75,te Jaargang WOENSDAG 12 DECEMBER 1934 No. 22923 [esde verantwoording van [de Kerstgave-inzameling. 1FFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 1 jo ots. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waai Kontschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere idvertemties 35 ets. per regeL Voor zaken advertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ots. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.36 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.36 per 3 maanden portokosten (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) P nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. Ingekomen bij het „Leidsch Dagblad" bij „De Leldsche Courant": W. J. C. d. K. f 2.50; G. B. f 1.—; Mevr. I B. M. f2.50; K. B. f2.50; Prof. Mr. M. M. f25.— S. G. J. f2.50; Fam. V. i f 1.50 (Oegstgeest)„Kredo" f2.50; X. i._; Dr. J. G. S. f 1.—; J. F. H. f 1.—; C. f 1.A. D. B. f 1.(Oegstgeest); S. f 1.50 (Oegstgeest); H. f 1.J. X. 150 (Wassenaar); J. X. f2.50; M. C. K. 5-; L. A. M. f 1.Mej. J. N. f 1. am. B. f2.50; Ir. D J. H. f 2.50; J. C. G. v. A. f 1.—; H. M. f 1.— (Oegst- eest)J. G. f 1.Dr. J. J. S. f2.50 Oegstgeest)J. S. f 2.50 (Oegstgeest) f. F. d G. tl.—; J. S. tl.—; C J. A. v. B. f 1.D. v. D. f 5.— (Katwijk aan ee)Mej. J. P. v. d. B. f 1.— (Katwijk an Zee); N. N. f 0.50 (NieuwkoopN. N. 150; S. C. B. f2.50; L. T. f2.50 (Oegst- eestG. E. f2.50; Mej. J. v. W. f2.—; levr. v. R. f 1.—; Wed. A. de V. (Stomp- iiki f2.—;P. M. f 1.—Dr. A. G. f 10.— I. D. V. f 5.—; J. H. V. f 1.—; J. M. A. T. [Soordwijkerhout) f 2.50. Waar geen plaatsnaam is vermeld, ls gift bestemd voor Leiden. Burgemeester en Wethouders van Leiden joen te weten, dat door den Raad dier [emeente, in zijne vergadering van den Den November 1934, is vastgesteld de blgende verordening: VERORDENING houdende wijziging van de verordening tan 18 Juni 1934 op het Verkeer te land. Artikel L Aan artikel 1 der bovengenoemde ver lening wordt toegevoegd een nieuw lid 1 luidende In deze verordening worden onder voet- angers niet begrepen bestuurders van iet bespannen voertuigen en van krui- sgens, bestuurders en geleiders van rij- a trekdieren, geleiders van vee en zij, die en motorrijtuig op twee wielen of een ü'wiel aan de hand voeren. Art. II. In elk der artikelen 6 en 7 worden de oorden „van wegen of gedeelten van igen" vervangen door: van openbare egen of gedeelten van openbare wegen. Art. m. Aan artikel 10 wordt toegevoegd een kuw lid 2, luidende: Het bepaalde in lid 1 is niet van toe- issing ten aanzien van in provinciale egen gelegen bruggen. Art. IV. In artikel 12 wordt na „Motor- en Rij- ielreglement" ingevoegd: en onvermin- id het bepaalde bij het Reglement op provinciale wegen in Zuid-Holland. Art. V. In artikel 13, aanhef, worden de woor- n „Het is verboden" vervangen door: u is, onverminderd het bepaalde bij het (glement op de provinciale wegen in lid-Holland, verboden. Art. VI. Aan artikel 20 wordt toegevoegd een euw lid 2, luidende: Het bepaalde in lid 1 is niet van toe- issing ten aanzien van provinciale wegen. Ait. VII. Artikel 22, lid 2, vervalt. Art. VIII. In artikel 23, lid 1. wordt na „voer- igen" ingevoegd: kruiwagens. Art. IX. In artikel 32, lid 1, aanhef, wordt in Jats van „over een weg" gelezen: over openbaren weg. Art. X. In den aanhef van elk der artikelen en 39 worden de woorden „Het is" ver ingen door: Onverminderd het bepaalde het Reglement op de provinciale wegen 1 Zuid-Holland, is het. Art. XI. Aan artikel 39 wordt toegevoegd een huw lid 2, luidende: Het is, behoudens schriftelijke vergun- tg van Burgemeester en Wethouders, j'hoden een rijwiel onbeheerd in stil- And te hebben op die openbare wegen gedeelten van openbare wegen, welke genoAid college, blijkens openbare snnisgeving. zijn aangewezen Art. XII. A". 