LE1DSCH DAGBLAD Derde Blad Maandag 26 November 1934 BUITENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ONMISBAAR VOOR IEDEREEN VAN GOOR'» Firma B. DE KLER VRAGEN RUBRIEK. V DE ALGEMEENE TOESTAND. Hongarije dringt op spoedige behandeling aan ran de Zuid-Slavische beschuldigingen Hongaarsche ministers te Weenen De Vlootbesprekingen. Hongarije heeft volgend schrijven tot den secretaris-generaal van den Volken bond gericht: „In naam van de Hongaarsche regeering heb lk de eer u de volgende nota te doen toekomen, die voor den Volkenbondsraad bestemd is. die eerstdaags in buitenge wone ritting te Genève zal bijeenkomen Een hardnekkige veldtcht, waaraan Hongarije sinds den dag van den aanslag van Marseille ten prooi Is, evenals de meest fantastische beschuldigingen, die voortdurend nog tegen haar gericht wor den. hebben reeds op het huidige oogen- blik een politieke atmosfeer geschapen, die vol ernstige gevaren ls. niet alleen voor de normale betrekkingen tusschen be paalde staten ln Europa doch die ook ln staat ls zelfs den wereldvrede te bedreigen. De aldus bestaande spanning ls nog ver scherpt door het verzoek, dat de Joego slavische regeering op 22 November tot den Volkenbondsraad heeft gericht en dat door de twee andere staten der Kleine Entente is ondersteund. In dit verzoek veroorlooft de Joego slavische regeering rich. Hongarije in staat van beschuldiging te stellen en de Hongaarsche autoriteiten aansprakelijk te maken voor de afschuwelijke misdaad van Marseille. Men overdrijft werkelijk niet. Indien men verzekert, dat indien deze toestand blijft voortduren en indien Hongarije, rijn regeering en rijn autoriteiten nog langer moeten blootgesteld blijven aan de ver schillende lasterlijke beschuldigingen, waarvan zij reeds vele weken het voor werp zijn. dan inderdaad ernstige gevol gen voor den vrede, welks handhaving de meest essemtieele taak van den Volken bond ls. daaruit zouden kunnen voort vloeien. Onder deze omstandigheden ls de Hon gaarsche regeering van meening, dat het van het hoogste belang zou zijn. dat de Volkenbondsraad, bij wien de kwestie door het initiatief van de Joego-slavische re geering aanhangig is gemaakt, onmiddel lijk het onderzoek hiernaar zal beginnen- De Hongaarsche regeering stelt er prijs op te verklaren, dat het een zaak van le vensbelang voor rijn land is, de eer van Hongarije te verdedigen tegen handelingen die geen ander doel hebben, dan de goede faam van het geheele Hongaarsche volk ln discrediet te brengen Aangezien het anderzijds, afgezien van de bepalingen van artikel 11 van het Vol kenbondsverdrag. waarop de Joego-slavi sche regeering zich beroepen heeft, tot de bevoegdheden van den Volkenbondsraad behoort I artikel 4. paragraaf 4) kennis te nemen van Iedere aangelegenheid, die den wereldvrede bedreigt, zoo ls het de plicht van den Volkenbondsraad deze aangele genheid zoo spoedig mogelijk op de agenda van rijn tegenwoordige buitengewone rit ting te plaatsen en aldus weerstand te bieden aan de ernstige gevaren, die uit den toestand zouden kunnen ontstaan, waarop de Hongaarsche regeering het haar plicht heeft geacht, de welwillende aan dacht van den raad te vestigen." Na dat schrijven van de Hongaarsche regeering neemt men thans in Volken bondskringen aan. dat de zaak op de agenda van de buitengewone raadszitting, die op 3 December beginnen moet. inder daad zal worden geplaatst en dat dan. na dat Joego-Slavië en Hongarije hun stand punt nogmaals zullen hebben toegelicht, de verdere besprekingen tot de Januari- zittlng zullen verdaagd worden, om den alsnog