J. MULLER NATUURLIJK!! BANKETLETTER STEEDS WELKOM GESCHENK! LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 3 December 1934 UIT DE OMSTREKEN. TELEFOON 168 THIJS IJS EN DE WINTERKONING AALSMEER. Vergadering der N.S.B. Voor de groep Aalsmeer der N.S.B. sprak pe Oude Veiling" de heer Vlekke, van jm'sterdam, over „Onze Strijd". [X heer Boom sprak een kort openings woord. Be heer Vlekke constateerde, dat ieder, je reactie gevoelt op socialistisch, eco- -inisch en ander gebied, feitelijk reeds jjscist is. De fascistische beweging is tot Nederlandsche volk gegaan om het j te sporen te strijden voor een nieuw j beter systeem ln de maatschappij. Wanneer de toestand van land en volk jo achteruit blijft gaan als thans, dan pi spr. als zijn meening, dat de troon de van 1935 het bankroet van Neder- tüd aan de wereld zou moeten bekend gaten Als geneesmiddel van den econo- glschen ondergang prees spr. het fas- jane aan, dat samenbindt, ln tegenstel- ag van de huidige klassenhaat en be- ingen-polltiek. Spr. hield een warm pleidooi voor de tjSB. en ontvouwde in groote lijnen de rdenlng van den staat op corporatieven rondslag, zooals de Mussert-beweglng 'iie voorstaat. Er was voor dezen avond roote belangstelling. Bezoek van Onderwijzers. Onte gemeente is bezocht door den in- aecteur van het lager onderwijs met een iO-tal onderwijzers uit het ambtsgebied oren het IJ In „De Oude Veiling" ls een ïmenkomst gehouden, waarna het groote ralschap onder leiding van de heeren i Koeman en Augustijn een excursie door e gemeente heeft gemaakt De veiling en ie:schlllende kweekersbedrijven werden •rocht. o.m. die van D. Baardse Dzn. en de Wed. P Eveleens. Het weer was op pen dag bijzonder gunstig, zoodat het roote gezelschap hier veel van zijn icursie heeft mogen genieten. „Aalsmeers Fanfarecorps" heeft be kten. ter gelegenheid van zijn 35-jarlg ataan. een groot National Muzlekcon- Mis te organlseeren ln het as. jaar. Als sta werden vastgesteld 26. 27 en 28 Juli. it ligt ln het voornemen van het bestuur sn het concours geen algemeene festivi- riten te verbinden, doch wel te dezer gc- genheid verschillende kilnderfeesten te reiniseeren. BENTHUIZEN. (trgadcring Chr. Land- en Tninbouw- arbeidersbond. De drukbezochte vergadering werd ge iend met gebed, waarna de voorzitter, heer W. Mets, een welkomstwoord sprak, secretaris de heer C. v. d Meer las de stalen die vastgesteld werden. De heer Simons, lid van het hoofdbestuur, sprak trolgens over „Zorg en Zegen". Boeiend Ite deze de zorgen voor het- dagelijksch ;en van den mensch uit. Na een dank- sord van den voorzitter volgde sluiting i vergadering dezer vereenlging, die ■--.s bijna 50 leden telt. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Cornells Albert Verhoef 27 J. Zoetermeer en Margaretha Blij leven j. alhier. - De collecte tijdens den dankdag voor it gewas, bij de Geref. Gem. heeft f. 200 gebracht. de Herv. Gem. bedroeg dit tijdens telfde dankuur ongeveer f. 200. HAARLEMMERMEER. lurvergadering Chr. Meisjesvereeniging Het Chr. Meisjesver. .Maria en Martha" Hieuw Vennep, hield haar 5e jaarver- lering in de Ned. Herv. Kerk aldaar. De eere-voorzitter. ds. Bouman sprak een gningswoord naar aanleiding van Han- 8. Spr. bracht dit gedeelte van de eilige Schrift, handelende over „de liefde de naasten, met deze vereenlging in ëand, omdat zij ook voor de armen der ■neente steeds op zoo'n zegenrijke wijze «haam is. Nadat de Meisjesvereeniging het Bonds- L' 'iad gezongen, werd door J. v. d. Beek inleiding gehouden over Rom. 8. nrna zongen enkele dames eenige iiede- 1. waarnaar met groote aandacht werd i'uisterdterwijl de presidente S. Knook h mooi opstel leverde getiteld „Tweeër- 'irace". In aansluiting daarop werd ge ilen het bekende lied „Waarheen Pel- R. v. d. Maarl en R. Honcoop gaven roordraclit ten beste. 