IfIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 10 December 1934 LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. STADSNIEUWS. BEURSOVERZICHT RECHTZAKEN. FAILLISSEMENTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 751. telegrafisch weerbericht Kon. Ned. Meteotol. Inst. te De Bildt. Hoogste stand 766.3 te Riga. Laagste stand 727.9 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 11 Dec. Zwake tot matige wind uit O. richtingen cllg tot zwaar bewolkt. Wellicht eenlge :en. Iets kouder. bcitenlandsch weerbericht. Megedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. De depressie op den Oceaan werd zeer sp, maar trok hoofdzakelijk Noordwaarts rwtjl zij zich Oostwaarts uitbreidde. Hier- vormden zich secundalren over de Golf Blscaje, Zuid-Frankrijk en Zuid- techland, zoodat de wind hier te lande Jelijk naar het Oosten loopt. De hooge drukking in het Oosten nam itr Iets af. De strenge vorst In Lapland afgenomen, maar in Polen houdt de ite tot matige vorst nog aan, en in inkrljk en Dultschland is de tempera- gedaald. De zware storm uit Zuid, die gisteren de omgeving van het Kanaal heersch opgehouden, alleen bij Schotland, aan Noorsche kust en bij IJsland, komen stormachtige winden voor. Behalve sitselijk in Engeland is de lucht bijna nl betrokken of nevelig, regen valt in K Dultschland. Zuid Frankrijk, om het gerak en bij Schotland en IJsland, isorloopig is nevelig weer met eenige af- iing te wachten. luchttemperatuur. uur voorin.: 8 gr. C. (46 gr. F.) uur 's midd.: 8'h gr. C. (47 gr. F.) uur nam.: 9 gr. C. (48 gr. F.) OGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. »rm. te 6.42 uur; nam. te 7.09 uur. LICHT op VOOR FIETSERS e.a. laaadag: 4.17 nam. tot 7.29 voorm. 1iaans- op- EN ondergang. 1 Dec. op: 11.07 uur; onder: 20.22 uur. BET GESCHENK VOOR AEBURY. iuter meldt uit Melbourne: heer Sluiter is alhier aangekomen en gereisd naar Albury, om morgen den ïemeester dezer stad de met goud be- w voorzittershamer te overhandigen, -ede gouden en zilveren sigaretten- es aan de wethouders en andere per- ui voor de verleende hulp aan de be king van de „Ulver". pzetting van machines in de sigarenindustrie. fflens de vier samenwerkende Werk- fkorganisaties in de Sigarenlndustrle P de Ned. R.K. Tabaksbewerkersbond I WiUibrordus" den Minister van So- J Zaken een telegram gezonden, waar- aandacht wordt gevestigd op de r-s toenemende werkloosheid in de pnindustrie. II de laatste twee weken doet deze zich bij de volgende firma's: Hubers «r, Amersfoort, 20 ontslagen; Van ïpen, Wageningen, 16 uren werkloos- hibolsa. Kampen, 35'la werkloosheid; "burg, Leiden, een dag werkloos; i'een, Utrecht; 16 uur werkloosheid; p.Majoor, Beverwijk, een deel ontslag in 24 uur werkloos; Gebrs. Hout ig Den Bosch, 8 ontslagen; Majoei, p, 70 personen 16 uur werkloos. >ssant verzoekt spoedige maatre- Got stopzetting der machines in de "dindustrie pn dringt aan op een on- ■SCH BROOD BIJ HET ONTBIJT. tamorgen had in de Directiekamer (pn Melkinrichting V.A.M.I. te Am bten bijeenkomst van het Nationaal l tot. verkrijging van versch brood Ifontbijt plaats, om aap te toonen dat ■bewaard in een koelcel, versch kan pKlg waren vertegenwoordigers van jjjtse Bakkerspatroonsbonden in Ne- i wethouder J. ter Haar en de u van de gemeentelijke keurings- Iv. v. Raalte. J,dels waren 100 stuks groot en klein uitgestald, waarvan verschillende 5 feeds 5 a 6 dagen In de koelcel van _®ek hadden gelegen en nu ontdooid I® versch brood waren te onderschei- _bter Haar uitte den wensch