te benoemen rapporteur gelegen heid te geven tot het opstellen van zijn rapport aan den Volkenbondsraad. De bijeenkomst op 3 December is een gevolg van het feit. dat de besprekingen te Rome inzake het Saargebied met kans op succes nog voortduren. Italië stelt zich achter Hongarije. In of- ficieele kringen erkent men ten volle het recht van Hongarije,'om een onmiddel lijke bespreking van de aanklacht in den Volkenbondsraad te verlangen en dit Hon gaarsche standpunt zal door de Italiaan- sche vertegenwoordigers in den Volken bond zelf krachtig gesteund worden De verantwoordelijke Itallaansche krin gen zijn van meening. dat een land zulke ernstig aanklachten als tegen Hongarije zijn Ingebracht niet op zich mag laten rusten. De Zuid-Slavische minister van Bultenl. Zaken, JeftltsJ, heeft tegenover den Ge- neefschen vertegenwoordiger van Havas verklaard: „Slechts op aandrang van ze kere mogendheden had lk mij bereid ver klaard. dat fiet Zuid-Slavische verzoek eerst in de gewone Januari-zlttlng behan deld zou worden. Wanneer thans de Hon gaarsche regeering van meening is, dat de aangelegenheid in de a.s. buitengewone zitting besproken moet worden, dan komt zij daardoor aan de wenschen van Zuld- Slavië te gemoet De buitengewone Volkenbondsvergade ring voor de bijlegging van het Chacocon- flict heeft haar slotzitting gehouden De voorstellen tot bijlegging van het conflict worden eenstemmig aangenomen Slechts Bolivia en Paraguay onthielden zich van stemming. Tegelijkertijd is de commissie geïnstalleerd, die namens de Volkenbonds vergadering de zorg op zich zal nemen voor de uitvoering der besluiten. Het onverwachte bezoek der Hongaar sche ministers aan Weenen trekt natuur lijk sterk de aandacht. Wel is ook werke lijk gejaagd doch tot tweemaal toe heeft premier Goemboes met Schuschnigg ge confereerd Daarnaast concludeert men uit de deel neming van den minister van landbouw aan de reis, dat de aanzienlijke, tot dus verre nog geenszins uit den weg geruimde moeilijkheden van economischen aard tusschen Oostenrijk en Hongarije nu ein delijk eens zullen worden opgelost De voor Hongarije van vitaal belang zijnde kwestie der door Oostenrijk af te nemen Hongaarsche tarwe- en meelcon- tmgenten, kon tijdens het jongste verblijf van den Oostenrijkschen minister van handel, Stockinger, te Boedapest niet wor den opgelost. In Amerikaansche kringen wordt beves tigd. dat tusschen Groot-Brlttannlë en de Vereenlgde Staten overeenstemming ls bereikt over de gedragslijn, welke ln de naaste toekomst met betrekking tot de vlootbesprekingen moet worden gevolgd, en dat de technische aspecten van de saak thans meer naar voren komen dan de po litieke Het schijnt overigens, dat Yama- moto het aanvankelijk door Japan Inge nomen standpunt heeft laten varen en zich bereid zal verklaren, aan een discus sie deel te nemen, zonder dat de beide anderen te voren het beginsel der pariteit hebben erkend. Voor de zooveelste maal wordt van an dere zijde echter aangekondigd, dat Japan in December het vlootverdrag van Wash ington zal opzeggen. o FRANKRIJK. Boeren-actle. In verband met de graancrisls zijn ver scheidene boeren in Bretagne er toe over gegaan zich zelf te helpen. Daar het hun door de van hoogerhand vastgestelde graanprijzen niet mogelijk was. hun voorraden van de hand te doen, hebben zl) besloten het zelf te malen. Van het meel zullen zij zelf brood bak ken en dit tegen een goedkooperen prijs rechtstreeks aan de consumenten ln de stad verkoopen In de omgeving van Rennes zijn reeds drie van zulke bakkerijen ln bedrijf en per dag wordt 