THIJS IJS EN DE WINTERKONING 75«fc Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 26 November 1934 Vierde Blad No. 22909 C BINNENLAND. huldiging der uiver-bemanning. RADIO-PROGRAMMA. jflMSTER MARCHANT SPRAK NAMENS HET UIVER-SCHOOLCOMITÉ. Ka de huldiging te Rotterdam vertrok ;e'Uiver-bemanning Zaterdagmiddag naar jen Haag, waar de belangstelling enorm jjs De verkeersregeling Het daarbij vooral ia Rijswijk veel te wenschen over, waar- m>r de stoet tenslotte meer dan een Kilo meter uit elkaar lag. Het werd in Rijswijk hopelooze verwarring en het heeft «ruimen tijd geduurd voordat de politie situatie weer beheerschte. Aan de jaagsche gemeentegrens vuas de Uiver- tKnanning welkom geheeten door de hee- Kropveld en Schiff, namens de Kamer Koophandel. Voor het KL.M.-kantoor den Hofweg werd even gestopt om Kt K-L.M.-personeel gelegenheid te geven wr een huldiging. Op de verdere route (erden de auto's als het ware met serpen- jges en confetti overstrooid! In de stampvolle zaal van den Dieren- uin lieerschte een geweldig enthousiasme, oen de vliegers binnentraden. De voorzitter van de K. v. K. de heer G. Verbeek bood den vier leden der jmanning den zilveren gedenkpenning welke door de Kamer toegekend kan Kt(jen aan personen of lichamen, die zich gens de Kamer of voor handel, industrie verkeer in het gebied der Kamer, bij- jnder verdienstelijk hebben gemaakt. Aan het einde van zijn rede verzocht de eer Verbeek het „Wilhelmus" te zingen, in welk verzoek men geestdriftig voldeed. Uien daarop de elf schoolkinderen (uit idere provincie één, vertegenwoordigende t Uiver-Schoolcomité) met minister irehant op het podium kwamen, brak ,i oorverdoovend applaus los. De minister iide het woord te voeren namens bijna 12.000 Nederlandsche kinderen van alle tzlndten, uit ruim 2000 scholen. Er zijn onder, die in Roemenië verblijven en te russel. er zijn ook kinderen onder van uitsche vluchtelingen uit Amsterdam, die Men aangedrongen om mee te mogen n. Hier ziet gij voor u. aldus spr., de kinderen, uit elke provincie een. die de iéderlandsche schooljeugd vertegenwoor- igen. „Als gil. bemanning van de „Uiver" j de opmerking tere goede houdt, wil ik leggen, dat gij met deze kinderen iets er treffends gemeen hebt. Het is uw erechte eenvoud Wanneer u in zeer wei- prekende woorden hulde werd gebracht loor mannen van hooge positie, dan liet Parmentier. in allen eenvoud, onbe st wellicht van den diepen zin uwer oorden, de opmerking neerdruppelen: Onze plicht; zoo doet iedereen in onze nstandigheden". Daarmee hebt gij ons bi les gegeven van alles overheerschende [teekenis!" Gij mannen van de luchtvaart draagt iet de kinderen de toekomst. De KLM. Md de minister een plague aan voor hlphol. en den directeur en den leden de bemanning een reproductie in zilver H. M. DE KONINGIN NAAR HUIS TEN BOSCH. Hartelijke toejuichingen in de residentie. Na een langdurig verblijf ten Paleize Het Loo is H. M. de Koningin Zaterdag middag te 14.27 met den gewonen trein aan het Staatsspoorstation in de residen tie gekomen. Zoowel op het perron als bulten het sta tion stond een groot aantal belangstel- Jenden de komst van H. M. af te wach ten. Precies op den aangegeven tijd stoom de de trein binnen. Op het perron waren ter verwelkoming aanwezig, de burgemeester mr S. J. de Monchy en de gouverneur der Koninklijke residentie luit.-generaal jhr. W. Röell. Toen H. M. 