75ite Jaargang DONDERDAG 13 DECEMBER 1934 No. 22924 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. VISSCHERIJ8ERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: SO ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waai agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bi) vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ots. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeintkpleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zt)n: per 3 maanden f. 2.36 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokoeten (voor binnenland f. 0.80 per 3 mud.) nummer bestaat uit VIER blaaen EERSTE BLAD. ENDOCRINOLOGIE EN CRIMINOLOGIE. Voordracht van Prof. Niko Gunzburg. Op uitnoodiging van het Leidsch Crimi- tologisch Instituut heeft gisteravond prof. Niko Gunzburg, hoogleeraar in de crimi nologie aan de Staatsuniversiteit te Gent een lezing gehouden over bovengenoemd onderwerp. Hieraan is het volgende ontleend: Criminologie is de wetenschappelijke studie van oorzaak en wezen van de da den. die strafrechterlijk worden vervolgd, niet het doel de misdadigheid te bestrij den en te voorkomen. Endocrinologie is een nieuw vak van de bio-physlologische wetenschap, waarvan de verrassende uitslagen niet alleen den geneesheer, maar ook den criminoloog In teresseeren. De biophysiologische verschijnselen moet lij als factoren van de misdaad ontleden en begrijpen om de beoordeeling en de bestrijding van misdadige handelingen mogelijk te maken. Sedert Claude Bernard, Brown Eéquard en Gley heeft men vastgesteld, dat er 'Lieren zijn, die bepaalde producten, recht itreeks, dus inwendig afscheiden. Deze producten, de hormonen, in het bloed ver mengd, beïnvloeden den groei, de organl- Khe en geslachtelijke ontwikkeling, de forming van den geest en de snelheid en bracht der activiteit. Zoo werden bijvoor beeld schildklier, de hypophyse. de para- thyroide klieren, de bijnieren, de thymus, ée epiphyse en de geslachtsklieren bij dier en mensch bestudeerd. (Hyper- en Hypothyroidlsme bij achterlijkheid en im- beciliteit, menstruatie, menopause en raangerschap in gevallen van Kleptoma- nie. zedemisdrijven, enz De invloed van het hormoon is morpho- logisch, biochemisch en Neuropsychlsch. Van daar een drieledige correspondentie in de persoonlijkheid. Kraepelin, Kretschmer ra de moderne Duitsche en Italiaansche bio-typologen hebben den grondslag ge legd van een wetenschap van constitutie es temperament. Prof. Pende beschrijft verscheiden con- rtitutioneele blo-typen 1 de hvperthyreoide; 2. de hypothy- reoide3. de hyperpituitaire; 4. de hypo- pitultalre; 5. de hyposurrenale; 6. de hy- persurrenal: 7. de hypoparothryreoide en I. de hyperthymisehe. Inwendige secretie schijnt in verband le zijn met psychosen. In de schizophrenic speelt de functie van de hypophyse een belangrijke rol Sommige endocrine afwijkingen zijn vaarschijnlijk erfelijk, andere worden te- veeggebracht door infectie bij de be trachting. In de dieren- en menschentherapeutiek heeft de endocrinologie onschatbare dien sten bewezen: a. door de opotherapieb. tor transplantatie; c. door hormoonthe- rapie. Ofschoon het Strafrecht theoretisch on- teranderd schijnt rechtvaardige afweging san misdrijf 'en straf te beoogen, heeft de criminologie in de rechtspraak en in de wetgeving den biophysiologischen aard san het misdrijf geleidelijk doen erken nen. Lombroso, Garofalo en Ferri, Van Ha mel, Prins en von Liszt, Lacassagne en Honger, hebben in het sociaal verschijnsel .misdaad" biologische, psychologische en sociale factoren, in voortdurende wissel werking doen aannemen. Het Gerecht heeft de medici tot medewerking uitge- hoodigd. De thans reeds toegepaste leer van de Maatschappelijke Beveiliging (Italiaan sche, Nederlandsche. Belgische Wetgeving) heeft