CORRESPONDENTIE. ANEKDOTEN. JÏOEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. :hi lis Jullie dit leest, dan behoort het St. T¥j\ olaasfeest al weer tot het verleden, dat <f j st waar zóó velen zich zoo op hadden heugd. Ik denk wel dat ik de volgende in zeer vele brieven zal lezen hoe het st is gevierd in huis ol op school, want vele scholen komt de goede Sint zelve bezoekje brengen. Vele brieven zullen wel weer vervuld zijn over al moois, nuttigs, aardigs, lekkers wat heelt gekregen, nu daar verheug ik dan van harte in. Maar er zullen er as ook wel velen zijn, voor wie het nu t zoo'n groot feest kon zijn door de ilijke tijden, die wij 'beleven, dat be- p ik best. ___)eze keer niet zóóveel brieven als de 2 ige weken, dat komt zeker omdat Sereen al de Sint Nicolaas iiï het hoofd ft. ena van der Star vindt je de raadsels wijls zoo moeilijk? ik geef er toch altijd dan kan je uitkiezen, welke je het ge- kkelijkste vindt. Ik ben nooit boos hoor. je eens overslaat. idriaan Pison wel gefeliciteerd met de oorte van het kleine zusje, zeker dubbel kom omdat je wel al broertjes maar n zusje had. Je hebt groot gelijk dat een heerlijk mooi St. Nicolaascadeau soo'n lief klein zusje, loos je Harteveld of ik het zoo heel erg dat je de vorige week de raadsels t Instuurde, wel neen er zijn zoovelen dikwijls overslaan. annie Kampenhout wil je er aan den- om ook je naam onder de raadsels te ten, niet alleen op de enveloppe zooals dat is zoo lastig voor mij. Wat is dat een soort wedstrijd, die je hebt ge- eld. iaartje Brugman ja vroeger vond ik het zoo fijn als jij als het St. Nicolaas was, ir nu niet meer. nu vier ik het niet ir. ieintje van den Berg waarom schreef vroeger altijd Mijntje en nu de laatste :en Meintje? hoe heet je eigenlijk, hoe et ik je nu voortaan noemen? ini. van Dam je mag gerust weh eens raadsel insturen maar ik kan heusch t beloven dat ik er elke week een van plaatst, want zooveel kinderen sturen dsels in. opie Hofstra dat hoorde ik van meer deren, dat ze op school een opstël over Nicolaas moesten maken dat vind ik aardig idee, iedereen zal het wel ge- kkelijk hebben gevonden, larie Brokaar ik zal je raadsels bij ge- inheid eens plaatsen. 'imie Magnin en Nettie Stijger dat vind reel aardig dat jullie al zóó lang vrien- netjes zijn. Komen jullie ook dikwijls bij lar op visite? Ik ben de laatste 6 jaar xxflzóóveel ziek geweest, moet soms vele :en te bed liggen, maar dan schrijf ik aan mijn raadseljeugd hoor. 0 en Tiel van der Linden jullie heeft 2 en achter elkaar heerlijk feest gehad lis. eerst Moeders verjaardag, nog wel ïliciteerd hoor en daarna St. Nicolaas, een pret! lep en Wim Nieboer dat begrijp ik best >r alles wat je schrijft ik hoop ook heel dat het zal verbeteren. Och is er een ;r<|oi hondje van jullie doodgereden, pas maar goed op dit nieuwe, houdt het islfar stevig vast aan een riem. Zijn de id en de poes goede vrienden? lerrit Nagtegaal ik hoop voor je dat de je ook nog wat brengt, in mijn jeugd langde ik er ook erg naar, nu vier ik a St. Nicolaas meer. an, Piet en Truus van der Lucht, wel er, gaat maar alle drie meedoen, dat D «st en gezellig om met elkaar de raad- 1 op te lossen. lentje Oostveen, je had je brief ver in week zeker te laat bezorgd aan het eau. Je had aardige cadeautjes be- ht voor allen thuis; heb jij ook prettige gen gekregen? irietal Malgo, de raadsels die goed zijn, ik bij mijn voorraad raadsels, die er op ihten om geplaatst te worden, erda Spiecker, je raadsel zal later wel beurt krijgen. i Brilman, heb je het zoo druk gehad t inkoopen doen voor St. Nicolaas en Ik i iedereen blij met je cadeautjes. Wat alleraardigste plaatjes heb je nu op Postpapier. 