CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. Prijsraadsels! Extra veel prijzen! Leest vooral allen goed wat Ik er boven heb geschreven en doet mij "het plezier, doet wat ik vraag. Wie niet naam en leeftijd erbij schrijft, kan niet meeloten. Het ts niet te moeilijk, het is een soort zooals jullie het altijd zóó prettig vindt; doet je best en schrijft het gedichtje netjes op. Massa's brieven en allen met verhalen over St. Nicolaas, dus mijn antwoorden zullen wel meest hetzelfde klinken, daar kan ik niets aan doen hoor. Jo en Tiel van der Linden, kwam St. Ni colaas op school ook cadeaux brengen en dan thuis nog, dus dat was dubbel. Cisca van Gijzen, ik ben blij voor je dat jij ook een paar cadeautjes kreeg. Dat was zeker een verrassing. Corrie eh Wim Lugthart, jammer dat jullie verleden week vergat om den brief, die klaar lag, weg te brengen. Arthur en Yvonne Moraal, als je de brieven over de post stuurt, zorgt dan dat ik die Maandags in Den Haag heb op zijn laatst. Wat hebben jullie mooie en toch ook nuttige cadeautjes gekregen. Heer lijk hoor. Annie en Wim Keyzer en Piet Lagas, ik kreeg al dadelijk van het mooie postpapier te zien, wat de Sint heeft gebracht. Heb ben Wim en Piet een telefoontje gekre gen, en zijn jullie nu druk aan het tele- foneeren met iedereen in huis? Jo van Ommering, de Sint heeft jou ook goed bedacht, dat zie ik wel uit je briefje. Marius van den Anker, ja hoor. Zwarte Piet heeft wel wat voor mij bezorgd, hij is mijn deur niet voorbij gegaan, evenmin als jou deur. Lies Deumer, te oordeelen naar alle cadeaux, die je mij opnoemde in je brief, denk ik opeens: is Lies een jongen? Ik heb altijd gedacht dat je een meisje was. Dat moet je mij toch eens uitleggen. Aan je nette fijne schrift heb ik ook altijd ge dacht dat je een meisje was. Dikkie Zwaan, wees gerust, bij mij heeft de Sint ook wat gereden, wat ik natuurlijk heel prettig vond, iets nuttigs of iets lek kers is altijd welkom. Drietal de Geus, nu ik zie wel uit jullie brieven dat St. Nicolaas van ieder een wensch heeft vervuld, nu kunnen jullie je weer goed vermaken met de winter avonden en vrije middagen. Viertal van Vliet, jullie hebt mooie, nut tige cadeaux gehad, daar kan je plezier van hebben. En krijgt Marietje dan op haar verjaardag alles tegelijk, nu 19 De cember is al gauw. Nelly de Leeuw, gelukkig dat je weer nieuwen voorraad postpapier hebt gekre gen, zeker vind ik dit ook mooi. Gerrit Nagtegaal, wel wat heeft de Sint een boel gebracht bij jullie, voor allen wat, dus ieder kon blij zijn. Ali de Blauw, heerlijk voor je die wol om er nu zelf wat van te maken. Ja, de maand December is rijk aan feestdagen. Drietal de Wit, vervelend Francina, dat je de griep had. Ben je nu weer geheel •beter? Mooie cijfers hoor. Dikkie wat een lijst cadeaux kon je opschrijven, het is heel wat. Piet van Egmond, prettig dat je mooie boeken kreeg, want met slecht weer mag je zeker niet uit hè? Wees maar voorzich tig. En ook nog mooi papier om aan mij te schrijven, zag ik. Paula en Edward ten Hooven, gelukkig Paula, dat je weer naar school mag. Waarom kreeg ik zoo'n raar afgescheurd briefje? Het leek wel of de muizen er aan geknaagd hadden. Plonie van Ginkel, ze wisten zeker dat je nu meedoet aan de raadsels en daarom kreeg je postpapier en zulk aardig. Maartje Brugman, dus de Sint is wel bij je thuis geweest, hij kan ook niet in alle klassen op de scholen komen. Cornells J. Arbouw, aardig dat je mij alles opnoemde, wat je kreeg, prettige cadeaux hoor. Annie Sollie, wat heerlijk dat poppen huis, nu kan je fijn gaan spelen in de Kerstvacantie en Zondags. Het is dubbel aardig omdat je vader alles zelf voor je maakt. Bep van Niehoff, ik vind dat meer een raadsel voor groote menschen dan voor kinderen; er zullen heel veel kinderen zijn die dat woord niet kennen. Corrie Holleman, ik denk dat die winkel er vroeger nog niet was toen ik in Leiden woonde. Rietje Laman, heel grappig hoor, zooals je dat paardje voor mij hebt overgedrukt. Speel je thuis wel schooltje en heb je daar een bord voor? Leni Groeneveld, wat aardig, dat jullie op «chool dingen mocht maken voor St. