GROOT ZIJN! oogen gezien ANEKDOTE. OPLOSSINGEN. door JO DAEMEN. Ingezonden door Wim Malgo. Meester tot Piet, die veel te laat op school komt: „Hoe kom je zoo laat Piet? Piet: „Ja meester het was zóó glad op den weg dat lk bij iedere stap die ik deed, weer twee stappen achteruit gleed". Meester: „Dat kan niet, dan had je nu niet op school kunnen zijn". Piet: „Jawel meester, want ik liep in plaats van naar school naar huis en dus kwam ik toch nog op school aan. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Ui, ver, Uiver. 2. Julius Caesar, Juli, ja, ras, cel. aal, Rus. 3. Zes en dertig. 4. Hoek van Holland. 5. Ezel, zee, el. 6. Van haar. een baard is altijd van haar. 7. Ze zijn allebei heel moeilijk in te nemen. 8. Gedane zaken nemen geen keer. moeder' 't is voor mekaar! Bof Maar ik ook: m'n oudste aan het verdienen", zei moe- dat die heeren daar heb- Jan opgewonden, „en bestel- rijen. moes! De winkel is tegelsen honger die heerlijke geuren: brood zóó in te bijten!" maar. dat de bakkerij zulke maakt", lachte moeder, ze niet zooveel klanten; geen hulpje noodig heb- »een baantje!" vulde Jan aan. heb ik het baantje en 'k zal wel Jansen tevreden over me is. en óók". l woord hield, bleek een poosje een dame, die in de villa-wijk aar Jansen brood en koekjes ar visite koekjes presenteerde, die koekjes kwam het -gesprek - uwe bakkers-hulpje. isen heeft nu zoo'n aardig, be- htje", zei de visite, ,,'k Geloof, erg zijn best doet". 1 woordde de gastvrouw. „Jammer oept". hij?" De visite, een aardige dok- 1 die zelf vier jongens had. schrik- 1 „Weet je dat wel zeker?" a eigen oogen gezien, hoor! r isen brood bracht aan den over- 1 hij achterom naar de keuken- 1 loopen, stond het joggie uit één z'n mond vol te proppen! Hij nog schichtig rondgekeken, is door de gordijnen verborgen". moet hem toch zeggen, dat hij t!" zei de doktersvrouw ernstig. vriendin meende, dat de jongen e zoetigheid, waaraan hij geen had kunnen bieden, over een ,1 vanzelf wel meer dan genoeg e l! rsvrouw had er geen vrede mee. j nten hun zakjes eens nawogen ikel opbelden over het tekort s it, zouden de gevolgen voor 't ien héél erg zijn! 'a,atte zij eens met Jansen, die a edelijk leek.... En wat zei Jan- mevrouw hem tactvol op de cht? Dat Jan. door 't ongewone e buitenlucht, zoo hongerig werd, - moeder een paar klein gesne- - ammen meekreeg, in zakjes! x die, als hij even op mij wachten iarom kijkt hij dan zoo schich- iemand hem ziet?" vroeg me- aasd. ichte goedig. „Jan vindt het niet zonder dat boterham finnen, zooals ik! Hij schaamt natuurlijk flink en groot zijn", (vrouw. „Maar 't blijkt alweer, soms z'n eigen oogen niet ge- i»! Wat komen praatjes toch wereld! Ik zal het dadelijk aan in vertellen!" verboden). Een doosje vol griffels, een sponsje, een lapje Van zeemleer; dat alles pak ik in mijn tasch En 't wou wel eens weten, wie er morgenochtend Van ons allemaal het gelukkigste was! Ik ga dan naar school! Mammie knipte mijn krullen Er allemaal af! 'k wil geen baby meer zijn! Ik ben nu ook „groot", net als Frits en als Willem! Om twaalf uur blijk 'k „over"! O, 'k vind het zoo fijn! Om twaalf uur in 't schoollokaal hevig gesnik van Een ventje, dat schreit om zijn „Mammie" en „thuis"! Totdat er de Juffrouw meelijdend hem aankleedt En zelf dan per fiets brengt naar 't ouderlijk huis. Hij laat zich niet troosten, zelfs niet door zijn Mammie, En wil er wel graag weer een baby'tje zijn! Hij schudt met zijn kort geknipt kopje en stottert: „Neen Mammie, het is op die school heel niet fijn! Ik blijf weer bij Mammie; ik wil niet meer leeren! ....Maar.... 't kereltje kreeg toch zijn zin ditmaal niet Hij wende maar moeilijk en had menig dagje Te kampen nog met een onstuimig verdriet. (Nadruk verboden). HERMANNA.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 15