lEiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 10 December 1934 UIT DE OMSTREKEN. THIJS IJS EN DE WINTERKONING gn staat gevraagd zal worden aan het tflfd van den Keuringsdienst over het meent T.B.C. gevallen. De heer Rijlaarsdam dacht dat zulks Kh niet zou geven en adviseerde in de dl van den Minister te berusten. Besloten «ra om de steunverleening te verlengen «ïDec. 1934 tot Maart 1935 Volgde beëedlglng van den heer H. N. URobertz als w.n. ontvanger en van den per J. O. E. Mennlngh als w.n. secretaris. Be voorzitter stelde voor tot aanstelling „n onbezoldigde ambtenaren van den Rirgerlljken Stand, de heeren J. Q. E. Ilmnlngh en H. N. M. Robertz. Met alg. st. werden beiden gekozen. De uer Menningh dankte den Raad voor het )i hem gestelden vertrouwen. Wat betreft de vermakelijkheidsbelas ting, worden de voetbalwedstrijden vrij joteld wegens de geringe opbrengst. Een (uitje grond dat eertijds verhuurd werd un den heer Boeree werd op gelijke Herwaarden verhuurd aan den heer jinsen te Uithoorn. Volgde schrijven van den Minister van interstaat, dat wegens de slechte uitkom en de spoorlijn AlphenUithoorn met jeang van 1 Januari 1936 wordt opgehe- nn De voorzitter las een uitvoerig schrij- nn voor, dat met goedvinden van den Had verzonden zal worden tot behoud van \tspoorlijn Men wijst er o.m. op, dat ge field wordt aan de zeer slechte uitkom en, dat er groot ongerief uit zal voort- loeien voor de scholieren die ln Alphen or. ter school gaan en dat het voor [euwveen een isolement zal beteekenen, adat de autobusdiensten daar niet in torzien. B en W. stellen voor een bedrag van 172.50 af te schrijven als oninvorderbare thoolgelden en hondenbelasting. Een groot aantal schoolgeldreclame's ierd behandeld. Gevraagd werd om ont- effing of van uitstlel. Ook vragen velen ter uitstel hondenbelasting tot den jmer van 1935. Volgs een schrijven van het bestuur der i Nlcolaashoeve om vrijstelling der natbelasting, daar de hoeve behoort tot a stichting van weldadigheid, en niet in den openbaren weg ligt. B. en W stel- n voor deze vrijstelling te verleenen. reneens een schrijven van de landbou- Lam en Soede om vrijstelling der natbelasting. omdat hun boerderijen een eind van den openbaren weg af lig- Goedgekeurd. Een dergelijk schrijven van L. Roden- werd aangehouden. Het aanvullingskohier van de straat- Ustlng waarin opgenomen de pastorieën kerken en de woningen van de school- ofden werd aangenomen. De Verhuurdersbond verzocht de straat- listing te verwerken in de personeele isting. B. en W. hebben groot bezwaar opcenten op de personeele belasting te ihoogen. De aannemer wed. Langhout maakt be- jar tegen de laatste termijn, o.a. de rakingsdienstpost ad f. 96. De heer Plomp is nu tot de conclusie ge inen dat de aannemer deze post niet loeft te betalen; het zou onrecht zijn, te vorderen. De voorzitter deelde mede, dat er thans sier vleesch in blik verkocht kan wor- alle landarbeiders en personen die in zelfden toestand verkeeren als de tloozen kunnen vleesch ln blik betrek- Spr. zeide, dat de Johanna-stichtlng teltjks 100 bussetrvleësch van de ge- ente betrekt. De heer Plomp vroeg of het niet beter zijn, als de slagers de verkoop te krij- daar zij toch groote schade lijden in bedrijf, door den verkoop in blik. oneer zij deze verkoop krijgen, verdle- zij ten minste nog iets. De voorzitter merkte op. dat destijds de Krs de verkoop niet wilden hebben. Berop