LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 5 December 1934 PARLEMENTAIR OVERZICHT AGENDA. TWEEDE KAMER. BEGROOTING VAN DEFENSIE. Bij den aanvang der vergadering van gisteren, heeft de Kamer met 56 tegen 32 stemmen de begrooting van Defensie aan genomen. Tegen: de sociaal-democraten, de communisten de revolutionair-socialist, de vTljzlnnlg- -democraten, de christen-democraat en de katholieke democraat. Het was dus weer hetzelfde gezelschap, dat ook voor 1933 tegen de militaire be grooting stemde; verleden jaar hadden, sooals men weet, de vrijzinnig-democra ten zich van deze oppositie afgescheiden, maar thans voegden zij er zich weer bij, omdat er. volgens hen, niet voldoende be zuinigd ls. CONTINGENTEERING VAN- STEENKOOL ENZ. Bij het wetsontwerp tot contingentee- ring van steenkolen, cokes en briketten, heeft de heer Hermans betoogd, dat de voorgestelde maatregel niet ver genoeg gaat; de Invoer zal meer moeten worden beperkt, gelijk de afgevaardigde met al lerlei cijfers nader toelichtte Heel anders echter sprak de heer Van Dijken, die van de noodzakelijkheid van contingenteerlng niet overtuigd was. Ook eenige andere sprekers lieten zich pro of contra uit. De Minister heeft geantwoord, dat hij Inzake het percentage van den Invoer niet meer geheel vrij was, en toegegeven, dat deze contlngenteering een zekere prijsstijging ten gevolge heeft. Maar ln het belang van onze mijn-industrie, die natuurlijk behou den moet blijven, ls dit noodzakelijk, en van meer belang is daarom, dat de con tingenteerlng uitbreiding van werkgele genheid tot gevolg heeft. Daar moet men desnoods Iets voor over hebben. Overigens bedenke men aldus de Minister dat elke contlngenteering ook wel haar scha- duw-zijden vertoont. De Kamer heeft tenslotte het wetsont werp bij zitten en opstaan aangenomen. BEGROOTING VAN- SOCIALE ZAKEN. Hierna ls de Kamer begonnen met het debat over de begrooting van Sociale Zaken. Welnu: hierbij zal de veelbesproken kwestie over de steunverleening tde houding der Room- sche fractie!! ter sprake komen. En voor hors d'oeuvre zorgde ds. Ker sten met een protest tegen rangsverhoo- ging van enkele hooge ambtenaren, maar in de eerste plaats deelde de Minister mede, dat het hier volstrekt geen hoogere ambtenaren betrof en in de tweede plaats zijn de voorgestelde rangsverhoogingen volkomen verdiend. Waarna de Kamer ze goedkeurde. Een zeer uitvoerig debat kwam los (zoo- als steeds) bij de afdeeling „Arbeid", en waar hier meer dan 20 sprekers gereed stonden om los te branden, zal men zich volledig kunnen voorstellen, dat het vrij wel onmogelijk (en ook overbodig) is, ze alle afzonderlijk ln dit overzicht te gaan vermelden. Wij mogen dan ook in hoofd zaak volstaan met een exposé van de on derwerpen, welke zij ter tafel brachten, een exposé dat dan nog niet meer kan zijn dan een bloemlezing. Zoo hoorden we, dat op matiging aangedrongen werd inzake de bedrljfs-organisatle, omdat vak- vereenigingen niet de aangewezen orga nen zijn, om ln economische zaken te ad- vlseeren, een meenlng echter, die niet weersproken bleef. Zoo werd krachtig aan gedrongen op het ratlflceeren van meer internationale arbeidsconventles: van de 42 die er tot stand kwamen, heeft Neder land er slechts 15 onderteekend. Onze na tionale wetgeving zei men moet zich sneller bij die conventies aanpassen. Ook thans werd weer geklaagd over te lange arbeidstijden in sommige bedrijven, met name het hotel- en restaurant-bedrijf, maar ook ln het algemeen bepleitte men verkorting van arbeidstijd, om de werk loosheid te bestrijden. Ter betere uitvoe ring van onze sociale wetten vroeg