THIJS IJS EN DE WINTERKONING IfIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 4 December 1934 UIT DE RIJNSTREEK. alphen. boskoop. hazerswoude. koudekerk. leiderdorp. leimuiden. nieuwkoop. nieuwveen. reclame. ruw en koud weer 'ij crème noorden. roelofarendsveen. ter aar. waddinxveen. zwammerdam. ^trgadering Ned. Chr. Werkmansbond. Onder leiding van den voorzitter den Kd c. Koren, hield de afd. Alphen, van )B Nat. Chr. Werkmansbond haar 17e „jvergadering in het gebouw „Bethel". i (emeenschappelljk gezang uit ps. 75 j. gebed en schriftlezing sprak de miitter zich tot de Vergadering een har- ■ji welkomstwoord. Spr. memoreerde het ischeiden van wijlen den oud-vóorzltter If. G. Veldhoen, mede-oprichter der afd. eis nagedachtenis ln waardeerende her- jgring aal blijven. Nog stond spr. stil bij i jcliriftwoorden„Ik zal gedenken hoe cr dezen ons de Heer heeft gunst bewe id Daarna volgde een hartelijke toe- raak tot de Jubilarissen den heer G. v. latei die 12'/» Jaar het penningmeester lap heeft vervuld en den heer A. Ver- dilen die 15 jaar lid van het bestuur, urvan meer dan 10 jaar secretaris, is ueest. De eere-voorzitter ds. Johs. Ste- ster, sprak naar aanleiding van den rit „Ónze Vader" enz. Spr. drukte zijn ardeering uit voor de werkzaamheden a den werkmansbond ten opzichte van (Sociale leven, teekende de geestelijke moede van de wereld en haar oorzaak, (lende op de diepe afhankelijkheid van n mensch. welke zoo duidelijk tot uiting mt in het Onze Vader, niet alleen voor [nooddruft voor het lichamelijke, maar mnal voor het geestelijke, schetste spr. vrucht verkregen op de naleving van re bede, welke de mensch alleen kan rvloeien door Hem, den Grooten Bidder, Heiland der Wereld. De heer P. v. d. jden sprak namens de huldigingscom- ble de jubilarissen Inzonderheid den glitter den heer C. Koren toe, die 15 u lid van het bestuur is geweest. Een tfkoor bezegelde deze hulde door de Ju- irissen een huldigingsbede toe te zingen, a de verslagen van penningmeester en retaris ontleenen wij dat het ledenaan- vtablel blijft, de belangstelling voor de Videnngen en schriftbespreking ls zeer id. Het ledental bedraagt 62. De kas otmet een batig saldo. Ook de onderaf- rlingen „Hulp in Nood", t.b.c.-fonds en Honds U.B.O. blijken goed werk te ver- kten. Verschillende afgevaardigden ithten gelukwenschen over. Het geheel rd verdienstelijk afgewisseld door de uit- üing van keurige voordrachten onder ling van den heer W. Dirkzwager, zang- ijes van het zangkoor, tombola en de- ratie van den heer Groeneveld, Eerst r. in den avond werd deze geanimeerde -.dering gesloten. Itnvergadering „Nederland en Oranje" j de ledenvergadering van de A.R. svereen. „Nederland en Oranje" alhier, als spreker op de heer R. A. den !en. adj. secr. van het Centraal Comité AR. kiesvereenlgingen te Den Haag. opening door den heer J. H. Belgraver, ik de heer den Ouden over: „Sluit de lieren" ontleend aan een opwekking dr. Colijn. Spr. wees speciaal op de ipen die Absalonpolitlek voeren, door vromen schijn, verstoffelijkte en jke begeerten het kiezersvolk te Deze menschen noemde spr. spe- aten op den economischen nood en Inet politieke bedoelingen. Tot slot liet hiertegenover uitkomen de roeping i de AR. partij en haar beginselen, er |vijzende kalm te zijn te midden der dende baren. Bij het getrouw zijn aan IHeeren Woord, kunnen wij zeggen: t mijn ziel, uw God is Koning", iriftelijke vragen