Valsche aandeelen in omloop 2 LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 4 December 1934 EEN INTERNATIONAAL COMPLOT LONOENSCHE BRIEVEN. RADIO-PROGRAMMA. nl DRIE ARRESTATIES TE AMSTERDAM RECHERCHEUR ALS HUISKNECHT. De Nederlandsche Centrale inzake Fal- slficaten te Amsterdam is reeds gedurende eenlge maanden bezig met een onderzoek naar valsche aandeelen, welk onderzoek tot de gewenschte resultaten heeft geleid. Benige dagen geleden zijn drie personen, n.L de Hollander Louis Paardekoper, de Rus Dimitrl Wulff en een Franschman, wiens rol nog niet vaststaat, gearresteerd, toen de eerste twee op heeterdaad werden betrapt op het moment, dat zy een pak valsche aandeelen aan een commissionair in effecten te Amsterdam tegen contant geld overhandigden. De Hollander, de Rus en de Franschman, die in een hotel te Amsterdam is gearresteerd, zijn op het Hoofdbureau van Politie ingesloten. Deze omvangrijke zaak, waarachter hoogstwaarschijnlijk een internationaal oompiot zit, heeft een interessante voor- en ontwikkelingsgeschiedenis. In Februari van dit jaar kwam een com missionair in effecten uit Amsterdam op het bureau van de Nederlandsche Centrale inzake Falsiflcaten. Hij vertelde daar aan commissaris K. H. Broekhoff, dat hij een uiterst vreemd aanbod had gekregen. Zekere Louis Paardekooper. de zoon van den ex-consul van Costa Rica, die onlangs door de Amsterdamsche rechtbank wegens het afgeven van een valsche pas Is ver oordeeld, had zich bij hem aangemeld en had hem gezegd, valsche aandeelen te kunnen leveren of in beleening te geven. Hij had daarbij een tamelijk ingewikkeld verhaal opgehangen, dat nogal vaag was en dat vele lacunes vertoonde Zoo had hij o.a. gezegd, dat hij in Parijs in contact stond met Russen, die op dat oogenblik in een groot hotel hier ter stede logeerden, en die het plan hadden een fabriek op te zetten van valsche aandeelen. De bewuste commissionair was vanzelfsprekend niet op het voorstel ingegaan, doch hij had Paardekooper aan het lijntje gehouden. Na eenigen tijd bleek, dat ook een tweede commisslonnair een gelijkluidend aanbod had gekregen. Het bleek dat in dit laatste geval meer gesproken was over het in beleening geven vla den commisslon nair, van de effecten. Het is natuurlijk niet eenvoudig om valsche aandeelen aan de beurs te verhandelen, zooal niet onmoge lijk, daar bij couponbetaling de valschheld onmiddellijk zou blijken. In beleening geven bij een bank valt minder gauw op, doch ook dan zal er een moment komen, waarop de valschheid wordt ontdekt. Want hij eveirtueele daling van de stukken zou de bank de in beleening gegeven aan- heelen gaan realiseeren en ontdekking zou volgen. Het werk van de Centrale Inzake Falsi flcaten had tot dien tijd nog geen tastbare resultaten. P. had blijkbaar veel moeite om een commissionnair te vinden, die op zijn aanbod wilde Ingaan. De dagen werden weken en de weken groeiden tot maanden. Eindelijk in Aug. meldde zich weer een commisslonnair in effecten bij de Centrale aan. Ook hij had een bezoek van P. gekregen. De jongeman kwam thans met duidelij ker omlijnde aanbiedingen. HU bood val sche aandeelen aan van de Handelsver- eenlging Amsterdam (H.V.A.). Aanvanke lijk werd onderhandeld over een partij van tweehonderd stuks, waarvan de beurs waarde op dat oogenblik f. 150.000 be droeg, ln stukken van f. 500. De commis sionnair zou de heele partil kunnen krijgen tegen de contante en billijke som van zeventig mille. Denzelfden dag nog was de Centrale