75,te Jaargang DONDERDAG 29 NOVEMBER 1934 No. 22912 :i ONZE KINDERKRANT. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cte. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 60 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van trieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeinidsptein Telefoonnummer» voor Directie en 'Achmnietratie 2500 Redactie 1507. Poet«bt$K#-.ao Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. RR1J5 DEZER GDtHRANTis) Voor Lelden per 8 tóaööüen fl&mt per wpek /.v.. v f.0; Bulten Lelden, waar ajggpten gewdetlgd pér week Franco per post f.*a.-96 Idit nummer bestaat uit VIERblaoen EERSTE BLAD. In plaats van heden zal onze lunderkrant morgen verschijnen. DE DIRECTIE. DE RDKSBEGROOTING IN HAAR JURIDISCHE EN POLITIEKE BETEEKENIS. Rede van minister mr. P. J. Oud. Z.E. mr. P. J. Oud. Op uitnoodiging van de Vereeniging voor atkunde heeft in het groot-auditorium lier Leidsche Universiteit gisteravond de (minister van finantiën, Z. Exc. mr. P. J. |0ud gesproken over de Rijksbegrooting in juridische en politieke beteekenis. Er bestond voor deze lezing van de zijde lier studenten groote belangstelling. Ook lie president-curator, mr. A. van de Sande Bathuyzen en de eere-voorzltter prof. mr. P. Kranenburg waren aanwezig. Na een kort Inleidend woord van den Ipraeses der Ver. voor Staatkunde, den heer I Everts, verkreeg Zijn Excellentie het woord. wil zijn onderwerp behandelen, af gescheiden van den huidigen finantieelen tetand, dus zuiver principieel. Reeds van oudsher wordt de macht van een vorst bepaald door diens geldmiddelen. Geleide lijk aan is daarin een zekere beperking ge stoeid; aan de macht van den vorst wer- Itn bepaalde voorwaarden verbonden (privileges) en tenslotte werd het zoo, dat koorden van de beurs gehanteerd wor- len door de volksvertegenwoordiging. Sedert 1848 (eigenlijk al sinds 1840) linnen wij in Nederland de begrooting als ten eenheid d. w. z., dat alle uitgaven en inkomsten op één lijst, zij het ook in ver schillende hoofdstukken, worden gesteld en be goedkeuring der Staten-Generaal be- hoeven. Zooals iedereen weet wordt de begroo- tlng telkenjare op den eersten dag van het nieuwe zittingsjaar door den minister van finantiën aangeboden in den vorm van een ffllllioenennota, vroeger een millioenenrede Zij bestaat uit twee gedeelten: de midde lenwet, bevattende alle bronnen van in komsten en de eigenlijke begrooting, de lijst der uitgaven. De eerste bevat geen cijfers, alleen een geraamd totaal bedrag her inkomsten. Verwerping door de Staten- Generaal van bepaalde posten dier midde lenwet, beperkt volgens spr. niet de be voegdheid der regeering om die belastingen ie heffen. Immers de middelenwet geeft rileen het principe der belasting aan; de nadere omschrijving is elders geregeld. Wanneer de praktijk van het recht der peering anders luidde, zou het niet mo- felijk zijn belasting te heffen In termij- non, zooals spr. nader aantoont. In tegen- itelllng met vroeger wordt de heffing van "Pcenten niet meer in de middelenwet op- Eenomen, doch in een afzonderlijke wet neergelegd. Het zou in strijd zijn met den Beest van ons geheele staatsrechterlijk J'steem, wanneer de aanneming der mid delenwet een machtiging van de regeering ™ield om belastingen te heffen. Zoo doende is de goedkeuring der middelenwet 'dor l Januari geen vereischte om de re- Eeering toch te machtigen tot het heffen van belastingen. De eenige beteekenis der "hddeienwet is, volgens spr., dat zij de «Bering en de Staten-Generaal verplicht ®h rekenschap te geven van 's lands "nantiëelen toestand. Veel belangrijker Jen de middelenwet is het tweede deel der Proofing, de uitgaven, welke onderver deeld zijn