75*te Jaargang MAANDAG 19 NOVEMBER 1934 No. 22903 STADSNIEUWS. DE HULDIGING DER „UIVER"-BEMANNING. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVÉRTENTIEN: 80 Cte. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen jraar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bi] een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTS Voor Lelden per 3 maanden 1.2.35; per week f.O.H Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.W Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. VEERTIG JAAR BIJ T. D. Ter gelegenheid van zijn veertig-jarige I werkzaamheid bij de firma Tleleman en IDros werd de heer H. van Riet heden- I morgen met zijn echtgenoote per auto Iran huis gehaald en naar een daarvoor Ibestemd lokaal van de fabriek geleld, waar Itil temidden van zijn chefs en collega's Itiartelljk werd toegesproken door den heer Ie Bolz, die ook zijn echtgenoote felicl- Itterde en hem namens het personeel een keurige lamp een een divankleed aanbood. Jaarna werd de jubilaris op het prlvé- jantoor ontboden, waar hij door den oud- [tten firmant, den heer A. H. Dros Sr., |eveneens hartelijk werd toegesproken. Namens de directie bood spr. hem een enveloppe met inhoud aan. Daarop dankte de heer v. Riet allen lelie medegewerkt hadden om dezen dag Iroor hem en zijn echtgenoote tot een Ivreugdedag te maken. Zooals te doen ge- Ibruikelijk bij jubilea, werd het feest ln lien hulselijken kring voortgezet. WONINGBOUW-VEREENIGING „ONS DOEL." De tuinwedstrijd 1934. ln een Zaterdagavond in „Oud-Hortus- lecht" georganiseerden feest-avond Is de liltslag bekend gemaakt van den Tuin- [sedstrljd 1934 van de Leldsche Woning- bouw-vereeniglng „Ons Doel." In zijn ope- tagswoord memoreerde de voorzitter, de ter M. H. Nooteboom het succes van den irlljkschen wedstrijd. In 1928 waren er I deelnemers en konden 23 prijzen wor- tn toegekend, thans namen 121 leden lirel en bedroeg het aantal prijzen 90! De ■beer J. Jonker, chef der gemeente-plant- Isenen sprak een propagandistisch woord ■en reikte de prijzen uit, nadat het duo lïan der Woerd zich enkele malen had I laten hooren evenals de Mandolineclub l.flenniberplan". Met belangstelling wer- I den de door den heer Bonte vertoonde I lichtbeelden van tuinen gevolgd en mej. 1C. J. Kapaan oogstte met haar muzikale opluistering veel succes. De uitslag van den wedstrijd luidt: Voortuinen. Ie prijzen :W. H. v. d. Mey- I den 87 p., H. v. Weizen 99 p. 2d» prljzen: J. H. Popker 80 p., J. v. d. I Meyden 84 p., J. G. v. Evert 80 p., P. C. I Kapaan 81 p. 3de prijzen: W. F. Romijn 74 p., T. B. Kapaan 78 p., Jac. Verhoeven 73 p., N. Dool 78 p., A. C. Beurse 75 p., H. Slegten- horst 73 p.,( L. Abelman 77 p., Jac. de Boer Jr. 77 p.. P. Webbers 77 p., J. J. Kapaan 75 p., H. Bink 75 p. Vaklieden, 3e prijzen: A. Kuivenhoven "9 p., M. H. Noteboom 74 p. Amateurs, 4de prijzen: A. Eradus 68 p., J. Ramak 67 p., J. Bekooy 66 p., C. Nieu- wenhoven 70 p., L. v. Eykhof 66 p., A. L. A Goddljn 69 p., F. Kerstens 68 p., K. D. I Bosnians 66 p., A. Corpel 68 p., N. Boom 70 p., H. Larrewijn 66 p., A. v. Winkel 70 I P, I. Boom 71 p., J. J. Feekman 66 p., J. C. Bakker 68 p., W. v. Rooyen 68 p., H. v. I 4 Burg 71 p., C. J. den Edel 67 p., P. J. Voorzaat 72 p., N. v. Haarlem 68 p., P. C. Merts 70 p., K. P. Scheps 70 p. Vaklieden: N. v. d. Kroft. Amateurs, troostprijzen: G. Sleyser 64 I P, A. Faas 65 p., A. v. Rosse 64 p., H. IJzer man 65 p., D. Op ten Dreest 65 p., J. Zit man 65 p., J. Arnoldus 65 p., H. Beekman H p., W. Zitman 65 p. Achtertuinen. Ie prijzen: C. Fray 89 p., H. Jurgen 88 p., A. Corpel 87 p. Vaklieden: M. H. Noteboom 98 