in zake Falciflcaten van dit nieuwe en ver rassende aanbod op de hoogte De span ning steeg. De commisslonnair vertelde o.m. aan commissaris Broekhoff, dat hij den indruk had gekregen, dat de valsche stukken ln Parijs weTden vervaardigd. De visch bijt. Met den commissionnair werd toen de afspraak gemaakt om de zaak eens aan te kijken en P. aan het lijntje te houden. De onderhandelingen gingen dus voort en Paardekooper verscheen in gezelschap van een Rus, zekere Dimitri Wulff, woonachtig ln Parijs, herhaalde malen op het kantoor van den commisslonnair. Wulff drijft in Parijs een zeer twijfel achtige bank. Hij is genaturaliseerd en in het bezit van een paspoort van Honduras, waar hij naar zijn zeggen jaren is ge weest. De zaak werd aan alle kanten bespro ken, maar traineerde. Het bleek wel. dat men hier met zeer voorzichtige en door trapte lieden te doen had. Zij schenen er een soort voorgevoel van te hebben, dat er gevaar dreigde, wanneer zij de effecten eenmaal van Parijs naar Amsterdam brachten Hierop was nu het wachten Eindelijk, op Woensdag 28 November, ln den vroegen morgen, kwam een tele gram uit Parijs, afgezonden door de com binatie WulffPaardekooper. met de me- dedeeling dat zU „tot het afwikkelen van zaken" naar Nederland waren vertrokken. Rechercheur als huisknecht. De laatste preparatieven werden thans door de Centrale genomen. Brigadier- rechercheur Slijkhuis verkleedde zich als huisknecht en nam zijn intrek ln het kantoorgebouw van den commissionnair. In een vertrek naast het kantoor stelde Inspecteur J. W. Kallenbom zich met eenlge rechercheurs op. Aan het Centraal Station vatte Inspecteur Groeneweg post met eenlge mannen om al bij de aankomst aanwezig te zijn. Eindelijk te 1122 uur stoomde de Parljsche trein de overkapping van het Centraal Station binnen en waar lijk, daar steeg het langverwachte gezel schap uit. Behalve de Rus en Paardekoo per, bevond zich nog een derde persoon bij hen. waarop niet was gerekend Het drietal nam aan het Centraal Station een taxi en vanzelfsprekend werden zij direct gevolgd door inspecteur Groeneweg c.s. Op het Muntplein stopten de heeren en ook het escorte hield op veillgen afstand halt. De Franschman stapte uit en begaf zich té voet naar een der grootste hotels. Onmid dellijk werd hij natuurlijk gevolgd De twee anderen zetten hun reis per taxi voort en reden naar het kantoor van den commisslonnair Hier werden zij vriende lijk ontvangen door „huisknecht" Slijk huis, die in zijn gestreepte jasje juist bezig was de bel te poetsen. Zij werden onmiddellijk in het prlvékantoor van den commissionnair gelaten Slijkhuis verplaatste zijn huisknechte- Hjke werkzaamheden wat. om zoo nu en dan zijn oor te luisteren te leggen om nog het een en ander op te vangen. De voor bereidingen van de Centrale waren uit stekend geweest. Een geheime microfoon leiding verbond het prlvékantoor met het nabijgelegen vertrek, waar Kallenhorn en zijn helpers wacht hielden Woord voor woord konden zij hier de besprekingen volgen. Men wordt het eens. In het prlvékantoor was men het spoe dig eens, temeer daar de zeventig mille klaar lagen. Dit was voor P. en zijn Rus- sischen compagnon zoo'n aanlokkelijk ge zicht, dat er niet lang meer werd gepraat. Uit een groote gele actentasch kwamen de aandeelen H.V.A. te voorschijn, en het geld verdween in de zakken van den Rus. Het behoeft geen betoog, dat de nummers van deze biljetten evenals de series nauw keurig waren genoteerd. Ook waren zij ten overvloede