in hoofdstukken teneinde ook parlement in de gelegenheid te stellen tch uit te spreken voor of tegen de wen selijkheid der diverse uitgaven. Daar naast is een tweede ondervprdeelin» ril. in ™>ne dienst en kaDitaaldienst. Snv eaf belde begrippen een nadere omschrij ft? De vraag of een bepaalde uitgave ten komt van den gewonen of van den kapitaaldienst is uitsluitend ter beoordee ling van den minister van finantiën. Spr. besprak vervolgens de behandeling der begrooting in de Staten-Generaal; eerst in de Tweede Kamer, welke het recht van amendement heeft en dus de bedragen kan verlagen of verhoogen en vervolgens i nde Eerste Kamer, die de begrooting zonder meer heeft te accepteeren of te verwerpen. Spr. wees daarbij op het ver schil tusschen een amendement, waarbij een post wordt verlaagd en een, waarbij een post wordt verhoogd. In het eerste ge val is de minister verplicht zich aan den wil der volksvertegenwoordiging te onder werpen of zijn portefeuille ter beschikking te stellen van Hare Majesteit de Konin gin; in het tweede geval is het amendement, dat door de Kamer is aan genomen, niets meer dan een wensch, door dit college geuit, waaraan de regee ring zich niet behoeft te storen, omdat zij alleen per slot van rekening verantwoor delijk is voor haar beleid. Uitvoerig schetste spr. het onderscheid tusschen de juridische en politieke betee kenis van een votum. Vervolgens behandelde spr. de vraag of de Tweede Kamer het recht bezit om een begrooting in haar geheel te verwerpen, ook al heeft de Kamer geen bezwaar tegen de daarin vervatte cijfers en uitsluitend met de bedoeling om het beleid van een bepaalden minister af te keuren. De mee ningen daarover loopen uiteen: de een geeft een bevestigend antwoord; anderzijds wordt een dergelijke handelwijze als machtsoverschrijding beschouwd. Inderdaad, aldus spr., bestaan er wel andere middelen om een minister te tref fen, zoodat de vraag practisch weinig nut heeft. Met voorbeelden uit de geschiedenis toont spr. aan, dat de machtspositie eener regeering niet altijd verzwakt wordt door dat de volksvertegenwoordiging weigert de begrooting goed te keuren. Zulks is na tuurlijk uitsluitend afhankelijk van de machtsverhoudingen. Tenslotte wijdde spr. nog uit over het rechtsgevolg der begrooting. Aan het feit, dat op een begrooting geen bedrag voor een bepaalde post is uitgetrokken of dat een zekere begrootingspost reeds is over schreden. kan de Staat nooit het recht ont- leenen om zijn contractueel vastgelegde finantiëele verplichtingen niet na te ko men. Spr. besloot zijn helder en welsprekend betoog met de opmerking, dat ons land in het huidige begrootingsinstituut een waar devolle constitutioneele instelling vormt, welke een juist evenwicht van de rechten van regeering en volksvertegenwoordiging waarborgt en die zich in de toekomst onder de steeds veranderende staatkundige en staatsrechtelijke verhoudingen stellig zal wijzigen, maar die waard is ernstig bestu deerd en verdedigd te worden. Na de pauze bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een spaar zaam gebruik werd gemaakt, waarna de vergadering onder dank aan den spreker werd gesloten. o OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK „REUVENS". De begrooting vastgesteld. Onder voorzitterschap van mevr. Kuenen- Wicksteed is gistermiddag een ledenverga dering gehouden van de openbare leeszaal en bibliotheek „Reuvens". De notulen wer den door den secretaris, Ir. F. C. Rauwen- hoff gelezen en vervolgens goedgekeurd. De begrooting voor 1935 werd, na een toelich ting door den penningmeester, dr. I. M. v. d. Vlerk, goedgekeurd. De volgende cijfers zijn eraan ontleend: Ontvangsten: Contributies en subsidies f. 12422 (van par ticulieren f. 3600, van gemeente f. 5437, van het Rijk f.2508, van de provincie f.877); uit andere bronnen f.2650. Uitgaven: Ge bouwen f. 595, exploitatiegebouw f. 842, personeel f. 10285, boekaanschaffing f. 2400 techn. adm. f. 1050, huish. adm. f. 500, on voorziene uitgaven f250. De begrooting sluit met een bedrag van f. 15922. Het geraamd tekort bedraagt f. 850 De bestuursleden Dr. v. d. Vlerk en Ir. Rauwenhoff werden herbenoemd. In de vacatures, ontstaan door het bedanken van Mej. dr. C. Serrurier, dr. A. Beets en Mej. Dr. H. J. A. Ruys werd voorzien door de benoeming van Mevr. dr. F. Wiersma en de heeren N. J. Swierstra en J. M. Vos. In de kascommissie werden benoemd voor het bestuur dr. A. A. van Rijnbach en Ir. Rau wenhoff en voor de leden de heeren J. Broeze en H. Schilp. Daarna sluiting. JUBILEUM VER. TOT BEVORDERING DER ZENDINGSZAAK. Samenkomst in de Stadsgehoorzaal. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der Vereeniging tot bevordering der Zendingszaak voor Leiden en Omstreken werd gisteravond ln de Stadsgehoorzaal een jubileum-avond gegeven, welke slechts matig bezocht was. Ds. J. Rauws, Zendingsdirector te Oegst- geest heette allen welkom, waarna hij de Vereeniging van harte gelukwenschte met haar zilveren feest. In 'tkort werd voorts het een en ander vanaf de oprichting door spr. gememoreerd, waarbij hij er tevens op wees, dat de jubileerende vereeniging steeds met veel ijver en toewijding de zen- dingsbelangen heeft behartigd. Na dit openingswoord werd een film, vertoond van het Zendingsbureau, welke ae binnenlandsche actie, die er van dit bureau uitgaat, weergaf. Na eerst een be zoek aan het Zendingsbureau gebracht te hebben, voerde de film ons naar een van de j aarlij ksche zendingsfeesten door Oegstgeest georganiseerd. Dat deze samen komsten zich ook in het bezoek van wijlen de Koningin-Moeder mochten verheugen, toonde ons de film op duidelijke wijze Achtereenvolgens werden wij iets ge waar van het conferentie-oord van den Zendings-studie-raad te Lunteren, waar net een predikanten-conferentie werd ge houden; voorts van den arbeid van het Ned. Bijbel Genootschap te Amsterdam, om tenslotte nog een overzichtelijken in druk te krijgen van het veel omvattende werk, dat vanuit de Z^ndingspost Modjo- warno op Oost-Java geschiedt. Duidelijk werd in het licht gesteld welk een groote tak van arbeid, zoowel op geestelijk als maatschappelijk gebied de Zending hier bestrijkt. Dr. J. Riemens begeleidde de film op de piano op kunstzinnige wijze. In een „Spel van de Zending", opgevoerd door de tooneelclub van „Prediker", werd een levendige indruk gegeven van het moeitevolle werk van een zendeling. In dit stuk, dat zeer vlot werd gespeeld en waarin allen berekend waren voor hun vaak zware rol, zagen wij hoe een jong zende ling vol hoop en verwachting op het zendihgsveld aankomt; hoe hij daar te kampen heeft, niet alleen met het slechte klimaat, maar vooral ook met allerlei remmende invloeden van het heldendom en van blanken in zijn omgeving, maar hoe hij, niettegenstaande dit alles, toch volhardt. Met groote belangstelling werd de op voering van dit spel, waarin de hoofd rollen op loffelijke wijze vervuld werden door den zendeling Verbrugge (J. Berg) en den Goeroe (J. Heymans), gevolgd. De samenkomst wérd door ds. Rauws met gebed gesloten. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND. LEIDSCHE INDOLOGEN-VEREENIGING. Het bestuur der Indologen-Vereeniging alhier is voor het jaar 1934/1935 als volgt samengesteld: JTh. Vermeulen, praeses; F. E. Ohlen- roth, ab-actis; L. V. Aarsse, quaestor; J. D. N. Versluys, assessor 1; A. V. Dahler, assessor II. o TOONEELWEDSTRIJD „NUT EN VERMAAK" Op den tweeden wedstrijdavond van „Nut en Vermaak" a.s. Zondag in den Schouwburg komt „Haarlem's Tooneel" voor het voetlicht met „Dat. wat je niet hebt", door Betsy Ranucci—Beckmann. Uit propagandistisch oogpunt heeft het be stuur de bovenrangen tegen sterk geredu ceerde priizen voor iedereen toegankelijk gesteld. Moge er een druk gebruik van worden gemaakt. DE LOONSVERLAGING BIJ DE H.TM. Naar wij vernemen, hebben de gehouden ledenvergaderingen van de afdeelingen Den Haag der Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, de Prot. Chr., de Con- troleursvereeniging der H.T.M. en de Ka tholieke organisatie „Sint Raphael", zich accoord verklaard met de houding van hun besturen, om niet in te gaan op het voorstel der tramdirectie tot verlaging van de loonen met 12 pCt. of met dat van den Raad van Beheer, dat neerkomt op een verlaging met 9 pCt., doch een beroep op B. en W. te doen om de loonsverlaging ln overeenstemming te brengen met die voor het gemeente-personeel- ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid mej. A C. IJzerman (Almelo) en de heeren W Reilingh (Heem stede) en R. Loggers (Den Haag); voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer J. C. van Alphen de Veer (Den Haag.) HANDELSREG) STER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen Leidsche Gramofoonplaten Centrale, Stationsweg 14. Leiden. Verhuren van gramofoonplaten Bovengenoemde han delszaak is met ingang van 28 Nov. 1934 omgezet in een vennootschap onder firma onder denzelfden naam. Vennooten: L. J- Liezenberg, Oegstgeest en Th. Groeneboom 's-Gravenhage. Wijziging uitgeoefend be drijf ln: verkoop van gramofoonplaten. P. Westerbaan. Heerenstraat 32, Leiden Kaas en comestibles. Uittredend eigenaar P. Westerbaan, d.d. 30 Nov- 1934. Naamlooze Vennootschap Bloembollen- kweekerij en Handel voorh. Beerhorst en Zoon. Hoofdstraat 76, Sassenheim. Uit tredende liquidateurs: mr. G. H. E. Nord Thomson, D Parmentier en A. Warnaar, d d 14 Nov. 1934. Nieuwe liquidateurs: W. van der Laan, Voorhout. MILITARIA. Op 13 en 14 Dec. e.k. zal het 6e Regl ment Veldartillerie alhier de najaarsschlet oefeningen houden met geschut in de Le g -plaats bij Oldebroek. m De opperwachtmeester Lambennan, van htl 1? Reg. Veldartillerie te Utiecht Is overgeplaatst bij het 6e Reg. Veldart. al hier. Vercenigde Vergadering. In de gisteren alhier gehouden veree- nigde vergadering van 't hoogheemraad schap van Rijnland, werd mededeeling gedaan, dat tot dusver 16 polders en wa terschappen binnen Rijnland gebruik heb ben gemaakt van de geboden gelegenheid om hun oude archieven in bewaring te geven aan Rijnland, ter plaatsing in de dit jaar gestichte archiefbewaarplaats aan de Langebrug te Leiden. Tot lid der financieele commissie werd benoemd de heer A. Knibbe Dzn., te Haar lemmermeer, tot lid der commissie voor het gaarderboek werd herbenoemd de heer E. J. Speelman te Sassenheim. Besloten werd tot een gedeeltelijke wij ziging van het tarief voor opstalrechten voor den Spaarndamschen dijk, in ver band met de uitbreiding van de bebouwde kom van Amsterdam. Het dagelijksch bestuur werd gemach tigd tot belegging van kasgeld bij de Leid sche Spaarbank tot een maximum van ■.200.000. Daarop werd voor de bemaling van Rijn lands boezem het belangrijk besluit geno men om de oude stoominstallatie van het gemaal te Spaarndam te vervangen door een installatie met twee Dieselmotoren, elk van 285 p.k., waardoor het maximaal vermogen van dit gemaal met 10n/o zal worden verhoogd. Het bestaande stoomge maal dateert van 1875 en deze installatie is versleten. Nu bij Gouda een groot Die selgemaal van Rijnland in aanbouw is, dat, volgens de verwachting, in den loop van 1935 in bedrijf kan