Ga BET zien en horen vanaf Vrijdag a.s. in „CASINO BOVENHUIS 1 geldbelegging LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Woensdag 12 December 1934 VISSCHERIJBERICHTEN. LAND- EN TUINBOUW. SPREEKCEL. 33 JUFFROUW NEDERL. CHAUFFEURSSCHOOL MODERN komt. De gemeente Is ook garant voor het verlies. De voordeelen der exploitatie strekken de gemeente ten voordeel. WIJ willen u toonen hoe er het meeste profijt van ls te trekken. Spr. gaf een overzicht van de in te voeren gasprijzen. Velen kun nen veel meer gas gebruiken, als zij maar weten hoe goedkoop het te gebruiken ls. De heer Lieshout uit Den Haag gaf nu een groote bak- en kookdemonstratie en een uitvoerige toelichting, waarbij voor treffelijke staaltjes van kookkunst gegeven werden. Nog volgde een verloting; behalve een prijs kregen de gelukkigen nog 100 kub. M. gas boven het gewone gebruik extra te be steden ln een tijdsverloop van 6 maanden. Met een dankwoord werd de avond door den burgemeester gesloten. Door A H. uit de Varkevisserstraat werd naar het politiebureau gebracht om verbonden te worden de 8-jarige K. v D„ uit de Buitensluisstraat, die op het Prins Hendrikkanaal door een onbekenden jon gen met een steen tegen het voorhoofd was gegooid, tengevolge waarvan hij daar aan ernstig werd verwond. Tot ouderling der Geref Kerk werden gekozen de heeren L M. Baalmergen, D. de Kaas en M. C. v. d. Lee; en tot diaken de heer C. v. d. Plas. In plaats van den heer Abr. Ouwe hand, die als zoodanig heeft bedankt, ls gekozen tot lid van het bestuur der Herv. Scholen alhier de heer A. Buis. Door den belastingophaaldienst werd aan den ontvanger der directe belastingen over de maand November afgedragen de som van f. 1276,18; aan rente en assuran- tiënë de som van f. 318,54. LISSE. Bijeenkomst der N.S.B. In de groote zaal van hotel .De Witte Zwaan" werd door de NSB. een groote propaganda-samenkomst gehouden, waar in als spreker optrad de heer Nuye uit Voorburg met als onderwerp: ..Christen dom en Fascisme." Spr. wees er op dat ons land „gezegend" ls met vele politieke partijen Dit zal anders worden, wanneer de NSB. tot u komt, omdat wij ons richten tot het .,ge- heele" Nederlandsche volk. Alleen de een heid kan ons land redden! Er is een op- opzien naar den „sterken man" of naar den man van ontwapening Marchant, De eenheid ls er echter niet Spr. handelde voorts over de vernietiging van zooveel voedsel, terwijl in dit zelfde jaar toch nog een „dankdag voor het gewas' werd ge houden. Tevens gaf hij een beeld van het geen hij heeft gezien in de Tweede Kamer, waarin zi. niet met ernst de landsbelan gen behartigd worden. Spr. stelde hiertegenover de corporatieve staatsgedachte en gaf daarvan een uit eenzetting. Men vraagt ons wel eens; „waar blijven onze beginselen ln den cor poratieven staat?" Spr. bracht hierbij naar voren, hoe door de geestelijken zelf de grens scherp is getrokken, getuige de bekende brief van 19 predikanten (later 119) waarvan niet één üd is der NS B. In den corporatieven staat zal ieder vrijheid van godsdienst hebben. De godsdienst zal niet in de politiek gehaald worden. Wij schuiven ook de bewering van ons af dat wij anti-semieten zouden zijn! Voor den goeden jood is ook in onze beweging plaats. Wij erkennen Oranje als souverein bij Gods gratie. Eerst dan zal Mussert komen wanneer HM. hem roept. Eerst dan, wanneer ons land eendrach tig samenwerkt, kan ons land weer gered worden Steun aan noodlijdende kweekers. Ten