LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 26 November 1934 KENNEMERS—L. F. C. 3-1- Schitterend spel der Kennemers. Als onze vroede vaderen nog eens een behoorlijk voetbalveld willen aanleggen, dan is hier de goede raad, ga eerst naar Beverwijk dan kunt u een model-lnrich- tlne aanschouwen! Welk een bijzondere medewerking hebben de Beverwijkers toch van hun gemeentebestuur. Op prachtige wijze toonen de Kennemers, dezen steun waardig te zijn En om het geheel te vol maken spelen de Kennemers een spel dat zich «aardig bij hun inrichting aansluit. Wat een pracht-ploeg. geen enkele zwakke plek en met een Dlnkla als spil waar alles om draait, en ploegverband om van te smullen. Het was een lust dit elftal aan het werk te zien. Op uitstekende wijze hebben onze kana ries de a s. kampioenen partij gegeven, en van minderheid is geen sprake geweest In de negende minuut had M. v. Leeuwen L.F.C al de leiding gegeven door een fout der Kennemers-defensie Maar al spoedig scoorde de rood-zwarte linksbinnen na een uiterst fraaien aanval den gelijkmaker De kanaries ontplooide daarna een ver rassend goed spel en geruimen tijd ging het gelijk op Het werd een op hoog peil staanden strijd, die door de fairheid waar mee gestreden werd het talrijke publiek zeer boeide. Ongeveer 7 minuten voor de rust gaf de linksbinnen der gastheeren z'n club de leiding. De tweede helft begon met een heftig offensief der Kennemers; de nee ren wa ren niet gerust met den kleinen voor sprong. Maar L.F C speelde voor wat ze waard was en met alle energie in het spel, werd aan den druk ontkomen. Toen Ar- noldus daarop geheel zonder opzet een te genstander in den rug duwde, gaf de ar biter een strafschop, waaruit de Kenne mers den stand op 3—1 brachten. De ka naries werden hierdoor gedupeerd en het miste z'n uitwerking niet op de ploeg. De thuisclub ging steeds beter spelen, zoodat ter afwisseling in het laatste kwartier Bom de hoofdrol moest spelen. Op buitenge wone wijze heeft deze doelman zich ge weerd en de open doekjes van het zeer sportieve publiek waren talrijk. De L.F.C.- ers probeerden nog verandering in den stand te brengen maar het lukte niet. Het eindsignaal van de eerlijke maar veel fou ten makenden heer Hagendoorn, bracht de zege bij hen die het verdienden L. D. W. S—DE JAGERS 7—4. Een verdiende zege. Het begin van dezen belangrijken wed strijd is geheel voor de gasten, die zich op den vetten grond direct thuis voelen. Doordat de LD.W.S.-backs vreemd staan te schutteren moet Bom in 't doel nog al eens handelend optreden wat hem voor- loopig goed afgaat Na ongeveer een kwartier komt L.D.W.S. er beter in en blij ken de ploegen volkomen aan elkaar ge waagd De eerste goede kans krijgt Bin nendijk, maar hij schiet van 3 Meter af stand recht op den keeper af De Bruin knalt den terugspringenden bal hoog in de touwen. De Jagers komen verwoed op zetten en dra ligt de gelijkmaker in 't net als haar midvoor snel opbrengt en de linksbinnen de goede kans benut Doordat v. d. Wilk nogal eens treuzelt met afgeven loopt de LD W.S.-voorhoede geregeld in de listig opgezette buitenspelval, wat aan het spelpeil niet ten goede komt. Even voor de rust ziet van Houten zijn goed door zetten beloond met een keurig doelpunt. 2-1 Na de rust is LD.W.S. er direct goed in. Er zit nu veel meer tempo in en hoe goed de Jagers zich ook verweren, met breed opgezette aanvallen overspeelt LD.W.S. haar tegenstander. 10 minuten na de rust is de stand 41 door schoten van Van der Weijden. De Jagers-midvoor verkleint dan den achterstand. 