in ver- l-st deze technische vooruitgang, dat Inzake het verbod tot verkooo van ï®ood voor 10 uur 's morgens ver- fat worden. NED. VER. VAN VROUWENBELANGEN EN GELIJK STAATSBURGERSCHAP. Algemeene vergadering te Utrecht. De Nederlandsche Vereenlglng v. Vrou- wenbelangen en Gelijk Staatsburgerschap heeft te Utrecht haar algemeene vergade ring gehouden. De presidente, mej. L. M. Piepers deelde in haar openingswoord mede, dat deze vergadering beoogde, de consequenties te trekken uit het behan delde op de studieconferentie In October te Amersfoort gehouden. Ook nu weer staat de vrouwenarbeid in het middelpunt van de belangstelling. Noodig ls thans de strijd ter bescherming van den vrouwenarbeid op te voeren. De door het hoofdbestuur voor gestelde motie lokte eenige discussie uit, waarna deze tenslotte aangenomen werd met één stem tegen. ZIJ luidt: „De Ned Ver. van Vrouwenbelangen en Gelijk Staatsburgerschap op 8 December 1934 te Utrecht bijeen met de afgevaardig den van een groot aantal andere vrouwen verenigingen, overwegende: dat elk mensch, de vrouw zoowel als de man, moreel recht heeft op arbeid als bron van een zelfstandig bestaan; dat de huidige werkloosheid, gelijk an dere crisis-nooden even zwaar drukken op de vrouw als op den man; dat het daarom onrechtvaardig is, dat overheid en ook particulieren de werkloos heid van den man gedeeltelijk trachten te verschuiven naar de vrouw, door den nog beschikbaren arbeid aan haar te ontnemen en voor hem te reserveeren; protesteert tegen deze achterstelling van de vrouw, die haar terug zal voeren naar volkomen eco nomische afhankelijkheid en die tot onher stelbare schade voor de maatschappij zal leiden". Besloten werd tot het beleggen van een protestvergadering welke door een demon stratie zal worden gevolgd. Overwogen wordt de gezamenlijke op richting van een Bureau voor Moreele steun en Arbeidsbemiddeling en Informatie voor de lntellectueele arbeidster in den rulmsten zin van het woord. Besloten werd een commissie te benoemen om dit vraag stuk verder in studie te nemen, ns o— VALSCHE GULDENS UITGEGEVEN. Twee personen aangehouden. Zaterdagmiddag werd bij de politie te Breda door een winkelier aangifte gedaan, dat een vreemdeling in zijn zaak een val- sche gulden in betaling had gegeven. Op aanwijzing werd deze man aangehouden en naar het hoofdbureau van politie over gebracht. Bij fouilleering werd echter geen valsch geld op hem gevonden, terwijl hij een aannemelijke verklaring kon geven hoe hij aan het valsche geld gekomen was. De man, een in Brussel woonachtige Ne derlander, werd hierna op vrije voeten gesteld. Een paar uur later kwamen bij de politie van verschillende kanten aangiften bin nen, waaruit bleek, dat een tweede per soon in verschillende zaken valsche guldens ln betaling had gegeven. Ook deze man werd aangehouden. Bij fouilleering werden nog eenige tien tallen valsche guldens op hem gevonden. Daar ook deze persoon een ln Brussel wonende Nederlander bleek te zijn, stelde de politie zich aanstonds met die te Brus sel in verbinding met het verzoek den eerstaangehouden persoon, die inmiddels weer naar Brussel vertrokken was, bij aan komst aldaar aan te houden. Aan het Gare du Nord ls deze persoon door de gerechtelijke politie te Brussel gearresteerd en, in afwachting van zijn uitlevering naar Nederland in verzekerde bewaring gesteld. Niettegenstaande tal van huiszoekingen werden verricht is de fabriek van valsche guldens te Brussel nog niet gevonden. De guldens zijn buitengewoon goed nage