1800 kilogram brood afge leverd De boeren verklaren dat zij door deze maatregelen tevens weer het „goed brood" van vroeger willen Invoeren. o ENGELAND. De boycot van Dnitsche waren. Op een te Londen gehouden conferentie verklaarde Samuel Untermeyer. president van het wereldcomité voor de boycot van Duitsche goederen, dat de Amerikaansche boycot groote vorderingen maakte. Hij legde er den nadruk op. dat de con ferentie niet Joodsch was. Het was geen sectarische actie, doch hij had den steun van het geheele Jodendom. De boycot zou, volgens spreker, een ver vanging van den oorlog beteekenen, daar geen land het kan bolwerken tegen een algemeene boycot, en dit doel nadert met rasse schreden. De voorzitter, dr. Moses Gater. verklaar de. dat de conferentie de eerste poging beteekende van een gezamenlijke actie der Joden om de uitdaging, die de Duitsche regeering tot hen heeft gericht, te beant woorden. ZU zouden er nooit mede ac- coord gaan. dat een land hen behandelde als slaven, of als ongedierte, dat uitge roeid moet worden. o VEREENIGDE STATEN. Weer een protest.te Berlijn - Samuel Insull vrijgesproken. De regeering der Vereenigde Staten heeft Zaterdag formeel een beroep op Duitschland gedaan een einde te maken aan zijn „onaanvaardbare en gevaarlijke" politiek van dlscrimanatle van Amerikaan sche houders van Duitsche effecten ln de toekenning van interestbetalingen. De Amerikaansche ambassadeur William Dodd heeft bij het Duitsche departement van bultenlandsche zaken een scherpe nota Ingediend op telegrafische Instruc ties van staatssecretaris Huil. Dit ls het vierde protest sedert Juni J.l. toen de poli tiek van het betalen van slechts een ge deelte der vallende rente ingezet werd. In het proces tegen den flancier Samuel Insull ls Zaterdag uitspraak gedaan. Tesa- men met rijn zestien medebeklaagden werd hij vrijgesproken van het hem ten laste gelegde. Samuel Insull. Men zal zich herinneren, dat Insull be schuldigd Was van fraude ten bedrage van vele millioen dollars ten nadeele van dui zenden beleggers en dat hij zich door de vlucht aan arrestatie trachtte te onttrek ken, totdat hij tenslotte, na uit Grieken land naar Turkije te zijn uitgeweken, ln arrest werd gesteld. De behandeling van het proces heeft 54 dagen geduurd en de Jury deed uitspraak na twee uur te hebben beraadslaagd. Toen Samuel Insull de uitspraak vernam, barstte hij ln snikken uit, sprak zijn dank uit aan de jury en verklaarde, dat hij rust ging nemen, waarna hij weer aan het werk zou gaan Hij is thans 75 Jaar oud. Tegen twee in deze zaak verwikkelde personen ls het proces intusschen nog hangende. Het eene zal in Januari voor komen, van het tweede staat het nog niet vast, of het doorgang zal vinden. Insull zal nog terecht moeten staan voor een andere aanklacht, ingediend naar aan leiding van het op frauduleuze wijze ont trekken van activa aan de in staat van faillissement verkeerende Securities Com pany in Illinois Aan Finland zal een leening van 10 millioen dollar tegen 4 pet. worden ver strekt door eenige Amerik. hulzen. ITALIË. 