8an de orde kwamen de jaarverslagen, nrna een zangnummer volgde. De afge- hrdigden brachten de felicitaties over. «lop J. v. d Maarl een opstel gaf over "Da de afvallige" en het zangkoor een hfhti? lied ten gehoore bracht, fflerna volgden een 4-tal samenspraken 'Md: „Valsch beschuldigd", „de hard- Koffiepraatje" en „Welopge- tot Kinderen" afgewisseld door voor aten van I. Honcoop Kd.. E. Korten- p en I Honcoop Cd. en eenge zang ers. De heer Kooiman bracht als af vaardigde van den Kerkeraad de felicl- van dit college over. Het zangkoor 't „Avondlied". Na gemeenschappelijk rlen sloot ds Bouman deze welgeslaagde powdering. H '®Uergadering A.R. Kiesvereenigingen. 1,^ Ring van A.R. Kiesvereenigingen in Ij^ncmmermeer kwam te Hoofddorp in l;-f«sadering bijeen. De rekening van I. J. penningmeester, die sloot met een saldo van ruim f. 40 werd goedge- J A heer o. v. d. Weij werd als bestuurslid 1 '^nimeester) herkozen. .«sloten werd in de 2e helft van Fe- ■gw den jaarlijkschen Partijdag te hou- lL,,%nen 3"^al sprel5ers daarvoor ui' te Ir.0? heer c. Smeenk, lid van de Tweede B3j*> Meld een rede over: „Het econo- I beleid der regeering". „Het politiek hieer engeren zin", en „Het J^heel beleid". I jachten wisseling werd de bijeen- boor den heer Smeenk gesloten. 40-jarig bestaan „Excelsior". Dezer dagen zal het 40 Jaren geleden zijn dat het Fanfaregezelschap „Excel sior" te Hoofddorp werd opgericht. De heer L. Thuis zal dan tevens 40 jaren werkend lid van deze vereenlging zijn, ter wijl hij sinds eenige jaren als directeur op treedt Het ligt in de bedoeling deze feiten op feestelijke wijze te herdenken op Zaterdag 8 December a s. Raadsagenda. De Raad komt ln openbare vergadering bijeen op Donderdag 6 December a.s. des nam. te 2 uur. De agenda luidt als volgt: Ingekomen stukken en mededeelingen; benoeming van een bestuur van de Burgemeester-Slob- stichtlng; benoeming van leden van de plaatselijke schoolcommissie', voorstel tot het converteeren van enkele loopende geldleeningen; wijziging gemeente-begroo ting voor 1934; vaststelling gemeentereke ning over 1933; nieuwe regeling van de Jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger. Eerste steenlegging te de Rijk. In tegenwoordigheid van den heer P. Ouwerkerk, wethouder van onderwijs en den heer Nooij, architect, werd door ds. v. d. Leek. Geref. predikant te Rijk, de eerste steen gelegd van het nieuwe kerk gebouw aan de Burgemeester Amers- foordtlaan ln de Badhoevebuurt. Vooraf heeft de heer Roffel, voorzitter der bouw commissie het woord gevoerd, terwijl ds. v. d. Leek na afloop der plechtigheid sprak. De heeren G. Roos en C. Mienis heb ben bedankt als lid van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onder wijs te Hoofddorp. De voorganger van de Chr. Gereform. Kerk te Nieuwvennep alhier, die het be roep naar Leerdam heeft aangenomen, hoopt Woensdagavond 5 Dec. a.s. zijn af- scheidspredikatie te houden. In een loods, staande aan den Vijf- huizerweg in Haarlemmermeer bij het werk van den nieuwen Rijksweg Amstsr- damSassenhelm, is nachts Ingebroken. Verschillende goederen werden vermist. De politie stelt een onderzoek in. Het plaatselijk crisis-comité A doet wederom een dringend beroep op de in gezetenen tot hulpverleening, die nog steeds sterk noodlg ls. In de e.k. weken zal men met inteekenlijsten rondgaan voor het beschikbaar stellen van geld of goederen. Laat de collectanten niet met