LEfDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 4 December 1934 GEMENGD NIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. Een V/v Vv' schoonheidskoningin D&BBELMJ^N FINANCIEN. 1-8 'I AUTO IN VOLLE VAART TE WATER. Een doode en twee gewonden. Gisteravond circa hallzes heeft, tenge volge van het mistige weer te 's-Hertogen- bosch een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Op gemeld tijdstip kwam uit de richting Utrecht een auto, waarvan de bestuurder blijkbaar geen voldoende notitie heeft ge nomen van een verkeersaanwijzer aan den Ingang der stad. Althans de wagen Is den verkeerden kant opgereden door een straat, welke uitloopt op een binnenhaven, laabij de Handelskade. Om bestuurders van voertuigen op het gevaar bü de hoogen kademuur attent te maken, is op den walkant een roode stop lamp met het woord „Stop" aangebracht, welke lamp bij duisternis ontstoken wordt. Dit was ook nu het geval. De chauffeur heeft deze lamp blijkbaar aangezien voor een ander verkeerssignaal eh ls in volle vaart te water gereden. De auto raakte daarbij bekneld tussohen «en schip en den muur en schoot met het voorstel onder water. Door toegeschoten hulp werd met een hefkraan de auto opge takeld en konden de drie inzittenden door het vernielde portier worden bevrijd. J. M. Veraart, 25 jaar, fabrieksarbeider tè Zeèlst, die naast den chauffeur had ge zeten, gaf geen teeken van leven meer. Pj A. de Bont. hakker, eveneens uit Zeelst, die den wagen chauffeerde, en de derde passagier. H Pijper, ook uit Zeelst. bleken shijwonden te hebben bekomen. De chauffeur heeft aan de politie het door haar gevormde vermoeden, dat hij de stoplamp voor een signaal van een Vluchtheuvel heeft aangezien, bevestigd. o LAFFE AANRANDING. Jongeman met knuppels zwaar gewond. Op een eenzamen landweg tusschen de gemeenten Zeeland en Boekei heeft een laffe moordaanslag plaats gehad, meldt de „Prov. en 's Hert. Crt." Eenlge BOekelsche jongelui, die den avond te Zeeland hadden doorgebracht, keerden per rijwiel huiswaarts. Plotseling sprongen uit het struikgewas langs den weg een viertal Jonge kerels naar voren die met knuppels waren gewapend. Zij grepen den 20-jarlgen landarbeider van Berlo uit Boekei vast en trokken hem van zijn fiets. De jongeman, die niet tegen zijn aanvallers was opgewassen, werd tegen den grond geworpen en ernstig mishan deld. Toen het weerlooze slachtoffer zoodanig met de knuppels was geslagen, dat hij in- éénzakte en geen teekenen van leven meer gaf, kozen de laffe aanranders het hazen pad. De kameraden van B. die bij het zien van de belhamels ijlings de vlucht hadden ge nomen. keerden spoedig terug om te zien, wat er van hun vriend was geworden. Zij vonden van B. ernstig gewond en in be- wusteloozen toestand, op den weg liggen. Men droeg het slachtoffer een nabijgelegen huis binnen waarna geneeskundige hulp werd ingeroepen. Van B. bleek ernstige verwondingen aan de borstkas, benevens een zware hersen schudding te hebben opgeloopen. Hij werd van de laatste H. Sacramenten voorzien. Zijn toestand is zorgelijk. De politie stelde een onderzoek ln en slaagde er ln de hand te leggen op de ver moedelijke daders zekere B. en V. De aanleiding tot het misdrijf Is waar schijnlijk minnenijd. o STORM OljER DIEREN. Vier onbewoonde hulzen ingestort. Door een zwaren storm, die gisternacht boven Dieren heeft gewoed, zijn van een blok van vijf huizen aan den Molenweg vier ingestort. De huizen waren reeds on bewoonbaar