LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 11 December 1934 LAATSTE BERICHTEN STADSNIEUWS. BINNENLAND. BEUBSOVERZICHT RECHTZAKEN. V1SSCHERIJBER1CHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 751. Hedenmiddag 3 uur: 752. telegrafisch weerbericht |t> h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. Hoogste stand 765.9 te Riga. Laagste stand 725.5 te Relkjavlk. Verwachting tot den avond van 12 Dec.: Izwakke tot matige tijdelijk wellicht toe- liemende Z.W. tot Z.O. wind. Betrokken 1st zwaar bewolkt. Waarschijnlijk eenlge (regen. Weinig verandering in temperatuur. buiteneandsch weerbericht. Ijledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De toestand blijft beheerscht door de »te depressie bij IJsland, die iets af- maar weer versterking uit het Zuld- testen kreeg. De secundaire depressie, die llsteren over Frankrijk lag, trok met veel •gen over het Oosten van ons land; thans idert een nieuwe daling In de Golf van iBiscaje. De hooge drukking in het Oosten |iam weer iets af. De vorst is geheel uit andlnavië verdwenen en in Polen afge- lijmen. Elders is over het algemeen de mperatuur gedaald. Aan de Schotsche iist stormt het uit Zuid Zuid-West, bij let Kanaal waait het stormachtig uit uid, aan de Noorsche kust krachtig uit uid. Op het vasteland is het kalm weer, |ist veel betrokken lucht en mist. Voor lopig is toenemende wind met vrij zacht •er te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.7V» gr. C. (45 gr. F.) 12 uur 's midd.: 8 gr. C. (46 gr, F.) 3 uur nam.: 8 gr. C. (46 gr. F.) IOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. I Voorm. te 7 u. 36 min.; nam. te 8 u. 04 binuten. licht op voor fietsers e.a. Dinsdag: 4.17 nam. tot 7.30 voorm. maans- op- en ondergang. 11 Dec.: op: 11 u. 27; onder: 21 u. 50. TERAARDEBESTELLING VAN MR. H. A. SYPKENS. Groote belangstelling. I Onder groote belangstelling is heden- biddag op de begraafplaats nabij het poene Kerkje te Oegstgeest het stoffe- |-,k overschot ter aarde besteld van den mr. H. A. Sypkens, in leven rent eester van het Hoogheemraadschap van ptijnlandondervoorzitter van het Genoot- „Mathesis Scientiarim Genltrix", Iwdbestuurslld van de Ver. „De Ambachts- pool" en oud-lid van de Commissie van Ifeicht op het M.O. 1 Onder de vele aanwezigen op den doo lakker bevonden zich o.m. de rector- ugnificus der Universiteit, prof. dr. W. |m der Woude en de secretaris van den ademischen Senaat, prof. mr. A. S. de ecourt; de dijkgraaf mr. P. A. Pijn- Juer Hordijk en de secretaris van Rijn- Ptd, mr. J. J. Slagter, alle hoogheem- ljen, het geheele personeel van het |3iinlandshuis en de technische ambte- sten van den buitendienst; de heeren F. Niels en mr. H. R. Goudsmit, namens fit college van commissarissen der Leid- lie Hulpbank; het bestuur van „Mathe- vertegenwoordigd door de heeren tl. dr. W. H. Keesom, voorzitter; mr. 1 Goudsmit, secretaris en ir. Jos. M. fatemaker, penningmeester en de heeren JjW. j. Modderman, ir. F, C. Rauwenhoff, Heringa, bestuursleden, benevens de «ren prof. dr. W. J. de Haas en W, van 1 Laan als'oud-bestuursleden, de dlrec- i® der school ir. Verwijs en vele Tsaren. [Voorts de heeren ir. Rademaker en Otto, Jistuursleden en Kuijntjes, directeur van |;i Ambachtsschoolprof. dr. L. Knappert; Predikanten Nauta, Hennemann en ,-bsen Schoonhovenprof. mr. R. P. Cle- Jflnga namens het bestuur van de