behoeye der noodlijdende kweekers in deze gemeente zal wederom een steun- plan worden voorgesteld. Op dezelfde voorwaarden als vorig jaar wordt ten hoogste f. 25000.beschikbaar gesteld. Het maximumcrediet per persoon is f. 700. Voorstel tot wijziging der gastarieven. B. en W. stellen voor de gastarieven te wijzigen. Het voorstel is eigenlijk een vast rechttarief, maar het heeft dit voordeel voor de verbruikers, dat men bij minder verbruik toch niet het volle vastrecht be hoeft te betalen. De prijs van het gas, gebruikt voor huishoudelijke doeleinden, bedraagt: voor de eerste 300 M3 p. j. 9 ct. per M3., voor de volgende 600 M3. 6 cent en voor het overige 5 cent per M3. Het gas voor ruimteverwarming en dat gemeten wordt over een afzonderlijken meter, wordt berekend tegen 4'/« ct. per M3. De prijs van het industriegas, eveneens over een afzonderlijken meter gemeten, bedraagt voor de eerste 1200 M3 p. j. 7 cent p. M3., voor de volgende 1200 M3 6 ct. en voor het overige gebruik 5 cent per M3. A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". De heer A. Warnaar Jz., Burgemeester van Hazerswoude, hield voor de AH. Kies vereeniging .Nederland en Oranje" een rede over het onderwerp: ,De economische Crisis en het beleid der Regeering" Spr. begon zijn rede met te zeggen dat Christenen werkelijkheidsmenschen moe ten zijn. Ook de materieele dingen moeten ze onder de oogen zien. In een keurige rede ontwikkelde spr. de volgende gedachten: de ontwikkeling van het economisch leven in Nederland: de gevolgen van de crisis; de beteekenis der crisis voor de overheid en ten laatste de beteekenis van de crisis voor ons volk. De heer Warnaar wees er op dat de be volking van ons land ln de laatste halve eeuw bijzonder sterk ls toegenomen, voor namelijk daar de daling van het sterfte percentage. helaas niet door vermeerdering van geboorte. Na een tijd van hoog welvaartspeil kwam in ons land de inzinking. Men ontdekte dat de schijnwelvaart geen stand bleek te houden. Direct na den oorlog heeft dr. Colijn reeds op de komende crisis gewezen, al zag men in hem slechts een pessimist. Onze landbouw en scheepvaart kwam ernstig in gedrang. Bij een geweldige daling van de inkom sten in 's lands schatkist kwam een enorme stijging der uitgaven mede door de groote werkloosheid. Bezuinigingen moesten worden toege past om de financien gezond te houden, doch hoe moeilijk is het te bezuinigen. Een vereischte is dat de gulden „gaaf" blijft. Ons land houdt daardoor haar cre- diet hoog Uitvoerig stond spr. stil bij de handels politiek in onze lagen en wees er op dat Holland ook op de buitenlandsche markt zijn positie moet blijven handhaven, wil len wij in de toekomst niet geheel ver drongen worden. Ook voor de werkloozen doet de regee- Ing veel. hetgeen met cijfers werd gestaafd. Van devaluatie verwachtte spr in het geheel geen heil. De heer Warnaar kwam tot de conclusie dat tegen het regeerlngsbeleid in groote lijnen, weinig critiek is n te brengen. Boven alles moet er in ons zijn een ver trouwen op God. Dat tenslotte Hij het ls, Die de wereld bestuurt en alle wegen leidt. God plaatste ons in de branding, doch zijn wü getrouw, dan zullen wij nog een lichtend licht kunnen zijn. Geen achterlicht op! Een motorrijder vloog met zijn motor rijwiel tegen een auto, die langs den open baren weg was gestationneerd en waar aan geen achterverlichting ontstoken was. Hij brak een been en bekwam verwondin gen. Na eerste hulp van dr. Hueber uit Sassenhelm werd hij naar het ziekenhuis te Haarlem vervoerd. In de vorige week stonden volgens de telling Ingeschreven 625 werkloozen (vorig jaar 619). Door de afd. Lisse van het N. C. C. is wedrom de jaarlijksche uitdeellng ge houden; aan behoeftigen werd een aantal bons afgegeven tot een bedrag van f. 1700, te besteden bij de plaatselijke winkeliers. De uitslag van de stemming door de AR. Kiesvereeniging alhier voor de can- didatenlijst der Prov. Staten luidt als volgt: 1 W. Warnaar. 