4—2. Bij LD.W.S. krijgt dan Binnendijk de goede richting te pak ken. Enorm hard vliegen zijn kogels op het Jagers-doel. waarbij een drietal voltreffers zijn. Tegen het einde komen de Jagers nog eens verwoed opzetten, waarbij haar midvoor den stand op 7—4 terugbrengt. De scheidsrechter leidde tot ieders ge noegen. o DUNO—A. S. C. 8—1. BODEGRAVEN 0—VELOX 10 0—2. Bodegraven n was volledig. Vooral in de eerste speelhelft toonden de gasten zich over vrijwel alle linies de meerdere. Met goed open samenspel werd aanval op aan val ondernomen en na een kwartier wisten de Utrechtenaren de leiding te nemen, om kort daarna door den linksbuiten de voorsprong tot 20 te vergrooten. Het laatste kwartier beginnen belde ploegen zich aan onnoodig forschspel te bezondigen De tweede speelhelft kenmerkte zich door fair spel van beide z'Jden. En waar Bodegraven het spel thans meer open hield, volgde een aardig gelijkopgaande strijd, met Bodegraven meestentijds iets in de meerderheid. Er werd echter niet meer gescoord. ALPHEN II—QUICK II 1— Voor de rust ging de strijd gelijk op. De beide aanvalslinies presteerden niet bui tengewoon veel. Ook de Hagenaars konden door de Alphensche verdedigers, met de Leeuw aan het hoofd, gemakkelijk in be dwang gehouden worden. Na 20 minuten spelens bemachtigt Oosterman den bal en zijn schot verdwijnt, volkomen houdbaar voor den Haagschen doelman, in het vijan delijk net, 10. Hoe Quick ook zwoegt, Alphen geeft niet thuis. En zoodoende gaat dan de rust met onveranderden stand in. De tweede helft brengt geen verbetering, wat betreft het benutten der kansen Aan beide zijden werden verschillende kansen gemist. Het einde komt met een 10 zege voor de Alphenaren. o ALPHIA—ZANDVOORT 1—4. Een goede eerste helft. Het begin is bij Alphia ietwat weifelend en Zandvoort kan eenige mooie aanvallen opzetten, welke echter door de achterhoede der thuisclub en in laatste instantie den keeper worden afgewezen. Allengs komt de Oranjevoorhoede in actie en goed ge steund door de half linie wordt de Zand- voortveste een kwartier lang bestookt. Het veld is echter zwaar, zoodat men maar weinig goede schoten op doel gelost ziet. Ook Zandvoort heeft met dit euvel te kampen. Alphia blijft het beste spel leveren en haar midvoor weet tot twee maal toe mooi door te breken, doch ook zijn beslissend schot faalt. Eenmaal schiet hij in het verlaten doel en slaat een der Zandvoort-backs de bal er weer uit De door hem genomen strafschop komt pre cies in keeper's handen. Al met al blijft de stand blanco, en gaat de rust met 00 in. De tweede helft is Alphia niet zoo goed op dreef, zoodat Zandvoort wat meer op komt zetten. Na een voorzet van rechts wordt de bal eindelijk door twee Zand- voort-voorwaartsen in het Alphia-doel gewerkt. De thuisclub geeft zich niet ge wonnen, doch als de linksbinnen met een kopbal via den paal het tweede doelpunt voor Zandvoort scoort, laten de gasthee ren den moed zinken. Hun goed werkende spil moet tot overmaat van ramp het veld verlaten, zoodat de halflinie danig ver zwakt en de voorhoede niet in staat is vol doende kracht te ontplooien om gevaarlijk te zijn. Nadat de Alphia-rechtsback per ongeluk de bal in eigen doel heeft doen verdwijnen <03) weet de thuisclub uit een strafschop door haar rechtsbinnen de eer te redden. 13. Haar verdediging krijgt het inmiddels te zwaar door ver keerde tactiek der halflinie, uitgezonderd de rechtshalf en het pleit zeker voor den jeugdigen keeper, dat hij in deze omstan digheden nog slechts eenmaal door den rechtsbuiten der gasten wordt gepasseerd. Zijn verdediging verdient alle lof. Met 4—1 verliest Alphia dezen wedstrijd na een werkelijk goede eerste helft, waarvan de tweede helft slechts een schaduw was. -o HILLINEN—R.V.C. 2—4. Een spannende strijd. Een niet geheel onverdiende overwinning der Hagenaars. Hillinen was in het veld steeds iets ster ker. maar voor doel werd te lang gewacht (met schieten R.V.C. loopt hard van stapel. Het woord Is dan aan Hillinen dat sterk in den aan val komt. Door buitenspel worden echter vele aanvallen onderbroken Bij een verrassend snelle doorbraak komt wederom de Haagsche middenvoor tegen over van der Jagt en passeert met een hard schot (01). Direct na de hervatting (maakt van de Water uit een scrimmage voor de R.V.C.