ledige handen weggaan! o HILLEGOM. Verkooping. De openbare verkooping ten overstaan van notaris D. Lodder van de huizen be- hoorende tot den nalatenschap van den heer A. Guldemond had den volgenden uitslag: Perceel 1: Twee winkel- en woonhuizen, woonhuis en werkplaatsen Hoofdstraat 106, 108, 110 en 110a f.200 boven f.12200 gemijnd door J. W. A. van Blezen. Perceel 2: twee woonhuizen Hoofdstraat 112 en 114 f. 500 boven f. 1800, gemijnd door J. W. A. van Biezen. Combinatie van 1 en 2 f. 7000 boven f. 14.700 gemijnd door J. Guldemond, die kooper werd voor f. 21.700. Perceel 3: woonhuis Leldschestraat 32 f. 500 boven f. 2.000 gemijnd door J. Gulde mond, die kooper werd voor f. 2.500 Perc. 4: vier woonhuizen Leidschestraat 34. 36, 38 en 40 f. 7.900, niet gemijnd. Perc. 5: vier woonhuizen Leidschestraat 42, 44, 46 en 48 f. 200 boven f. 7.000, ge mijnd door C. van Beelen. Combinatie van 4 en 5: f. 2,000 boven f, 15.100, gemijnd door J. Guldemond, die kooper werd voor f. 17.100. Perc. 6: winkel- en woonhuis Meerstr. no. 1 f. 1.400 boven f. 3.800, gemijnd door D. v. d. Jagt. Perc. 7 idem Meerstr. 3 f. 4.050, niet ge mijnd. Perc. 8 idem Meerstr. 5 f. 225 boven f. 3.800 gemijnd door A. Leliveld. Combinatie van Meerstr. 1, 3 en 5 f 1600 boven f. 13.275, gemijnd door J. Gulde mond, die kooper werd voor f. 14.875. Perc. 9: zes woonhuizen Ambachtstraat nr. 50 tot en met 40 f. 750 boven f. 7.900 gemijnd door D. Brussee, die kooper werd voor f. 8.650. Perc. 10: woonhuis Haven 110 f. 2.700, niet gemijnd. Perc. 11: open grond Haven 112 f.900 niet gemijnd. Combinatie 10 en 11 f. 3.600, niet ge mijnd; hoogste bieder W. van Zanten. Totaal van de opbrengst was f. 68.425. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Dina Carolina, d. van G. Boes en S. de Bokx Johannes, z. van D. van Duijn en M. Pronk Maartje. d. van A. van Duijvenvoorde en KI de Jong Jan, z. van D. Hus en A. Vlieland Jacoba, d. van B. de Jong en H. van Rijn Leendert, z. van C. v. d. Niet en J. Varkevlsser Cornells, z. van C. v. d. Niet en J. Varke vlsser Johannes Quintlnus, z. van J. C. A. Cleveringa en S. Kalma Pleter, z. van KI. van Duijn en J. Zwitser. Overleden: Weijntje v. d Plas 85 j., d. Ondertrouwd: A. Zwanenburg en D. W. Sip D. v. Duijvenbode en D. Meijvogel M. Meijvogel en E. v. d. Wiel. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gevonden: een paar beenkappen, een rijwielbelastingmerk, een autoband met velg, een zak aardappelen en een huisdeur- sleutel. Inlichtingen bij de politie alhier. KATWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst der Chr.-Hist. Jongerengroep. De Chr.-Hist. Jongerengroep vergaderde in de Mlerenweideschool. Nadat voorge lezen was uit Galatiërs 2, ging de voor zitter in gebed voor. Spr. hoopte, dat deze avond zou bijdragen tot verdieping der Chr.-Hist beginselen. Nadat de huishou delijke zaken waren afgedaan behandelden twee leden het pro- en contra van de toe treding van Rusland tot den Volkenbond. Het contra besprak de heer J. van Duy- venbode, die betoogde, dat Rusland met zijn anti-godsdienstige propaganda niet in den Volkenbond thuis behoort. Gevolg van de toetreding is, dat moordenaars en dieven geroepen worden om recht te spreken in Internationale geschillen. Ook is nu de kans verhoogd om propaganda te maken voor de communistische levensbe schouwing. De Nederlandsche Regeering, aldus spr., heeft dan ook goed gedaan haar stem hier niet voor te geven Spr. somde op, waarin de Sovjet-Unie in ge breke is gebleven, o.a de hoog moreele beginselen als de handhaving van Inter nationale betrekkingen gegrond op recht vaardigheid en eer, de