werden door spr. woord. In de pauze werd gestemd ïde groslijst verkiezing Prov. Staten. De 1 bezochte vergadering werd door den den Ouden met dankgebed gesloten. Raadsstukken. mbestuur. Naar aanleiding van -then van Ged. St. stellen B. en W. den li voor tot aanvulling van het reglement (filet alg. armbestuur, alsmede voor het - en armhuis door aan art. 10 toe te pen: „Voor rekening van het Burgerlijk ►bestuur zullen bij een solide instelling Iteder beheer van den Secretaris-Pen- meester zijnde gelden en geldswaarden i diefstal, verduistering of niet-ver- lordlng worden verzekerd"; en 10a. ninderd het bepaalde in het le lid, ten de kas en boeken van den Secreta- ünningmeester v. h. Burgerlijk arm- tor door of vanwege de Ged. St. der 2.H., zoo dikwijls dit college zulks "S oordeelt, zonder voorafgaande aan- Iging worden opgenomen. taaging Pachtprijzen. Ingevolge ad- Man de Commissie van bijstand voor [Pondbedrljf, waarmede B. en W. zich to vereenigen, stellen zij den raad "■Voor het pachtjaar, dat Ingegaan is 's 1933, de hieronder gemelde pacht- i voor de daarbij vermelde eigen- ben der gemeente en voor de daarbij kleren pachters na te bepalen als .Stw.: de pachtprijs van het nabij de Iroinckstr. gelegen perceel weiland, ^12.36.34 H.A., in huur bij den heer W. «maak, en van het nabij de Van totraat gelegen perceel welland groot "HA. in huur bij den heer P. N. de Wentet, terug te brengen van f. 200 f P. j. op f. 110 per H A. p. j. 'taring van eigendommen. Na in- l advies van de commissie van het irljf die met de verschillende i tot overeenstemming is gekomen J B. en W. den raad voor met de Jtaurders een nieuwe huurovereen- 1 aan te gaan. Het betreft hier de tong van weiland, benevens de per- 1 Raadhuisstr. n. 136, 132, 134 en 138; .btan worden verhuurd voor 3 Jaren ooizen tot uiterlijk 31 Dec. 1939 met Tering van het perc. Raadhuisstr. 136 |™r den tijd van 2 jaar wordt ver- nagaande 1 Mei 1935. Auto in een sloot. to Steekterweg nabij het Woonwa- reed een personenauto, waarin 4 |£a raten eerst tegen een K.M.-paal, I'; over de kop en kwam in de langs IJjSelegen sloot terecht. Wonder bo- |;'Jtar kwamen de inzittenden met TtoUt en een nat pak vrij. werd zwaar beschadigd. DE WINKELWEEK 1934. Wie was St. NicolaasT Grooter succes had de winkelweekcom missie zich niet kunnen denken dan met den tocht van Sinterklaas door onze ge meente. Met den trein van 16.38 uit de richting Utrecht kwam de goede Bisschop aan, waarbij hij op het perron verwel komd werd door een drietal commissie- leden van de winkelweek. In de omgeving van het Station heerschte reeds lang een groote drukte. Vooral de jeugd was goed vertegenwoordigd! Het enthousiasme I kende bijna geen grenzen toen de Sint aankwam. Na in hotel „Toor" zich wat te hebben verfrlscht na de lange vermoelen- de reis, stapte St. Nicolaas met de com missie in een open landauer, voorafge- i gaan door een landauer met het muziek gezelschap „The Cres Boys" voor het ma ken van een rijtoer door de gemeente. De bedoeling van deze rijtoer was dat het publiek in de gelegenheid zou zijn Sint Nicolaas goed te kunnen zien, om dan te raden naar zijn naam en leeftijd. Hier voor waren formulieren verkrijgbaar ge steld tegen betaling van 2 ct„ waarvan de opbrengst wordt bestemd voor het plaat selijk erisls-comtté. Overal langs de stra ten bestond een geweldige belangstelling; veelal stond het publiek rijen dik, zoodat de politie