BEGROOTING VAN FINANCIËN. LEÏDSCH DAGBLAD - Derde Blad &to°- PARLEMENTAIR OVERZICHT Donderdag 13 December 1934 VRAGENRUBRIEK. GEEN VERLAGING VAN INDIRECTE BELASTINGEN. HANDHAVING VAN HET BANKGEHEIM. Aan de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer iniake de begrooting van Financiën is het volgende ontleend: Verlaging van de indirecte belastingen is ▼oorshands met het oog op den toestand van 's Rijks schatkist niet mogelijk Tegen het tot stand brengen eener com pensatie door verhooging van andere be lasting en successierechtol door een hel ling ineens van het vermogen, bestaat bij den minister overwegend beswaar. Ook de minister is er van overtuigd, dat nog steeds belangrijke bedragen aan in komstenbelasting en vermogensbelasting worden ontdoken. Naar aanvulling en ver betering van de controlemiddelen wordt dan ook steeds gestreeld. Niettemin is van den minister een voorstel tot ophef ting van bet sg. bankgeheim niet te ver wachten. Het nemen van maatregelen tegen Ne derlanders die zich door vestiging in het buitenland aan hun linancieele verplich tingen jegens den Nederlandschen Staat onttrekken, acht de minister voorshands niet noodig. nu van een kapitaalvlucht van eenige beteekerus tot dusver nog niet is gebleken. Hij biljlt echter voortdurend zijn aandacht aan deze zaak wijden. De minister kan geen aanleiding vinden om van het door hem ingenomen stand punt inzake de helling van omzetbelasting wegens leveringen van gas en van electri- sche energie terug te komen. Dat de ge meentebedrijven door deze toepassing der wet in ongunstiger positie komen dan de particuliere bedrijven, kan hij niet lnrien. Waar mogelijk is de minister gaarne be reid tot verdere vereenvoudiging bij de toepassing der omzetbelastingwet over te gaan. Zoo noodig zal hij daartoe de indie ning van een voorstel tot wetswijziging bevorderen. Ook de minister acht het een onge- wenscht gevolg van de helling van om zetbelasting. dat verkoopers dikwijls meer in rekening brengen dan zij aan belasting hebben getaald. Dit bezwaar kleeft altijd aan indirecte hellingen indien de kooper niet kan controleeren welk deel van den koopprijs uit de helling bestaat Dit euvel zou ook niet zijn uitgebleven, indien de omzetbelasting uitsluitend door middel van het plakken van zegels zou zijn ge heven. Aan een verzoek van eenige leden om een herziening der grondbelasting in dier voege, dat de door huiseigenaren verschul digde belasting progressie! zal worden ge heven naar de huurprijzen der woningen, meent de minister niet te kunnen voldoen. Het tegenwoordig octrooi van de Neder- landsche Bank is door de regeering op 31 Maart 1932 opgezegd Ingevolge het be paalde by art. 2, 2e lid der Bankwet 1919, bUjft een opgezegd octrooi van kracht ge durende een verloop van vijl Jaren, in gaande op den. na den dag der opzegging, eerst verschynenden len April. Het tegen woordige octrooi zal dus blijven gelden tot en met 31 Maart 1937. De regeering stelt zich voor van haar voornemen met be trekking tot een verlenging van het oc trooi. zoo tijdig te doen blijken, ais voor een rustige behandeling dezer aangelegen heid wenscheUJk moet worden geacht. Dat tijdstip is echter thans nog niet aan gebroken. De omstandigheden lelden er toe zoo spoedig mogehjk over te gaan tot een af scheiding van den dienst der invoerreoh- ten en accynzen. Het ligt in de bedoeling van den minister binnenkort by de byzon- dere commissie van georganiseerd overleg een wyzlging van het Ambtenarenbeslult Belastingdienst aanhangig te maken, wa&rby deze afscheiding wordt geregeld. De combinatie van den dienst der di recte belastingen met dien der registratie