LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Bkd Dinsdag 11 December 1934 UIT DE RIJNSTREEK. alphen. alkemade. bodegraven. boskoop. hazerswoude. koudekerk. leiderdorp. noorden. waddinxveen. woubrugge. zwammerdam. haarlemmermeer. katwijk. GEMEENTERAAD. AGENDA. Het ten nadeele van mej. T. Br. in de Hooftstraat alhier gestolen damesrijwiel, werd onbeheerd teruggevonden aan den H Rijndijk onder de gemeente Hazers- woude. Hier ls het rijwiel teruggevonden, staande tegen een boom. De dader, die blijkbaar geen kans heeft gezien het van de hand te doen, ls echter onbekend ge bleven. Door J. v. Z. werd bij de politie aan gifte gedaan van het feit, dat hij mishan deld is door zekeren B De politie zal proces-verbaal opmaken. De Zaterdag ten bate van het plaat selijk crisis-comité gehouden straatcollecte heeft ruim f. 70 opgebracht. Een dochtertje van Van Sch. in de Hugo de Grootstraat, dat uit een poort kwam, werd in genoemde straat aange reden door een vrachtauto van v. L. Het kind viel, kreeg eenige verwondingen en verloor eenige tanden uit zijn mond. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Catharina Lidwina, d. v L. Dobbe en A. J. A. van der Hoorn Petrus Gerardus. z. v. K. van Veen en G. Albers Engelina Maria Wilhelmina, dr. van C. J. Verlaan en J. P. van der Geest Johanna Cornelia, d. van A. J. Schoo en E. W. M. de Koning. Overleden: Wijntje Koek. 77 J., wed. van P. van der Zwet. Jaarvergadering „Ijsvermaak". De IJsclub „Ijsvermaak" te Nieuwe We tering hield haar jaarvergadering in het café van den heer Van der Knijff. onder voorzitterschap van den heer L. van Ak keren. Aanwezig 31 leden. Na een wel komstwoord van den voorzitter, werden de notulen door den secretaris, den heer J. Eekman, voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. De penningmeester, de heer Otto, bracht een financieel verslag uit der vereeniging, waaruit bleek, dat de vereeniging een ba tig saldo van f. 190.20 heeft. De boeken en bescheiden werden nagezien door de hee- ren P. Vis en N. Spring in 't Veld en in orde bevonden. De voorzitter dankte den secretaris en den penningmeester voor de vele verdiensten, die zij reeds zoovele ja ren aan de vereeniging hebben bewezen. De periodiek aftr. bestuursleden, de hee- ren N. Haazebroek, J. Eekman, J. van Eg- mond en M. Jansen, werden op voorstel van den heer M. Spring in 't Veld bij ac clamatie herkozen. Na mededeelingen van den voorzitter aangaande de kinderfeesten en de finan ciën, werd van de rondvraag gretig ge bruik gemaakt, waarna de voorzitter de leden dankte voor de goede samenwerking en de vergadering sloot. Hierna vond nog een gratis verloting plaats van carbonade en sigaren. Alle aanwezigen konden alzoo met een prijsje huiswaarts keeren. In den loop der maand November werd ter secretarie aangifte gedaan van de volgende slachtingen: Bedrijfsslaclitingen: 13 runderen, 29 varkens, 1 nuchter kalf en - schaap. Huis- slachtingen: 29 varkens, 2 runderen en 1 geit. Noordslachtingen: 8 runderen en 11 schapen. Ingevoerd werd 38 K.M. vleesch. Aan keurloonen werd in totaal ontvan gen f. 355. Alhier staan 98 personen als werk zoekend ingeschreven, gesplitst in de na volgende groepen: Landarbeiders 69, bouw vakarbeiders 11, metaalbewerkers 2, half- tuinders 8. steenfabrieksarbeiders 1 en di verse arbeiders 7. Het vorig jaar bedroeg het aantal op gelijken datum 214. Bij de van Rijkswege gesubsidieerde werkverschaffing zijn momenteel 70 ar beiders geplaatst. o VERZAKKING DER NED. HERV. KERK. Onderzoek in vollen gang. Reeds geruimen tijd vertoont de Ned. Herv. Kerk zakkingsverschijnselen. Men vreesde gevaar voor de zware eiken balken, die de hooge muren van het koor ver binden .Een proef wees uit, dat in een jaar tijds een