LEIDSCH DAGBLAD - Tweède Blad Dinsdag 11 December 1934 RADIO-PROGPf MMA. naar Zeehospitium C. Koemans met Min, v. Noordwijk, Bronkhorststraat 6, |,ar Kerkstraat 10. Vertrokken: A. P. v. d. Kamp. van Fr. v. jtoonstr. 19 naar Amsterdam, Com. Kru- Kinanstraat 5880 M. H. Brokaarv. d. leeuw met gezin, v. Wilhelmlnastraat 18 a yar Lelden, RIJnsburgerweg 73 J. C, C. [gberts, v. Remlsestr. 22, naar Leiden, Koordeinde 47 M. A. Davldse v. Sw. de Undas Wyborghstr. 2 naar Middelburg, Koordslngel F. 50 A. J. Dekkers, v. Var- jevisserstraat 73, naar Rotterdam, De Ge- jestetstraat 27 a W. Pleyer, v. Zeehos- jlUum naar Den Haag, Schenkkade 29 H. Dreyer v. Zeehospitium naar R'dam Ziekenhuis, Coolslngel. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Leendert, Z. van B v. d. pias en A. Guijt Maartje, D. van B. van Bin en M. van Duljvenvoorde Willem Hendrik Bernardus, Z. van W. H. B. Koe- lewijn en J. van As Willemlna, D. van K. v, d. Plas en P. Guijt Teunis Cornelis, van A. H. Diepenhorst en KI. M. Kooren Jacoba, D. van Fr H. Th. van Elten en I. de Vreugd Jacob, Z. van J. van Rijn in A. Oenema Agada, D. van A. van ieelen en G. de Mooij. Overleden: Cornelis v. d. Niet, 1 dag. Z. nn C. v. d. Niet en J. Varkevlsser Le- tenloos aangegeven kind van W. v. d. Boon n M. E. van Duijn Leendert v. d. Niet, dagen, Z. van C. v. d. Niet en J. Varke- dsser Gerrit van Duijn, 6 weken. Z. van v. Duijn cn G. v. Duljvenvoorde. Ondertrouwd: D. M. Parlevllet en N. C. [apteljn KI. Klok en H. van Schie Fr. I. J. Thlele en H. A. P. Teller S. v. d. leij en G. van Delft. Getrouwd: H. Glasbergen en Cl. Koe- lians D. v. d. Plas en M. Souverijn. o- KATWIJK AAN ZEE. Het zoontje van den heer B. V. uit de Voorstraat viel tijdens het spelen in huls nn de tafel en brak een armpje. In het ic. Ziekenhuis te Leiden werd het armpje net; hij kon daarna weer naar huis miggezonden worden. ■o- LISSE. Twee bollendieven gepakt. Dank zij de activiteit der politie is het plukt de daders van de gepleegde dlef- ül van gesaneerde bloembollen te pak- Itn. Als verdachte werd gearresteerd tkere J. V. alhier, die in samenwerking :et J. B. uit Voorhout deze bollen eerst <r schuit en daarna per vrachtauto heb- en vervoerd naar Voorhout. De geheele artlj werd in beslag genomen. De daders ■ebben bekend. Door J. V. werd tevens etend, dat door hem de partij bloem- ollen werd gestolen ten nadeele van de !a. T. waarvan Wij reeds melding maakten. De politie heeft met deze arrestatie een uooie slag geslagen. Voorstel tot belmsting-verheogtng. B. en W. stellen den raad voor de op roten voor de pers. belasting voor 1935 Kt 50 te verhoogen en alzoo van 150 te hogen op 200. Hierdoor wordt een batig aldo verkregen van ruim f. 60.000. Het uitbreidingsplan. B. en W. stellen den raad voor het uit breidingsplan met de daarbij behoorende kbouwingsvoorschrlften thans definitief tast te stellen. Tevens zal een beslissing •otden genomen in een negental bezwaar- rhriften, waaraan zooveel mogelijk is tegemoet gekomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Leonardus, zn. van I. P. Heemskerk en van J. Q. Rotteveel moldus Chrlstlanus, zn. van M. Schoone «van S. v. d. Klauw. Overleden: Petronella van der Lans, tètgenoote van P. Koomen, 62 jaren latonius Verhees, 81 jaren Loop der Bevolking. _Ingekomen: F. Hogedoorn, van Hoek van eiland, Heerweg 168 a Mej. C. Faas, van üarlemmermeer, Heereweg 204 H. M. «ashande geboren Schoutens, van Heem- tede, Heereweg 232 Mej. M. M. P. War- itrdam, van Hiliegom, Heereweg 143 a v. Waveren, van Monster Kanaalstraat P. A. Rodenburg, van Lelden, Ka- balstraat 32 J. de Regt, van Sassenheim Poellaan 87. [Vertrokken: W. Philippo en echtgen. par Hiliegom J. H. Halm en gezin, naar ïaarlem Mej. W. Juli, naar Haarlem. r- Bij de verkiezing voor ambtsdragers I" Geref. Kerk werden gekozen als Merling de heer J. Montagne en als Pften de heer G. Kroon. r- Ben arbeider kwam tot de zeer onaan- piame ontdekking, dat onbekende gasten f» geheele voorraad wintergroenten had- r? gestolen. Wel hard voor iemand, die lïa to den winter hierop ziet aangewezen! -o- OEGSTGEEST. Bloembollen voor Schoolkinderen. <>e afdeeling Oegstgeest van de Alg. Ver. I Bloembollencultuur heeft het voorne- lp gehad om aan alle schoolkinderen uit IJ® ressort een tiental bloembollen pre- IJ* te doen, ten einde deze thuis in bloei l'irekken. De bedoeling was een tentoon- lh 5 van deze Sel)roeide gewassen te l'iruseeren .Voor dit plan waren 70.000 r«tbollen noodig. Het Bestuur heeft 1,1 alle moeite gedaan om deze koste- IS te betrekken uit de overschotten; de ten dus, die dit seizoen onverkocht zijn |~«ven. De crisisinstelling, die hierover |;;la of neen had te zeggen, heeft met 1|5 neen het heeie plan onuitvoerbaar ■[taakt. Toen dit in een huishoudelijke ■[hdering door den Voorzitter werd ■""bedeeld, werd de houding van dit ■"bam dan ook geenszins bewonderd. Eenlge leden van de afdeeling stelden toen spontaan voor één school kosteloos bloem bollen beschikbaar uit eigen kraam. Dit waren de heeren W. Boekee te Sassenheim en Heikoop en Voorsluis, eveneens te Sas senheim. die 800 bollen aanboden. In t voorjaar van 1935 zullen deze bloeien en tentoongesteld worden. Tevens deden deze heeren de toezegging om ln de komende lente eenlge schooltuinen, eveneens koste loos voor de nieuwste dahllasoorten te voor zien. Wij herinneren aan de lezing, welke de bekende Rotterdamsche psychiater dr Joh. v. d. Spek, directeur van „Maasoord" morgenavond zal houden ln de Paulus- kerk aan den Warmonderweg over „De Nood van het gezin". De toegan is vrij. ■o- RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Willem, zoon van A. van Klaveren en W. W. van Houten Daniël, zoon van A. Zandbergen en N. Noort. Getrouwd: J v. d. Mey, J.m. 25 jaar en C. Zandbergen. Jd. 25 jaar S. v Nieuw koop. Jm„ 29 Jaar en N. van Egmond, Jd. 24 jaar C. A. Zandbergen, jm. 23 jaar en M. van Egmond, Jd. 24 Jaar. Overleden: Brechtje van Klaveren, 2 mnd., dochter van H. K. van Klaveren en J. v. Iterson. Aan het hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand November ingelegd f. 4533.75 en terugbetaald f. 1232.01. Er hadden 844 girostortingen plaats tot een bedrag van f. 44507.30. Het kerkzaal-orgelfonds der Ned. Herv. kerk bracht over de maand Novem ber f. 24.85 op. -o- SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Marijtje IJsbranda. dr. van