en domeinen zal zeer geleidelijk moeten geschieden. Thans zyn de eerste surnume rairs bezig met de studie voor dezen ge- combineerden dienst: zy doen op hun vroegst in 1938 hun vakexamen. Nadat zij gedurende eenige Jaren kantoren der di recte belastingen met kleine kantoren der registratie en domeinen kunnen worden begonnen. Ben algemeene herziening van de toe lagen en vergoedingen is in voorbereiding. Tot zyn genoegen kan de Minister me- dedeelen. dat omtrent de rechtquaesties ten aanzien van de Qronlngsche Wadden een dezer dagen in beginsel overeenstem ming is verkregen en dat thans reeds met de uitvoering van de voorbereidende werkzaamheden, zoowel voor het opma ken van het zeer groot aantal contracten, als voor het vaststellen van de grenzen op het terrein, een aanvang is gemaakt. Zoo dra deze werkzaamheden zijn voltooid, «al de landaanwinning, onder leiding van den technischen dienst der Domeinen, met kracht worden bevorderd. De groote verwachtingen, welke in 1930 werden gekoesterd van de centralisatie van de belastingkantoren in Amsterdam, waren het gevolg van berekeningen naar de omstandigheden en toestanden op de 8 kantoren in 1929 en den toen gemaak- ten. onzet van de bezetting van het ge centraliseerde kantoor. Sinds 1931 is het noodig gebleken het personeel aan het ge centraliseerde kantoor aanmerkeUjk uit te breiden Eensdeels kan zulks worden ver klaard door de uitbreiding van de ge meente Amsterdam en de moeilyker in vordering. doch aan den anderen kant dringt zich sinds eenige Jaren de vraag naar voren of de voordeelen van de con centratie wel zoo groot tijn als eertijds werd gemeend, daar ook de nadeelen van cht stelsel in de practijk meer op den voorgrond zyn getreden. By een ver door gevoerde concentratie komt men tot een hoogtepunt, dat niet straffeloos kan wor den overschreden. De Minister is van meening. dat dit punt te Amsterdam zoo al niet overschreden, dan toch zeer zeker reeds is bereikt. In verband hiermede en met het oog op de steeds moelUJker invordering, de verdere uitbreiding van de groote steden en de eventueele invoering van nieuwe belastin gen. is hy huiverig elders een zelfde con centratie door te voeren. In Den Haag bestaan thans drie kan toren voor die gemeente en een voor do buitengemeenten (Voorburg. RUswyk. Wassenaar, enz.) aldaar zal in de naaste toekomst nog eenige concentratie moge- ïyk rijn. In verband met het feit, dat aan de Nederlandsche Mlddenstandsbank bereids vergoedingen zyn verleend tot een totaal bedrag van f 1.040.000 en met de omstan digheid, dat meer credleten aan In 11- quldlteitsmoelUJkheden geraakte, overi gens echter volwaardige mlddenstandsbe- dryven. zullen dienen te worden verleend, bestaat behoefte aan verruiming van de gTens van 2 mlllloen gulden, welke voor de verschillende maatregelen indertijd is gesteld. De Minister zou deze grens nader op 3'/t millioen gulden willen bepalen. Van dit bedrag zal dan in leder geval 2 mlllloen gulden kunnen worden bestemd tot dek king van eventueele verliezen op credieten als in het eerste deel van den begrootlngs- post bedoeld. Ten einde de Staten-Gene- raal in de gelegenheid te stellen zich over genoemde verhooging uit te spreken, wordt de post thans by Nota van wyzlging in plaats van voor „Memorie" voor f.1 uitgetrokken. De achterstand in de uitreiking van de aanslagen inzake de Inkomstenbelasting is te wyten aan verschillende omstandig heden. waarvan de voornaamste zyn: a. het niet tydig tot stand komen van ge- meentelyke opcenten- en classificatiever- ordenigen voor de gemeentefondsbelas ting; b. de werkzaamheden, verbonden aan de behandeling van naar aanleiding van het zg. generaal pardon ingeleverde verbeterde aangiften voor vroegere be lastingjaren; c. de invoering van de om zetbelasting. Het aantal voor het loopende belasting- Jaar vastgestelde aanslagen bedroeg op 1 September 1933 en 1 September 1934 resp. 1.008.210 en 778 922 Het aantal opgelegde voorloopige aanslagen bedroeg op ge noemde data resp. 55.319 en 54.143 De achterstand ls thans voor een groot gedeelte ingehaald. Het aantal vastge stelde aanslagen bedroeg op 1 Nov. 1934 1.467.439 tegen 1 580 102 op 1 Nov. 1933. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Begin dezer week viel er vrywel over de geheele linie op de slachtveeafdeelin- gen een wat levendiger handel te con- stateeren, met eenige verhooging der prij- zen. De slagers die goede kwaliteit zoch ten moesten vlot inkoopen en wel I. 10 tot 1. 15 per stuk meer betalen dan de vorige week. Op de mindere soorten was de opslag niet zoo groot maar toch ook iets duurder. De korte aanvoeren waren hier van de oorzaak Te Rotterdam werd gister tydens marktdag de eerste Kerstvee- tentoonstelling gehouden, waar flinke in zendingen fokvee. doch ook een groot kwantum prima Slachtvee werd geëxpo seerd Deze tentoonstelling mag in elk opzicht uitstekend geslaagd genoemd worden, want niet alleen was er flinke belangstelling, maar dank zy den vlugge ren handel op de slachtveemarkt. was er ook op de tentoonstelline goede handel en werd een met prijs bekroond beest nog wel 510 ct. per K G. boven marktnotee- ring verkocht. De bekende mester A. Rynsburger Tzn. uit Leiderdorp, die reeds zoo menig kam pioenschap op dergelijke veeshows be haalde verwierf ook nu deze hooge onder- schelding weer. Het werkeiyk buitenge woon beste en schoone dier werd getooid met een krans van hulst gevlochten Een attrartle waar de liw-nder 7nor mee ver eerd was De slaeersfi-ma 3 Hoogeveen te wassenaar kocht deze Kerstkampioen voor zijn zaak aan. Nog meerdere successen werden m°t vee Mer uit den omtrek be haald De heer G ,T. van der Stoel uit Wi=senaar exno^erde »en paar hokken 6Chapen van zeer zeldzame kwaliteit Er RECLAME. be V) ,Wi\oP°' ,Vó\9bo°Iro9'li*en 3004 werd een eerste en tweede prys mee be haald. Jammer dat de waarde van het wolvee zoo slecht ls. want ze werden ter plaatse verkocht voor slechts 1. 22.50 per stuk. terwijl we het geslacht gewicht op meer dan 55 K.G. schatten. Twee hokken prima lammeren, afkom stig van den heer J. Z. de Groot te Zoe- termeer. behaalde tevens eerste en tweede prijs. Deze waren reeds te voren aangekocht door den ezporteur Bos uit Overschte Naar we vernamen voor ongeveer 1. 18 per stuk. Voor zulke prima kwaliteit ook een slech ten prijs. De geheele wolveemarkt is deze week nog zeer flauw gestemd Gebruiksvee on veranderd kalm, doch voor beste guste koelen toch ruim pryshoudend. De varkensmarkt vertoonde begin dezer week geen verandering. VAN DER 3. TWEEDE KAMER. BEGROOTING VAN WATERSTAAT. De aldeellng .Spoor- en Tramwegen" van de Waterstaats-begrooting bracht nog verschelden sprekers in het veld. Zooals steeds werd door eenige hunner gepleit voor de belangen van het spoor weg-personeel De heer Van Braambeek b.v. protesteerde er tegen, dat er opnieuw van loonsverlagingen sprake ls hoewei beloofd was dat er eenige Jaren rust zou zyn maar daartegenover stelde de heer Van Kempen zyn meening dat in het spoorwegbedrijf met zyn mlUoenen-tekor- ten verdere loonsverlaging onvermydeiyk is. In verband met die tekorten gaf deze afgevaardigde ais zyn meening te kennen, dat het bedryf niet in alle opzichten vol doende geschikt is om concurrentie te voeren. Wordt de schade van de Diesel- treinen door de leveranciers gedragen? vroeg