aan den psychiater een overwegen de rol verleend in strafzaken, maar te- sens aangetoond, dat talrijke misdadi- cers abnormaal zijn. Normale misdadigers sijn uitzondering. De anomalie kan slechts bestaan in cri- mineelen aanleg en diathese. Mmineel-anthropologische clinische vast- s'ellingen: agewicht lichaamslengte en endocrine afwijkingen bij gevangenen; b. Classificatie; c. slechte en moeilijke kin deren, behavior en inwendige afscheiding; d erfelijkheid en atavisme (tweelings- Merzoek, bloedgroepen onderzoek). Spr komt ten slotte tot de volgende conclusies: a. Noodwendigheid van bio-physiolo- hsch vooronderzoek van alle beschuldig den; b. dit onderzoek mag niet uitsluitend Psychiatrisch zijn, maar moet de endo- "ine syndromen eveneens onderzoeken; c. k strafrechters moeten betere kennis be ften van elementaire physlologie (met hcyrippen over neurologie en endocrino us; d. inrichting van criminologische •ristisch-medische klinieken; e. moge lijkheid van toepassing van klierenregene- htie, tot heraanpassing van misdadig- langelegde temperamenten vooral bij jeug «gen: f. geestes hygiëne en endocrino- mcrapip in de opvoeding der moeilijke en •chterlijke kinderen. NED. FABRIKATENHUIS. Drukbezochte propaganda-bijeenkomst. Vanwege bovengenoemd instituut wer den gisteren in den foyer van de Stads gehoorzaal twee propaganda-bijeenkomsten gehouden, waarvoor zoowel des middags als des avonds de belangstelling van dien aard was, dat er geen stoel ombezet bleef en er zelfs nog tientallen gegadigden moesten worden afgewezen. De propagandist, de heer J. P. J. Bom, hield een inleidende voordracht tot de films, waarin hij met klem opwekte om de Nederlandsche industrie te steunen door uitsluitend producten van eigen bodem te koopen. Daarmede helpt men tevens de werkloosheid bestrijden, welke ons volk sedert tien jaar teistert en die steeds meer slachtoffers maakt. Het eenlge middel om deze ramp met succes te bestrijden is om. waar dit maar eenlgszins mogelijk is Nederlandsche producten te koopen Ons land telt 400.000 werkloozen, terwijl er jaarlijks voor f. 500.000.000 meer wordt in gevoerd dan uitgevoerd, zoodat hier nog een uitgebreid arbeidsterrein braak ligt. Daarna werd een aantal reclame films van Nederlandsche industrieën vertoond o.a. een interessant filmpje van de Conser- venfabriek der firma Tleleman en Dros. Een hartelijk applaus beloonde den heer Born voor zijn pleidooi en bewees tevens de instemming der aanwezigen met de ver toonde films. ADRES AAN DEN GEMEENTERAAD. Inzake het huurauto- en taxi-bedrijf. Aan den raad der gemeente Leiden is onderstaand adres verzonden: Het bestuur van de afdeeling Lelden van de Nederlandsche Unie van Chauf feurs en overig Automobielpersoneel, aan gesloten bij den Centralen Bond van Transportarbeiders, laatstelijk goedge keurd bij Koninklijk Besluit van 9 Februari 1933, No. 71, ten deze domicilie kiezende ten huize van zijn afdeelingssecretaris C. Snel, Jan Lievensstraat 18. heeft de eer Uw Raad te verzoeken, die maatregelen te willen nemen of stappen te doen, welke tot gevolg zullen hebben, dat te Leiden in het belang van het publiek, van het huur auto- en het taxibedrijf en in het bijzon der van hen, die in dit bedrijf hun brood moeten verdienen, een goed geregeld en behoorlijk functioneerend huurauto- en taxibedrijf tot stand kome, waarvoor in de eerste plaats volgens de meening van adressant noodig zou zijn, dat, evenals zulks voor het stationneerend taxibedrijf het geval is, ook voor het personenvervoer tegen betaling binnen of vanuit de ge meente met huurauto's of z.g. garage taxi's, wordt vereischt een vergunning, uitgegeven door Burgemeester en Wethou ders, aan welke vergunning de noodige voorwaarden zouden moeten worden ver bonden. Teneinde te bevorderen, dat de veilig