't salonrljtulg verliet, weer klonken lulde hoera's en riep men „Leve de Koningin". Nadat H. M. zich korten tijd in den ontvangstsalon met de auto riteiten had opgehouden, stapte H. M. in de gereedstaande hofauto, wederom luide toegejuicht door het talrijke publiek. De Koningin reed vervolgens met haar ge volg naar het Huis Ten Bosch. o PRINSES JULIANA IN ENGELAND. Bij het Engelsche Koningspaar. Prinses Juliana heeft Zaterdag met den koning en de koningin van Engeland in het Buckingham Palace de lunch gebruikt. o BEGRAFENIS FUNKE KÜFPER. Woensdagmiddag te Katwijk. Men meldt ons uit Katwijk aan Zee: Het stoffelijk overschot van den, op den onbewaakten overweg nabij Nunspeet om gekomen tekeenaar en schilder A. J. Funke Kiipper, zal Woensdagmiddag a.s. om 2 uur ter aarde besteld worden op de Ned. i Herv. Begraafplaats te Katwijk. I De overledene, die den 24sten Maart pas 40 jaar geworden was, was te Katwijk geen j onbekende. Het grootste gedeelte van de mobilisatiejaren heeft hij daar in mili tairen dienst doorgebracht. Hij was reserve officier. Niet alleen in de schilder- en tee kenkunst blonk hij uit, maar ook op sport gebied stak hij boven anderen uit. Menig maal bewonderde men hem bij de sport- demonstraties, welke onder zijn leiding met de militairen gegeven werden. Te Katwijk heeft de overledene zijn vrouw leeren kennen; zijn ouders hebben daar eveneens Jaren lang gewoond en zijn sedert kort vandaar naar Schiedam ver trokken. De overledene laat 2 zoontjes na, van 5 en 3 jaar oud. PERSONEEL IN 's-RUKSDIENST. De rede van den minister werd met een tormachtige ovatie beloond. De burgemeester van 'sGravenhage, mr. Monchy, verzocht namen het gemeen- ikestuur elk van de vier leden der Ulver- tmanning als bewijs van oprechte waar- tering een dasspeld te aanvaarden, „die a Bekroonden ooievaar van het Haagsche I pen voert, doch tevens het symbool is uw, met zulk een schitterend succes [kroonde „Uiver-vlucht". De heer Edo Bergsma, voorzitter van 1 A.N.W.B. bood Parmentier en den nen aan het „lidmaatschap van den H.WB. voor het leven" Voorts voerden nog het woord de bur- nneester van Alkmaar, jhr. mr. Van Kin- :hot. overste J. P. Wissema, commandant de Koloniale Reserve, namens mili- iiren en burgerpersoneel van zijn korps, tot slot de heer De Koning, directeur een school van kinderen van Indische ■telgangers te Den Haag. In de rotonde werd daarna een receptie stalden waar gelegenheid bestond de be- nnnlng persoonlijk geluk te wenschen. Derbij werden tal van geschenken door irticulleren aangeboden. Des avonds had hotel Witte Brug een diner plaats. Viruly interviewt de Uiver- bemanning. Gisteravond heeft de bekende auteur op htvaartgebied, Viruly, de Uiverbeman- teg voor de K.R.O.-microfoon geinter- ewd. Veel nieuws kwam hierbij niet meer het licht, het gesprek werd weldra een sllig onder-onsje, waarbij vooral Par ente liet blijken, dat hij weer naar zijn terugverlangde, en de tallooze huldi ngen nu welletjes vond. Hij dankte voor plechtigheden, maar het rustigst waren dagen dat er gevlogen werd. Moll, de rode bestuurder, was het meest aan het *>rd. Het totaal motorvermogen waarmee "logen werd bedroeg slechts 65°/o, terwijl n gemiddelde snelheid van 220 km. werd naald. In totaal was er 21.700 L. benzine Wdig, wat neerkomt op ongeveer 300 L. 1 uur. De mecano Prins vertelde dat de teren zich uitstekend hebben gehouden, «hts te Bangkok, gedurende den terug- Wit weigerde een starter. Bij onderzoek rok. dat de bevestiging van een kool- ®del zich had begeven. Dit malheur ™d verholpen met een potlooden •aira ging de mare dat de Nederlandsche ■Jcnine met behulp van een potlood ge- "rt werd. Jan Bruggen ging, na de landing te ™ny, met de post in een auto naar Mel- wrne. Aldaar aangekomen werden zijn Wren en de meegebrachte colli onder st: het moesten er officieel 10 zijn; en v het waren er niet minder dan 11. 