N.V. LEIDSCH DAGBLAD VLIEGEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad NAGEKOMEN BERICHTEN. BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. „WIJ" IN DE MELBOURNE-RACE Firma B. DE KL ER AGENDA. Donderdag 22 November I934 OVER DE DUITSCHE LEGERSTERKTE. PARIJS. 21 Nov iReuterh In de Kamer commissie voor legerzaken heeft het radicaal-socialistische kamerlid Archim- beau. rapporteur der oorlogsbegrootmg rijn rapport voorgelezen, waarin hij uit voerig stilstaat bij de herbewapening van Duitse hland. Hij constateert dat Dultschland van 1932 tot 1934 zijn oorlogsbegrootingen met 4(1 0 heeft verhoogd. De permanente strijdkrachten der Dultsohers omvatten het geregelde leger, de militair bruikbare politie en de in de kazernes aanwezige hulptroepen Het geregelde leger heeft zijn effectie ven van 100.000 op 300.000 man (einde 1934) gebracht door middel van vervroegde indiensttreding en recruteerlng. In 1935 zal het ze tot 400.000 man verhoogen. Het leger bevat motoreenheden, artille rie, tanks, automltraiileurs, cavalarie, mijnwerpers. Het kader wordt verzekerd door de verhooging van het aantal leer lingen der krijgsscholen. In de arbeids kampen volgen 250.000 jongelieden een indlvidueele opleiding voor soldaat De politie welke militair bruikbaar is. telt 100 000 man. die over vliegtuigen, machinegeweren en automltraiileurs be schikken. De S S. tellen 200 000 man en dit aan tal stijgt nog. Het Feldjagerscorps omvat 100.000 man. de in kazernes aanwezige hulptroepen 80 000. In het voorjaar zullen het er 100 000 zijn. Aldus zullen de perma nente strijdkrachten van Dultschland in 1935 van 460,000 tot 600.000 man toenemen. Ondanks het verdrag heeft Duitschland afgerichte reserven geconstitueerd in den vorm van paramilitaire formaties. Behalve de handelsluohtvaart. welker personeel een militaire opleiding krijgt zal het Dultsche Luftsport Verbond 3500 tot 4000 piloten leveren. Bovendien brengt Dultschland een belangrijk bouwpregram van oorlogsvllegtuigen of militair bruik bare vliegtuigen ten uitvoer, zet de motoriseerinc van verschillende wapenen voort en richt de fabrieken voor oorlogs doeleinden in. Het rapport eindigt met eraan te herinneren dat Duitschland in enkele dagen 750.000 man op de been kan brengen en deze mobilisatie met 50 divi sies kan dekken. De legercommissie uitte den wensch dat in de begrooting van 1935 het crediet voor de vervaardiging van materiaal dat tot 380 mlllioen werd ver minderd, weer ten volle zal worden her steld. DE INTERNATIONALE GRAANCONFERENTIE. BOEDAPEST, 22 Nov (VJW. De ge delegeerden ter internationale graanconfe- rentie besloten in principe tot verlenging der wereldgraanovereenkomst inzake de productie en den export van graan voor den duur van twee jaaT, met ingang van Juli 1935. Geen der vertegenwoordigde landen maakte bezwaar tegen deze verlen ging. doch de gedelegeerden van Argenti nië en Canada verklaarden dat de defini tieve beslissing erover diende te worden uitgesteld tot de verschillende amende menten waren bestudeerd. De Ver. Staten. Australië en Hongarije accepteerden de verlenging onvoorwaardelijk. MOORD OM EEN PAAR GULDEN. WARSOHAU. 22 Nov. (Reuter). In een dorp in het district Kowel hebben twee bandieten een boerenwoning overval len en den eigenaar, zijn zoon en ziin vouw »n een familielid ernstig gewond. Zij ontkwamen met een buit van 30 zloty (pl.m. f. 7.501 en twee pond rooktabak. ZUID-SLAVISCHE VERSTEKELINGEN. VANCOUVER. 