men uitbreiding der arbeidsinspectie. Het punt verkorting van arbeidstijd, dat wij zoo even noemden, werd ook gekleed in de bekende formule: invoering van de 40-urige werkweek. En in aansluiting hier aan wees men op de belangen van bepaal de groepen, zooals chauffeurs en kantoor personeel. Voorts werd aangedrongen op bescherming van vrouwen en kinderen in het landbouw-bedrijf; op snellere toepas sing van de bedrijfsradenwet; op strenger tegengaan van den arbeid op Zondag; op vervanging van vrouwen- door mannen arbeid; tegenover dit laatste punt ech ter werd door anderen den arbeid der vrouw, ook der gehuwde vrouw, verdedigd, te meer, waar verschillende beroepen juist voor de vrouw geschikt zijn. Ook vroeg men opnieuw bindend-verklaring van col lectieve arbeidscontracten, en bepleitte men het zenden van kleinere delegaties naar internationale arbeids-conferentles. De bedrijfsraden, zoo even reeds genoemd, vonden bij den een verdediging, bij den ander bestrijding; men achtte het hier wenschelijk, ginds gevaarlijk. Zoo ston den de meeningen ln het debat telkens tegenover elkander, evenals trouwens ten aanzien van het andere, reeds genoemde punt: de verbindend-verklaring van col lectieve overeenkomsten. Deze en andere punten werden behan deld door de dames Bakker-Nort, Katz, en De Vries-Bruins, en de heeren Louwes, Kupers, Loerakker. Amelink, Weitkamp, Van Kempen, Van den Tempel en Smeenk En' zoo hadden we aan het eind van den middag 11 sprekers „afgewerkt" Maar al waren we pas op de helft van het redenaars-bataljon, de Minister heeft reeds een eerbiedwaardig aantal punten te beantwoorden. Als hij aan dat ant woord toe is, zullen wij op die zaken al licht iets uitvoeriger kunnen Ingaan. Avondvergadering. BEGROOTING VAN JUSTITIE. Zelden is er in de laatste jaren zooveel debat gevoerd bij de algemeens beschou wingen over Justitie als ditmaal. Van 8 uur 's avonds tot half 3 in den ALPHEN. Booraen gerooid. Eenige boomen in de omgeving van de OouwslulschebruK langs den Rijksstraat weg, een punt waar het dikwijls buiten gewoon druk kan zijn, vormden reeds (al van Jaren een groote belemmering voor het verkeer. Thans heeft men daar de boomen gerooid, wat voor het verkeer zeker een belangrijke verbetering betee- kent. De Winkelweek 1934. De door de winkelweek georganiseerde St Nicolaas prijsvraagwedstrijd ten bate van het pl. crisis-comité, heeft een bedrag van f. 61.79 opgebracht. Des nachts Ls ingebroken op de hoeve van de landbouwersfamilie v. V.. ln den Hoorn. Vermist wordt een oud-zilveren beurs, inhoudende een bedrag van f. 12.50 en een portemonnale met f. 2 50. Door een stalraam heeft men zich den toegang tot de woning verschaft, terwijl men ook waarschijnlijk langs denzelfden weg de woning weer heeft verlaten. Omtrent den dader of daders ls tot nu toe niets bekend. Door een tot nu toe onbekend geble ven autobestuurder werd aan den Steek- terweg een straatlantaarn vernield. De politie tracht den betrokken bestuurder op te sporen. ALKEMADE. Loop der Bevolking. Gevestigd: N. Morgenrood, van Leider dorp H. de Graaf, van Haarlemmer meer Th, G. J. Castelein, van Voorburg J. en E. C. Schoonderwoerd, van Wy- chen Th. F. A. Hogendorp, v. Warmond C. C. Kok, van Rljnzaterwoude K. Peters, van Koudekerk. Vertrokken: M. J. Zoet, n. Leimuiden H. M. Jansen, n. Borculo C. M. Caste- lln, n. Den Haag A. M. Vermy, n. Rljns- burg A. Th. Turk. n. Hlllegom L. P. M. van Velzen, n. Alphen a d. Rijn M. E. Biermans wed. B H. Ahlers, n. Bever wijk P. J. Hoogenboom, n. Hazerswouda W. Borst, n. Hazerswoude J. E. A. Bakker, n. Amsterdam Th. A. Turk. n. Ter Aar C. van