groen was geweest en hy zich vlak achter het schip „Burgemeester Was" had bevonden. Hy dacht ook nog te kunnen doorvaren. Vol gens art. 18 van de wet op de scheep vaart mocht hy van 8 uur 's avonds tot 6 uur 's morgens geen signalen meer geven. Als door een wonder was hy aan den dood ontsnapt daar het geheele schip gekraakt werd. Het O. M. eischte f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. Over 8 dagen zal de kan tonrechter vonnis wyzen. KANTONGERECHT ALPHEN. Kantonrechter mr. J. W. N. H. Nicolal. Aan de orde kwam eerst de uitgestelde zaak tegen mej. wed. Kr. te Woubrugge wegens het slachten van een nuchter kalf zonder dat daarvoor aangifte was gedaan. Als getuige werd opnieuw gehoord de ver balisant de agent van politie Terh., waar na opnieuw deze zaak werd aangehouden tot het hooren van verdachte ln persoon. A. N. G. uit Hazerswoude was ten laste gelegd aardappelen te hebben vervoerd en verkocht zonder vergunning. Als getuige werd gehoord mej. de J. Deze verklaarde, dat zi] niet wist of de aardappelen, die zy had gekocht 1 of 2 H.L. al of niet van ver dachte afkomstig waren. Haar man had iemand gesproken die de aaardappelen veel goedkooper kocht, dan zy deze tot nu toe had gekocht. Deze persoon had als adres genoemd V. Een zoontje van getuige was toen de aardappelen gaan bestellen en s morgens vroeg toen getuige nog op bed lag waren de aardappelen er. Zij wist dus niet of de aardappelen afkomstig waren van verdachte of van zekeren V. Wel had zij later f. 1 betaald aan iemand, doch zy meende dat dit de broer van verdachte was.De ambtenaar van het O. M. meende, dat door deze getuigenverklaring de ten laste gelegde feiten niet waren bewezen en vorderde vrijspraak. Uitspraak conform. Ohr. de BI. had zich te verantwoorden wegens overtreding van de visscherijwet n.l. het visschen ln een sloot benoorden de Rletveldschevaart. Verd. ontkende en be weerde in een zg. scheisloot te hebben ge- vischt, waarvoor hy vergunning had. Als getuige werd gehoord de rechthebbende eigenaar van het vlschwater zekere Gr. die echter biyk gaf zelf niet goed te weten wat hy had verhuurd. AanvankeUjk had hy het verhuurd aan zekeren A en later aan v. M. Naar zijn meening had hy het water, waarin verdachte had gevischt, echter niet verhuurd. Verd. beweerde echter een pachtcontract te hebben van A., die het weer had gepacht van getuige. Wat de kantonrechter deed opmerken dat het pachtcontract alhoewel hy het niet had gezien, nietig was. De majoor der rijks- veldwacht de heer van Eyk ter zitting aanwezig, gaf nadere toelichting. Als steeds in deze omgeving wordt met de ver huring en verpachting ven het vlschwater raar omgesprongen. Aannemende dat ver dachte in een scheisloot had gevischt. dan had hy 2 vergunningen moeten hebben, n.l. van de twee eigenaren aan wie de sloot dan toch gezamenlijk toebehoort. Verd. bestreed dit en meende met zijn juridische kennis dat 1 vergunning voldoende was. De ambtenaar aar nemende dat verd. door het beweerde -?.ch 'contract te goeder trouw was, was och de meening toege daan dat verdachte vecn-zlns gewettigd was te visschen in de bedoelde sloot en vorderde een geldboete van f. 10 subs. 10 VOETBAL. WAAR WORDT BELGIE—HOLLAND GESPEELD? In den gemeenteraad van Antwerpen is gisteren een debat gevoerd over het be houd van den voetbal-landenwedstryd BelgiëNederland voor Antwerpen. Enkele sprekers spraken de vrees uit, dat deze voetbalwedstryd voor Antwerpen verloren zal gaan, doch burgemeester Huysmans gaf als zyn meening te kennen, dat het stadsbestuur er ln zal slagen den wedstryd voor Antwerpen te behouden. (Msb.) FABRIEKSARB—TRAN8PORTARB. Deze wedstryd ls met 123 door Tran spor tarb. gewonnen. Rust 6—3. KAGIAL.F.C. V 1—1. Kagla zit ln den beginne geregeld voor het L.F.C.-doel maar de keeper is ln goede conditie en keert elk schot. Rust gaat ln met blanco-stand. Na de thee breekt Kagla direct door en zy geeft den keeper het na- kyken. 1—0. Even later maakt echter een der Kagla-backs hands en L.F.C. krygt een penalty, welke de Kagla-keeper schitterend houdt. Kort daarna wordt nog een straf schop toegewezen en deze wordt benut. 1—1. Kagla komt nog even goed opzetten maar de L.F.C.