22 Nov. (Reuter). De poli tie heeft hier 7 Joego-Slavlsche versteke lingen ontdekt op het Britsche stoomschip „Lanlestarn". Zij verklaarden te Algiers aan boord van het schip te zijn gekomen. De politie van Vancouver verdenkt hen medeplichtig te zijn aan de samenzwee ring. welke den dood van Koning Alexan der ten gevolge had. Twee van hen wisten te ontsnappen, de vijf overigen worden gevangen gehouden. HET ROODE FRONT IN FRANKRIJK. PARIJS, 22 Nov. (Reuter). De ..Popu laire" en de „Humanité" publlceeren een gemeenschappelijken oproep van de socia listische en communistische partij, waarin wordt geconstateerd, dat de nieuwe regee ring twee even gevaarlijke maatregelen neemt als haar voorgangster, nJ. de amb tenarenwet en het verbod van manifesta ties. „De levensvoorwaarden van de arbeiders en de democratische vrijheden blijven be dreigd". De partijen besloten de meetings voor ontwapening meer intens te doen zijn, de ontbinding van de fascistische partijen te eischen alsmede het recht van manifesta tie en staking voor alle arbeiders. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllll DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot :- 4 uur 's middags -: Zondags den geheelen dag gesloten. AALSMEER. De nieuwe ponthaven. In de Kanaalstraat, op de plaats waar een der vaste hoofden der oude Ring- vaartsbrug is weggesloopt, is door den aannemer A. v. d. Heuvel thans begonnen met het inheien der palen ten dienste van de nieuwe ponthaven. In de Kanaalstraat moeten hiervoor nog belangrijke graaf werken verricht worden, niet alleen voor de haven, doch ook moet de oploopende straat worden afgegraven en gevlakt. Ook aan de Ringdijkzijde moeten nog afgra vingen geschieden, in verband met de aanlegplaats der pont. De as. Winkelweek. A.s. Vrijdag zal de winkelweek, georga niseerd door de Middenstandsvereeniglng, een aanvang nemen en duren t/m. den 5den December. Tot nu toe hebben zich 50 winkeliers en andere neringdoenden voor deelneming opgegeven. De alhier door de afdeeling gehouden speldjesdag heeft opgebracht f.247. Bij Arbeidsbemiddeling staan thans 197 werkloozen Ingeschreven, waarvan 112 land- en tuinbouwers. In navolging van de openb. inrichtin gen van onderwijs heeft het bestuur der Vereeniging tot Stichting en Instandhou ding van Scholen met. den Bijbel besloten aan de scholen de spelllng-Marchant in te voeren. HAARLEMMERMEER. Overtreding Crisls-Zulvelwet. Door ambtenaren van de crisis-zuivel- centrale werd bij een bewoner van den Lisserdijk in Haarlemmermeer in ver band met overtreding van de crisis-zuivel- wet een complete handkarn en een hoe veelheid gedeeltelijk afgewerkte boter in- beslag genomen. Aanrijding. Op den Sloterweg in Haarlemmermeer werd een aan den kant van den weg staande met een paard bespannen kar van den heer G. aangereden door een pas- seerende auto. waarvan de chauffeur het gerij vermoedelijk te laat opmerkte. Door den schok werd de wagen deerlijk geha vend; het paard liep eenlge verwondingen op. De autobestuurder trof met den heer G., die er zonder letsel was afgekomen, een minnelijke schikking, waarop G., zoo goed en zoo kwaad als het ging met de gehavende kar en het gewonde paard zijn reis vervolgde en niet dan met groote moeite "zijn jvoning wist te bereiken. Van een auto gevallen. Op den Hoofdweg in Haarlemmermeer beging het 8-jarig zoontje van den heer H. de onvoorzichtigheid op een in beweging zijnde vrachtauto te klimmen. Hij deed een misstap met het gevolg dat hij achter over sloeg en op