8trenge censuur tot afweer van splonnage De versterking van de verdediging te land en ter zee van Italië zal ln het diep ste duister gehuld worden tengevolge van de instelling van strenge censuur, die Zaterdag ln een officieel decreet ls afge kondigd, Het decreet, dat ten doel heeft spionnage in Italië onmogelijk te maken, verbiedt den Italianen zaken te bespreken, die zij het direct, zij het zijdelings, ln verband kunnen staan met de nationale verdediging Overtreding van deze bepa ling kan worden gestraft met zeer zware straffen De dagbladen zullen niets meer mogen publlceeren over militaire onder werpen, tenzij de gegevens ontvangen zijn uit officieele bronnen. Artikelen be treffende onderkomens, warenhuizen, hangars, nieuwe wegen, spoorwegen, kana len, reservoirs, elect rlsche stations, en draadloozen of telefoon-stations vallen eveneens onder dit verbod. Evenmin zullen de Italianen manoeuvres mogen bespre ken, tenzij de regeering daarover commu nique's verstrekt. Vooral streng zal het verbod worden gehandhaafd met betrek king tot gegevens inzake fortificaties, kustversterkingen, gecamoufleerde vlieg velden, of verborgen luchtafweergeschut. o BULGARIJE. Onderhoud Bataloff met Franschen gezant De minister van bultenlandsche zaken, Bataloff. heeft Zaterdag een langdurige gedachtenwlsseling gehad met den Fran schen gezant. Lamouret. Van toonaan gevende zijde verluidt omtrent het gespro kene. dat de Franse he gezant uit naam zijner regeering den raad heeft overge bracht de betalingen voor den dienst der bultenlandsche schulden voorlooplg ln den tot dusverre geschieden omvang voort te zetten en wel zoolang, tot de door den Vol kenbond benoemde commissie tot onder zoek van den economischen. financieelen en deviezen-toestand van Bulgarije haar werkzaamheden heeft beëindigd en haar rapport heeft uitgebracht aan de flnan- cleele commissie van den V. B. en deze daarop hare beslissing genomen zal hebben. Dit zou op zijn vroegst half Januari zijn. In aansluiting daarop heeft de Fransche gezant tezamen met den Brltschen gezant een zelfde stap gedaan bij den Bulgaar- schen minister van financiën. Bulgariie heeft sinds 15 Nov. al niet meer betaald. o JAPAN. De strijd tegen de regeering Okada en voor de vlootpariteit. Minister-president Okada heeft de ver tegenwoordigers der Seiyoekai- en der Minselto-partij ontvangen. Hij heeft met hen gesproken over de kwestie van het bijeenroepen vart het parlement Zooals bekend zijn deze bartljën voornemens, het geheele kabinet Okada haar vertrouwen te ontzeggen. "-'nel!!. Naar seml-offlcieel wordt medegedeeld, ls het onderhoud zondek resultaat geble ven. De partij-vertegenwoordigers verklaar den zich niet in staat ie politiek van het kabinet goed te keuren en blijven zijn af treden verlangen. Okada heeft geweigerd verandering te brengen in de personen van zijn ministerie, zoolang de begrooting door het parlement niet ls aangenomen. De geheime Japansche Raad heeft even eens stelling tegen het kabinet genomen en stelt het uitschrijven van nieuwe ver kiezingen voor. De ministers van Marine en Oorlog keeren zich ln een memorandum tegen de partijen, die naar hun meening de P9lltleke positie van Japan door de crisis op blnnenlandsche politiek gebied moei lijker maken en daarmede den strijd van Japan voor geüjkgerechtlgheld ter zee be lemmeren. Oud-minister ATaki zeide ln een inter view o.a.: Amerika heeft door zijn immigratlebepa- lingen de deur voor Japans neus dlchtge- worpen en heeft Jegens Janan beleediging op beleediging gestapeld Waarom moet, terwijl er toch een anti-oorloes-pact be staat. aan Japan een vlootminderwaardig- heid worden opgelegd uit vrees voor de kracht van Japan? Bovendien is het lach wekkend. dat vlootbesprekingen. die den wereldvrede ten doel hebben, zelf aanlei ding geven tot oneenïgheid en gepraat over oorlog. Het is kenmerkend voor de Wester- sche beschaving, aldus Araki, zichzelf te bevoordeelen door anderen offers op te dringen, doch het egocentrische moet worden vervangen door een geest van edel moedigheid en wederzij dsche bevoordeellng. o ARABIE. De