verplichting voor lederen Staat en billijke arbeidsvoorwaar den op zijn gebied te bevorderen, en niet het minst de verzekering, dat steeds ge streefd moet worden naar een wetgeving en rechtsorganisatie voor alle onder danen. Het pro werd behandeld door den heer Langmuur. Deze merkte op, dat de Vol kenbond de zeer zware last van het ver drag van Versailles draagt. Als Genève den moed en de kracht heeft om een herhaling van 19141918 te voorkomen, dan zal Genève Iets beteekenen en dan kan en mag het Rusland niet afwijzen. Dat Ne derland. aldus spr., tegengestemd heeft is onbegrijpelijk. Men heeft Rusland wel voor allerlei conferenties ln Genève toegelaten, waarom dan niet vpor den Volkenbond? Men drijft wel graag handel met Rusland en begeert die meer uit te breiden; dit is een groote tegenstrijdigheid. De wereld pers hee.ft de gruwelen van Rusland breed uitgemeten. Maar waarom heeft men Dultschland dan niet uitgesloten. Hitier roeit zonder vorm van proces ge- heele partijen uit, om van Japan en Irak maar niet te spreken. Indien men deze landen niet weigert, behoeft men het Rus land ook niet te doen. Wat de hoog mo reele beginselen betreft, men denke slechts aan spoorwegaanslagen en het tierende spionnagestelsel. Vervolgens besprak spr. de verhouding van Rusland tegenover den Chr. godsdienst. Het uitsluiten van Rus land gelijkt niet op de houding van de Chr. Kerk ten tijde van het Romeinsche Rijk. Ten opzichte van de overheid geldt ook hier het woord van Jezus: „Gil zoudt geen macht hebben enz." Millioenen oogen van verworpenen der aarde zijn, ten onrechte zeer zeker, naar Moskou ge richt. En dit is de schuld der Chr. Kerk. Zoo lang gezegd kan worden dat de Kerk in haar geheel niet sociaal voelt, zullen deze oogen naar Moskou blijven zien. Wij missen het zedelijk recht om met Rusland niet te willen samenwer ken. Na langdurige discussie's volgde slui ting door den voorzitter met gebed. De komende Winkelweek. Bovengenoemde bijeenkomst vond plaats in „Casa Cara". De voorzitter van de Win kelweekcommissie, die de plannen had uitgewerkt, de heer A. Brouwer, betreurde het dat zoo weinig winkeliers de vergade BOVEN AAN IÉDERS VERLANGLIJSTJE STAAT EEN 11. Als Thijsje heelemaal in T ijsblok zit roept Koning Winter: „Jullie brengen dit Thijs IJs snel naar de kelders van het Ijspaleis I" Zoo spreekt hij de kabouters aan hier zie je deze met hun zonderlinge vrachtje gaan. „Nu", denkt Thijs, „is t' uit dan met de pret ik word voor eeuwig nu als ijsklomp in een ijskelder gezet." ring, welke toch een algemeen belang gold, bijwoonden. Bulten de 48 winkeliers, die er prijs opstelden een winkelweek te houden, hebben ook anderen nog mede- deeling gedaan, dat zij hieraan meedoen. Spr. zette uitvoerig de te houden bonneh- reclame uiteen. Twee mooie filmavonden zullen ge houden worden. Op den dag der opening van de winkelweek, Vrijdag 14 December, zal een muzikale rondwandeling plaats vinden. Ook wordt een étalage-wedstrijd georganiseerd. Des Donderdags en Vrijdags zal een muziekauto door het dorp gaan, welke langs de winkels van alle deelne mers rijdt. De vergadering ging met de voorstellen van de winkelweekcommissie accoord, waarna sluiting volgde. Arbeidsbemiddeling. Bij den directeur van de gemeentelijke arbeidsbeurs zijn thans ingeschreven 609 werkzoekenden n.l. 26 opperlieden. 62 grondwerkers. 24 timmerlieden. 26 metse laars. 11 fabrieksarbeiders, 17 schilders, 11 kuipers. 132 losse arbeiders, 129 landarbei ders. 65 visschers, 7 stokers, 9 binnen schippers, 4 varensgezellen, 1 machinist, 4 venters, 6 scheepmakers, 1 machinebank werker. 3 loodgieters, 3 tuinlieden, 1 smid, 1 slager. 