nog gemerkt. Men had n.l. rekening gehouden met een eventueele ontvluchting. De leveranciers der valsche aandeelen verlieten met de noodige strij kages het kantoor. De arrestatie. Thans was het moment van ingrijpen gekomen. Bij de deur vertelde de Rus nog dat hij 's middags weer per vliegtuig naar Parijs terug zou gaan. Op dat oogenblik greep de huisknecht alias Slijkhuis in. Hij wierp zich op Wulff, die een reus van een vent Is, en die onmiddellijk begreep dat de zaak mis was en die zich een doortocht trachtte te banen. Van alle zijden schoten rechercheurs toe en het tweetal, door een doodschrik bevangen, was tenslotte over meesterd. De tweehonderd stuks valsche aandeelen en het geld dat op Wulff werd gevonden, zijn natuurlijk onmiddellijk ln beslag genomen. Op het hoofdbureau stond reeds een celwagen gereed om op het eerste alarm uit te rukken Weldra verscheen deze ter plaatse en onder lulde protesten werd het tweetal ingeladen. In middels was ook de Franschman, die in het hotel zijn intrek had genopien, inge rekend. Deze beweerde van de geheele zaak niets af te weten. Hij was voor an dere doeleinden naar Amsterdam geko men en kende, naar zijn zeggen, noch Paardekooper, noch de Rus. Onmiddellijk werd de directie van de H. V A. gewaarschuwd en mr. Jas, secretaris dier Directie, heeft zich direct vervoegd bij de Centrale inzake Falsiflcaten. De aandeelen zijn goed nagemaakt. Deze aan deelen vertoonen verschillende ondergron den, waarin de naam H.V.A. Is uitgespaard In de valsche aandeelen treden deze uit sparingen veel krachtiger naar voren. Bij vergelijking valt dit direct op. Anders staat het echter met de nummering der coupons. Deze zijn minder goed en daarbij valt zeer snel de vervalschlng in het oog. De politie is thans van oordeel, dat geen verdere valsche aandeelen, noch van de H.V.A.noch van andere Instellingen, in omloop zijn. Nadat het drietal gearresteerden goed en wel op het hoofdbureau was gearri veerd, werd onmiddellijk een aanvang ge maakt met het verhoor dat tot diep ln den nacht duurde. Wulff gaf de feiten die hij trouwens moeilijk kon ontkennen, toe. Hy beweerde aanvankelijk dat hij aandeelen zou hebben gekregen van een hem onbekenden man, waarmee hij geregeld „zaken" deed in een bekend boulevard café te Parijs. Deze had hem de aandeelen ter hand gesteld en deze had ze ook van de „fabriek" gehaald, een reis die volgens Wulff's zegsman ge- ruimen tijd in beslag nam. Wulff gaf later echter verschillende bijzonderheden waarover straks. Het vermoeden bestaat dat achter Wulff een heele bende Internationale misdadi gers zit, voornamelijk bestaande uit Rus sen en Polen, die vooral gewend zijn ln de hoofdsteden Parijs en Berlijn bij voorkeur te opereeren. Er zijn van dat complot reeds eenige namen bekend. Deze mannen houden zich naar alle waarschijnlijkheid met verval- schlngen als de onderhavige, bezig. Be halve een hiervan zijn zij nooit in Ne derland geweest. Deze eene zou in het ge zelschap van Paardekooper zijn geweest. Paardekooper heeft ook bekend, doch ook hij beweert niet te weten van wie de val sche stukken afkomstig waren. Verder onderzoek te Parijs. Onmiddellijk na het eerste uitvoerige verhoor is de Ceptrale Inzake Falsiflcaten voortgegaan met haar onderzoek. Zeer terecht acht de politie de zaak niet „af", wanneer niet de bron is ontdekt en droog- gelegd. Inspecteur Kallenbom, rechercheur Slijk huis, thans weer hulsknecht af, zijn in gezelschap van mr. Jas, directiesecretaris der