Ulm als verloren beschouwd LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 11 December 1934 E LTAX-Telef.(6( Prov. Staten v. Zuid-Holland IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH^ Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll""11 de voorloopige handelsovereenkomst van 1 Januari jj. hernieuwd zal worden en bevestigt den wederzijdschen wensch van de beide staten, om de economische be trekkingen en den goederenruü te be vorderen. Naar aanleiding van een Fransch- Itallaansche sportdemonstratle te Genua heeft de Fransche minister van marine medegedeeld, dat de minister van buiten- landsche zaken, Laval, spoedig naar Rome zou komen. Be oorlogsblinde afgevaardigde Belcrolx, voorzitter van den Itahaanschen bond van oorlogslnvalieden verklaarde, dat de sol daten de Fransch-Italiaansche overeen stemming beschouwden als den aanvang en de voorwaarde van een uitgebreidere overeenstemming, waarvan niemand mag worden uitgesloten, die daaraan zou willen deelnemen. De Japansche regeering is voornemens na de opzegging van de vlootovereen- komst door Japan aan te dringen op een verdaging gedurende eenige maanden van de Londensche vlootbesprekingen Over eenige maanden kunnen nieuwe bespre kingen worden geopend. Japan zal, als het moet. nationale zelf moord plegen, maar het zal zijn plan om den vrede in het Vere Oosten te bevestigen ten uitvoer brengen, zou Salto, de Japan sche ambassadeur te Washington hebben verklaard in den loop van een merkwaar dig interview, dat het „Evening Bulletin" met hem zou hebben gehad. Salto zou er aan hebben toegevoegd Japan zal deze politiek voortzetten, zelfs wanneer het Groot Brittannie en de Vereenigde Staten moet bestrijden En in een rede aan boord van zijn vlag- geschip heeft admiraal Takahasji o.a. ver klaard te gelooven, dat binnen afzienbaren tijd tusschen Japan, China en Mandsjoe- kwo samenwerking zal ontstaan, om den vrede in het Verre Oosten te handhaven Het wordt tijd, aldus de admiraal, dat Engeland en Amerika hun aanspraken op voorkeur opgeven, opdat de wereldvrede gewaarborgd kan worden. ENGELAND. De herziening der Britsch-Indische constitutie. In het Lagerhuis zijn gisteren de debat ten over Britsch-Indië begonnen. De mi nister voor Indië, Sir Samuel Hoare, dien de de regeeringsvoorstellen in, die in ruime termen zijn gehouden, zoodat zij niet alleen bevatten de aanvaarding van de aanbevelingen der gemengde commis sie als grondslagen voor de herziening der Indische consUtutie. maar ook de raad zaamheid om ae wet te doen steunen op de hoofdlijnen van het rapport der com missie. Hoare deed een beroep op de men- schen van goeden wille, zoowel in Enge land als in Indië om het wetsontwerp als een geheel te aanvaarden en te gelooven, dat het de bedoeling van commissie en regeering is, Indië een zoo ruim mogelijke gelegenheid te bieden voor zelfbestuur in een schema, dat er toe zou bijdragen, dat Britsch-Indië voor altijd vriend van Enge land en het Britsche Rijk zou zijn. Hij zeide verder, dat het meer dan tijd is, dat verdere stappen worden gedaan op den weg der decentralisatie. De oude cen trale regeering van Indië was doelmatig zoo lang de regeeringsproblemen betrek kelijk eenvoudig waren. Toen zij echter ingewikkelder werden en de politieke opi nie groeide, werd het onvermijdelijk, dat deze stap op den weg der decentralisatie werd genomen. De eerste gedachte van de commissie was die van een provinciale autonomie, die gepaard zou gaan met verantwoordelijkheid voor rechtshandha ving en orde. De tweede conclusie was die van een federatie voor geheel Indië. Een dergelijke federatie zou niet mogelijk zijn zonder een aanzienlijke uitbreiding van het groote getal Indische vorsten. Een derde gedachte van de commissie zou kun nen worden omschreven als verantwoor delijkheid met sancties. Deze sancties of voorzorgen zijn