verklaard en onbewoond. Het vijfde huls, het eenige dat is blijven staan, Wordt nog bewoond. o BRAND. Eergisteren ls te Niebert de boerderij van J. Hoeksema afgebrand. De oorzaak is on bekend. Verzekering dekt de schade. o BUITENLANDSCH GEMENGD. EIGENAARDIG GRENSGEVAL. De rivier de Arda, welke de grens vormt tusschen Turkije en Griekenland, heeft tot internationale verwikkelingen aanlei ding gegeven. De rivier is namelijk bezig van bedding te veranderen en dit is een zeer lastige kwestie voor de grensbewo ners. Op een bepaald moment kunnen dezen zich midden in de rivier op een eiland bevinden en eenigen tijd later aan de andere zijde daarvan Ze weten dan niet of ze ln Turkije of Griekenland wo nen. Een Grieksch-Turksche commissie van geologen zal 't probleem bestudeeren, ZWAAR WEER IN GRIEKENLAND. Tengevolge van de hevige stormen en zwaren regenval in de omgeving van Athene, zijn verleden week achttien per sonen verdronken. Er hebben vele ongelukken plaats ge had. Zoo werd een wagen, waarop zich een aantal personen bevond door het snel stijgende water opgenomen en meegevoerd. Allen, die zich op den wagen bevonden, yonden den verdrinkingsdood. De voornaamste brug over de Cephissus, die Athene met Phalerum, een zomer verblijfplaats, verbindt, is vernield. Heele huizen zijn weggevaagd. Het lijden der slachtoffers wordt nog vergroot door de bittere koude, die thans heerscht. De regeering heeft een steunactie inge zet voor de families, die door de gebeurte nissen getroffen zijn. H.K.H. PRINSES JULIANA. MORGENOCHTEND IN ONS LAND TERUG. Naar wij vernemen zal H.K.H Prinses Juliana hedenavond met de Batavier-boot uit Engeland naar Nederland vertrekken. HK.H. wordt dan morgenochtend om streeks half zeven aan Hoek van Holland verwacht. Men meldt uit Londen aan de „Tel Op den dag van het huwelijk tusschen den hertog van Kent en prinses Marina heeft Prinses Juliana een diamanten armband verloren ter waarde van 1000 pond sterling. Van het verlies is kennis gegeven aan Scotland Yard. De politie heeft een uit voerig onderzoek ingesteld, maar is tot dusver nog niet in staat geweest om uit te maken op welk gedeelte van den tocht tusschen Buckingham Palace en de West minster Abbey, het juweel verloren ls. De koets waarin Prinses Juliana zich van het paleis naar de kerk heeft begeven ls door zocht. Ook op andere plaatsen waar zij is geweest heeft men naar het kleinood ge zocht. o MR. F. W. A. CORT VAN DER LINDEN. Hij treedt uit den Raad van State. Mr. Cort van der Linden. Naar wij vernemen heeft de minister van Staat. mr. P. W. A. Cort van der Lin den, ontslag gevraagd als lid van den Raad van State. o DRUKTE OP SCHIPHOL. Stijgende belangstelling voor de luchtvaart. Op Schiphol is gistermiddag de 60.000ste passagier sinds 1 Januari van dit Jaar gepasseerd. De populariteit van de luchtvaart biijkt niet alleen uit dit getal ter vergelijking diene, dat het aantal luchtreizigers van 1 Januari tot en met 30 November 59.860 heeft bedragen, tegen 35.018 in 1933 maar tevens uit den leeftijd van deze 60.000ste, die 14 maanden oud is! De chef van den passagedienst heeft de moeder van de kleine een tuiltje bloemen aangeboden en haar medegedeeld, dat de KLM. de familie een Uiver-model zal zenden ter herinnering van dit gedenk waardige feit. De passagedienst heeft over November 3822 passagiers geboekt tegen 2255 in Nov. 1933, hetgeen wijst op een druk reizigers- vervoer in dezen winter. TREINONTSPORING TE BRUSSEL. Een personentrein uit Gent is te Brus- sel-Kleineiland door verkeerden wissel stand gederailleerd. De stoker werd ernstr» gekwetst, terwijl een vrouwelijk passagier Inwendige kneuzingen opliep. DE RAAD VAN NED.