den grond terecht kwam. In half bewusteloozen toestand werd de jongen opgenomen en bij een der bewoners binnengebracht, waar de hulp werd inge roepen van een geneesheer. Tot hoofd van de school met den Bijbel te Nieuw-Vennep ls benoemd de heer H. Riemens te de Hoef. RECLAME- 1719 HILLEGOM. Vergadering der N.S.B. De groep HUlegom van de NB.B. heeft een openbare vergadering gehouden in de groote zaal „Flora" welke geheel bezet was. Als spreker was aangekondigd ds. G. van Duyl uit Hilversum, die de waarheid omtrent de N.SB. en haar doelstellingen zou zeggen. Het podium was met vlaggen doek versierd; er was gramofoonmuziek. De heer H. van Koeveronge leidde den spreker in met de mededeeling, dat zijn onderwerp was; „Het licht aan de kim" en dat beantwoord zou worden de vraag: „Mag een Christen N.S.B.'er zijn?" Ds. van Duyl ving aan met de vraag: „Hoe moeten wij op deze aarde leven, hoe moeten wij elkaar dienen?" De tegen woordige verhoudingen zijn onheilzaam en schadelijk, een andere vorm van samen leving wordt geëischt. Over democratie heeft spr. zeer breedvoerig en afkeurend gesproken; de 53 partijen die verleden jaar om de 100 Kamerzetels streden waren samen één paskwil. De democratie loopt op haar achterste beenen, de politieke par tijen hebben hun eigen doodvonnis getee- kend. De crisis gaat niet over zoo lang het Nederlandsche volk in het politieke moeras zit. Onze leider, ir. Mussert, is een geniaal ingenieur, maar hij is uit zijn betrekking geworpen, omdat hij als N.S.B.'er staats gevaarlijk zou zijn. terwijl de socialisti sche burgemeester van Zaandam door de regeering gecomplimenteerd werd. De NB.B. is legaal en wil het volk uit het politieke moeras omhoog heffen. Het stuk der 19 predikanten kwam ter sprake, alsmede de weerbaarheid der NB.B. en de verhouding tot kerk en ge loof waarvan de heilige waarde door haar zeer hoog gehouden wordt. Wat hebben de Chr. regeeringen gedaan tegen de klassenstrijd tegen de ontkerstening van het volk? Niets. Het Evangelie wordt mis bruikt om de natie te verdeelen in par tijen. Het wezen der N.SB. is positief christelijk. Spr besloot zijn rede met het zeggen van twee coupletten van het Wilhelmus. In de pauze ls gecollecteerd. Daarna beantwoordde ds. van Duyl vele schriftelijk gestelde vragen wat zóóveel tijd in beslag nam, dat het 12 uur was voor de vergaderine gesloten werd. Staan de ls hierop het Wilhelmus gezongen. De politie was sterk vertegenwoordigd. De orde is geen oogenblik verstoord. zal het mooie en tfoedkoope boek van Mr. P. J. MIJKSENAAR Bijna 200 pagina's en veel interessante foto's Prijs Ing. f. 1.25, geb. f. 1.90 Elk goed Nederlander, moet deze uitgave koopen. Voorhanden bij Oude en nieuwe Boekhandel Nieuwe Rijn 45 Tel. 8S5 Leiden GEMEENTERAAD. Begroeting van weergekeerde Raadsleden - Hulde aan den Burgemeester - De gastarieven. De raad der gemeente vergaderde onder leiding van burgemeester Pont. De voorzitter heette weth. Vermeer en den heer De Wreede. die belde na een ziekte weer voor het eerst aanwezig zijn, welkom. In het bijzonder richtte hij zich tot den heer Vermeer, die slecht in het College van Bt en W. gemist kan worden. Weth. Vermeer dankte voor deze woorden, ook den raad en de burgerij voor haar be langstelling. Weth. Klaver kreeg daarna het woord om den burgemeester hartelijk te felicitee- ren met zijn herbenoeming als zoodanig. De installatie van den burgemeester heeft juist 6 jaar geleden op 20 November plaats gehad. Spr schetste