niet de schepping van theoretici, maar zij bestaan inderdaad. Het is van het grootste belang onder de huidige omstandigheden dat de verdedi ging van Indië onder controle van het rijk wordt gehouden. Er is geen enkel Lagerhuis aldus Hoare hoe het ook zou zijn samengesteld, dat zou medewer ken aan een Indische Constitutie, waarin geen waarborgen waren gegeven voor de bescherming der Indische politie tegen het gevaar van moreele ondermijning. Wat betreft het 'terrorisme was Hoare niet ver wonderd, dat de Commissie speciale voor stellen heeft gedaan om den gouverneur- generaal en de gouverneurs de beschik king te geven over speciale volmachten teneinde tegen dit ernstige kwaad te kun nen optreden. Indien het wetsontwerp vol gens de algemeene lijnen van het rapport zal worden aangenomen, gelooft de Mi nister, dat de constitutie een goede wer king zal hebben. Indien in deze zitting geen ontwerp zal worden aangenomen, zal er in een reeks van jaren geen veelomvat tende Indische wet in behandeling komen. Het gevolg daarvan zou zijn. dat het vraagstuk van de Indische grondwetsher ziening zou komen in handen van uiterst rechtsche en uiterst linksche groepen. De regeering aldus Hoare stert dit ont werp voor, omdat zij gelooft dat het be stuur van Britsch-Indië er wel bij zal varen. o OOSTENRIJK. Verklaring van Schuschnigg. Bondskanselier Schuschnigg heeft in een te Innsbruck gehouden rede gezegd, dat slechts die jongeman een openbare betrek king zal kunnen krijgen, die minstens een jaar vrijwillig heeft gediend bij het bonds- leger. In een tweede rede te Innsbruck ver klaarde de bondskanselier: „Wie niet voor den staat heeft gestreden, heeft geen grond meer voor de aanspraak, mede te werken aan den wederopbouw van dezen staat. Wie niet heeft gediend als soldaat, heeft geen aanspraak op een betrekking in openbaren dienst". Naar van betrouwbare zijde verluidt, zijn de laatste dagen 2.500 natlonaal-socialis- ten uit het concentratiekamp te Woellers- dorf ontslagen. Er zouden zich thans nog 2.000 nazls in het concentratiekamp be vinden. DUITSCHLAND. Verzet van arbeiders te Berlijn Weer groeiende werkloosheid Arrestaties te Berlijn. Bij de A E G. aan de Brunnenstrasse te Berlijn is het tot openlijk verzet der arbeiders gekomen. Toen zij vernamen, dat zij op den „dag der nationale solidariteit" ieder 50 pfennig voor de Winterhulp moesten geven, weigerden zij dit eenparig en weigerden ook aan het voorgeschreven „bedrijfs-appel" mee te doen. Er ontstond een zoodanig tumult, dat de bedrijfsleiding de politie alarmeerde, doch de commandeerende officier verklaarde, na op de hoogte te zijn gesteld, dat hij zich niet mengde in kwesties, die de Winterhulp betroffen, waarna hij met zijn manschap pen inrukte. In November is het aantal werkloozen met 86.000 gestegen tot 2.354.000. Te Berlijn is een groot aantal personen gearresteerd Waarom is onbekend Ook de namen zijn grootendeels nog onbekend. Wel staat vast dat drie leden der Ullstein- pers er bij zijn. Iw RUSLAND. Reusachtige verduisteringen bij de spoorwegen. Naar officieel wordt medegedeeld, zijn tc Stalingrad nieuwe reusachtige verduis teringen aan het licht gekomen. Een groep vroegere tsaristische officie ren en kooplieden, aan wier hoofd een zeker vorst Magisarlanl stond, is erin ge slaagd door het omkoopen van spoorweg beambten 24 tractoren, vijf wagons hout en één wagon ijzer in verschillende steden van Zuid-Rusland te verduisteren. De ver duisteringen werden met behulp van ver- valschte vrachtbrieven en papieren ge pleegd, bij welker invulling de omgekochte spoorweg-ambtenaren medewerkten. Bovendien slaagde de bende erin. zich |ln het bezit te stellen van nog 380 andere agens, welke hout. auto-onderdeelen en uizend kisten spijkers bevatten. Ver- valschte vrachtbrieven en papieren voor vijfhonderd wagons konden bij de daders in