-veste een einde, door de bal hard en laag in het doel te schieten. Bij dit doelpunt bleef het niet; want wederom heeft R.V.C. het eerste succes Van der Jagt stopt nog wel maar het leder gaat over de lijn (1—2). Kort hierop is de stand voor de tweede maal gelijk. Snel loopt H. Scholte met den bal od en zendt een schui ver in. welke R V C 's-doelwachter te machtig bliikt i22> De strijd wordt spannender; Braam en Keijzer en de half-lïnie doen uitstekend werk; en ais derde man is het E Scholte die opvalt door zijn energiek spel Ten slotte ls het K.VC dat met de winst gaat strijken Fen tweetal doelpunten kort na e'ka->der scoord brengen den stand oo 2—4 Hillinen miste van Waveren Freeke moest met de rust worden vervangen Hopeloos. Nog niet zooveel jaren geleden speelden lagere A.S.C.-elftallen vriendschappelijke wedstrijden tegen Duno I en onze stadge- nooten wonnen dan meestal. Nu kwam het eerste elftal van A.S.C. in het veld tegen Duno en verloor met 81. Commen taar overbodig. Het gaat met A.S.C. in de laatste maanden In versneld tempo berg af. Overigens zij opgemerkt, dat er giste ren moeilijk van een A.S.C.-elftal kon worden gesproken. Er zat niet het minste enthousiasme in en van combinatie in en tusschen de linies was geen oogenbllk sprake. Elf rood-zwarten trapten lusteloos tegen een bal aan en slechts een enkeling liet zoo nu en dan zien eenig begrip van voetbal te hebben, o.a. Brouwer, Freyser en Secrève Dat A.S.C. het onder deze omstandighe den niet kon bolwerken tegen de pittig en goed spelende Haagsche ploeg was al gauw duidelijk. Binnen 'n kwartier open de Duno de score toen Gerke miste en door twee goede doelpunten van Brunnik was de stand bij de pauze 30. In de tweede helft scoorde Duno nog vijfmaal, waarbij de beste speler der Ha genaars, de linksbinnen Walhaen, vier doelpunten voor zijn rekening nam. Toen de stand 6—0 was redde Van Leeuwen na goed doorzetten de eer. Het eenige, dat hij op dezen middag presteerde. o B.T.C.—ROODENBURG. 3—3. B.T.C. is volledig, terwijl Roodenburg een invaller voor haar linksbuiten heeft, hetgeen echter geen verzwakking was. Na ongeveer 10 min. krijgt de rechts buiten van Roodenburg den bal goed toe gespeeld en met een prachtig schot geeft hij zijn club de leiding. B.T.C. zit intus- schen ook niet stil en wanneer de links buiten goed voorzet slaat de rechtsbuiten den bal met de hand ln het doel hetgeen zich later nog eens herhaalt Den scheids rechter ontgaat dat echter. Voor de rust weet B.T.C. nog eenmaal te doelpunten. Na de rust blijkt dat Roodenburg zich nog lang niet gewonnen geeft en zij weet dan ook binnen het kwartier door haar midvoor gelijk te maken. Hard werkt Roo denburg nu om de leiding wat hun echter niet gelukt en als de scheidsrechter het einde aankondigt ls de stand nog steeds gelijk. Tot slot valt nog het prachtige keepen van den Leidschen doelman te vermelden. RIJSWIJK I—D. V. S. I 2—2. D.V.S. had 3 invallers. Op een zeer slecht veld bond men den strijd aan en D.V.S. pakt direct goed aan, zoodat het spel zich op Rijswijks helft af speelt. Maar zoo als meer gebeurt komt het doelpunt aan den anderen kant. De Rijswijksche linksbuiten weet met een goed gericht schot de leiding te nemen. D.V.S. neemt dan het spel in handen en weet nu door Hillebrand gelijk te maken. Tot rust blijft de stand gelijk. Kort na rust neemt D.V.S. spoedig de leiding door linksbinnen Piket. Lang weet D.V.S. den