-achterhoede met den kee per aan het hoofd weet het gevaar te kee- ren. En onder geweldige spanning komt het einde van dezen van belde zyden goed ge speelden wedstryd. De leiding was zeer goed. OLYMPISCH NIEUWS. VIERDUIZEND DUITSCHE ATHLETEN BEEEDIGD. Zondag hebben bykans 4000 Dultsche athleten, die als candldaat mogen worden beschouwd om gekozen te worden in de ploeg, welke Dultschland zal vertegen woordigen by de Winter- en Zomerspelen 1936, resp. te Garmiseh-Partenklrchen en Beriyn, een eed afgelegd, waarin zy zich volkomen ondergeschikt maken aan alle door de leiders voorgeschreven maatregelen Inzake de training voor de spelen. In deze eed wordt onder meer gezegd: „Het my geschonken vertrouwen ver plicht my tot volledige overgave aan de eervolle taak. Vrywilllg volg lk den roep van den Rykssportlelder te treden ln de rijen van de Dultsche Jeugd, die bereid en vastbesloten ls zich serieus voor te be reiden en zich te geven voor de Dultsche zaak, die ook de myne is! Ik verplicht my Ik zal my houden aan alle my bekende elschen, welke aan een Dultschen Olym- plschen deelnemer gesteld zyn. Gedurende de periode van de training ontzeg ik my alle vermaken slechts met het eene doel voor oogen myn moed en myn lichaam te ontwikkelen en te harden en my geheel te geven voor het eene groote doel waardig te zyn voor myn vaderland te kunnen stryden. Ik Onderwerp my zonder voorbehoud aan den Rykssportlelder en de door hem aan gewezen leer- en trainingskrachten, die medewerkers zyn op den weg naar het doel en dezen wyzen my den weg, dien ik moet Inslaan. Over de getroffen en nog te treffen maatregelen inzake de Olympische voor bereiding zal ik de my opgelegde geheim- hbuding streng in acht nemen". dagen. De kantonrechter veroordeelde verd. tot f. 6 subs. 3 dagen met verbeurd verklaring van het inbeslag genomen vischtuig. B. uit Den Haag had als bestuurder van een personenauto op den Steekterweg onder Alphen d.d. 13 April 1934 de veilig heid van het verkeer ln gevaar gebracht, door by een opgegraven gedeelte dat hy links moest passeeren, terwyi uit t. o. ge stelde richting reeds een auto naderde toch door te rilden, waardoor hy de auto van G. 8. den H. uit Hazerswoude had aan gereden. G. 8. den H. en een wegwerker als getuigen gehoord bevestigden de ten laste gelegde feiten. Hieruit bleek, dat het niet mogelijk was geweest dat 2 auto's elkaar passeerden. Verd. was van meening da ter ruimte genoeg was en hij niet had aangereden doch was aangereden. Boven dien bleek dat verdachte te snel had gere den. De ambtenaar overwoog dat verd. niet had mogen passeeren en had moeten wachten tot getuige den H. was gepasseerd, temeer daar verdachte het weggedeelte links moest passeeren. Eisch en uitspraak f. 15 subs. 5 dagen, met toewijzing van de civiele vordering aan den H. wegens gele den schade ad f. 22.50. K. Sch. had als autobestuurder zich niet gehouden aan de desbetreffende verorde ning, door op 6 Juli J.l. niet te voldoen aan een verzoek en bevel van den chef-brug wachter, tevens onbezoldigd veldwachter P. R. P. Terwyi de brug op was en zich aan beide zyden van de brug over den Ryn, een file auto's stond, was verd. met zyn auto's voorby de daar reeds stilstaande auto's gereden, wat verboden ls. Toen de brugw. zag en verd. min of meer scheef tusschen de file met zyn auto zag staan, had hy hem verzocht achteruit te ryden; verd. had toen echter geantwoord: „Ik hèb met Jou niets te maken". Genoemde brug wachter als getuige gehoord bevestigde een en ander en deelde mede. verdachte zulks eerst te hebben verzocht in zyn kwaliteit van brugwachter en daarna te hebben ge last ln zyn kwaliteit als onbezoldigd-veld- wachter. De ambtenaar vorderde tegen verd. een geldboete van f. 15 subs. 5 dagen wegens weigering van een bevel van amb tenaar ln functie by voortduring. De kan tonrechter veroordeelde den niet versche nen verdachte conform. E P., niet verschenen, had onder Ha zerswoude de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht; hij werd conform den eisch veroordeeld tot f. 25 subs. 10 dagen. Ook J. W„ niet verschenen, werd voor een zelfde feit veroordeeld tot f. 5 subs. 4 dagen met toewijzing aan J. T. vair diens civiele vordering wegens schade aan zyn rijwiel ad f. 10.30. Waar geen woonplaats gemeld wonen verdachten te Alphen a. d. Ryn. HEDEN. Jeruel: Bybelbespreklng te 8 uur nam. K a t w y k-a a n-Z e e (Stetvgelin. straat 1)Spr. J. Slegelaar. 8 uur nam. Woensdag. Chr. Kweekschool: Openb. les LeldscM Muziek Lyceum. 3 uur nam. Doopsgez. Gem. (Pleterskerkstr. 