75»te Jaargang ZATERDAG 17 NOVEMBER 1934 No. 22902 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Goedkoope reisgelegenheid naar Schiphol. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bi] een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT;» Voor Leiden per 3 maanden f.2.36; per week X.0.18 V( Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.M Franco per post f. 2.35 Rortokoeten. Dit nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. W. A. van der Kwast, om vergunning tot het uitbreiden Tan de wasch- en strijkiniichting in het perceel Nachtegaallaan No. 1, kadastraal bekend Gemeente Lelden, Sectie P. No. 1030: b. A. M. Guit, om vergunning tot het oprichten van een waschinrichting in het perceel Hoogewoerd No. 173, kadastraal hekend Gemeente Leiden, Sectie D. No. 1641; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin derwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede dat op Zaterdag den 1 Decem ber 1934, des voormiddags te halfelf uren ln het perceel Breestraat 125 i Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoe ken in te brengen, terwijl zij er de aan dacht op vestigen, dat niet tot beroep ge rechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig ut. 7 der Hinderwet voor het gemeente bestuur of een zijner leden zijn versche nen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 17 November 1934. 1491 OPLEIDINGSSCHOOL DRIFTSTRAAT (Hoofd de heer M. J. Erop). Ouderavond. De voorzitter opende de vergadering met ten hartelijk woord van welkom aan de ouders, in het bijzonder aan hen die voor het eerst de school bezoeken, aan de spre kers van dezen avond, de heeren Tjeerd de Boorder uit Amsterdam en Boerstra, der Jubileumcomm. van den Ned. Bond van Onderwijzers afd. Leiden. Spr. gal vervolgens het woord aan den heer Boerstra, die sprak over het vacantie- kinderfeest. Door de afd. Leiden V.K.F. worden ieder jaar 4 A 500 kinderen een naar buiten gebracht. Gaarna zag hij dit aantal nog grooter worden, maar ook hier heeft de crisis ingegrepen want er is geld, veel geld noodig. Daarom doet hij een beroep op de ouders om voor dit 'acantiekinderfeest een warm hart te heb ben en te helpen, zooveel ais in hun ver mogen is. Vervolgens hield de heer Den Boorder een causerie over een Centraal Vacantiekinderhuis voor de Nederlandsche Jeugd, geïllustreerd door de prachtige film tan den cineast Frans Dupont. De heer Den Boorder liet eerst de een- daagsche vacantie-kinderfeest-film zien, welke ons toonde welk een vreugde er in de kinderharten heerscht als zij een dag uit zijn. Daarna vertelde spr. over het ontstaan en den groei van dit vacantie- kinderfeest. Jaarlijke worden er duizen den kinderen door het V.K.F. drie dagen laar buiten gezonden naar de drie kin derhuizen van den bond. Door samenwer king van alle afd. van onderwijzers van elle gezindten was het mogelijk alle kin deren die daarvoor in aanmerking komen, onverschillig van welke godsdienst, uit te lenden. Van Mei tot October komen da gelijks groepen kinderen 3 dagen in va- tantiehuizen aan bosch en heide, zee en strand, onder geleide van hun onderwij zer door brengen. Het V.K.F. mag zich dan ook in veler belangstelling verheugen. Kreeg het niet van een groot kindervriend een compleet kinderhuis te Valkenveen eadeau? Maar de bond wil meer. Er moet nog een Centraal Vacantie-Kinderhuis ko men voor de kinderen uit kleine steden en dorpen en daarvoor riep spr. de mede werking van alle kindervrienden in, in 't hijzonder van de ouders omdat zij in de eerste plaats de vreugd met de kinderen meeleven. De heer Krop bracht spreker namens »e ouders dank en stelde nog een paar fhgen, welke naar genoegen beantwoord Kerden. De notulen van den vorigen ouderavond werden onder dankzegging goedgekeurd evenals het verslag van den Penningmeester van het schoolfonds en kascontrole. De voorzitter der Oudercom. de heer v. d. Voort besprak de werkwijze 'sn het schoolfonds, en vroeg ieders me dewerking hiervoor. Daarna besprak hij J?'ergrooting van lokaal 7; door omstan- jhgheden gaat deze niet door, maar de commissie zal nu probeeren een gymna- w aan deze school te krijgen. Nadat het werk der kinderen was be- r?l'gd en met het onderwijzend perso na was gesproken, sloot de