A. van Duij venbode en C. Smit Catharina Geertrulda, dr. van A W. Vreeburg en J. M. van Nobelen Gerrit, zn. van A. G. J. C. van Breda en J. Bouwmeester. Overleden: J. A. Schrijver, 76 j. wed. van J. J. Eikhuizen. Ondertrouwd: J. A. van de Werken, 24 j. en I. E. Mietzke 19 j. Getrouwd: J. Zuijderduin 25 J. en N. Breedljk 24 j. Loop der Bevolking. Ingekomen: F. Limburg en gezin, Rusthoflaan 7, van Voorschoten C. J. M. Heuer—Baijer, Rusthoflaan 1, van Lelden S. Beijer, Wasbekerlaan 12, van Leiden E. H. M. Hulskamp, Hoofdstr. 220, van Rheden P. H. Oudshoorn, Fl. Schoutenstr 18, van Rijswijk P. Koek, Bijdorpstr. 32, van Warmond C. van Breukelen, Fl. Schou tenstraat 8, van Purmerend H. A. Heems kerk. Berkenlaan 21, van Warmond B. B. H. Goedhart, Charbonlaan 1, van Den Haag. Vertrokken: M. L. Damen, Rusthof laan 47 naar Bussum J. de Regt. Oude Haven 7, naar Llsse F. den Hoed, Zuiderstr. 14, naar Oegstgeest N. Breedijk, Menneweg 20. naar Katwijk a. d. Rijn T. Keulen, Bijdorpstraat 21, naar Wassenaar A. C. Wowijs, Nieuwe Haven 13, naar Voorscho ten. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. C. Veelenturf geb. Hendriks D. M. J. Meester geb. Strampzaad, D. Overleden: J. v. d. Molen, m. 87 j. C. van Swieten, vr. 77 j. o VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. H. K. Sonius geb. GoreckiD. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Vergadering der „IJsvereeniging". De IJsvereeniging hield haar jaarverga dering in Café de Roode Molen. Aanwezig 30 leden. De voorzitter deelde mede, dat de heeren A. H. v. d. Akker en J. Voorsluys tusschentijds als bestuursleden hebben bedankt. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd, alsook jaarverslagen van secretaris en penningmeester, waarbij de heer Remmerswaal voorstelde namens de controlecommissie het beleid van de penningmeester goed te keuren, waartoe werd besloten. Inplaats van de heeren v. d. Akker, Voorsluys en Roodenrijs werden tot bestuursleden gekozen de heeren A. Kraan, A. S. van Geest en Remmerswaal, de heer C. Deurloo werd herkozen. Een uitvoerige gedachtenwisseling werd gehouden over het stichten van een eigen ijsbaan. Na een tombola en gezellig samenzijn volgde sluiting. De inzameling voor de Vara heeft ter plaatse opgebracht f. 56.70. In de Ned. Herv. Kerk is over Novem ber j.l. gecollecteerd voor: de Kerkvoogdij f. 198.56, voor de diaconie f. 64.98'/;. Voor het Zendingsbureau te Oegst geest is ingezameld f. 140.77'/;. De Onderl. Ver. voor Ziekenhuisver- pleging schreef over November 177 nieuwe leden in; het totaal is thans 7798. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Behandeling en vaststelling Gemeente- begrooting 1935 Vlugge afwikkeling. Onder leiding van burgemeester G. Bul ten kwam de raad in vergadering bijeen. Afwezig was het lid Spierenburg met ken nisgeving. Onder de ingekomen stukken bevond zich o.m. een besluit van Ged. Staten, waarbij zij goedkeurden de over name van den grond tot verbetering van den Loosterweg, van den heer Joh. Speel man, alsmede mededeeling van een schrij ven van Ged. Staten inzake het presentie geld der raadsleden en de jaarwedde- regeling der wethouders. Op voorstel