den handen vol had, het ver keer aan en op de hoeken van straten gaande te houden. De beide rijtuigen wa ren geëscorteerd door den inspecteur van politie en eenlge manschappen. De goede Sint bleek een zeer vriendelijk man; ter wijl hij zwaar aan z'n sigaar trok werd hij niet moe, om te wulven of te knik ken. Het muziekgezelschap wist de stem ming nog te bevorderen door overal be kende Sint Nicolaasversjes te spelen, zoo dat men reeds van verre hoorde, dat Sin terklaas in aantocht was. Na zijn rijtoer hield hij bij het Nut een toespraak voor een duizendkoppige menigte. In vele ge zinnen zijn het deze week vreugdevolle dagen, doch ook vele Inwoners gaan ge bukt onder de zorg en moeite der tijden. Zoo sprak de Sint. Juist om veler zorg te ontlasten wekte hij op met milde hand te offeren ten bate van het crisis-comité. De toespraak werd bezegeld met een groot applaus. De rijtoer eindigde bij het hotel „De Vergulde Wagen" waar een groote brievenbus was geplaatst, waarin men de bovengenoemde formulieren kon deponee- ren. In het algemeen hoorde men één naam, terwijl men ook van meening was, dat de Sint bij zijn toespraak verraden had wie hij was. Het werd een algemeen gedraaf om formulieren! Tot half tien was men in de gelegenheid de formulieren in te vullen. Om halfelf zou de burgemeester de verzegelde enveloppe openen, waarin de naam en leeftijd van den Sint waren aan gegeven. Op dat uur concentreerde zich dus opnieuw de groote belangstelling voor het „Hotel de Vergulde Wagen" waar velen met spanning op den uitslag wachtten. De Sint bleek te zijn: E. de Goede, oud 41 jaar. Het zilveren jubileum H. S. v. d. Putte. Zooals vermeld, herdacht gisteren onze bekende en alom geachte plaatsgenoot de heer H. S. v. d. Putte, zijn 25-jarig jubi leum als hoofd der R.K. School voor O.L. en U.L.O. In de morgenuren werd ln de R.K. Kerk een H. Mis opgedragen, terwijl na afloop van den kerkdienst in de St. Josephzaal een groote huldiging plaats vond. Hierbij merkten wij o.m. op het schoolbestuur, den burgemeester den heer P A. Colijn, de belde wethouders de hee ren G. M. Herngreen en W. J. Spreij en een Inspecteur van het Onderwijs. Door den voorzitter van het gevormde huldi gingscomité den heer J. C. Böckling, werd de jubilaris waardeerend toegesproken. Ook de deken de heer J. M. Hellegers, schetste de bijzondere nauwgezetheid en plichtsvervulling van den jubilaris als on derwijzer niet alleen voor het materiéele maar ook voor het geestelijke leven van de jeugd, hem hierbij een enveloppe met inhoud overhandigend. Voorts voerde het woord een inspecteur van het onderwijs, terwijl namens de leerlingen en het schoolpersoneel de heer G. Bahlmann in welgekozen bewoordingen den jubilaris complimenteerde onder aanbieding van een passend geschenk in den vorm van een keurige boekenkast Nog spraken de burgemeester, wethouder Spreij en ten slotte de heer H. G. Veltman namens de R.K. Raadsfractie. Na afloop bracht de jubilaris dank voor zooveel belangstelling. Het geheel werd afgewisseld door het zingen van liederen en voordrachten. In de middaguren werd een druk be zochte receptie gehouden, waarbij vele ingezetenen en oud-leerlingen den Jubila ris persoonlijk kwamen gelukwenschen. Als slot werd door het R.K. muziekgezel schap „Leo XIH" den jubilaris 's avonds voor zijn woning aan de Paradijslaan een serenade gebracht. Op heeterdaad betrapt. Een drietal jongens van pl.m. 12 en 13 