H.V.A.. per vliegtuig naar Parijs ver trokken Het vermoeden bestond n.l. dat de fabriek, althans de groote schakel tus- schen fabriek en wederverkoopers, zich in de Fransche hoofdstad bevindt. In Parijs is direct met het onderzoek een aanvang gemaakt en aldaar had commissaris Peu de Plèce de leiding. In de Fransche hoofdstad hebben zich in verband met dit onderzoek onverwachte RECLAME. ff INDIGESTIE VERDWEEN toen Krnschen verscheen. Hier is een eenvoudig, maar waar ge tuigenis, dat velen zal overhalen ook eens Kruschen Salts te probeeren. „Jarenlang heb ik erg aan indigestie geleden. Tallooze middeltjes heb ik gepro beerd, maar ronder resultaat. Ik nam een kleine flacon Kruschen Salts en dit scheen me wel goed te doen, dus ging ik er mee door. Nu heb ik 4 groote flacons Kruschen gehad en ik voel me weer uitstekend. Ik heb ook geen last meer van opgeblazen heid, wanneer ik iets gegeten heb, dus nu gebruik ik lederen morgen Kruschen Salts." Mevr. E. C. D. te L. Indigestie wordt veroorzaakt door een storing ln het inwendige organisme. Uw voedsel, ln plaats van ln Uw lichaam te worden opgenomen, hoopt zich op en gaat gisten, waardoor schadelijke gassen en zuren ontstaan, wat pijnen en opgebla zenheid kan veroorzaken, De werking van de 6 zouten in Kruschen Salts is zoodanig, dat de spijsverteringsorganen tot regel matig werken worden aangezet. En dat beteekent een gezegend einde aan indi gestie en een vernieuwde eetlust, zonder de minste vrees voor pijnen of opgeblazen heid naderhand. 2591 Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bi) alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelas ting Inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. en hoogst bevreemdende gebeurtenissen afgespeeld, welke een schril licht werpen op de Fransche wetgeving Inzake vreem delingen en derzelver arrestatie. Toe standen, die het voor het buitenland niet aanlokkelijk maken, de hulp van de Fransche Justitie en politie in te roepen. Er was namelijk inmiddels komen vast te staan uit nadere verklaringen van Wulff te Amsterdam, dat de man die Wulff de stukken ln Parijs had overhan digd. een Pool was. Deze Pool is een be rucht Individu en bijna zeker een lid van een wijdvertakte en Internationale mis- dadigersbende, die zich bij voorkeur toe legt op falsificaties. Het internationale mlsdadigersalbum werd te hulp geroepen en de signalementen, die Wulff opgaf, werden vergeleken met dat van den Pool. Zoo werd ontdekt wie deze was en te Parijs werd nu naar hem gezocht. Ook de Engelsche politie bleek bovendien belang in hem te stellen. Met betrekkelijk veel moeite doch spoe dig werd hij opgespoord. De man werd geschaduwd en het geluk was met de Nederlandsche politiemannen. Op zeker oogenblik kwam van het centraal tele foonkantoor het seintje, dat de bewuste Pool het telefoonnummer had aange vraagd van den Amsterdamschen com misslonnair ln effecten, die de valsche stukken zoogenaamd zou koopen. Deze aanvrage had men min of meer verwacht. De Pool Immers zou ongerust worden over het uitblijven van zijn vriend Wulff, die veilig opgeborgen ls ln het Huls van Be waring op den Amsterdamschen Wete ringschans. Zijn ongerustheid zou zich uiten in een gesprek met den commisslon nair, van wlen hij niet verwacht had, dat deze zich reeds tijden geleden met de Nederlandsche politie ln verbinding had gesteld. Nog vóór onze Pool de gelegenheid had gehad, hem te telefoneeren, werd hij In gerekend. Het gelukte bijna gelijktijdig de hand te