van den voorzitter, gaf de raad te kennen, dat naar zijn meening de wethouderssalarissen en het presentiegeld voor de raadsleden geen verandering behoeven te ondergaan. De bouwverordening kwam hierna ter sprake. Aangezien in de vorige vergadering te stemmen staakten over artikel 29, werd thans het voorstel van B. en W. aange nomen met 6 tegen 4 stemmen. Een nieuwe verordening werd door B en W. aangeboden, welke conform het voorstel werd aangenomen. Dit Jaar werden geen algemeene be schouwingen gehouden, zoodat de behan deling vlug verliep. Het lid Nijssen achtte de kosten aan de controle der financiën verbonden voor het waterbedrijf wel wat hoog; de voorzit ter en wethouder v. d. Laan bestreden zulks. Ook het lid van Reijssen achtte de kosten aan den hoogen kant; hij stelde voor. dat aan het verificatie-bureau der Ver. voor Ned. Gemeenten een schrijven zou worden gericht, met verzoek om ver laging der kosten aan de controle zoowel voor het waterbedrijf als voor de gemeente verbonden, hetgeen met alg. st. werd aangenomen. Hierop de begrooting van het waterbedrijf z.h.st. vastgesteld. De commissie tot onderzoek van de ge- meentebegrooting had opgemerkt, dat zij het geen juist financieel beleid achtte, om het tekort van vroegere dienstjaren over 10 dienstjaren te verdeelen; zij vond het aanvankelijk inzicht van B. en W. om voor deze post dekking te zoeken ln drie dienstjaren, veel juister. De voorzitter merkt op, dat noodgedwongen op advies van Ged. Staten tot dit beleid werd over gegaan, om daardoor te voorkomen, dat het noodig zou zijn, de gemeente te laten proflteeren van het Werkloosheids-subsi- aiefonds. Na verdere toelichting kon het lid van Reijsen zich de zienswijze var. B. en W. indenken. De heer Witteman betreurde de verla ging van het presentiegeldvoor de leden der stembureaux; èen arbeider wordt 't zitting nemen in zoo'n stembureau a.h.w. onmogelijk gemaakt. Wethouder v. d. Laan zeide dat B. en W. op verlangen van Ged. Staten ook deze verlaging moes ten toepassen, terwijl naar zijn meening f. 3.00 per dag met de verschaffing van eenig eten ln aanmerking nemende, het huidige loonpeil voor een arbeider nog niet aanleiding behoeft te zijn. dat zij uit de stembureaux worden gemeden De heer Witteman verdedigde nogmaals zijn stand punt. Het voorstel van B en W. werd goedgekeurd met 8 tegen 2 stemmen. Op voorstel van het lid Nijssen werd met alg. st. een post van f. 30 uitgetrok ken voor het schenken van thee of koffie tijdens de raadszittingen. De Commissaris der Koningin dringt aan op deelname aan den politiecursus; de burgemeester verdedigde dit denkbeeld. Na discussie werd zijn voorstel verworpen met 8 tegen 1 stem. De heer Witteman stemde voor, wethouder van der Laan nam niet aan de stemming deel. De post keuringsdienst van waren te Leiden werd met alg. st. verlaagd met f. 50, in verband met een ontvangen be cijfering. Het lid v.