1*1 ieder zich het hoofd had gebroken Jj "a vraag waar die eene zak dan van- er?.™1". kreeg van Brugge het idee om wb in de zakken te knijpen; een er van f de zacht aan; er bleek vuile wrt van kr tt PAsskgiers in te zitten. Tenslotte - 'jente de Uivprhemnnniner Gevspndorfer o de Ulverbemanning Geysendorfer Hh 5 8e'uk, en sprak de hoop uit. dat hitón,na terugkeer 'n het Vaderland een Ike ontvangst mocht wachten. afloop van het interview werd de be- door de Hilversumsche bevolking Rede van den heer Perdok. In een te Den Haag gehouden algemeene bestuursvergadering van de Centrale van Vereenigingen van personeel in 's-Rijks- dienst heeft de voorzitter, de heer P: Per dok Hzn. een uitvoerige rede gehouden. Na uitvoerig de verschillende gevolgen van de wereldcrisis te hebben nagegaan, kwam de heer Perdok tot de conclusie, dat wij met onze economische, sociale en fmancleele politiek in een dikken mist rijden. De flnancieele politiek van onze regee ring en de besturen van de lagere organen in onzen staat heeft funest gewerkt op onze volkswelvaart. Spr. constateerde, dat onze openbare schulden 3000 millioen gulden te hoog zijn opgevoerd. Daaruit wordt een verhoogde last op onze schouders gelegd aan rente en aflossing van ongev^r 180 millioen gulden. Ons nationaal Inkomen heeft na 1920 gemiddeld 4200 millioen gulden bedragen. Indien in den vorm van belastingen daar van 3'/ï pCt. belasting was geheven, had den wij Jaarlijks 150 millioen ingeloopen, zoodat over een tijdperk van 13 jaren een „kapitaal waarde" van 2250 millioen gul den had kunnen worden afgelost. Even- t.ueele besparingen op vele overdreven uit gaven hadden voor alle openbare lichamen in die 13 jaren slechts 750 millioen, d. L ongeveer 50 millioen per Jaar, behoeven te bedragen. i Onze openbare schulden waren daar- door op het normale peil gebleven en wij hadden thans kunnen leenen in plaats van af te lossen om bankroet te voorkomen. De theorie van kapitaalvorming is juist. In de jaren 19261929, d.i. in 4 jaren tijd, zou, indien dit op Jaarlijks 300 millioen mag worden gesteld, het nationaal ver mogen met 2618 millioen gulden zijn ge klommen. Regeering en Volksvertegenwoordiging waren in die dagen niet bereid om langs den weg van een heffing ineens, daarvan eenige honderden millloenen op te vor deren. Thans hebben wij het dubbele in het buitenland en door andere waarde-dalin- gen verloren. Centraal Europa leeft mede van de vruchten van onzen nüjveren arbeid en besparingen doordat onze kapitaal gokkers het daar hebben verloren. De ambtenaren hebben van dezen over vloed niet geprofiteerd. Aanpassen en naar lager levenspeil is thans de leuze. Dit aanpassen is reeds geruimen tijd in vollen gang. Omdat daarbij allerlei belangen moeten worden gespaard, is de ambtenaar het dichtst bij de hand liggend object van de bezuinigingen. Het Staatsrapport-Schouten heeft daar toe den grondslag gelegd. Wat de herclassificatie betreft, merkt spr. op, dat de regeering haar heillooze plan zal moeten terugnemen. Met leedwezen hebben wij, aldus spr., kennis genomen, dat de twee Centrales van hoogere ambtenaren de nieuw inge dragen theorie voor de werklieden en la gere ambtenaren en beambten wel nuttig en mogelijk achten. Het lagere middelbare personeel en de werklieden In overheidsdienst zullen zich met kracht