koningin-moeder overleden. De koningin-moeder Sadjo, ls gisteren ochtend ten gevolge van een longontste king te Durazzo overleden. Het stoffelijk overschot ls naar Tirana overgebracht. WOUBRUGGE. Ds. J. Jellema. Ds. J. Jellema alhier, die het beroep naar Welsrijp (Fr.) aannam, is voorne mens op Zondag 9 Dec. a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv, gem. alhier. Raadsagenda. De Raad der gemeente komt morgen, des voorm. te halftlen, ln openbare ver gadering bijeen ter behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen en mededeelingen. 2. Voorste! tot het leggen van loonbeslag. 3. Voorste', inzake de winkelsluitingswet. 4. Voorstel tot verlenging van een crediet. 5. Voorste] tot het verleenen afschrijving schoolgeld 6. Voorstel tot ombouw der stoomspuit. 7 Voorstel tot vaststelling van een suppletoir kohier hondenbelasting 8. Idem school geld 9 Voorstel tot wijziging der begroo ting 1934. 10 Rondvraag, daarna geheime vergadering. HILLEGOM. Wedstrijden der Hllleg. Burgerwacht, De Hlllegomsohe Vr. Burgerwacht heeft groote schietwedstrijden georganiseerd, welke met een week tusschenrulmte in de zaal van Flora worden gehouden. Zater dagmiddag zfjn de wedstrijden aangevan gen; zij worden op 1 December vervolgd en beëindigd. Er ls een wedstrijdcommissie en een Jury gevormd; wedstrijdleider ls de commandant van de Burgerwacht, de heer A. Hensums In het voorjaar hield de Burgerwacht voor het eerst wedstrijden, met succes of schoon de verwachtingen toen niet hoog gespannen waren. Thans hebben de orga nisatoren meer ervaring; de vouwtjes van toen zijn nu glad gestreken. Het aantal banen ls uitgebreid, er ritn meer fraaie prijzen en de outillage der banen ls beter geworden. Reeds Zaterdagmiddag waren er schutters, leden van burgerwachten, afdee- Ungen B.VX en anderen van hier en ook velen van elders. Er was een haan voor korpswedstrijden van burgerwachten, af- deellngen B.VJL. enz., een personeele baan; een vrile baan voor vrije deelname; een geluksbaan; een damesbaan; en "n pistool- baan Uitgeloofd zijn een verguld zilveren medaille met vijf draagmedailles. kunst voorwerpen en geldprijzen, alles volgens te behalen punten. De prijzen van de geluksbaan werden direct uitgereikt, die der andere banen op 1 December 's avonds en die der vrije baan vóór 15 December De wapenen zijn geweer flobertbuks en flobert pistool. Op den eersten wedstrijddag was de be langstelling en de deelname groot. Er heerschte een prettige stemming ln de zaal. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Tot ouderling der Oer. Kerk werd herkozen de heer C. A. v. d. Gugten en ge kozen de heer Jac. v. Beelen. Als diaken werd herkozen Joh. Korpels- hoek Czn. en gekozen C. van Delft Fzn. o KATWIJK AAN ZEE. Ongerustheid inzake 't Puf-aanvoerverbod Eenige ongerustheid heeft hier het be richt verwekt, dat de Minister van Econo mische Zaken maatregelen wil nemen ln het belang van de vlsscherij. Een der maatregelen zou zijn de invoering van een Puf-aanvoerverbod. Zou zoodanige maat regel getroffen worden, dan zou dit, wat Katwijk betreft een ramp beteekenen, daar de opbrengst der puf een onmisbare aan vulling der verdienste der ylsschers is. Zouden deze bijverdienste vervallen, dan zou dit als gevolg kunnen hebben, dat de Katwljksche vloot kwam stil te liggen, waarvan IJmulden kan profiteeren. Bo vendien ls een Puf-aanvoerverbod niet ln het belang van den ylsfchstand la de Noordzee. Aldus luidt in hoofdzaak een circulaire, die door de afd. Katwijk aan Zee van den Ned. Bond van Chr. Fabrleks- en Trans portarbeiders