%Reijsen vroeg wanneer en op welke wijze men met. verbetering van den Loosterweg zal beginnen. De voorzitter merkte op, dat zulks in het voorjaar van 1935 zal zijn, in den zomer van 1935 wordt met de teergedekking be gonnen. De heer v. Reijsen raadde aan den Loosterweg tijdens deze werkzaam heden geheel voor het doorgaand ver keer af te sluiten. Het lid Nijssen meende dat de Engelsche laan en de Prinsenweg eerder voor verbetering in aanmerking komen dan de Loosterweg. De voorzitter deelde mee, dat B. en W. na den Looster weg ook de Engelschelaan en den Prinsen- weg op dezelfde wijze onder handen zul len nemen. Een langere discussie ontstaat bij het punt uitkeering van de gemeente aan de bijz. scholen. De heer van Reijsen merkt op, dat o.a. de hooge rente der waar borgsom v. d. Chr. School, welke hem thans eerst is bekend gewórden. Zijn stand punt heeft gewijzigd in dien zin, dat hij thans mede gaat met het voorstel van B. en W. De heer Witteman blijft bij zijn meening, dat f. 7,50 per leerling aan den lagen kant is en het onderwijs voor de arbeiderskinderen zeker niet ten goede kan komen; anderen kunnen desnoods elders een onderkomen vinden op scholen in andere plaatsen. De voorzitter bestrijdt in het kort al het voorgaande en zeide dat de gemeentefinancien tot deze versobe ring evenwel dwingen. Laten de school besturen b.v. bezuinigen op kosten schoon maakpersoneel enz. De voorzitter besloot met de wensch, dat het bedrag van f. 7,50 per leerling de laagste grens zal zijn, welke hier zal worden uitgekeerd, om weer spoedig voorwaarts te gaan Wethouder v. d. Laan verdedigde het voorstel van B. en W.; de heer Jansze sloot zich vol komen bij B. en W. aan; de post werd z.h.st. aangenomen. B. en W. hadden voorgesteld het pre sentiegeld van de commissie tot wering van schoolverzuim te bepalen op f. 30 per jaar, het salaris van den secretaris op f. 15 en de porti voor dit doel op f. 5, zoodat deze post tot f. 50 kon worden teruggebracht; dit voorstel werd z. h. st. aangenomen. Het lid Nijssen verzocht bij het punt kleedingcomité berichtgeving van gedane uitkeeringen aan de plaatselijke armen» instellingen, opdat dubbele bedeeling kan worden voorkomen. In den vervolge zul len voor de armeninstelllngen deze lijsten op het Raadhuis ter visie liggen. De begrooting werd tenslotte geheel z. h. st. vastgesteld. Tijdens de rondvraag vroeg het lid An- gevaare hoe het staat met de overname en verbetering van de Leidsche vaart; de voorzitter zegde toe in geheime vergade ring hierop te antwoorden. De heer v. Reijsen vroeg wederom naar het onverlicht parkeeeren van motoren en auto's in de bebouwde kom van de ge meente. In de e v. vergadering zullen B en W. deze aangelegenheid ter sprake brengen Hierop ging men over in comité generaal Devergadering was geheime zitting inbegrepen te circa half twee des mid dags beëindigd. Een bijzonderheid voor onze gemeente! Verpoozing werkloozen. Het Parochiehuis is onder veel belang stelling voor alle Katholiek en Chr. ge organiseerde werkloozen. opengesteld. De voorzitter van het werkloozen comité, de heer P. L. v. d. Hulst sprak woorden van welkom tot de aanwezigen, daarbij wij zende op de bedoeling, welke aan het ver- poozingslokaal en het werk van genoemd comité ten grondslag ligt. Spr. hoopte dat alle werkloozen zullen vasthouden aan de steunpilaar die zij bezitten, n.l. de Gods dienst, welke hen moreel althans voor den algeheelen ondergang zal kunnen behoe