fl»ie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 22 November 1934 Vierde Blad No. 22906 BINNENLAND. nses juuana in engeland. regeeringsreglement voor suriname en curacao. CRISIS-BERICHTEN. uit ned. oost-indie. SPORT. voetbal. roode duivels— zwaluwen 1—0. zwemmen. biljarten. •ioeung der feestelijkheden. viaiwlj vernemen, zijn de volgende re- gen tot dusver getrolfen voor feeste en, waaraan Prinses Juliana In En J zal deelnemen. «aandag 26 November wordt een in- - (arnilledlner gegeven In Buckingham ne waarvoor Prinses Juliana mede is nóodigd. Dinsdag 27 November een raidpartij In Buckingham Palace en oensdag 28 November een middagpartij 5t. James Palace. rijksvoorschotten ün particuliere bouwers. Als tweede hypotheek voor arbeiderswoningbouw. 3jj Kon. besluit is het volgende bepaald Voor zoover de benoodigde gelden bij Vt beschikbaar zijn gesteld, kunnen Ministers van Sociale Zaken en van nclën volgens door hen te stellen len en onder door hen te stellen voor- en aan de gemeenten rentedragende otten verstrekken, ten einde de ge nten ln staat te stellen aan particu- bouwers, ten behoeve van den bouw arbeiderswoningen van passenden prijs, geldleeningen te verstrekken er verband van tweede hypotheek". De voorschotten worden slechts ver- tt voor woningen, waarvan de inhoud meer bedraagt dan: a. voor eenge- uizen 250 M. 3; b. voor perceelen, niet minder dan twee woningen n elkaar zijn gelegen, gemiddeld 225 j per woningc. voor perceelen, waarin r dan twee woningen boven elkander gelegen, gemiddeld 200 M. 3 per wo- r winkelwoningen wordt in het alge- o alleen dan voorschot verleend, wan- aj deel uitmaken van een woning- iplex. ichotten worden slechts verleend er voorwaarde, dat de te bouwen wo- en voor geen hoogeren prijs zullen 'en verhuurd dan een bij de toeeeg- van het voorschot avereen te komen Het overeengekomen huurbedrag met toestemming van B. en W. kunnen len verhoogd, indien de rentevoet van eerste hypotheek wordt verhoogd, we lasten op het onroerend goed wor- vastgesteld, bestaande lasten worden gd of zich andere omstandigheden 'oen, welke huurverhooging wettigen, "1 deze verhooging niet door veria- van andere exploitatiekosten kan n gecompenseerd. De verhooging worden toegestaan voor den tijd, ge- de welken de omstandigheid, die riding geeft tot het toestaan van de hg, bestaat. Van de beslissing van W kan de hypotheekgever in beroep bij een door de Ministers van So- Zaken en van Financiën in te stellen -tie. bedrag der hypothecaire geldlee- zal niet meer bedragen dan 30 pCt. de geschatte verkoopwaarde van het "ide gebouw (de waarde van den zoo deze eigendom is, inbegrepen), dien verstande, dat zij gezamenlijk de op andere wijze verkregen eerste eek niet meer zal bedragen dan pCt. van de bovenbedoelde waarde. On- verkoopwaarde wordt verstaan een rde, gebaseerd op de geschatte stich- 'osten, in verband met de maximum ten huur. bedrag der hypothecaire geldleening voorts niet meer mogen bedragen dan per woning bij bouw op erfpachts- en f.900 per woning bij bouw op grond. tweede hypotheek wordt verleend een tijdvak van ten hoogste 10 jaar tegen een door de Ministers van Fi- en en Sociale Zaken te bepalen welke voor de eerste maal Is vast- ld op 4 pCt. De rente moet door den hebbende iedere drie maanden aan gemeente worden voldaan. 