1): Ge- meente-avond. 8.15 uur nam. N.V. Electr. en Gasmy. v.h. De Vries en Stevens. Verg. van obligatiehouders. 8 uur nam. Prediker: Stadsevangelisatie Morsch- weg 59 te 8 uur nam. Schouwburg: Opera Italians „De bar bier van Sevllla", 8.15 uur. Zomerlust: Prop.-avond L. B, B„ afd. Huispersoneel. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Tarzan". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Als lk een mlllloen had Woensdag en Zaterdag ham. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „De groote parade", Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Bet naar de Olympiade". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. 8i/i u. nam. „Spion nr. 13". Zondag nam. 2 uur, 4</> uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/t uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v'. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen voor epoedrecepten. De avond-, nacht- en Zortdagdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 December as. waargeno men door de apotheken: C. B, Duyster, Nieuwe Ryn 18, telef. 523 en C. van ZUp, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. ATHLETIEK. JAARVERGADERING LEIDSCHE ATHLETIEKKRING. Een nieuw bestuur gekozen. De Leldsche Athletlekkring hield gister avond z'n Jaarvergadering in een der bo venzalen van café Royal aan de Doeza- straat onder leiding van den secretarie- penningmeester. den heer R. J. J. Brons geest, die na een kort openingswoord - ln zyn Jaarverslag de moeliykheden schet ste, waarmede de kring ln het afgeloopen Jaar te kampen heeft gehad. Het feit. <)at er drie leden van één vereenlging ln het bestuur zitting hadden genomen, lokte ln- dertyd zooveel critiek uit dat al spoedig een vergadering gehouden moest worden om een ander bestuur te kiezen. Later be dankte vervolgens de voorzitter, de heer Bergers, terwyi er verder voortdurend een tekort aan medewerking te constateeren viel. Al met al werd het zoodoende een slecht Jaar. Het verslag schetste het ver loop en de resultaten van de diverse ge houden wedstrijden en deed een beroep op alle leden om voortaan him vollen steun aan den LA.K. te geven. Uit het financieel verslag bleek dat de inkomsten (met een batig saldo van het vorige Jaar van f. 4.22) hebben bedragen f. 36.22 en de uitgaven f. 21.76. zoodat er een batig saldo is van f. 14.46. Van de ver eenlging Zuldwyck werden nooit de ver schuldigde gelden ontvangen. By het punt „bestuursverkiezing" bleken de heeren R. J. J. Bronsgeest en S. Meer burg zich niet meer herkiesbaar te stel len. Ook de heer W van der Leek stond aanvankeiyk afwyzend tegen een herbe noeming omdat zyn vereenlging A-R-C. (Alphen i pogingen ln 't werk stelt voor aansluiting by den Goudschen Kring. A.R.C. was proeflid van den L.A.K., maar na het mislukte vorige jaar zullen er waar- schynlyk niet voldoende leden zyn om definitief voor de K.N.A.U. te worden op gegeven. A R C. wil bovendien geen dual- meets, doch in de eerste plaats wedstrij den en een competitie. Daarenboven meent zij dat in Leiden de noodlge medewerking ontbreekt. Intusschen zwichtte de heer van der Leek voor den aandrang der ver gadering om althans beschikbaar te blij ven tot ln deze kwestie een beslissing ge vallen ls. Het nieuwe bestuur werd nu als volgt samengesteld: P. M. Jansen (Donar), voorzitter; mevT. A. van der Kloot (Nieuw Brunhilde). secr- penningm.. Vlletweg E 24 Zoeterwoude; mej. W. Dieben (Brunhilde), alg. secundus; W. van der Leek (A.R.C.) en G. de Lange (U.V.S.). In het werkplan 1935 zyn de volgende voorloopige data opgenomen: 6 en 7 Juli: Kampioenschappen van Leiden: 7 September: Estafette Dwars door Lelden"; 23 September: Nationale Singelloop. De competitie-wedstrijden worden ge houden in de periode: begin Juni—eind Juli. Aangevraagd zal worden hier ter stede de dames-wedstrijden van den Z.H.A.B. (eventueel op twee avonden ln de week) en de vUf-steden-wedstrijden te houden. Tenslotte werd de wenschelykheid geuit van het organiseeren van een wedstryd LeldenAlphen. By de rondvraag pleitte mevr. Dieben voor het medisch sportkeuringsbureau al hier en zU sprak de hoop uit dat de Leie naars voor een dergelitke keuring niet meer naar Den Haag zullen gaan. Alleen door aller medewerking kan dit nuttige Instituut in stand worden gehouden! 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6