2. dr. C. Beeken kamp, 3. A. Warnaar Jz.. 4 P. A. Colijn, 5. J. P. Segers, 6. C. Eggink. 7. J. G. v. Es, 8. P. Boot, 9. H. v. Zonneveld, 10. T. S. Gos- llnga. Door de Prot. Coöp. „Ons Belang" zul len wederom Kerstpakketten worden ver strekt aan werklooze leden verbruikers. Een mooie daad. o NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk. In een ledenvergadering der Ned. Herv. Kerk werden gekozen tot notabelen de heeren J. Neyhuis en P. J. Arends en werd herkozen de heer W. Hoogstraten. Afscheid pastoor Paap. Op hartelijke wijze namen de Zilkers afscheid van hun kapelaan Paap. Hij werd gehuldigd door de besturen van ver schillende vereenigingen en als blijken van vriendschap en dankbaarheid werden ver schillende fraaie cadeaux aangeboden. Aan den aannemer L. Meeuwissen, alhier, is opgedragen de uitbreiding eener Christel. School te Bennebroek, alsmede het verbouwen van een dubbele villa te Aerdenhout. NOORDWIJK AAN ZEE. Tot Bestuursleden der Chr. School voor M.UL.O. alhier zijn gekozen en her kozen de heeren A. G. v. Asten, W. Baai- bergen en H. Vegt. OEGSTGEEST. Aanhouding van jeugdige dievegge. Door de politie alhier ls aangehouden de 16-j. J. C. K., wonende te Sassenheim, die in haar dienstbetrekking verschil lende goederen (lijfgoederen) had ont vreemd, alsmede een bedrag aan geld. Al deze goederen waren bij haar ouders thuis terecht gekomen, waarom daar een huis zoeking werd gedaan, met het gevolg dat alle goederen werden teruggevonden en inbeslag genomen. Zij heeft tegenover de politie een volledige bekentenis afgelegd, en ls na verhoor weer in vrijheid gesteld. Tegen de ouders van deze jeugdige die vegge is proces-verbaal opgemaakt wegens heling. RIJNSBURG. Een ernstige aanrijding. Aan de hoek HofstraatHeerenweg ge raakte het 7-jarig zoontje van den heer S. v. d. M. onder een vrachtauto. Zwaar ge wond werd de kleine bij dr. Rijkmans bin nengebracht. Na voorlooplg verbonden te zijn, bleek overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Door den belastingophaaldienst werd in de maand November aan den ontvanger der directe belastingen te Katwijk voor onze gemeente f. 514,07 afgedragen, en aan sociale lasten f. 204,21. SASSENHEIM. Opening ontspanningslokaal „Concordia", Onder groote belangstelling had de ope ning van bovengenoemd lokaal voor de Chr werkloozen plaats. WIJ merkten o. a. op B en W„ burg Warnaar van Hazers woude, ds. P D. Kuiper, afgevaardigden van den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk en Geref. Kerk. den Chr. Besturenbond en vele anderen. De bijeenkomst werd door den voorzitter van het Ontspanningscomité, den heer L. Dekker, met gebed en Schriftlezing - ge opend. waarna hij een woord van welkom sprak. Den burgemeester werd dank ge bracht voor zijn stoffelijk blijk van mee leven, dezen morgen ontvangen. Hij uitte den wensch, dat het Comité weer zou mo gen rekenen op den steun en medewerking van ds. Kuiper voor de