'er jaar moet ten minste worden af- "t 2 pCt. van de oorspronkelijke hoofd man de eerste hypotheek; op de 'e hypotheek behoeft geen aflossing ts te vinden. Wenscht de aanvrager hoogere jaarlijksche aflossing, dan bij de vaststelling van het bedrag maximum toegelaten huur met een he jaarlijksche aflossing worden ge- ad. echter met ten hoogste 7 7/10 pCt. de geschatte koopwaarde. hypotheekgever is voorts bevoegd om t™ tijde op de hoofdsom van de twee- bjpotheek af te lossen. <1 'erkoop van het onderpand moet in algemeen de tweede hypotheek in- worden afgelost. De Minister kan «f op voorstel van B. en W. een ver- .to overweging nemen om de tweede 'heek te stellen ten name van den bh, zulks onder dezelfde voorwaarden «palingen. "schentijdsche aflossing moet ten 10 pCt. van de oorspronkelijke m bedragen. auratie-rijtuigen uit den dienst genomen. D wordt te weinig gebruik van gemaakt. Vt reeds geruimen tijd gebleken ls, van tal van restauratierijtuigen in ver nde treinen der Ned. Spoorwegen gering gebruik gemaakt werd. zoo- rijtuigen in deze treinen niet meer j*1 geacht moeten worden, ls door h Spoorwegen, in overleg met de Jas Wagons-lits, besloten om met in- 'an 1 December a.s., in een achttal .'!n Amsterdam en Dordrecht en te mpende treinen en in enkele tus- .Amsterdam en Roosendaal loopen Jjben, gedurende dit winterseizoen, ■'t'Jratlerijtuigen te laten vervallen, «zelfde reden zal ook het. Pull- vïï'Hg eerste klasse uit de trelner. en P 57/137 Amsterdam-Vlis- jh terug, met ingang van denzelf- 'JJ® niet meer loopen. (Msb.) wetsontwerp tot herziening. Het nieuwe kiesstelsel. Bij de Tweede Kamer ls thans ingediend de wetsontwerpen tot herziening van het reglement op het beleid der regeering in de koloniën Suriname en Curasao. Een algemeene herziening ligt niet ln de bedoeling. Daarom zijn in hoofdzaak al leen die wijzigingen voorgebracht, welke rechtstreeks of zijdelings volgen uit de nieuwe lezing van de betreffende Grond wetsbepalingen. Wat Suriname betreft zal nadere wijzi ging en aanvulling niet lang meer kun nen uitblijven, ten einde meer dan tot dusver mogelijk was, rekening te kunnen houden met de bijzondere rechtsbehoeften van het zeer groote deel der bevolking van dit gebiedsdeel, dat uit Britsch-Indlërs en Javanen bestaat. Sedert het stelsel van een uitsluitend uitgekozen leden bestaande vertegenwoor diging bij de wijziging van het Regeerings- reglement van Suriname in 1901 werd In gevoerd, is de samenstelling van de reeds zoo bont geschakeerde bevolking van Suri name sterk veranderd. Met name ls door de vestiging van talrijke Aziatische im migranten een geheel andere verhouding tusschen de verschillende bevolkingsgroe pen ontstaan, hetgeen duidelijk uitkomt bij de beschouwing van het feit, dat aan het einde van 1932 de Britsch-Indlsche en Javaansche immigranten te zamen meer dan de helft vormden van de geheele be volking, uitgenomen de Boschnegers en Indianen. Ten einde de vertegenwoordiging van de belangen van alle bevolkingsgroepen zoo goed mogelijk te verzekeren in de in te stellen staten, verdient het aanbeveling, terug te keeren tot het vroegere stelsel en het vertegenwoordigend lichaam voor een deel door benoemde leden te doen bezetten Ook voor Curacao waar voor het eerst een vertegenwoordigend lichaam ln het leven geroepen zal worden, en de lpvoering van het kiesrecht een geheel nieuwe maat regel is, schijnt dit stelsel het aangewezene In dien geest worden bij de