-INDIË. Vermindering van het aantal leden tot vier Bij de Tweede Kamer ls een wetsont werp ingediend tot wijziging van de art. 7 en 11 der Indische Staatsregeling. De toelichting daarvan zegt o.m.: Bij de wet van 24 April 1929 is. met het oog op de wenschelijkheid om in den Raad van Ned. Indië ook Nederlandsche onder- danen-niet-Nederlanders op te nemen, het college uitgebreid Bestond de Raad vroe ger uit een vice-president en 4 leden, thans is hij samengesteld uit een vice- president en 6 leden. Met het oog op de door den benarden financieelen toestand van Ned. Indië ge boden noodzaak tot bezuiniging, oordeelt de regeering het wenschelijk, dat het mogelijk wordt gemaakt, het aantal leden terug te brengen tot vier. Daartoe strekt dit onderwerp. Of een zetel tijdelijk onbezet zal kunnen blijven, zal geheel naar om standigheden moeten beoordeeld worden, waarbij de eisch op den voorgrond zal moeten staan, dat aan de veelzijdigheid der samenstelling van het college, even tueel ook voor zoover betreft den landaard der leden, zoo min mogelijk afbreuk worde gedaan. AFREKENING LEENINGFONDS 1914. Een wetsontwerp is bij de Tweede Kamer ingediend tot wijziging en verhooging van de begrooting van het Leeningfonds 1914 voor 1933. Gelijk bekend, is het Leening fonds 1914 met ingang van 1 Januari 1934 opgeheven. Uit de toelichting op het ont werp blijkt, dat, voor zoover thans bekend, het uiteindelijk nadeelig saldo, waarmede het fonds bij de opheffing per 31 Dec. 1933 sluit, kan worden gesteld op rond f. 59.50 millioen. Het nadeelig saldo zal worden gebracht ten laste van de Rtjks- begrooting. waartoe onder den kapitaal- dienst van hoofdstuk VII B een artikel zal worden opgenomen, veiligheidshalve tot een maximum-bedrag ad f. 80 millioen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Gistermiddag deed de Politierechter Jhr. mr. O. H. Feith uitspraak ln de zaken tegen den aannemer de B. alt Hazerswoude, diens knecht V., den schipper 6., B. Jr. en B. Sr., de laatste twee uit Zoeterwoude, die de vorige week terecht hebben gestaan terzake van vernieling ln verband met het graven van een sloot vanaf het Gesticht de Goede Herder aan den Hooge Rijndijk te Zoeterwoude. De officier van Justitie had tegen de B. geëlscht f. 150.subs 3 maanden hech tenis, tegen V., 6., B. Jr. f.4 suhs. 4 dagen hechtenis en voor B. Sr. vrijspraak De Politierechter achtte de opzet van vernieling niet bewezen en sprak de ver dachten allen vrij. Wegens overtreding der Wegenbelasting wet. werden veroordeeld J. v. H„ uit Bos koop, tot f. 10.subs. 10 dagen hechtenis: H. A. de B„ uit Wassenaar, tot f. 20 subs. 20 dagen hechtenis. Wegens overtreding der Rijwielbelasting werden veroordeeld Th. P. de G„ uit Was senaar en M J. A. de K. te Lelden tot f. 5 subs. 10 dagen hechtenis. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor het Kantongerecht stond gister morgen de boterhandelaar Van O. te recht, wegens het ln voorraad hebben van natuurboter, zonder dat daarop de ver- clschte rijksmerken waren aangebracht. Nadat de controleur van de crisis- en zui- velwet de heer C. B. uit Gouda was ge hoord die de overtreding had geconsta teerd, eischte het O. M. f. 15 boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter wees onmiddellijk vonnis en veroordeelde ver dachte tot f. 10 boete of 5 dagen hech tenis. Vervolgens stond terecht P. van L„ die, omdat hij volgens zijn zeggen naar den dokter moest, met een auto op 15 October op het kruispunt Haarlemmerstraat-Prin- eessekade met een snelheid van 45 K.M. had gereden, terwijl de hoogst toelaatbare snelheid slechts 25 K.M. is. Het O.M. eischte f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. De kantonrechter vond het feit zeer ern stig en veroordeelde verdachte tot f. 20 boete of 10 dagen hechtenis. G. H. stond terecht omdat hij op 10 September op den Hooge Rijndijk zeer on voorzichtig en met groote snelheid, met zijn auto had gereden, waardoor hij een groentenwagen van De Jong had aange reden. Het O.M. eischte f. 15 boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter kon zich met den eisch van het O. M. niet vereenigen en veroordeelde verdachte tot f. 20 boete of 10 dagen hechtenis, o DE NED-IND. PONDEN-LEENINGEN. Voor de vierde kamer der Haagsche Rechtbank zijn gistermiddag de pleidooien gehouden in de zaak tusschen het comité ter behartiging van de belangen van be zitters van Ned.-Indische ponden-obliga ties tegen den rechtspersoon Ned.-Indië, benevens de Ned. Handel Mij. en de Ham- bros Bank Ltd. en Lizard Brothers Cy. Eischer, het comité voornoemd, heeft op 10 September 1933 den rechtspersoon Ned.- Indië en de genoemde instellingen gedag vaard op grond, dat het pond sterling, be staande ten tijde van de uitgifte der obli- gatiën, niet meer bestaat, hetgeen ook werd gedemonstreerd door vergelijking van de z.g. wisselkoersen op Engeland. Gevorderd werd, de rentebetalingen en aflossingen der obligatlën te doen geschie den tegen den koers van het ln goud In wisselbaar pond sterling, zooals het ten tijde van de uitgiffte in Januari 1923 be stand,, t. w. een bedrag van ongeveer f. 12. Als advocaat voor het comité trad op mr. J. W. Dekker, en als advocaat voor gedaagden mr. J. H. Telders, beiden te 's Gravenhage. De uitspraak werd bepaald op Donder dag 3 Januari. OPDRACHT VOOR DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE. Naar wij vernemen heeft de Thomassen- Motorenfabriek te De Steeg van de Ba- taafsche Petroleum-Maatschappij te 's Gravenhage in aansluiting aan haar onlangs vermelde orders voor Venezuela en Curacao thans weder een opdracht ontvangen, en wel voor de levering Vkn 36 gasmotoren van 25 p.k. met toebehooren voor het aandrijven van olieput-pompen in Venezuela. o H. J. DE GROOT. Naar wij vernemen is de heer H. J. de Groot, oud-inspecteur-generaal van het Nijverheidsonderwijs in het R.K. Zieken huis te Den Haag opgenomen. Gisteren heeft de heer de Groot een operatie onder gaan, welke een bevredigend verloop heeft gehad De toestand van den patiënt is redelijk wel. o VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. Besl. is aan de heeren prof. ir. J. C. Dijxhoom en prof. L. A. van Roijen eervol ontslag verleend als lid van de Com missie van Advies voor het Nijverheids laboratorium, en zijn als zoodanig benoemd de heeren prof. ir. P. Landberg en prof. ir. J. Muysken, hoogleeraren aan de Techni sche Hoogeschool te Delft. Bij Kon. Besl. is benoemd tot burge meester der gemeente Doniawerstal, B. Hopperus Buma. Bij Kon. Besl. is aan dr. F. Sonies, op verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van consul der Nederlanden te Davos-Platz, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten, en is als zoo danig benoemd, buiten bezwaar van 's Lands