maakt; zelfs het randschrift mankeert niet. doch zij zijn lichter ln gewicht dan de echte guldens. Zij dragen de beeldenaar van Koningin Wil'helmina en het jaar tal 1931. DE KERKELIJKE AFSCHEIDING IN 1834. Hedenochtend ls in de zalen van het gebouw Javastraat 26 te Den Haag de tentoonstelling geopend, welke georgani seerd ls door een daartoe ln het leven ge roepen comité, met betrekkipg tot de ker kelijke afscheiding in 1834. De opening geschiedde door oud-minis ter mr. Terpstra in tegenwoordigheid van vele autoriteiten. LEIDSCHE MECCANO CLUB. Zaterdagmiddag hield de L.M.C. een ver gadering in „Royal". De voorzitter opende deze vergadering, waarna de leider begon met de meege brachte modellen te behandelen. J. v. d. Heuvel had een draaibank ge maakt, wat aanleiding was om meteen een draaibank in alle onderdeelen uit te leg gen. Verdere stukken waren: Zaagmachine van O. Knotter; revolverdraaibank van C. Herfkens; slijpmachine van N. Wittich; boormachine van B. Kleuwe; Idem van R. Nieboer; Steekbank van F. Teljeur en een kolomboormachine van M. v. Schaijck. Vervolgens verklaarde de leider de wer king van de electromotor en behandelde hij de systemen van serie- en shuntmotoren. Herbij legde hij ook een omschakeling voor vóór- en achteruit uit, waarbij hij tevens een eenvoudige omschakelaar teekende voor de jongens, die er zelf een maken wilden. Hierna werd een feestcommissie gekozen voor de viering van het a.s. 2-jarig be staan. Leden hiervan werden B. Huter, K. Korswagen en H. Holswilder. De voorzitter sloot daarna deze gezellige bijeenkomst. o In de voormalige lunchroom „De Bijen korf" aan de Steenstraat 27 heeft de heer A. J. Neuteboom, de gezagvoerder van de salonboot „Tosca" heden een café geopend. Alvorens de heer Neuteboom evenwel de deur voor zijn klanten kon openzetten, is er heel wat verbouwd en veranderd. De voorpui werd geheel vernieuwd; het inté rieur uitgebroken en gemoderniseerd, een ruiime vergaderzaal voor minstens 100 per sonen bijgebouwd, enz. De verbouwing werd uitgevoerd door den aannemer Bogaards uit Oegstgeest, het schilderwerk door diens vaderde heer Koeleman leverde de moderne lichtinstallatie en de firma Bouter uit Rotterdam het mooie eiken houten meubilair. Door aller samenwer king is hier een keurig café ontstaan. Rest nog te vermelden, dat er een nieuw Wil- helmlnabiljart is geplaatst en dat een strijkje Zaterdag- en Zondagavond de vrooüjkheid zal verhoogen. UIT NED. OOST-INDIE. DE BEGROOTING VOOR NED. INDIE 1936. DE RICHTLIJNEN AANGEGEVEN. OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is op den Rijksweg Breda- Roosendaal onder Etten de 73-jarige klom penmaker E. van M. uit Etten door een auto aangereden. De oude man is in den afgeloopen nacht overleden. ZUID-HOLLANDSCHE IJSBOND. In de daarvoor uitgeschreven bijeen komst van den Zuid-Hollandschen Ijsbond Zaterdag gehouden, is besloten de rege- lng van kortebaan-wedstrljden op schaatsen, in Zuid-Holland op zich te ne men, is samenwerking met daarvoor wer kende en erkende bonden in andere pro vinciën van Nederland. DE NIEUWE TIJDREGELING. Ook de Vereeniging voor den Effecten handel te Amsterdam heeft thans in een adres aan de Tweede Kamer de reeds eerder geopperde bezwaren tegen invoe ring van de nieuwe tijdregeling medege deeld. PROEFTOCHT VAN DE JAGERSFONTEIN Het bij de Nederlandsche Scheepsbouw My te Amsterdam voor rekening van de Ver. Nederlandsche Scheepvaart, My te 's Gravenhage. nieuw gebouwde m.s „Ja gersfontein" vertrok hedenochtend van Amsterdam naar de