wetsontwer pen voorstellen gedaan. De gelegenheid is benut om te trachten het uitsluitend census-kiesrecht, dat tot dusver in Suriname heeft bestaan, aan te vullen met een capaciteits-kiesrecht, waarop herhaaldelijk reeds was aange drongen. Een voorgesteld nieuw artikel ln het Surlnaamsche regeeringsreglement neemt onder de voorwaarden voor het ver krijgen van kiesbevoegdheid thans ook op het voldoen aan zekere eischen van ver standelijke ontwikkeling. Thans wordt ook het oogenblik aange komen geacht om in Suriname te breken met het vreemdelingenkiesrecht, zoowel actief als passief, en het in Curacao in te voeren kiesrecht eveneens te beperken tot de Nederlandsche onderdanen In navolging van de Indische Staatsre geling wordt in de wetsontwerpen voorge steld om voor de gouverneurs de bevoegd heid voor te behouden, zonder samenwer king met de Staten, landsverordeningen vast te stellen, indien die colleges nalaten binnen den daarvoor gestelden termijn hun gevoelens kenbaar te maken of wel wanneer geen overeenstemming is verkre gen en dringende omstandigheden een on verwijlde voorziening vereischen- Om te gemoet te komen aan bedenkingen, welke in Suriname en Curacao zijn ingebracht tegen de hier aan de gouverneurs toege dachte bevoegdheden, is het hooren van den Raad van Bestuur voorgeschreven. bestrijding van lawaai. Een circulaire van den commissaris der Koningin in Noord-Brabant. De commissaris der Koningin in Noord- Brabant heeft de volgende mededeeling gezonden aan de burgemeester der ge meenten in zijn gewest: Bij de laatste wijziging van het motor en rijwielreglement zijn daarin verbods bepalingen opgenomen (artikelen 23 en 61) om het onnoodlg gebruik van signaal instrumenten door bestuurder van motor rijtuigen en rijwielen tegen te gaan. Van ouderen datum is het voorschrift van ar tikel 20 van genoemd reglement, dat een motorrijtuig moet voorzien zijn van een behoorlijk geluiddempende inrichting. In elke plaatselijke politieverordening komen bepalingen voor, die het rumoer maken en hinderlijke luidruchtigheid verbieden. Ik acht het noodig op deze en andere bepalingen van soortgelijken aard uw aandacht te vestigen en u te wijzen op het doel waarvoor dergelijke bepalingen zijn vastgesteld: om hinderlijke geluiden zooveel mogelijk te voorkomen of te be perken om rustverstoring tegen te gaan. De bevolking heeft recht op bescherming tegen allen overlast, ook tegen het euvel van noodeloos lawaai. Ter bestrijding van dit euvel roep ik uw medewerking in. Door de politie moet aan de hand van de hierboven genoemde be palingen krachtdadig worden opgetreden tegen rustverstoring. Bij feestelijkheden, welke met groote luidruchtigheid gepaard gaan, behoort bij het bepalen van tijd en plaats zooveel mogelijk rekening te wor den gehouden met de belangen van hen, die tijdens den duur der feestelijkheden hun rust genieten. Op kermissen zou aan inrichtingen, welke veel lawaai veroor zaken, een zoodanige plaats kunnen wor den gegeven, dat de rust van de in de nabijheid van het feestterrein wonenden zoo min mogelijk worde verstoord. Ik noodig u niet te bevorderen, dat een regelmatige controle worde uitgeoefend op overtreding van de ter zake bestaande verbodsbepalingen en dat bij het verleenen van vergunningen en ontheffingen aan deze zaak aandacht wordt geschonken- VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K. B. is met