volgde sluiting. NOORDEN. Bijeenkomst drankbestrijding. de St. Franclscuszaal werd een goed whte ledenvergadering gehouden van tisverbond en Mariavereeniging, waar ie aanwezig was de geestelijk adviseur «laan W. B. Hermans, opbrengst van den speldjesdag be- f. 14.65. de onkosten waren f. 1.35, lit f. 9.98 is afgedragen aan den Bonds- en f. 3.32 gestort in eigen kas. let bestuur heeft zich ln verbinding ge- met kapelaan J. Tempel te Montfoort een spreekbeurt, te vervullen en met tezelschap van daar een Mariaspel te len opvoeren, waarmede men op ver- lende plaatsen groot succes had. Het stel vindt eenparig en enthousiast ■1. ingevuld werden twee vacante plaat- in het bestuur van de Mariavereeniging ïns vertrek en bedanken van de dames ie Jong-Van der Hoorn en P. Pieterse. semd werden de dames Annie Vroon- en G Vervoorn. degedeeld werd, dat dit jaar om- ets Kerstmis geen kinderfeest gegeven rorden, uitgaande van de organisatie, sten werd een dergelijk feest thans te Biseeren. uitgaande van Kruisverbond Mariaveretenlging en wel voor alle 'Igaande kinderen uit de Parochie, ma volgde sluiting. TER AAR. Actie tegen raadsbesluit. i ie laatstgehouden gemeenteraads- Mering viel, gelijk gemeld, het be- om, in verband met verminderde lamheden van den gemeentewerk ontslag te verleenen aan den dood- en aan den schoonhouder van de plaats en deze werkzaamheden ln 'frrolg op te dragen aan den ge- -werkman. Van verschillende ta het bijzonder in de boezem van l'-een „Gemeentebelang" reeds hier- ïerzet. In hoofdzaak acht men het it dat, nu het werk op de wegen is terd, de doodgraver en de tuinman o de dupe worden. Men had het j gevonden, indien in verband met Wen de gemeente-werkman ontslag wegen. In een gehouden spoedver- Ps van „Gemeentebelang" is beslo- [jdeze geest aan den raad te adres- afschrift daarvan te zenden aan «Men. RECLAME- 1697 OAGILIJKSCH WII«Sf(iCHT Verbetering Korteraarsche Kerkweg. Met het verbeteren van den Kerkweg naar Korteraar, waarover reeds vele klachten zijn geuit, is thans een aanvang gemaakt Het werk wordt uitgevoerd ln werkverschaffing, terwijl het materiaal enz wordt beschikbaar gesteld door het Polderbestuur. Met het opzicht ls belast de heer W. B. Kroon te Alphen a. d. Rijn. De eerste winterlezing. In de Ned. Herv. Kerk had de eerste winterlezing plaats uitgaande van de vereen. „Kerkelijk Leven" Ds. Schoneveld van Alphen aan den Rijn had tot onder werp gekozen „Abel en Christus" en hield, uitgaande van Hebreen 12 vrs 24 een be schouwing over de ulteenloopende waarde van het bloed van Abel en Christus. In het vergieten van het bloed van Abel, waardoor een stem om wraak opklom voor God's aangezicht, kan worden gezien een afschaduwing van alle door de mensch- held bedreven zonden, welke voor Gods troon roepen om vergelding. Hier tegen over stelde spr. het bloed van Christus, doordat de macht der zonde, welke loert aan de deur wanneer de mensch zich van Gpd afkeert (evenals dat bij Kain. het geval was) door Christus' bloed is over wonnen. Voor degenen, die ln oprechtheid gtlooven, bestaat de zekerheid dat de stemmen om wraak, die door hun zonden zijn opgestegen voor Gods aangezicht, worden overstemd door de stem van Christus' bloed. Er was een vrij talrijk publiek opge komen, dat met gespannen aandacht naar sprekers beschouwing luisterde. Een collecte ten bate van „Kerkelijk Leven" bracht f. 18.50 op. In de plaats van H. Hegeman, die