worden gesteld, zal het in Gouda bestaande stoomgemaal van Rijnland, dat dientengevolge zal wor den opgeheven, bedrijfsvaardig worden gehouden, totdat de wijziging van het ge maal te Spaarndam is voltooid, dit ter voorkoming van risico voor de boezembe- "^et^Fonds tot herstel van de Goudsche glazen had aan Rijnland een bijdrage van f 1670 gevraagd in de kosten van nerstei van het glas, dat ln 1594 door Hoogheem raden van Rijnland aan de St. Janskerk te Gouda was geschonken en weik glas werd vervaardigd door Adriaan Gerrltsz. de Vrije Op voorstel van het bestuur werd besloten deze bijdrage te verleenen. De herstelling Is reeds uitgevoerd. Verder werd besloten tot het toekennen van een vergoeding aan de fabriek Werk spoor N-V. te Amsterdam wegens het door haar buiten haar schuld geleden verlies door extra montagekosten, bergingskosten en renteverlies als gevolg van het feit, dat met den bouw van het Dieselgemaal bij Gouda, waarin de machines en pompen door Werkspoor moesten worden geplaatst, eerst veel later kon worden aangevangen dan aanvankelijk was berekend. Daarna kwam het salarisvraagstuk weder aan de orde. Het in een vorige ver gadering gedaan voorstel tot een blijvende korting van 5% op de wedden was door het bestuur terug genomen, omdat er geen meerderheid voor te vinden was. Het be stuur kwam nu met een nieuw voorstel op de basis van een blijvende korting met 10%. welk voorstel werd aangenomen. Na eenige discussie werd besloten, niet te be vorderen, dat de vergoeding aan de hoofd ingelanden voor het bijwonen der verga deringen. welke vergoeding ook thans niet te hoog werd geacht, wordt verminderd, en ditzelfde standpunt werd ingenomen ten opzichte van de wedde der hoogheem raden, welke nog van 1857 dateert en voor dezen tijd stellig niet te hoog werd geacht. Ten slotte werd de begrooting voor 1935 vastgesteld met een totaal van ontvang sten en uitgaven van f. 510585.58 voor den gewonen dienst en van f. 819151.20 voor den buitengewonen dienst en een bunder- geld van f. 2.75 per H.A Het stemde de vergadering tot groote voldoening, dat het bundergeld dat in 1933 met f. 1.kon worden verlaagd en in 1934 f. 3.bedroeg thans nu met f. 0.25 per H.A.. kon wor den verminderd, dank zij den uitnemenden staat, waarin de financiën verkeeren. TUINIERS- EN BLOEMISTENVEREEN. „DOOR EENDRACHT VERBONDEN Causerie van den heer Jonker. De Leidsche Tuiniers- en Bloemisten- vereeniging „Door Eendracht Verbonden" houdt telken jare een bijeenkomst, waarop de resultaten van den gehouden kweek en tuin wedstrijd worden bekend gemaakt. Deze keer was er een bijzondere avond van gemaakt, want 't was een propa- ganda-avond, welke zeker niet zal nala ten vruchten af te werpen. De voorz. der vereeniging. de heer M. Galjaard, heette de vele aanwezigen, in „Zomerlust" bijeen, hartelijk welkom en constateerde uit de groote opkomst met voldoening, dat er toch nog wel leven in de vereeniging zit, al willen sommigen het wel eens anders doen voorkomen. Hij heette in het bijzonder welkom de afgevaardigden van de Ver. Bloembollen cultures uit Noordwijk. de commissies voor de tuintjes, enz. en hij bracht dank aan allen, die voor het welslagen van dezen avond hun medewerking hadden toege zegd, benevens aan de donateurs en aan de jury. Bericht van verhindering om dezen avond bij te wonen was ingekomen van de afd Leiden der Kon. Mij., den heer J. Kriest Jzn., eere-voorzitter. en de heeren E. Th. Witte en G. Veendorp. BINNENLAND. Begrooting van Justitie; memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. (Bin nenland, 4e Blad). Teraardebestelling te Katwijk aan Ze* van den teekenaar Funke Küpper. (Bin nenland, 4e Blad). Na de 5 pCt. op 1 Januari een nieuwe