mr. Pont als een ijverig werker en somde op wat er na zijn komst In de gemeente tot stand ls ge komen; spr. noemde in het bijzonder de plantsoenen, de verbeterde verkeerswegen, het gereorganiseerde politiecorps, de ge- conventeerde geldleenlngen enz. De ver houding jegens de wethouders en de raad is steeds te roemen. Spr. besloot met den burgemeester toe te wenschen, dat God met hem zou zijn in zijn geheele leven. De heer Loerakker voerde het woord als oudste raadslid, herinnerde aan vroegere punten van verschil, noemde 6 Jaar te kort om geschiedenis te maken, en waardeerde de goede verstandhouding en waardeering van elkaar's meening ten zeerste. Deze toespraken zijn met applaus ontvangen en door den burgemeester beantwoord. De beide wethouders en de secretaris hadden een bloemenhulde aangeboden. Vervolgens werden de notulen vastge steld en de ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. B. en W. verzochten krachtens het be paalde in art. 54 van het Motor- en Rij wielreglement hen te machtigen om in voorkomende gevallen ontheffing te ver- leenen van het verbod, bedoeld in art. 44 van het genoemde reglement, zooals dat laatstelijk werd gewijzigd bij Kon. besluit van 24 Maart 1934. - Deze bevoegdheid ls verleend, zij raakt de lengte van een vrachtauto met aanhangwagen. Ged. Staten hebben geen bezwaar tegen de beschikking over 'n deel van de reserve van het Gasbedrijf, groot f. 10.000, om het tekort op den dienst 1934 te dekken. Ter uitvoering hiervan behoort de reserve" van het Gasbedrijf van f. 40.000 te worden teruggebracht op f. 30.000 door wijziging van de beheersverordening van het Gas- en Waterbedrijf - Dit voorstel ls aange nomen. In verband met de reorganisatie van de Gasfabriek werd voorgesteld aan vier sto kers per 1 Jan. 1935 eervol ontslag te ver- leenen en In de vacature vier wachtgelders te benoemen. Reeds eerder is deze aange legenheid in beginsel geregeld en nu nader goedgekeurd. De Legesverordening is weer eens her zien. f. 2.50 voor de vergunning tot het bouwen van een schuurtje b.v. of een ver bouw beneden de f. 100, was veel te duur. Het voorstel was deze kosten op 50 cent te brengen. De heer Loerakker stelde een amende ment voor, evenzoo de heer Paase, welke amendementen door B. en W. werden over genomen. De raad nam daarna het ge heele voorstel aan. Voorts zijn goedgekeurd de voorstellen van B. en W. betreffende de reclame hondenbelasting en het suppletoir kohier van deze belasting. Het voorstel'om tegen 1 Januari a.s. eer vol ontslag te verleenen aan den onder wijzer den heer P. W. Verbeek, omdat het aantal leerlingen aan de Openbare School voor L. O. gemiddeld 226 is lnplaats van 236. ls in dit blad reeds medegedeeld. Dit voorstel werd door B. en W. terug genomen in verband met de door de Tweede Kamer aangenomen wet Inzake huwende onderwijzeressen. Het college wenschte nadere voorschriften van de regeering af te wachten. Het kohier straatbelasting ls goedge keurd. De Gascommissie heeft geadviseerd en B. en W. stellen voor de gastarieven te verlagen wat het vaste recht betreft. Het doel ls het gebruik van gas te bevorderen. De voorzitter verontschuldigde zich, dat het te wijzigen tarief, feitelijk niet in de stukken voorkomt. De 10 cent per Meter blijft, er komt een vast recht van f. 1.50 per maand en 5 cent per meter, terwijl het vastrecht van f. 7.50 wordt f. 5 en 4 ct. per meter. Er zijn uitvoerige rapporten opgesteld De leden klaagden er over, dat hun den tijd ontbreekt