stand te handha ven, maar Rijswijk komt steeds sterker opzetten en belegert op het laatst zelf het D.V.S. doel. Acht minuten voor het einde weet de Rijswijksch midvoor gelijk te maken. In den resteerenden tijd zwoegen beide elftallen nog om het winnende doelpunt dat echter niet meer lukt. De stand blijft dus 22. De leiding van den heer Boon was schit terend. LEIDSCHE BOYS—POSTDUIVEN 0—3. Leidsche Boys kan niet scoren. De wedstrijd tegen Postduiven is een ge trouwe copie van de tot dusverre door L.B. gespeelde wedstrijden. Een goede achter hoede, een goede halflinie, een behoorlijke linker-vleugel en een uit den toon vallende middenvoor en rechtervleugel. L. Boys trapt af en brengt een bezoek aan het Postduiven-doel waarbij den scheidsrechter een handsgeval in het be ruchte gebied ontgaat. Er volgt Postduiven aanval en als Sluis treuzelt met wegwer ken scoort de rechtsbinnen (0—1). Niet ontmoedigd valt L. B. aan en ls dan langen tijd in de meerderheid. De voorhoede krijgt legio kansen, echter vruchteloos. On geveer 15 minuten voor de rust scoort de Postduiven-linksbinnen in buitenspel-posi tie 102Na de thee hetzelfde spelbeeld. met thans de Postduiven iets meer in den aanval Na 5 minuten scoort de Postdui ven-middenvoor (03' Zoo komt het einde. De scheidsrechter leidde heel behoorlijk. A.S.C. II—ALPHIA II 5—2. De thuisclub was direct ver in de meer derheid, voornamelijk als gevolg van het goede spel van de middenlinie. En waar het in de voorhoede aardig vlotte, al hield de center-voor het spel dikwijls te veel op. had A.S.C. II na de eerste helft een 41 voorsprong. Na de pauze was Alphia iets meer in den aanval, maar veel gevaar leverde de voor hoede der gasten niet op voor den goed spelenden Zwanenburg. Bij A.S.C. ging het veel minder goed dan voor de rust. Nog veel sterker remmend werkte nu het spel van den center-voor, die te veel tijd noodig heeft om den bal in zijn macht te krijgen, waardoor de andere voorhoedespelers bij herhaling buitenspel kwamen te staan. Aan beide zijden werd nog een keer gedoel punt en 52 voor A.S.C. II was o. i. wel de juiste uitslag. o WEDSTRIJDEN VAN ROUWKOOP. Rouwkoop adsp. speelde tegen Lugdu- num. De Rouwkoopers waren geregeld in den aanval, doch de keerper van de gas ten was uitstekend. Met de rust was de stand nog 00. Na de rust konden de gas ten het tempo niet meer volgen en lang zamerhand werd de Stand opgevoerd tot 40- Hierna floot de scheidsrechter het einde. Rouwkoop Hl speelde tegen D.S.O. III 2—2. De strijd ging volkomen gelijk op. De rust brak aan met een gelijken stand 11 Na de rust was D.S.O. het eerst aan bod en wist een 21 voorsprong te verkrijgen. Door moedig volhouden wisten de gast heeren toch nog gelijk te maken en ging men met 22 huiswaarts. Het vierde en vijfde elftal van Rouw koop moesten beide puntjes aan de gast heeren laten. Zij verloren resp- van D.V.S. TV met 54 en Roodenburg IV met 21. Rouwkoop n verloor van Sportman III te Lelden. Rouwkoop was onvolledig. De rust was 30 voor Sportman. Het einde kwam met 42. o LUGD. UI—D. V. S. II 8—4. Deze wedstrijd was nauwelijks eenige minuten oud of gToen wit had reeds de leiding (10). Nadat door eert strafschop de gelijkmaker was ontstaan, wisten de enthousiaste groen-zwarten zelfs de lei ding te nemen (12). Nog voor de rust wist Van Weerlee met fraaie doelpunten zijn club de leiding te hergeven (32). Na de pauze maakten de Driesprong- bewoners uit een penalty gelijk (33), doch onmiddellijk wist T. de Roo zijn club de leiding te hergeven (43). Door een strafschop werd het 44. Lugd. overspeel de toen de achterhoede volkomen en met 84 voor de leiders kwam het einde. o L.D.T.S. I—LUGDUNUM VI 4—0. Al direct blijkt LD.T.S. in de meerder heid te zijn Links en rechtsbuiten schep pen gevaarlijke situaties voor het Lugdu- num-doei. doch doelpunten blijven voor- loopig nog uit. Na ongeveer een kwartier spelen stopt de Lugdunum-keeper een penalty. Lugdu- num onderneemt inmiddels ook enkele aanvallen, doch de LDTVS.