als zoodanig had bedankt, is al ouderling der Ned. P"v. Kerk benoemd Th. v. d. Ster. WADDINXVEEN. De heer J. A. Doeleman, vleeschhou- wer alhier, is winnaar wan den eersten prijs van de winkelweek en ontving daar voor f. 60.Hij heeft dit bedrag ter be schikking der armen en aan het comité voor kindervoeding gedurende zes weken spek voor de erwtensoep disponibel ge steld. Een mooie daad. Van den handelaar C. T. werd een partij aardappels in beslag genomen, waarvan geen crisis-heffing was betaald. WOUBRUGGE. Afscheid van ds. Jellema. „Kinderkens, het is de laatste ure!" Dit was het tekstwoord uit 1 Joh. 2 18, waar bij ds. Jellema gistermiddag zijn gehoor bepaalde bij zijn afscheidspredlkatle. In een ernstige rede spoorde spr. zijn schei dende gemeente aan tot zelfonderzoek, wees haar op een ernstige roepstem en ten laatste op een 6choon vergezicht. Na deze met stille aandacht gevolgde predikatie, richtte spr. zich tot het hoofd der burger lijke gemeente. Ik stel het zeer op prijs, aldus spr., dat gij met uw echtgenoote hier wilt tegenwoordig zijn. Zich richtende tot de gemeente zei spr.: Bij mijn intrede, nu twee jaar geleden, mocht lk u de bede opleggen, dat gij als gemeenteleden u trouw onder de prediking des Woords zoudt scharen. Ik ben hier, aldus spr., zeer in teleurgesteld; dit Smart mij aan mijn ziel. De Heere zij u nabij op den weg, dien gij gaat! Vervolgens richtte spr. zich tot den ring van predikanten en sprak in warme be woordingen zijn dankbaarheid uit voor de vriendschap en genegenheid, die hij altijd had mogen ondervinden. Bekwame God u tot uwen arbeid en Hij geve, dat uw arbeid als consulent van korten duur moge zijn. Ook den Kerkeraad werd door spr. dank gezegd voor de ondervonden medewerking en spr. uitte den wensch, dat in eensge zinde samenwerking met het Kiescollege de roeping om een leeraar met hulp van boven tot Zijn eer en niet des menschen mog« slagen. Daarna schetste spreker de vriendschap, die bestond tot het hoofd der Chr. school, zijn schoone taak onder de Jeugd en spoorde de ouders aan het jeugd werk zoo op school als Jongellngs- en Knapenvereenlging, alsook 't catechetisch onderwijs voor te staan en te steunen. Ook sprak spr. woorden van dank en waardee ring tot den koster en diens echtgenoote en de organiste en ten slotte in het alge meen aan zijn gemeente. Hierna werd bij monde van ds. Stehouwer namens den Ring en consulenten den scheidenden pre dikant warme woorden van vriendschap betuigd. Gij hebt steeds, zegt deze, als een vader uw kinderen onderwezen; klein voor uwen God. maar in uwe roeping een held tegenover de menschen. De Heere zegene e„ behoede u! Tenslotte bracht ds. Waarden burg namens den Kerkeraad en de ge meente woorden van dank en achting en l verzoctht hij den leeraar toe te zingen I Ps. 121 vers 4, wat de gemeente staande deed. Van de gelegenheid om in gebouw Immanuel van ds. en mevr. Jellema af scheid te nemen werd een druk gebruik gemaakt. INGEBRUIKSTELLING NIEUWE MOLEN. ONTVANGST DOOR HET BESTUUR DER VEENDERPOLDER. Een ongewone drukte heerschte heden in onze gemeente. Per auto en autobus ar riveerde omstreeks half elf een groot aan tal genoodlgden om de ingebruikneming van de nieuwe wind-watermolen van den Veenderpolder, waarvan wij reeds een foto publiceerden, bij te wonen. Onder de vele aanwezigen merkten wij op: Ir. de Koek van Leeuwen der Prov. Waterstaat, de Di rectie van de Zuiderzeewerken, lr. van Konijnenburg van het Rijksbureau voor Ontwatering, ir. Stokhuijzen. adj. directeur van de Lichtfabrieken te Leiden, enkele Hoogheemraden van Rijnland, jhr. van Rijckevorsel lid der Vereen. „De Holland- sche Molen", eenige Tweede Kamerleden, het gemeentebestuur van Woubrugge, de burgemeesters der gemeenten Alkemade, Leiderdorp, Alphen aan den Rijn en Hoe ven (N. B.l, voorts eenige Ingenieurs, de heer Dekker, uitvinder van de Dekker molen enz.