hy, of moet de staat er voor op draaien? En hy prees den bouw van via ducten aan als middel van werkverschaf fing. Doch, om op de loonen van het spoorweg-personeel terug te komen, de heer Kiulper kwam ook van zyn kant tegen de voorgenomen verlaging op en achtte geen voldoende reden aanwezig om de toe zegging van twee Jaren rust, welke destijds was gedaan, niet na te komen: het over- groote deel van het personeel wenscht die belofte gehandhaafd te zien. Dat de com munist het ook tegen verdere loonsver laging opnam, sprak vanzelf, en hy kwam weer op de proppen met de opwekking tot de arbeiders om een „eenheidsfront" te vormen. De heer Amellnk, die hetaelfde onder werp besprak, klaagde dat de Minister inzake de loonen op de stoel der directie gaat zitten. Dit is een onderwerp van overleg tusschen de directie en de ver tegenwoordigende colleges van het perso neel, meende hydit overleg moet gehand haafd biyven Meer dan één spreker heeft het met be zorgdheid over de spoorweg-tekorten ge had, en de heer Kryger stelde daarby de vraag, of het den Minister wel zou ge lukken, die tekorten te doen verdwynen; er is meende hy van verbetering nog niets te bespeuren, en toch verwacht de Kamer van den Minister forsche daden in die richting. Wat de Diesel-treinen be treft. bekende deze afgevaardigde, dat er biyiebaar niet met de noodlge voorzichtig heid was opgetreden, en vroeg hy, waarom er geen volledige inlichtingen door de directie waren verstrekt. Dat de onbe waakte overwegen ook ditmaal niet on besproken bleven, ligt voor de hand; op nieuw werd op bewaking aangedrongen. Ook andere onderwerpen, die geen enkel jaar ontbraken (speciale belangen, wen ken en wenschen) kwamen ditmaal ter tafel. En het debat leverde een motie-wyn- koop tegen de loonsverlaging op. De Minister van Waterstaat heeft er ln z.Un antwoord den nadruk op gevestigd, dat hy er alle kracht aan zal wijden het verkeersvraagstuk in het algemeen en dat van de spoorwegen in het byzonder te verbeteren, maar hy kan onmogeiyk ver klaren. wanneer het tekort verdwenen zal zyn Sinds 1929 zyn de inkomsten met 22 mlllloen gulden (per Jaar) verminderd. Daartegenover staat dat op de exploitatie al 30"/» is bezuinigd, maar de Minister verklaarde natuuriyk te beseffen, dat verdere maatregelen noodzakeiyk zyn. Zoo dienen lynen. die niet rendabel zyn, te worden opgeheven; zoo dienen er an dere maatregelen te worden genomen; maar zoo moeten ook de pers meelslasten worden verminderd, De Minister zette uit een, hoe naar zyn meening. het spoor wegpersoneel er. vergeleken olj andere groenen, nog zoo kwaad niet aan toe ls en verschillende voordeelen en emolumen ten geniet. In een bedrijf als dit, met zulk een tekort, kunnen de loonen niet onaan getast biyven: enkele personeels-vereenl- gingen zien dit blykbaar ook in. De Minis ter verklaarde dan ook uitdrukkelijk, op zyn beslissing niet te kunnen terugkomen: de loonsverlaging is voor 1935 onvermy- delljk. Van de andere onderwerpen vermelden wy, dat de Minister beloofde aan de on bewaakte overwegen nog eens ln het by zonder zyn aandacht te zullen wyden, ln het byzonder wat speciale gevallen be treft, maar hy meende dat, vergeleken by de ongevallen op den weg, de spoor weg-ongelukken niet zoo heel veel te be- teekenen hebben en dan veelal nog een gevolg zyn van eigen schuld, nameiyk te onbesuisd ryden. Het concentreeren en steunen van tramweg-iynen zal nader worden onderzocht. Wat de lotgevallen met de Diesel-treinen betreft, deelde de Minister mede, dat de hoofdfout (door een ingenieur van Werkspoor ontdekt) lag in de fabricage van den motor: er schynt een bepaalde vergissing te zyn begaan by