afwijking van 5 cM. was ont staan. Op sterken aandrang van den Bur gemeester, die den toestand gevaarlijk achtte voor de veiligheid der kerkgangers, heeft de kerkvoogdij een onderzoek inge steld. In het inwendige van de kerk ls een steigerwerk gebouwd tegen den Noorde lijken koormuur en is de eerste koorbint die de afwijking vertoonde, gestut. Daarbij bleek dat deze balk in den loop der eeuwen al eens hersteld was door er een nieuw stuk aan te zetten, dat in den dikken muur was ingebracht. Nu de afwijking was gekomen, bleek inderdaad een groot gevaar aan wezig. omdat het gelaschte gedeelte dreigde vaneen te gaan en dan zou vrij zeker een afbreken en neervallen van de balk gevolgd zijn. Intusschen is de hulp van den architect van de vereeniging van kerkvoogdijen geraadpleegd; deze achtte een onderzoek naar de fundamenten noo- dig. Daartoe graaft men thans een kuil op de Oude Markt, waarna dezer dagen het nader onderzoek zal volgen. Vervolgens is gebleken dat in den loop der vorige eeuw een steunbeer van het koor is weggebro ken om een doorgang te maken van de consistoriekamer naar de Kerk. Juist op deze plaats is thans de verzakking ont staan .De gevel aan de Markt heeft men, eveneens in de vorige eeuw weggebroken en de 70 c.M. dikke muur vervangen door een „éénsteensmuur", om daardoor een bank méér in de kerk te kunnen plaatsen. Ook deze muur scheurt nu onder den druk van het koor en zal wel vernieuwd moeten worden. Het belooft een zwaar werk te worden en een geduchte post op de reke ning van de kerkvoogdij. Ingesteld is een commissie voor den Bazaar van de Chr. Wijkverpleging. Deze bestaat uit mevr. Karssenv. Muiswinkel, presidente; K. J. Kooij Czn„ secretaris, mevr. v. Beek—Kooij, penn. en mevr. Bate laan—Lammens. Onze plaatsgenoot, drs W. A Nell, theologisch student aan de Rijksuniversi teit te Utrecht, deed in de Pieterskerk aldaar, onder voorzitterschap van prof Brouwer zijn voorstel De kerk was vrij goed gevuld, voor een belangrijk deel met Bodegraafsche kennissen en vrienden van den Jongen candidaat. DE A.S. BLOEMENTENTOONSTELLING. -Grootsche plannen voor April 1935. Uitgenoodigd door het bestuur van de tentoonstelltngvereeniglng ..Boskoop" had in hotel Klaassen een vergadering plaats welke door het tentoonstellingbestuur in hoofdzaak was belegd om het een en ander bekend te maken omtrent de plan nen vorderingen, in verband met de a.s. bloemententoonstelling, die gelijk gemeld alhier van 10 tot en met 24 April a.s. ge houden zal worden. De heer J. H. v Straaten v Nes, voorzit ter der tentoonstellingvereeniging sprak een inleidend woord. Spreker deelde mee dat de a.s. tentoon stelling die van 1911 zal evenaren doch in een anderen vorm. De directe aanleiding voor het houden dezer tentoonstelling is de ingebruikneming van den spoorlijn Gouda- Boskoop-Alphen waardoor het den bezoe kers gemakkelijk wordt gemaakt de exposi tie te bezoeken. Doch ook een tweede be doeling ligt hieraan ten grondslag, nl. om de Regeering te laten zien, wat Boskoop kan presteeren. doch vooral om te doen uitkomen hoe dringend noodig het is om Boskoop te helpen, wil deze nijvere plaats niet ten gronde gaan, hetgeen volgens spr. alleen mogelijk is, wanneer een groot sur plus door de regeering wordt afgekocht voor het stichten van een groot nationaal park. Het aantal inzendingen voor de as. ten toonstelling is zeer belangrijk, aldus spr., zóó zelfs, dat er vermoedelijk ruimte te kort zal zijn. De tentoonstelling zal gehouden worden in het gebouw „Flora" tegenover het Sta tion, met een tijdelijk daaraan grenzend te stichten gebouw van 100 M. lang en 33 M. breed. De stijl der tentoonstelling zal zijn: Boschbeplanting, waarin sparreboomen en tevens sierlijke vergezichten, terwijl