p., N. v. d. Kootr 89 p. Amateurs, 2de prijzen: W. H. v. d. Mey- den 85 p., T. B Kapaan 85 p., C. Koore- man 80 p., H. IJzerman 80 p., D. Op ten Dreest 86 p„ A. Visser 80 p.. J. G. v. Evert M P. W Zitman 85 p., I. Boom 82 p. Vaklieden: J. v. Hoven 81 p. Amateurs: 3de prijzen: W. F. Romijn 73 P, I. Trouwee 77 p., Jac. Verhoeven 73 p., 8 v, d. Zanden 77 p., Jac. de Boer Jr. 73 P. P. C. Kapaan 74 p., H. Beekman 74 p., 8. Larrewijn 77 p., P. Segaar 78 p., H. Bink 77 p., b. v. Duuren 75 p. We prijzen.. A. Eradus 66 p., C. Nieu- Penhoven 67 pJ. Goedraad 70 p.. J. Zit- ?an 71 p., N. Boqm 71 p.. Jac. de Boer P-, J. Keereweer 71 p., W. F. Geuke 69 P- P. J. Voorzaat 70 p. Troostprijzen: T. Ouwerkerk 64 p., G. webel 64 p., Wed. Boeff 64 p. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Jj'euwe inschrijving: „Klein du Rhin", Waalgat 2, Kat- Vtaan Zee Eigenaar: C. J. Kroon, Kat- aan Zee. 8'Biging: si?.1'!; Brouwer's Aardewerk. Hooge Rijn- 28 Zoeterwoude. Uittredend Com- llniris: A- Henny, Den Haag, d.d. Dec. 1933. DE „L. D."-AUTOBUSSEN VERTREKKEN WOENSDAG TE 10'/. UUR VANAF ONS GEBOUW. Voor onze goedkoope reisgelegenheid naar Schiphol hebben zich 232 abonné's aangemeld, die in 10 autobussen naar het vliegveld zullen vorden vervoerd. De autobussen zullen op den Witte Singel vóór ons gebouw worden opgesteld en Woensdagmorgen te halfelf vertrekken. Alle bussen zijn genummerd evenals de verstrekte plaatsbewijzen, zoodat de deel nemers gemakkelijk hun plaats kunnen vinden. Men wordt dringend verzocht om kwart over tien aanwezig te zijn opdat het vertrek precies op tijd kan geschieden. De stoet zal door de stad de volgende route nemen: Witte Singel, Zoeterwoudsche Singel, Utrechtschebrug, Plantage, Hoogewoerd, Breestraat, Kort Rapenburg, Prinsessekade, Steenstraat en Stationsweg en verder via Oegstgeest en Hoofddorp naar Schiphol Aangezien eenige, aanvankelijk bestelde kaarten zijn afgezegd, zijn er aan onze bureaux thans nog, zoolang de voorraad strekt, eenige plaatsbewijzen voor de autobussen verkrijgbaar. DE DIRECTIE. GEMEENTELIJKE REINIGINGS- EN ONTSMETTINGSDIENST. Jaarverslag over 1933. Aan het jaarverslag van bovengenoem- den dienst ls het volgende ontleend: Totaal werd dit jaar verzameld een hoe veelheid hulsvuilnis groot 38.038 M3 waar van is afgevoerd naar de gemeente Nieuw koop 33.001 M3. en het restant, of 5.037 M3., naar het gemeentelijk stortterrein aan de Zijl. Evenals vorige jaren werd ook in het verslagjaar de baggermolen in hoofdzaak benut voor het wegnemen van oneffen heden langs walmuren en het op diepte brengen van smalle grachten. Totaal werd opgehaald een kwantum baggerspecie groot 8.892 M3., waarvan de afvoer plaats vond naar het Braassemer- meer. Het wegnemen der slappe bagger van diverse plaatsen in singels en grachten, werd verpacht aan den heer P. Kuyf te Nieuwkoop Dagelijks werden hiermede 8 werklieden belast, welke in het verslag jaar 18.297 M3. baggerspecie verzamelden. Deze specie werd vervoerd naar het baggerstalenterrein aan de Slaagh- of Stinksloot en benut voor het aanmaken van pootaarde. De vuilafvoer naar Nieuwkoop geschied de ook dit jaar zonder eenige moeilijk heden. Door de gemeente Nieuwkoop werd af gevoerd totaal 33.269'/2 M3. vuil (v.j. 33.622 M3.1, waarvoor werd betaald ad f. 0.85 per M3. f. 28,279.07'/.. De rekening van den reinigingsdienst geeft een verliescijfer van f. 221.146.58, die van den ontsmettingsdienst van f7046.46. In totaal vonden 722 ontsmettingen plaats van goederen, woningen, cellen en voertuigen (v.j. 800). VERAIN'N GRONINGEN. Een goedgeslaagde tooneelavond. Ter inzet van het nieuwe seizoen hebben