heid van het taxivervoer zooveel mogelijk gewaarborgd is .en het betrokken personeel van een naar billijkheid geregelde positie eenigszins verzekerd kan zijn, verzoekt adressant in de voorwaarden, waaronder vergunning, eventueel concessie tot uit oefening van het stationneer en/of huur- autobedrijf wordt verleend, een bepaling op te nemen, waarbij wordt vastgesteld, dat de diensttijden der bestuurders van taxi's en huurauto's, alsmede de loonen en arbeidsvoorwaarden van de chauffeurs, in dienst van de geconcessioneerde onderne mingen, de goedkeuring behoeven van Burgemeester en Wethouders en dat deze goedkeuring eerst zal worden verleend na overleg met de betrokken werkgevers- en vakorganisatie (s) der werknemers. Het adres gaat vergezeld van een me morie van toelichting. (w. g.) M. A. SUSAN, Voorzitter, (w. g.) C. SNEL, Secretaris. R.K. VEREENIGING VAN GEZINSHOOFDEN. Een welgeslaagd kinderfeest. St. Nicolaas is wel reeds weer lang ver trokken. doch blijkbaar had hij voor de kinderen der leden van de R.K. Ver. van Gezinshoofden nog iets extra's achterge laten en zoo vonden wij gisterenmiddag de groote Burchtzaal tot in de uiterste hoeken bezet. De voorzitter, de heer Heemskerk opende met een kort woord tot de kinderen en hoopte dat de toename van het ledental zoo zou zijn dat wij het volgend jaar voor het kinderfeest een nog grootere zaal konden huren. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan den heer B. A Devilé, die de kinderen eenige uren aangenaam zou bezig houden. Wat leefden die honderden kinderen mee met het vroolijk poppenspel van „de ge fopte schoenmaker"! Mét de poppen klonk het uit 400 keeltjes: „Hij maakt ze mooier, hij maakt ze mooier!" Het goochelen viel eveneens bijzonder in den smaak, vooral daar waar de kinderen zelf mochten mee goochelen Intusschen waren de kinderen reeds enkele malen getracteerd en vond een groote verloting plaats, waardoor elk gezin een fraai prijsje mee naar huis kreeg, zoodat allen tot het laatste moment vr-ln- h-bbeu genoten. Na afloop kreeg elk kind nog een versna pering mee naar huis e'smrde een lot voor de ouders die daardoor nog een kans ma ken op het winnen van een wollen deken. GOUDEN DOCTORATEN. Maandag 17 en Woensdag 19 dezer zal het 50 jaar geleden zijn, dat mr. C. Beek huis, deken van de orde van advocaten te Leeuwarden en mr. A. A. Moll, advocaat en procureur te Dordrecht aan de Leidsche Universiteit promoveerden tot doctor in de rechtsgeleerdheid. MILITARIA. Hedenmorgen is het 6de regiment veld artillerie vertrokken naar de legerplaats Oldebroek tot het houden van de najaars schietoefeningen. Het regiment zal Vrijdag 21 dezer wederom naar Leiden terugkeeren. De 1ste luitenant Schonenberg van het 6de regiment veld-artillerie alhier, zal 15 December a.s. terugkeeren van zijn deta cheering aan de artillerie-inrichtingen te Zaandam. Op Zaterdag zal het 4de regiment infan terie alhier een marsch door de stad maken voorafgegaan door de muziek van het 6de regiment veld-artillerie. Afmarsch vanuit de Morschpoortkazerne om 11 uur. TWEEDE VOLKSBIJEENKOMST. Het aardige groepje „De Trekvogels" dat vroeger optrad onder den naam van „Les Chansonniers" en in onze stad reeds meer malen met succes zich deed hooren was gisteravond te gast op de tweede Vubts- bij eenkomst. Dit trio bezit uitstekende eigenschaft; :n, die reeds vroeger in ons blad besproken zijn. Zij wisten deze ditmaal weer vol komen te bevestigen. Anny Prins: zij acteert en zingt zóó alleraardigst, dat het niet lang duurt, of de gansche zaal komt onder haar beko ring. 