beslag worden genomen. In totaal werden 43 personen gear resteerd en terstond voor de rechtbank gedaagd. De rechtbank veroordeelde vorst Magi- sarianl, den vroegeren kapitein Assaziani en den vroegeren groot-handelaar Spoer- loff ter dood. Zeventien beklaagden kregen tien jaren gevangenisstraf. De anderen werden tot mindere straffen veroordeeld. Talrijke spoorwegambtenaren, die bij de aangelegenheid betrokken waren werden van hun functies ontheven. Zeven en dertig witgardisten, die in verband met den moord op Kirof te Oekjaine zijn gevangen genomen zijn aan den krijgsraad overgeleverd. Tass meldt, dat op verzoek van het volkscommissariaat van binnenlandsche zaken het onderzoek inzake den moord op Kirof door het bureau van het Centrale Executieve Comité tot 20 December a.s. is verlengd. ITALIË. Borstbeeld voor Chateaubriand Het grensconflict met Abessynië. In tegenwoordigheid van Mussolini, de voorzitters van Senaat en Kamer, de leden der regeering, de Fransche ambas sadeur, de Chambrun, en leden van het corps diplomatique, benevens een groot aantal hooggeplaatste persoonlijkheden is gisteren het borstbeeld onthuld van Cha teaubriand in de straat Trinita Dei Monti. Deze onthulling, die een uiterlijk teeken vormt van de toenadering tusschen Italië en Frankrijk, is gelijk bekend, het gevolg van een initiatief van het lid der Acade mie, Pierre de Nolhac. Nadat de vlaggen, die het borstbeeld verhulden, verwijderd waren bood Berenger het uit naam van het Fransch-Italiaansche comité aan Mussolini aan met een redevoering, waar in hij de vereering en liefde van den grooten schrijver voor de eeuwige stad naar voren bracht en ten besluite zijn vertrouwen uitte, dat de diplomaten en politici spoedig het punt zouden vinden, waarop een Fransch-Italiaansche samen werking mogelijk zou worden. De gouverneur van Rome sprak een dankwoord, terwijl de plechtigheid beëin digd werd door een redevoering van Henry Bordeaux, die het woord voerde in plaats van Pierre de Nolhac. die ziek is. Abessinië beweert, dat de Italianen het waren, die op Abessynisch gebied waren doorgedrongen, hetgeen Italië ontkent. De hoofdoorzaak van de geschiedenis is. dat de grenzen niet precies zijn afgebakend en ler zullen thans stappen worden gedaan om te trachten deze te regelen. VEREENIGDE STATEN. Verklaring van Huil. Op een vergadering te Nashville in Ten nessee heeft staatssecretaris Huil het woord gevoerd en onder meer gezegd, dat de Amerikaansche regeering onwrikbaar vasthoudt aan de politiek der meestbe- gunstiging in onvoorwaardelijken vorm. „Wij zouden ons zelf tegenspreken al dus Huil indien wij onze houding je gens de landen, bij welke wij bezwaren zouden moeten inbrengen wegens achter uitstelling op het gebied der handelspoli tiek, zouden veranderen." Huil liet zich verder zeer pessimist! ch uit over de economische toekomst der we reld. indien het niet zoo gelukken, ^'er- wereldhandel te stlmuleeren. Het voortdu ren van den tegenwoordigen toestand rou ongetwijfeld leiden tot het terugglijden onzer beschaving tot lager peil. DE OPLOSSING VAN HET ZUID- SLAVISCH—HONGAARSCH CONFLICT LONDEN, 11 Dec. (Reuter) De te Ge neve bereikte oplossing in het geschil tus schen Joego-Slavlë en Hongarije wordt door de meeste Engelsche bladen met ver lichting ontvangen, Zoo schrijft de „Times": De snelle wijze waarop de Volkenbond een oplossing ge vonden heeft, levert opnieuw een bewijs voor de geweldige waarde van een gemeen schappelijke behandeling van internatio nale conflicten. De „Daily Teleraphzegt: Geduld en volharding zijn nog altijd de beste mid delen om de meest onhandelbare en weer spannige moeilijkheden op te lossen. PARIJS, 11 Dec. (Reuter) Minister Laval komt vanavond vanuit Genève in Parijs terug Na behandeling van de kwestie tusschen Joego-Slavlë en Honga rije zou Laval gezegd hebben tot den Hongaarschen