de Leidsche Groningers Zaterdagavond direct een extra mooien avond gehad. In de Burchtzaal voerde de Tooneelclub der bevriende Haagsche vereeniging op het bekroonde tooneelwerk van den heer A M. J. Deelman uit den Haag: „Heur leste Weark", een tooneelspel in 4 bedrij ven. Met dit stuk, dat een juisten Gro- nlngschen kijk geeft op de aangeroerde kwestie van een huwelijk tusschen een rijke boerendochter en een „knecht", dat de moeder slechts weet door te zetten door op haar doodsbed alle krachten in te spannen om haar man tot toestemming te bewegen, ls de Groningsche tooneel-litte- ratuur met een goed en bovendien alles zins speelbaar werk verrijkt. Het is niet feilloos het 3e bedrijf b.v. is zelfs zeer zwak van conceptie doch niettemin doet het het uitnemend. Bovendien gaven de Hagenaars een over 't geheel te prijzen opvoering. De diverse types werden raak uitgebeeld. De auteur self speelde den rijken boer, mevr. Jansvan Laar zijn echtgenoote vooral in het 4e bedrijf was zij prachtig op dreef mej. de Raat de dochter, de heer Perton de „knecht"; zij droegen, door de bijrollen goed gesecun- deerd. dit tooneelspel ter overwinning. De voorzitter, de heer H. A. Vriend, was ongetwijfeld de tolk van alle aanwezigen, toen hij na afloop de Haagsdhe club har telijk dank bracht en den dames een be scheiden bloemenhulde overhandigde De afwezigen en Groirngsche niet-leden had den groot ongelijk! Na afloop volgde nog een gezellig bal. HERVORMDE JONGEREN-ORGANISATIE Lezing van ds. Kuilman. Op de laatste vergadering der Herv. Jongeren-Organisatie sprak ds. D Kuil man over Hans Fallada's boek: „Kleine Man, wat nu?" Niet zoozeer de litteraire waarde, als wel de moreele en ethische, waarover de meeningen der oudere en jongere generatie nogal uiteenloopen, wer den in deze beschouwing behandeld. In derdaad kan men Fallada's boek als zeer goed geslaagd beschouwen, wanneer men aanneemt, dat het 't doel van den auteur was te bewijzen, dat werkeloosheid, zede lijke defecten cn andere moeilijke omstan digheden volstrekt niet altijd tot een al- gemeene decadentie behoeven te leiden. De hoofdpersonen zijn daar de levende bewijzen van: zij worden ln hun trouw aan elkander licht afgeteekend tegen den donkeren achtergrond van sociale on rechtvaardigheid en menschelijke degene ratie. De verhouding tusschen man en vrouw wordt ondanks al de narigheid niet bezoedeld; integendeel, het einde van het boek laat zien, hoe de twee tot elkander terugkomen, omdat zij elkaar noodig heb ben. Toch zijn er heel veel bezwaren, die bij de lezing van dit boek opkomen. De grenzen worden verdoezeld, er bestaan geen zedelijke normen meer: men geniet van elkaar, omdat men jong is! Sluit jeugd dan zelfbeheersching uit? En mag men later ook een volkomen zich uitleven voor zich opeischen? Vreemd doet het aan, dat terwijl Fallada zijn vrouwelijke hoofdfiguur behoudens sommige typische zedelijkheids-opvattingen haar reinheid laat bewaren hij ln andere gedeelten een pleidooi schijnt te voeren voor deze onge limiteerde vrijheid. Althans spreekt hij er met geen enkel woord zijn afkeuring over uit, terwijl de doodgewone wijze, waarop hij dergelijke episodes invlecht, toch een stilzwijgende toestemming moet Inhouden. Dit is het groote gevaar van het boek: vele jonge menschen, die met sexueele problemen worstelen, hetzij vóór de verlo ving, hetzij erna en gedurende het huwe lijk, gaan denken, dat alles maar mag, en gevoelen zich volkomen gerechtigd de zelfde wegen te bewandelen. En ook zij, die nog ln volkomen onschuld leven, kun nen door dergelijke lectuur buitengewoon gemakkelijk op dwaalwegen gebracht