schatkist, dr. P. C. Cugelot. Het ressort van het consulaat strekt zich uit over Graubünden. Verder is aan den heer Pedro R. Maal S., op verzoek, eervol ontslag verleend als vice- consul der Nederlanden te Cartagena (Co lumbia). De waarneming van het vice-consulaat is opgedragen aan den heer P. P. Maal. De Rotterdamsche Lloyd-Raplde, in aansluiting op het m.s. „Sibajak" wordt morgenochtend te 8.44 uur in Den Haag verwacht. De gewone audiëntie van den minister van Koloniën zal deze maand niet plaats hebben, SCHENDING VAN FABRIEKSGEHEIMEN? Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft E. R. veroordeeld tot een gevangenisstraf van 3 maanden op grond van art. 273 van het Wetboek van Strafrecht (opzettelijk aangaande een onderneming van handel of nijverheid, bij welke men werkzaam ls of geweest ls, bijzonderheden, waarvan geheimhouding is opgelegd, bekend ma ken). R. is van dit arrest in cassatie gekomen. Voor hem heeft gister voor den Hoogen Raad gepleit mr. J. de Vrleze uit Am sterdam, die zelde, dat de toepassing van art. 273 zeer weinig voorkomt. In zijn 23-jarige praktijk heeft pleiter nog nim mer zulk een geval behandeld. R. was fabrieksarbeider ln de chemische fabriek van S. te Veendam. Op zekeren dag werd hem een verklaring ter teekening voorge legd, waarin stond, dat hij zich zou ver plichten alles met betrekking tot de fabricage van artikelen geheim te hou den. R. weigerde te teekenen, maar werd aanvankelijk niet ontslagen. Eenige maan den daarna is hij wel ontslagen, waarna hij ln dienst trad bij een anderen werk gever. Daar heeft hij aldus mr. de Vrleze gebruik gemaakt van zijn fa- briekservarlng betreffende fabricagepro cessen. die ook bekend waren bi) anderen, die vóór he mde fabriek hadden verlaten en aan wie geen geheimhouding was op gelegd. Had hij van zijn fabrlekservaring geen gebruik gemaakt, dan zou hij achter gestaan hebben bij die anderen Mr. de Vrieze lichtte 5 cassatiemiddelen toe en legde o.m. de volgende vragen voor: Kan de werkgever op zekeren dag ge heimhouding opleggen omtrent dingen die tallooze anderen óók weten? Zoo ja, kan dat dan met terugwerkende kracht? Kan zulk een geheimhouding eenzijdig worden opgelegd en moet daarbij geen contractueele band bestaan? De advocaat-generaal, mr. Berger, zal 17 December conclusie nemen. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Ter strafzitting van het kantongerecht te Alphen stonden 46 zaken ter rolle. Kan tonrechter mr. J. H. W. N. Nicolai. Allereerst hadden zich te verantwoorden een drietal jongelui, v. d- B.: v. d. S. en v. D. terzake het loopen op verboden grond Verdachten voerden ter verdediging aan vergunning te hebben gehad van zekeren E. v. d. N. Deze als getuige gehoord ver klaarde inderdaad toestemming te hebben gegeven, hoewel hij zelf geen toestemming had van rijn grootvader, huurder van het weiland. De ambtenaar van het O. M. hier rekening mede houdende, vorderde tegen ieder der verdachten een geldboete van f-1.subs. 1 dag hechtenis tegen de meerderjarigen en 1 week tuchtschool te gen de minderjarige. De kantonrechter ging met deze vordering accoord, alleen met dit verschil, dat hij de geldboete ver anderde in 50 ct. voor ieder der verdachten H. A. de M. had als bestuurder van een rijwiel zonder licht gereden. Verdachte ontkende op zijn rijwiel te Rebben gereden, doch beweerde hiernaast te' hebben geloo- pen. De verbalisant de agent van politie de Gr. als getuige gehoord, verklaarde, dat verdachte had