voorzitter om uur den goed bezochten Ouderavond. o handelsregister kadier van koophandel. K'iziging; k. Burger Vleeschhal, Raadhuisstraat k'hlphen a. d. Rijn. Rund- en varkens- ujfbi. Uittredend eigenaar: M. v. Donk, a. d. Rijn (dd. 5 Sept. 1932). JEUGDHERBERGEN. Een nuttig instituut. Nu te dezer stede de volgende week een jeugdherbergtentoonstelling wordt gehou den, mag het wellicht van belang zijn eens iets te schrijven over dit cultureele jeugd werk, dat de laatste Jaren zoo'n belang rijke plaats is gaan innemen in het leven van de Nederlandsche jeugd. In de eerste plaats willen wij wijzen op den omvang en den groei van het werk. De jeugdherbergen zijn bestemd tot het verschaffen van een goedkoope en veilige overnachtingsgelegenheid aan trekkers, dat zijn zij, cie te voet, per fiets of per boot van plaats tot plaats reizen en die dus aan dergelijke overnachtingsgclegen- heden behoefte hebben. In de jeugdher bergen hebben de jeugdherbergouders de leiding, zij-zorgen voor de geestelijke en lichamelijke behoeften van hun gasten, terwijl verder het instituut berust op het beginsel der zelfwerkzaamheid. De gasten zijn dus verplicht hun door de ouders op gelegde huishoudelijke en andere werk zaamheden te verrichen en krachtig mede te werken om de goede sfeer fn de jeugd herbergen te bevorderen- De jeugdherberg leert de jeugd dus zoodoende op eigen beenen te staan, kweekt eerbied voor el kander en poogt zelfstandige menschen te vormen, die geleerd hebben elkaar te helpen Bovendien leert de jeugd door middel van de jeugdherbergen eigen land en bevolking kennen door zelfwaarneming met het gevolg, dat men deze gaat waar- deeren en liefhebben. Iedere jongere, die de jeugdherberg be zoekt, hetzij in groepsverband, hetzij al leen, moet in het bezit zijn van een z.g. trekkerskaart, afgegeven door de Neder landsche Jeugdherberg Centrale te Am sterdam, welke het leiding gevend lichaam voor ons land is. Bij wangedrag kan deze kaart door de jeugdherbergouders worden ingetrokken en de betrokkene is voor altijd gedupeerd en komt nooit meer in een jeugdherberg De Nederlandsche Jeugdherberg Cen trale is een zestal jaren geleden opgericht. Er waren toen nog slechts enkele jeugd herbergen in ons land Ieder jaar steeg dit aantal snel, zoo waren er b v in 1930 22 jeugdherbergen, in 1931 35, in' 1932 43, in 1933 59 en in 1934 68 jeugdherbergen. In de tweede plaats is het aantal inge schrevenen bij de N.J.H.C. sterk toegeno men. Wat de z.g. individueele trekkers be treft, dat zijn dus zij, die van de jeugdher bergen gebruik maken buiten school- of vereenigingsverband om, hun aantal be iiep dit jaar over de 32.000. Indien men be denkt, dat in 1930 nog geen 10-000 trekkers waren ingeschreven, in 1931 11250, in 1932 18.900 en 1933 29.000 dan is deze stijging toch zeer snel in haar werk gegaan. OQOEI vonhet AANTALTREKKERS ;k-A t.Kk Daarnaast staan hondertallen vereenl- gingen, gemeenten, scholen, instituten, jeugdorganisaties enz., welke allen bij de N.JR.C. staan ingeschreven en wier leden tallen of aangesloten personen momenteel in de honderddduizenden loopen. In de derde plaats valt de omvang en de groei van het werk zeer duidelijk waar te nemen in de cijfers betreffende de overnachtingen in de jeugdherbergen. De grootste percentages dezer overnachtin gen vallen op de categoriën der indivi dueele trekkers en der scholen Zeer veel lagere en bijzondere scholen, alsmede tal rijke rijks-, gemeentelijke- en particuliere middelbare scholen en nijverheidsscholen hebben in de afgeloopen jaren van de jeugdherbergen gebruik gemaakt. Het to taal cijfer der overnachtingen bedroeg in 1929 8500, in 1930 12.500, in 1931, 52.000, in 1932 100.000, in 1933 146.000, terwijl in dit jaar dit cijfer zal liggen tusschen de 165.000 en 170.000. Intusschen is het bestuur van de Neder landsche Jeugdherberg Centrale van mee ning, dat men nog slechts aan het begin van zijn taak staat. Hoe duidelijk deze cijfers ook mogen spreken, hoe groot deze aantallen ook op zichzelf mogen zijn, in verhouding tot het aantal jongeren, dat van de jeugdherbergen zou kunnen ge bruik maken, zijn deze cijfers nog betrek kelijk klein. De directe opgave is dan ook om het aantal trekkers grooter te doen worden en om het aantal