jaar werden on heeterdaad betrapt toen zij zich in het winkelmagazijn „de Toko" van den heer P. de Vries, van Mander- loostraat eenlge artikelen als een stuk gummi, pijp, etc. wilden toeëigenen. De betrokken winkelier deed aangifte bij de politie, bij wie de namen van het drietal bekend zijn. o Weesvader en -moeder Ned. Herv. Tehuis. Bij het Ned. Herv. Tehuis Jullanastraat alhier, is momenteel te vervullen de betrek king van Weesvader en -Moeder. Door het overlijden van den Weesvader heeft diens echtgenoote deze werkzaamheden nog ge- ruimen tijd alleen waargenomen, doch bin nenkort zal ook zij dezen arbeid eindigen. Door het Dep. van het Nut wordt he denavond in het Nut een algemeene film avond gehouden. De Cultuurfllm-exploita- tie „Eduard Pelster" uit Amsterdam, zal vertoonen de bekende psychologische kin derfilm van Dr. Max Simonelt „Het won der der Kinderziel". Door het bestuur van het Nut zijn voor niet-leden kaarten be schikbaar gesteld tegen f. 1.welke op brengst uitsluitend ten goede komt aan het pl. Crisis-Comité. Onze plaatsgenoot de heer D Kaptein heeft ontslag gevraagd als voorlezer der Ned Herv. Kerk (Jullanastraat), welke functie hij tal van Jaren heeft vervuld. Aan z.g. gewetensgeld werd door den ontvanger der directe belastingen alhier, f. 10.60 ontvangen. —Onze plaatsgenoot de heer B. Schuur man, onderwijzer aan de O. L. School, Schoolstraat, die wegens inkrimping van het personeel met 1 Januari a.s. op wacht geld zou komen, is benoemd als onder wijzer der O. L. School te Woerden. Schoolkindervoeding, De burgemeester, mr. E. P. Verkerk, heeft het eere-voorzltterschap aanvaard van het comité voor Schoolkindervoeding. De nieuwe provinciale brug. De werkzaamheden voor het maken van de opritten voor de nieuwe provinciale brug over de Gouwe alhier, hebben een aanvang genomen. Er zullen ter plaatse ruim 100 palen lang 16 meter en van ge wapend beton vervaardigd, geslagen wor den. De stoomketels voor dit omvangrijke werk zijn reeds gearriveerd. Schoolfeest in de Nutsbewaarschool. In de Nutsbewaarschool aan de Kerk straat heeft de JaarliJksche viering van het St. Nicolaasfeest plaats gehad. Ouder gewoonte kwam ook St. Nicolaas, vergezeld van Zwarte Piet op school. De kinderen, die in den aanvang wat teruggetrokken waren, monterden allen spoedig op, vooral toen zij de fraaie ge schenken zagen, die Sint had mede gebracht Het was weer een echt kinderfeest, waar van ook de ouderen volop hebben ge noten Naar wij vernemen, zal de Korfbal club „Amicltia", wanneer zij kan slagen met een terrein hare oefeningen en wed strijden weder aanvangen. B. en W. maken bekend, dat van he den af tot nadere aankondiging het Rosa rium en het gemeentelijk park voor het publiek gesloten zullen zijn. Op Woensdag 12 dezer, nam. half drie zal er ln het gymnastieklokaal der openb. school gelegenheid zijn voor kostelooze in enting. Uitgaande van de a.-r. Klesver. en Prop.club, werd ln het gebouw „Salva- torl" een praatavond gehouden, waarvoor bijzonder veel belangstelling was. Dr. A. A. L Rutgers, lid der Tweede Kamer, wist als Inleider de aanwezigen te boeien ter wijl zeer vele vragers door hem naar ge noegen werden beantwoord. Het was ee,n leerzame avond! Tot predikant der Geref. Kerk alhier beroepen ds. R. Bakker van St. Pancras. Het a.s. 40-jarig jubileum der Chr. Jongel. Ver. „Samuel". Op 12 Dec. a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de