hebben te verzetten tegen het verbreken van de verhouding in 1920 in vrij overleg vastgesteld Onze Centrale, die een salarisstelsel voorstaat gelijk Dene marken, Zwitserland e.a., met meer de- mocratischen inslag, zal tegen de onzalige verbrekingen, die aan de nieuwe gedachte zijn voorafgegaan en waaraan de beide Centrales van hoogere ambtenaren niet geheel vreemd zijn, met kracht moeten optreden. PADVINDERSVEREENIGING NEDERLAND. Installatie van den Vereenigingsraad. Zaterdagmiddag is te Amsterdam geïn stalleerd de Vereenigingsraad der verleden jaar opgerichte Padvindersvereenlging Nederland, welke bestaat uit de heeren: mr. dr. R. H. baron de Vos van Steen- wijk, commissaris der Koningin in de pro vincie Drente, voorzitter, en C. W. Boden- hausen, oud-vice-president v. d. Raad van Indlë, A. B. N. Davids, Opperrabbijn te Rotterdam, C. K Elout, redacteur van het Algemeen Handelsblad, dr. J. Eykman, di recteur A. M. V. J., prof. dr J H Gun ning Wzn., Hilversum, dr. H. G. Hama ker, prof. dr. G. van der Leeuw, rector magnificus der Universiteit te Groningen, A. Pierson, bankier te Amsterdam, G. L. Tegelberg Jr., Amsterdam, leden. De voorzitter der vereeniging, ir. C. Beets uit Hengelo, installeerde den raad en wees er op dat de scheiding in ons land ontstaan is doordat velen het onjuist ach ten aan kinderen trouw te laten beloven „aan God en mijn land". Zij begrijpen de beteekenis daarvan onvoldoende en daar om heeft men het fout geacht dat de ver plichting tot het afleggen van een derge lijke belofte wordt opgelegd. Wij hechten geen waarde aan het ons tegemoet gevoerde argument dat ieder kind wel een, zij het zeer vage voorstel ling van God heeft en de zonder inner lijk beleven uitgesproken naam Gods ach ten wij waardeloos, ja verwerpelijk." Spr. wees er op dat op godsdienstigen basis staande Hervormde, Luthersche en Jood- sche groepen in het conflict de zijde van de P.V.N. gekozen hebben. De religieuze geest, die aan Baden Powells spel van verkennen ten grondslag ligt, is in de re gels der Vereeniging op algemeenen wensch behouden. Spr. achtte een open deur voor alle gezindten een eerste ver- eischte. komsten en uitgaven van het Zulderzee- fonds voor het dienstjaar 1934? De minister heeft toch medegedeeld, dat de regeering aan het voorloopig co mité voor de Joodsche vluchtelingen toe zegging heeft gedaan om kosteloos de be schikking te kunnen krijgen over barak ken en loodsen, met inventaris, benevens den grond, waarop deze barakken en loodsen zullen worden geplaatst, dat de beschikbaarstelling geschiedt voor niet langer dan drie jaren en dat de ove rige door het comité verlangde gronden met schuren zullen worden verhuurd aan de sindsdien opgerichte stichting Joodsche Arbeid, eveneens voor drie jaren en tegen normalen huurprijs? Is de minister bereid aan de Kamer mededeeling te doen van den inhoud der stichtingsacte der „Stichting Joodsche Arbeid", zoomede van de acte, overeen komst of ander geschrift, waarbij de be schikbaarstelling van de roerende of on roerende goederen, eventueel inclusief le vende have, werktuigen enz., is geschied? LOONSVERLAGING SPOORWEGPERSONEEL. Minister blijft vasthouden aan 5 '/•- De directie der Nederlandsche Spoorwe gen heeft den Personeelraad medegedeeld, dat de minister van Waterstaat zich niet heeft kunnen vereenigen met het voor stel. om de loonen van het personeel met 3 "/o te verlagen, maar dat hij blijft bij zijn eisch, om 5 op den totalen loon- post te korten met ingang van 1 Januari a.s. Dit behoeft niet te