Ver. I;'- bevordering van den bouw van werk- Tir.swoningen; dr. J. C. Schalkwijk, l-recteur van de Gem. H.B.S., mej. dra. J. Ijjan Hoorn, directrice van de H.B.S. voor («elsjesdr. D. A. H. van Eek, oud-conrec- I:* van het Gymnasium; dr. J. W. C. Goet- Ijt. oud-directeur van 's Rijks Her- Juin, notaris M. J. Bon, notaris Ooe- fin, mr. Paulus van Pauwvliet, directeur 9® Incassobank. ir. Dalhuizen, w. i.; de |Jr H. A. Gregory, gep. kapitein-ter-zee, R».W. Brouwer en vele anderen. I «bat de kist met het stoffelijk over- Is'! in de kerk was gedragen, werd al- Iprst het woord gevoerd door een broer Ij Pen overledene, die erop wees, I, zijn broer zijn goed hart, ge- l;J verstand en fijne zorgvuldigheid IS!' Sewijd aan vele en velerlei belangen, hem werden toevertrouwd. In den ljbliekring was hij iemand, wiens nage- -'cnis wij grootelijks dankbaar zullen ■Jen Tot de kinderen van den overle- l'J kegt spr.: volgt het voetspoor van ■'".vader en gij zult een innigen harte- J® van hem verwezenlijken. I;? dijkgraaf van Rijnland, mr. P. A. ■'•■acker Hordijk, zeide dankbaar te zijn I,' (re gelegenheid om namens bestuur I. ambtenaren van Rijnland een woord ■^Afscheid te mogen spreken. Gedurende meer dan 27 Jaar heeft de overledene zijn volle werkzaamheid ln dienst van het hoogheemraadschap gesteld. Die taak is geleidelijk verzwaard en heeft vooral de laatste jaren veel van uw krachten ge vergd. Tot het laatste oogenblik hebt gij trouw op uw post gestaan en nog op uw ziekbed waart gij vervuld van uw taak voor Rijnland. Spr. schetste den overledene verder als een eenvoudig en bescheiden mensch met een trouw cn eerlijk hart; die wars was van alle IJdel vertoon, maar een hooge opvatting had van de begrippen eer, moraal en fatsoen. Zóó, aldus spr., hebben wij achting en vriendschap voor u gekre gen, en zóó zullen wij u blijven gedenken. Spr. eindigt met woorden van dank voor alles, wat de heer Sypkens voor Rijnland heeft gedaan en voor de vriendschap, welke hij aan velen heeft bewezen. Prof. dr. Keesom, voorzitter van het ge nootschap M.S.G. vertolkte namens het bestuur en school de gevoelens van dank baarheid. Spr. herinnerde eraan hoe de heer Syp kens in 1912 den heer van Wamelen als secretaris opvolgde en zich al spoedig deed kennen als Iemand, die bezield is voor het goede doel en die zijn taak op een voor beeldige wijze opvatte. Met onverdroten ijver en innige toewijding heeft hij gedu rende een lange reeks van jaren de be langen van het Genootschap behartigd en de school helpen uitbreiden. Kort geleden heeft de thans ontslapene het secretariaat neergelegd, maar gelukkig bleef hij door zijn verkiezing tot onder-voorzitter voor onzen kring behouden. Thans zullen wij ook daar zijn adviezen moeten missen. Spr. besluit met de verzekering, dat be stuur en leeraren mr. Sypkens in groote dankbaarheid zullen blijven gedenken. Hij ruste in vrede. De plaatsvervangend rentmeester, de heer A. J. den Hollander, zelde gedurende meer dan 27 jaar op de meest vriend schappelijke wijze met den heer Sypkens te hebben samengewerkt. Zijn eerlijk, open karakter en vele andere goede eigenschap pen maakten, dat hij bij het geheele per soneel van hoog tot laag in groot aanzien stond. Hij heeft zijn taak vervuld op een wijze, welke boven allen lof verheven is. Spr. wenscht de weduwe en kinderen toe, dat zij den moed en de kracht mogen vinden om