ingang van 9 No vember j.l. benoemd als lid van het Col lege van Toezicht bedoeld in art. 119 der Ziektewet en voor den tijd van zes jaren als lid van het bectuur van het fonds, be doeld in art. 123, derde lid, der Ziektewet, mr. B. C. Slotemaker te 's-Gravenhage. TUINBOUWTEELTREGELING 1935. In vergevorderden staat van voorbereiding. Een tuinbouwteeltregeling 1935 ls ln een vergevorderd stadium van voorbereiding. Het toegestane percentage voor de cultuur van warmoezerijgewassen en vroege aard appelen geteeld ln den vollen grond ls als volgt gedacht. Voor de bepaling van het percentage wordt genomen de totale voor land- en tuinbouw benutte oppervlakte grond. Het daaraan ontleende percentage is van toe passing op de oppervlakte, die ln 1933 met warmoezerijgewassen of vroege aardappe len is beteeld en geldt voor iedere groep afzonderlijk, zoodat geen vroege aardappe len verwisseld mogen worden met warmoe zerijgewassen of omgekeerd. Het voor 1935 toegestane percentage zal zijn als volgt: Voor bedrijven van: Percentage: 0 2 ha 90 2 3 ha 86 3 4 ha 82 4 5 ha 78 5 6 ha 74 6 7 ha 70 7 8 ha 66 8 9 ha 62 9 10 ha 58 10 11 ha 55 11 12 ha 53 12 13 ha 51 13 14 ha 49 14 15 ha 47 15 16 ha 45 16 17 ha 43 17 18 ha 41 18 19 ha 39 19 20 ha 37 20 21 ha 35 21 22 ha 33 22 23 ha 31 23 24 ha 29 24 25 ha 27 boven 25 ha 25 met dien verstande, dat bij de bedrijven van 2 tot 10 ha het percentage van 58 met één wordt verhoogd voor elke 0.25 ha, die een bedrijf kleiner is dan 10 ha. Verder zal de cultuur van warmoezerij gewassen onder glas gebonden zijn aan de volgende voorwaarden: De teelt van spinazie en sla, zoowel snlj- pluk- als kropsla zal verboden zijn in kas sen beplant met druivenboomen ouder dan 6 jaar Verder is de cultuur van sla onder glas zoowel warm als koud bepaald als volgt: le. het aantal kroppen sla onder plat glas is 20 per raam. 2e. het aantal kroppen sla in kassen, warenhuizen of serres ls 20 per raam of 16 per M2. 3e. het aantal kroppen sla met 5 bloem kool per raam ls 16 per raam. 4e. het aantal kroppen sla in peenrijen zonder bloemkool ls 16 per raam. 5e. het aantal kroppen sla in peenrijen met 5 bloemkool per raam is 12 per raam. 6e. Gedurende de periode 1 Januari30 Juni 1935 mag hetzelfde glas slechts één maal voor de teelt van sla worden gebruikt, zoodat het overleggen van sla op sla is ver boden. Bovenstaande regeling beteekent een verdere inkrimping van den tuinbouw, welke noodzakelijk is ten gevolge van de weinig bevredigende vooruitzichten van deze cultuur. de k.n.a.c. en het verkeer. flestudeering van het Vraagstuk eener Algemeene Verkeerswet. Blijkens de Memorie van Toelichting op het Ontwerp van een nieuwe Motor- en Rijwielwet heeft de Minister van Water staat nog niet willen overgaan tot het indienen van een Algemeene Verkeerswet. In verband daarmede heeft de Ko ninklijke Nederlandsche Automobiel Club besloten in eigen boezem het vraagstuk van de wenschelijkheid en den vorm van een Algemeene Verkeerswet te bestu- deeren. GRENSVERKEER MET DUITSCHLAND. Naar zich begrijpen laat, ondervinden speciaal de detailhandel en het restau- rant-hotelbedrijf in de Nederlandsche grensgebieden groote schade van het feit dat het aan inwoners van het Duitsche Rijk. die Nederland bezoeken, zonder bij zondere toestemming niet is toegestaan meer dan 10 Mark per verblijfdag mede te nemen. Des te pijnlijker wordt deze schade ge