beteekenen, dat alle salarissen gelijkelijk met 5 °/o zullen worden verlaagd, daar aan de directie de nadere uitwerking van het voorstel is overgelaten. Toch zal het er vermoedelijk wel op neerkomen, dat allen dit percen tage zullen moeten missen. CRISISUITVOERBUREAU INGESTELD. Drs. Ch. Truyen met de leiding belast. In verband met het toenemende belang, dat de regeering krijgt bij het uitoefenen van controle op den uitvoer ten gevolge van de toenemende belemmerende maat regelen in het buitenland, is besloten tot het instellen va» een afzonderlijk crisis- uitvoerbureau, dat onder het ministerie van Econemische Zaken ressorteert. Dit bureau zal zijn taak dezer dagen aan vaarden. Het zal in de eerste plaats overnemen die bemoeiingen met de regeling van den uitvoer, welke het crisis- in en uitvoer bureau thans vervult krachtens de Crisis uitvoerwet. Dit bureau zal ook belast worden met de uitvoering van die maatregelen, welke noodzakelijk kunnen zijn voor een doel treffende regeling van den uitvoer van Nederland naar landen, waarmee clearing regelingen bestaan. Met de leiding van het crisisuitvoerbu reau wordt belast de heer drs. Ch. Truyen. Het bureau zal worden gevestigd Mau- ritskade 55, Den Haag. Nader zal worden aangekondigd, wan neer het Crisis-uitvoerbureau de werk zaamheden, die het crisis-in- en -uitvoer- burea ingevolge de Crisis-uitvoerwet ver richt, zal overnemen. Het crisis-ir- en uit voerbureau zal thans heeten crlsis-invoer- bureau en zal zich uitsluitend belasten met de uitvoering van de contingentee- ringen, die op het oogenbllk practisch ook reeds de hoofdtaak van dit bureau vor men. o DISTRIBUTIE VAN VLEESCH IN BLIK. In een circulaire aan de gemeentebestu ren deelt de minister van Binnenlandsche Zaken mede, dat, behalve aan de daarvoor tot dusverre reeds in aanmerking komen den, de distributie van rundvleesch in blik met ingang van 26 November a.s. ook zal kunnen geschieden aan personen, die als landarbeider werkzaam zijn. Voor gezinnen van meer dan zes per sonen wordt het aantal K.G.-bussen, dat kan worden betrokken, met ingang van dien datum verhoogd van 2 op 3 K.G.- bussen per week. o HET JOODSCHE WERKDORP. I NATIONALE BLAUWE WEEKCOMMISSIE. De jaarlijksche gedelegeerden vergadering. i onder leiding van den heer J. C. Rugaart van Apeldoorn werd Zaterdag te Utrecht de jaarlijksche gedelegeerdenvergadering I gehouden van de Nat. Blauwe Weekcom- mtssie uit de Nat. Comm. tegen het Alco holisme. Na opening der vergadering kwamen al lereerst de jaarverslagen aan de orde. Aan dat van den secr., den heer H. Ploeg jr. van Utrecht, ontleenen we dat bij de commissie zijn aangesloten 19 organisaties. De jongste blauwe week werd gehouden onder de leuze „Verkeer en maatschappij alcoholvrij". Het blauwe bloempje werd in I 163.267 ex. verkocht. De blauwe week- courant verscheen in een oplaag van 1 204.350 ex. Door Zeeuwsch-Vlaanderen werd een speciale tournee georganiseerd. Het financieel verslag van den penning meester, den heer C. J. Toebes van Rotter dam, vermeld een eindcijfer v. f. 12,258.11'/! en een batig saldo van f2376 68'/!. De verslagen werden goedgekeurd en ge hoord het rapport der desbetreffende commissie, de penningmeester van zijn beheer gedechargeerd. De aftredende voorzitter en secretaris, de heeren J. C. Rugaart en H. Ploeg Jr. werden herkozen. Eveneens de aftredende bestuursleden de heeren G. L. de Haas te Utrecht, B. Gerretsen te Nijmegen en W. C. F. Scheps te 's-Gravenhage. In de plaats van ds. A. J. Montijn, die zich niet