MIJNHA jStoceer LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 29 November 1934 UIT DE RIJNSTREEK. tabletten VERSTOPPING BURG. STAND VAN LEIDEN. AGENDA. THIJS IJS EN DE WINTERKONING RADIO-PROGRAMMA. ALPHBN. De opening der Winkelweek. In tegenstelling met vorige Jaren had, gelijk gemeld, de opening der winkelweek ditmaal plaats zonder een officieele opening. Omstreeks 2 uur trok een ge vormd spreekkoor van „The Cres Boys" gecostumeerd op een wagen met daarvoor bespannen paard door de gemeente. Op duidelijke en muzikale wijze deden zij' den ingezetenen aanzegging van het feit, dat de winkelweek was geopend. De afrit had plaats aan het hotel „De Vergulde Wagen waar een enorme belangstelling heerschte. Tegen drie uur werd deze nog grooter, ln het bijzonder voor de jeugd, toen de goede Sint vanuit genoemd hotel ver gezeld van zijn zwarten knecht zyn rondrit in een open landauer door de gemeente aanving. De vreugde van de Jeugd kende schier geen grenzen! De goede Sint. die overal rijkelijk pepernoten strooide, beleefde hiervan veel plezier! Bovendien was het feitelijk voor de kin deren een soort wedstrijd gelet op de at tractie die aan deze pepernoten-strooierij was verbonden Men kon dan ook menig glunder gezicht opmerken. Ook de verdere middag en de avond ken merkten zich door een groote drukte! Bijeenkomst Chr. Boeren- en Tuinders bond. Uitgaande van het hoofdbestuur van den Chr Boeren- en Tuindersbond Holland- Brabantsche afd. werd in Hotel „De Ver gulde Wagen" een Kringvergadering ge houden De belangstelling van de kijde der land bouwers uit Alphen als van andere plaat sen uit de Rijnstreek was zeer goed. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter den heer Jac. Blemond uit Biels- wijk. die in gebed voorging en een schrift gedeelte las. Hij besprak het belang van een dergeüjken praatdag die helaas, verge leken bij het vorig jaar, nog niet IJl een ander teeken staat. De omstandigheden van het internationaal handelsverkeer zijn nog steeds moeilijker geworden, waarbij spr. wees op de betalingsmoeilijkheden met Duitschland en de beperkte uitvoer naar de andere landen. Voorts besprak hij het belang van organisatie en het vasthouden aan de wetten Gods als richtsnoer om bij alle vergankelijkheden en veranderingen staande te kunnen blijven. Bijzonder heette spr. welkom den heer Rip, a.s. directeur van het door den Bond te 's-Gravenhage te vestigen bureau, zoo mede leden van de Crisis-, Vee-, Groenten- en Frultcentrale. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een ruim gebruik gemaakt. Iiv hoofdzaak gingen deze over de regee- rings crisismaatregelen! De heer Havenaar lid van de crisis-, groente- en frultcentrale beantwoordde de vragen aangaande den tuinbouw, die be treffende de ruidveebeperklng en var kenscentrale werden door den heer v. Ber kei lid van de crisis-veecentrale beant woord, terwijl de overige door den voor zitter zeer uitvoerig werden belicht. In het algemeen gaf deze duidelijk aan, dat velerlei onrechtvaardige crltlek wordt uit geoefend. Zouden geen maatregelen zijn genomen dan zou het met den toestand der bedrijven zeker belangrijk slechter zijn geweest. Van de gelegenheid tot repliek werd eveneens gebruik gemaakt. De bijeenkomst had een bevredigend en leerzaam verloop. RECLAME. 