42 vervalt. Art. XIII. Ha artikel 41 wordt ingevoegd een nieuw hike! 42 luidende: Burgemeester en Wethouders zijn be- ?8d te bepalen, dat inachtneming van voorschrift van artikel 16, lid 1, van het Motor- en Rijwielreglement ten aan zien van stilstaande motorrijtuigen op de door hun college, blijkens openbare ken nisgeving, aangewezen plaatsen binnen de bebouwde kom der gemeente niet noo- dig is. Art. XIV. Aan artikel 43 wordt toegevoegd een nieuw lid 1, luidende: Het is verboden: a. aan personen beneden den leeftijd van zestien Jaren op den openbaren weg rijtuigen te besturen of rijdieren te be rijden, tenzij onder voldoende toezicht; b. aan personen beneden den leeftijd van veertien jaren op den openbaren weg handwagens te besturen of rij- en trekdie ren te geleiden of te besturen, tenzij on der voldoende toezicht. Art. XV. In artikel 46, lid 1, aanhef, worden de woorden „Het is" vervangen door: Onver minderd het bepaalde bij het Reglement op de provinciale wegen in Zuid-Holland, ls het. Art. XVI. Aan artikel 53 wordt toegevoegd een nieuw lid 2, luidende: Het bepaalde in lid 1 onder a is niet van toepassing ten aanzien van provin ciale wegen. Art. XVn. In artikel 57 wordt na „verboden" in gevoegd: op den openbaren weg. Art. XVm. In artikel 73 wordt na „64" inge voegd: 65. Art. XIX. In artikel 90. lid 1, wordt in plaats van „53" gelezen: 53 lid 1. Lr artikel 90, lid 2, wordt in plaats van „10" gelezen: 10 lid 1. In artikel 90, lid 4, worden de volgende wijzigingen gebracht: ie. na „14 lid 1" wordt ingevoegd: 15; 2e. in plaats van „23 lid 1" wordt gele zen: 23; 3e. in plaats van „30 lid 1" wordt gele zen: 30; 4e. in plaats van „31 lid 1" wordt gele zen: 31 lid 1 en 4; 5e. in plaats van „39" wordt gelezen: 39 lid 1 In artikel 90, lid 5, vervallen het getal „42" en de daarachter gestelde komma. In artikel 90, lid 6, worden de volgende wijzigingen gebracht: le. in plaats van „20" wordt gelezen: 20 lid 1; 2e. in plaats van „22 lid 1" wordt ge lezen 22 3e. in plaats van „37 lid 1" wordt gele zen: 37, 39 lid 2. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijne openbare vergadering van den 12en November 1934. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 27/30 November 1934, B No. 10044/22 (2e Afd.) G.S. No. 95, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 12en December 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. 2984 OVER „ERSATZFUNCTIONEN BEI BLINDEN". EVANG. LUTH. GEMEENTE. Op de alphabetische nominatie ter voor ziening in de vacature in de Evang. Luth. Gemeente te 's-Gravenhage, is wederom geplaatst ds. J. Ph. Makkink, alhier LEIDSCH COMITÉ VAN ACTIE VOOR „ZONNESTRAAL"-BUSJE. In de dezer dagen gehouden vergade ring, waar vrienden en belangstellenden van „Zonnestraal" aanwezig waren, werd besloten tot het oprichten van een Leidsch Comité van actie, voor het „Zonnestraal"- busje. Het zal ongetwijfeld bekend zijn, dat de gelden, welke voor „Zonnestraal" worden ingezameld bestemd zijn voor de verple ging van t.b.c.