leggen op een anderen Pool, een kennis en relatie van den eersten. Deze was bij een vorig bezoek van Wulff aan Amsterdam in diens gezelschap geweest. Het tweetal Polen werd Ingesloten na te zijn verhoord. ZIJ ontkenden hardnek kig ook maar iets met de zaak te maken te hebben. Het staat echter, gezien de feiten, wel vast, dat zij medeplichtig aan de zaak zijn. Bovendien wordt de eerste door de Engelsche politie gezocht wegens een andere vervalschlngszaak. Verbazingwekkend. Thans volgt echter het wonderlijke van deze geheele historie. De belde verdachten zijn den volgenden dag weer door de Fran sche autoriteiten op vrije voeten gesteld! De voorschriften en de wet schreven dit zco voor. Betoogen, bezwaren en dringen de verzoeken van de zijde van de Holland- sche politiemannen, die alles deden om dit stukmaken van hun werk van maan den te voorkomen, mochten niet baten. Tevergeefs voerden zij de feiten aan en beriepen zich op de voortgang, die hun onderzoek reeds had gemaakt. De twee gevaarlijke individuen, waartegen men zulke gegronde bezwaren kon aanvoeren, deze twee vreemdelingen op Frankrljks grondgebied, werden weer kalm op de Fransche hoofdstad en haar bevolking los gelaten. Zij werden zelfs niet over de grenzen gezet. Het behoeft geen betoog, dat zy het terrein van hun werkzaam heden yilngs zullen verplaatsen. De meening van commissaris Broekhoff. Commissaris Broekhoff, de chef van de Nederlandsche Centrale inzake Falsiflca ten en de vader van dit onderzoek, stak over de feiten, zooals die zich hebben voor gedaan ln Frankryks hoofdstad, zyn ver ontwaardiging niet onder stoelen en ban ken. Hy noemde het hoogst onbegrypelyk en onverantwoordeiyk, dat op een ver zoek tot aanhouding van de zijde der Nederlandsche politie op een dergelyke vreemde wyze wordt gereageerd door beambten, die daartoe overgaan op grond van hun bepalingen en wetten. „Het is geen wonder aldus commissaris Broek hoff dat ln Parys zooveel vreemdelin gen van uiterst verdacht allooi rondloo- pen. Parys wordt op deze wyze wel tot de vuilnisbelt van Europa gemaakt". Geen huiszoeking. Van een huiszoeking by de belde Polen kon alweer niets komen. Ook hier stonden de reglementen, voorschriften, bepalingen en wetten van Frankryk in den weg. Op deze wijze is het Intensief werk van de Nederlandsche Centrale voor een deel be dorven ln de Selnestad. De Hollandsche politie ls er van overtuigd, twee mede plichtigen te pakken te hebben gehad. Het onderzoek ln Parys duurt nog voort.... (Van onzen correspondent! INDRUKKEN VAN HET HUWELIJK. Prinses Marina en de Hertog van Kent zyn man en vrouw geworden in een trouw- dienst, die ln zijn kern geiyk ls aan dien voor de nederigste brulden en bruidegom- men in het rustigste dorpje van het land. De omgeving en de omstandigheden alleen waren anders. Het Interieur van de West minster Abbey, het oude Godshuls van het Britsche Ryk, diep vergrijsd en verzacht ln ouderdom van acht eeuwen, gaf het intieme tooneel, Intiem ja, maar grootsch en indrukwekkend ln praal en plechtig heid. Er is niemand hoovaardig genoeg in Engeland, geen hoogwaardigheidsbe kleder, geen ceremoniemeester van het Hof, om het antieke middenschip van de kerk anders te doen schynen, kleuriger, nieuwer te doen zyn dan het ls. Geen decoratie van de kerk kon betrokken worden in de algemeene versieringen voor het groote feest. De praal en de sier moesten worden geleverd door hen, die van naby getuige mochten zyn van deze biyde en schoone gebeurtenis. En zy