-baoks zijn op hun plaats. Als dan de bal bij den rechts buiten belandt weet deze zijn club met een hard schot de leiding te bezorgen. De rust gaat in met 10 voor L.D.T.S. Na de rust werkt Lugd. hard om een tegendoelpunt te verkrijgen, doch tever geefs. want LD.T.S. is in goeden vorm. en weet kort daarop voor de tweede maal te doelpunten. Dit is Lugdunum te veel en zij schijnt de moed op te geven en geleidelijk voert LD.T.S. den stand op tot 40. Het einde komt dan ook met dezen stand. o— SPORTMAN IV—TONA III 5—2. Spoedig neemt Sportman de leiding door den rechtsbuiten 10. Als er weer afge trapt is neemt Tona den bal mede en de stand is gelijk Dan is Sportman weder aan het woord en door midvoor (2) en linksbinnen is de stand met rust 41. Na de rust weet Tona het eerst te scoren. 42 Tegen het einde maakt Sportman 52 Scheidsrechter Scheffer ieidde heel goed. o i LUGD. JUN. (a)—SPORTMAN JUN. 9—1. De Lugdunum-ploeg leidde met de rust reeds met 4—1. Ook na de rust vlotte het buitengewoon en met een fraaie 91 zege kwam het einde. De adsp. B. bleven ongeslagen door een goede 40 overwinning op D.V.S. terwijl Lugd. (e) met 40 van Rouwkoop ver loor. o S.L.F. I—A.R.C. I 0—5. De Alphensche Racingclub heeft, alvo rens haar „winterslaap" aan te vangen op duidelijke wijze haar meerderheid getoond tegen het Leidsche S.L.F. Hierdoor hand haafden de Alphenaren hun fraaie record van nog zonder puntenverlies te zijn. Den geheelen wedstrijd toonden de Alphenaren zich de meerdere van S.L.F. Reeds voor de rust hadden Vellekoop en v. Dam het Leidsche net doen trillen, waardoor de rust met een 2—0 voorsprong voor A.R.C, inging. Na de thee neemt AR.C. het spel in handen en successievelijk wordt de stand opgevoerd tot 50, waarmede het einde komt. A.R.C. II—WOUBRUGGE I 2—2. De strijd gaat vanaf de beginne geheel gelijk op Aanvankelijk weten beide achter hoeden meester van het terrein te blijven, vooral de doelman van Woubrugge onder scheidt zich menigmaal. Even voor de rust brengt v. d Spelt van A.R.C. het leder snel op en de achterspeler Strookman bewerkt den bal zoodanig met de handen, dat het leder onhoudbaar voor den doelverdediger in het doel belandt, 10. Na de thee zit Woubrugge vinnig op den bal. Na snel doorloopen knalt rechtsbuiten Wlttebol den bal in de Alphensche touwen. 11. Heftig valt AR.C. dan aan en nu heeft de linksbuiten succes, 21. De stand blijft tot even voor het einde ongewijzigd. Dan krijgt keeper Buijs een schot te verwerken, waarbij hij den bal uit de handen laat glippen, onmiddellijk grijpt hij het leder weer, doch de scheidsrechter geeft doelpunt daar z.i. de bal de doellijn gepasseerd was. 22. Met deze stand komt het einde. A.R.C. protesteerde tegen het toekennen van deze laatste goal. o QUICK BOYS II—KATWIJK I 0—1. Voor deze plaatselijke ontmoeting be stond vrij groote belangstelling. De 10 voorsprong, die Katwijk met een vrij ge lukkig doelpunt, al voor de rust verkre gen had, is daarna voortdurend ln gevaar geweest. Vooral na de rust is de druk op het Katwijk-doel zeer zwaar geweest en slechts met de uiterste krachtsinspanning en met een groote dosis geluk, is het aan het met vijf, soms zeven man verdedi gend Katwijk gelukt de score aan hun kant blank te houden. Eenmaal was een met veel effect ingeschoten bal door Ouwehand. de doellijn gepasseerd, maar met een boogje rolde de bal weer uit het doel. De scheidsrechter kon echter niet constateeren dat de bal over de doellijn geweest was, omdat hij te ver van doel verwijderd was