- In het hotel „Het oude Raedthuys" al hier, werden de genoodigden ontvangen door het bestuur van den Veenderpolder en door den secretaris van den polder, den heer Schaminee welkom geheeten en ver volgens ongeveer als volgt toegesproken: Onze ultnoodlging ln oud-Hollandsch opgesteld heeft u reeds in het kort inge licht over het doel van uw komst. De polder heeft zijn ruw-oliemotor ontslag gegeven, misschien naar de meening van enkelen, zijn kreeftengang gemaakt door de windkracht met het paard van Troje weer binnen te halen. Wij trachten u aan te toonen, dat dit niet het geval is. Dat wij aan deze opening eenige luister bijzet ten, vindt zijn reden in het feit, dat, wil men komen tot verlaging van vaste lasten, men zijn toevlucht tot die middelen moet nemen welke gratis tér beschikking staan WIJ willen u tevens overtuigen van het feit, dat de windkracht weer economische redenen van bestaan heeft. Om u een beeld te geven van de moeite en zorgen, waar voor het bestuur zich in de loop der tijden geplaatst heeft gezien, moet lk in de ge schiedenis van den .polder terug gaan, wat mij mogelijk is gemaakt door de beschik king over het gemeentelijk archief, wel willend door den Burgemeester hiervoor verstrekt. Tn 1832 werd een aanvang ge maakt met het droogleggen van den pol der. Aanvankelijk werd daarvoor een pias molen gebruikt, doch later vervangen door een vijzelmolen. Tot 1926 werd deze molen gebruikt om het water tot 4.50 meter op te voeren. De ruim 100 jarige werd door de voortschrijdende techniek onvolwaar dig beschouwd, de groote onzekerheid welke de windkracht in die jaren schiep, paste niet bij de ontwikkeling in de land bouwbedrijven. Toen dan ook nog grondep benut werden voor bloembollencultuur, achtte het bestuur den tijd gekomen om van bemalingssysteem te veranderen De molen werd gesloopt en een motor daar voor in de plaats gesteld. De dagen van hoogconjunctuur hadden dit mogelijk ge maakt. Verbeteringen van beteekenis aan de windmolens warèïi practisch nog niet toegepast, dus een rifttor was alleszins ge motiveerd. De stichters daarvan hebben evenwel door onvoldoende bekendheid met de oude werktuigen, de capaciteit van den ouden vijzel onderschat en daardoor het vermogen te laag gekozen, zoodat de motor steeds overbelast heelt moeten werken. Deze technische fout ls den polder duur komen te staari. alleen ln 1933 werd bijna f. 2000.aan reparaties betaald en in dit Jaar is de f. 1000.al weer gepas seerd. Dit kon zoo niet blijven. Dus werd in het voorjaar het besluit genomen van bemaling te veranderen. Een grondig on derzoek naar de stichtings- en exploitatie kosten van alle bemalingswijzen werd in gesteld en bemalingsinrichtingen bezocht, w.o. verscheidene Dekkermolens. Over deze molens verkreeg het bestuur de meest gunstige adviezen, niet alleen wat techni sche resultaten betreft, maar ook, dat de Dekkermolen steeds een verlaging van polderlasten met zich brengt. Nadat dan ook het