overnachtingen in de jeugd herbergen sterk uit te breiden- Een belangrijk onderdeel van deze taak is het bevorderen van het maken van meerdaagsche schoolreizen, waarbij het instituut der jeugdherbergen een onmis baar midde) is. Het is te hopen, dat velen, die tot nu toe onbekend waren met het werk, op de te houden tentoonstelling die kennis en dat inzicht zullen verkrijgen, waardoor zij on getwijfeld een vriend en warm voorstander van dezen prachtigen cultureelen arbeid zullen worden. GEREF. GEMEENTE. Ds. R. Kok, te Veenendaal heeft voor het beroep naar de Geref. Gem. alhier be dankt. WINKELWEEK LAGE RIJNDIJK. De nog jeugdige Winkellersvereeniglng, welke in September is opgericht door de gezamenlijke winkeliers van den Lage Rijndijk, geeft blijk van durf en doorzet tingsvermogen. De Winkelweek Lage-Rijndijk heeft plaats van 28 Nov. des middags om 2 uur tot en met 6 December. Alle deelnemende winkeliers zullen hun gevels versieren met de vereenigingsvlag, sommige winkeliers zullen meerdere vlag gen plaatsen, zoodat circa 40 vlaggen de eerste feeststemming zullen brengen. Groote doeken, dwars over den Lage- Rijndijk, zullen het motto „Koopt op den Lage-Rijndijk" verkondigen, terwijl een muziekversterkingslnstallatle, uit circa 10 of 12 luidsprekers, een vroolijk muziek stukje zal doen hooren. De muziekinstallatie wordt verzorgd door de fa. Jesse te Voorschoten; voorts wordt door de vereeniging een reclame blad verspreid Onder de winkeliers, die bij de vereeni ging zijn aangesloten, heeft bovendien een étalage-wedstrijd plaats. CHR. DOOFSTOMMEN-INSTITUUT „EFFATHA'. Propaganda-avond in „Rehoboth", In .Rehoboth" werd gisteravond van wege het Chr. Doofstommen-instituut te Voorburg een interessante lezing gehou den. De samenkomst, welke zeer goed bezocht was, werd door ds, H, Thomas, nadat hij een gedeelte uit Matth. 25 gelezen had, met een kort woord geopend, waarin hij in enkele trekken de groote barmhartig heid, ons door Christus voorgestaan en geleerd, schetste en er op aandrong „Ef- fatha te steunen. De heer P. T. Beimer, onderwijzer aan het instituut, voerde hierna het woord. Na aan de gelijkenis van den barmhar- tigen Samaritaan te hebben herinnerd, wees spr. er op, dat het werk van barm hartigheid nooit zal ophouden te bestaan. Ook in „Effatha" wordt dat gevonden. Op treffende wijze schetste spr. wat het is doofstom te zijn. Het is het groote alleen-zijn. Alleen in den doorgang van het leven. Geen enkele klank zal tot de zulken doordringen. Het is het los zijn van de ideëele dingen en naar den mensch gesproken ook los van het evangelie. Was Jezus reeds begaan met het lot der blinden, zooals ons dat in Markus 7 wordt geteekend, eeuwen lang heeft het geduurd eer men aan Zijnen roepstem gehoor heeft gegeven. In de 17de eeuw zien wij dat een dokter in Haarlem zich het lot der doofstommen heeft aange trokken. En aan het einde der 19de eeuw is „Effatha" zijn werk begonnen. Spr. schetste dan de heerlijkheid van den arbeid een doofstomme te leeren spreken om er voorts op te wijzen, dat doofstom geen samengaan van twee ge breken is, maar dat dit met elkaar in ver band staat als oorzaak en gevolg: dool en daarom stom. 't Is te begrijpen dat zij zich zelf een taal scheppen: de taal der gebaren. Uitvoerig werd voorts door den heer Breimer uiteengezet hoe volgens een be paald schema geleerd wordt zinnen te bouwen. Dat het een inspannenden arbeid is, waaraan echter de onderwijzers (essen) zich met liefde geven, bleek duidelijk toen spr. het een en ander verhaalde van een les in Bijbelsche geschiedenis. In aparte Bijbelsehe Geschiedenisboekjes wordt met de leerlingen bladzijde voor bladzijde, ja woord voor woord behandeld. Te vergeten hebben wij dan niet, dat om een uiteen zetting te geven van wat genade, berouw, zonde enz. beteekent, weer vele andere woorden noodig zijn. Voortgaande wees spr. er met nadruk op dat het het beste is, doofstomme kinderen reeds zeer jong naar een instituut te stu ren. 