dit zware verlies te dragen. Persoonlijk blijft spr. in hooge mate dank baar voor de ondervonden vriendschap. Ir. P. Hoogenboom schetste den over ledene als iemand, die zich met hart en ziel aan zijn werk en aan zijn gezin gaf en daarnaast nog gelegenheid vond om op maatschappelijk gebied veel nuttig werk te doen. Ook deze spreker dankte voor de onder vonden vriendschap. Tenslotte dankte prof. mr. R. P. Cleve- rlnga voor alles, wat de overledene ook gedaan heeft voor de Ver. tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen. Ds Jansen Schoonhoven las vervolgens een Psalm voor: „Gedenk, o Heer, hoe zwak ik ben" en bad het „Onze Vader". Hierna werd de met kransen en bloem stukken overdekte baar met het stoffelijk overschot grafwaarts gedragen en aan den schoot der aarde toevertrouwd. Een familielid dankte voor de betoonde belangstelling en het hartelijk medeleven. o „DE PRINCEVLAG". Onder presidium van zijn voorzitter, Overste W. van der Vlerk te Overschie, heeft het Hoofdbestuur van „De Prlnce- vlag" eerst alleen, en daarna met de afge vaardigden der afdeeling te 's-Gravenhage vergaderd. Uit het verslag van den secre taris bleek, dat de afdeelingen zich in toenemenden bloei mogen verheugen. Inzake een voorstel om tot uitgave van een maandblad te komen werd een com missie benoemd, bestaande uit de heeren C. S. Heerma van Voss te Amersfoort, mr. J, H. C. Kok te Schiedam en de alg. secre taris dr. M. H. A. van der Valk te Hille- gersberg om een definitief voorstel op de eerstkomende vergadering in te dienen. Het plan werd ook besproken om volgen den zomer een landdag in Gelderland te houden, waarbij verschillende sprekers het woord zullen voeren. o BRAND. Te Spijkerboor (gem. Anloo) is door onbekende oorzaak de boerderij der erven J. Hamminga afgebrand. De bewoners kqnden zich met moeite redden. Eenige kippen, 4 varkens en een pink kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. BOND VAN COÖPERATIEVE ZUIVEL- VERKOOPVEREENIGINGEN. Gistermiddag is in hotel Terminus te Utrecht de algemeene vergadering gehou den van den Bond van Coöperatieve Zui- velverkoopvereenigingen, onder voorzitter schap van den heer T. Wassenaar. Met algemeene stemmen werd de Coöpe ratieve Producentenvereeniging „De Pro ducent" te Gouda, toegelaten als Ud van den Bond. Naar aanleiding van de ver schillende besprekingen werd een motie aangenomen lhzake een eventueele mono polie-vorming. waarin de vergadering van den Bond van Coöperatieve Zuivelver- koopvereenigingen, omvattende 265 coö peratieve- Zuivelfabrieken en 350 zelf ka zende boerenbedrijven. Het bestuur opdraagt al het mogelijke te doen om de betrokken instantie van het ondoeltreffende van een dergelijke rege ling te overtuigen en als haar meening te kennen geeft dat alle te nemen maat regelen de strekking moeten hebben den afzet te verruimen en de bestaande good will voortspruitende uit het intense vriend schappelijke verkeer met de afnemers en met de handelsmerken te behouden. DE CRISIS-ACCOUNTANTSDIENST. De Minister van Economische Zaken heeft den Crisis-Accountantsdienst op nieuw georganiseerd. Naast den directeur den accountant drs. M. de Bloeme is be noemd tot adjunct-directeur den accoun tant P. Tadema, terwijl gevormd zijn drie afdeelingen: controle, comptabiliteit en efficiency en investigations, waarvan de leiding respectievelijk is toevertrouwd aan