Rijn, n. Amsterdam. Nadat aan het einde der vorige week een der schuiten, waarmede de afgegra ven grond uit den Huigsloterpolder naar het Braassemermeer wordt vervoerd, was losgeslagen, met het gevolg, dat zij in de vaargeul terechtkwam en door een pas- seerende motorboot werd overvaren, waar door aan deze motorboot belangrijke scha de werd toegebracht, is nu weer een der schuiten door den hevigen golfslag volge- slagen en in de diepte verdwenen. Met eigen hulp is de schuit omhoog gebracht. morgen van JBipt-Nlcolaas-dag hebben de bekende sluizen der welsprekendheid open gestaan. En: zoodoende is minister van Schaik nog niet eens aan het woord kunnen komen. Hij heeft heel wat crltiek moeten ver nemen. te eigenaardiger, waar deze mi nister bij de Kamer toch heel wat-potjes heeft kunnen breken. En het vertrouwen der sociaal-democraten is hem zoo goed als opgezegd: vooral de heer van der Helde heeft betoogd, dat het beleid van den Minister voor hem en de zijnen een teleurstelling ls geweest. Volgens deze af gevaardigde wordt er, mede op aandrin gen van den bewindsman, veel te scherp opgetreden tegen (veronderstelde) op ruiing of beleedlglng van het gezag. On- noodig zelfs. Ook een afgevaardigde als mej. Katz was daaromtrent niet geheel gerust, met name ook niet ten aanzien van de vraag, of het instituut der preven tieve hechtenis niet te veel en te spoedig wordt toegepast. Maar in strijd met deze opvattingen betoogde de heer Zandt (die ook ernstig aandrong op verdere maatre gelen tegen zekere verschijnselen in het badleven), dat de minister nog te slap is ln zijn houding ter verdediging van het gezag: krasser optreden ls noodlg: de heer Westerman sprak ln gelijken geest. De heeren van der Helde en van Rap- pard hebben nogmaals gepleit om vrij willige castratie van sexueele misdadigers mogelijk te maken; van andere zijde werd op een onderzoek van deze kwestie aange drongen. Is dé minister bezig de rechterlijke macht te verroomschen. De heer Lingbeek, een bekend kampioen op dit punt, beweer de en betoogde het, en kwam er ernstig tegen in verzet. Door den heer van der Weijden werd aangedrongen op het stop zetten van alle executies, met name ten aanzien van het platteland; het onder werp is trouwens nog door anderen be sproken (de heeren van den Heuvel en Goseling), die om een spoedige beslissing vroegen. Een geruchtmakende kwestie besloeg ook nu een plaats in het debat: het bekende Larensche geval, de verkapte ulltevering door den Burgemeester van Laren van 4 personen aan de Duitsche politie. Waarlijk, die Burgemeester heeft den Minister met dit geval geen dienst bewezen en de heeren Vliegen en Sneevliet, mitsgaders de dames BakkerNort en Katz waren dan ook over de houding der Regeering allerminst te vreden en meenden, dat de Minister in deze zaak niet krachtig was opgetreden; zij hielden vol, dat in dit geval het over de grens zetten beteekende arrestatie en ge vangenneming. Door de heeren van Rappard en van dei; Helde werd geklaagd over te veel bezuini ging bij de kinderrechtspraak; mej. Katz vroeg opnieuw om betere regeling van de nationaliteit der gehuwde vrouw; de heer Lingbeek wenschte nog dat de Minister provoceerende katholieke optochten op 31 October zou voorkomen; de heer Brautl- gam vroeg om de nieuwe wettelijke rege ling van de positie van kapiteins en sche pelingen; de heer Terpstra bepleitte betere uitvoering van de Auteursrecht op muziek gebied; de heer Duys critiseerde het op treden der autoriteiten tegen de commu nisten bij het bekende Incident in de Rid derzaal; de heer Schalks, eindelijk, pro testeerde tegen het optreden jegens „De Tribune". Zoo was het tien minuten over half drie ln den nacht geworden; en toen kwam de beurt aan den Minister. Maar die beurt werd tot Donderdagavond uitgesteld. HAGENAAR. Gevonden: 1 paar zwarte gebreide handschoenen, 1 Engelsche sleutel, 1 paar dameshandschoenen, 1 dameshandschoen, 1 blauwe damesceintuur, eenlg kléin geld, gewikkeld ln een papiertje, 1 roeenkrans in etui. Gedurende de maand October 1934 werden aan het Gem. Slachthuis alhier geslacht: 28 koelen, 168 varkens, 142 gras kalveren. 