Noordzee, voor het houden van den technischen proeftocht. Morgenmiddag wordt het schip in de haven terug verwacht. Zooals bekend, zal de officieele proeftocht op 18 December plaats vinden. De uitgaven moeten nog verder worden teruggebracht. BATAVIA, 10 Dec. (Aneta). De gouver neur-generaal gaf aan de hoofden der diverse departementen de richtlijnen aan voor de vaststelling van de begrooting voor het jaar 1936. Hierin wordt o.a. verklaard, dat het de vaste overtuiging der regeering is, dat als volstrekt noodzakelijk moet worden be schouwd, dat de uitgaven voor het Jaar 1936 nog verder moëtgji worden terugge bracht ook al moet, met betrekking tot de verschillende gedeelten van het terrein der overheldswerkzaamheid, worden er kend, dat het proces van diepingrijpende en breed opgezette bezuiniging als afge sloten moet worden beschouwd en ook al kan zij voor de bezuiniging, ln de begroo ting van 1936 te verwerken geen concrete maatregel aangeven. Met betrekking tot de belastingop brengst kan worden gezegd, dat de gewel dige daling, in 1928 aangevangen, tot stil stand is gekomen. Dit op zich zelf is een verblijdend verschijnsel, doch mag de oogen niet doen sluiten voor het feit, dat In October de verwachting bestond, dat men nog ruim f. 40 millioen beneden de raming van 1934 zal blijven. Momenteel mag worden aangenomen, dat .de totale opbrengst van de belastin gen in de ontwerp-begrooting van 1936 enkele millioenen hooger kan worden ge steld dan in de oorspronkelijke begroo ting van 1935. Deze verbetering zal ech ter teniet gedaan worden door verder de- cres in de groepen producten en monopo lies en bedrijven. Hierbij is de doorloo- pende daling nog niet tot staan gekomen. Ook indien in de groep diverse middelen eenige verbetering zal optreden, zou deze geheel teloor gaan door de dringende noodzakelijkheid, door de druk op het be drijfsleven op sommige punten te verlich ten door tariefsverlaging bij publieke djensten. Vele verschijnselen wijzen erop, dat In zake mogelijkheid van belasting de uiterste grens is bereikt, zoo niet op ver schillende punten overschreden, zoodat bij den opzet van het budget voor 1936 uit aan de aanboring van nieuwe bronnen van in komsten niets mag worden verwacht. Het budget voor 1936 zal aan opbrengst van middelen een cijfer van om en nabij f. 250 mill, moeten inhouden. Hieruit valt geen andere conclusie te trekken dan, dat de bezulnigingsarbeid der laatste jaren met onverminderde kracht moet worden voortgezet, teneinde het cijfer voor de zuivere gewone uitgaven, dat voor 1935 nog op f. 300 millioen kan worden geraamd, terug te brengen tot f 250 millioen, althans tot een zoodanig niveau, dat verdere toeneming van schuld wordt voorkomen. De regeering meent, dat, zonder gevaar voor ontwrichting, tal van posten voor 1936 lager kunnen worden gesteld dan in de ontwerp-begrooting voor 1935 ls geschied. Dit zou kunnen gebeuren, doordat de her ziene salarisregeling volledig zal zijn door gevoerd en ook andere bezuinigingen ten volle van kracht zuilen zijn geworden. De algemeene opdracht is verstrekt om elke begrootlngspost ln het ontwerp voor de begrooting voor 1936 lager te stellen dan in het ontwerp van die voor 1935 is geschied. De Gouverneur-Generaal acht het nood zakelijk om de zuivere gewone uitgaven van elke begrootingsafdeeling in totaal 5% lager te stellen, waarvan ten minste 3 'la voor personeele en de rest voor materieele uitgaven. Hierdoor kan nog f. 10 millioen worden bezuinigd. De Gouverneur-Generaal is zich zeer wel bewust