minister van buitenland- sche zaken, von Kanya: „Gezien den steun, welke wij aan Joego slavië hebben verleend, moet het u thans duidelijk zijn, dat de vriendschap van Frankrijk iets beteekent. wanneer gij die vriendschap verdient, zult ge haar met hetzelfde recht en in dezelfde eigenschap verkrijgen". De Fransche pers nohmt het gisteren behaalde resultaat een bevestiging van Frankrijk's politieke positie, een goede in leiding voor de besprekingen tusschen Frankrijk en Italië, en een verhooging van het aanzien van den Volkenbond. De bladen noemen den dag van gisteren een hlstorischen dag, en leggen den na druk op het succes van Laval, waartoe Eden. Aloisi en de verzoende geest der partijen hebben bijgedragen. Vooral is het een succes voor den Vol kenbond, die hooger in aanzien uit de de batten te voorschijn komt. De vrede werd bedreigd, schrijft de .Petit Parlslen", en indien de Kleine Entente geen voldoening had gekregen en zich tegenover Hongarije geplaatst had, zouden stellig ernstige ge beurtenissen ontstaan zijn voor den Euro- peeschen vrede. Eden en Alolsl hebben een beslissende rol gespeeld, maar dit succes zou niet mo gelijk zijn geweest, indien Laval niet van het begin af aan, helder zijn standpunt had bepaald, en zich onwrikbaar daaraan gehouden had. De beslissing van den Vol kenbond is een der mooiste en grootste welke hij ooit genomen heeft. BELGRADO. 11 Dec. (V.D.). In som mige politieke kringen te Belgrado leeft de verwachting, dat de Joegoslavische Minis ter van Buitenlandsche Zaken JefttisJ zal aftreden, aangezien hit er niet in geslaagd is voor het forum van den Volkenbond een scherpe Internationale veroordeeling van Hongarije door de mogendheden te berei ken. De actie voor Jeftitsj' aftreden staat onder leiding van oud-Minister President Dr. Milan Srskltsj. den oud-Minister van Buitenlandsche Zaken. Dr, Voya Marin- kowltsj en verschillende anderen. NEUMANN GEARRESTEERD. ZURICH. 11 December (Reuter! De staatspolitie alhier heeft gisteren den vroegeren Duitschen communistischen rijksdagafgevaardigde Heinz Neumann, die reeds geruimen tijd met een valschen pas te Zurich verbleef, gearresteerd. Hij wordt door de Duitsche autoriteiten van moord beschuldigd en zijn uitlevering is gevraagd. o PROTEST VAN LITHAUEN. KOWNO, 11 December. (VD.) Het Lithausche Telegraaf-Agentschap meldt, dat de regeering van Lithauen een pro test heeft ingediend bij de Duitsche Rljks- regeering wegens radio-propaganda be treffende de Memel-kwestie terwijl tevens is besloten zich voor deze kwestie te rich ten tot de mogendheden, die de Memel conventie hebben onderteekend. SPIONNAGE IN JAPAN? LONDEN, 11 December. (Reuter) De „Daily Telegraph" meldt uit Tokio, dat de plaatsvervangende Fransche marine attaché, onderluitenant Tessier du Gros door de politie aan een scherp verhoor is onderworpen, omdat hij van spionnage verdacht wordt, evenals twintig jonge vrouwen, meerendeels dochters van Ja pansche ambtenaren. Beweerd wordt, dat Tessier du Gros de vrouwen zou hebben bewogen, hem ge heimen der marine-strategie, beschrijvin gen van arsenalen en gegevens over fa bricage van wapens en munitie te ver schaffen. SAMENZWERING TEGEN KONING ZOGOE ONTDEKT. ATHENE, 11 Dec. (V.D.) Volgens berich ten ni de dagbladen uit Tirana is in Albanië een samenzwering tegen Koning Zogoe ontdekt. De vleugeladjudant van den Koning en verscheidene hooge officieren zijn gearresteerd CUBAANSCH VERKEERSVLIEGTUIG NEERGESTORT. NEW YORK, 11 December. (V.D.) De Pan-American Airways te Miami hebben gisteren bericht ontvangen dat een ver keersvliegtuig van de Cubaansche Natio nale Luchtvaart Maatschappij nabij San tiago de Cuba is neergestort. De vier in zittenden werden gedood. Volgens latere radioberichten stortte het toestel neer in een bergachtige onherbergzame streek. Nadere bijzonderheden ontbreken. STRUIKROOVERS