den accountant Ph. Keiler, den accoun tant drs. J. A. M. F. Lindner en den ac countant drs. G. F, Vromans. NEDERLANDSCHE TROEPEN NAAR HET SAARGEBIED. DEFINITIEF BESLUIT ONZER REGEERING. Naar wij vernemen, heeft de Neder- landsche regeering definitief besloten ge volg te geven aan de uitnoodiging van den Raad van den Volkenbond om een Neder- landsch contingent te zenden voor een internationale troepenmacht voor hand having van de orde in het Saargebied voor, tijdens en na de volksstemming. Dit contingent zal bestaan uit mariniers met officieren en kader, ten getale van pl.m. 250 man. Als vertegenwoordiger van Nederland ln het sub-comité, hetwelk binnen zoo kort mogelijken tijd maatregelen zal moeten bestudeeren betreffende de organisatie en weekwijze van de internationale troepen macht, en dienaangaande voorstellen zal moeten doen, is aangewezen generaal- majoor J. J. C. baron van Voorst tot Voorst, commandant der vierde divisie. Hem zal vergezellen kapitein der mari niers W. A. J. Roelofsen. Bij de bespre kingen van het subcomité zal het tijdstip van het vertrek van het contingent naar het Saargebied omstreeks Kerstmis nader worden vastgesteld. De bereidverklaring van Nederland zal ter kennis van den Volkenbond worden gebracht in de Raadszitting, welke heden zal plaats hebben door onzen permanen ten vertegenwoordiger bij den Volkenbond, den heer mr. C. ridder van Rappard, bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minis ter te Bern. Hedenmorgen ls met den trein van 7.35 uur uit Den Haag vertrokken een deta chement mariniers ter sterkte van 60 man onder bevel van den Kapitein der Mari niers M. R. de Bruyne, naar Rotterdam om van daar uit via Frankrijk naar het Saargebied te vertrekken. De stemming onder de troep was uitstekend. PROTESTVERGADERING VAN SPOORWEGPERSONEEL. llede van den lieer Moltmaker. In den Haagschen Dierentuin is vandaag een zeer druk bezocht demonstratief con gres van spoorwegpersoneel gehouden, uit gaande van de drie groote organisaties van spoorwegpersoneel. De bedoeling was te protesteeren tegen de houding van den Minister van Waterstaat tegenover het spoorwegpersoneel. Onderscheidene soc.- dem. en katholieke Kamerleden waren tegenwoordig. Voorzitter was de heer H. F. Timmer mans, secretaris van „St. Raphael", die het woord gaf aan den eenigen inleider, den heer P. Moltmaker, voorzitter der Ned. Ver. v. Spoorwegpersoneel. Met moeite aldus spreker is er overeengekomen, een loonsverlaging te aanvaarden. Thans heeft de minister ech ter aan de directie voorschriften gegeven aangaande een nieuwe loonsverlaging. De minister mist daartoe de bevoegdheid. Reeds 29'/! pCt. is van de loonen afge nomen. De loonen van het werkplaatsper- soneel zijn nog eens extra naar beneden gegaan. HiertegenoveiJ zijn de diensttij den zeer verlengd. De arbeid is daarnaast geïntensiveerd. De promotiekansen zijn sterk verminderd. Het spoorwegpersoneel heeft dus zijn aandeel betaald. Spr. achtte het een bezwaar, dat de minister wel gedurende twee jaren de positie van 't personeel kon garandeeren, maar daaraan als voorwaarde stelde, dat er volledige overeenstemming tusschen de organisaties zou zijn. Twee onbeteekenen- de groepen verklaarden zich tegen het voorstel en nu laakt spr. het, dat de mi nister geen rekening hield met de overige zeer groote groepen. Op 27 November had spr. met den heer Timmermans