loonsverlaging bij de spoorwegen in uit zicht? (Binnenland, 4e Blad). Ons parlementair overzicht. (3e Blad). De Panderjager-bemanning te 's-Gra venhage aangekomen; toegejuicht door een groote menigte. (Laatste Berichten, le Blad). Grootsche hulde aan de Uiver-beman- ning te Aalsmeer. (4e Blad). BUITENLAND. Het huwelijk van Prins George van En geland en Prinses Marina van Grieken land. (3e Blad en Tel., le Blad). De Duitsche bewapening besproken in het Britsche Lagerhuis. (4e Blad). Zuid-SIavië heeft het memorandum te gen Hongarije te Genéve overhandigd. Hongarije ontkent reeds beslist. (Buiten land, le Blad). Militaire staatsgreep in Bolivia. (Bui tenland, le Blad). Na het openingswoord trad de mond- harmonieca-club „Bravo" voor het voet licht, welke enkele goede muzieknummers ten beste gaf. Daarna was het woord aan den heer Joh. Jonker, chef der gemeente-plantsoe nen, die een causerie hield over: „Tuintjes bij volkswoningen". Spr. weet, dat hij hier niet in de eerste plaats propaganda voor de volkstuintjes behoeft te maken, omdat hier in de eerste plaats tegenwoordig zijn degenen, die aan den tuintjeswedstrijd hebben meegedaan. Zijn causerie was ook voornamelijk be doeld om eenige aanwijzingen te geven over het „aankleeden" van den tuin. We vragen tegenwoordig allen een be hoorlijk huis, waar licht en lucht, ruimte en frischheid van alle kanten binnen ko men. Aan dat huis stelt men tal van eischen voor een zoo gezellig mogelijke inrichting, doch waarom stelt men die ook niet aan den tuin, welke erbij be hoort en één geheel ermee moet uitma ken? In huis is men netjes, doch wat men daaruit kwijt wil. verdwijnt in den tuin. Aan den tuin besteedt men veel te weinig zorg, omdat men zich teveel leek gevoelt dezen goed te verzorgen. Daarom is het zoo goed gezien van het bestuur meer kennis bij te brengen over hetgeen te dien opzichte reeds is bereikt. Zoo men bovendien advies wil hebben over het inrichten van zijn tuin of over het Inrichten van zijn tuin of over het be planten zelf, kan men hierover bij het bestuur inlichtingen krijgen. Spr. wijst er daarbij op, dat men niet te veel gelijkvormigheid moet zoeken, ieder moet zooveel mogelijk zijn eigen ideëen volgen. Bij de inrichting van zijn huis kijkt men immers toch ook niet eerst hoe het er bij de buren uitziet? Dit alles werd daarna door een aantal lantaarnplaatjes van foto's in diverse volkswoningencomplexen hier ter stede opgenomen, verduidelijkt en de resultaten daarvan mogen ongetwijfeld verrassend genoemd worden Weinigen zullen weten hoevele mooie tuintjes de volkswijken be vatten. Aan het slot van de causerie viel den heer Jonker een hartelijk applaus ten deel. Na de pauze reikte de heer Jonker de prijzen uit aan de winnaars van den kweek- en tuinwedstrijd. De resultaten zijn als volgt: Particulieren: le pr. D. Koome (met wisselbeker) 85 pnt.; W. J. v. d. Berg, 81 pnt.; 2e pr. G. F. Radius, 70 pnt.; W. F. Piket, 67 pnt.; Th. Buys, 67 pnt.: 3e pr. H. v. d. Leek, 65 pnt.; G. A. Brand, 64 pnt.; C. Smit (Oegstgeest) 63'/j pnt.; 4e pr. H. A. v. d. Reijden, 61 pnt.; J. J. v. d. Reijden, 59 pnt.; Th Stikvoort, 58 pnt.; 6e pr. A. Simons. 55 pnt.; C. Lens, 54 pnt. Vaklieden: le pr. C. Streefland, 71 pnt.; 2e pr. M. Galjaard en D. Kuivenhoven, beiden 66 pnt. De resultaten van den kweekwedstrijd 1934 zijn reeds in den afgeloopen zomer door ons vermeld. I Na de prijsuitreiking had nog een ver loting plaats, waarvoor o.m. prijzen zijn geschonken door de Ver. Bloembollencul tures te Noordwijk, de heer Jan Kriest Jz., G Lubbe en Zn. (Oegstgeest) en M. Gal jaard. Met een stukje muziek werd de goed geslaagde bijeenkomst gesloten.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1