het terrein in het bijgebouw heuvelachtig zal worden aangelegd, met daar tusschen een rijke verzameling getrokken heesters, zoo als Rhododendrons, Azalia's, Japansche Acer, in het algemeen heesters en ten deele ook rozen, coniferen enz., terwijl aanwinsten van de laatste jaren en nieu wigheden evenmin zullen ontbreken. In het bijgebouw waarin lanen zullen worden gemaakt, worden tevens op ver schillende punten gezellige zitjes aange bracht. terwijl naar schatting circa 2 a 3 duizend bezoekers in het gebouw onder gebracht kunnen'worden. De heer Van Straaten van Nes, die ook de organisator is geweest van vorige met succes alhier gehouden bloemententoon stellingen en aan wien dus dat werk vol komen is toevertrouwd, betoonde zich voor de komende tentoonstelling, waarvan de medewerking van de regeering en ge meente verzekerd is. zeer enthousiast Spr. deelde nog mede, dat de bekroning door een internationale jury zal plaats vinden en dat ook voor buitenlandsche nieuwigheden op de a.s. tentoonstelling eén plaats zal worden ingeruimd. De tentoon stelling zal ook een zakelijk karakter dra gen, daar er onder toezicht van het be stuur gelegenheid zal zijn, dat de bezoe kers een bloeiende plant of plant in pot mede kunnen nemen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Kramer en S. Lange- veld. Geboren: Geertje, d. v. D. Visser en J. v. Oosten Johanna Aria, d. v. J. G. v. Pelt en C. M. P. v. Maaren Gijsbertus Simson, z. V. B. H. Houtman en J. C. A. Meewezen Antonius Franciscus, z. v. C. Kompeer en M. G. v. d. Berg. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgen v.m. te 10 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van de Tentoonstellingsver- eeniging „Boskoop" tot deelneming in het Waarborgfonds van een te houden ten toonstelling. 3. Voorstel tot wijziging van de geldlee- ningsovereenkomst. tot het aangaan waar van in de voorgaande vergadering werd be sloten. 4. Voorstel tot het aangaan van een tij delijke rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 5. Rapport der Commissie inzake het on derzoek van de begrooting van het Water bedrijf en van de Gemeente, dienst 1935. 6. Begrooting van het Waterbedrijf voor het dienstjaar 1935. 7. Begrooting van de gemeente voor het dienstjaar 1935. 8. Voorstel inzake de verhuur van de woning nevens het Raadhuis. 9. Voorstel tot ondershandsche verhuur van de conciërgewoning boven het Raad huis. 10. Voorstel inzake ondershandsche ver huur van het voormalig tolhuis. 11. Voorstel tot het aangaan van een regeling in betrekking tot de Ziekenfonds premie. verschuldigd door de steuntrek kende werkloozen. 12. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op den keuringsdienst van vee en vleesch. 13. Voorstel tot wijziging van de begroo ting dienst 1934. Tot bestuurslid van de Hulpvereeni- ging van den Ger. Zendingsbond is in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. Zwemstra, gekozen de heer A. A„ Matze. Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders. Op de bovenzaal van het café De Bruin werd eer. propagandafilm vertoond door den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transpor: -arbeiders. De bijeenkomst werd geopend door den heer G. P. de Jong, waarna door den heer Oosterbos uit Den Haag een aanschouwelijk beeld gegeven werd van verschillende bedrijven in ons land. Ten slotte werd nog een propaganda- woord gesproken. Ter voorziening in de vacature wegens het vertrek van den heer J W. Kwakernaak werd als voorzitter van den Lagewaard- schen polder gekozen de heer J. Koot. Loop der bevolking. Vertrokken: C. v. d. Bijl n. Lelden, Ma- riënpoelstr. 27 C. C. Verbrugge en gez. n. Lelden, O.