Chr. Jongelingsvereeniglng „Samuel" alhier werd opgericht. Het ligt in de bedoeling dit Jubileum op eenvoudige wijze te gedenken. Dien datum zal er in de Ned. Herv. Kerk 's avonds een herdenkings dienst worden gehouden, waar de oud- Eere-voorzitter dr, F, J. Los uit Amsterdam ds. C. D. Israël uit.Hattum, ds. A. W. M. Odé als tegenwoordige Eere-voorzitter en de heer H. Gordeau, algem. secr. van het N.J.V een korte toespraak zullen houden. Het „Koudekerksch Gemengd Koor" dat door de C.J.V. is opgericht zal haar mede werking verleenen. Op Vrijdag 14 Dec. vindt de feestelijke vergadering plaats voor genoodigden. Het Groene Kruis". De afdeeling „Koudekerk" van de Z H. Vereeniglng „Het Groene Kruis" hield haar Jaarvergadering op de bovenzaal van het café „De Bruin". a opening door den voorzitter, den heer van Egmond, werden door den secretaris, den heer J. C. Ketel de notulen en het jaarverslag gelzen welke werden goedge keurd. De penningmeester, de heer M. Schenkeveld. bracht zijn financieel verslag uit, waaruit bleek, dat de ontvangsten met inbegrip van het saldo van het vorige jaar hadden bedragen f. 551.78'/i en de uit gaven f. 288.80, batig saldo f. 262.98'/i. Op verzoek van den voorzitter werd de reke ning nagezien door de heeren ds. Haspers en W. A. van den Doel, die rapporteerden tot goedkeuring. Tot bestuurslid werd her kozen den heer van Egmond en in de vacature A. Zuidwijk werd gekozen den heer van Beers. Na de gebruikelijke rond vraag hield dr. Vlaanderen een causerie over „de Verzorging van het gebit" toege licht met eenlge krijtteekeningen. Na een woord van dank van den voor zitter aan dr. VI. en een kort afscheids woord tot den heer Zuidwijk, die de ge meente metterwoon heeft verlaten, werd de vergadering gesloten. Ned. Herv. Kerk. Tot kerkvoogd in de Ned Herv. Kerk is herkozen de heer E. Rollema. en tot notabelen zijn herkozen de heeren W. van Egmond, G. de Graaff, A Mieog en J. Mostert. terwijl in de vacature A. Demoed tot notabel werd gekozen de heer G. van Ommering. Als een bijzonderheid kan worden vermeld, dat de heer J. van Egmond thans nog frambozen uit zijn tuin plukt. Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk is herkozen de heer J. van der Sterre en tot diaken de heer M. Maat, welke beiden hun benoeming hebben aangenomen. Gezellige avond van de Burgerwacht. De Lelderdorpsche Burgerwacht hield een vergadering ln „Irene". Het bestuur had een aantrekkelijk programma samen gesteld; de belangstelling was groot. De voorzitter, burgemeester Brug, open de. Hij wees er op, dat de Burgerwacht een instituut Is, dat de sympathie der bevol king ten volle verdient, vooral in dezen tijd. Hierop werden 2 coupletten van het Wilhelmus gezongen, waarna jhr. Elias, voorz. van het gewestelijk bestuur van de prov Zuid-Holland mededeelde, dat aan burgemeester Brug als voorz. der Leider- dorpsche Burgerwacht en ook voor zijn werk ln den kring Rijnland het Kruis van Verdienste van den Bond was toegekend. Deze mededeeling ontlokte een groot ap plaus. Nadat de gedecoreerde het kruis op borst was gehecht, speelde „Devote: „Lang zal hij leven". De burgemeester zeide zeer verblijd te zijn met deze onderscheiding. Hij be schouwde de onderscheiding hem verleend ook als een onderscheiding van de Lelder dorpsche Burgerwacht. Na deze plechtigheid sprak de heer W. H. Snijders van Den Haag, toegevoegd kapi tein aan het instituut der Burgerwachten. Spr. schetste