deden het. De pronk kwam ln dit geval van de mannen, zy gaven kleur en schittering en glorie aan het tooneel; zy deden het ln scharlaken en goud, ln kant en pluimen van ambts- en gala-gewaden, ministers en oud-ministers, diplomaten, generaals, admiraals, bisschoppen en aartsbisschop pen. En dan was er de ïyfgarde van den Koning met den Konlnkiyken standaard, een prachtige stoet van glanzend en kleu rig getooide mannen ln roode lange jassen met vergulde epauletten en koperen hel men op, waaruit als ontspringende fon teinen pluimen omhoog schoten, zy ston den naast de pilaren, die de afscheiding tusschen het sacrarlum en het schip van de kerk markeeren, als pilaren naast pila ren, handen aan slagzwaarden, wakers aan de poort van het religieus hart van het Ryk. Zoo wil het de traditie, die ouder ls dan de Middeleeuwen en die bekiyft beklijven moet, vindt men, Indien Engel and wil biyven leven ln niets zoo treffend als in majestelteiyk ceremonieel. Geen wonder, dat met zulke middelen de Britten aan hun plechtigheden den hoogsten luister en de diepste indrukwekkendheid kunnen geven. De mist van den dag was de kerk bin nengedrongen en deed zyn best, van deze wondere werkeiykheld een droom te maken. Het gezang van het koor vulde de lucht, terwyi de bruidsstoet stil voortbe woog door het schip, over den rooden looper, gelegd over de graven der beroem den. De bruid, een hand licht op den arm van haar vader, was wlt-en-zilver van hoofd tot voeten; en terwyi zy langzaam voortging tusschen de luisterryke ryen aan den eenen en den anderen kant, vloeide haar lange witte bruidssluier ach terwaarts in de handen van de twee kleinste bruidsmeisjes, prinses Elizabeth en lady Mary Cambridge, twee fyne figuurtjes ln witte kleedjes als schuim. De sluier golvend van het hooge bruids- hoofd naar de kleine kinderen deed den ken aan een waterval, waarin zij spelen- derwyze de kleine handen spoelden. En dan volgden meer liefiyke fantasie in wit en zilver de andere bruidsmeisjes met ranke bouquetten witte bloemen in de armen In de zware glorie en de verschillende waardigheid van dit gebeuren zat als kleinste gast op een laag stoeltje bü de trappen naar het altaar de kleine Mar garet Rose aan haar jurkje te plukken, een kleine kleuter van jonge menscheiyk- held in verlichtend contrast met de oyna neerdrukkende en starre schittering van de ryen voorname getuigen aan weers zijden van het schip. Er was een andere echt menscheiyke noot in deze wonder- Hjke en in al haar glans zoo formeele ge beurtenis. Deze werd verschaft door nie mand minder dan den hoogsten kerk- prelaat van het land, den aartsbisschop van Canterbury, in zyn rede tot den Hertog van Kent en zyn vrouw, terstond na de huweiyksinzegening. Nimmer in de geschiedenis, zoo verklaarde hij, waren er zooveel getuigen geweest van een huweiyk. Want tallooze men- schen deden aan den dienst mee in hun woningen dank zy een wonderbaariyke uitvinding der wetenschap, zy waren bruiloftsgasten ln mlllioenen en hun goede wenschen waren hun huweiyksgeschenk. De hoofden van de bruid en den bruidegom waren in gelukwenschen uit alle deelen van het land. uit alle deelen van het ryk gehuld. Maar hy verzocht het jong ge huwde paar ondanks de blyde opgewon denheid van het oogenblik te willen luiste ren naar een ernstig woord. Alle goede wenschen van de gansche wereld konden geen geluk geven. Dat kon alleen komen uit hen zelf. uit de geest welke hen bezielde Indien de pas getrouwden hun juist aan elkaar