1697 "IlltllfCKT BOSKOOP. Een gevaarlijke hond. Een zoontje van den heer O. werd aan den Zljdeweg zoodanig door een trekhond in het hoofd gebeten, dat het een groote wonde bekwam en veel bloed verloor. Een dokter heeft het kind verbonden, terwijl de hond voor zijn straf, op verzoek van den eigenaar door de politie werd dood geschoten. Een geslaagde muziekuitvoering. De R.-K. muziekvereeniglng, harmonie „St. Cecilia" heeft in het patronaatsge bouw voor een goed gevulde zaal haar eersten muziekavond gegeven ln dit sei zoen. De muzieknummers werden onder leiding van den heer Markx uit Alphen keurig en vlot uitgevoerd. Twee humoristen zorgden voor de noo- dge afwisseling, waarin zij volkomen ge slaagd zijn. De Winkelweek. In aansluiting op ons verslag omtrent de winkelweek, kunnen wij nog melden, dat de rede, uitgesproken door den our- gemeester tijdens de officieele opening van de winkelweek, in het raadhuis door een luidspreker ook kon worden gevolgd door het verzamelde publiek op het Raad huisplein. Om 5 uur arriveerde St. Nlco- laas aan het Station, wat begrijpelijk de jeugd ln beroering bracht! Van tal van winkels en particuliere wo ningen was de vlag uitgestoken, zoodat het dorp een feestelijk aanzien had. Verder zorgde in de avonduren de mu ziekvereniging „Concordia" er voor dat honderden menschen op de been kwamen. De eerste dag van de winkelweek ls dan ook uitstekend geslaagd 1 Het Operatiefonds. Uit het verslag van het operatiefonds kan worden medegedeeld, dat de vereenl- ging zich ln een gestadlgen groei en een zeer gezonden financleelen toestand mag verheugen. Per i Januari 1934 was de stand van het reservefonds f. 1242,47. Bijeenkomst van het Plaatselijk Nut. De vereenlglng .Plaatselijk Nut" hield ln hotel .JClaassen" een openbare verga dering, waarin de heer Jac. van Elsacker uit Rotterdam als declamator uitstekend wist te boeien met zijn ernstige en vroo- lijke vertellingen, waarvoor hij een dank baar a—-'aus in ontvangst had te nemen. Voor a.s. Zondag 2 December zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. P. du Beuy, telef. 42. HAZERSWOUDE. Ledenvergadering Haserswoudsche Burgerwacht. De Hazerswoudsche Burgerwacht hield in het gymnastieklokaal van de R.K. school een drukbezochte ledenvergadering. De voorzitter, de heer A. Th. de Ruyter opende met een hartelijk welkom. In het bijzonder gold dit welkom den burgemees ter, die de vergadering voor het eerst bij woonde De secretaris, de heer B. den Braver las de notulen, die onveranderd werden goed gekeurd. De voorzitter deelde mede. dat door ver trek van den heer J. van der Meulen. deze als eere-voorzitter had bedankt, doch als eere-lid was benoemd, waarna het eere- voorzltterschap aan den burgemeester A. Warnaar werd aangeboden, hetgeen met applaus werd begroet. Bij bestuursverkiezing werden ln de va catures op het dorp. ontstaan door het overlijden van den heer A. H. Wessels, en het bedanken van den heer P J A. Smits, bij eerste stemming gekozen de heeren A. Rijkaart Azn. en W Vroegrijk. terwijl voor de periodieke aftreding voor den