gereden en door een collega van hem zelfs van rijn rijwiel was getrok ken. Eisch en veroordeeling f.3subs. 1 dag. Eenige sporthengelaars hadden zich te verantwoorden wegens overtreding van de vischerijwet; het visschen onder de ge meente Nieuwkoop zonder geldig vergun ningsbewijs. Voor verdachten was als ge machtigde verschenen de heer B., verte genwoordiger van een hengelaarsbqnd. Als getuigen werden gehoord de verbalisant en de vergunninghouder en-of pachter van het water Uit de getuigenverklaring van den verbalisant, den betrokken agent van politie bleek, dat het in Nieuwkoop met de naleving van de vischerijwet een jan boel was en hoewel er vele klachten komen, controle bijkans onmogelijk is. Ook in dit geval had de eigenaar, de heer B. vergun ning mondeling zonder schriftelijk be wijs gegeven aan getuige C. v d. B„ die op rijn beurt weer vergunning had ge geven aan de sportvisschers. De kanton rechter merkte op, dat dit wel mogelijk was, doch dat de rechthebbende eigenaar van het vischwater of de vergunninghou der de sportvisschers dat moet vergezellen Een bewijs van den vergunninghouder is niet geldig ingevolge de visscherijwet. In casu hadden de sporthengelaars dus een bewijs moeten hebben van den eigenaar. Bovendien bleek dat verschillende pach ters of vergunninghouders de sportvis schers ook nog in eikaars water laten vis schen, zoodat verbalisant al reeds meer er op had aangedrongen dat de vergun ninghouders een combinatie vormden voor betere controle. Deze raad had men echter van de hand gewezen en men was rustig voortgegaan. De verdachten, zooals de ambtenaar van het O.M. en ook de ge machtigde opmerkten, waren echter te goeder trouw geweest en door het bewijs dat zij van getuige v. d. B hadden gehad in de veronderstelling waren, dat rij met eigenaar van het water voor zich hadden. De vergunninghouder van het water C. v. d. B., als getuige gehoord gaf een en ander toe, doch beweerde geen mondeling doch schriftelijk bewijs van den eigenaar v. B. te hebben gehad, waarop hij een soort kwitantie vertoonde, die echter niet als deugdelijk bewijs kon worden aangenomen De ambtenaar verzocht in zijn requisitoir tegen een en ander ernstig te waarschu wen, omdat de sportvisschers vrij kunnen visschen en vorderde schuldigverklaring van verdachten zonder strafoplegging. De kantonrechter veroordeelde verdachten conform- J. Zw. had als bestuurder van een vrachtauto, wonende te Katwijk aan Zee onder de gemeente Alphen a. d. Rijn, langs den Rijksstraatweg een aanrijding veroorzaakt en daarbij een vrachtauto van den expediteur H. J. E. uit Schoonhoven aangereden, waardoor deze een schade had bekomen van ruim f. 200.—. Verdachte ontkende de aanrijding te hebben veroor zaakt en gaf als lezing dat E- plotseling teveel naar links was uitgeweken voor een boom die ter plaatse min of meer over den weg hangt. Een getuige verklaarde evenwel conform de tenlastelegging terwijl een getuige a decharge, niets positiefs kon verklaren, doch in den geest van verdachte zich uitte. De Ambtenaar van het O. M. overwoog ln rijn requsitolr dat verdachte RECLAME. uitverkoren uit alle zeepsoorten dat is Castella, Dobbelman's heer lijke schoonheidszeep! Werkelijki t is buitengewone zeepl Castelfa bevat fijne oliën die Uw huid soepel en zacht maken en haar héél even parfumeeren. Gun Uw huid de weldaad van deze kos telijke schoonheidszeep I 12'/i cent OP O GO EDE ZEEP STAAT z. 1. te weinig nlar rechts was uitgewekei en hij zonder