-patiënten van alle gezind ten en uit geheel ons land in de Inrich ting voor arbeidstherapie „Zonnestraal" te Hilversum. Het is daarom dat bovenge- noemdComité een dringend beroep doet op de offervaardigheid van de Leidsche burgerij om het doel, dat het busjes- Comité zich stelt, n.l, de verbreiding van de „Zoniiestraal"-spaarbusjes in hulsge zinnen, op kantoren, werkplaatsen, fabrie ken e.d. te verwezenlijken door een „Zon nestraal" busje, dat in de rood-groen-wit- kleuren van „Zonnestraal" is uitgevoerd, een gastvrij tehuis te verleenen. Bij on derstaande adressen zijn deze busjes gra tis té verkrijgen H. Eduard, Haarlemmer- trekvaart 52a, C. Nieuwenhuys, Munniken- straat 33, mej. J. G. M. Buschgens, Roden burgerstraat 20, J. J. van Stralen, Reseda- straat 2. mevr. J. de Cler -De Bruin, Drift straat 34b, W. Immink, Kanaalstraat 30, en J. H. van Os, Voldersgracht lOd. Voordracht van dr. Ludwig Cohn. „Maar vader jij bent toch niet blind, jij kunt alleen maar niet zien". Beter dan lange uiteenzettingen geven deze woorden j den inhoud weer van de voordracht, die dr. Ludwig Cohn, docent voor blindenzorg i aan de Duitsche universiteit te Praag, voor de studenten der medische faculteit hield in de collegezaal van het bacteriolo- l gisch laboratorium. De bovenstaande I woorden kwamen eens uit den mond van een van dr. Cohns Jongste kinderen, toen dit aan zijn vader vroeg iets aan een armen blindeman te mogen geven, die aan de deur aanbelde en deze daarop zeide: „een blinde behoeft niet beklagenswaardig te zijn, je vader is toch ook blind." Dr. Cohn is sinds zijn prilste Jeugd blind. Beter dan de blindgeborene kan hij zich nog eeniger- mate realiseeren wat het verlies der oogen beteekent. Glashelder zette hij ons uiteen, dat de instelling van de buitenwereld niet moet zijn ais die van zijn kind tegenover den „armen blinden man". De buitenwe reld mag geen medelijden met een blinde hebben, daaruit ontstaat een zekere schuwheid, een zekere terughoudendheid, waarmede zoovele zienden hun blinde me- demenschen soms bejegenen. Men dient de blinden zóó te behandelen, dat hun mede- menschen denzelfden indruk krijgen, als het boven aangehaalde kind van zijn blin den vader Men moet hen zooveel gebruik leeren maken van hun andere zintuigen, dat zij alleen niet meer kunnen zien, doch dat zij niet meer blind ziin in de gewone beteekenis van het woord, d.w.z., dat zij niet meer huloeloos staan tegenover de buitenwereld. Dat zulks met groote moei- iilkheden gepaard gaat wanneer men, zoo als de oorlogsblinden. het gezichtsvermo gen op lateren leeftijd verloor, behoeft geen betoog. Dr. Cohn wiist ons den weg dien hij zelf gevonden heeft, toen hi1 zijn ervaring aan vulde door de behandeling van menschen, die zijn lotgenooten waren geworden. Tal van treffende voorbeelden maakten de verschillende uiteenzettingen nog duide lijker. Zij leerdem. ons. hoe het gehoor, de reuk, maar vooral het tastver mogen. het verlies van het oog In hooge mate kunnen aanvullen, het soms geheel kunnen goed maken. Wat de blinde met zijn tastzin kan verrichten, grenst aan het wonderbaarlijke en dat alles werd nog duidelijker door de bespreking van doof- blinden, die behalve van het gezichtsver mogen ook van het gehoor zijn beroofd. De behandeling der blinden ligt niet op het gebied van den oogheelkundige; deze be hoort tot de taak van den in hooge mate psychologisch g°oriënteerden docent en tot deze bPhoort de blinde, maar osychisch sterke fieuur van dr. Ludwig Cohn. Prof. Van Calcar dankte den spreker voor het gebodene. EFN