voeld, waar het Duitsche Rijk aan rijn Inwoners voor verblijf ln België en Zwit serland het medenemen van aanzienlijke hoogere bedragen toestaat. De Ned. R. K. Middenstandsbond heeft daarom den Minister van Economische Zaken verzocht de noodige maatregelen te willen nemen en stappen te doen verrich ten, opdat aan deze behandeling en ach teruitzetting van ons land een einde kome Voor het geval onverhoopt in dezen zin geen succes mocht kunnen worden be reikt, heeft de Ned. R.K. Middenstands bond den Minister verzocht voor de belan gen van handel en bedrijf in Nederland te willen waken door te bevorderen, dat, zoolang deze benadeeling en achteruitzet ting duurt aan Nederlanders, die het Duit sche Rijk bezoeken, het medenemen zon der bijzondere toestemming van niet meer dan vijf gulden per verblijfdag wordt toe gestaan. de fraudeerende onderwijzer. SEMARANG, 22 Nov. (Aneta). De Raad van Justitie veroordeelde de heer W. we gens verduistering van schoolgelden tot 20 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. o werkloozensteun. BATAVIA, 22 Nov. (Aneta). Ten aanzien van den steun aan werkloozen is thans bepaald, dat na 1 Januari 1955 van steun trekkers contra-prestaties in den vorm van arbeid zal worden gevorderd. De uitwer king van dit beginsel moet nog plaats vinden. bas paauwe de beste speler. Zwakke Hollandscbe verdediging. Op het veld van Tilleur, 8 KM, van Luik gelegen, vond gisteravond de wed strijd Roode DuivelsZwaluwen plaats welke door de Belgen met 10 gewonnen werd. Deze zege, die niet onverdiend mag heetcn, werd reeds in de eerste helft ver kregen door een doelpunt van den links buiten Brugghe. In de tweede helft werd niet gescoord, ondanks talrijke Nederland sche aanvallen. De Belgische verdediging was zeer sterk. Het was zeer mistig en de 15.000 toe schouwers hadden af en toe de grootste moeite om bal en spelers te kunnen volgen Onder leiding van den Belgischen scheids rechter Swillen werd in de volgende op stelling begonnen: Roode Duivels- Christiaens Simons Smellinckx Stijnen Meulderman Claessens Voorhoof Massez v. d. Eynde De Vries Brugghe Kammeyer Vrauwdeunt v. d. Broek Bakhuys Drok Punt B. Paauwe v. Maaren Van Stokken W. Mol Dommers Zwaluwen De eerste aanvallen rijn voor de Roode Duivels, en onze verdediging maakt helaas geen betrouwbaren indruk. Reeds na 7 min spelen nemen de Roode Duivels de leiding door Brugghe, uit een voorzet van Massez 1—9. Dan gaat het spel gelijk op, waarbij vooral Bas Paauwe zich onderscheidt. In de Belgische aanval ls Massez de gevaar lijke man. Aan de overzijde wordt Bakhuys te goed bewaakt om veel uit te richten. De 2e helft begint met een Zwaluwen- offensief, maar doelpunten blijven uit. Ge leidelijk werken de Belgen zich los en door het zwakke verdedigen onzer backs be leeft ons doel benauwde oogenbllkken. Tenslotte komt het einde met een ver diende zege der Belgen. Het zwakke punt in het Zwaluwenelftal ls de achterhoede geweest. Mol en van Stokken waren met hun ingrijpen en weg trappen niet gelukkig, zij voelden het spel van de Belgische voorhoede te weinig aan om met succes de aanvallen te breken. Dit bleek ook uit het opstellen dezer beide spelers. Daarachter heeft Dommers niet slecht gekeept- In de middenlinie was, we schreven het reeds, Paauwe verreweg de beste man. O.i. was hij zelfs de beste speler van het veld. Hij was een van de weinige werkelijke