de beteekenls van een goed georganiseerde en de aanvullende taak der Burgerwachten. Op deze, met gloed uitgesproken rede, volgde een langdurig applaus. Het verdere van den avond werd gevuld met samenspraken en tableux, terwijl „Devote" het muzikale gedeelte verzorgt»1. O.a. zagen wij ten tooneele de volle diligence, op een dag van groote hitte, uit het gedicht van Laurillard. Een zeer mooi tableau stelde voor „Godsdienst, Gezag en Gezin" De heer Remme, commandant van de Burgerwacht te Zoeterwoude sprak een propaganditstlsch slotwoord. De stemming was uitbundig. De Hoogmadesche weg. De reconstructie van den Hoogmadesche weg is thans tot stand gekomen. Het ver keer wordt nu over den nieuwen weg ge leid. De oude weg blijft bestaan ten gerieve van de aangrenzende bewoners. o Filmavond Winkelweek-comité. In de groote zaal van de wed. J. Snee- boer werd door het Winkelweekcomlté een filmavond gegeven, waarvan het batig slot ten goede komt van het Plaatselijk Crisis- comité en van de Ver. voor Noodzakelijke Ziekenhuisverpleging „Draagt elkanders lasten". De voorzitter van het Winkelweekcomité de heer Muys opende met een hartelijk woord van welkom. De groote zaal was tot in alle hoeken bezet. Daarna werd door de N V. Alphia te Alphen a. d. Rijn een film gedraald die bijzonder in den smaak viel. Tijdens de pauze waren er attracties, die nog al wat geld in het laadje bracht. De avond werd gesloten door den heer J. A. Bakhuizen in zijn kwaliteit als voor zitter v. h. Crisiscomité en eere-voorzitter van de vereeniglng Draagt Elkanders Lasten". Spr dankte het winkelweek comité voor het houden van dezen avond. Uitvoering, der Tooneelclub. De Nieuwkoopsche tooneelclub „Tot aller genoegen" gaf in de zaal van Café „Spoor- zicht" een alleszins geslaagde uitvoering. Opgevoerd werd „De verjongde professor" een blijspel in drie bedrijven. De zaal was geheel gevuld; men heeft zich kostelijk vermaakt om het mooie en geestige spel van de tooneelclub. Vooral de personen die de hoofdrollen vervulden waren goed op dreef en lieten de lachspieren van het pu bliek geen oogenblik met rust. Het was een mooie en genotvolle avond; „Tot aller ge noegen" kan met voldoening op deze uit voering terugzien! o Tot ouderling der Geref. Kerk is ge kozen de heer H Schellingerhout, zulks in de plaats van den heer P. Sprey. Tot diaken is gekozen de heer Frans Buys, in de plaats van J. Hoogendoorn. In Hotel Parkzicht, Hobbemakade te Amsterdam, werd een aanbesteding ge houden voor de groote uitbreiding der Johannastichting alhier Inschrijvers wa ren: v. Dijk en Visser, Nieuwveen f117.900 Gesman en Zoetemeijer, Alphen a. d. Rijn f. 124.490: Lutte en Lotgering. A'dam f. 124.680; J. Bakker, Zaandam f. 124.800; Zertijn en De Haan, A'dam f. 129.780; Gesman. Turkenburg, Oudenes, Alphen a. d.Rijn f 132.718; Smild en Schrikker, A'dam f 136.719; Gewapend Betonbouw „Condor" A'dam f. 138.500; Gebr. De Vries, Purme- rend f 143.900: G. Bergshoef Alphen a. d. Rijn f. 148.800; Oosterom, Warmond f 160.000. De gunning is aangehouden Bij de verkiezing voor bestuursleden van de Evangelisatievereeniglng, is her kozen de heer P. C. Walraven. De heer C. Hatermehl die ook herkozen is. heeft de herbenoeming niet aangenomen. Het gem. Electr. bedrijf heeft in de Raadzaal alhier, een prachtig geschenk aangebracht, n.l een electrische klok, die een sieraad voor de Raadzaal beteekent. Bij den agent der Arbeidersbemid deling staan 26 werkloozen ingeschreven. 