't Zijn niet slechts haar rijk ge nuanceerd stemmetje, haar aantrekkelijk lachen of de uitingen van ernstiger ge moedsbeweging, die treffen: zij bezit daarbij temperaiftèmt en een Juist aange voelde visie op haar liedjes, die er eveneens toe bijdragen, dat men in haar een caba retière begroeten mag, waarvan men nog veel verwachten mag! Dan is er de vroo- lijke, stralend-lachende Jos Heydens, die zulke gemoedelijke conférences houdt en wiens zang ook lang niet mis ismen hoort onmiddellijk, dat hij zangtechnisch een school doorloopen heeft. Al neemt hij dan niet de allures van een concertzanger aan: er zijn toch meerdere tonen, die op een avond van serieuze muziekbeoefening ook zeker geen kwaad figuur zouden maken. Zoo deed hij bijv. in „La Danza" heel aar dige dingen, waarvoor ons compliment! Die Jos: hi1 roept zijn collega's zoo vader lijk van ar r het gordijn vandaan en na een „Anny. ::md, kom eens te voorschijn!" speelt en zingt zij dan bijv. dat grappig telefooniiedje „Hallo, verkeerd verbon den!", waarbij Kees Bormans vlot op den vleugel begeleidt, terwijl hij zich ook meer dere malen met succes alleen doet hooren. Kees Bormans mag er óók zijn: dat heeft hij wel bewezen! In tal van liedjes en scènes hebben deze drie begaafde artisten het publiek prettig en geanimeerd beziggehouden; zij zijn de „ware" optimisten, die in dezen tijd met vreugde begroet worden. Tot weerziens, Trekvogels: het telkenmale herhaalde op klinkend applaus werd heusch niet alleen gegeven, omdat Jos. Heydens er zélf zoo vriendelijk om vroeg! DE TOESTAND IN HET LAND- EN TUINBOUWBEDRIJF. Adres aan den Raad. Aan den Raad der Gemeente Leiden Is volgend adres verzonden.' Ondergeteekenden, afdeelingsbesturen van ondervermelde organisaties, vestigen de aandacht van Uw College op het ver zoek d.d 1 December j.l. door de Christe lijke. Katholieke en Moderne Bonden van Land- en Tuinbouwarbeiders tot het Gemeentebestuur van Leiden gericht, waarin maatregelen worden gevraagd ten aanzien van de werklooze land- en tuin bouwarbeiders. welke uit hunne kassen trekkende zijn. Vooral vestigen zij Uwe aandacht op de punten 3 en 4 van genoemd adres, welke voor de betrokken werklooze leden van hunne organisaties van groot belang zijn. Dit klemt te meer, waar zooals ook Uw College bekend kan zijn, de loonen van de arbeiders in het land- en tuinbouw bedrijf bijzonder laag zijn en de uit hun kas trekkende werkloozen slechts een uit- keering van f 10 20 ontvangen. Beleefd doch dringend verzoeken zij Uwen Raad wel gevolg te willen geven aan de verzoeken in genoemd adres ge daan en te willen bepalen dat aan werk looze leden van hunne organisaties, die uit de werkloozenkas trekken, een kas- toeslag en een brandstoffenbon wordt ver strekt. 't Welk doende, Voor de Chr Landarb-bond afd. Leiden (w.g.) M. CORPEL. waarn. Secr. Voor de EK Landarb -bond afd Leiden (w.g.) J H. DRIESSEN. waarn. Secr. Voor de Ned. Landarb -bond afd. Leiden (W.g.) F. J. LANGEZAAL, Secr. SCHOOL DUIVENBODESTRAAT. Ouderavond. Aan de School Duivenbodestraat is een buitengewoon geslaagde ouderavond ge houden, waarop behalve de kinderen ruim 150 personen aanwezig waren. Zij zullen zich zeer zeker niet beklaagd hebben. Want zoowel het optreden van het zang clubje onder leiding van den heer Beumer en van de mondorgelclub onder directie van den heer van der Reyden, als de opvoe ring der tooneelstukjes werd een groot succes. De heer Ramp werd als lid der ouder commissie gekozen. Het schoolhoofd, de heer van Schaik dankte allen, die hadden medegewerkt om dezen avond te doen slagen. NEDERL. CHRIST. REISVEREENIGING Propaganda-avond van de afd. Leiden. De afd. Leiden der Nederl. Chr. Reis- vereeniging heeft gisteravond in „Oud- Hortuszicht' een propaganda-avond gehou den voor de In 1935 te houden vereeni- gingsreis naar Noorwegen en Schotland per s.s. „-Veendam" der H.A.L. De belangstelling van de zijde der leden voor de vertooning van de lichtbeelden dezer reis, was buitengewoon groot. Geen plaats in de zaal was onbezet, hetgeen