samen een conferentie met den minister, die de garantie niet meer wilde verleenen. De organisaties willen nu vragen, dat deze minister of de regeering alsnog geeft waartoe men op 17 October overeengeko men is met de Directie der Spoorwegen en die overeenkomst twee jaren te doen duren. Spr. hoopte, dat de volksvertegen woordiging zich met deze zaak zal inla ten en dat de minister ln de :T.weede. Ka-, mer ter wille zal zijn. Na de rede van den heer Moltmaker werd eenigen tijd van gedachten gewisseld. Ver volgens las spr. een telegram aan dén Mlnisteraad voor, waarin er op wördt ge wezen, dat dit congres 76 der spoorweg beambten omvat en wordt herinnerd- aan het regeeringsstandpunt van 2 jaren rust inzake de loonregeling en verzocht wordt zich niet te laten leiden door 16 pet. van het spoorwegpersoneel. Tenslotte wordt een dringend beroep gedaan op de regeering om te willen bevorderen dat de bemoei ingen van den Minister van Waterstaat met de dienstvoorwaarden van het perso neel beperkt blijve tot haar oorspronkelijke omvang. De gewone audiëntie van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken zal op de Maandagen 17, 24 en 31 December niet plaats hebben. De Rijkswaterstaat heeft heden aan besteed het maken van twee viaducten en twee duikerbruggen van gewapend beton, met bijkomende werken, onder de ge meenten Blelswijk en Zevenhuizen, in het gedeelte Zoetermeer-Zegwaart-Gouda van den aan te leggen weg No. 12 van het Rijkswegenplan 's-Gravenhage-Utrecht- Driebergen. Laagste inschrijfster was de N.V. Aann. Mij. v.h. H. J. Nederhorst te Gouda voor f. 86.200. UIT NED. OOST-INDIE. EERSTE-LUITENANT GEDOOD. MALANG, 11 Dec. (Aneta). De eerste- luitenant G. J. C. L. van Luik, comman dant van de automobielcompagnie te Ma- lang, is gistermiddag door het slippen met zijn motorfiets met het hoofd tegen een brug geslagen. Hij werd onmiddellijk ge dood. o DE SAMENVOEGING VAN BATAVIA EN MEESTER CORNELIS. BATAVIA, 11 Dec. (Aneta). Het College van Gedelegeerden nam de ontwerpen aan inzake de samenvoeging van de stadsge meenten Batavia en Meester Cornelis, en tevens het ontwerp tot kwijtschelding van verschillende voorschotten door het Gou vernement Indertijd aan de gemeente Meester Cornells verleend. ONTSLAG RESIDENT SOERABAJA. BUITENZORG, 11 Dec, (Aneta). Met in gang van 28 April 1935 is uit 's Lands dienst ontslagen onder dankbetuiging voor de be wezen langdurige diensten de heer A. H. Moreu, Resident van Soerabaja. DE HANDELSCONFERENTIE TE BATAVIA. Nederlandsch -Japansche onderhandelingen beëindigd. BATAVIA, 11 Dec. (Aneta). De Neder- landsche handelsdelegatie ontving heden morgen het rapport van de Japansche delegatie, welke uit Soekaboemi is terug ei keerd. Het rapport wordt thans van Neder- landsche zijde bestudeerd. Uit het officieele communique, uitgege ven door den voorzitter van de Nederland- sche delegatie, blijkt dat het eerste stadium van de Nederlandsch-Japansche onder handelingen thans is beëindigd. Dit communique luidt n.l. als volgt: „Hedenmorgen vond een bespreking plaats tusschen de voorzitters van de Japansche en Nederlandsche delegaties, waarbij het voorstel der Japansche delegatie werd over handigd. De Nederlandsche delegatie zal hierop binnen enkele dagen van antwoord dienen, zoo mogelijk op 14 December, Indien alsdan blijkt hetgeen op grond van de van elkaar verwijderde standpun ten