GALLISCH VORSTENGRAF BIJ OSS. Lezing van Dr. J. II. Uolwerda. Dr. J. H. Holwerda hield gisteravond in het Rijksmuseum van Oudheden een le zing over dit onderwerp naar aanleiding van de belangrijke vondst van een bron zen Hallstatturn en een ijzeren zwaard, verleden jaar te Oss gedaan. Zooals de naam reeds zegt, is deze urnsoort afkom stig uit den kring van Hallstatt, doch de verspreiding hiervan verder nagaande, blijkt zü vooral in Italië veelvuldig voor te komen, waar men haar in de 6e eeuw en volgende kan dateeren. Ook in den kring van Hallstatt, waar deze urn werd geïmporteerd, behoort zij dus ongeveer in dien tijd. Het ijzeren zwaard, dat daar in Hall statt met deze urnensoort in aanraking komt, is klaarblijkelijk uit Frankrijk af komstig. Uit de verhalen van de klassieke auteurs weet men namelijk, dat de typi sche bewapening der Galliërs hen in 't bijzonder trof en de nauwkeurige beschrij ving, die zij er van geven, is geheel van toepassing op dit groote ijzeren zwaard. Het verschijnen nu van deze kostbare voorwerpen, de bronzen urn en het met goud versierde zwaard in deze streken van armelijke urnenkuituur doet spr. vermoe den, dat het 't bezit moet zijn geweest van een Gallisch vorst, die zijn stam naar deze streken heeft gevoerd. Een bevestiging van dit vermoeden vond spr. in het resul taat van zijn opgraving op de vindplaats gedaan. Het bleek, dat het brandgraf, waarin de vondst werd gedaan overdekt was door een grafheuvel, die een middel lijn van niet minder dan 50 M. had en deze afmeting vooral doet vermoeden, dat dit een grafmonument geweest is van een Gallisch vorst, die met zijn stam, onge veer in de 5e eeuw vóór Chr. hier in ons land is gekomen. Blijkens bijvondsten in deze urnen hebben deze stammen hier nog in het bezit van dezelfde kuituur tot In den Romeinschen keizertijd geleefd. R. K. M. V. „DE HANZE". De heer Schoondergang tot voorzitter gekozen. Gisteravond hield de R.K. Middenstands Vereenlging „de Hanze" een ledenvergade ring in de Jacobazaal van hotel „Den Burcht", waarin de heer Frans Schneiders een voordracht hield over „De ondergang van Hongarije". De opkomst voor deze vergadering was goed. De waarn. voorzitter opende de ver gadering met den Christelijken groet en heette vooral den spreker van dezen a/vond welkom. De notulen der vorige vergadering wer den onder dankzegging goedgekeurd, waarna de heer Schneiders aan de hand van vele voorbeelden en feiten een duide lijk beeld gaf, hoe een goedwillend Hon garije onrechtvaardig werd verdeeld en ver minkt door het verdrag van Trianon; hoe door de minderheden de landstaal als het ware werd vertrapt en voor de minder heden in 1918 een grenswijziging mogelijk was. waarin Hongarije 70 °/o van zijn vader land onrechtmatig werd ontnomen. Strij dend een eerlijken en rechtvaardigen strijd voor het herstel van Hongarije, ziet het Hongaarsche volk zuchtend en smeekend verre voor zich uit de eindverlossing, vast houdend aan zijn Credo, dat luidt „Ik ge loof in één God. ik geloof in mijn Vader land, ik geloof in Gods oneindige recht vaardigheid, ik geloof in den wederopbloei van Hongarije". De voorzitter dankte den heer Schneiders voor zijn lezing en hoopte, dat waar het Nederlandsche Volk aan Hongarije steun kan verleenen het dien steun ook bren gen zal. Daarna werd overgegaan tot de verkie zing van een voorzitter. De heer J. Poil- mann vroeg of het niet mogelijk was de stemming meer algemeen te doen plaats vinden. De