het propagandistisch doel van dezen avond ongetwijfeld ten goede is gekomen. Om kwart over acht werd de vergade ring geopend met het zingen van Ps. 95 vers 2 en gebed, waarna de voorzitter der afd., de heer Joh. Vooys, een hartelijk welkomstwoord tot de aanwezigen richtte. Hierna verkreeg de heer H. van Tol, lid van het H.B.. het woord, die aan de hand van buitengewoon mooie lichtbeel den ons de reis naar Noorwegen en Schot land liet maken. Wanneer de gloedvolle woorden van den spreker niet het noodige reis-enthousiasme opgewekt zouden heb ben, het aanschouwen van het prachtige interieur der boot, maar meer nog de on beschrijfelijk grootsche natuurtafereelen, die aan ons oog voorbijtrokken, deden de reislust bij velen ontwaken. Schitterende tochten werden er gemaakt door de schoone fjorden en naar de gletschers. Hierna werden nog eenige foto's van het Schotsche bergland vertoond, waarna de film van Noorwegen draaide, die even eens veel natuurschoon te genieten gaf. Na de pauze werd een humoristische teekenfilm vertoond en „de Stijd voor het Matterhorn". De buitengewone filmprestaties, welke In laatstgenoemde film zich op het witte doek vertoonden, wekten aller bewonde ring, maar brachten ook menig oogenblik van adembenemende spanning. Aan het slot dankte de voorzitter allen, die hadden medegewerkt om dezen avond te doen slagen, niet in 't minst de heer Sloos. die zoo belangeloos het muzikale gedeelte had verzorgd, waarvoor hem een geurrijke attentie werd aangeboden. Na het zingen van Ps. 98 1 werd deze welgeslaagde propaganda-avond op de ge bruikelijke wijze gesloten. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: De Ongeregelde Winkel, Vischmarkt 20/21, Leiden. Ongeregelde goederen. Eigenaar Ph. Gobits, Amsterdam. A.R. KIES VEREENIGING „NEDERLAND EN ORANJE". Gisteravond is onder voorzitterschap van den heer T. S. Goslinga een vergadering gehouden van de a.r. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" in het gebouw van de Muziekschool van de Mij. voor Toon kunst In deze vergadering had de stem ming plaats van 10 candidaten voor de verkiezing van de Prov. Staten. De uitslag luidt als volgt: 1. W. Warnaar (678 p.), 2. D Parmentier (603 p.) 3. C. Beekenkamp (577 p.). 4. T. P. Goslinga (478 p.). 5. J. G. v Es (381 p 6. J. Karstens (378 p.), 7 P. Boot (286 p.). 8 H. v Cittert (221 p.), 9. C. A. Veltkamp (206 p.) en 10. P. A. Colijn (121 p. i Daarna hield het Tweede Kamerlid ds. C. v d. Zaal een rede over het onderwerp „Ter overname aangeboden: een kabinet" dit naar aanleiding van de houding van dr. Colijn tegenover prof. Aalberse. Spr. schilderde uitvoerig den nood die op aller lei gebied over de geheele wereld en ook in ons land heerscht en vroee zich daarna af wie in deze omstandigheden on het aan bod van dr Colijn zou kunnen ingaan. In dit verband signaleerde spr. met enkele feiten hoe oppervlakkig en dwaas de cri- tiek van N.S.B. S.D.A.P. CD.U.. Kersten e.d. is. Geen van die partijen komt in aanmerking op het aanbod in te gaan. We blijven vertrouwen stellen in de regeering Hoe zwaar zij het thans ook heeft ze gaat voorzichtig haar gang en onder de huidige omstandigheden kan zij niet anders Taak is dat we de regeering steunen overal waar we dat kunnen. Er volgde op deze rede eenige bespreking. o Bij de vereeniging voor mode-vak- scholen in Nederland, zijn geslaagd voor het diploma coupeuse de dames G. Enze- ling en M. Stoute, leerlingen van mej. C. H. Lakkée, Rapenburg 64, alhier. BINNENLAND. H. K. H. Prinses Juliana is heden geïn stalleerd als voorzitster van het Nederland sche Roode Kruis. (Laatste Ber., le Blad). De begrooting van financiën; hand having van het bankgeheim (3de Blad). Bezuiniging bij de A.K.U.; ontslagen tq Arnhem en Ede iBinnenland, 3de Blad). Ons parlementair