advies van het Rijksbureau voor ontwatering op technlsch-economische gronden de herbouw van den windmolen aanbeval, werd in de Ingelandenvergade ring met op één na alg. st-, het besluit genomen den wiekendraaier te doen her rijzen. Fier verheft hij zich nu en siert de omgeving. „Wijze polderbesluiten verhoo- gen het peil van het volk", schrijft ons de Hollandsche Molen; moge dit in de toekomst blijken! Spr. dankte dan den Burgemeester van Woubruggen. Aan wiens daadwerkelijke medewerking het mede te danken was dat AALSMEER. De Snijbloemhandel. In de afgeloopen week ls het in den snij bloemhandel alhier over het algemeen beter geweest dan den laatsten tijd het geval was. Met het oog op het St. Nlcolaas- feest nam in het begin der week de vraag naar bloemen sterk toe, waardoor vooral de producten van betere kwaliteit flinke prijzen opbrachten. Zoo kwamen voor de rozen noteeringen voor tot 30 ct„ seringen tot 38 c. p. stuk, terwijl ook goede bloemen als gemiddelde prijs golden resp. 8 en 14 c. per stuk. De prijzen der Am. anjers bleven vrijwel gelijk aan de daaraan voorafgaan de week, evenals de freesia's en conval- laria. De chrysanten voor zoover nog aan wezig ('t aanbod verminderde sterk) wer den vrij goed betaald, wat eveneens kan gezegd worden van het plumasus snijgroen. Kwam vooral na het midden der week meer een ongunstige kentering ln de op brengst van verschillende soorten snijbloe men, de markt van bloelende potplanten bleef gedurende de afgeloopen week zeer levendig. Op de beide voornaamste veiling- dagen voor de potproducten. waren er veel koopers; de prijzen liepen flink op. De pri mula obc. noteerden van 3039 c„ de cyclamen van f. 0.801.40, de begonia's van 7090 c„ de hangbegonia's van f. 1.50 1.80, de azalea's van f. 0.801.50. Met het Kerstfeest in het nabije ver schiet, de feestdagen van den intiemen kring, lijkt de kans nog wel goed, dat de levendige handel in potbloemen en -plan ten zich wat zal doorzetten, terwijl ook voor de snijbloemen, wat de geldelijke op brengst betreft, de komende weken nog wel mer kunnen meevallen. Succesvolle Winkelweken. De alhier gehouden winkelweken zijn. in aanmerking genomen de tijdsomstandig heden. goed geslaagd. Ruim 80.000 bonnen zijn uitgegeven, wat zeggen wil, dat ln de 14 dagen van de winkelweken voor ruim f. 40 000 contant is gekocht bij de onge veer 60 deelnemende winkeliers en nering doenden. Voor de Middenstandsvereeni- ging. welke weer het initiatief tot de win kelweken nam, ongetwijfeld een mooi succes Mej. C. v. Iperen, hoofdverpleegster ln het Dr. Scheurer's Hospitaal te Klata (Ned. O.-Indië). is na een verlof van 9 maanden hier te lande weer naar Insu- linde vertrokken. o HAARLEMMERMEER. Jeugdige werkloozen-zorg. Het comité voor jeugdige werkloozen- zorg heeft zooveel steun en medewerking ondervonden, dat reeds morgen het Boaz- lokaal te Hoofddorp voor het beoogde doel zal worden opengesteld. De voorzitter, de heer Woldendorp, heeft zich bereid ver klaard de jongelui alsdan toe te spreken en hen omtrent den gang van het werk eenige mededeelingen te doen. Door het comité wordt ernstig overwogen om bij ge noegzame deelneming, naast ontspanning en handenarbeid, ook nog een cursus te geven in vakken van lager- of nijverheids onderwijs. men weder in het bezit van een windmolen is gekomen. De Burgemeester zag hierin een gemeentebelang en heeft het streven van hen, die wilden komen tot