internationale spelers, die in beide teams voorkwamen. Van Maaren was wel de minste van het drietal, terwijl Punt niet onverdienstelijk speelde. De voorhoede heeft wel voldaan. Kam meyer vonden wij beter dan Vrauwdeunt terwijl van der Broek, na een slechte eer ste helft, in de tweede veel goed maakte door zijn enthousiast spel. Bakhuys, die stevig bewaakt werd. kreeg uiteraard wei nig kansen en als hij even werd losgelaten kon hij enkele fraaie schoten lossen. Zijn kracht lag dan ook in het spelverdeelen, maar de achterhoede van de Roode Dui vels was zeer sterk. Drok heeft eveneens goed voldaan. Hij heeft hapdig en nuttig werk verricht en in plaats van Bakhuys loste hij de schoten, die gewoonlijk hard en goed gericht waren. Bij de Belgen was de achterhoede het beste gedeelte van de ploeg. Keeper Chris tiaens heeft er enkele zeer harde schoten RECLAME. 1674 VRAAGT DE PUZZLE! HOOFDPRIJS 250.— de draille-affaire. BATAVIA, 22 Nov. (Aneta). - De eind beslissing van den Gouvernementsschei- kundige dr. K. Kolhaas, die zich naar Soe- rabaja begaf om een onderzoek in te stellen naar de, door de douane aange houden reukwerken van Dralle, toont aan, dat in deze reukwerken houtgeest aan wezig is. In verband hiermede heeft de douane thans een klacht bij de Justitie tegen den fabrikant ingediend. DE MER API. DJOCJA, 22 Nov. (Aneta). - De toestand van den Merapi blijft stationair. Ondanks de kortgeleden plaats gehad hebbende af stortingen bleef de lavadom in den krater geheel intact. inspectiereis legercommandant. BANDOENG, 22 Nov. (Aneta). De leger commandant zal tegen het einde van de maand een bezoek brengen aan de olie havens Balikpapan en Tarakan. de begrooting 1936. BATAVIA 22 Nov. (Aneta). Heden kwam de Raad van Ned.-Indië bijeen ter bespre king van de algemeene richtlijnen voor de begrooting 1936. Morgen zullen deze be sprekingen onder presidium van den Gou verneur-Generaal worden voortgezt. De algemeen secretaris, de directeur van het Departement van Financiën, en de the saurier-generaal zullen deze besprekingen bijwonen. fraai uitgehouden en zijn doelverdedigea maakte een hoogst betrouwbaren indruk. Men dient hierbij niet te vergeten, dat het achtertrio Christiaens Simons en Smel linckx waarschijnlijk zoo in het nationale elftal zullen worden overgeplant, hetgeen, bij onze verdediging niet kan worden ge zegd In de middenlinie was Stynen zwak, Meulderman viel niet op. Een nuttige speler, maar geen speler met uitzonder lijke capaciteiten. Claessens vormde eeni goede schakel tusschen de achterhoede en zijn vleugel In de voorhoede was Brugghe de gevaarlijkste man. De Vries was be paald zwak en het zou ons niets verwon deren, als de Antwerpman niet meer in aanmerking kwam voor het vertegenwoor digend elftal. Ook van den Eynde speelde zonder overtuiging en het gevaar dreigde dan ook in hoofdzaak van Brugghe. Mas sez en Voorhoof, de routinespeler, die zijn plaats nog altijd waard is. Het was over het algemeen een prettige wedstrijd zonder dat het spelpeil bijzondek hoogstaand was. leidsche scheidsrechtersvereen. Door de Leidsche Scheidsrechtersvereen. wordt morgenavond te halfnegen In .Bel- levue" een spelregelavond gehouden, die ook toegankelijk is voor L.V.B.