den. Hierop werd het lokaal ter beschik king van deze maatschappelijk zoo zwaar getroffenen gesteld. Namens de aanwezige werkloozen dankte de heer B. v. d. Lubbe het comité en het kerkbestuur voor deze beschikbaarstelling van de lokaliteit. Men steune het mooie werk van het comité! Bij de pl. arbeidsbemiddeling staan momenteel ingeschreven 217 werkloozen, waarbij 1 chauffeur en 5 bouwvakarbei ders. Dit aantal gaat verre uit boven dat van verleden jaar tegen dezen tijd. De Ned Herv. zendingscollecte heeft f. 109 35 opgebracht. o VEUR—LEIDSCHENDAM. In een vrij goed bezochte bijeenkomst van de A. R Kiesvereen. „Nederland en Oranje", sprak het gemeenteraadslid, de heer K Vink over de „Statenverkiezing en de politiek." Spr. behandelde de politieke partijvorming en actie, het algemeen kies recht en de evenredige vertegenwoordiging De gearresteerde B. uit de Veenestraat verdacht van medeplichtigheid aan diverse diefstallen, is na verhoor door de Justitie, voorlooDig weder in vriiheld gesteld. Hij zal echter worden vervolgd wegens heling. D.. winkelier wonende aan de dr. van Noortstraat, gearresteerd als verdacht van bedriegelljke bankbreuk. Is weder op vrije yoeten gesteld. o WARMOND. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. Breedveld, van Wassenaar P. J. Teitsma, van Velsen J. v. d. Heyden, van Hoorn W. G. F. Geerling. van Hoorn A. v. d. Mey, van Rijnsburg M. Hagens, van Voorschoten E A. Duynhoven, van 's-Gravenhage J. C. v. Leeuwen, van Oegstgeest. Vertrokken: P. Hermsen, naar Elten A. J. G. Bergman, naar Castricum J. A. Hassing. naar Leiden G. A. Stam naar Bennebroek C. Braak naar Ouden bosch Th. Hogendorp, naar Alkemade P. v. d. Reyden, naar Leiden C. W. Thomas, naar Monster A. P. v. Tienen naar Montvoort B. A. van Zijl, naar 's Heerenhoek. De werkloosheid. Bij het plaatselijk bureau voor arbeids bemiddeling alhier staan momenteel in geschreven 44 werkloozen. t.w. 4 bouwvak arbeiders, 1 handels en kantoorbediende, 3 houtbewerkers, 29 land en tuinbouwarbei- ders en 7 transportarbeiders. o WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. O. Merhottein en gez., kantoorbed. uit Den Haag, van Bommel laan 12 A. Mulder, hulp i. d. huish., uit Bloemendaal, Waalsdorperlaan 22 a A. M. Pauwels, uit Axel, van Zuylen van Nije- veltstraat 64 G. B. Pelt, tuinder, uit Renkum, Berkheistr. 40 H. Romeijn, kapper, uit Amsterdam, v. Z. v. N.straat 137 M. Schlossarek, d.b. uit Den Haag, L. Kerkdam 81 L. J. G. Weiss geb. Schmidt uit Den Haag. Oranjelaan 7 M. C. J. Suiters, kapster uit Amsterdam, v. Z. v. N.straat 137 B. S. L. Theuren wed. A. Schmidt, uit Den Haag, Oranjelaan 7 H. J Tonkens, koopman uit Amsterdam, Gr. Hoefijzerlaan 38 J. Verbeek, landarbeider uit Geldermalsen, Louisstr. 7 H. Zan- tingh, boerenknecht uit Rijswijk Z.H., Buurtweg 112 J. M. A. van der Zon, d.b. uit Alphen a. d. Rijn, Rijksstraatweg 465. Vertrokken: E. C. Plamond naar Nijme gen, Eschdoornstr. 8 J. Penard naar Den Haag, J. v. Oldenb.laan 21 W. J. Rak- horst naar Heerde, Eperweg A 601 A. B. Drevel naar Amsterdam, le Helmerstr. 325 Wed. F. B. J. Raken naar Leimulden, Woudschendijk 350 G. Neuwirt naar Den Haag. A. Paulownastr. 