Maandagmorgen- bijeenkomsten. Vervolgens werd dank ge bracht aan den afgetreden voorzitter, den heer A. Warnaar Jzn. voor hetgeen deze sinds het bestaan van het Ontsnannings- lokaal heeft gedaan. Hij hoopte hem,, on danks zlin drukke werkzaamheden, nog dikwijls hier te zien. Door den burgemeester werd ln een geestig speechje verteld, dat het regeeren van een gemeente „die op zijn kop staat" zeer moeiliik is. Gaat alles goed. dan is men vol lof. doch komt er tegenslag, dan pruttelt men en gaat er over schrijven. Wat men eerst verheerlijkt heeft, is dan plotseling overbodig geworden. Het ls nu zoo uiterst moeilijk iets voor de werkloozen te vinden. Van het f. 60.000.000 plan komt niets in onze gemeente, daar er eeen ge schikt werk voor is. Spr. ls getroffen door den Chr. geest, die hier heerscht en wenschte tenslotte de werkloozen den win ter genoeglijke samenkomsten. Door een werklooze werd nu t comité, in dichtvorm, dank gebracht voor 't werk dat door hen in het belang der werkloozen wordt verricht. De heer A. Warnaar Jzn., is erkentelijk dat zijn werk als voorzitter wordt gewaar deerd. Alleen heeft hij en ook het comité de teleurstelling ondervonden, dat niet ge daan kan worden, wat men zoo gaarne wilde doen Het hart was groot genoeg, doch de beurs te klein, zoodat men aan het eind met een tekort bleef zitten. Spr. eindigde met den wensch dat dit de laatste winter moge ziin, dat dit lokaal geopend is. De heer Dekker dankte voor den onder vonden steun: zoo is bijv. een filmvoor stelling en een uitvoering van een reciteer- club toegezegd. Het comité houdt zich voor financieelen steun bijzonder aanbevolen! De heer A Warnaar Jzn. sloot de bij eenkomst met gebed. De nieuwe klapbrug. De voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van de nieuwe klapbrug hebben een aanvang genomen. Door de tram zijn reeds palen voor de bovenleiding aange voerd en ook de aannemer voert materia len aan, terwijl met het verwijderen van bagger, ter plaatse waar de damwand ge slagen moet worden, een begin is ge maakt. Jaarvergadering R.-K. Kiesvereeniging. De R.-K. kiesvereeniging „De Eenheid" hield in het KS.A -gebouw haar jaarver gadering. Dë opkomst was goed. Na opening heette de voorz., de heer H. Bader, allen hartelijk welkom, waarna de notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Als candidaten voor de Prov. Staten werden gesteld de heeren mr. Bol- sius, Leiden; H. Bader, Sassenheim en B. N. Loerakker te Hillegom. Uit het jaarver slag van den secretaris vermelden wij, dat het ledental, dank zij de krachtig ge voerde propaganda, op peil bleef. De reke ning van den penningmeester wees in ont vangst aan een bedrag van f. 315,71 en aan uitgaven f. 267,72; het batig saldo bedraagt dus f. 47,99. Het verslag van de afgevaardigden naar de Staten- en de Kamercentrales werd aangehouden tot de volgende vergadering. De aftr. secretaris .de heer L. Ph. Bis- schops, alsmede de aftr. commissarissen de heeren N. Zwaan en H. W. Braun wer den herkozen. Hierna was gelegenheid tot het stellen van vragen, in het bijzonder over het beleid der gemeentepolitiek. Hiervan werd een zeer ruim gebruik gemaakt. Deze zul len in een binnenkort te houden vergade ring worden beantwoord. Alsnu hield de oud-voorz. van de Prop.