herkiesbaar stelde, werd geko zen ds. B. E. J. Bik, Herst. Evang. Luth. predikant te Enkhulzen. Ds. Bik zal als penningmeester optreden. De heer Toebes werd in de plaats van ds. Montijn gekozen als bestuurslid. De voorzitter richtte een woord van har telijk afscheid tot ds. Montijn, hem dan kend voor zijn veeljarigen arbeid en bood hem namens de vergadering als tastbaar bewijs van erkentelijkheid een fraaie I bureaustoel aan. Ds. Montijn dankte met een enkel woord. Besloten werd de sluitingsdemonstratie van de Blauwe Week 2en Pinksterdag te Apeldoorn te houden en die te zetten in het teeken der geheelonthouding. Ditmaal zal speciaal gewezen worden op de crisis en den nood der jeugd. Ter opening zullen op Hemelvaartsdag een serie .gewestelijke meetings worden gehouden. In de Blauwe week zal een auto-tournee door de Betuwe worden georganiseerd. Ook van het Rei zend Drankweercomité zal gebruik worden gemaakt. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. o Mr. S. A. VAN RAALTE f Te Parijs is in den ouderdom van 71 jaar overleden mr. S. A. van Raalte, die jaren lang een der voormannen van de Nederlandsche kolonie aldaar is geweest. De ontslapene was officier in de orde van Oranje-Nassau. VOOR DINSDAG 27 NOVEMBER. Hilversum, 301 M. AVRO.-uitzending 5.30: VPRO. 6.30: RVU. 8.00: Gra- mofoonplaten 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramofoonpl, 10.30: Kook- en bakpraatje door Mevr. R. LotgeringHllle- brand 11.0012.00: Orgelconcert Fr. Hasselaar m. m. v. Mevr. M. Stoeckart (alt) 12.00: Omroeporkest o. 1. v. N. Treep 2.00: Concert door E. Veen (pla no) en B. Lensky (viool) 3.004.00: Kniples 4.15: Gramofoonpl. 4.30: Radio-Kinderkoorzang o. 1. v. J. Hamel 5.00: Voor kleine kinderen 5.30: Jeugd- halfuur v ,d. VPRO. o. 1. v. Ds. B. J. A.ris 6.00: Gramofoonpl. 6.30: RVU. Dr. A. N. J. den Hollander: Het Amerika, dat de toerist niet ziet (I) 7.00: Pianorecital J. Callenbach 7.30: Engelsche les Fred Fry 8.00: Vaz Dias 8.05: Causerie door Majoor F. J. Buiterman 8.15: Omroep orkest o. 1. v. N. Treep m. m. v. H. Noort (tenor) 9.10: Optreden van Luciano (Mondharmonicavirtuoos) 9.30: Gramo- foonplaten 9.45: „Ann en Harold" ,ver- volgspel van L. Goodrich. Vert.: Pine Bei der. Regie: Kommer Kleyn 10.15: The Ramblers o. 1. v, Theo Uden Masman 10.45: Gramofoonpl. 11.00: Vaz Dlas 11.1012 00: Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. KRO.-uitzending 8.009.15 en 10.00: Gramofoonpl. 11.30 12.00: Godsd. halfuur 12.15: Gramo- foonplaten 2.00: Voor de vrouw 3.00 4.00: Modecursus 4.15Orkestconcert 5,00: Lezing 5.20: Schlagermuziek 6.40: Cursus 7.15: Lezing 7.35: Gra- mofoonplaten 8.00: Vaz Dias. Gramo- foonplaten 8.15: Orkestconcert en lezing 9.40: Gramofoonpl. 9.50: Orkestcon cert, m. m. v. soliste 10.30: Vaz Dias. Gramofoonpl. 10.40: Orkestconcert 11.3012.00: Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwijding 11.05 en 11.20: Lezingen 11.40: Gramofoonpl. 11.50: Voor de scholen 12.10: Het Leon Wayne Sextet, m. m. v. M. Lang (tenor) 1.20: Birming ham Hippodrome-orkest o. 1. v. H. Peil 2.25: Voor de scholen 4.20: Gramofoon- platen 4.50: Sylvan Trio, m. m. v. V. Welsh (bariton) 5.35: BBC.-dansorkest o. 1. v. H. Hall 6.20: Berichten 6.50: Koorzang 7.10: Fransche causerie 7.40: Gramofoonpl. 7.50: Causerie 8.20: Zang door V. Rosing (tenor) 8.50: „Dotty Ditties", gevar. programma 9.00: Solistenconcert 9 20: „Best Sellers", po pulaire moderne liedjes m. m. v. solisten en orkest 9.50: Berichten 10.20: Lezing 10.40: Partington Kwintet m. m. v. F. Gregory (bariton) 11.30: Voordracht 11 3512.20: Lew Stone en zijn band. Parijs, „Radio-Paris", 1648 M. Pro gramma niet ontvangen. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20: Con cert uit rest. „Rltz" 2.204.20: Omroep orkest o. 1. v. Gröndahl 7.20: Discussie 10.2011.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20: Gramofoonpl. 6.35: Orkestconcert o. 1. v. Weiszhaupt 11.20: Orkestconcert o. 1. v. Andreae 12.35: Gramofoonpl. 1.35: Bioscooporgel- concert 3.20: Omroeporkest o. 1. v. Kühn 6.45: Pianorecital E. Grape 7.30: Onbekend. Rome, 421 M. 8.05: Koor en solisten. Hierna: Radiotooneel 9.35: Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonpl. 1.302.20: Salonorkest o. 1. v. Doullez 5.20: Symphonieconcert 6.50 en 7.35: Gramofoonpl. 8.20: Sa- lonorkest o. 1. v. Douliez 10.3011.20: Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20: Om roeporkest o. 1. v. Gason 1.302.20: Gra- mofoonplaten 5.20: Salonorkest o. 1. v. Douliez 6.35: Gramofoonpl. 7.00: Kamermuziek 8.20: Symphonieconcert 10.3011.15: Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35: Dans muziek (gr.pl.) 8.20: „Zwischen Himmel und Erde", hoorspel van R. Schneider Edenkoben 9.20: Berichten-Causerie- Weerbericht 10.2011.20: Concert uit Kiel o. 1. V. H. Döring. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 27 Nov. 1ste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Hulzen van 824 uur. 3de Programma: 8.0012.20: Een der Duitsche zenders 12.2014.20: Luxem burg 14.2016.20: Kalundborg of Luxem burg 16.2017,20: Stuttgart 17.20 19.20: Brussel VI. 19.2020.20: Bero- muenster 20.2021.35: Luxemburg 21.35—23.00: Brussel Fr. 23.00—af 1.1 Stuttgart. 4de Programma: 8.05: Luxemburg 11.05—17.35: Londen Reg. 17.35—18.20: Droitwich 18.2019.00: Stuttgart 19.0019.30: Loc. uitz. Tuinpraatje door den heer J. Jonker, chef afd. Gem.-Plant- soenen 19.3020.20: Londen Reg. 20.20-21.50: Droitwich 21.50—afl.: Lon den Reg. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; in de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. De heer Van Citters vraagt inlichtingen. De heer Van Citters, lid der Eerste Ka mer, heeft de volgende vragen aan den Minister van Waterstaat gesteld: Is het juist gelijk uit de dagbladbe- richten omtrent de inwijding van het werk dorp Nieuwesluis (Wieringermeer) valt af te leiden dat de regeering ertoe is over gegaan het werkdorp Nieuwesluis en 75 H.A. gronden erom heen, voor tien jaren gratis ter beschikking te stellen voor op leiding van Joodsche vluchtelingen? Is het juist dat bij gelegenheid dier in wijding ten behoeve der vreemde bewo ners een begin is gemaakt met de stich ting (bouw) van een blijvend gemeen schapshuis voor dat dorp? Is het juist, dat niet alleen vluchte lingen, maar ook vrijwillig zich aanmel dende vreemdelingen in dat werkdorp worden opgenomen? Zoo ja, is een en ander dan niet in strijd met de mededeelingen, door den minister van Waterstaat gedaan aan de Eerste Ka mer der Staten Generaal, in de Memorie van Antwoord, over het ontwerp van wet tot vaststelling van de begrooting van in 5. Een kabouter opende de deur. Zijn jas was zwart, zijn baard was wit en zijn gezicht zeer vaal van kleur. Boosheid sprak uit 's mans gelaat. „Wat moet Jij hier, jij leelijk dier!", zoo riep hij kwaad. Thijs begon te klagen: ,,'k Wilde onderdak hier vragen. Ik ben verdwaald, terwijl de sneeuw nog steeds maar daalt; terwijl 't zoo bitter koud is en mijn huis aan de and're kant van 't woud is."

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 13