aan eenige vooraanstaande personen ln deze gemeente verspreid ls en waarbij wordt ultgenoodlgd tot het hou den van een vergadering op morgenavond ln het Jeugdhuis, om te trachten deze ramp voor Katwijk te voorkomen. Tot bij woning van deze vergadering zijn o.a- ook ultgenoodlgd B. en W. en afgevaardigden van eenige vereenigingen. Kerstwijding. Dit jaar zal wederom ln de Oude Kerk een Kerstwijdingsdlenst gehouden worden op 19 December- Het Chr Dameskoor „Looft den Heer" onder leiding van den directeur Paul Pul zal zijn medewerking verleenen. Ook de afdeeling van den Ned. Chr. Vrouwenbond zal een KerstwUdlngsavond organiseeren; eenige dames zullen een koortje vormen, dat reeds verschillende mooie Kerstliederen Instudeert. De Ver. tot Bevordering der Zendings- dlngszaak heeft bij de eerste telling, ln de bekende offerzakjes (ongeveer 1000), een bedrag van f. 1144.84 ontvangen. Na aftrek van noodzakelijke onkosten en bijdragen aan de Zending ln Spanje en Egypte, werd aan het Zendingsbureau te Oegstgeest af gedragen f. 1065.34. Door de politie is alhier aangehouden en in bewaring gesteld, de zwervende J. F. v. d. W., die bij onderzoek in het politie blad nog gesignaleerd stond voor straf. o VOORHOUT. De veiling. Al was de aanvoer bulten verwachting en niet minder ook de belangstelling, het viel dadelijk op, dat de handel zeer traag verliep. Deze keer waren belde zalen noo- dig om publiek en nummers te herbergen. De 90 konijnen brachten op 20 tot 40 ct., terwijl de slachtkonijnen 60 cent tot f 1.40 opbrachten. De kippen gingen van f.0.40 tot f. 0.75, terwijl de duiven 9 tot 13 cent opbrachten; de vendu gaf 36 nummers te zien. o WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. A. van Bameveld, ana- lyste uit Engeland, Schouwweg 81—21 H. Blsek, d.b., uit Den Haag, Teylingerh.-; daan 25 J. Blanchard, uit Den Haag, Lindelaan 2 H. Broekhuize, fietsjongen uit Rotterdam, Rijksstraatweg 372 J. Burgers, uit Oegstgeest, Dulniustweg 13 H. Cornel, uit Sassenhelm, Ridderlaan 1 A. E. Delwig, wed. T. Overdiep, uit Den Haag, Santh.laan 25 A. Donhauser, d.b. uit Den Haag, Rijksstraatweg 494 C. A. M. van Doornen, verpleegster u. Den Haag. v. Z. v. N.str. 3 M. Enning, uit Duitschl Sophielaan 8 Th Faas. uit Haarl.'meer. Kerkehout 12 H_ Th. Oerritsen, naaister uit Den Haag. Ridderlaan I E. C. H Goossens. uit Cambridge. H-i'ï'.aan 5 E. Grefen, d.b. uit Den Haag, Raaph.laan 11a J. Henderson, uit Den Haag, Bin- RECLAME. 18 HET HEDEN VERSCHENEN BEKNOPT WOORDENBOEK DER NEDERLANDSE TAAL (Nieuwe spelling) bevattende de woorden, waarvan de betekenis, schrijfwijze,meervoudsvorm, verbuiging, vervoeging of uitspraak moeilijkheden kan opleveren. Bewerkt onder toezicht van Dr. C. B. VAN HAERINGEN, Lid nn de Mlnlstrlële Spelllngscommlssle. 't Boek telt 190 pagina's en is ge. bonden in heel linnen band. De prij6 is uiterst laag n.m. f. 0.6Ö Voorhanden bij1995 Oude en nieuwe Boekhandel Nieuwe Rijn 45 - Tel. 885 - Lelden nenweg 9 P. J. A. van der Herp, uit Den Haag, Waalsdlaan 17 M. Holtrust, verpleegster uit Lelden, Crocusstraat 4 L. J. Hondshorst, religieuze uit Rosmalen, Ridderlaan 1 R Huges en vr„ uit Voor schoten, Santhorstlaaan 46 W Huner en gezin, planter uit Sumatra, Bloem-1 camplaan 70 Wed. A. Jacobson ,geb. L. de Jongh, uit Den Haag, Schouwweg 106 H. W. Kappers, d.b. uit Aalten, Buurt weg 95 J. Knaap, d.b. uit Leiden, Gra- vestraat 1 E. Kneipp, d.b. uit Bottrop, Duinvoetlaan 22 E. Kraft, verpleegster uit Veur, Berkheistr. 40 M. Krijgsman, hulp in de huish. uit Zegwaart, Pr. Fred.