verlaging der polderlasten gesteund. Met groote dankbaarheid denkt spr. ook terug aan de technische adviezen welke het Rijksbur. voor Ontwatering bij monde van ir. van Konijnenburg verstrekte, v.n.l. ln verga deringen van bestuur en ingelanden. Ver volgens sprak de secretaris nog woorden van tevredenheid over de uitvoering van het werk tot de uitvoerders daarvan, de heeren Verbij en Jansen te Hoogmade en tot den heer Dekker voor het ontwerpen van den molen en het toezicht houden op het bouwen. Hierna nam het gezelschap plaats in een vaartuig. Door de Woudwatering en de Wijde Aa begaf men zich naar de nieuwe molen. Hier werden de heeren Dekker, van Ko nijnenburg en Verbij gelukgewenscht, waarna mevr. Boddens ffosang den molen ln gebruik stelde door het lichten van den vang. De heer Dekker gaf hierna nog een technische uiteenzetting varj den molen, waarvan wij reeds een beschrijving gaven, waarna o.a. nog het woord gevoerd werd door Jhr. mr. van Rijckevorsel namens de Vereen. „De Hollandsche Molen". Nog langen tijd bleef men gezellig bijeen. Op een en ander komen wij nader terug. 17. Toen Oberon was uitgepraat waren de elfen in een oogen- blik paraat; zij namen snel hun zonnestralen en vlogen op toen, zonder dralen. Zij waren velen en zij wilden graag eeh einde maken aan die koudeplaag: dus vlogen zij, zoo snel als 't kon, eerst over 't mooie land van Oberon hier zie ie hen nu gaan. Op 't volgende plaatje vangt hun 'werk al aan. Bijtijds gered. Te Vijfhuizen alhier, had me], d. Ik terwijl zij op een stoep aan de Ringvaart bezigheden verrichtte en duizelig werd, het ongeluk haar evenwicht te verliezen en in het diepe water te vallen. Op haar hulp geroep kwamen spoedig personen toesnel len, die er nog intijds in slaagden de vrouw uit haar levensgevaarlijke positie te be vrijden Jubileum-avond Fanfaregezelschap „Excelsior". In de versierde groote zaal van de Beurs te Hoofddorp had. onder groote belang stelling de viering plaats van het 40-jarig bestaan van het Fanfaregezelschap „Ex celsior" te Hoofddorp. Tevens herdacht de directeur, de heer L. Thuis het feit dat hij zich gedurende al die jaren aan de muziek heeft gewijd. Na opening van den voorzitter, den heer Koopman, werd het woord gevoerd door wethouder Kistenmaker. Deze wenschte het populaire Fanfarecorps en in 't bij zonder den heer Thuis, geluk; hij uitte de beste wenschen voor den bloei der vereeni ging. Verschillende vereenigingen brachten haar gelukwenschen over hadden door hét zenden van prachtige bloemstukken van haar sympathie voor „Excelsior" doen blij ken. Toespraken werden gehouden door: den heer Andries namens de Tooneelver- eenlging „Gezellig Samenzijn"; den heer de Zeeuw namens de gymnastiekvereeniging .Hoofddorp"; den heer v. d. Lippe namens de muziekvereeniging „Opwaarts"; den heer de Koter namens het mannenkoor; den heer Meuris namens de voetbalclub „E.T.O." (die een schilderij aanbood) en den heer Bakker namens de IJsclub Hoofd dorp. terwijl de voorzitter een gedicht voordroeg, waarin de geschiedenis van „Ex celsior" werd weergegeven Een tweetal leden van „Gezellig Samen zijn". de heeren Onck en van Vleuten, vulde den avond gezellig met voordrachten. Op dezen goedgeslaagden herdenkings avond kan met groote voldoening worden teruggezien. Het paard van St. Nicolaas op hol. Tijdens het St. Nicolaasfeest te Lijnden heeft zich een merkwaardig voorval af gespeeld. Toen de bisschop