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Arthur en Yvonne Moraal (brief der vo rige week toen veel te laat ontvangen, alsjeblieft veel eerder verzenden), Riekje Beyen, Dlttie Beyen, Jo van Ommering, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, Arthur en Yvonne Moraal (brief van deze week, zie correspondentie), Marinus van den Anker, Lies Deumer, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Dikkie Zwaan, Jan van der Lucht, Piet van der Lucht, Truus van der Lucht, Hannie van der Hoek, Annie van Weizen, Thijs 't Hart, Tieleman van der Linden, Jo van der Linden, Jan van Hoven, Plet van Hoven, Geertruida Pelt, Leni Groenevelt, Rietje Laman, Marinus Lagas, Corrie Holleman, Bep van Niehoff, Wim Nolles, Henk Luttje. Comelis J. Arbouw, Henk Brandt Nico H. Koning, Arie Smittenaar, Piet Smittenaar, Margje Liebert, Nico Liebert, Hendrik Mulder, Nellie Mulder, Tierde Bakker, Mientje Stikvoort, Annie Magnin, Nettie Stijger, Marietje Laterveer, Ali de Blauw, Maurits van Nood, Johan van Nood Tineke van Nood (Adrie ontbrak, toch niet ziek, hoop ik), Marie Brokaar, Jannie Heetveld, Bep Vos. Piet Vos, Meintje van den Berg, Jaantje Braxhoven, Beppie Braxhoven, Cisca van Gijzen. Annie Smit tenaar, Ans Vollenga, Rietje Vollenga, Pietertje Lagendijk, Saartje Lagendijk, Conny van Vliet, Joop Hofstra, Rika de Graaf, Tini Deegenaars, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Jannie Hartevelt, Cootje Hartevelt, Adriaan Boender, Piet van Schayk, Jannie van Kampenhout, Truus de Graaf, Cor Bousie, Henk Bousie, Riete Scheer. Go Scheer, Hennie de l'Ecluse, Chris van den Born, Gré van Kampen, Wim van Kampen, Gerda Spiecker, Annie Sollie, Jannie Bon, Maartje Brugman, Plonie van Ginkel, Paula ten Hooven, Ed ward ten Hooven, Piet van Egmondl Francina de Wit, Bald de Wit, Dikkie de Wit, Roosje Hartevelt, Corrie Lugthart, Wim Lugthart, Leendert Sybrands, Adriaan Pison, Gerrit Nagtegaal, Jo Wassenaar, Eempien Wassenaar, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Ma rietje van Vliet, Nelly de Leeuw, Greet de Leeuw, Hans Kret, Celia Kret, Corrie Kret, Jitska van Akker, Marietje van Ak ker, Jannie de Water, Frans de Water, Slentje Timmermans, Jan de Graaf, Wim Serlie, Toosje Bouter, Beppie Bouter, Rie Oudshoorn, Klaas Oudshoom, Bep Nie- boer, Wim Nieboer, Jo Brilman, Willie Broers, Louitje Broers, Koos Nieboer, Pierre Groenewegen, Mary Groenewegen (op de enveloppe ook mijn naam of het woord raadsels zetten), Maarten Arie Timmermans, Nellie Lasander, Wilhelmina Gerardus en Margaretha Teleng. Nicolaas, dan zagen ze er thuis niets van en was het een echte verrassing. Geertruida Pelt, er worden mij altijd zooveel raadsels gestuurd, die kan ik heusch niet dadelijk plaatsen. Heb nog maar een beetje geduld. Gerda Spiecker, ja dat spel ken ik wel, het is grappig. Waren er ook versjes bij sommige pakjes, dat vind ik altijd erg aardig, dat deed ik vroeger ook heel veel. Gré en Wim van Kampen, zeker, mag je zusje mee doen en jullie mogen ook wel eens een raadsel insturen, maar nu heb ik er nog genoeg. Chris v. d. Bom, heb je een gramofoon gekregen en hoeveel platen er bij? Je laat die nu zeker dikwijls spelen. Hennie de l'Ecluse, hartelijk gefelici teerd met je verjaardag, vier maar vroo- lijk feest. Viertal Hartevelt, dus jullie hebt twee maal feest gevierd, thuis St. Nicolaas en op school verjaarsfeest met voordrachten. Hebben jullie daar ook aan meegedaan? Arie en Piet Smittenaar, de Sint heeft bij mij ook gereden, ik werd niet vergeten. Mientje Stikvoort, je brief bevatte een heele lijst cadeaux. Iets er van zag ik al, namelijk het mooie postpapier. Annie Smittenaar, je mag gerust mee doen, vanaf 11 jaar behoort men tot de grooteren. Willie en Louitje Broers, jullie mogen gerust mee doen en mij Tante noemen. Beterschap met de bof, hoor. Koos Nieboer, o, nu begrijp ik het best van die club, dat is heel aardig, prettig daflou werk zóó goed was van die kraan. Jo Brilman, aardig dat je handwerkjes had gemaakt voor je moeder en je werd zelf ook flink bedorven, zie ik wel. Ze hebben mij ook niet vergeten. Bep en Wim Nieboer, dat waren reuzen- verrassingen hoor, alles wat je schreef. B—aa ■Ik begrijp best dat jullie o zoo blij waren met alles. Marietje Laterveer, verlang je