'oos Nieboer, is er een mecanoclub? En bgt ieder dan zijn eigen mecanodoos en liet je daar dan allerlei in elkaar *n? Üe en Klaas Oudshoorn, dat was een Ingezonden door Netty van Baak. Meester: „Weet Je Pieter wat recht of onrecht is?„ Pieter: „Neen meester." Meester: „Bijvoorbeeld als je broertje een appel heeft en jij neemt hem die af, wat doe je dan?" Pieter: „De appel opeten, meester." Ingezonden door Dikkie de Wit „Heel goed Jantje", sprak de onderwij zeres, „die tafel van zeven heb je heel goed opgezegd. Kan je die van acht ook zoo goed opzeggen?" Jantje: (die begreep vannacht inplaats van acht) „Nee juffrouw dat kan ik heusch niet, vannacht dan slaap ik." Ingezonden door Mientje Stikvoort. „Armoede, vriend, is toch wel het ver schrikkelijkste wat er op de wereld be staat. Al zou je mij een millioen geven, ik zou niet arm willen zijn". laat feest hoor, waar Rie naar toe is ge weest; je lag toen pas zeker tegen 2 uur 's nachts in je bed. Moest Rie ook een voor dracht doen? Viertal van Vliet, ja December heeft altijd vele feestdagen en dan bij jullie nog extra door verjaardagen; och dan vergeten jullie wel, dat het donkere koude dagen zijn in December en jullie zijn toch ook jong, dus dan kan je wel tegen de kou. Hannie van der Hoek, zal je Je brief niet te haastig schrijven en woorden vergeten, want dan kan ik heusch niet alles begrij pen, en dat vind ik zóó jammer. Lees je het wel ovër als je het hebt geschreven. Arie en Piet Smittenaar, ik hoop dat jullie prettig St. Nicolaasfeest hebt ge vierd; heb je ook taai-taai poppen ge kregen, waar je over schreef. Corrie Holleman, waar ben je naar dien Sint Nicolaas geweest, waar je zooveel ver schillende boeken kreeg, spelboek, prente- boeken, teekenboeken, wat een massa boeken. Paula en Edward ten Hooven, ik miste jullie wel de vorige week. Was Paula ziek, moet je nu nog te bed blijven? Dat weet ik hoor, dat op bed schrijven heel moeilijk gaat. Ans en Rietje Vollenga, de raadsels zal ik later eens plaatsen. Mientje Stikvoort, is het een goed St.- Nicolaasfeest geweest voor je; heb je veel gekregen? Piet van Egmond, als je veel huiswerk of lessen hebt, behoef je er heusch geen brief bij te schrijven. Nico en Margje Liebert, jullie hebt groot gelijk, je hebt altijd wel wat prettigs in huis te doen als het regent, zoodat je niet uit kunt gaan. Was het avondje in het Volkshuis gezellig? En speelt Margje zoo fijn met haar poppen. Bep van Niehoff, zeker weet ik je naam nog, al heb je in lang niet meegedaan, je bent weer van harte welkom. Is Corrie H. je vriendin? Jitske en Marietje van Akker, dat be grijp ik hoor, dat jullie heerlijk vindt dat je moeder en de kleine zus weer thuis zijn; je zult beiden wel erg hebben gemist. Gelukkig, dat je grootvader weer veel beter is, zoodat je moeder naar huis kon komen. Chris van de Born als ik je raadsel plaats, zet ik er heusch niet dadelijk het antwoord bij, dat weet je wel, de oplos singen komen pas de week daarna. Thijs 't Hart, ga maar gerust mee doen en noem mij maar Tante. Drietal de Geus ik zal je anecdotes be waren en voor en na eens plaatsen. Hennie de l'Ecluse je raadsels zijn goed, ik zal ze eens plaatsen. Schrijf het versje maar eens op, als je tijd hebt. Leni Groeneveld dat raadsel werd mij net ook door een ander toegezonden. Je had erg mooie cijfers op je rapport, vind ik. Geertruida Pelt, wel wat had jij veel moeite om dat heele vers voor Imij op te schrijven, ik vond 't heel aardig om het te lezen. Dat raadsel van die letter r heeft er al eens ingestaan. Rika de Graaf wat vreeselijk aardig wat je mij schrijft over kleine Leni, maar ik ben helaas veel te ver weg om haar stemmetje te hooren. Zeg haar maar eens goeden dag van de raadseltante. Nico Scheps