-leden vriendschappelijke wedstrijd. Gistermiddag speelde Fabrieksarb. tegen Chr. Transport-arb. Rust 31 voor Fa brieksarb. Einde 4—4. Chr. Transport-arb. speelde met 10 man. internationale wedstrijden vai» h. z. en p. c. Twee nieuwe Nederlandsche records. In de zweminrichting „De Regentes" tél Den Haag vond gisteravond een interna tionaal zwemfeest plaats, georganiseerd door de H. Z. en P. C. De belangstelling hiervoor was zeer groot. Er is weer goede sport te zien gegeven, en er zijn dezen avond weer twee nieuwe Nederlandsche records gevestigd. De ploeg van Z.I.A.N. bestaande uit v. d. Hoek (rugslag), Jongbloed (schoolslag) en Verveer (vrije slag) verbeterde het op naam van D. J. K. staande record 3 x 5b M. vrije slag estafette met 2/5 sec. en bracht het van 1.35 1/5 op 1.34 4/5 sec. Het was een bijzonder spannen nummer. De ZIAN-ploeg dankt de overwinning in hoofdzaak aan het uitmuntende rugslag- zwemmen van P, v. d. Hoek, die als eer ste afging en reeds direct een groeten! voorsprong wist te behalen. De tweede recordverbetering was die van Scheffer van D.J.K. uit Amsterdam, die zijn eigen record op de 200 M. rugslag met 2 sec. verbeterde. Aanvankelijk hield Met man van het Y den Amsterdammer goed bij en gaf hij Scheffer aardig partij, doch later zakte hij af en kreeg Scheffer een behoorlijken voorsprong en won hij zijn serie en tevens het nummer. De voornaamste resultaten waren: 100 M. vrije slag dames: 1. W. den Ouden (RDZ) 1.07; 2. A. Timmermans (RDZ) 1.08 4/5; 3. T. Wagner (Het Y) 1.15 2/5. Idem heeren: 1. C. Kreffer (DJK) 1.03 3/5 2. G. Regter (RZC) 1.04 2/5; 3. W. Delwet (RZC) 1.05 2/5. 3 x 50 M. wisselslag estafette voor hee ren: 1. Z.I.A.N. I in 1.34 4/5 (nieuw Ned. record); 2. H. Z. en P. C. 1.36 4/5; 3. Zian II in 1.39 4/5. Schoonspringen heeren: L. J. L. Stotijn (H. Z. en P. C.) 70,76 pnt.; 2. Mette (Y) 65.66 pnt.; 3. Lotgering (Y) 64,29 pnt. 200 M. rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer (DJK) 2.46 2/5 (nieuw Ned. record); 2. G. C. van Aelst (H. Z. en P. C.) 2.49 3/5;, 3. J. Metman (Y) zelfde tijd. 100 M. rugslag dames: 1. W. den Ouden (RDZ) 1.19 4/5; 2. T. Wagner (Y) 1.22 1/5= 3. N. Senff (ADZ) 1.23 2/5. 10 x 50 M. estafette vrije slag heeren! 1. H. Z. en P. C. In 4.53 3/5; 2. Zian I l3 4.54; 3. H. Z. en P. C. II in 5.20 4/5. 5 x 50 M. estafette vrije slag dames: 1. RDZ in 2.40 1/5; 2. ADZ in 2.50; 3. H. Z, en P. C. in 2.50 2/5. Waterpolo: dames H. Z. en P. C.HDZ 63; heeren: H. Z. en P. C.Schwimm- sportfreunde (Barmen) 12. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd D.O.S. 3— S.D.O. 3 voor de 3e kl. comp. L.B.B. luidtï J. Kerkvliet <901 SDO 90 25 13 3.60 K. Blansjaar (80) DOS 48 24 10 2.00 J. Oudshoorn (80) D. R. (60) 80 35 14 2.23 54 34 6 1.58 J. V. B. (80) 50 47 7 1.06 Th. v. Nimwegen (60) 60 47 14 1.27 S.D.O. 2 part. gewonnen. D.O.S. 1 partij gewonnen De uitslag van den wedstrijd T.O.G. 3 D O S. 3A voor de 3e kl. comp. L.B.B. luidt: D Verplanken (80) DOS 80 35 9 2.28 H. Regeer (80) TOG 79 34 11 2.32 J. H. (80) 80 40 7 2.00 H. v. Bakkum res. (80) 45 39 4 1.15 B. de Laaf Jr. (60) 50 32 6 1.56 S. v. Heyningen (60) 60 32 10 1.87 D.O.S. 2 partijen gewonnen. T.O.G. i partij gewonnen. De uitslag van den wedstrijd T.O.P. 2A T.O.P. 2B voor de 3e kl. comp L.B.B. luidt: A Flippo (50) B 50 36 6 1.38 J. v Leeuwen (60) A 46 35 6 1.31 P Harteveld (50) 50 45 6 1.11 K. v. d. Burg res. (60) 47 44 7 1.06 H. v. d. Leek (30) 27 49 4 0.55 N. K. (60) 60 49 7 1.22 T.O.P. 2B 2 partije ngewonnen T.OP.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 13