van de zwaarte dezer opdracht, te meer omdat ook het natuurlijk accres moet worden opgevangen. Voor de bedrijven is wegens de bijzon dere verhoudingen geen verlagingspercen tage opgelegd. De leiders dier bedrijven dienen echter met de grootste doortas tendheid te streven naar het opvangen en zoo mogelijk overtreffen van de min dere opbrengsten door verdere verlaging van uitgaven. DE NEDERLANDSCH JAPANSCHE CONFERENTIE. BATAVIA, 10 Dec. (Aneta). De leden der Japansche delegatie begaven zich naar Soekaboemi teneinde hun rapporten op rustige wijze te kunnen samenstellen en uitwerken. ZIJ worden op 11 December in de hoofdstad terugverwacht. NOODLANDING. BANDOENG, 10 Dec. (Aneta). Zon dagmorgen moesten een P.W.-vliegtuig, bestuurd door luitenant Boot, waarin zich een Chineesche toerist ais passagier be vond. en dat boven de Tangkoeban Prahoe vloog, een noodlanding maken op een voet balveldje. Hierbij werd een boomstronk geraakt. Een wiel werd afgerukt en de vleugels braken. De Inzittenden bleven ongedeerd en de motor is intact gebleven. HET NOODWEER IN WEST-JAVA. BATAVIA, 10 Dec. (Anetai. In den loop van Zaterdag werden uit West-Java nog verschillende dijkdoorbraken en aard- schulvingen gemeld. In de onderdistricten Krawang en Rengasdengklok is de dijk van de rivier Tjltaroem op vier plaatsen door gebroken; de gaten die in den dijk gesla gen zijn strekken zich over 75 tot 100 meter uit. In Rengasdengklok zijn vijf personen verdronken en wordt één vermist Het water zakt thans weer. Men hoopt dat de schade nogal meevalt. Het geheele spoorwegverkeer is omgeleid, waardoor o.a. Soerabaja, van Batavia uit, slechts in twee dagen te bereiken is. Aan het herstel van de spoorbanen wordt hard gewerkt. Thans worden ook uit Indramajoe bandjirs pn overstroomingén gemeld. Krawang is van Batavia uit thans weer per auto te be reiken. o HET SALAKISVRAAGSTUK. BATAVIA, 10 Dec. (Aneta) De bud getcommissie zal morgen te Bandoeng een vergadering beleggen waarin het salaris- vraagstuk ter sprake zal worden gebracht zulks naar aanleiding van de uitspraak van den Minister van Koloniën in de Me morie van Toelichting op de Indische Be- grooting van het jaar 1935 (Zooals bekend deed Minister Colijn het I. E. V. weten dat deze uitspraak niet positief moet worden geïnterpreteerd als een aankondiging van salarisverlaging). Dit is de eerste van de serie vergaderin gen welke zullen worden belegd teneinde vast te stellen in welke richting zich het salarlsvraagstuk verder moet ontwikkelen. Een beslissing is derhalve morgen niet te verwachten. AMSTERDAM, 10 Dec. Verdeelde markt. Oliewaarden, Rubbers en Scheepvaarten gedrukt. Industrie, Sui ker, Tabaksaandeelen en Handel My prijs houdend. Amerlkaansche fondsen ongeani meerd. Duitsche obligaties weinig veran derd. Ned. Staatsfondsen prijshoudend. Na de opheffing van het Internationale Koperkartel is op de kopermarkt een on gekend felle concurrentiestrijd ontstaan, die de belangentegenstellingen tusschen de Amerikaansche en Afrikaansche pro ducenten op de spits heeft gedreven. De directe aanleiding tot het uiteenvallen van het kartel was de instelling van een in voerrecht op koper in de Vereenlgde Sta ten, dat door de producenten was ge- wenscht omdat het verbruik zoo sterk was Ingekrompen en de ondernemingen, waar van er vele waren, die het roode metaal niet tegen den wereldmarktprijs konden produceeren, groote verliezen leden. De uitwerking van de bescherming ls den Amerikaanschen maatschappijen echter minder goed bekomen, want de Nira-codes