vereenlging telt bijna 300 leden, terwijl thans een voorzitter zal worden ge kozen door 45 ter vergadering aanwezige leden. De voorzitter antwoordde, dat zulks zonder reglementswijziging niet mogelijk is, waarop de heer Pollmann den heer Simo- nis candidaat stelde. Het bestuur zelf heeft geen candidaat gesteld, doch wil wel enkele namen noemen als de heeren Schoondergang. Simonis en Molkenboer. De heer Simonis zegt een eventueele be noeming niet te kunnen aanvaarden. Er wordt dus een vrije stemming gehouden, waarna de heer Schoondergang met 24 stemmen tegen 19 op den heer J. Pollmann als voorzitter werd gekozen. De waarn. voorzitter feliciteerde den heer Schoon dergang en vroeg of deze de benoeming aanvaardde. De heer Schoondergang heeft aan de stemming kunnen constateeren, dat velen Jong bloed in het bestuur wenschen. Spre ker juicht dat toe en wil het voorzitter schap voorloopig voor een jaar aanvaar den. aan jongere personen de gelegenheid biedend zich in dien tijd voor een derge lijke functie voor te bereiden en zijn plaats over te nemen. Het bestuur werd gemachtigd om uit de kas een bedrag te nemen van 50 ct. per persoon voor crisissteun. Bij de rondvraag spoorde de geestelijk adviseur, prof. Cleophas aan zich bij de retraite-commissie voor deelname aan de retraite op te geven, waarna de waarn. voorzitter de vergadering met den Chr. groet sloot. CHR. DEM. UNIE. Vergadering der afd. Leiden. Gisteravond kwam de afd. Leiden van de Chr. Democratische Unie in het ge bouw „Patrimonium" in een ledenverga dering bijeen. Toen de voorzitter, de heer J. Noppe de vergadering op de gebruikelijke wijze, met gebed geopend had, kwam als eerste punt der agenda het jaarverslag van den pen ningmeester den heer L M. Paterink aan de orde, hetwelk in orde werd bevonden. Voorts bracht de secretaris, de heer Sjar- dijn zijn jaarverslag uit, wat eveneens in orde werd bevonden. Verder vond de can- didaatsteliing plaats voor de Provinciale Staten. Door de afd. Leiden werden naar voren gebracht, de heeren R. v d. Brug, van Gouda, J. J. Geitz en A. P. Jungeurt, beiden Den Haag, A Spierenburg van Maassluis, en J. Schoneveld te Katwijk. Tenslotte werd de provinciale contri butie vastgesteld, waarna nog besloten werd tot een krachtige propaganda voor de a.s. verkiezingen, waarna de heer Per- fors met dankgebed eindigde. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen Wis- en Natuurkund' hoofdvak Plant- kunde, mej A van Oven (Lelden) en voor het doctoraal men Wis- en Natuur- i kunde, hoofdvak Natuurkunde, de heer C. J. Matthys (Voorschoten). 1 LEIDSCHE RADIOVEREENIGING. De clubavond bracht deze keer een lezing en demonstratie door „Daviro" te Rotter dam en wel over de door deze firma aan de markt gebrachte „Superhet's"-toestel- len, meer in het bijzonder de „Pentagrid- Vier-Superhet". Bij goede kennismaking met dat door dachte ontwerp, kon de spreker zich haast niet voorstellen, dat amateurs-zelfbou wers zich nog twee-kringstoestellen bou wen, daar de Superhet na de herziening, omtrent geruisch giltoontjes, zeer zeker het toestel in de toekomst zal zijn. Alles verd zeer duidelijk verklaard en gestelde •/ragen naar genoegen beantwoord, wat bleek uit het applaus bij den dank van den voorzitter. BINNENLAND. De spellingvrede wint veld; rede van minister Marchant. (3e Blad). De Snip op Schiphol; een onderhoud met Van Balkom; geslaagde proeven met den driftmeter. (Binnenland, 3e Blad). Naar goedkoopere