te verwachten is dat de Nederland sche delegatie onmogelijk geheel aan de wenschen der Japansche tegemoet kan ko men. zou hiermede het eerste stadium der onderhandelingen zijn beëindigd" Prof. van Gelderen, de Nederlandsche gedelegeerde bij de handelsconferentie te Batavia, zal hedenavond door den Gouver neur-Generaal in afscheidsaudiëntie wor den ontvangen. AMSTERDAM, 11 December. Voor wie er aan mocht twijfelen, dat in den economischen toestand in de Ver- eenigde Staten een verbetering is te re- gistreeren, kan door de jongste berichten uit Amerika er van worden overtuigd, dat de jongste herfstopleving weliswaar laat inzetten doch zij houdt veel langer aan, dan in andere jaren. Terwijl in de staalindustrie bv. haar be drijvigheid ln December Inkrimpt, omdat de afnemers hun bestellingen tot een mini mum inkrimpen voor de inventarisatie en het opmaken van de balans, neemt de activiteit de laatste weken echter aanhou dend toe, en dat nog wel ln versneld tempo. De wekelijksche cijfers van het American Iron en Steel Institute, geven het volgende beeld: Bedrijvigheid in de staalindustrie in pet. van de capaciteit: 3 Nov. 26,3; 24 Nov. 28.1; 10 Nov. 27.3; 1 Dec. 28.8, 17 Nov. 27.6; 8 Dec. 32.7. De indexcijfers van de situatie in het zakenleven volgen eveneens nog een stij gende lijn. Het indexcijfer van de New Yorksche Times bedraagt 78.8 tegen 76.9 verleden week en 74.7 in de overeenkom stige week van verleden jaar. De afleve ring van de U.S. Steel zijn tegen de sel- zoenstendenz in met 22.000 ton toegeno men. Nochtans was Wallstreet gisteren nau welijks prijshoudend. Zooals wij gisteren reeds schreven, wordt de stemming ln Wallstreet, nadat de verbetering van het bedrijfsleven enkele weken achtereen heeft geleid tot een matige koersstijging, weer beheerscht door de onzekerheid betreffende de economische politiek, die van de regee ring is te verwachten. Dit klemt te meer, daar het Congres zijn werkzaamheden in Januari weer opneemt en waar, zooals be kend, verschillende radicale voorstellen van democratische zijde zijn ingediend, is het niet uitgesloten, dat verrassingen te wach ten zijn. Dit is dan ook de oorzaak, dat Wallstreet een ongedecideerde stemming te zien geeft. De gunstige indities over het Ameri- kaansche bedrijfsleven maakten een goe den indruk. Bij beperkte omzetten trokken de koer sen meerendeels iets aan. In certificaten Handelmij. ging nog het een en ander om, de noteering was weer 1 pet. hooger. Voor Koninklijke was de belangstelling iets grooter, de eerste koers lag een fractie hooger. De noteering kwam op 132'/» pet. De Amerikanen waren prijshoudend. Van de Industrieelen trokken Unielevers de aandacht. Ook hier was de openings koers weinig beter, doch de winst steeg tot l'/»°/o. Philips schommelden rondom het vorig slot. Aku's waren prijshoudend. Rub bers waren stil. In het eerste half uur ging geen stuk A'dam Rubber om en per saldo was de noteering iets hooger evenals die der minder courante soorten. Tabakken daarentegen waren gedrukt. Suikers bedongen iets hoogere prijzen. H V.A.'s waren ruim 1 pet. vaster. Aanvan kelijk daalden Ned. Scheepvaart-Unie tot 25'/j pet.; later trad een herstel ln. Het slot was prijshoudend. Amerikanen waren overwegend vaster met wat meer handel in Staalwaarden, die algemeen hooger kwamen. Duitsche obligaties waren kalm doch goed prijshoudend. Ned. en Ned. Ind. Staatsfondsen werden op kleine schaal verhandeld. 