wor den. Zelfs menschen als Lindsay, mevr. Wibaut e.a. gaan vaak niet zoo ver als Fallada, en we behoeven nog niet eens naar Christenen te kijken om een ver nietigend oordeel over de beschreven mo raal te vernemen. Nietzsche en mevrouw Roland Holst o.a. spreken er zich duidelijk over uit, dat zulk een zedeleer, die eigen lijk geen leer meer ls, onherroepelijk tot het verderf leidt. Ook met het onlangs verschenen boek van Leslie Weatherhead kan spr. het on mogelijk in alle opzichten eens zijn. Deze predikant legt het accent op de kennis: „wanneer men alles maar wist, zouden er geen gevaren meer dreigen!" M.a.w. de zonde is aan onwetendheid toe te cshrij- ven en niet aan de natuur van den mensch zelf. Dit ts een gevaarlijke redeneering, die de Christen onmogelijk kan aannemen. Zeker, hij kan een kameraadschappelijke verhouding tusschen jongens en meisjes goedkeuren, hoewel ook hier „oppassen" de boodschap is en blijft; een zekere voorlich ting van de zijde der ouders ls zeer ge- wenscht, doch men is er daarmee niet Slechts voor hem of haar, die zich in den strijd tegen de passie volkomen aan Jezus Christus overgeeft, bestaat er een afdoend wapen, nl. het geloof, dat God hem kan en zal bewaren. Fallada raakt deze kwestie slechts ternauwernood aan, alleen ln het einde van zijn boek is er een vluch tige heenwijzing naar de sterrenboven de aardeGelukkig, dat wij een toe vlucht mogen zoeken voor al deze moei lijkheden bij den Heiland, die ons tot Zich trekt om ons op te bouwen, die ons rein van harte wil bewaren, opdat wij eenmaal God mogen zien! SCHOOL MEDÜSASTRAAT A. Ouderavond. Vrijdagavond jl. werd aan deze school een ouderavond belegd. Een veertigtal ouders, benevens het voltallige personeel waren aanwezig. Het hoofd der school zette in het kort uiteen, wat de bedoeling is van het houden van ouderavonden. Hierna werd overgegaan tot de verkiezing van een oudercommissie, die uit drie le den zal bestaan, nl. mevr. Molenaar en de heeren Poelgeest, voorzitter en Baart, secretaris. In de pauze werd het algemeen spreek uur gehouden en hadden de ouders de gelegenheid het schriftelijk werk hunner kinderen te bezichtigen Hiervan werd een dankbaar gebruik gemaakt. Daar het in middels al wat laat was geworden, werd de inleiding „Iets over het karakter", door het hoofd der school, den heer Korswa- gen uitgesteld tot een volgenden ouder avond. Bij de rondvraag werd ter sprake ge bracht. hoe het beste contact tusschen school en huis gemaakt kon worden. Een der ouders was van meening, dat èn. school èn huis er het best bij voeren, als de ouders er voor zorgden, dat hun kin deren den noodigen eerbied hadden voor het onderwijzend personeel. Nadat hier over eenigen tijd van gedachten gewisseld was slcot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. TOONEELVEREENIGIN G „TOT IEDERS GENOEGEN." Een vereeniging die haar naam eer aandoet. Bovengenoemde vereeniging heeft Za terdagavond ten aanschouwe van een talrijk publiek in de groote zaal van „Zo- merlust" een ln alle opzichten welgeslaag de uitvoering gegeven van het blijspel „De ridder van de Kouseband", van Henk Bakker. De voorzitter, de heer A. Arentsen heette, keurig op tijd, de aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder de afge vaardigden der zustervereenigingen. van het mannenkoor „Sempre Avanti" en „The young fellows". Tot zijn groote blijd schap kon spr. constateeren, dat het leden tal zich ondanks de crisis nog steeds ln stijgende lijn beweegt. Wij zijn thans al dus spr. nog een jaar verwijderd van ons eerste lustrum en met klem wekte spr. op om allen eendrachtig samen te werken