- club, de heer B. W. Willemse, die wegens vertrek moest bedanken, een propagandis tische afscheidsrede. Hij drong er bij de leden op aan, den naam der vereenlging eer aan te doen. en de eenheid te be waren. Bij de rondvraag werd in overwe ging gegeven, de dissendentenkwestie op te lossen, daar men anders stemmenverlies vreesf. Na verloting volgde sluiting. De doorvaart van de Klapbrug zal van 15 December tot 15 Juni 1935 afgesloten zijn. Tot onderwijzer aan de R.-K. Ulo school is met ingang van 1 Januari be noemd de heer J. Matze, te Vijfhuizen. Na een door kapelaan Kuipers ge houden liefdadigheidspredikatie werd, ten bate van arme kerken in het Bisdom Haarlem, in de R.-K. Kerk alhier een be drag van f. 168,50 gecollecteerd. In „Concordia" werd een druk be zochte Zendingsavond gehouden, geopend door den voorzitter van de Zendingscom missie, de heer J. de Jong met het laten zingen van ps. 86 5 en gebed. Hij sprak hierna een kort welkomstwoord, inzonder heid tot den heer Lock van Haarlem, die bereid gevonden was dezen avond te willen vertellen over het Zendingswerk. Deze deed dit op aangename wijze met behulp van lichtbeelden en sprak v.n. over het Zen dingswerk op Mldden-Java. Tijdens de pauze werd gecollecteerd voor de Zending Ds. P. D. Kuiper sprak het slotwoord en dankte den heer Lock, voor diens mooie uiteenzetting. Hierna volgde sluiting met dankgebed. VEUR—LEIDSCHENDAM. Schrijven inzake wijziging begrooting 1935 In verband met een circulaire van den Minister van Blnnenl. Zaken, betreffende de instelling van een Rijkswerkloosheid- subsidiefonds, hebben B en W. van Veur een uitvoerig schrijven tot den raad ge richt betreffende wijziging van de begroo ting 1935. De diverse opcenten op de ver schillende belastingen ondergaan een wij ziging (Geen belastingverhooging). De ramingen ondergaan de navolgende wijzigingen: Inkomsten: Hoofdsom pers. belasting: geraamd f. 11.200 wordt f. 2240; opcenten hoofdsom pers. bel.: geraamd f. 14000 wordt f. 22 400; uitkeering uit werkloos- heidssubsidlefondsgeraamd nihil, wordt 500. Tot. geraamd f. 25.200, wordt f. 25.140. Hierdoor wordt de post Onvoorzien terug gebracht van f. 7981,73 op f. 7921,73. Dc gasprijzen verlaagd. Wij vernemen, dat binnenkort de prijs van verwarmingsgas zal worden verlaagd van 6 op 4Vi cent. Het lichtgas Ls reeds verlaagd van 14 en 13 cents op 11 en 10 cent. Plannen voor verlaging van den elec- triclteitsprijs zijn ln voorbereiding. De Inzameling in verband met 't 10- jarig bestaan van de N.C.R.V. heeft hier opgebracht f. 92.93. De K.J.M.V. hield in het Patronaats- gebouw een goed geslaagd St. Nlcolaas- feest. Het was een avond vol van pret en jool, waarop de organisator, de heer W. Bleys, met genoegen kan terugzien. Het door de Oudercommissie en het onderwijzend personeel georganiseerde St. Nlcolaasfeest voor de kinderen van de ge meenschappelijke O. L. School te Veur is schitterend geslaagd. Een en ander werd opgeluisterd door een Jazband, een goo chelaar en het aanbieden van tractaties. VOORSCHOTEN. In de Schoolstraat is de 9-jarige K. v. H„ op weg naar de tram naar Leiden, aan gereden door een auto, bestuurd door den heer A. v E. uit Lisse,. Het knaapje keek, alvorens de straat over te steken, uit naar een naderende tram uit Den Haag, met bovengemeld gevolg, omdat de bestuurder van de auto moest uitwijken. Het knaapje klaagde over pijn in zijn arm, bekwam nog enkele verwondingen en is op medisch ad- vier naar zijn woning vervoerd. De bestuurder van de auto kon door den schrik zijn weg niet vervolgen. o WARMOND. Vergadering der Dressuurclub. Onder groote belangstelling hield de dressuurclub „De Verdedigingshond" een algemeene vergadering. De voorz., de heer B. G. Steekers opende. Met genoegen kon spr. constateeren, dat de onderlinge ver standhouding tusschen de leden niets te wenschen overlaat en dit heeft er toe mede gewerkt, dat deze vergadering een feestelijk karakter draagt. Hij hoopte, dat ook in de toekomst de samenwerking uit stekend zou zijn. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen en vastgesteld. Over een voor stel tot wijziging van het reglement werd uitvoerig van gedachten gewisseld, waarna met alg. st. werd besloten de wijzigingen zooals deze werden voorgesteld te aan vaarden. Hierna werd overgegaan tot het meer feestelijk gedeelte der bijeenkomst. Door het bestuur waren verschillende prij zen beschikbaar gesteld voor het houden van een wedstrijd op de vlotbrug, terwijl ook enkele leden hiervoor prijzen hadden toegekend. Er heerschte een ware feest stemming; het was dan ook laat toen de voorz. den feestavond sloot met een woord van dank, na een opwekkend propagandis tisch woord. Woensdag 19 Deo. a.s. zal alhier in een der lokalen van de OI. school des n.m. om 2 uur gelegenheid zijn tot kostelooze inenting en herinenting. WASSENAAR. Tuinbouwver. Wassenaar en Omstreken. Onder leiding van den heer A. G. van Tol kwam de Tuinbouwvereeniging „Was senaar en Omstreken" in Jaarvergadering bijeen Tot jury voor de prijsvraag en de puntentelling werden benoemd de heeren J. J. D Marbus, G. A. Henkes en P. Mide- vaine. Uit het uitvoerig jaarverslag van den secretaris vermelden wij een groote belangstelling voor de verschillende excur sies en een enome uitbreiding van de be langstelling voor de prijsvragen. Hieruit concludeerde de secretaris dat het doode punt waarop de vereeniging het vorige jaar stond is overschreden. Op voorstel van de kascommissie werd den penningmeester decharge verleend, het batig saldo is aan gegroeid tot f. 214.18. De heer Marbus bracht daarna namens de Jury verslag uit: IJMUIDEN, 12 Dec. 1934. VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo f. 0.800.64, griet kist van 50 kilo f. 2514, tongen per kjj3 f. 0.900.68, groote schol per kist van 5» kilo f. 17—16.50, middelschol f. 18.5016.00 zetschol f. 2219, klein schol f. 21—9 55 schar f. 11—1.40, roggen per 20 stuk f. 13.50, vleeten per stuk f. 12—1.13, pleter man en poontjes per kist van 50 kil f6.90—5.00. groote schelv. f. 27—25, rnld del schelvlsch f. 2415, klelnmlddel schel visch f. 25—9.50, kleine schelv. f. 15—7.0( kabeljauw per kist van 125 kilo f. 52—3' gullen per kist van 50 kilo f. 19—4.60, leu gen per stuk f. 1.300.56, heilbot per kil f. 0.90—0.63, wijting per kist van 50 kil f. 6.503.20, koolvisch per stuk f0.60- 0.15, makreel per kist van 50 kilo f5.8 tot f. 2.10. Versche haring, prijs f. 4.20—2.08. Aangekomen 6 stoomtrawlers: IJM Ij met f. 2566, IJM 384 met f. 2409, IJM 3 met f. 4280. IJM 88 met f. 1538, IJM met f.1840, IJM 37 met f.4605; de Deer sche kotter E 503 met f. 732 en de logger KW 89 met f486, KW 42 met f. 686, KI 22 met f. 775, KW 41 met f. 897, KW i met f. 614, KW 24 met f. 1139, KW 60 mi f516 besomming en KW 43 met f. 185 KW 47 met f.2052, KW 55 met f.183 KW 40 met f. 1158 en IJM 149 met f, 189 voor versche haring. CRISISZUIVELCENTRALE. De Crlsls-Zulvel-Centrale maakt beken dat voor de periode van 16 December en met 22 December 1934 de prijs va het taxegedeelte van consumptlemelk, gi kocht op Regeeringscontract, ls bepaald 0 6'/« cent per liter, met dien