-Vest 191. G. J. Rooda, n. Leiden, Zoeterwoudsche-Singel 75 M. J. Giesbert en gezn. Lelden, Bronkhorst- straat 9 K. Wassenaar en gez., n. Lei den, Nipponstr. 35 G. Boers, n. Lelden, Kruisstr. 27 A. G. v. Osnabrugge, n. Ermelo A. v. Klaveren, n. Ede, Schaap- weg 3 A. P. v. d. Be{g, n. Lelden, Was- straat 32. Gevestigd: A. G. van Rhijn, v. d. Valk Boumanweg 46 E. Kindt, Hoofdstr. 104 inw. J. S. Kooreman en gez., Kastanje- laan 8 H. Kleywegt, v. d. Valk Bouman weg 28 inw. H. v. d. Veld en gez., Kas- tanjelaln N. C. v. Malssen, Hoogm.weg 7 J. Dreef, Jaagpad 4 W. J. Slrach en gez., Konlngstr. 53 G. Weynen, Hoofd straat 28 inw. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: N. C. Vobrma j.m. 27 j. en Ch. Bosschaert Jd. 22 J. Overleden: J. Sickman, echtgenoot van E. M. Sijtsema, 28 j. o De gehouden collecte in de Geref. Kerk voor Evangelisatie in N.-Brabant en Limburg bracht op de som van f. 3.221/». Tot Ouderling bij de Geref. Kerk ls gekozen de heer B. Rademaker en tot Diaken de heer P. Boer. De gasprijs verlaagd. Door den lagen prijs van de petroleum werd dit product een ernstige concurrent van de gasfabriek, vooral in arbeidersge zinnen. De prijs van het gas was hier altijd laag, doch is thans wel de laagste in Ne derland. De gemeenteraad besloot nJ. hem nu te brengen op 4 oent per meter bij een vastrecht van f. 2 per maand. Afgewezen. Het bestuur van de tentoonstellingsver. „Boskoop" vroeg den Raad voor f.500 te willen deelnemen in het waarborgfonds voor de komende tentoonstelling. Met groote meerderheid van stemmen besloot de Raad daarop afwijzend te beschikken. Aan den heer N. Exalto ls op zijn verzoek met ingang van 1 Januari a.s. eer vol ontslag verleend als opzichter van den Zuidplaspolder. In zijn plaats is benoemd de heer J. W. Schuddebeurs, thans assi stent-opzichter bij genoemden polder. Aan het postkantoór alhier werd ge durende de maand November '1.1. ingelegd f.7359.74 en terugbetatdd f. 3763.46. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4135. De meisjesvereeniging .Draagt el kanders lasten", hield een geldinzameling bij leden van de Ned.-Herv Gemeente, om het mooie werk van barmhartigheid voor een volgend jaar voort te kunnen zetten. Deze poging werd met succes bekroond; in totaal werd ontvangen f.282. De maandelijksche collecte in de Ger. Kerk voor de nieuwe kerk heeft oogebracht f. 11118. o De ingebruikstelling van den molen in den Veenderpolder. In vervolg op ons verslag van gisteren omtrent den molen in den Veenderpolder vernemen wij nog dat jhr. van Rijcke- vorsel zijn vreugde heeft uitgesproken over het feit dat de Dekkermolen gesta dig meer en meer wordt toegepast en dat dit reeds de tweede geheel verdekkerde molen in de provincie Zuid Holland was. Vervolgens sprak dr. lr. van Konijnen burg zijn dank uit voor de woorden door den secretaris tot hem gesproken doch moest hiervan een groot deel endosseeren op lr. Pleiffer, landbouw-conosulent te Utrecht, die een onderzoek had ingesteld naar de bodemgesteldheid en de" water gangen van den polder. Daarna releveerde de burgemeester van Woubrugge hoe het Veenderpolderbestuur alles in het werk had gesteld om tot verlaging van polder- lasten te komen, doch ook daarbij een open oog heeft gehad voor de omgeving om deze met een zoo vlugge echt Holland- sche molen te sieren. Tenslotte sprak het Tweede Kamerlid, de heer M. P. v d. Weij- den. Deze wees er op, hoe door dit systeem van bemaling een economisch beteren tijd voor de polders moet aanbreken. Deze windbemaling vindt meer en meer ingang, omdat een lastenverlaging voor de polders in de toekomst niet uit zal blijven. De heer Dekker, uitvinder van den molen, bTacht dank aan de ingelanden van den Veen derpolder voor het in hem gestelde ver trouwen en aan de aanwezigen voor hun groote belangstelling. Het bestuur der School met den Bijbel heeft besloten, met het oog op de tijds omstandigheden, het schoolgeld over het thans loopende jaar voor de helft voor rekening van de schoolkas te nemen. Burgerlijke Stand. Overleden: Anna Kroon, 1 Jaar. A.