1 molenaar. 2 bloemisten. 1 kan toorbediende. 4 stucadoors. 1 manden maker 1 autogeen-lasscher. 3 motordrijvers 1 chauffeur, 1 broodbakker. 1 kok. Beneden 18 jaar: 1 losse arbeider, 9 dienstmeisjes, 2 werksters, 1 kantoor of winkelbediende, 20 jongens. 27 meisjes. Bij de rijkswerk- verschaffing zijn werkzaam 10 mannen. Geplaatst zijn 2 grondwerkers. De bijzondere collecte in de Herv. Kerken gehouden voor de Prinses Jullana- bewaarschool heeft opgebracht de som van f. 116,69. De heer W. Bloemink alhier is met ingang van heden benoemd tot controleur bij den Crisis-opsporingsdienst, stand plaats Breskens. In verband met de St.-Nlcolaas mogen de winkels in deze gemeente op heden, morgen en Woensdag tot des avonds 10 uur geopend zijn. Door de Bio-Luxembourg werd in de Gemeentezaal een filmvoorstelling gege ven van „Bleeke Bet". NOORDWIJK. Vergadering der Noordwijksche IJsclub. Voor de jaarvergadering van de IJsclub was groote belangstelling, toen de voorzit ter, de heer Just Imthorn opende. Daar de secretaris ln den loop van het jaar heeft bedankt waren er geen notulen. De afgetr. secretaris de heer Duynstee zal worden ver zocht de notulen de maken. Tot secretaris werd gekozen de heer P Ruigrok. Volgde rekening en verantwoording van den pen ningmeester de heer Chr. v. d. Voort. Er ls een nadeellg saldo van f. 59.34. De heer M. Gooi bacht verslag uit als lid van de controle-commissie met dank aan den penningmeester. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Chr. v. d. Voort en J. Steenvoorden en in de vacature C. v. Dam de heer M. Gooi. Het bestuur werd ge- lmachtigd een baancommissie te benoemen Een nieuwe contributieregeling werd ge maakt. Gevraagd werd toe te zien op het rechtshouden. Men wilde bij wedstrijden verschil van leeftijden maken. Ook zou men voor den aanvang van een wedstrijd, weten wat en hoeveel prijzen er zijn. Nog werd aanbevolen een wedstrijd te houden op een verlichte baan en de verlichting te verbeteren. De heer Gooi gaf ln overweging over een vaste baan te denken: een com missie moge dit onder de oogen zien. De voorzitter deelt mede dat de verzekering der leden goed werkt. Als leden kascom- missie werden aangewezen de heeren F. H. van Spanje, A. van Schie en C. Imthorn. De voorzitter dankte het afgetreden be stuurslid den heer C v. Dam en allen die zooveel werk hebben gedaan. Volgde nog een vroolijk deel waarin de heer Voro als humorist, ontrad; het succes was groot. De .Flora Band" was zeer actief tijdens het dansje. VEUR—LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering S.D.A.P. De afdeeling van dë S.D.A.P. hield onder leiding van den heer v. d. Kemp haar jaarvergadering in hotel ,De Zwaan". De voorzitter herdacht wijlen Funke Küpper. Voor de a.s. Staten en Raads verkiezing zal een verkiezingsfonds wor den in 't leven geroepen. Het jaarverslag van den secretaris D. Visser werd goed gekeurd. Het ledental bedraagt 64. 35 man nen en 29 vrouwen (1930: 1301. Acht leden vertrokken naar andere plaatsen. Het jaarverslag van den penningmeester Wierde werd eveneens goedgekeurd. De ontvangsten bedroegen f. 488.80, de uit gaven f. 357.05. Goedgekeurd werd het verslag van den afgvaardigde der gewestelijke vergadering. Het bestuur werd bij acclamatie her kozen. Uitreiking diploma's L.TJJ. Na afloop van de lessen had de sluiting plaats van de landbouw-huishoudcursus, georganiseerd door den L.T.B. Aanwezig waren prof. Cleophas, geestelijk adviseur, burgemeester Keljzer, de wethouders De Koning en Weerdenburg, ouders en ge- noodlgden, Prof. Cleophas opende en heette allen welkom. Bericht van