4 pCt. obligaties Nederland een fractie luier. WISSELKOERSEN. Engeland 7.32 5/8 (7.32 7/8; Dultschland 59.39 (59.40); Frankrijk 9.75 (9.74 7/8); België 34.54 (34.55); Zwitserland 47.89 (47.87'/»)Denemarken 32.70 (32.72'/»); Zweden 37.77'/» (37.80)Noorwegen 36.80 (36.82'/»); New York 147 15/16 (147 10/16). Prolongatie 10A>. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. VOORZITTER VAN DE O.S P. VEROORDEELD. Het Amsberdamsch Gerechtshof veroor deelde vanmorgen den voorzitter van de O.S.P. P. J. Schmidt wegens opruiing bij geschrifte tot vijf maanden gevangenis straf, met aftrek van het geheele voor arrest (ook ongeveer vijf maanden). HAAGSCHE RECHTBANK. De Rechtbank deed uitspraak in de zaat tegen den 45 jarigen stoker A. G. uit Kat wijk aan Zee. die op 27 Nov. in hooger be roep terecht heeft gestaan van een vonnis van den Kantonrechter te Leiden, waarbij hh was veroordeeld tot een geldboete van f. 10 subs. 5 dagen wegens het veroorzaken .van een aanrijding op het kruispunt Sluis- ■''wéêWaaigat te KatwUk aan Zee Do Officier had bevestiging gevraagd van het -vonnis. De rechtbank sprak verdachte vrU, daar hetgeen verd. bü dagvaarding ten laste was gelegd niet wettig en overtuigend was bewezen. De rechtbank deed verder uitspraak in de zaak tegen den 17-jarigen J. v. Z.. los werkman, den 18-jarigen J. H. S. koopman en den 18-jarigen schoenmaker A. d. V. allen te Leiden, die terecht hebben ge staan wegens diefstal van rijwielen. De Officier had tegen J. v. Z. en J. H. S. geëlscht 1 jaar gev.straf met aftrek van 2 maanden voorarrest en tegen A. d. V. 1 Jaar en 3 maanden gev.straf, met aftrek van 2 maanden voorarrest. De rechtbank veroordeelde J. v. Z. en J. H. S. tot 6 maanden gev.straf voorwaar delijk met 3 jaar proeftüd en A. d. V. tot 1 jaar gev.straf voorwaardehjk met 3 jaar proeftijd. IJMUIDEN, 11 December 1934. Tarbot per K.G. f. 0.900.70; Griet per kist van 50 K.G. f. 25—12; Tongen per K.G. f. 0.90—0.74; Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 17—15; Middelschol per kist van 50 K.G f. 18.5016; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 2019; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 16—7.40; Schar per kist van 50 K.G f. 8.50350; Roggen per 20 stuks f. 19 —7; Vleeten per stuk f. 3.10—2; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.74.50; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 22 17; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 19.50—13.50; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 169; Kleine Schel visch per kist van 50 K G. f. 12.505 70; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.6030; Gullen per kist van 50 K.G. f. 173.70; Lengen per stuk f, 1.100.60; Heilbot per KG. f. 0.800.66; WUting per kist van 50 K.G. f. 5.201.80; Koolvlsch per stuk f. 0.55 0.12; Makreel per kist van 50 K.G. f. 7.50 4.30. 896 kisten versche haring f. 4.201.50 per kist. Aangekomen 13 Stoomtrawlers: RO 46 met f.2608; IJM. 16 met f.2775; IJM. 27 met f.1406; IJM. 71 met f.2482; IJM. 50 met f.1456; IJM. 177 met f.1689; IJM. 28 met f.1649; IJM. 190 met f.1859; IJM. 72 met f.1579; 2 Deensche kotters: E. 520 met f 642; E. 502 met f.933, de haringlog- gers KW. 34 met f. 239; KW. 144 met f. 1347 voor versche haring. LEIDEN, 11 Dec. Vette varkensmarkt. - Aangevoerd totaal 333 stuks, waarvan 318 zware en 15 lichte. Prüzen: zware f. 0.31— 0.32. lichte f,0.28 per KG. levend gewicht. Handel zeer matig, Groote aanvoer. Veiling van de coöp. groenten- fruit en bloemenveUing-ver. „Leiden en Omstre ken" Andijvie f. 1.bloemkool I f. 5.90; witte kool f. 1.