Rijndijk van de heeren C. A. van Dam en C. J. Vertegaal beiden met groote meerderheid van stemmen werden herkozen. De eere-voorzitter zeide met veel genoe gen het eere-voorzitterschap van een actieve burgerwacht te hebben aanvaard dankte voor het bewijs van vertrouwen in hem gesteld en hoopte dit ook niet te be schamen. Spr. ging thans over tot het uitreiken van de diploma's in schietvaardigheid aan de heeren B. den Braver, W. Vroegrijk, C. J. Verkleij, T. J. Wessellngh. A. de Kort, C. J. Vertegaal. M. G. L. de Boer, J. H. Pels, W. Hoogendoorn, C. de Groot Bzn.. J. v. d. Poel. A. de Jong, H. H. Straver en F. Verkley. Besloten werd de schietwedstrijden voor den Rijndijk op 4 Dec. en die op het dorp, op 5 Dec. te doen aanvangen. Na rondvraag en vertooning van eenige keurige films door den heer J. Dekker, volgde sluiting. Tot onderwijzer aan de Oranje- Nassau Uloschool te Rotterdam is be noemd de heer D. van der Laan, alhier o WADDINXVEEN. Opening der Winkelweek. Ten raadhuize werd de winkelweek ge opend. georganiseerd door den Handel- drijvenden en Industrieelen Middenstand en RJC Mlddenstandsvereenlglng „De Hanze". De voorzitter de heer H. M. de Wilde, opende en sprak een woord van dank aan het DageÜJksch Bestuur voor deze prachtige gelegenheid om in de Raadzaal deze opening te laten geschieden. Spr. wijdde hartelijke woorden aan Bur gemeester Troost, die wegens ongesteld heid afwezig moest zijn. Spr: deelde mede, dat 70 winkeliers aan deze reclame-cam pagne deelnemen. De heer Herfst sprak als loco-burgemeester, heette speciaal welkom de heer G. van der Loo. lid van de K. v. K. De Winkelweek moet beschouwd worden als een algemeen belang van ver- kooper en kooper. aldus spr. Het batig saldo zal ten goede komen aan Ouden van Dagen om hun ook in 1935 weer een pret- ügen middag te bezorgen en aan de TB.C. vereenlglng. Nog werd het woord gevoerd door wethouder van Tol. G. van der Loo, vertegenwoordiger van de K. v. K.. een af gevaardigde van de Middenstandsver. van Boskoop, en den heer Mulder, voorzitter van de R.K. Mlddenstandsver. „De Hanze", waarna de heer de Wilde de bijeenkomst sloot. De toespraken werden uitgezonden door de Waddinxveensche Radlo-dlstributle Des avonds maakten de leden van de Mid denstandsver. een rondgang door de ge meente. begeleid door het Fanfare-corps „Concordia". De Winkelweek is uitstekend ingezet! Het nadeellg saldo van de Hooge Waddinxveensche Brug tot 1 Juli van dit Jaar ls gestegen tot f. 4030. De heeren A. van Sprang en Jac. van der Heijden zijn benoemd tot leden van het Burgerlijk Armbestuur. o WOUBRUGGE. Ingelandenvergadering Veenderpolder. De Ingelanden van den Veenderpolder kwamen ln vergadering bijeen; voorzitter was de heer M. J. Mooren. Besloten werd den nieuwgebouwden molen te verzekeren bij de Onderlinge Brandwaarborgmaat schappij. Op voorstel van het bestuur werd besloten enkele wijzigingen aan te bren gen ln het polder-reglement om den ver koop der grootboekinschrijving mogelijk te maken en ter regeling van het ln den polder lnstroomende water van den Veen- der- en Lijker polder. In verband met de vele werkzaamheden werd den secretaris een gratificatie verleend. Een