gedane beloften niet beschouwden als een formaliteit maar als een eerewoord, te houden met onkreukbare trouw, dan zou hun hulseiyk leven niet alleen ln ge luk verzekerd zyn. maar tevens een glan zend voorbeeld zijn voor anderen. Dat was ln de Abbey. En er bulten ston den de massa's te wachten op den terug keer van George en Marina, thans in den echt verbonden, naar den open dag Al kon den weinigen 'n blik werpen op de glazen koetsen, die de koninklyke families terug zouden brengen naar het paleis, al konden weinigen het oogenblik vaststellen waarop de populaire man en zyn zoo snel populair geworden vrouw de kerk zouden verlaten, toen dit eenmaal was geschied, wist de wereld in wyden omtrek er alles van Want dit verlaten van 't jonge paar van de kerk viel samen met een plotselinge ultbarstin» van gelui van alle bellen in den klokken toren, dat uren lang aanhield. Op dat oogenblik steeg de vreugde van de menigte ten top en uitbundig gejuich schaterde tegen de grijze kerkmuren op en plantte zich voort over de mistige wateren van de Theems. De vraag is besproken hoe het komt dat dit huweiyk zulk een weergalooze belang stelling heeft getrokken en zooveel diepe opgetogenheid heeft gewekt. Men vergelijkt de tooneelen en gevoelens van deze gebeur tenis met vroegere huwelijken van de koninklyke familie en ontdekt dat de geschiedenis van koninklyke bruiloften nimmer iets heeft, gekend dat met deze jongste gebeurtenissen kan worden verge leken. Het was zoo spontaan. Het antwoord ls wellicht meervoudig. Dis is geen huwelijk VOOR WOENSDAG 5 DECEMBER. Hilversum, 301 M. VAKA-Ultzendine 10.00—10.15 VPRO. 8.00: GramofooimL 9.30: P. J. Kers: Onze keuken lom. Morgenwyding 10.15: Voor Arb. i.d. conl tlnubedr.H. de Man (lezing) en Gramo- foonpl. 12.00De Zonnekloppers olv c Steyn - 12.30: Orvitropia o.l.v. j. v' d" Horst 1.00: B. Blez (hobo) en R. Schout» (plano) 1.10: Vervolg concert i.30_ 2.00: Trioconcert 2.15: Knlples 3.00: Voor de kinderen 5.30: De Notenkra kers o.l.v. D. Wins 6.00: Gramofoonpl. 6.20: J. Huy (saxofoon) en R. Schout» (plano) 6.30c E. Walls en zijn orkest - 7.02: „Broadway-Schandalen" 8.30— 12 00: Hou Stand en St. Nicolaas Program ma m.m.v. VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cap- pellen. diverse muzlek-ensembles, E. Busch en Alb. de Booy (zang), Oome Keesje en verder reportage uit Madrid. Huizen. 1875 M. NCRV-Uitzendlng 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15- 9 30: Gramofoonpl. 10.30: Morgendlensl o.l.v. Ds. C. Bruins 11.0012.00: Kwin tetconcert 12.15: Gramofoonpl 12 30: Zang door Mevr. G. v. Vladeracken m.mv J. Poortenaar (piano) 1.00: Vervolf kwinterconcert 1.30: Vervolg zang ei piano 2.00: Gramofoonpl. 2.30: Vooi Jeugdige postzegelverzamelaars 3.00- 3.45: Cello-recital L. Schuyer m.m.v. M Sluzewsky (plano) 4.00: Orgelconcert L Bïaauw 5.00: Kinderuur 6.00: Land* bouwpraatje 6.307.00: Afgestaan - 7.15: Gramofoonpl. 7.30: Voor de klein tjes 8 00: NCRV-Klein-orkest en NCRV Harmonie-orkest o.l.v. P. v. d. Hurk m.mv R. Parker (orgel) 9.40 St. Nicolaas Programma 10.10: Vaz Dlas 1020 Vervolg concert 11.0012.00: Gramo foonmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.35—10.50: Mol genwUding 11.05: Lezing 11.20: Gm mofoonpl. 11.50: Voor de scholen - 12.05: Orgelspel Q. Mac Lean 12.50: Cl Manning en zyn orkest 1.50: Gramc foonpl. 