veel noodzaak teveel linki had gehouden. Hij vorderde een geldboeti van f. 20 subs 10 dagen. De kantonrechte: rekening houden met de omstandig heden ter plaatse, breedte van der weg en slechte weersgesteldheid waaron der het ongeval had plaats gehad, veroor deelde verdachte tot f. 12,subs. 4 dagen Mevr. J. K„ uit Rijswijk had als bestuur ster van een personenauto op 22 Sept. jj ter hoogte van de Hofbrug ln de gemeent Alphen de wielrijder v. R. aangereden Verdachte ontkende door schuld den wiel rijder te hebben aangereden, doch da deze plotseling was gestopt. De wielrijda als getuige gehoord, verklaarde dat d Hofbrug open was geweest voor de schee: vaart en hij hiervoor had staan wachte Zoodra de brug was gesloten had hij zid hierover begeven terwijl achter hem ver dachte met haar auto kwam aanrijden ei hem plotseling opzij aanreed, terwijl d wilde passeeren. De ambtenaar vond he ten laste gelegde wetting en overtuigen! bewezen en verorderde een geldboete var f. 15.— subs 3 dagen. De kantonrechte veroordeelde verdachte tot f. 7.— suhs 1 dagen, tevens met toewijzing van de ci viele vordering die getuige v. R- teger verdachte had ingesteld tot een bedral van f 5.wegens geleden schade aan i' rijwiel. Verdachte E. v. Pi., uit den Haag, ver tegenwoordiger van de firma Engelber had op den avond van 28 Sept. 1934 lang: den Westkanaalweg te Alphen de vracht auto van B. bestuurd door H. H. aange reden- Genoemde vrachtauto was hierbl belangrijk beschadigd, doch de auto var verdachte, een nieuwe racewagen, dien hi moest gaan demonstreeren, was bijkan geheel vernield, doordat hij na de aaniij ding met de vrachtauto nog met een tele foonpaal in botsing was gekomen en daar na boven een sloot en gedeeltelijk op der berm van den weg was blijven hangen Verdachte gaf royaal de aanrijding toe doch voerde als verdediging aan te njr uitgeweken voor een kind, dat plotselinl uit den berm van den weg te voorschip kwam. Met inzet van eigen leven had hij een aanrijding met de vrachtauto verko zen. De getuigen, de bestuurder der vrachl auto en mede inzittenden gaven als hui meening te kennen dat verdachte nie' zoover had behoeven uit te halen, ter wijl hij met groote snelheid reed en anden toch wel een aanrijding had kunnen voor komen. Verdachte beweerde het kind eers op geringen~afstand te hebben gezien, zoo dat het handelen was in een ondeclbai oogenblik. Het uitricht was voor hem he lemmerd. De Ambtenaar achtte dat ver dachte juist had gehandeld door deze ma noeuvre te maken, waardoor hij een aan rijding met pen kind had voorkomen. Hij vorderde derhalve vrijspraak. De Kanton rechter was eveneens van meening dal hier van overmacht sprake was en ont sloeg verdachte van verdere rechtsver volging. In de overige zaken werd verstek eni aanhouding verleend. Waar geen woon-1 plaats is vermeld wonen veroordeelden te j Alphen aan den Rijn. NEDERLANDSCH CREDIET AAN BELGIS- j Door een bankconsortium onder van de heeren Mendelssohn en Co. Am sterdam en waarvan o.a. nog deel uitmalteu de Nederlandsche Handel-MaatschappU de heeren Pierson en Co. is aan Belgie ee crediet verstrekt van een milliard Belg» francs,, dat bedoeld is als werkloozensKU" De Belgische regeering geeft tegen alt "t, uciBWUlCiCgCCl lIlg gcciu VOOvin 1 diet driemaandsschatkistbiljetten nit den Belgischen staat en gedeeltelij* s£. kistbiljetten van de Belgische Congo-h_ nie, onder garantie van den Belg» staat

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 12