de berekening van het critische toerental, waardoor te sterke trillingen zyn ont staan. De proef was dus een tegenvaller, maar de schuld lag niet by de autoritei ten en de kosten komen grootendeels voor rekening van den fabrikant. By de replieken stelde de heer Kuiper zich op het standpunt, dat, waar er des- tyds beloofd was dat de loonen 2 jaar in tact zouden biyven, dit had dienen te ge schieden, nu er zich geen bijzondere om standigheden hebben voorgedaan om daarin verandering te brengen. Daarom stelde hy by motie voor. dat de loonrege ling gedurende 1935 en 1936 ongewyzigd gehandhaafd dient te btijven, voor zoover dit althans van de Regeering zou afhan gen en zich geen byzondere omstandighe den zouden voordoen. Dit punt gaf nog aanleiding tot eenlg debat, waarby ook gecritiseerd werd, met name door den heer Joekes, het standpunt van den Mi nister. dat by het overleg tusschen direc tie en personeel de personeel-vertegen- woordigers steeds eenstemmig dienen te zyn, wil dat overleg vrucht kunnen af werpen. Waarop de Minister antwoordde, dat deze eisch al jarenlang gegolden heeft, maar hy beloofde toch een soepele toe passing Maar de heeren Kuiper en Van Braambeek bleven er ook van hun kant op aandringen, dat de Minister den elsch dier eenstemmigheid zou laten vervallen. En daarop deed de Minister een concessie: hy verklaarde de directie niet te kunnen en te willen binden, maar hjj voor zich VOETBAL. HONGARIJE WINT VAN ROTTERDAM. EEN 5OVERWINNING NA SPANNENDEN STRIJD. De gistermiddag in het Sparta-stadlon te Rotterdam gespeelde wedstryd tusschen het Rotterdamsch elftal en het Hongaar- sche elftal heeft niet die belangstelling getrokken, die men algemeen had ver wacht Er waren naar schatting 12 A 13.000 toeschouwers aanwezig: overigens als men den regen welke den geheelen wedstryd aanhield, ln aanmerking neemt, nog veel. Voor Rotterdam kwamen uit: Doel: Cohen (Sparta). Achter: Vollaard (Steeds Hooger) en Petttaga (HDV8). Midden: B. Paauwe (Feyenoord), Van Heel (Feyenoord) en v. Oyen (Feyenoord). Voor: Vrauwdeunt (Feyenoord), Ven te (Neptunus), Voormolen (Sparta). Drok (RFC) en 8eton (Sparta). Voor Hongarye: Doel: Hada (Ferenevaros). Achter: Qyöry (Keruletl) en Sternberg (Uypert). Midden: Seres (Uypert). Szilcs (Uypert) en Szaley (Uypert). Voor: Markos (Bocshai), Vlncze (Boes- hal), Solt! (Föbus), Cseh (Hungarla) en Tltkes (Hungarla). De Rotterdammers hebben binnen enkele minuten reeds de leiding. Uit een schitterenden vooriet van Vrauwdeunt scoort Seton met een prachtig schot het eerste doelpunt (1—0). De vreugde ls evenwel van slechts kor ten duur, want enkele minuten later val len de Hongaren goed combineerend aan en het is Tltkos, die den gelijkmaker scoort (1—1). Langzamerhand ontwikkelt alch dan een aardige stryd, waarin de Hongaren iets domlneeren. De Rotterdamsche voor hoede laat vaak keurig voetbal zien. zy bouwt haar aanvallen prachtig op en be zorgt den Hongaren heel wat werk. Het duurt echter niet lang, of Vlncze bezorgt met een hard ver schot zyn ploeg de leiding (1—2). Even later ontstaat voor de Hongaarsche veste een verwoede worsteling, waaraan Vente een einde maakt, door met een goeden schuiver den keeper het nakyken te bezorgen (2—2). Kort voor de rust wordt de Hongaarsche doelman, die onklaar ls geraakt, vervan gen door een reserve-keeper. De tweede helft ls circa tien minuten oud als de gasten opnieuw de leiding nemen. By een scrimmage voor het Rot terdamsche doel maakt Cseh het leder vry en doelpunt met een hard schot onder de lat (2—3). Ook deze stand bUJft echter slechts kort gehandhaafd. De Rotterdamsche voorhoede waarin Seton, Vente en Drok