Een gelijk spel had in dezen wedstrijd de verhouding beter weergegeven. Rest ons nog te vermelden dat de gasten nog een strafschop toegekend kregen, die door Farlevliet echter subliem werd gestopt. o KOUDEKERK II—WETER. BOYS 4—4 De stand met de rust was 32. Na de pauze maakten de gasten al spoedig ge lijk 33. Nu werd uit een penalty gedoel punt (43.) Vlak voor het einde maakte de gasten gelijk 44. Het spel was van beide zijden nogal ruw. FIDES PACTA 10—A. R. C. Ill 7—5 Voor de rust een gelijkopgaanden strijd. A.R.C. was productiever en leidde spoe dig met 30. Toen kreeg Fides Pacta een vrijen schop op 30 Meter afstand, welke onhoudbaar werd ingeschoten. Rust 41 voor A.R.C. Na de rust een ander spel. Fi des Pacta zet er alles op om haar achter stand in te halen. Het wordt 44. AR.C. breekt nog eenmaal door en forceert een corner die wordt benut 54. Dat is Fides Pacta te bar. A.R.C. wordt teruggedron gen en het einde komt met een verdiende 75 overwinning voor Fides Pacta. o BODEGRAVEN III—OLYMPIA IV 1—1. De strijd tusschen de beide laagstge- plaatste ploegen is in een gelijk spel ge ëindigd, waarmede beide partijen tevreden kunnen zijn. Voor rust speelde de met 5 invallers verzwakte Bodegravenploeg wel licht iets slechter dan de gasten, die er ook al bitter weinig van terecht brachten, doch gescoord werd er niet. Uit een straf schop wegens hands nam Bodegraven na rust de leiding doch de gasten maakten kort hierop gelijk. Enkele minuten voor het einde krijgt ook Olympla een straf schop te nemen, doch de Bodegraven- doelman weet het leder fraai te stoppen. Met een gelijk spel komt het einde. o D.E.O. I—AALSMEER 1 1—1. Het ls D.O.E. gelukt Aalsmeer een kost baar punt afhandig te maken, wat D.E.O. dat nog steeds in degradatie-gevaar ver keert, goed kan gebruiken. Bijna den ge heelen wedstrijd was A. in de meerderheid, doch deels door pech en deels door uit stekend werk der D. verdediging, kon dit overwicht niet in doelpunten worden uitgedrukt. Speciaal een schot van den A. rechtsbinnen dat van de onderkant van de lat terugsprong, verdient vermelding. Met blanken stand kwam de rust. Kort na de hervatting wordt een snelle D.E.O. doorbraak A. noodlottig als de bal effect vol in het net verdwijnt (01). A zet dan de tanden op elkaar en komt verwoed op zetten Een strafschop wordt niet geheel zuiver genomen en door den keeper ge stopt Tenslotte weet de A.-llnkshalf uit een corner van veraf den stand gelijk te maken A. blijft nu uitgesproken de sterk ste en ettelijke corners volgen maar doelpunten blijven uit, zoodat met gelijke stand het einde komt. A F C. TV—Aalsmeer II 7-3; N.V.C.G II— Aalmeer ni 05; Aalsmeer jun.Heems kerk jun. 30. Randwijk adsp.Aalsmeer adsp. 0—3. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN P.C. en Zaterdagmiddag verloor in de tweed» afdeellng P.C. en L. II haar eersten wed strijd met 9—1 van een Fortuna comb C.G.W. I—R.K. WERKLOOZEN 4^3 Zaterdagmiddag won C.G.W. I met lj van de R.K. Werkloozen (Rust 3—l). ———0 V.VL. (VOORSCHOTEN). Gistermiddag had op het sportterrein va de R.K. Voetbalvereeniging „V.VL." door kapelaan L. Brabander de inwijding plaat» van een nieuwe kleedtent met waschgele- genheid. Vele belangstellenden waren daarbij te genwoordig. De heer G. van Aken, voorzitter van V.VL., sprak een woord van dank. De Rk, Harmonievereeniglng „St. Laurens" voetdi enkele pittige marschen uit. Vervolgens werd een voetbalwedstrijd ge. speeld V.V.L. I—Concordia I die door V.VL werd gewonnen met 51. 