- laan 20 K. ter Laan, d.b uit Bedum, Van Bommellaan 6 A. J. Lesterhuls en gezin, directeur N.V. uit Den Haag, Tulp- weg 11 G. C. Noordermeer, d.b. uit Den Haag, Gladiolusstraat 3 E Pooth, d.b. uit Hamborn, Zijdeweg 24 Jkvr. E J. de Ranitz, uit Rijswijk, Wassen.weg 17b - W. M. van Rlel, kapper uit Monster, Kerk straat 51 M. Sarrer, d.b. uit Weenen, Laan van Koot 1 H. B. Schilperoort, huisknecht uit Den Haag, Park O. Wasse naar 1 J. Schwager, d.b. uit Den Haag, Laan van Rhemen van Rhemenshuizen 1 C. Springer en vr., tech. expert, uit Voorschoten, Oostd.weg 204 A. Verbraeck uit Den Haag, v. Z. v. Nijeveltstraat 62 - M. C. Verhaar, d.b. uit Den Haag. Duin weg 16 W. Volmer, melkknecht, uit Oostkapelle, Maaldrift 5 H. Th. Vreede, diligent uit Den Haag, Zijdeweg 38 P. M. Warnier, accoutant uit Hamburg, Gr. Hoefijzerlaan 48 Th. Weismann, uit Den Haag, Wlttenb.weg 106 E. E. Weste, d.b. uit Dorsten. Zijdeweg 38 H. A. Winckel, electr. tech. uit Haarlmeer, Wald. Pyr- montlaan 22 M. C. M. Wolfs, d.b. uit Born, Schouwweg 101 A. van Wijnen, part. verpleegster uit Dordrecht. Hoogeweg 1 J. J. v. d. Berg, uit Den Haag, Lange Kerkdam 43 I. G. M. van Dorsser, uit Voorburg, Klingelaan 5 J. Klötzer, dJ. uit Den Haag, v. Z. v. Nijeveltstr. 13 - H. J. B. Küppers en vr., uit België, Tulp- weg 18 G. C. P. Meijer, metaalbewerker, uit Den Haag. Waalsd laan 17 F. Oos terveen en gez chauffeur uit Den Haag, Bloemluststr. 75 D. Schalk, marechaus see uit Arnhem, Wassen.weg 9c E, Sibbe, uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 48 - P. C. A. van Velzen, d.b. uit Den Haag, Schoolstraat 51. Vertrokken: M. Offers, naar Den Haag P. Demmenie en vr. naar Den Haag - J. C. Knljnenburg en vr., naar Den Haag T. L. van Petegem naar Den Haag M. van Peperstraten naar Oude Tonge M. Wennekérs naar Den Haag H. L. Rle- lat naar Den Haag E. Schlmmion naar Den Haag Wed. jhr. R. Feith, neb. Uiter dijk en dr. naar Den Haag E. D. Sommer naar Den Haag A. Offner naar Den Haag W. E. van Gulden naar Wagenin- gen J. van Berkel naar Amersfoort G. Slot naar Den Haag W A. Haaring naar 's-Gravenzande C. Egberts naar Hoogezand, Martenshoek Jhr. Chr. C. Hora Slccama naar Voorschoten M. C. Laman en vr. naar Leiden J. v. d. Waard naar Rotterdam W. .T. v. d. Hulst en gez. naar Voorburg F. J. van Berkel naar Batavia A. van Berkel geb. Rademaker naar Den Haag C. A. M. ven Doornen naar Den Haag C H van Onzen naar Den Haag A. J. W. Schuurman naar Delft G. M. A. Vosse naar Den Haag. Aanrijding. De 48-jarige K. stak bij den Deyl den Rijksstraatweg over. Hii liet een auto pas- seeren, doch zag niet dat daarachter nog een auto volgde. K. werd aangere den door dezen wagen, die bestuurd werd door S. uit Stavenisse. K. bekwam diverse verwondingen. Met een ziekenauto wera hij naar huis vervoerd. Op den Rijksstraatweg, nabij den Deyl ls de 53-J. wielrijder V. uit Leiden van achteren aangereden door een auto. bestuurd door B. uit Den Haag. V brak hei linkerbeen en is na eerste hulpverleening van dr. Hubbeling per ziekenauto overge bracht naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den. Proces-verbaal is opgemaakt Even- tueele getuigen worden verzocht zich melden aan het politiebureau Het militaire vliegtuig 492 L was ge noodzaakt een noodlanding te maken co het zeestand alhier ongeveer bij pev J. B en mej. S te L Van liere'inrichtingen kunnen wij geen aar sen vermelden. G. W J. K„ te K. Zonder leraar ge ven wij u weinig kans. De gebruikte ken zijn ons niet bekend, doch een o handelaar kan u inlichten. Het m practische ls Mercurius-diploma.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10