uitblinken, komt danig opzetten Voor molen benut een voorzet van Vente en kopt schitterend den gelijkmaker ln (33). Dan volgt er een periode, waarin de Hongaren vrywel niets in de melk te brokkelen hebben. De Rotterdamsche voorhoede zwermt doorloopend om het vyandeiyke doel en het aantal spannende momenten ls legio. Een doelpunt kan niet meer uitblUven en al spoedig scoort Voor molen, wanneer Seton hem handig het leer toespeelt (4—3). Telkens overdonderen de Rotterdam mers de Hongaarsche achterhoede, welke overigens krachtig genoeg verdedigt. Langzamerhand weten de Hongaren zich echter weer los te werken. Er volgt dan een offensief op het Rotterdamsche doel. waarby de druk zoo sterk wordt, dat de gelijkmaker niet meer ls tegen te houden Tenslotte doelpunt Tltkos met een harden schuiver (4—4). Ongeveer vyf minuten voor het einde slaagt Vincze er vervolgens in zUn ploeg de leiding te be zorgen (45). In dezen stand komt voor het einde geen verandering meer. Ondanks de nederlaag kan het Rotter damsch elftal op een zeer goeden wed stryd terugzien Vooral het spel van de voorhoede was zeer goed. Ook de verde diging deed goed werk. De middenlinie was het zwakste gedeelte van de ploeg. Alles byeen was het een buitengewoon interessante wedstryd. U.V.S.-COMB.C.G.W. XI—0. Aan den Kanaalweg speelde gisteren een U.V.S-comb. tegen C.G.W De blauw-wltten waren overwegend sterker, leidden met rust reeds met 90 en wonnen tenslotte met 11—0. De leiding van den heer Burgy was uit stekend. o NIEUWE VEREENIGING OPGERICHT. Het personeel van de Kalkzandsteen fabriek alhier heeft een voetbalvereenl- Rlng opgericht. De naam der vereenlging is geworden L.K Z De eerste wedstrijd wordt a s. Zondag te één uur gespeeld tegen V.V.8. I op het terrein aan den Morschweg. verklaarde zich bereid, den elsch van een stemmigheid gedurende 1935 en 1936 niet te zullen handhaven. Waarop de heer Kuiper zyn motie (wel ke Inmiddels, op advies van mr. Joekes, in dezen geest was gewyzigd) introk. Tenslotte is er nog een kort debat ge voerd by de afdeeling „Mynwezen", waar by de heeren Hermans en Drop interna tionale samenwerking Inzake de produc tieregeling bepleitten; eerstgenoemde vroeg bovendien om hoogere invoerrech ten op kolen en korteren arbeidsduur voor de bestryding der werkloosheid. Ook be- drijfs-ordenlng en instelling van een be- drijfsraad werden aanbevolen. De Minister verklaarde deze punten te zullen overwe gen; Inzake het laatste wacht hy een rap port der contact-commissie. En wat een internationale regeling betreft: het is voor Nederland hier zeer moeilUk om leiding te geven, maar de Regeering is paraat om haar zoo mogeiyk te bevorderen. De begrootingen van de staatsmynen en het staatsvisschershavenbedryf werden aangenomen; over die van Waterstaat en de motie-Wynkoop wordt heden gestemd. HAGENAAR. ZWEMMEN. NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN S.Zjft Twee n'euwe Nederlandsche records. In het Sportfondsenbad te Schiedam vonden gisteravond onder zeer groote be langstelling nationale zwemwedstrijden plaats, welke georganiseerd waren door de Schiedamsche Zwem Club De sport was van goed gehalte en er zyn dan ook twee nieuwe Nederlandsche records gevestigd. Het' eerste was dat van Z.I.A.N, uit Den Haag die met de zwemmers De Haas, v. Duin. Verveer. Jongbloed en v. d. Hoek het op naam van de H.Z. en P.C. uit Den Haag staande record 5 x 50 M. estafette vrije slag met 11/5 sec. wist te verbeteren en te brengen op 2 min 20 3/5 Sec. Voorts wist de Rotterdammer Kruithof van de R.Z.C. zyn eigen record op de 200 M. schoolslag met 14/5 sec. te verbeteren en het te brengen op 2 min. 52 2/5 sec. De uitslagen waren als volgt: 200 M. schoolslag dames; 1. G. Brouwer (R.D.Z.) 3.15 3/5; 2. A. Kruis (O.D.Z.) 3.19 4/5; 3. C. Eykenbroek (idem) 3.201/5. Idem heeren: 1. P. Kruithof (R.Z.C.) 2 min. 52 2/5 sec. (nieuw Ned. record); 2. Korpershoek (idem) 2 raln. 55 2/5 aec. 100 M. vrye slag dames: J. W. den Ouden (RD.Z.I 1.05 2/5 2. A. Timmermans (RD.Z.) 1.09 4/5 3. I. Breukel (O.D.Z.) 1.13 4/5. Idem heeren: 1. G Regter (R.Z.C.) 1.05 1/5; 2. W. Delwel (R.Z.C.) 1.054/5); 3. E Verveer (Z.I.A.N.) 107. 