IN ITALIË GEVAT. ROME, 11 Dec. (Reuter). De bladen meiden, dat een bende struikroovers is gerncsteerd, die alrijke diefstallen bedre ven in de omstreken van Pirano (Istrie). De leider der bende kon pas na een hevig vuurgevecht, waarbij hij zelf gewond werd, overmeesterd worden. Van rechts naar links Charles Ulm, John Skilling en George- Littlejohn. De Amerikaansche marine heeft de na sporingen naar den vlieger Ulm en zijn belde metgezellen, die vorige week Dins dag nabij de Hawaii-ellanden in den Stil len Oceaan moesten dalen, opgegeven. Men acht het onwaarschijnlijk, dat de vliegers nog léven, of dat het wrak van hun toestel nog op het water drijft, aan gezien het de geheele week stormachtig weer is geweest. Charles Ulm is 18 October 1897 te Mel bourne geboren. Tijdens den oorlog diende hij in Egypte. Gallipoli en Frankrijk. Na dien legde hij zich op het burgerluchtver- keer in Australië toe. Hij stond aan het hoofd van verscheidene maatschappijen in Australië. Klngsford Smith koos hem uit als mede piloot voor zijn groote vluchten: in 1927 rondom Australië, in 1928 van Amerika over den Grooten Oceaan naar Australië, daarna van Sydney naar Engeland beide laatste tochten in de Fokker Southern Cross. Zijn eigen naam heeft Ulm vooral be vestigd door zijn vluchten Australië—En. gelandAustralië. Ulm besloot het nieuwe record van Klngsford Smith te gaan verbeteren. Op 19 October 1933 kwam hij te Derby in West-Australlë aan. Hij had het record van Kingsford Smith 7 dagen 4 uur 47 min., gebracht op 6 dagen 17 uur 56 min.' doch dit is wel zeer ver gebroken! Ulm was dus. evenals Klngsford Smith een Australische vlieger van groote allure, HET SCHULDENVRAAGSTUK. WASHINGTON. 11 Dec. (V.D.). De Britsche regeering heeft gisteren officieel geantwoord op de onlangs verzonden Ame rikaansche nota. waarin Groot-Brittannië herinnerd werd aan het vervallen van den halfjaarlijkschen schuldentermijn op 15 December a.s. Naar verluidt wordt in de Britsche nota medegedeeld, dat Engeland evenals in Juni j.l. den vervallenden ter mijn van 117.670.765 dollar niet zal betalen. Van officieele zijde weigerde men verdere mededeelingen omtrent den inhoud van de Engelsche nota. ~7' WOLKBREUKEN IN TRANSVAAL. KAAPSTAD. 11 December. (V.D.) In verschillende gedeelten van Transvaal hebben wolkbreuken groote overstroomin gen veroorzaakt en op vele plaatsen zijn tengevolge van het langs de berghellin gen neerstroomend water geheele aan plantingen vernield Een gedeelte van Ladysmith staat onder water en moest worden ontruimd. Er drijven vele cada vers van vee. VROUWENHANDELAARS GESNAPT. WARSCHAU, 11 Dec. (Reuter) Het is de politie alhier gelukt een groote goed georganiseerde bende van vrouwenhande laars op het spoor te komen en de hoofd personen te arresteeren. De wijdvertakte organisatie had helpers in alle groote steden van Polen. De meisjes werden naar Zuid-Amerikaansche haven steden gevoerd. (Zitting van heden.) DE STEUN VOOR DE KRANKZINNIGENVERPLEGING. De Provinciale Staten van Zuid-Holland kwamen hedenochtend elf uur in tweede gewone zitting 1934 bijeen onder voor zitterschap van den waarnemend commis saris der Koningin, jhr. mr. L. E. M. van Fisenne, lid van Ged. Staten, in het ge bouw der Eerste Kamer. Medegedeeld werd, dat de vergadering van Donderdag as. zal worden gehouden in de Ridderzaal omdat op dien dag de zaal in het Eerste Kamergebouw niet be schikbaar ls. BIJ het voorstel' Inzake wijziging van de algemeenen regeling voor het toekennen van provinciale bijdragen aan de gemeen ten in de kosten van verpleging van be hoeftige krankzinnigen en zwakzinnigen maakt mevr. De VriesBruins (S.D.) voor- looplg ernstig bezwaar tegen het laten vervallen van de bepaling dat slechts op deskundig advies subsidies kunnen wor den verkleind of Ingehouden. De nood zakelijkheid van een zoodanige bezuini ging hebben