verhindering was ingekomen van mej. Smit, lnspectrlce van het Nijverheidsonderwijs. Hierna volgde een herhaling van het ge leerde onder leiding van mej. Duynstee en den heer Nunnlnk, leeraar in de Plant kunde. Burgemeester Keljzer merkte op, dat een jaar geleden bij de opening gewezen was op 't groote nut van het onderwijs. Met veel belangstelling heeft spr. de les sen gevolgd, waarbij de ijver der leerlin gen zeer te prijzen was. Overgegaan werd tot het uitreiken van de diploma's, welke behaald waren door de dames: A. A. Waaijer, H. Waarden burg, J. C. Hendriks. M. A. Hendriks, M. E. de Haas, A. J. Waaijer, J. Th. van Hey- nlngen, J. M. Groenewegen, A. C. van Bohemen, C. M. Boonekamp, M. B. van Bohemen, G. M. Belt, C. J. van Boheemen en B. J. Belt. Afgewezen zijn geen leer lingen. Namens de leerlingen sprak mej. van Boheemen woorden van dank, Inzonder heid aan de leeraressen Lelieveld en Duyn stee en den leeraar Nunnlnk. Mej. Duyn stee bracht als leerares dank voor het geschenk en de fraaie bloemen van de leerlingen. Nog spraken de heeren Groenewegen uit Zoetermeer namens de ouders, wethou. der De Koning namens den L.T.B.v. d. Valk, namens de commissie voor land- bouwhuishoudonderwijs in het Westland, die allen dank brachten aan medewer kenden en hulde aan 't gemeentebestuur voor de royale wijze waarop gesteund werd. Prof. Cleophas sloot met een op- wékkend woord. De plaatselijke Bestuurdersbond hield een goed bezochte bijeenkomst in ver band met de petitionnementsactie van 't N.V.V. Vertoond werd de N.V.V.-film „Triomf". Hierna sprak de heer C. J. van Borrendam, bezoldigd propagandist van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kan toorbedienden, een waarschuwend woord tot de werkloozen om zich niet te laten beïnvloeden door het extremisme, doch onder N.V.V.-leiding te blijven strijden tegen de reactionaire regeering Colijn. Met een opwekkend woord besloot spr. zijn rede. Na vertooning van de film „Cavalcade", werd de goed bezochte bijeenkomst door den voorzitter, den heer van Varik, ge sloten. Voor de Ver. tot Beh. van de belangen van T.B.C.-patiënten is ter plaatse 23 K G. koper (oude rijwielbelastingmerken), ingezameld. VOORHOUT. De veiling. Voor de veiling bestond een zéér groota belangstelling; de beide zalen waren over vol, terwijl de handel zeer vlug was. Aan wezig waren 130 konijnen. Voor jonge konijnen gingen de prijzen van f. 0.20 tot f. 0 50, terwijl de slachtkonijnen f. 0.50 tot f. 1.70 opbrachten. Kippen gingen van f.0.50 tot f. 0.75. Ook waren nog eenige fazanten aanwezig. De vendu gaf 30 num mers te zien. WASSENAAR. Gevonden voorwerpen: een blok schaaf, pakje zaad, damestasch met in houd, een paar regenpijpen, kinderhand schoenen, bril, zilveren potlood, colbert jasje, tennisbal, fietshandkap, dameshand schoen, alpino, blanco Ned. paspoort, jute zak inhoudende zes snij-ijzers, partijtje drijfsteenen. Inlichtingen verstrekt de politie. ZOETERWOUDE. Dc Gemeentebegrooting. Uit de vergelijkende cijfers der ont vangsten van de gemeentebegrooting over 1934 en 1935 blijkt, dat in 1935 bij een maximum belastingheffing f. 13923.48 min der wordt ontvangen dan over 1934 is ge raamd. Houdt men rekening ermee dat de op centen op de Personeele Belasting tot het maximum zijn opgevoerd, waardoor een meerdere inkomste wordt verkregen van rond f. 9500, en dat door verlaging van de opcenten op fondsbelasting en vermo gensbelasting rond f.3200 minder wordt ontvangen, dan kosten de voorgestelde regeeringsmaatregelen de gem. f. 13923.48 en f.9500 min f.3200 is rond f.20223. B8

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11