hebben hun kosten zoodanig verhoogd, dat het koperverbruik er onder is gaan lijden. Het eenige voordeel is geweest, al was dit tijdelijk, dat de export kon worden ge forceerd. Dit prikkelde evenwel de Afri kaansche, Canadeesche en Zuid-Ameri- kaansche producenten om zoo goedkoop mogelijk te produceeren; hetgeen wondel- wel gelukte. Van de verbruikstoeneming ln de landen buiten de Ver. Staten hebben de Amerikaansche producenten nagenoeg niet geprofiteerd. Toch is ook de positie van de buiten de V. S. werkende onderne mingen onbevredigend, daar de prijs, die zij voor hun product bedingen veel te laag is om een behoorlijk rendement op het belegde kapitaal te waarborgen. Reeds langen tijd bestaat er dan ook weer een streven om te komen tot een restrictie van de opbrengst. De eerste besprekingen dien aangaande hebben niet tot het gewenschte resultaat geleld, doch hierin schijnt thans een verandering te zijn gekomen. De scherpe daling van den prijs op de Lon- densche markt heeft tot het veranderde inzicht veel bijgedragen. De opleving, die in 1934 in verschillende landen was te constateeren, heeft de voorraden niet noe menswaard doen afnemen, daar het aan bod bij toenemende vraag eveneens grooter werd. De belanghebbenden zijn met hun besprekingen, die in het geheim \verden gevoerd, zoover gekomen, dat medio Jan. in New-York de feitelijke discussies een aanvang kunnen nemen. De grootere be langstelling voor koperaandeelen en de vaste stemming voor deze papieren is hier van het gevolg. Het is evenwel een eigenaardig verschijn sel, dat de algemeene beursstemmlng in Wallstreet, waar koperaandeelen toch tot de zgn. market leaders behooren, zoo wei nig Invloed heeft ondervonden van deze koersverbetering. Dit moet worden toege schreven aan het feit, dat de markt zich reeds enkele maanden veel laat leiden door de politieke ontwikkeling in Washington en de mededeelingen inzake de economi sche politiek, die Roosevelt zal voeren. Juist toen de eerste berichten betreffend® de a.s. besprekingen verschenen, gaf Wallstreet teekenen van vermoeidheid na een wekenlange koersstijging, die door dë vooruitzichten op een koperconferentie niet konden worden overwonnen. De beurs had heden een verdeeld ver loop hoewel de fluctuaties gering waren. De ongeanimeerde tendenz van Wallstreet remde de ondernemingslust en veroor zaakte een lichte reactie voor Amerik, fondsen waaraan zelfs koperaandeelen zich niet konden onttrekken, hoewel d# berichten inzake een komende koper conferentie te New York gunstig stemde. Koninklijke was weer iets zwakker. De Am soorten lagen geheel buiten dé attentie. Van de Industrleele fondsen lagen zoo wel Unilevers als Philips een fractie hoo ger, terwijl de overige papleren hier wei nig veranderd waren. Suikerwaarden hand haafden zich. De handel kwam hier nage noeg tot stilstand. In Rubbers ging even min iets van beteekenis om. De stemming was gedrukt. A'dam Rubbers waren iets luier, de minder courante soorten hadden grootere verliezen. Tabakken bleven op peil. Van de Scheep vaarten golden Ned. Scheepvaart-Unie opnieuw 1°/® lager. De handel in certifica ten Handel-Maatschappij was veel kal mer De stemming was goed prijshoudend. De koers was tusschen 29 3/8 en 30 1/8. Duitsche obligaties waren nagenoeg on veranderd. Ned Staatsfondsen aan den vasten kant. De 4% leening steeg tot 112i/j'/o. Oude Schuld weinig veranderd. De Ned, Indische leeningen handhaafden zich. De wisselmarkt was kalm. De stemming voor het pond was iets vaster. o WISSELKOERSEN. Engeland 7.32 7/8. Duitschland 59.40. Frankrijk 9.74 7/8. België 34.55. Zwitser land 47.87 1/2. Denemarken 32.72 1/2. Zwe den 37.80. Noorwegen 36.82 1/2. N.