1875 nuchtere kalveren, 117 schapen en 2 geiten. Voor de zendingscommissie der Ger. Kerk werd de film van het zendingswerk op Java en Soemba vertoond. De films waren bijzonder interessant en trokken groote belangstelling. Alhier vergaderde de A.-R, Propa- gandaclub. Verschillende huishoudelijke besprekingen werden gehouden en rege lingen getroffen voor het propaganda werk. Tot bestuurslid werd gekozen de heer H: Vis. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren; Arle, zn. van J. d. Kooi) en C. M, v. Hemert Teuntje, d, van J. Geers en J. Hogenes Adrlana Elisabeth, d. van Th. G. de Jong en A. M. v. Riet. Getrouwd: A. v. Woerkom, 26 J. en S. J. v. Gemeren, 27 J. Overleden: Hendrik Stellaart 53 J. Gedurende de maand November werd bij de Rijkspostspaarbank alhier lngelegd: f. 10409 en terugbetaald f. 7258.92. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5544. HAZERSWOUDE. Het station wordt afgebroken. Naar wij vernemen, zal het station der Ned. Spoorwegen, dat onlangs werd opge heven binnenkort worden afgebroken. Daar hier ter plaatse, dikwijls treinen moeten kruisen, zal voor de bediening dier treinen een seinhuis gebouwd worden. De collecte welke gehouden ls in de Ned. Herv. Kerk bij de dankure voor het gewas, heeft opgebracht de som van f. 120. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. C, Pont geb. van Veen z. W. C. Pieterse geb. van Diemen d. Ondertrouwd: J. W. Fase 27 J. en A. B. Overbecke 27 j. Aan het bureau voor arbeidsbemidde ling staan 178 personen als werkloos inge schreven, waarvan 61 steuntrekkend. KOUDEKERK. Vergadering der IJsvereeniging. Het vorige Jaar werden hier pogingen aangewend om té" ktflffèn tot oprichting van een ijsvereeniglng. Een voorlooplg be stuur werd toen reeds gekozen, doch tot nadere overeenstemming was men nog niet gekomen. "Thans werd wederom een vergadering belegd ln „Hotel de Bruin", waar tot bestuursleden gekozen werden de heeren W. A. van den Dool. C. van Leeuwen, G. Molema, L. van Harskamp, Hulsman, en D. Leenheer. Voorloopig be schikt men over de contributie van on geveer 50 leden, Mededeeling werd ge daan. dat getracht zal worden, de be schikking te krijgen over 'n gedeelte ijs van den Rijn, om afzetting, onderhoud, eventueel verlichting enz. voor rekening van de vereenlging ten gerieve van haar leden en voor anderen tegen 'n entree geld. De noodige stappen zijn gedaan, om zoo mogelijk tot samenwerking te komen met de bestaande zusterver. „Rijndijk". Gehoopt wordt, dat een en ander zal bijdragen tot Instemming bij het ijs-min nend publiek. Ten slotte werden nog in het bestuur gekozen de heeren W. van Katwijk en Hakkebrak. Na rondvraag volgde sluiting. KOUDEKERK. De collectes ln de Ned. Herv. Kerk hebben ln de afgeloopen maand opge bracht voor de Diaconie f. 109, voor de Kerk f.67, Restaur, .f. 60, Busje plaatsen- geld f. 23, Offerblokken f. 5. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrlka Pieternella, d. van L. C. Snel en A. v. Houwellngen Sara Elisabeth, d. van P. Oosterom en E. Taffijn Clazina, d. van A. Spies en D. A. Groe nendijk. Ondertrouwd: L. Baars, Jm. 28 j. en G. Weijnen, Jd. 28 j. B. P. Ouwerkerk, jm. 24 j. en M. Komlós, jd. 23 j. Overleden: Joha. van Meurs, echtgenoote van A. Hoogervorst, 47 Jaar. Het plaatselijk Crisis-comité. In de gehouden vergadering van het pl. crisis-comité werd besloten aan de daar voor in aanmerking komende personen de benoodl-gdheden voor een Kerstmaaltijd te verschaffen. De verdere besprekingen be troffen den bazar welke ln de eerste week van Februari zal worden gehouden. Het ls de bedoeling deze bazar groot op te zetten. Er werden verschillende commissies ge vormd o.a. een voor de cadeaux, een voor de vermakelijkheden en een voor de zaal. Door secretaresse en penningmeester werd nog verslag uitgebracht omtrent den tot nu toe verleenden steun. LEIMUIDEN. NIEUWKOOP. Vergadering der Uselub. In café „De Holiandsche Leeuw" alhier werd de ledenvergadering gehouden van de Nieuwkoopsche IJsclub. De voorzitter, de heer P. de Graaf opende de goedbezochte bijeenkomst. De notulen der voorgaande vergadering werden door de plaatsverv. secr., den heer G. Swart de secretaris was wegens be roepsbezigheden verhinderd voorgele zen en onveranderd vastgesteld. Uit het Jaarverslag van den penning meester, den heer P. Augustlnus bleek dat ontvangen was f. 556.44, uitgegeven f 336.85, alzoo een batig saldo van f 229.59 waarbij nog weer komt de contributie die momenteel geïnd wordt. De heer Boer lid van de flnancleele commissie over 1934 zegt de boeken en verdere bescheiden bij den penningmeester in orde te hebben be vonden. De aftredende bestuursleden de heeren C. van Houten, J. Kranenburg en G. van der Neut werden met bijna alg. st. herkozen. De voorzitter complimen teerde hen met hun verkiezing. Tot leden van de flnancleele commissie voor 1935 werden aangewezen de heeren I. van Geest en A. M. van Vuuren. Over de werkzaamheden ln den a.s. winter werd breedvoerig gesproken. In een vorige vergadering was besloten om een hardrijderij uit te schrijven om geldprij zen, waaraan ook krachten uit de om liggende gemeenten mee mochten doen, Het vorig ijsseizoen heeft men daar ech ter geen uitvoering aan kunnen geven. De vraag van het bestuur was nu, of eerst deze hardrijderij zal moeten plaats vin den of dat eerst maar weer zooals voor heen het de gewoonte was dat een hard rijderij wordt gehouden voor behoeftlgen om spek waaraan alleen plaatsgenooten mogen deelnemen. Algemeen werd aange voeld dat nu ln dezen crisistijd de nood onder de behoeftlgen groot ls, zoodat al lereerst een hardrijderij zal worden ge houden voor behoeftlgen. De heer T. Klap wijk vroeg of de prijzen ook uit andere levensmiddelen dan spek kunnen bestaan, hetgeen volgens den heer J. de Jong heel gemakkelijk zou gaan, Indien door het be stuur voor de gewonnen prijzen bonnen worden gegeven voor een zeker bedrag aan levensmiddelen, die dan bij een plaatselijken winkelier, tevens lid van de ijsclub kan worden besteed. Besloten werd dat het bestuur hieraan ln de toekomst aandacht zal schenken, doch dat de eer ste wedstrijd wederom zal gaan om spek. Ook dezen winter zal de ijsbaan bij avond electrlsch worden verlicht. Reeds vele jaren zijn door de bewoners ln het Zuideinde pogingen ln het werk gesteld om de ijsbaan, die tot nu toe al tijd achter het dorp was, meer in het Zuideinde te krijgen. Tot heden is dit echter niet mogen gelukken. Het vorig Jaar ls in het Zuideinde een ijsclub op gericht, zij het ln intlemen kring. Hoewel dit momenteel nog niet zoozeer in het be danken van leden uit het Zuideinde is te bemerken, zal het toch zaak zijn van het bestuur, om ook eens daaraan hun aan dacht te schenken eer het te laat is, daar het anders