zulke stukken door te lezen. De heer Loerakker had bezwaar tegen deze wijze van behandeling, waarop de voorzitter beloofde dat het in de toe komst niet meer gebeuren zal. Bezwaren bleken te bestaan tegen den proeftijd van een Jaar. Toen dit uit het voorstel geno men was, werd het met algemeene stem men aangenomen. De begrootingen voor 1935 zijn formeel aangeboden. De mededeelingen betroffen de huur van het Gemeentegebouw ln de Kerkstraat, een verzoek om vervroegd voorschot aan enkele schoolbesturen en een voorstel der commissie voor de bad- en zweminrichting om op twee stille dagen van het badhuis den prijs te verlagen. Twee adressen van den Hlllegomschen Bestuurdersbond Inzake steunverleenlng en toeslag op brandstoffen zijn ln handen van B. en W. gesteld voor praeadvles. In de rondvraag klaagde de heer Loerak ker over geringe medewerking van een ziekenfonds ten opzichte van de premie betaling voor werkloozen; verder vroeg de heer Van Lierop naar de verlichting van den rijksweg en maatregelen tegen be plakken van trampalen De voorzitter antwoordde dat de begrooting een voor stel over de verlichting zal bevatten. Over de spelling 1934 ls nog gesproken door den heer Van Lierop. terwijl de heer Jansen verzocht de afsnijdingen der waterleiding te willen onderzoeker-. De heer Fijma bracht een geval ter tafel, dat een werk- looze een maand van steun uitgesloten was, welk geval onderzocht zal worden. De heer Van Deursen wilde den prijs van de waterleiding verlagen. De vergadering eindigde met 'n woorden strijd tusschen den heer Paase en den voorzitter over uitzending van werkloozen naar Rollecate. Ds. P. van der Veer uit Amsterdam heeft alhier een lezing gehouden voor de afd. van den Nederlandschen Protestan ten Bond. Zijn onderwerp luidde: „Leu gen en waarheid ln ons omgangsleven". o KATWIJK AAN DEN RIJN. De collecte ten bate van het Doof stommen-Instituut „Effatha" die aan de hulzen gehouden werd. heeft oDgebracht f. 23,45. KATWIJK AAN ZEE. Aan het Prins Hendrikkanaal Het ballastobject van vroeger en nu. De noordwestelijke kant van het Prins Hendrlkkanaal had vroeger een vrij wat aardiger, voller aanzien. Hij vormde een massieve, hooge, bolle zijde en was des zomers met frlsch groen overdekt. Door afzanding ls hier een lage strook ontstaan die met den anderen oever op ongeveer éénzelfde niveau ligt en thans als berg en opslagplaats dienst doet. Voor de Kat- wijksche reederljen liggen daar verschil lende partijen cementblokken, die als ballast in het leege visschersvaartuig van IJmuiden uit worden meegevoerd. Vroeger was er in noordelijk Katwijk aan Zee nog voldoende onbebouwd terrein, uit duin- grond bestaande, en om de stabiliteit van het vaartuig te verhoogen werden de leege tonnen voor de platvisscherij met dit duinzand volgeschept. Kan thans nog een enkel vaartuig zich van duinzand als ballast voorzien, de bebouwde dorpskom heeft zich gaandeweg zóóver uitgebreid, dat het losse duinzand te ver van de hand kwam te liggen en het transport naar de haven in vlug tempo moeilijker werd. Nu heeft het tegenwoordig ballastobject. waarvan het gebruik te Katwijk dateert van 6 17 jaar terug, dit voordeel, dat het minder arbeid meebrengt, terwijl hei zand tevens grooter slijtage bij de tonnen ver oorzaakt Ter pekelharingvisscherij gaan de, is inscheping van ballast overbodig, daar de meegevoerde "100 tot 200 tonnen haringzout voldoende zwaarte en daar mede stabiliteit van het vaartuig teweeg brengen. Men is dus deels