breedvoe rige discussie werd gevoerd over het on derhoud en het berijden van de Groene- woudskade. Vele Ingelanden vonden den toestand onhoudbaar; het ln den polder gelegen land is geïsoleerd en daardoor zeer ln waarde verminderd, wat nog bij de laatste verkooping van een boerderij is gebleken. Een commissie werd gevormd bestaande uit de heeren J. Straathof te 's-Gravenhage, H. J. van der Meer en Th. C. Hoogenboom, welke tot taak heeft zich met het gemeentebestuur van Woubrugge in verbinding te stellen om ln den be- staanden toestand verbetering te brengen. Tot watermolenaar werd benoemd de heer J. van Rijn. RECLAME. 2170 TEGEN By Apoth. en Droglaten GEBOREN. Abram, zn. van A. v. Muyen en J. de Lange Joseph Hendrlkus Maria, zn. van H. W. v. d. Steen en M. E. v. d. Meel Jacobus, zn. van P. J. Eikerbout en G. H. Schoeman Christlaan Johannes zn. van J. J. v. Dorp en E. Chr. Smit Pieter Cornelis, zn. van J. Bekooij en D. Ouwer- sloot. Wilhelmina Roberdina, D. van W. H. Taffijn en A. H. Kwik Paulus, Z. van H. Spies en J. W. de Tombe Adrlanus Jacobus, Z. van J. Ramp en A. J. v. d. Vlist Geertrulda, D. van P. Brussee en J. de Mooij Willem. Gerrit. Z. van W. G. Griffioen en L. de Mooi) Johanna Jacoba, D. van H, Njjssen en J. J. van Bemmelen. ONDERTROUWD. F. A. Westhoff jm. 23 jaar en D. J. A. Rlemens jd. 22 jaar. o GEHUWD Chr. W. Bugel Jm. en J. Lezwün jd. H. J. v. Kasterop jm. en W. P. Ptjnaker jd. J. J. v. Kins jm. en L. A. V. van Kerkhoff jd. J. H. H. Schoof Wedn. en J. Beij Jd. F. W. Stelter Jm. en M. M, Munnlk jd. F. J. L. Verberg jm. en W. H. A. Vinkestein Jd. K. de Boer jm. en F. Dykxhoom jd. o OVERLEDEN. G. v. d. Ham, zn. 5 jaar. A. E. S. Holtz—Trago, Wede. 84 j. S. Fablan, kapelmeester, Merelstr. 2 G. J. Felderhof, verpleegster, Rljnsb.weg 10 J. M. v. d. Filer, Bloemmarkt 24 I. Gastberg, Haarlemmerstraat 269 H. A. Gastrelch, dienstbode, Ger. Dcustr. 3 M. J. Glesbert, chauffeur, Bronkhorststr. 9 M. Graafland, Donkersteeg 11 Th. A. de Groot, bloemlstkn., Hoolgr. 56 A. de Haan, llnnenmelsje, Oranjegr. 68 B. G J. Habes, H. Rijndijk 44 A. Hamzah Rljnsb.weg 93 A. B. Hermsen commies le kl, afd. onderwijs, de L. de Kanterstr. 37 H. F. Janssen, bakkersknecht, Apoth.- dljk 10 A. A. Jellema, lithograaf, Ger. Brandtstr. 22 R. J. Jentzema, vertegenw. Stationsweg 11—13 K. M. van Kampen, bioscoop operateur, Vliet 28 J. L. P. Klaaijsen, Steenstr. 55a E. D. de Koker, verpleegster, Rljnsb.weg 10 J. M. v. Leeuwen, dienstbode, Witte Singel 20 M. C. E. v. Lierop. dienstbode, Rijnsb.-weg 143 C. H. Lut, dienstbode, Raamstr. 13 - O Mann, H. de Grootstr. 5 A. M. Bak kerMatossl, Kapteljnstr. 28 E K. P. Miethe, Fr v. Mlerisstr. 8 M. Nehles. dienstbode, H. Rijndijk 28 C v. Olst, dienstbode. Hoogewoerd 125 J. W E. Oorthuljs. Rapenburg 54 N. Ouwersloot dienstbode, Rljnsb.weg 131 3. E. H. J. Pino, bouwk.teekenaar, de M. v Streef- kerkstr. 12 J. Poppe, verpleegster, Rijnsb.weg 10 A. Prins, dienstbode, Rljnsb.weg 29 G. J. Rooda, dienstbode, Zoeterw. Singel 75 Wed. W. Tlerolfv. d. Schoor, Hoolgr. 94 E. J. 8chreuder, dienstbode, R. en Schlek. 20 H. A. Sohns kapper, Breestr 26 Wed. W Berg— Spijker. St. Jacobsgr. 