Ged. Staten niet duidelijk ge maakt; in elk geval acht de S. D fractie dit voorstel niet voldoende toegelicht. De tevens voorgestelde verleening van voorschriften aan besturen van krankzin nigen- en zwakzinnigengestichten voor conversiedoeleinden ontmoet bij haar fractie geen bezwaren. Eenige bezuiniging op verplegingskosten zou nog wel kunnen worden verkregen door vervanging in bepaalde gevallen en mits op medisch advies, van gestlchts- door gezinsverpleging. De heer Beekenkamp (Lib.) is van oor deel, dat de provincie Inzake krankzinni genverpleging een ruim standpunt in neemt, doch indien de kosten te hoog drei gen tc worden, is bezuiniging geboden. Ook spr, acht de wijziging van de subsidierege ling een gewaagde onderneming omdat men daarmede een terrein betreedt, waar op slechts de rechtskundigen thuis be- hooren. De heer Hogerzeil (C.-H.) kan met het voorstel meegaan, omdat Ged. Staten heb ben verklaard, dat bij het streven naar verlaging wordt gewaakt tegen aantasting van vitale belangen der verpleging. Dr. Horst (V.-D.) gelooft niet, dat pa tiënten in krankzinnigengestichten wor den opgenomen, die daar niet zouden be hoeven te zijn. Wel wenscht spr. een meer crltisch en centraal onderzoek voor de op neming van dergelijke patiënten. De heer Kersten (S. G.i brengt in herin- nering, dat hij bij vorige gelegenheden heeft aangedrongen op een scherper toe zicht bij de opneming van patiënten krankzinnigengestichten. Niet alleen uil medisch oogpunt, maar ook uit hoofde van de financiën der provincie moet nauw lettend worden gelet op de noodzaak dier opneming. In Zuid-Holland moet gemid deld f. 700f. 800 per patiënt en per jaar worden betaald: weliswaar is dit bedrag in Noord-Holland iiog hooger, nl. f. 1300 f1400, maar hij meent toch dat in totaal in Noord-Holland niet veel meer wordt be taald, omdat het systeem daar tot opne' mlng en een geringer aantal in de ge' stichten leidt dan in Zuid-Holland. Naar sprekers meening ware de instel ling van één centraal provinciaal gesticht, dat onder Gods woord zou moeten worden geleld, voldoende, vooral wegens de lagere kosten. De heer Van Baren Juicht toe, dat de provincie Jaren geleden het standpunt heeft ingenomen, geen eigen krankzinni gengesticht te moeten explolteeren, doch dit over te laten aan de particuliere in- stellngen. Dezê methode is veel economi scher dan die van een overheidsgestleht. In Noord-Holland, waar men een provin ciaal gesticht heeft, is de verpleegprijs dan ook aanmerkelijk hooger dan hier. Mevr. De VriesBruins: Maar de ver pleging staat daar op veel hooger peU. Mr. Van Baren: Dat betwist ik ten stel- ligste, al wil ik niets afdoen aan de waar- leering van de verpleging in Noord-Hol land óp zichzelf. In bepaalde gevallen kan gezinsverple ging de voorkeur verdienen boven ge* stichtsverpleglng; tal van gezinnen zun evenwel voor een dergelijke verzorging on geschikt. Toch kan z.i. aan de gezinsver pleging nog wel eenige uitbreiding wor den gegeven. Mr. Bolsius (Ged. Staten) acht de kwestie van het verplegingssysteem met aan de orde. Het gaat alleen om verla ging van subsidie mogelijk te maken, waarbij dezerzijds wordt gewaakt tegen aantasting van de medische verzorging. De onderhandelingen met de gestichts- besturen zijn op de meest aangename wijze gevoerd. Het totale bedrag aan subsidies der provincie voor de kosten van krankzinni gen- en zwakzinnlgen-verpleglng ls voor 1935 geraamd op f. 1.475.000, terwijl deze kosten in het laatste Jaar waren opge kropen tot f. 1.700.000. Deskundig advies is noodig alvorens tot dezen bezuinigings-maatregel wordt over gegaan: spr. verstaat daaronder meae accountantsadvies. Hierna wordt gepauzeerd. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit) De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. l—l

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2