-R. Kiesvereeniging. Onder voorzitterschap van den heer C. van Muiswinkel Mzn., vergaderde de Anti- Rev. Kiesvereeniging. Tot afgevaardigden naar de hulp-centrale te Alphen a. d. Rijn werden gekozen de heeren A. R. Kos ter en J. de Bruin en tot plaatsvervanger de heer A. Graafland. De voorzitter behandelde daarna nog enkele gemeentezaken. Verschillende vra gen daaromtrent werden door hem beant woord. Na de gebruikelijke rondvraag, eindig de de heer A. R. Koster met dankgebed. Inbraak. In een woning aan den Sloterweg ls in gebroken terwijl de bewoners afwezig waren. Een portemonnale en een spaarpot werden van hun Inhoud ontlaan en eenlg geld werd uit de linnenkast ontvreemd. Het ziekenhuis verlaten. De lieer F. Wijfjes te Nieuw Vennep al hier, die eenlgen tijd geleden bij een auto botsing zoo ernstig werd verwond, dat hem geestelijke bijstand moest worden verleend, heeft thans het ziekenhuis mogen ver laten. De IJsclub „Eensgezindheid". In de in café Mes aan den Sloterweg alhier gehouden vergadering van de IJs club „Eensgezindheid", deelde de voorzitter de heer Onkenhout mede, dat deze IJsclub op 6 Januari as. 20 Jaar zal bestaan en bracht in verband hiermede een woord van hulde aan de heeren J v. Willigen. H. v. Leeuwen en J. Smit, die allen weder als bestuurslid werden herkozen. Het voor zitterschap werd weder door den heer Onkenhout aanvaard. Tot onderwijzeres aan de bijzondere school aan de Burgemeester Amersfoordt- iaan te Rijk alhier (hoofd de heer C. A. Kat) is benoemd mej. A. Brinckman te Amsterdam. Vastrecht-tarieven voor gas - Een nieuw schoolgebouw voor de openbare lagere en de Chr. U.L.O.-school. Onder voorzitterschap van burgemeester Woldringh van der Hoop kwam de Raad gisteravond in vergadering bijeen. Afwezig was de heer Meerburg. Na opening met gebed en vaststelling der notulen deed de voorzitter mededee- llng der ingekomen stukken, waaronder missives van Ged. Staten, houdende goed keuring van verschillende Raadsbesluiten. Op voorstel van B. en W. werden de af tredende commissarissen der Gemeente spaarbank de heeren P Haasnoot J.bzn., A. Wassenaar Pzn. en C. Haasnoot Dzn. herkozen. In de vacature A. Kuyt werd gekozen de heer D. F. E. Meerburg. In de vacature in de plaatselijke commissie voor schooltoezicht, ontstaan door het bedan ken van den heer J. van Duyn, werd voor zien door de benoeming van den heer C. Rynsent. Tegen den prijs van f. 2 per M2. werd aan den heer P. van der Waay te Katwijk aan den Rijn verkocht een strook grond voor de perceelen Veereinde 4 en 4a te Katwijk aan den Rijn, ter grootte van 70 M2. Overeenkomstig het voorstel van B. W. en het advies van de aommissle van fabricage ging de Raad.sccoord met een wijziging in de bouwvoorwaarden voor den heer M. van der Plas, waardoor het hem vergund is 9 in plaats van 8 wonin gen te zetten op een door hem gekocht perceel in de Tymstraat-West. Voor den prijs van f. 75 per Jaar werd aan de Gemeentespaarbank een lokaal in het voormalig gemeentehuis te Katwijk aan den Rijn verhuurd. In verband met den afnemenden omzet van gas stelden B. en W. voor de invoe ring van een vastrecht met de volgende tarieven a. f. 3 80 per maand en f. 0.04 per M3.; b. f. 1.80 p. m. en f. 0.05 p. M3 c. f.1.