niet zal uitblijven dat ln het Zuideinde ook een Ijsclub zal worden op gericht en vele daar wonende zullen be danken en lid worden van de nieuwe IJs club. Dit zou volgens den heer P. Kuijf voorkomen kunnen worden Indien de Ijs baan bijv. naar het Kerkegat werd ver legd. De afstand van het dorp en van het Zuldelnde naar de ijsbaan is dan onge veer gelijk. De voorzitter zeide het te be treuren, wanneer er officieel ln het Zuid einde een ijsclub zou worden opgerfcht. Het bestuur zal daarom de noodige aan dacht aan dit punt schenken en naar een geschikte plaats omzien voor een Ijsbaan meer ln de richting van het Zuldelnde. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Door het college van Notabelen is tot Kerkvoogd gekozen de heer A. van Poel geest en wel in de plaats van den heer G Groeneveld, die periodiek aan de beurt van aftreding was en wegens aanstaand vertrek uit de gemeente verzocht had niet herkozen te worden. Overleden: T. Wilschut 60 J. P. v. d Zaal 75 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Lamoré, v. Wijk bl] Duur- Vertrokken: J. C. Boeree, n. Ouder- Amstel M. Derks, n. Amersfoort C. Vonk, n. Zevenhoven W. v. d. Berg Knape, n. Mijdrecht J. Rijlaarsdam, n. Kamerik C. Zeijlmaker, n. Bloemen- daal. Jaarvergadering van „Eigen Hulp." In café Schreuder werd de jaarverga dering gehouden van de werkliedenver. „Eigen Hulp". De voorzitter de heer P. Sprelj opende waarna de notulen gelezen werden en onveranderd goedgekeurd. Het Jaarverslag werd door den secretaris gele zen. Het jaarverslag 19331934 van den penningmeester sloot met een nadeelig slot van ruim f. 200. De controlecommis sie de heeren W. A. v. Heusden, G. de Boer en J. v. d. Lek, hadden de boeken ln orde bevonden. in orde bevonden. Het totaal saldo der kas ls thans f. 1447.20. Aan de beurt van aftreden waren de bestuursleden J. W. v. Zoest, B. Rekeihof en Abr. v. Leeuwen. Met bijna alg. st. wer den zij herkozen. Bij de rondvraag wees de voorzitter er op, dat het in het belang der leden ls, om stipt het reglement te handhaven om moeilijkheden te voorko men. Daarna volgde sluiting. Jaarverg. Geref. Knapenvereeniging. De Geref, Knapenvereeniging hield haar 3c Jaarvergadering in de Geref. Kerk. Deze werd geopend door den eere-voorzitter ds. Speelman, die liet zingen Ps. 119 5; hij las voor 1 Samuel 3, waarna de aanwe zigen hartelijk welkom werden geheeten. Uit de jaarverslagen bleek, dat deze kleine vereenlging, bestaande uit slechts 8 leden, moedig stand houdt. Een viertal opstellen over vaderlandsche en kerkgeschiedenis wisselden de voordrachten af. Een stille pantomime „De electrische slaapstoel", bracht de lachspieren danig ln beweging. Van de naburige vereenlglngen waren af gevaardigden aanwezig, die hun beste wen schen overbraohten. De goedgeslaagde avond werd door den heer C. v. Spronsen van Ter Aar met dankzegging gesloten. Déaéerdag. Volkshuls: Spr. Ir. L. van Gelderen kwik-natrtffffi- en neon-licht. 81/4 nam. Vrijdag. Breestraat 19: Algem, ledenverg Ver tot bev. v. d. obuw van werkmanswonin gen, 4V» uur nam. Prediker: Spr. K. Erlecké, 81/4 0. n«m BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur tuin. „Dancing Lady". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uu Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam „Malle gevallen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8'ut Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No 62 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door loopende voorstelling: „Het liefdeleven een oorlogsverpleegster". Casino-theater. Hoogewoerd 49.8 n. na „De parachute-springer". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. 81/,' 11, nam „Koningin Christina". Zondag nam. 2 uur, 4.15 uur, 7 uur 9.15 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond „Tot Hulp der Menschheld", echter nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen roof spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst de apotheken wordt van Maandag 3 tot e met Zondag 9 Dec. a.s. waargenomen do: de apotheken: W. Pelle Kort Rapenbui 12. telef. 594, J. E. M. ten Dijk Haven 1 telef. 85 en C. van Zijp. Wllhelmlnapai 8, Oegstgeest, telef. 274. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Agatha, dochter va H, P. Heemskerk en Joh. Ubink. Overleden: Joh. C. Bocxe, 82 j„ wede. v. v. d. Hoorn W. WolschriJn, 59 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: L. W. P. Heynings van Ouder Amstel Th. A. Turk, van Alkemade W. G. Markus, van Uithoorn M d Bruyn, van Alphen aan den Rijn- Vertrokken: B. fi. Droogh, naar Boskoo J. M. v. d. Zwet, naar Alkemade Koetsier, naar Alphen a. d. Rijn. WADDINXVEEN. De Winkelweek. De omzet gedurende de eerste dagq van de winkelweek schijnt, gelet op omstandlghedÉa, niet tegen te vallen, mlddenstandsvereenlgingen hebben da ook zeer hun best gedaan om deze winke week te doen slagen. De étalages zien keurig verzorgd uit! Geen trein op Zondag? De heer Van der Heer stelde ln den ge meenteraad voor den Minister te verzoe ken de trein Gouda-Waddlnxveen-Bos koop-Alphen op Zondag stop te zetten. heeren Bremmer en Krabbendam stern den dit voorstel, waarna het ln hande van B. en W. werd gesteld voor advle Bezoek van St. Nicolaas. Het bestuur van wlnkelcomlté, organ! seerde een St. Nlcolaasoptocht met me dew-erking van de L.R.V. „De Gouwerui ters" en het fanfarecorps „Concordia' alsmede eenige dames en een heer i Elzasser kleeding, welke costuums zeer c aandacht trokken. De Sint en zijn knect waren voor de kleinen zeer royaal mi hun tractatle. De werkloozen mochten 1 tractatie ontvangen van het winkelcomll en wel een „fijne sigaar" die hun bij t' stempelen werd aangeboden. ZWAMMERDAM. Loop der Bevolking. Gevestigd: Uit Bodegracen, Pieeter va Wensveen en gezin, magazijnknecht, Gou schestraat 144a Voorburg, D. J. va Brummen, volontair ter gem.secr., Dorp straat 16 Bodegraven, L. de Vlieg d gezin, los arbeider, woonschuit Alphe a. d. Rijn, J. van Zwleten en gezin, fa brleksarbeider, Dwarsstraat 155d - Alphe ad. Rijn, Clazine Vreeken, echtgenoot van Martlnus Blijleven, aan boord B° degraven, Adrianus Joseph Petrus Huber tus de Jong en gezin, kapper, Goudscn straatweg 155a - Bodegraven, Gerrigje a Halen, weduwe van Jan Tuis, z. b„ Over tocht 37 Bodegraven, Jan I. C. Zwart en gezin, schoenmaker, Dwarsstraat 1561 Bodegraven, Gerrigje Krook, weduw van Hendrik Jacobus Blazer, z. b., Goud sche straatweg 150a. Vertrokken: Naar Zegveld, Hoogenbroe 195, Elizabeth Cornelia Benschop, dlensi bode, Buitendorpstraat 150 Woubrugg' A 19, H. van der Lee, veehoudersknecn Utrechtschestraatweg 55 Dorbnun Duitschland, Antonle Bargel. z. b.. -W tocht 46 Baarle-Nassau, Missiehuls, r ters v. d. H. Geest, J. H. v. d. Horst, 1 houdersknecht, Oud-Bodegraafschew. Soest, Schouten Kampweg 28, IJ'hi 1 Johannes Exalto en gezin, z. b„ Goua straatweg 152 Bodegraven. Nie Markt .12, Maria Rodenburg, weduwei 1 C van der Meer z.b., Oud-Bodegraar weg 1181 Brielle, St. Leonardus in 1 naat, Barbara, Susanna Loch, reus Overtocht 46. De collecte, ten behoeve van de ding der 7 samenwerkende ZeM',®r poraties, ln de Ned, Herv. Kerk aln 1 houden heeft met inbegrip van en»® giften opgebracht de som van 1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6