om dit feit op waardige wijze te vieren. Het bestuur koestert grootsche plannen; geeft gij, aldus spr., uw volledige mede werking om ze te kunnen verwezenlijken. Spr. eindigde zijn openingswoord met den oprechten wensch, dat deze avond overeenkomstig den naam der vereeniging tot ieders genoegen zou zijn. Het lijdt geen twijfel of deze wensch is voor de volle 100 procent in vervulling ge gaan. Daarvan getuigde niet alleen het welgemeend en aanhoudend applaus na elk der drie bedrijven, maar ook het da verend gelach, dat herhaaldelijk bij open doek opklonk en dat den executanten af en toe dwong hun spel eenige oogenbllk- ken te onderbreken. „T. I. G." heeft onder leiding van haar regisseur-voorzitter, den heer Arentsen goede vorderingen gemaakt De rollen zaten er over het algemeen heel goed in, zoodat de al-te-luide-stem van den souffleur meermalen hinderlijk klonk. Doch dat is dan ook de eenige aanmer king, welke wij kunnen maken. Voor de uitvoering zelve niets dan lof; voeg daar bij een gelukkige keuze van het stuk, wel verzorgde grimeering van Piet van der Pijl en men kan begrijpen, dat het succes volkomen was. De avond werd opgeluisterd door mu ziek van „The Roto Colour Players" en besloten met een bal onder leiding van den heer W. F. van Wijk. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING AFD. LEIDEN. „Fakkelgang". Voor den filmochtend, gistermorgen ge houden door het Inst. v. Arb.-Ontwikke- ling in het Trianontheater, stond ditmaal op het programma de film „Fakkelgang". De afd.-voorzitter, de heer Van Wouden berg, leidde deze film met enkele woorden in, waarbij spr. er op wees, dat reeds bij het opkomen van de moderne arbeiders beweging door velen begrepen werd, dat de strijd tegen het alcoholgevaar een der eerste voorwaarden was voor het wel slagen van verdere actie voor verhooging van het levenspeil der arbeidersklasse. Het moeilijke werk der geheelonthouders- vereenigingen heeft, aldus spr., zeer veel bijgedragen tot het verkrijgen van betere toestanden op sociaal terrein. Spr. uitte den wensch, dat men de film „Fakkel gang" in dit licht zou bezien. Na een aardig voorprogramma draaide vervolgens genoemde film. welke een beeld geeft van de onmetelijke ellende, ont staan door het drankmisbruik, de treurige woningtoestanden, de lange arbeidstijden en andere factoren, welke het alcoholge bruik in de hand werkten. De film vangt aan met een symbolische scène, waaraan het werk zijn naam ont leent, nl. de flikkerende lichten van hoog geheven fakkels, gedragen in een donke ren nacht, 'n Duistere macht bedreigt de fakkels met ultdoovlng, doch de fakkel is niet te dooven, integendeel: 't licht breidt zich steeds uit. Vervolgens zien wij arbeiders hun werk in lange dagtaak verrichten en als het werk geëindigd is, zien we velen hun zuur verdiend loon in alcohol omzetten, terwijl vrouw en kinderen thuis tevergeefs wachten. De organisatie der drankbestrijding wordt dan in beeld gebracht en ook de resultaten van de actie der geheel-onthou ders worden uitnemend weergegeven. De film, vervaardigd door een der beste cineasten van ons land, is zoowel uit tech nisch als propagandistisch oogpunt zeer geslaagd te noemen. Hoe suggestief zijn bijvoorbeeld de close- ups van de spin in zijn web. van het om vallen der glaasjes en van het ineenstor ten van de bierbrouwerij! Na de vertooning dezer film klonk een hartelijk applaus door het theater, een zeldzaam verschijnsel ln de bioscoop. In aansluiting op de film „Fakkelgang" volgde nog een uitstekende wildenis-film, getiteld „Breng ze levend mee," welke op buitengewoon goed geslaagde wijze een expeditie van Franck Buck op 't schier eiland Malakka in beeld bracht. Namens het bestuur werd nog medege deeld, dat, in overeenstemming met wen- schen door de leden geuit, op den eerst- volgenden kunstochtend een concert zal worden gegeven door het Haagsche Arb.