overzicht (3de Blad). Hongarije won met 51 den voetbalwed strijd tegen Rotterdam (Sport, 3de Blad). Martien Beversluis door de Vara ge schorst. (Laatste Berichten, le Blad Gasvergiftiging te Alkmaar; een vrouw en haar tweejarig zoontje om het leven gekomen (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND De vlootbesprekingen te Londen zijn sine die verdaagd (Buitenland, 1ste Blad). De Volkenbond en het Gran-Chaco- conflict (Buitenland, 1ste Blad). De Indische wetgeving in het Engelsche parlement (Buitenland, 1ste Blad). Benesj te Praag enthousiast ingehaald (Buitenland, 1ste Blad). Snowden over de oorlogsmogelijkbeid. (Tel., 1ste Blad). Morgen vindt de opening plaats van het kruideniersbedrijf Matze in het ruime perceel Hoogewcerd 115, tot nu toe ge vestigd in de veel kleinere behuizing Hoogewoerd 117. Verheugend is het in dezen tijd zulk een opmerkelijke uitbrei ding eener zaak te mogen begroeten De nieuwe winkel, waarin groote vborraden opgeslagen maakt met haar moderne machines een keurigen en zeer hygiëni- schen indruk. De inrichting was opgedra gen aan de firma Bink en Valk "alhier. Men neme eens een kijkje! Ter inleiding van het groote politie- concert, dat morgenavond in de Stadszaal wordt gegeven, zal het Leidsch Politie mu ziekgezelschap morgenavond een muzikale rondwandeling door de stad maken vol gens onderstaande route. Afmarsch om halfzeven vanaf het Politiebureau en ver volgens langs Langebrug, Steenschuur, Hoogewoerd, Watersteeg, Hooigracht, Peli kaanstraat. Haarlemmerstr., Turfmarkt, Beestenmarkt, le Binnenvestgracht, Steen straat, Morschstraat, Morschweg, Rijn- zichtbrug, Haagweg. Noordeinde en Bree- straat naar de Stadszaal. Hier ter stede zijn twee minderjarige jongens aangehouden, de 16-jarige A. v. d. H. en de 17-jarige K. Z die uit Ureterp in Friesland naar hier waren komen fietsen. Zij zijn weer op transport naar het hooge Noorden gesteld. De politie alhier heeft twee broers aangehouden, den 21-jarigen W. S. en den 25-jarigen P. S.. die zich respectievelijk hebben schuldig gemaakt aan heling en diefstal subsidiair verduistering van een vulpenhouder en vulpotlood ten nadeele van mej. C. alhier. Bij de politie zijn twee onbekend ge vonden rijwielen te bevragen. IJMUIDEN, 13 Dec. 1934. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0.90—0.52; Griet per kist van 50 K.G. f. 2512; Tongen per K.G. f 0.850.70; Groote Schol per kist van 50 K.G. f.2220; Middelschol per kist van 50 K.G. f. 2420; Zetschol per kist van 50 K.G. f.2622; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 207.90; Schar per kist van 50 K.G. f. 91.50; Roggen per 20 stuks f. 139 Vleeten per stuk f. 2.50—1.90; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 8.507.50; Groote Schelvisch per kist van 50 K G. f. 22.5022; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 27.50—21: Kleinmiddel Schel visch per kist van 50 K G f. 23—14; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 198; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.7419; Gullen per kist van 50 K.G. f. 18—5.80; Lengen per stuk f. 1.500.50; Heilbot per K.G. f. 0.68; Wijting per kist van 50 K.G. f. 6.605.20; Koolvisch per stuk f. 0.70 0.15; Makreel per kist van 50 K.G. f. 63. Aangevoerd 3686 kisten versche haring. Prijzen f.4—2.30 p. kist. Aangekomen 5 Stoomtrawlers: IJM. 15 met f.3130; IJM. 73 met f.4283; IJM. 432 met f.1800; IJM. 103 met f.1540; IJM. 29 met f.1667: 1 Kotter E. 329 met f.1366; 2 loggers' KW. 134 met 660; KW. 65 met 935; voor versche haring: KW. 130 met 260; KW. 123 met f. 1088: KW. 151 met 80" KW. 122 met 60; KW. 159 met 730; VT '54 )"»t 1470; VL. 190 met 247; VL. 197 me' 771; VL. 216 met 1242; VL. 172 met 855; VL. 167 met 380; VL 206 met 310; SCH. 135 met 1340.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1