1 H. J. Klop naar Rotterdam, Spangenschekade 31 b P. Dukers naar Amsterdam, Hoofdweg 323 J. Langhout en vr. naar Den Haag, Z.O. Buitensingel 173 B. T. Jonker naar Voor schoten, Veurscheweg 45 h I. Siegmund naar Den Haag, J. de Wittlaan 16 M. H. J. Vreeburg, naar Katwijk, Voorstr. 29 J. Overbeek, naar Den Haag, Gentschestr. 98 Wed. L. J. van der Dussen naar Voor burg, Hadrianusstraat 18 H. Visser en vr., naar Rotterdam, Calantstraat 25 H. C. A. Sickesz, naar Soest, Soesterbergstraat 107 P. C. Damsteeg, naar Oegstgeest, L. de Colignystr. 30 H. M. I. Hubers, naar Apeldoorn, Anrh. weg 279 G. T. Uiter- wijk naar Bloemendaal, Elswoutslaan 12 J. Schwager naar Den Haag, Raamweg 38 J. A. v. d. Brink naar Den Haag, Duin weg 35 B. H. Bosman naar Den Haag, Schuddegeest 174 M. Schreijag naar Den Haag, J. Israëlslaan 55 G. Uitvlugt naar Nieuw Bulnen 133 a Th. A. Hiddink, naar Den Haag, Joh. Camphuysstr. 147 M. Muskat, naar Den Haag, Imhoffstr. 2 M. v .d. Bergh en gez. naar Den Haag, Im- hoffstraat 2 J E. v. d. Spek naar Gouda J. v. d. Heidenstr. 28 A. J Ek, naar Den Haag, Konijnenlaan 49 D. J. v. d. Wllk naar Den Haag, van Loostraat 105. Burgerlijke Stand. Geboren: Agnes Johanna Maria, d. van F. J. A. M. Monchen en A. G. M. Bakker Maria Catharina Gonzallna, d. van A. N. Noordover en M. A. C. Waasdorp Pau lina Anna, d. van J. L. v. d. Velde en A. M. Homan Johannes Clemens Hubertus, z. van J. Vermeulen en A. P. Niemann. OveWeden: Roelol Nagtegaal, 10 mnd. Wilhelmina Snelderwaard, 75 j., vr. van J. T. Oosterveer. Ondertrouwd: H. vaq Beelen en A. C. M. Verweij. VOOR WOENSDAG 12 DECEMBER. Hilversum, 301 M. VARA-Uitzending. 8.00. Gr.pl. 9.30: P. J. Kers: Onze keu ken 10.00Morgenwijding VPRO 10.15: Voor Arb. in d. Continubedr.: Dr. H Brugmans en Gr.pl. 12.00: De Zon nekloppers o.l.v. C. Steyn 12.30: Gr.pl. 12.45: Orvitropia o.l.v. J. v. Horst 1.30 Hoborecital B. Blez 1 45—2.00: Gr.pl. 2.15: Kniples 3.00: Voor de kinderen 5.30: De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn 6.00: Orvitropia o.l.v J. v. d. Horst 7.00: Sportpraatje 7.20: Vioolrecltal H. Wiggelaar 7 40: Voor het platteland 8.00: Herh SOS-Ber, 8.03: Gr.pl. 8.15: „Rebel uit liefde", operette v Fried- mann. Schlagerpotpourri m.m.v. de Flie refluiters o.l.v. Friedmann, en solisten 9.15: Declamatie Janny van Oogen en Gr.pl. 9.45: Vaz Dias en VARA-Varia 10.00: Gr.pl. 10.4512.00: Gr.pl. Huizen. 1375 M. NCRV-Uitzending. 8.00; Schriftlezing en meditatie 3.15 9.30: Gr.pl. 10.30: Morgendienst o.l.v. Ds. J. W. Essellnk 11.00: Ensemble v. d. Hirst 12.15: Gr.pl. 12.30: Vervolg en sembleconcert 1.30: Gr.pl. 2.15: Zang door E. de Haas (sopraan), a d. vleugel H. Laguna-del Valle 3.003.45: Chr. Lec tuur 4.00: Orgelconcert F. Kloek 5.00: Kinderuur 6.00: Landbouwhalfuur 6.30: Afgestaan! 7.00: Ned. Chr. Pers bureau 7.15: Gr.pl. 7.30: Technische causerie 8.00: C. J. P. Kuipers: Omroep- vereenigingen; Radiocentrales 8.15: Arn- hemsche Orkestvereen. o.l.v, J. Spaander man 8.55: Dr. J. N. Voorhoeve: De Ho- moeopathlsche Therapie 9.25: Vervolg cuncert, m.m.v. W. Andriessen (piano) 10.20: Vaz Dlas 10.30—11.30: Gr.pl. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50: Mor genwijding 11.05: Lezing 11.20. Gr.pl. 11.50: Voor de scholen 12.05: Orgel spel Q. MacLean 12.50: Chr. Manning en zijn orkest 1,50: Gr.pl. 2.25: Voor de scholen 3.15: Pianorecital K. Fen- ton 3.35: Sted. Orkest Bournemouth o. 1 v. R. Austin, m.m.v L. Howel! (cello) 5 05: Het Mac A:thur Kwintet 5.35: BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall 6.20: Be richten 6.50 en 7 05: Lezing 7.25: Oude muziek voor strijkkwartet 7.50: Spaar.sche muziek door het Orquesta His- panlca 8.35: Concert-Inleiding 8.a0: BBC-Aymphonle-oikert o v. Boult, m.m.v. C. Ficsch (viool) 1115' Voordracht 11.2012.20: Jack Hilton en zijn Band. Radio-Paris, a642 M. 7.20 en 8.20: Gr .pi. 12.35: Goldy-o_kest 8.20: Con cert mm.Y kwartet, piano, zang en decla matie 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20: Con cert uit rest. „Ritz" 2.20: Gr.pl. 2.50 —4.50: L. Preii's orkest 7.20: Délibes concert o.l.v. Reesen 7.50: Gr.pl. 8.00: Radiotooneel 9.35: Symphonieconcert o. l.v. Reesen 10.20—11.20: Kerstgroeten naar Groenland. Keulen. 456 M. 5 20: Gr.pl. 6.35: Omroepkwlntet 11.20: Uit Leipzig: Or kestconcert o.l.v. Roth 12.35: Bioscoop orgelconcert J. Schafgans 3.15: Uit Frankfort: Gevar. programma 6.20: „Das Uberbrettl", o.l.v. Baumgarten 8 00. Zang 8.30: v. d. Deutschlandsen- der: Omroeporkest o.l.v. Lindner, en Erna Berger (sopraan) 9.5011.20: Orkest concert. Rome, 421 M. 8.05: Opera-programma Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20; Grpl 1.302.20: Salonorkest o.l.v. Wal pot 5.20: Orgelspel 6.35: Cellorecital 7.05: Gr.pl. 7.35: Dito 8.20: Om roeporkest o.l.v. André 9.20: Radiotoo neel 10.30—11.20: Gr.pl. 12.20: Sa lonorkest o.l.v. Walpot 1.302.20: Gr. platen 5.20: Symphonieconcert 6.35: Gr.pl. 6.50: Pianorecital 8.20: Voor oud-strijders 10.30— 11.20: Gr.pl. en harmonicamuziek. Deutschlandscnder, 1571 M. 8.00: Stun- de der jungen Nation: „Deutsche Helden- lieder" 8.30: Marschen en walsen d. h. Omroeporkest m.m.v. E. Berger (sopraan) 9.20: Berichten 9.50: Radiopraatje 10 05: Weerbericht 10.20—11.20: Dans muziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 12 December, lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Huizen van 824 uur. 3e programma: 8.0012.20: Een der Duitsche zenders 12.2014.20. Brussel Fr. 14.20—15.20: Kalundborg 15.20— 17.20: Keulen 17.20—19.20: Brussel Fr. 19.20—20,30: Luxemburg 20.3021.20: Deutschl.sender 21.2022.20: Brussel Fr. 22.20afl.: Stuttgart. 4e programma: 8.05: Luxemburg 8.20 8.50: Parijs Radio 11.0515.35: Lon end Reg. 15.35—18.20: Droitwich 18.20—19.20: Boedapest 19,20—20.50: Londen Retg. 2060afl.: Droitwich. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; in de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. WASSENAAR. Op de in „Zomerzorg" te Leiden ge houden propaganda clubwedstrijd van de Nederlandsche Kennelclub „Cynophilia" was de beste hond van de match de bou vier Fresco Bea van Maarland, elg. R. A. van Holthoorn alhier. o ZEVENHOVEN. De heer J. Slingerland L. Szn. t Alhier is na een zeer langdurig lijden overleden op 35-jarigen leeftijd de heer J. Slingerland L. Szn., in leven gemeente ontvanger alhier. o 3—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7