verstande, di voor melk van de eerste klasse deze prt wordt verhoogd met de kwaliteltspremle voor die van de derde klasse wordt vermir derd met de kwaliteltsafdracht van i De afdracht van andere ln consumpt gebrachte melk ls vastgesteld op 2 eer per liter. GEDENKT DE BEROEPSMUSICI. Een werkloos pianist beklaagt zich over, dat vereenigingen bij hun uitvo ringen hoe langer hoe minder gebru maken van de diensten van beroep musici en zich zelfs niet ontzien jonge: van 12 A 13 jaar als „musicus" te lati optreden. voor de prijsvraag (mooiste Kerststukji was de uitslag: 1. G. van Egmond. 28 pui ten; 2 H. Schipper, 26 punten; 3. P. Ze waard. 24 punten; 4 P. Kelderman, punten; voor het puntenstelsel verwieru de heeren C. van der Salm en G. Vertil diverse punten. Het bestuur werd herkozi en besloten werd de werkzaamheden d prijsvxagencommlssie voortaan aan het I* stuur op te dragen. Diefstal van benzine. D„ die zich onlangs te beklagen had ov« 't ontvreemden van 55 liter benzine, kwal nu tot de ontdekking, dat er 75 liter u zijn tankwagen verdwenen waren. De politie uit Wassenaar heeft, vei dacht van diefstal, mej. G. L„ des nach van het bed gelicht en naar Wassena: vervoerd. Zij heeft bekend den diefstal ei pleegd te hebben; een bedrag ls in hai woning gevonden. ZOETERWOUDE. Poging tot inbraak. Aan den Hooge Rijndijk alhier is d nachts bij den smid J. Th. B. een pogii to inbraak gedaan. Men heeft eerst 6 tracht een raam van het magazijn te fo ceeren. Dit is blijkbaar niet gelui Daarna heeft men een ruit stuk gemaal De zoon van den heer B., die boven h magazijn sliep, is door glasgerinkel wa ker geworden; de dader(s) zijn toen hun werk gestoord en op de vlucht g slagen. Er wordt niets vermist. ZEVENHOVEN. Begrafenis van den Gemeente-Ontvanfi Onder zeer groote belangstelling is h stoffelijk overschot van den gemeent Ontvanger den heer J. Slingerland LA.z op de Algemeene Begraafplaats ter aari besteld. Aan de groeve sprak dr. J. G Ubbii gewezen predikant der Geref. Kerk alhii Vervolgens is het woord gevoerd door d( burgemeester de heer W. J. Boxce. D raadsleden waren vertegenwoordigd. Eenige kransen dekten de baar. Tot onderwijzeres aan de Chr scho in wijk-Amstel is benoemd mej. J. Haaksman te Amsterdam. Tot ouderlingen der Geref Kertzij gekozen de heeren C. van Baren en Gier. Tot diaken J. v. d. Sluis. C. Toor direct gevraagd. Voor BoskoopWaddinxveen en ompeving VERTEGENWOORDIGER gevraagd, door solide Verz. Mij. Ageütschapjr; vacant. Tevens ook voor Alpken actief Persoon gezocht. Brieven aan het Bur. van dit Blad onder No. 8629a. Beschaafde gevraagd Voor kantoorwerk zaamheden. Eenigszins met boekhouden bekend. Sal. f. 25 p. mnd. Aanmelden 's avonds 7'/i8!/i uur. 2953 CREYGHTON - Hooigracht 46 TELEF. 396 LANGEBRUG 7—7a TELEF 396. EEN OUD BETROUWBAAR ADRES, HIER TER STEDE waar men U grondig LEERT CHAUFFLEREN. - Vraagt ons om volledige inlichtingen Referenties ter inzage van Rijks- en Gemeente-instellingen DIR. NED. CHAUriFURSSCHOOL Langebrug 77a, b.d. Papengracht, Telef 396. 8625a te huur. 7 kamers, 2 W.C., vaste Waschtalel. Huurprijs f-1.P week. Alles inbegr. Sumatrastraat 48a, Leiden. Te bevr. Hooge Morschweg 38, Leiden, Telef. 298.?, 2956 ADVERTEERT IN HET LE">srH DAGBLAD. Te koop aangeboden een '""J woonhuis, nabij de Nieuws verhuurd voor 1- 6.50. p. Prijs f. 2600.-. Direc 1 particulier. Brieven buis<n 11 dit blad onder No. 29 4-4

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 8