-York 1.4710/16. Prolongatie 1 pCt. HAAGSCHE POLITIERECHTER. In ons Blad van Zaterdag stond vermeld dat in de zaak tegen G. v. d. E. uit Rijns burg. de getuige C. H. op vermoeden van meineed was ingesloten. Dit is onjuist. Niet C. H. doch J. B. is ingesloten. GEEN TERUGGAVE VAN DË PERSEN DER TRIBUNE-DRUKKERIJ. De Hooge Raad heeft heden in laatste instantie geweigerd de gevraagde terug gave van de persen der N.V. Atalanta, ln beslag genomen, bij de actie tegen de „Tribune". Uitgesproken: S. den Hollander, timmerman en aan nemer te Koudekerk a/d. Rijn. R.c. Mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh. Cur. Mr. F. J. J. Trapman te Leiden. In de week van 3 t/m. 8 Dec. werden in Nederland 94 faillissementen uitgesproken. AMSTERDAM. 10 December. Veemarkt: 3 wagons geslachte runderen uit Dene marken; 467 vette koeien, waarvan de prij zen waren: ie kw. 5860, 2e kw. 4855, 3o kw-, 38—46 ct. per KG. slachtgewicht; 59 melk- en kalfkoelen f. 150190 per stuk; 124 vette kalveren: le kw. 4352, 2e kw. 3642, 3e kw. 32—35 ct. per KG. levend gewicht; 61 nuchtere kalveren f.4—7.50; 37 schapen en lammeren: schapen f. 1518; lammeren f.811; 677 varkens: vleesch- varkens wegende 90110 KG., 3738 ct. per KG. slachtgewicht; zware varkens 36 37 ct.; vette varkens 3536 ct.; 21 paar den f. 60100 per stuk. Overzicht: Slachtrunderen aanvoer iets hooger, handel zeer stug, weinig beste, prijzen stationair. Melkkoeien weinig aan voer, en stille handel. Vette kalveren min der aanvoer dan vorige week, prijzen iets hooger, weinig beste, waarvoor een prijs boven noteering kon worden bedongen. Nuchtere kalveren tamelijke aanvoer, vlugge handel en constante prijzen. Scha pen en lammeren stille aanvoer en handel stijgende prijzen. Varkens tamelijke aan voer, gedrukte handel, prijzen als vorige week. BOSKOOP. 8 Dec. De Boskoopsche veiling Rozen per bos: Edith Helen 80 —130 ct. Hadley 33—42 ct. Butterfly 49— 55 ct. Briarcliff 54 ct. Rosalandia 4864 ct. Florex 4070 ct. Else Poulsen 2035 ct, Columia 3042 ct. Phoebe 4363 ct. Wilh. Kordes 5500 ct. Golden Ophelia 1419 ct. Steward 6270 ct. President Hoover 31 ct. Gemengde rozen 2730 ct. Diversen per bos: Chrysanten, gr. bi. 90 —90 ct., idem tros 1940 ct. Hulst met bes. per K G. 17 ct. ROTTERDAM, 10 Dec. Veemarkt Totaal aanvoer 2715 stuks. 516 vette run deren; 257 vette kalveren; 1111 schapen en lammeren; 826 varkens; 5 nuchtere kalveren Prijzen per K.G.: vette koeien 5658, 4650, 3238; vette ossen 4852, 4446, 3840; vette kalveren 7585. 60 70, 50—55; varkens (lev. gew.) 32, 31, 30; schapen 38, 34, 30; lammeren 39, 35, 31. Prijzen per stuk; schapen 17, 13, 8; lam meren 11, 9, 7. Overzicht Vette koeien en ossen aan voer ruim, handel vlot, prijzen stijver, pri ma pi. 2; vette kalveren korter aanvoer, handel willig, prijzen hooger, prima pi. 10; schapen en lammeren, aanvoer zeer ruim, handel kalm. prijzen onveranderd; varkens, aanvoer les korter, handel ta melijke prijzen stationnatr; Enkele par tijen schapen werden voor export verkocht WESTLAND 8 December, Westlandsche Bloemenveiling. L. Germ f.6—11; Sax Export f.58; Roode Due f.1.60—2; per 170; Copland f. 0.901.15; Pierson 4167 ct. per dozijn; L. Germ tros 12—19 ct.; Sax Export, tros 11—17 ct.; Pres. de Lange 16—24 ct.; Herco 11—18 ct.; Snow Queen 6—8 ct.; Wilcox 1118 ct. per bos. 3-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3