— p. m. en f. 0.06 p. M3.; d. f0.60 p. m. en 10.07 p. M3.; e. f0.30 p. m. en f0.08 p. M3.; f. een algemeene prijs van f. 0.11 per M3. De prijzen zullen gelden zoolang de ge middelde kolenprijs f. 8.franco fabriek bedraagt, wordt deze hooger dan hebben B. en W. de bevoegdheid het tarief in ver houding te verhoogen. Volgens de meest ongunstige raming zal de opbrengst van den verkoop f. 8000 minder bedragen dan thans, stijgt de kolenprijs niet, dan zal de uitgave hiervoor f. 1400 minder bedra gen en zal voor cokes f3000 meer ont vangen worden. De heer B. v. d. Bent achtte het tarief voor de laagste klasse wel wat hoog, de zeer kleine verbruikers zullen er weinig voordeel van hebben, tevens opperde spr. bezwaar tegen de bevoegdheid van B. en W. om de tarieven te herzien. De voor zitter antwoordde hem dat deze clausule uit de bestaande verordening is overgeno men. De heer v. d. Zwan gaf in overwe ging de tarieven verder te verlagen. De heer B. v. d. Bent drong er tevens op aan, de meterhuur en de omzetbelasting te verhalen in verhouding tot het tarief der klasse. Wethouder Veltkamp wees op de moei lijkheden bij de vaststelling der tarieven en sprak de wensch uit, dat algemeen het voordeel hiervan ingezien zal worden door de verbruikers, want velen hunner nemen nog een te gering quantum af Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel aangenomen. Op 20 December 1933 besloot de Raad tot den bouw van een nieuwe school voor bijzonder U.L.O. en sedert enkele jaren is de bouw van een nieuwe school voor open baar L.O. aanhangig. Teneinde de kosten zooveel mogelijk te beperken, stelden B. en W. thans voor over te gaan tot den bouw van een nieuwe school en deze te bestem men voor openbaar L.O. en bijzonder U.L.O. Tevens zal de school een lokaal voor lichamelijke oefening bevatten, met het oog op de kosten vonden B. en W. geen aanleiding te voldoen aan het ver zoek van het bestuur der Christelijke Naaischool te Katwijk aan Zee te harer behoefte in de school een lokaal te doen aanbrengen. Met inbegrip van het afbre ken der bestaande openbare school zullen de kosten inclusief f 5100 voor meubilee ring in totaal f. 56.100 bedragen. De heer Van Tongeren hield een uitvoe rig betoog, gelijk aan dat der jongste be- grootingsdebatten, waarbij hij verschillen de cijfers noemde en concludeerde behou dens enkele gewenschte inlichtingen niet voor het voorstel van B. en W. te kunnen stemmen. Dr. Eikelenboom vroeg of de school eigendom der gemeente blijft en HEDEN. Graanbeurs: Uitvoering „u, y K." 8 uur nam. Nutsgebouw: Bijbellezing van den heei Voorhoeve. 8 uur nam. Morschweg 8 uur nam. 59: Stadsevangelisatie Woensdag. Stadszaal: 2de Volksbijeenkomst. 8 u, n nul Oegstgeest (Pauluskerk): Lezln dr. J. v. d. Spek van Rotterdam, 8'/» u. n.n BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. I „Helden der golven". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uut,| Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam „Cleopatra". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur.| Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No 1 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door-I loopende voorstelling: „Onder valschs vlag". Casino-theater, Hoogewoerd 49.8u.nin.l „De helsche machine". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. 8i/; u nam I „De raadselachtige Mr. X". Zondag nam. 2 uur, 4.15 uur, 7 uur tnl 9.15 u. Woensdag- en Zaterdagnam. 2>l, u De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond: „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Dec, as. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hooee. woerd 171 telef. 602; D. J. van Drlesiin Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wllhel. mlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. vroeg hoeveel de verbouwing der Chr. U.L.O.-school tot lagere school zal kosten. De heer Grimberg betreurde het, dat hel verzoek der Chr. Naaischool werd afgewe zen. De voorzitter achtte het plan van den heer Van Tongeren om de Chr. U.L.O,- school te verbouwen tot openbare lagen en laatstgenoemde school tot Chr. U.L.O.