- Symphonie-orkest, waarbij populaire mu ziek zal worden ten gehoore gebracht. Een en ander zal tevoren door den dirigent van het orkest worden toegelicht. BINNENLAND. Jaarvergadering te Amsterdam van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen. (Binnenland, 3e Blad). Maatregelen tegen overbevissching dei Noordzee. (Binnenland, 3e Blad). Voorstel aan Ged. Staten inzake werk-< verruiming in Zuid-Holland. (Binnenland, 3e Blad). De verkeersregeling op Uiver-dag. (Bin nenland, 3e Blad). BUITENLAND. De Volkenbondsraadvergadering over het Saargebied eenige dagen uitgesteld. (Bui tenland, le Blad). Zuid-Slavië's beroep op den Volkenbond inzake den moord te Marseille. (Bultenl., le Blad). Theunis in België nog niet geslaagd. (Buitenland le Blad). De Volkenbond en het conflict in Zuid- Am er ik a(Buitenland, en Tel. le Blad), j LEIDSCH CRISIS-COMITE. WIJ KOMEN WOENSDAG BIJ U AAN! U STELT OMS TOCH MIET TELEUR LEIDSCHE PLUIMVEE VEREENIGING. 80ste Ledenvergadering. In één der zalen van „De Harmonie", alhier, hield de Leidsche Pluimvee Ver eeniging haar 80ste ledenvergadering onder leiding van den Vice voorzitter, dr. H, E. Th. van Sillevoldt. 0.a werd onder dankzegging aan den afgevaardigde, den heer F. v. d. Mark Jr., het verslag van de vergadering van den Raad van Beheer en Toezicht te Utrecht goedgekeurd. Besloten werd aan „Ornithophilia" te Utrecht mee te deelen, dat de uitteloven LB.V.-eereprljzen op de a.s. tentoonstel ling ter beschikking zijn van het tentoon- stellingsbestuur en de verdeeling over de verschillende rubrieken aan dat bestuur wordt overgelaten. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van de zustervereeniging „Orni thophilia", waarin het bezoeken van hare tentoonstelling door leden van de L.P.V-, mits in verenigingsverband, op voordee- liger condities kan geschieden, werd een commissie aangewezen om voorbereidende maatregelen te nemen; er zal getracht worden en bloc naar Utrecht te gaan. Het volgende punt. uitbreiding van het bestuur met twee leden van advies, werd door den voorzitter nader toegelicht en tenslotte, nadat verschillenden hierover 't woord hadden gevoerd, met algemeene stemmen goedgevonden. In één der eerst volgende bestuursvergaderingen zal het bestuur nadere voorstellen uitwerken en zoo spoedig mogelijk bij de leden met can- didaten komen. Tijdens deze besprekingen stelde één der leden voor propaganda voor de sierduiventeelt en dwerghoenders te voeren onder de jongere generatie, waarop de heer J. J. de Mol, Den Haag, de t:e- zegging gaf gaarne een lezing te willen houden over sierduiven. Ten slotte werd nog gesproken over het houden van een tentoonstelling van pluim vee, konijnen en duiven. Verschillende leden zouden gaarne zien, dat er een vol gend jaar wees eens een tentoonstelling werd gehouden, desnoods op meer beschei den schaal dan men van de L.P.V. gewend was, maar om toch in Leiden ook weer eens te laten zien wat er in de pluimvee- sport te bereiken ls. Hierna heeft de heer dr. H E Th. van Sillevoldt onder dank zegging voor de geanimeerde besprekin gen, die op de laatste vergaderingen meer en meer tot uiting komen vergadering gesloten. As W msdag herdenkt onze stadge noot, de heer ,T. G Klumper, monteur der telegrafie cn telefonie zijn 25-]arlg jubi leum bij het telefoonbedrijf.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1