zijn paard wilde bestijgen, sloeg het dier plotseling op hol. St. Nicolaas, een uitstekend paard rijder, trachtte zich op het ros te werpen, doch slaagde hierin niet, hij werd pl.m. 100 Meter meegesleurd en viel toen op den grond. Gelukkig werd hij door 't paard niet geraakt, zoodat hij er met een been kneuzing afkwam. Hij gaf echter den moed niet op, ging: per auto verder en denkt er aan, dit in de komende jaren ook maar zoo te doen! Jaarvergadering der Chr. Knapenver. In het gebouw naast de Ned. Herv. Kerk te Nieuw-Vennep, hield de Chr. Knapen- ver. „Tlmotheus" haar 5e jaarvergadering, De voorzitter, L. Speelman, opende, waar na H. van 'tHof 'n Bijbelinleiding leverde over Marcus 4:38, 39, waarna de verslagen werden voorgelezen. Hierna volgde de sa menspraak „Wat meester Kennen van dé studie dacht". Na het ronddienen van ver- verschingen werd door C. de Vos een op stel geleverd, getiteld „Hemelvaart", ge volgd door de eerste groep voordrachten, waaraan N. Honcoop, J. van Tol, Cl Schalk, K. de Weert en A. van Woerden deel namen. Na afloop werd een samenspraak ge houden getiteld: „Het levende stand beeld", gevolgd door een opstel van K. de Weert. Na de pauze werden achtereenvol gens ten gehoore gebracht door J. West- steijn een vertelling: „Het wrakhout"; een samenspraak: „Gesnapt"; door H. Nieu- wenhuizen een opstel; de tweede groep voordrachten, waaraan deelnamen W. Dol, F. Meijer, H. Nieuwenhuizen, C. v. d. Pol, D. v. Hulzen, W. Boesveld en A. Boes veld, en een samenspraak: „Bij den foto graaf". Hierna volgde de beoordeeling van de jury, bestaande uit de heeren ds. Bouman, W. Faber en J. Weststeijn. die de uit luxe- voorwerpen bestaande prijzen als volgt toekende: 1ste groep: le pr. A. van Woer den, 2e pr. N. Honcoop, 3e pr. K. de Weert; 2e groep: le pr. F. Meijer, 2de pr. H. Boes veld; 3e pr. W. Honcoop, en aan C. van der Pol, W.Boesveld en J. van Tol een troostprijs. Ds. Bouman sprak nog een woord en sloot met dankgebed. Personalia. In verband met de ongesteldheid van den heer H. Werkman, hoofd van de O. L. school No. 1 aan den Hoofdweg nabij den Spaarnwouderweg alhier, ls tot w.n. hoofd aan deze school benoemd de heer J, Visser uit Bennebroek. De voor het jubileumfonds van de N.C.R.V. te Rijk alhier gehouden collecte heeft opgebracht de som van bijna f.250. Bij den landbouwer R. aan den Aals- meerderweg in Haarlemmermeer, ls na afloop van het dorschwerk vermoedelijk opzettelijke sabotage gepleegd, door een stuk ijzer te steken tusschen het rader werk van een stroo-pers, waardoor dit nagenoeg geheel werd vernield. De politie stelt een onderzoek ln. Mej. D. Bos F.H.d. te Zwanenburg, die benoemd werd tot hoofdverpleegster in het Petronella-Hospitaal te Djocja, heeft de reis naar Indië aanvaard, om na aan komst haar arbeid aldaar aan te vangen. De landbouwer Swonende aan den Ringdijk nabij Vijfhuizen alhier, kreeg in den stal, terwijl hij aan het melken was, plotseling een trap van een koe, waardoor hij aan een been zoodanig verwond werd, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. o HILLEGOM. Zwerver aangereden. Aan de Leidschestraat ls een voetganger door een motorrijder aangereden. Het bleek een zwerver te zijn, die ernstige wonden bekomen had. De aangeredene is naar het Diaconessenhuls te Leiden gebracht. De politie onderzocht het geval en maakte proces-verbaal op. 32

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7