door den nood gedwongen ook op dit punt van de natuur naar het kunstterrein overgegaan. Ook de Chemische fabriek alhier legt voor een geringer deel beslag op bedoelde noord westelijke strook. ZIJ deponeert er haar afvalproduct, dat, soms aangroeiend tot heele bergen, voortdurend weer versche ping vindt naar België en Frankrijk. Toen het zoontje van B. met een eigengemaakt 4-wielig karretje het talud ln Duinoord afreed, passeerde juist mej, M. uit de Varkevlsserstraat per rijwiel, die daardoor werd aangereden met het ge volg, dat zij kwam te vallen en het rijwiel beschadigd werd. De heer J. van Duyn heeft bedankt ais lid van de Commissie voor Plaatselijk Schooltoezicht. De heer A. den Dikken alhier is met ingang van 1 December a.s. benoemd tot leeraar in de lager onderwijs-vakken aan de Vlsscherij-school, dir. de heer C. Var- kevlsser. De vrachtauto van de firma de W. aan de Haven alhier, heeft op den Sluis- weg een verkeersbord stuk gereden. De schade zal worden vergoed. Door de politie zijn een drietal jon gens. C. v. D. uit de Remisestraat, J v. D. en L. v. d. P. uit Duinoord aangehouden, die naar een ln de Voorstraat staande auto gooiden De motorlogger KW 60 ls te IJmuiden binnengesleept door twee Urker botters, daar het schip de vischlijn in de schroef had gekregen en daardoor onbestuurbaar was. o NOORD WIJK. Raadsvergadering. Naar wij vernemen ,zal op Donderdag 29 November n.m. om 2 uur een raads vergadering worden gehouden. Gegund. Door B en W. ls het maken van een aarden baan van de Egbert de Grootstraat tot den Golfweg en van een rloleering van den Duinweg tot den Golfweg gegund aan de fa. v. Duijn en Vink alhier voor de som van f. 9224,-. Voor de uitvoering van deze werken zul len de arbeidskrachten door B. en W. worden aangewezen, met toepassing van een rouleer-systeem. o OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. GevestigdE. Middendorp, Leldschestr.- weg 14, van Wassenaar P. v. d. Vijver db. Warmonderweg 16, van Rijnsburg Chr. L. H. Grootehaar, de Kempenaerstr. 54, van Den Haag K. Robbers en gez., stucadoor H. Morschweg 136, van Lelden M. L. Herüer en vr„ schrijver R. v. A., H. Morsch weg 107, van Leiden J. Tolsma, reiziger, H, Morschweg 51 a, van Dubbeldam H. Konlngh, verpleegster, Endegeest, van Apeldoorn G. Allaart, W. de Zwijgerlaan 12, van Kampen C. Hoek, db., Leidsche- str.weg 11, van Noordwijk J, Meijrink, db„ Pr. Hendrikl. 26. van Noordwijk KI. Jonkers en gez., melkcontrol,, H. Morsch- j weg 105, van Leiden A. Schoenmaker, db., H. Morschweg 106, van Leider; C. M. HEDEN. Luthérsche Kerk: Zendingsavond Spie. kers prof. van Nes en ds. Punjtu" 8"< uur nam. Nutszaal: Jeugdherberg-tentoonstel™, 10—12, 14—17 en 19—22 uur. s Volkshuls: Spr, dr. J. H. Oort over den sterrenhemel. 8 1/4 uur nam. Voorschoten (Deurloo)Muziek avond C. J. Rltman. 8'/. uur nam. Vrijdag. In den Vergulden Turk: Alliance Iran gaise. Conf. de M. Fernand Gregh. 8 heure Nutszaal: Jeugdherberg-tentoonstellln 1012, 1417 en 1922 uur. Remonstr. Kerk: Lezing v. dr. Tjalsm- 8.30 uur nam. Rijnsburg (Flora)Spr. L. Rosenberg over Rusland. 7 uur nam. Sassenhelm (Het Bruine Paard) De Vrijheidsbond. Spr. mr. Rutgers. 8 u nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur „Footlight-parade". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trianon Theater. Breestraat, 8 uur na „Het liefdesleven van Hendrik VIH". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur Roxy-Theater. Haarlemmerstraat No. 5 8 uur nam. Zondag van 2 uur af dooi loopende voorstelling: „Dr. Satan". Casino-theater, Hoogewoerd 49.8uc „Ma trozenllef de Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. 8>/j u. na .iPechvogels". Zondag nam. 2 uur, 4.15 uur, 7 uur e 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdlenst de1 apotheken wordt van Maandag 19 tot t met Zondag 25 Nov. a.s. waargenomen d de apotheken: M. Boekwijt. Vischmarkt telef. 552 en C. van Zijp, Wilhelminapark Oegstgeest, telef. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag e nacht geopend voor leden v. h. zlekenfon „Tot Hulp der Menschheld". echter v nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen r spoedrecepten. Middelkoop en zn., H. Morschweg 116, r Hillegom. Vertrokken: G. Wiedemeijer, db., v Rhijng.str.weg 203, naar Essen Bor (Dtl.) D. van Lavleren, dbvan Wilhel mlnapark 9, naar Leerdam, Llngestr. 6 G. H. Lut, db., van Warmonderweg 46, na Leiden, Raamstraat 13 J. C. v. Leeuwe db van Terweeweg 152. naar Warmon C. 32 J. W. v. d. EIJkel geb. Star, v Rijnsb.weg 63, naar Rijnsburg, Langev. J. V. Ees, db., van Dulnzichtstr. 29 na Leiden, Rljnsburgerweg 31 b H. A. Gas trelch, db. van Geversstr. naar Lelde Gerard Doustr. 3 M. A. L. Bom, d,b. Regentessel. 48 naar Maasbree, v. Haeffst 52 H. D. Buurman en vr„ kap. inf. v Regentesselaan 18. naar Amersfoort, J" Catslaan 30 M. de Jong, arb., van Bioek weg 5 naar Bellen (Dr.), Hijken C. 105 W. de loos, van Nasaulaan 12 naar Gronin gen, Oosterstr. 64 a A. G. v. d. Poe' landarb., van Haarl.trekvrt. 16 naar Lelde Lusthoflaan 34. Burgerlijke Stand. Geboren: Rolf Jacob, zn. van B. J. Moo lenaar en G. E. M. Thiel, Oranjelaan 15. Ondertrouwd: Marlnus Ruijtenbeek 20 j wonende te Leiden en El. v ,d. Lult Joos van der Waaij, 27 J., wonende te Katwij' en G. van Vliet. RIJNSBURG. De Groentenbatulgl Aan de groentenveiling begint de aan voer lanzamerhand af te nemen. De ver schillende koolsoorten worden schaarse' BIJ flinke vraag, blijft de handel vl' Genoteerd werden de volgende prijzen: Bloemkool I f. 59; idem II f. 1.50—3 Roode kool f. 36; Gele kool f. 2.50—5 Groene kool f. 23.50; Bospeen f. per 100 bos; Wasohpeen 0.600.85 pe kist; Grove peen 0.350.60 per kist Andijvie 0.801.20 per 100 stuks; Knolsel derie f. 25; Aardappelen f. 1.80—2 pe baal; Uien 0.901.20 per baal; Selder 0.800.90 per 100 bos. Aan de Vliet bij den heer O. had ee ernstige aanrijding plaats tusschen ee uitrijdende vrachtauto van v. E. en ee personen auto. Vooral de laatste liep «e langrijke schade op. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. SASSENHEIM. Vergadering van Kring en R'nï „Sassenheim". Gisteren vergaderde in „Concordia" gecombineerde vergadering de Rio/ T van Jongelings-vereenigingen op G.G. e de Kring van Meisjesvereenlgingen G.G. De opkomst was zeer bevredlgeP Ds. P. D. Kuiper trad als spreker op het onderwerp „Het Verbond". Spr, verklaarde in zijn inleiding dat verband zeer belangrijk is daar hrtjf groot deel uitmaakt van de Godsopen baring en gaf te kennen blij te zl)n. onderwerp te mogen behandelen, spr. veel vragen hieromtrent vernom had. Spr. behandelde het onderwerp twee hoofd-gedachten: le het Verbo:nd de H. 'Schrift; 2e hoe onze houdingJ» opzichte van de Verbonds-gedachte Na beëindiging van zijn rede had spr. te W- wir niet minder dan een 16-tal vragen antwoorden, wat hij op uitvoerige deed Tenslotte werd deze mooie ring door ds. P. D. Kuiper met dankg -- gesloten.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6