2.25: Voor de scholen 3.1! Plano-recital E. Lush 3.35: Sted. orkei Bournemouth o.l.v. R. Austin m.m.v. Whitlock (orgel) 5.05: Het Mac Arthi kwintet 5.35: BBC-Dansorkest o.l.v. 1 Hall 6.20: Berichten 6.50 en 7.01 Lezingen 7.25: Zang door J. Armstroi (tenor) 7.50: BBC-Symphonie-orkes o.l.v. A. Boult m.m.v. A. Catterall (vlooi) 10.05: Berichten 10.35: Het Celebrit] Trio 11.15: Voordracht 11.20—122 De Grosvenor House Band o.l.v. Sydm Lipton. Parys „Radto-parls". 1648 M. 7.20 8 20: Gramofoonpl. 12.35: Het Gold orkest 8.20: „Zampa", opera van Héro 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.20-11 Strykensemble o.l.v. Bendlx 2.20: Gr mofoonpl. 2.50: Omroeporkest o.l Mahler 7.20: Kamermuziek 7.S Voordracht 8.201.20: Dansmuziek. Keulen. 456 M. 5.20: Gram.pl. —6. Kamer-orkest o.l.v. Schrader 11 Herb. FröhUch en zyn orkest 12.35: G« mofoonpl. 1.35: Schrammelmuzlek 3.20: Gramofoonpl. 5.05: Zang en PU 6.50: Caruso zingt (gr.pl.) 8' Stunde der jungen Nation: Die Kultur Germanen 8.30: Brahms-Concert m,n solisten en orkest o.l.v. Breuer 9.5 11 20: Omroepklelnorkest o.Lv. Leo E soldt. Rome, 421 M. 3 05: „Rlgoletto", OM van Verdi. Orkestleiding: U. Tanslni. Kg Casolari. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 121 Gramofoonpl. 1.302.20: L. Langlo orkest 5.20: Dansmuziek 6.35: Gran foonpl. 7.35: dito 8.20: Symphon concert 9.20 dito 10.30—11.20: Oi mofoonpl. 484 M.: 12.20 L. Langlois'l kest 1.30—2.20: en 5.20: Gramofoon 6.35: Cello-recital 7.20, 8.20 en 8.1 Gramofoonpl. 9.20: Omroeporkest o André. Hierna tot 11.20 Gramofoonmuzi Dcutschlandsendcr. 1571 M. 7.1 „Unsere Saar Den Weg frei zur standigung" 8.00: Zie Keulen 8: Plano-recital Er. Erdmann 9.20: Berlc ten 9.50: Radio-kwartiertje 101 Weerbericht 10 20—11.50: Populaire eert en Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 5 December lste programma: Hilversum van 8—24 2e programma: Hulzen van 824 u 3e programma: 8.0012.20: Een Dultsche zenders 12.2014.20: Brui Fr. 14.20—15.20: Kalundborg of Luw burg 15.20—17.20: Stuttgart 1™ 18 55: Brussel Fr. 18.55—21.20: Weel 21.20-22.20: Brussel VI. 22.20-» Stuttgart. 4e programma: 8.05: Luxemburg —8.50: Parys Radio 11.05—15.35: den Reg. 15.35—18.20: Droitwich 18.20—19.20: Stuttgart 19 2020, Droitwich 20.50—21.10: Londen Reg. 21.10—22.45: Luxemburg 22.45-a Londen Reg. De uitzending der R. O. V. geldt i voor het locale Leldsche programma; de plaats hiervan omvat programma der R. O. V. den geheelen dag Daveni Wijzigingen voorbehouden. van politiek of dynastiek overleg. Het heeft terstond het gevoel gekregen hier twee jonge knappe menschen sli door de liefde tot elkaar waren gebri De Prinses, hoe continentaal ook ln manleren en gebaren, heeft ln vn Jaren lang in Engeland gewoond, is er deelteiyk opgevoed en kent Engelsen haar moedertaal, zy ls elegant, schoon Intelligent, een persooniykheid, een kan ter en voor het gevoel van het volk zei de uitgekozen levensgezellin voor populairen Prins ..Here Is a real romam zeggen de Engelschen, en vooral de Er sche vrouwen, die voor een deel deni ni onder den blooten hemel doorbrachten den besten blik te kunnen wernen op geliefde paar. En een aanzienlijk deel de vervoering en de uitbundigheid yBt deze schoone gebeurtenis hebben ge "f merkt, moet zeker komen op rekening den kommervollen tyd waarvan de onnp de onzekerheid en de eentonige jfg daagschheid zwaarder en zwaarder op volk komen te rusten. Dit te vergeten. uJ. „„rimWing i.moOT en i® >d MIJ te verliezen in vreugde en vervoering zulk een gelukkige gebeurtenis huweiyk ls een natuuriyk. begnJPe™ gezond verschynsel.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10