0 GYMNASTIEK. NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN BRUNHILDE. Groote belangstelling. De voorlooplge deelneming aan de natio nale wedstrijden voor dames, die op 10 Fe bruari 1935 in de Stadsgehoorzaal zullti worden gehouden, ter gelegenheid van he 25-jarig bestaan van Brunhilde, gaat ve boven de verwachting uit. Voor de persoonlijke wedstrijden, be staande uit een zelf gekozen vrije oefening een zelf gekozen tefenlng aan brug, paan ringen en paardsprong, gaven zich onge veer 70 dames op, waarbij de beste uit dei lande. Deze wedstrijden worden des mor gens gehouden. Des middags ls er voo vereenigingen een wedstrijd in rhythmi sche gymnastiek en een in knotsoefenlngei Enikele vereenigingen gaven zich op voo een dezer nummers, de meeste voor beide Vele der inschrijvers behooren eveneen tot de beste van het K.N.G.V. Het zijn Donar, Den Haag; Lichaamsontwikkeling Delft; Bato, Utrecht"; W.I.K., Den Haag OS.S., Zandvoort; Turnlust, Rotterdam Kracht en Vlugheid. Amsterdam; Bclecta Groningen; Hellas, Den Haag; Brunhildi Delft en Kracht en Vlugheid, Utrecht. Uit deze lijst blijkt wel, dat er dien da veel schoons in de Gehoorzaal zal te ge nieten zijn. 0 ZWEMMEN. RIEK MASTENBROEK VERBETERT EEN WERELDRECORD. OP DE 100 M. RUGSLAG. De Onderlinge Dames Zweoiclub ai Rotterdam was Zaterdagavond en gister middag te Düsseldorf te gast bij de Das seldorfer Schwimmverein '98. Voor dl O.D.Z. kwamen uit de dames Riek Masten broek, Puck Ovesloot en de 13-jarige Annil Kruis. Zoowel Zaterdagavond als gister middag namen deze zwemsters aan d( wedstrijden deel en gistermiddag berelddi Riek Mastenbroek den velen toeschouwer een bijzondere verrassing door het wereld record over de 100 Meter rugslag te ver beteren. Riek Mastenbroek zwom tegen Pud Oversloot en tegen Annie Stolte, de be kende West-Duitsche zwemster. Alle maal regelen om bij het slagen van de record poging het record erkend te krijgen warer genomen. Officieele tijdwaarnemers wa ren aanwezig. Na het startsignaal trok Riek Masten broek dadelijk enorm snel. Zij legde de 51 Meter af in slechts 35 sec. Alle kansen 0 een recordverbetering het wereldrecon stond op naam van Eleanore Holm (Ven eenigde Staten) met een tijd van 1 min 18.2 sec. stonden dus gunstig. Wel ver minderde het tempo op de tweede 50 Metei iets, maar haar eindspurt was meer dan voldoende om nog ver binnen den record' tijd aan te tikken, n.l. in 1 min. 16.8 set Een daverend gejuich ging in de zwemha op, toen het resultaat bekend werd ge' maakt. En het behoeft geen betoog, da Mevr. Braun en Riek Mastenbroek he middelpunt waren van een enthousiast publiek. Puck Oversloot deed er 1 min. 21.4 sec, over, terwijl Annie Stolte derde werd mei een tijd van 1 min. 23 sec. Wederom is een trotsch Amerikaanse» wereldrecord gevallen voor de energie var de Hollandsche zwemsters en haar train sters. Nederland neemt thans een plaat in de zwemwereld voor wat de dames be treft. ln die momenteel onaantastbaar is, Behalve 't wereldrecord van Riek Mas tenbroek werd nog een tweede bijzondere prestatie verricht, thans bij de heeren. De Gladbecker zwemmer Erwin slaagde er ln het Europeesch record 260 Meter rugslag te verbeteren en te brengen op 2 min. 38.3 sec. Het oude Europeesche record op dien afstand stond op naam var Ernst Küppers (Duitschlandi met een tij» van 2 min. 39.7 sec. De tussohentijden van Simon waren. 50 Meter rugslag 33.6 sec.. 100 Meter rug- slag 1 min. 13.6 sec., 200 Meter rugslag 2 min. 38.3 sec. 0 SCHAKEN. GONGWEDSTRIJD TE LEIDEN. Voor den grooten gongwedstrijd, d'® morgenavond te kwart over acht in den Vergulden Turk" alhier zal begin®1 gaven zich 61 deelnemers op. Ect aanh.,' dat wel beneden de verwachting van n bestuur Is gebleven, maar dat toen «w behoorlijk kan genoemd worden. En nu nog eenige plaatsen opengebleven, dat liefhebbers van vlug spel en get'n zijnde van één der aangesloten clubs nog kunnen mededoen, mits ze oen kwart voor acht aanmelden.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 16