als je nieuwe raadsels in stuurt, moet je er ook meteen de ant- GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Lientje Oostveen (brief de vorige week te laat ontvangen), Marinus van den Anker, Jo van Ommering, Lena van der Star, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet La- gas, Adriaan Pison, Lies Deumer, Daniël van Vliet (je naam ook onder de raadsels schrijven, niet alleen op de enveloppe zoo- als deze keer), Lenie Klinkhamer, Meintje van den Berg (zie naar je naam in de correspondentie)Koos Nieboer, Conny van Vliet, Wim Nolles, Mientje Stikvoort, Adriaan Boender, Ans Vollenga, Rietje Vollenga, Paula ten Hooven, Edward ten Hooven, Piet van Egmond, Thijs 't Hart, Chris van de Bom, Nelly de Leeuw, Annie Bink, Klaas Oudshoorn, Rie Oudshoorn, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Jo Brilman, Gerda Spiecker, Wim Malgo, Sien Malgo, Toos Malgo, Lientje Oostveen, Leendert Sijbrands, Hannie van der Hoek, Arie Smittenaar, Piet Smittenaar, Corrie Holleman, Jan van Hoven, Piet van Hoven, Bep van Niehoff, Nico Liebert, Margje Liebert, Jitske van Akker, Marietje van Akker, Jan van der Lucht, Piet van der Lucht, Truus van der Lucht, Gerrit Nagte gaal, Bep Nieboer, Wim Nieboer, Marinus Lagas, Jo van der Linden, Tieleman van der linden, Annie Magnin, Nettie Stijger, Jan de Graaf, Marie Brokaar, Jaantje Braxhoven, Bep Braxhoven, Jopie Hofstra, Jannie Heetveld, Rie Harteveld, Prijn Hartevelt, Janny Hartevelt, Cootje Harte- velt, Marietje Laterveer, Tini van Dam, Jannie Kampenhout (zie je naam in de correspondentie). Roosje Harteveld, Maartje Brugman. Ploni van Ginkel, Truus de Graaf, R. Beyen (voornaam vol uit schrijven en ook onder de raadsels, niet alleen op de enveloppe), Geertruida Blóte, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Hennie de l'Ecluse, Rietje Scheer, Go Scheer, Nico Scheps, Rietje Laman, Bep Vos, Piet Vos, Wim Serlie, Willy van der Horst, Janny Bon, Toosje Bouter, Beppie Bouter, Sientje Timmer mans, Rika de Graaf, Jannie de Water, Frans de Water, Geertruida Pelt, Leni Groeneveld, Annie Sollie, Wllhelmina Teleng, Gerard Teleng. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIG NUMMER. 1. Barneveld, bar, veld, en. 2. Droom, room. 3. Met levensgevaar. 4. Vulkanen, lak. nul, Nel, vak. 5. Toen onze mop een mopje was. 6. Eigen haard is goud waard. 7. Duizendkunstenaar, duit, zien, tuin, kar, dansen. 8. Zevenaar. woorden bij sturen, niet mij ook nog raad- celtjes opgeven en laten zoeken. Willy van der Horst aardig dat 2 zusjes van je een boek hebben gewonnen voor het versje. Ik vind dat niets geen vroo- lijk raadsel dat je nu instuurde: Ik heet geen Ans. Toosje en Beppie Bouter bedankt voor de alleraardigste briefkaart die ik van jullie kreeg. Is de kiespijn van Bep al weer beter, dat hoop ik, anders kon ze niet vroolijk St. Nicolaas vieren en wat heerlijk, dat je grootouders he.t feest ook mee kwamen vierem Sientje Timmermans ik dacht eerst dat je ziek was toen ik een potloodbrief kreeg, waar onder stond: „uw in bed zittend raadselnichtje", maar toen ik alles had gelezen, moest ik lachen dat ik al meelij met je had gehad, denkende dat je ziek was. Als je dit leest, zijn alle St. Nicolaas- geheimen al opgelost en is de pret weer voorbij. Wim Serlie, Bep en Piet Vos, zoo, zijn jullie familie van elkaar dus dat nieuwe kleine broertje waar Wim over schreef, is het neefje waar Bep en Piet over schre ven, hoe grappig. Ja dat vind ik een lek kere dikzak hoor. 8 pond. Rietje Laman, ik woon eigenlijk in Den Haag, alleen de zomermaanden ben ik in Kloosterzande. En nu allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag, v. Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 15