2958 Jf mild en zachf voer handen en gelaat In de Geref. Kerk bracht de collecte voor de Zending op de som van f. 11.50. Tot Consulent der Geref. Kerk is door de classis Woerden benoemd dr. K. J. Cre- mer te Zevenhoven. Erger voorkomen! Toen de laatste bus uit Lelden het café van den heer M. A. O. aan den Langen- weg, alhier passeerde, werd de aandacht van een der passagiers en van den chauf feur getrokken door een lichtschijnsel uit de café-locallteit. Door de groote snelheid kon men echter niet nauwkeurig waarne men. waardoor dit schijnsel veroorzaakt werd. Het zou b.v. heel goed kunnen zijn, dat de kachel werd opgestookt. Aanvan kelijk werd er dan ook geen verdere aan dacht aan geschonken. Toen de bus ech ter weer terugkeerde om naar de garage te Leimuiden te rijden reed de heer P H die zich zekerheid wenschte te verschaf fen weer mee terug, teneinde met den chauffeur een nader onderzoek in te stel len. Al spoedig bleek hun, dat er inder daad brand was ontstaan. Ijlings werden de bewoners, die nog niets hadden be merkt uit hun slaap gewekt, terwijl met het brandblusch-apparaat uit de bus het vuur, dat reeds een groot stuk van den vloer had aangetast, nog juist kon wor den bedwongen. Het vuur was ontstaan, doordat zoowel onder als bovenop de ka- chal een paar klompen te drogen waren gezet, welke echter zoozeer verhit waren, dat zij tot ontbranding overgingen. Door het optreden der beide bovenge noemde personen is erger voorkomen. Een woord van lof mag hen zeker niet onthou den worden. De snoekvisscherij' Uit de Ringsloot van den Vier-Ambachts polder, voor zoover die gepacht is door de hengelaarsvereen. „Ons Genoegen" te 's-Gravenhage zijn dit seizoen I sinds 15 Sept. j.l.l reeds ongeveer 150 snoeken met de hengel gevangen. IJsclub „Waddinxveen". In de zaal van den heer Kwaak hield de IJsclub „Waddinxveen" haar jaarverga dering. De notulen en het jaarverslag van den secretaris werden goedgekeurd. Hier na bracht de penningmeester verslag uit. Bij het begin van het jaar bedroeg het ledental 118 thans 155, de ontvangsten en uitgaven bedroegen f 957.45, terwijl een batig saldo van f 20 in kas is. De heeren G. W C. van Dort Kroon, C. P. Broer en G. van der Zwaard werden als bestuurslid herkozen en wegens bedanken van den heer T. van Es, werd in diens plaats gekozen de heer A. van der Breggen. Tot bestuurslid van de IJsclub „Nooit gedacht" is gekozen de heer H. Hooger- dijk. in de vacature van den heer Jac. van Heezik, die wegens werkzaamheden moest bedanken. De chauffeur R. uit Gouda, die met zijn vrachtauto achteruit reed, kwam te gen het hek dat geplaatst is voor de wo ning van den heer H. aan den Kerkweg. Een gedeelte van het hek werd vernield; de schade werd onderling geregeld. Vergadering der IJsclub. In hotel „De Rustende Arend" alhier, kwam de Zwammerdamsche IJsclub in le denvergadering bijeen. De voorz. de heer J. A. Hoogendijk, opende met een woord van welkom deze 47e algemeene vergade- 12. De kabouters zetten Thijsje neer en daar staat nu onze kleine beer. Er staan nog vele blokken meer; ln elke zit een mensch of beest dat in Koning Winter's rijk eens is geweest Koning Winter gaat voor Thijsje staan en spreekt hem lachend aan: „Nou sta Je goed, zooals het moet. Zoo leer je 't wand'len ir mijn land wel af dat is een zeer gerechte straf." 1 I

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7