3 x 50 M. wisselslag estafette dames: 1. R.D.Z. met de dames A. Timmermans. G. Brouwers en W. den Ouden in 1.48 2/5; 2. O.D.Z. in 1.513/5; 3. O.D.Z. II ln 1.514/5. Idem heeren: 1. Z.I.A.N. I met de heeren. v d. Hoek. Jongbloed en Verveer in 1.37; 2 R.Z.C. I in 1.381/5; 3. R.Z.C. H ln L411/5. Estafette 5 x 50 M vrye slag dames: 1. RD.Z. I met de dames Oesen van Leeuwen Brouwers Timmermans en den Ouden ln 2 min 40 1/5; 2. O.D.Z. I ln 2 min. 49 2/5. Idem heeren: 1. Z.I.A.N. I met de heeren van Duin. Jongbloed Verveer, de Haas en v d. Hoek in 2 min. 20 3/5 sec. (niemw Ned. record): 2. R.Z.C. in 2.27 25 3. Z.I.A.N. II in 2.314/5 Waterpolo; Z.I.A.N.—versterkt 8.V.H.- zevental 11 (11). De beker welke beschikbaar was gesteld voor die vereenlging. die het meest aantel punten wist te behalen werd by de dames k gewonnen door de RD.Z. met 26 punten1 die tevens definitief bezitster daarvan werd: bij de heeren legde met een even groot aantal punten R.Z.C. beslag daarop. BILJARTEN. SWEERING TWEEDE TE PARIJS. Sweerlng heeft gisteren te Parys zijn laatste paxty tegen Verbist gewonnen met tien punten voorsprong. Hy eindigde daar door op de tweede plaats, terwyi Albert kampioen is geworden. Reicher bezette de derde plaats. DAMMEN. COMPETITIE N. D. B. DISTRICT „DE RIJNSTREEK". Gisteren hadden de eerste wedstryden voor dit district plaats. De meest span nende was die van A.D.C. I en n. O.G. ging naar Kamerik en kreeg een flinke neder laag te slikken. Z.D. en S C. I bond den strijd tegen haar reserves aan en wist een gemakkelyke overwinning te behalen. De stand luidt als volgt; gesp.gew.rem.verl. pnt. v.—t Kamerik I Z.D. en S C. A. D. C I A. D C. II H D. C. I H. D. c. n O. G. I 2 2 2 1 1416 14-6 11-9 9-11 9-11 6-14 5—14 1 1 1 1 Z.D. en SC. Hl 1 De wedstryd H.D.C. I—HD.C. II heeft Vrydagavond plaats en wordt gespeeld in gebouw „Jonathan" te Alphen. A.D.C. I—A.D.C. II 11—9. De ontmoeting van A.D.C. IA.D.C. II te Alphen werd een overwinning van het 1ste op haar reserves. De uitslag werd: A.D.C. I A.D.G.- II J. VerseputK. v. Leeuwen (regl.) 0—2 I J. v. d. HorstJ. v. Oeveren 2—0 I C. SchollaardtP. Verkade 0—2 D. BevaartG. zyistra 1—J A. de JongJ. Nachtegaal (regl.) 0—2 J. OostermanA. Breedljk F. OostermanJac. v. Ofwegen J. D. v. Berkel—P. v. Oosterom W. v. ÓfwegenW. J. v. Berkel 2-0 2-0 0-2 2-0 J. Godthelp—L. v Oosterom 2—0 ÏMI Th. van W„ te L. Het wetsontwerp tot verhooging der ultkeerlng aan oud gepensioneerden der land- en zeemacht word in de Tweede Kamer zonder hooI-| delyke stemming aangenomen. Mej. A. L„ te L. Mevrouw had u loon geheel moeten uitbetalen. Natuurlij staat het haar wel vry u met inachtne ming van den opzegglngstermUn ontsla te geven of het loon te verlagen. Mej. P. U kunt het betaalde bedra niet meer terugeischen. G. L. M„ te L. By de verdeeling moe het verschuldigde bedrag verrekend wo den. W. L„ te L. By weigering kan op helj salaris beslag gelegd worden. Een vordering tot ontruiming van perceel moet ingediend worden "0 kantonrechter en terzake van aangs® te schade een vordering tot schadeve ding. De kosten kunnnen niet worden gegeven. 2-fl

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10