nu zoo erg naar ijs, nu je zulke mooie schaatsen hebt gekregen, dat begrijp ik best hoor, maar ik verlang niets naar felle vorst. En de volgende week ben je jarig, wat een feestdagen toch allemaal. Meintje van den Berg, een poppenhuis gekregen! Wat heerlijk voor je, wat zal je nu voortaan in je vrije uren daar fijn mee kunnen spelen, ik heb er nooit een gehad maar vond het prachtig om er bij anderen mee te spelen. Jaantje en Bep Braxhoven, wat goed is van de raadsels zal ik plaatsen, maar ik heb nog van alles. Nico Koning en Henk Brandt, verleden week te druk gehad om te schrijven, niets erg hoor. Gaat Henk paardrijden met die rijbroek. Annie Magnin en Nettie Stijger, gezel lig al die spelletjes, dan kunnen jullie die doen als je samen bent. En Annie een mooi horloge gehad, prachtig hoor. Ans en Rietje Vollenga, van harte beter schap met Rietje. Wat scheelt er eigenlijk aan? Ans verlangt nu zeker naar ijs om de nieuwe schaatsen te kunnen gebruiken. Pietertje en Saartje Lagendijk, is de Sint echt bij jullie geweest en heeft hij al dat lekkers gebracht, het ls heel wat. daar heb je een langen tijd wat aan. Eempjen en Jo Wassenaar, och wat aar dig dat Hannie zoo blij was met haar pantoffeltjes en jullie beiden ook mooie - cadeaux en het nieuwe postpapier werd 0 al dadelijk voor mij gebruikt. Jan, Piet en Truus van der Lucht. Truus a heeft mij op haar nieuwe postpapier alles 1 verteld wat de Sint jullie heeft gebracht, wat een massa cadeaux. Het was zeker e een tafel vol van allen te zamen. h Hannie van der Hoek. ben je blij met a je nieuwe pop, speel je er nu veel mee? n Annie v. Weizen, nog een van de zeer velen die mij schrijven op het nieuwe ii postpapier, dat ze met St. Nicolaas kregen. Ja hoor. ik kreeg ook eenige cadeautjes, a Hendrik en Nellie Mulder en Tienie Bakker, met het prijsraadsel ieder op een apart papiertje hoor. Kon Tonnie al zoo aardig zelf pakjes uitpakken? Dat is heel handig. Conny van Vliet, wat heerlijk om een eigen electrisch lampje te hebben. Heb je ook een eigen kamertje en zit je daar wel a je werk te maken? i Bep en Piet Vos, de raadsels die goed zijn, zal ik bij gelegenheid wel eens u plaatsen. u Jannie en Frans de Water, ik denk dat h Jannie veel van handwerken houdt, dat zou ik zoo denken naar haar cadeaux en Frans is zeker druk bezig met zijn vlieg- 0 machine. h Rie en Klaas Oudshoorn, zoo'n reuzen goede Sint gehad, zooals Rie schreef, dan zal het wel echt een feestdag zijn geweest. Tini Deegenaars dat begrijp ik hoor ls dat je toen met dat slechte weer dien Zondag niet zoo'n heel eind ging loopen j( om de brief weg te brengen. Cor en Henk Bousie is het een uur fietsen eer je aan het bureau LD. bent, waar ergens in Zoeterwoude wonen jullie? Gaan jullie in Leiden op school? en dan ook altijd met de fiets? Jannie v. Kampenhout zoo doe jij veel aan korfballen en doet je vriendin Jannie er ook aan? Nico en Margje Liebert ja ik vind heel lief van Sint en Zwarte Piet om jullie zooveel moois en lekkers te brengen en Margje 2 poppen waar zij zoo erg blij mee is en Nico zulke mooie cadeaux. 1 Sientje en Maarten Arie Timmermans 11 gaat dus voortaan maar beiden meedoen, 'e M. behoort natuurlijk nog tot de kleine- :a ren. Jullie hebt ook een mooie Sinterklaas e' gehad -hoor. Het postpapier is alleraar- 1 digst. t' Jitske en Marietje van Akker o ja alle 1 brieven waren deze keer vol van Sinter klaas-verhalen en wat iedereen had ge- a kregen, dat begrijp je wel, dat allen daar van vervuld waren. Toosje en Beppie Bouter wat een pret i: dien avond, wat zullen jullie genoten heb- I ben. Toosje ik vind heel aardig van je a dat je nog zoo graag met Bep speelt, K groot gelijk hoor. g Dirkje Hopman ik dacht al dat je voor ui goed was opgehouden zonder het mij te zeggen, want ik hoorde nooit meer van n je en nu krijg ik opeens nog je afscheids- brief, dat vond ik veel prettiger. Het ga je goed hoor in je verdere leven. i? Foei, foei ik ben er moe van, zoo'n i ellenlange correspondentie. ft Leest allen goed wat er bij het prijs raadsel staat. Werkt met plezier en waag een kansje. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag, van Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14