1 P.W. Steen, Nieuwe Rijn 25 K. W. v. d. Straaten, Haarlemmerstraat 25 H. Taudin Chabot Rapenburg 58 N. J. Versteegh, Rapen burg 116 J. J. Vonk, dienstbode, de Wetstr 24 P. A. M. Voss, Noordeinde 50 C. W. Wagemans, Leeuwerikstr. 51 K. Wassenaar, fabr. arb., Nlpponstr. 35 K. v d. WeemWallenberg, R Visscher- str. 26a M. W. v. Wleringen, Cobetstr 18 H. Wijsman, dienstbode, Noordeinde 55. VERTROKKEN C. J. M. HeuerBaijer. Sassenheim, Rusthofiaan 1 G. Belt, Haarlem, Cele- besstr. 14 J. O. de Beus, Parijs, Boule vard Malesherber 96 C. v. Beuzekom, Schoonhoven, Havenstr. 50 j. P. v. Blarkom. de Bilt. Blauwkapelschew. 51 K. de Bühr, Oegstgeest, Laan v. O. Poel geest 26 Wed. P. F. Hoogenstraaten— Couvee, Schiedam, Dirk v. Wassenaarstr. 16b G. den Daas, Voorschoten, Leidsche- straatweg 119 J. Donker, Oegstgeest, Geversstr. 11 W. A. v. Dorp, Huizen, Flevolaan 3 M. A. P. Fokkelman, Haag, Papestr. 27 J. Fraser. Dordt, Bankastr. 197 A. v. d. Goot, Zeist, le Hoogeweg 31 J. GulaiJ, Haag, Gouverneurlaan 500 H Hendrikse, Amsterdam. J. v. Lennep- kade 49 hs. C. G. Immink, Hilversum, Larixlaan 8 K. J. de Jaeger, Nijmegen, Waterstr. 102 M. Jasperse. Wassenaar, Backershagenlaan 16 M. G. Kamp, Leerdam. Dlefdljk 4 N. L. Korbijn, Bos koop, Koninginneweg 24 A. D. Kuipers, Haag, v. d. Vennestr. 131 Wed M. v. Dljk-Kuivenhoven, Voorschoten, Leidsche- weg 201 C. v. Kuijk, Rotterdam, Pupil- lenstr. 48b A. J. Langerak, Haag. Falck- str. 64 P. Lausen, Hamborn H Lens Zoeterwoude, Vlletweg 33 E. L. J. Loos, Amsterdam, Nassaukade 37 E. C. v. d. Lubbe, Haag. Theresiastraat 92a H. Mulder, Dordrecht. Kalfstr. 18 rood P. A. Th. L. Nelissen, Utrecht, Justus v. Effen, straat 34 bis J. Th. Oosterbaan, Zoe terwoude, H. Rijndijk E Th. v. Osch, de Bilt, Looydijk 72 W. C Pardon, Haag, Wllhelminalaan 427 W. Potijka, Amster dam, Malrastr. 27b huis H. P v Praag Oudewater, Markt H. de Ruiter, Dordt, Louis Apolstr. 13 A. M. Rutjens Tilburg, Wllhelralnapark 56 Wed. J. C. v Wijk— Schouten, Tilburg. G. v. Swletenstr. 83 W. E. Straijer, Haamstede. Hoogeweg 295 A. Swienty, Duitschland M P. A. Tersmette, Haag, Duinweg 6b C. Vrolijk Nederhemert, pa. J. Laar E. Wilhelm, Heemstede, Oudelaan 2 H. C. Zeelt Oegstgeest, Laan v. O. Poelgeest 26 A. P. Zeljger, Amsterdam, Overtoon 203 II. HEDEN. Gerecht 16: Bazar Ned. Herv ru„ 7-10 uur nam. Irene (Driftstraat 49 a)Bazaar 8io>/' uur nam. Nutsgebouw: Ver. tot Bevordering Bouwkunst. 8 uur nam. Prediker: Christelijk Historische Jong» rengroep. 8'/« uur nam. 5 Stadszaal: Residentie-orkest. Soliste Jo Vincent, 8 uur nam. Volkshuls: Spr. dr. J. H. Oort over den sterrenhemel. 8 1/4 uur nam. KatwUk-aan-Zee Oemeentezaal) Geref. Bond. Spr. ds. Leemans van Delft Th uur nam. Vrijdag. Gerecht 10: Bazar Ned. Herv. Gem 2'/td'/i en 710 uur nam. Irene (Driftstraat 49 a)Bazaar 2—5 7Wh uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „De stem van het hart". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 6 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Malle gevallen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52 8 uur nam. Zondag van 2 uur al door- loopende voorstelling: „Champagne bil kaarslicht". Casino-theater, Hoogewoerd 49.8u.n.m. „Raspoetin". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. 81 /t u. nam, „Koningin Christina". Zondag nam. 2 uur, 4.15 uur, 7 uur en 9.15 uur. GEVESTIGD. E. Ansingh, Rapenburg 131 G, Behrend. dienstbode, Meezenstr. 11 C. B, v. d. Berg, commissionair, de M. v. Streefkerkstr. 3 G. Bergsma, Pieters- kerkh. 22 H. Brassem, Tib. Siegenbeek- str. 15 J. J. ten Brink, priester, Haag- weg 13 L. D. Brongersma, ass. rijks museum, v. Baerlestr. 2 P. J. W. Bljnen, Papengr. 11 F. J. Cornelisse. Utrecht- sche Veer 15 J. M. Dietz, Oegstgeester- laan 49 E. Drausfeld, dienstbode, Nieuwe Rijn 5 J. A v. Duren, Rapenburg 77 G. den Duijn, theol. candidaat, Hooigr. 75 8. Plots blijft Thijsje staan; in de verte zag hij Iets vreemd soortigs gaan daar kwamen twee kabouters met een draagbaar aan! Zij droegen met zich mee een man met groote baard en naderden met flinke vaart. „Dat moet de boozt Koning Winter zijnl" zoo dacht Thijs, „o hè ik ben zoo bang als een konijn. Wat doe Ik ook hier in dit land van sneeuw en ijs...." VRIJDAG 30 NOVEMBER 1934. Hilversum 301 M. 8.00 Vara, 12.00 Avro, 4.00 Vara, 8.00 Vpro, 11.00 Vara 8 00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding Vpro 10.15: Declamatie R. Numan 10.35: Gramofoonpl. ll.oo: Vervolg de clamatie 11.30: Gramofoonpl. 12.00: Hartogs 1.45: Voordracht F. Kramer 2.15: Kamermuziek door H. Grin (viool), Fr. Kloek (viola) en J. de Vente (fluit) 2.45: Gramofoonmuziek 4.00: Kniples 4.45: Gramofoonpl. 5.00: Voor de kin deren 5.30: De Notenkrakers o. 1. van D. Wins 600: Gramofoonpl. 6.15: Vervolg De Notenkrakers 6.30: Gram.- platen 6.45: E. Walis en zijn orkest 7.00: Orgelspel J. Jong 7.30 H. Vos: Het plan de Man 7.50: Gramofoonpl. 7.57: Herh. SOS-berichten 8.00: Cause rie Prof. Mr. M. C. v. Mourik Broekman 8.30: Mary Kahn en Sini Ottens (piano duetten) 9.00: Dr. H. de Vos: Rede en openbaring 9.30: Vervolg concert 10.20: Vaz Dlas, Vrijz. Godsd. Persbur. 10.15: Lezing J. v. Kasteel 11.0012.00: Gramofoonmuziek. Huizen 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door den Kro 8.00—9.15 en 10.00: Gramofoonpl. 11.30—12.00: Voor zieken en ouden-van-dagen 12.15: Gramofoonpl. 1.00: Orkestconcert en Gramofoonpl. 3.00: Gramofoonpl. 4.00: Orkestconcert en Gramofoonpl. 5.00: Lezing 5.30: Schlagermuziek en Gramofoonpl. 7.15: Lezing 7.35: Gramofoonpl. 8.00: Vaz Dias, Gram.- platen 8.15: Orkestconcert 9.00: Orkestconcert m. m. van solist 9.35: Gramofoonpl. 9.40: Cellosoli 9.50: Orkestconcert 10.30: Vaz Dias 10.35 Populair concert 11.15—12.00: Gramo foonmuziek. Droltwich 1500 M. 10.3510.50: Morgen wijding 11.05: Causerie 11.20: Orgel spel R. New 11.60: Voor de scholen 12.10: New Victoria Cinema-orkest o. 1. v. S. Phasey 12.50: BBC-dansorkest o. 1. van H. Hall 1.35: Concert door Strijk kwartet 2.20: Voor de scholen 3.20: Voordracht 3 35: Lezing 4.00: BBC- Northern Orkest o. 1. van T. H. Morrison 4.50: E. Colombo en zijn orkest 6.35: Mantovani en zijn Tlnica Orkest 6.20: Berichten 6.50 en 7,10: Lezingen 7.30: i Kooreoneert 7 50: „The Kentucky Min strels", neger-revue o. 1. van H. S. Pep- I De apotheek Hooigracht 48 ls dag ea nacht geopend voor leden v. b. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor cpoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst dei apotheken wordt van Maandag 26 Nov. tot en met Zondag 2 Dec. a.3. waargenomen door de apotheken G. F. Reyst, Steen- straat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, WH- helminapark 8, telef. 274, Oegstgeest. per 8.50: St. Andrew's Day Programma 9.50: Berichten 10.20: Maj. C. H Douglas: Causes of War 10.35: BBC- orkest o. 1. van J. Lewis 11.30: Voor dracht 11.3512.20: Harry Roy en zijn band. Parijs „Radio-Paris" 1648 M. Programma niet ontvangen. Kalundborg 1261 M. 11.20—1.20: Strijk orkest o. 1. van H. Andersen 2.20—4 00 Concert uit rest. „Wivex" 7.30: Fluit- duet 7.45: Radiotoneel 9.50: Man doline-concert o. 1. van Hammerlch - 10.20—11.50: Dansmuziek. Keulen 456 M. 5.20 en 6.35: Gramofoon- platen 11.20: Omroepklelnorkest o. L van Eysoldt 1.35: Omroepkwintet - 320: Uit Koningsbergen: Omroepklein- orkest O. 1. van Wilcken 7.35: Uit Brer- lau: „Lachende Poeterel", literair-muzi- kaal programma 8.20: Omroepkinder- koor o. 1. van Hüsch 8.40: Omroep orkest o. 1. van Buschköter 10.2011.2 Orkestconcert o. 1, van Engels. Rome 421 M. 8.05: Orkest en A. Serato (viool). Hierna: Populair concert. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12.20: Gra-, moloonplaten en Salonorkest o. 1. van Walpot 1.302.20: Gramofoonplaten en Vioolrecltal 5.20: Gramofoonpl. 6.50: Salonorkest o. 1. van Walpot 7.35 en 8.20: Gramofoonpl. 8.23: Gevar. con cert 10.30: Volksliederen 10 45: Ca baret-programma m. D? mandoline- en strijkorkest 11 1511.20: Gramofoon muziek; 484 M.: 12.20: Gramofoonpl. I.302.20: Salonorkest o. 1. v. André 5 20: Symphonleconcert 6.35: Gramol - platen 6.50: Planorecital 8.20: Om roeporkest o. 1. V. André 10.3011.205 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender 1571 M. 7.35: Zie Keulen 8.20: Dansmuziek (gr.-pl.) - 9.20: Politiek overzicht 9.30: Berichten 9.50: Causerie over Finland 10.05: Weerbericht 10.20—11.20: Willi Wende en zijn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 30 November. Iste programma: Hilversum van 8—24 u. 2e programma: Huizen van 8—24 uur. 3e programma: 8.00—12.20: Een der Dultache zenders 12.201420: Luxem burg 14.20—15.20: Kalundborg o Luxemburg 15.20—17.20: Keulen - 17.20-19.20; Brussel Fr. 19.20-20.30 Weenen 20.30—21.35: Boedapest - 21.35—23.00: Brussel Fr. 23.00-»"-! Stuttgart. 4e Programma: 8.05: Luxemburg II.05—17.35: Londen Reg. 17.35—1820 Droltwich 18.20—18.50; Deutschlsenler 18.50—20.00: Londen Reg. - 20.00-23 Locale uitzending, waaraan medewerken I. Mevrouw Joh. Renaud—Schot Programma: 1. Per la gloria, aria w Giovanni. 2. Verborgenkelt. 3. Er 1st» (Hugo Wolf). 4. Mainacht. 5. Von ewlger Llebe. 6. Sandmannchen. 7. Die Sonn scheint nicht mehr (allen van J° Brahms). Aan den vleugel mevrouw GelrnaertRijken. II. Mevrouw Gei[Me',' Rijken speelt Impromptie v. SchuW". III. (22—23 uur): The Dutch PWJ o.l.v. den heer A. Gerritsen. In de paw gramofoonmuziek 23afl.: Droitwi De uitzending der R. O, V. geldt nis .oor het locale Leldsche programma, de plaats hiervan omvat programma der R. O. V. den geheelen dag Daven of Wijzigingen voorbehouden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6