—; roode kool f. 1.205.90; savoye kool f. 1.504.60; groene kool f.0.90 —1.50; chlna kool f. 1.80; Pieterselie f.0.60 —1.40; prei f. 0.90—2.30; radijs f 3.704.10; kropsalade f. 0.705.50; selderie f. 0.30 I.00: knolselderie f.0 70—1.60; wortelen f.3.90. alles per 100 stuks Kroten f. 1.00 1.60; kroten, gekookt f.3.006.00; witloof f.417; boerenkool f.23; spinazie f.19 20; tomaten f. 2.40—26.60; uien f. 1.30— 2 50; wortelen f. 1.205.30; spruiten I f.4 11; spruiten II f.25, alles p. 100 Kilo. HAZERSWOUDE, 10 December. Aan voer 2782 eieren. Kippeneieren f. 3.505.15 per 100 stuks; Eendeneieren f. 33.50 per 100 stuks; Konijnen f. 1.15 per stuk. ROTTERDAM, 10 Dec. Binnenlandsche granen. Haver van f. 6.406.70; gerst chevalier van f.66.30; erwten, kleine groene, f. 8.5010.30; schokker van f 10.50 12,30, franco geleverd aan te wijzen los plaatsen; bruine boonen V. f. 11.5012.30; karwijzaal van f.1718 inclusief; blauw- maanzaad van f. 1415 inclusief. Alles per 100 Kilo netto. ROTTERDAM. 11 Dec. 1934, - Aanvoer totaal 4375, paarden 176, veulens 6 stuks, 1740 magere en 628 vette runderen; 130 vette en 401 graskalveren, 1018 nuchtere kalveren, 250 schapen en lammeren, 1 varken, 25 bokken of geiten; vette koeien le kwaliteit 58 tot 60, 2e kwaliteit 48 tot 52, 3e kwaliteit 32 tot 38; vette ossen 48— 52, 44—46. 38—40, stieren 48—50, 42—45, 34—38, vette kalveren 7585, 6070, 50—55. schapen 38, 34, 30; lammeren 39, 35, 30; graskalveren 40, 36, 32; nuchtere slachtklaveren 2e kw. 3025; prijzen per stuk: schapen le kw. f. 13, 2e kw. f. 10, 3e kw. f.8; lammeren f. 11, f.9, f.7; nuch tere slachtkalveren f. 7.50, f.6, f.5; nuch tere fokkalveren f. 17, f.13, f.8; slacht- paarden f.160, f.120, f.70; werkpaarden f.230, f.150, f.90; hitten f.75, f.75, f.65; stieren f.240, f.190, f.135; kalfkoeien f. 220, f. 180, f. 120; melkkoeien f. 215, f. 180 f 120; vaarzen f.130. f.100, f.70; pinken f.100, f.80, f.60; graskalveren f.40, 30; f.20; vette koeien en ossen aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen iets hoo ger; stieren: willig, korter, stijver; vette kalveren: korter, vlug, als gisteren; scha pen en lammeren: als vorige week, flauw, onveranderd; nuchtere slacht- en fok kalveren; ruimer, vlug, stijver; paarden: iets korter, willig, iets stijver; kalf- en melkkoeien: ruimer, kalm, als vorige week; vaarzen en pinken: iets korter, willig, iets stijver; graskalveren: als vorige week, kalm, onveranderd. WESTLAND, 11 Dec. Veilingen v. d. Bond Westland Bin- Tienland van 10 Dec. Blauwe druiven 26 38 "Ct:; Alicante 1742 ct.Dunsel 18—22 ct.; snijboonen 2025 ct.; spinazie 1021 '41.; Witlof 613 ct" tafelappelen 920 ct.; stoofperen 610 ct.; tafelperen 914 ct. per K.G.; aardappelen 5075 ct.; kroten 2060 ct.; rammenas 2055 ct.; rapen 30—45 ct.; spruiten 80—140: groote 30—60 ct.; uien 2565 ct.; boerekool 1327 ct. p. kist; peen f. 4.50—10; prei 80230; oeter- selle 3075 ct.; selderij 30—150; radijs 3.00 3.60 per 100 bos; bloemkool 2.00—11.00; roode kool f. 1.203.50; savoye f. 13.20; groene kool 802.60; eieren f.3.905.20 per 100. 9-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3