- school wel wat te eenvoudig van voorstel ling. In de eerste plaats is het dc vraag of de U.L.O.-school de openbare lagere school kan bevatten, en bovendien zou de gemeente dan een uitgewoonde school rij- ker worden. Te betwijfelen is het daar enboven of het bestuur der U.L.O.-school genoegen zou nemen met de oude open bare lagere school, die ongeveer 80 jaar bestaat! Wacht men langer met den bouw van een op uitbreiding berekende open bare, lagere school, dan zal er waarschijn lijk heelemaal niets meer van komen. Vol gens dit plan krijgt men twee moderni schoolgebouwen, die de eerste jaren aai alle eischen zullen voldoen. Wethouda Dubbeldam verdedigde eveneens het voor stel van B. en W. Dr. Lodder sloot zich aan bij den heer Grimberg, waar het dl Chr. Naaischool betreft. Wethouder Velt kamp wees er op, dat de Chr. Naaischool voldoende gehuisvest ls en dat de huur hiervan zeer gering ls in vergelijking tot de Visscherijschool en zeer ruim gehuis vest is in vergelijking tot de drukbezochte Teekenschoolalle drie hebben dezelfde rechten. In het algemeen ging spr. dan de ge voerde onderhandelingen, die hem zeei ontmoedigd hebben, na. Reeds eerder war er een zeer goed plan. dat niet tot stand kon komen door de houding van hel schoolbestuur. Doelmatige verbouwing dei openbare school is niet meer mogelijk, het plan van B. en W. is dan ook het goed koopst denkbare met 2 schoolgebouwen it het centrum van het dorp. De heer Vaa Tongeren verdedigde zijn plan, waarmeds naar zijn berekening ongeveer f. 30.00(1 bespaard wordt en de Naaischool in da U.L.O.-school kan worden ondergebracht, Tenslotte kwam de heer Van Tongeren tot een voorstel in dien zin, dat echter geen steun vond. Met de stem van den heer Van Ton geren tegen werd het voorstel van B. en W aangenomen. In verband met de ongunstige uitkom sten van den land- en tuinbouw stelden B. en W. voor evenals over 1933 een re ductie op de pacht te verleenen van 30'/i Conform besloten. Overeenkomstig het verzoek van de coi missie tot het nazien der Gemeentereto ning werd de begrooting 1934 gewijzigd ei voorloopig vastgesteld met een batig saldi op den gewonen dienst van f. 58.627.20 ei een nadeellg saldo op den kapitaaldiensl van f. 17.364.52. In verband met het voornemen van Ge deputeerde Staten om de presentiegelde: voor de gemeenteraden te herzien, steldei B. en W. voor dit college mede te deelei dat ook thans nog een vergoeding van i per vergadering billijk moet worden ge acht. Tevens stelde de voorzitter van hel college van B. en W. voor Gedeputeerd! Staten mede te deelen, dat gezien di steeds toenemende werkzaamheden, di jaarwedde van f. 1000 der wethouders bu- lijk is en het college te verzoeken deze te handhaven, waardoor dus de hierop toe gepaste korting van 5% komt te vervallen De heer Guyt stelde voor het presentie geld te verlagen tot f.2 en voor commisi sievergaderlngen f. 1 te vergoeden, wet houder Veltkamp verdedigde het voorstel van B. en W, om de bestaande toestann te handhaven. Conform besloten. Met enkele wijzigingen in de wlnkelsiur tingsverordening onder intrekking van desbetreffende Raadsbesluit van 8 Novem ber J.l. ging de Raad accoord. Na een onbelangrijke rondvraag wera a vergadering gesloten. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. C. v ,d. Berg van Voorhout, j J. v. Beierenweg 39, naar Voorstr. 35 de Jong, van Amersfoort, Utrechtsen® »r 247 naar Fr. v. Rhoonstr. 19 M. L d. Maat, v. Amsterdam, Staterweg naar v. d. Piaskade 1 I. v. d. Zwan. v- Noordwijk, Plet Heinstr. 30, naar Louweswii 15 J. M. v. d. Stappen v. Oss, Katwukj^'j

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6