woningen; een onder houd met den heer Bommer, secretaris van den Nationalen Woningraad. (Binnenland, 3e Blad). Vergadering der Prov. Staten van Zuid- Holland. (Binnenland, 3e Blad en Laatste Berichten, le Blad). De moord te Hoofddorp; voor de Haar- lemsche rechtbank is tegen verdachte 10 jaar gevangenisstraf geëischt. (Rechtzaken 2e Blad). j Ons parlementair overzicht. (2e Blad). Overleden is de bekende toonkunstenaar en volkszangleeraar Arnold Spoel. (Kunst, 3e Blad). De afzetting van dr. Ubbink; poging tot revisie der procedure. (Kerk en School, 3e Blad). BUITENLAND De zitting van den Volkenbondsraad gesloten. (Buitenland, le Blad). Een rede van Goering. (Buitenl. le Blad) Engeland zal zijn schulden aan Amerika ook 15 Dec. niet betalen. (Buitenl., le Blad) Oostenrijksche ministers op bezoek te Boedapest. (Buitenl. le Blad). Noodlottige hotelbrand in Amerika. Een groot aantal slachtoffers. (Buitenl. Ge mengd, 3e Blad en Tel. le Blad). DE „NUTRIX" WORDT TIJDELIJK STOPGEZET. Naar ons van volkomen betrouwbare zijde wordt bericht, zal de bekende biscuitfabriek „Nutrix" aan de Hooge- woerd in verband met de tijdsomstandig heden binnenkort tijdelijk worden stil gelegd, waardoor 90 a 100 personen zonder werk komen. Moge deze gedwongen non-activiteit èn voor de „Nutrix" èn voor de betrokkenen slechts van korten duur zijn. RECITEERCLUB „U. V. K.". Bovengenoemde vereeniging heeft gister avond in de goed bezette Burchtzaal haar jaarlijksche uitvoering gegeven. In afwij king van de gewoonte, voerde „U. V. K." ditmaal een blijspel op „Haar laatste wil", waarom braaf is gelachen. Vooral de heer K. Zitman droeg door zijn spel zeer veel bij tot het succes van den avond. The Hofenk aBnd vulde de pauzes met goede muziek. PHARMACOPEE COMMISSIE. Bij KB. is aan prof. dr. L. van Itallte alhier op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als lid en voorzitter van de Phar- macopee Commissie onder dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten, ia die functie bewezen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijvingen: H. Rooyakkers, Korevaarstraat 11, Leiden Café. Eigenaar H. Rooyakkers, Leiden. Café „De Uiver", Steenstraat 27, Leiden. Eigenaar: A. J. Neuteboom, Leiden. H. J. Roosa, Oost-Haven 43, Sassenhelm. Handel in bloembollen en aanverw. arti kelen, Eigenaar: H. J. Roosa, Sassenheim. Wijzigingen Biscuitfabriek „Nutrix", Hoogewoerd 2-4, Leiden. Uittredend directeur: S. de Jong, Leiden, d.d. 30 Nov. 1934. C. de Groot van Egmond, Waaigat 24, Katwijk aan Zee. Dameshoeden. De zaak is verplaatst naar Hooigracht 56, Leiden. AANBESTEDING. Namens den commandant van het 6e regiment veldartillerie is heden aanbe steed de levering van hooi, stroo en turf- strooisel, benoodigd voor de paarden van genoemd regiment gedurende het tijdvak: 1 Februari t.m. 30 April 1935. Er was als volgt ingeschreven: N.V. Maatschappij tot Landexploitatie v d. Griend te Griendtsveen, turfstrooisel 12'/i ct.; J. Oomen en Zn., Oosterhout. hooi 36 ct.; Verkoopbureau voor Turfstrooisel, Rotterdam, turfstrooisel 10'/! ct.; T. Ar- kema. Rotterdam, turfstrooisel 12,4 ct.; M. Romijn. Voorschoten, hooi 42,4 ct„ stroo 25 ct.; A. P. Taselaar, Rotterdam, hooi 43.8 ctGebrs Blonk, Leiden, hooi 44.4 ct„ stroo 27 ct.; Huisman en Lankhuizen, Raamsdonkveer hooi 44.8 ct., stroo 27 c.; alles per 10 K.G. De levering werd voor loopig aan de laagste inschrijvers toege wezen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1