't Is in deze verkeerd als een mecha nisme lang stil staat. Met tal van voorbeelden wees spr. er tenslotte op, dat hebben de kinderen lee ren spreken, zij door hun doofheid zich nu ook zuilen moeten oefenen in het liplezen. Aan het einde van zijn inleiding wekte spr. met ar|idrang op het werk van „Ef fatha" financieel te steunen, wardoor het mogelijk wordt meer kinderen op „Effa tha" te onderwijzen. Na deze uiteenzetting volgde een korte pauze, waarin zeer velen zich opgaven om het werk van „Effatha" te steunen. Hierna werden verscheidene lichtbeelden vertoond, die het gesprokene nog verdui delijkten. Ds. J. de Wit heeft het slotwoord ge sproken, waarin hij er op wees, dat deze taak van Chr. barmhartigheid aller steun zeker verdient. Het adres van de plaatselijke corres pondente is mej. G. Roodenburg, Lam- menschansweg 27 Gaarne geeft zij alle gewenschte inlichtingen. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, op proefschrift getiteld: „Coornhert's Dolinghe van Ulysse". De eerste Nederlandsche Odyssee, de heer Th. Weevers, geb. te Amersfoort. Geslaagd voor het candidaatsexamen rechtgeleerd heid de heeren W. F. Th. Eijgelsheim .(Sassenheim) en W. Pluckel (Den Haag). BIJ DE UIVER-HULDIGING. Zij. die kaarten hebben besproken voor onze goedkoope reisgelegenheid naar Schiphol en voor het vliegveld, worden verzocht deze thans aan onze kantoren al te halen. DE DIRECTIE. TENTOONSTELLING FREDERIKA H. BROEKSMIT. JOH ANN WINDHORST. In de Lakenhal. Onder auspiciën der Leidsche Kunst- vereeniging werd gistermiddag in de Lakenhal onder vrij groote belangstel ling een tentoonstelling geopend van werken van bovengenoemde schilders. Onder de aanwezigen merkten we op de belde exposanten, de heer A. Coert, directeur van de Lakenhal, de heer Rosier, secretaris van de Commissie voor de Lakenhal, Bestuursleden van de Leidsche Kunstvereeniging als Mr. J. Slagter, Overste Irish Stephenson, mevr. Bicker Caarten; Bestuursleden van „De Kunst om de Kunst" ais dr. Ubbels, de heeren Hulstijn en Verkoren en mevr. Schouten Leigues Bakhoven, verder Baron van Geen, particulier secretaris in ruste van H.M. de Koningin, de schilder Kamerlingh Onnes. De Voorzitter der Leidsche Kunstver eeniging, mr, J. Slagter richtte eerst een woord van welkom tot de aanwezige exposanten, verder tot den directeur der Lakenhal en de secretaris der Commissie voor de Lakenhal, welke heeren hij tevens dankte voor hun welwillende medewer king tot het inrichten dezer tentoonstel ling. Spreker constateerde met voldoening, dat er in deze Uiverdagen toch ook nog blijk wordt gegeven van andere belang stelling dan die voor vliegtuigen alleen. Daarmee wilde hij niet te kennen geven, dat hij jaloersch is op de interesse voor den Uiver. Hij is zelf genoeg sportman om van harte in de vreugde te kunnen deelen. Doch dit mag niet verhinderen, te bedenken dat er ook nog andere dingen zijn dan de luchtvaart. Over het hier tentoongestelde werk wil spr. niet veel zeggen. Het getuigt voor zich zelf. Alleen deze opmerking. Sommigen con- stateeren: het is niet modern. Doch men zij met die uitspraak voorzichtig. Wat is modern? Is het moderne alleen datgene wat van eigen tijd is? Is er niet een mo derniteit die boven den tijd uitgaat? Vroeger rekende men inzake kunst bij eeuwen. Langzamerhand is men in jaren gaan rekenen. En thans heeft men de neiging met gedeelten van jaren te reke nen, zoodat wat op 1 Januari ontstond op 31 December d.a.v. alreeds als ver ouderd wordt beschouwd. Dit wordt dan verklaard door de betuiging dat wij zoo snel leven en zoo ras een gehuldigd prin cipe overwinnen en te boven zijn Doch wat zoo spoedig veroudert is nooit modern geweest, heeft nooit constante waarde bezeten. Spreker trekt een vergelijking met de litteratuur en neemt als typische voor beelden Shakespeare, die in zijn werk zijn groote liefde heeft gegeven en nooit ver oudert en de eens zoo hoog geprezen Dic kens, die veelszins fictieve voorstellingen gaf en in vele opzichten verouderd is. Daarom wil spreker waarschuwen, dat het oordeel: niet modern, geen juist oor deel is. Men hoede zich, inzake kunst, te veel aan de uitingen van eigen tijd te hangen. In vergelijking met dat wat voor ons ontstond, is dat van 1934 van weinig belang. Hierna verklaarde mr. Slagter de ten toonstelling geopend. De aanwezigen ver spreidden zich belangstellend door de zalen, die zeer mooi werk geven te aan schouwen. Wij komen er op terug! FRITZ HIRSCH—L.S.T. In den Koninklijken Schouwburg te Den Haag, welke geheel uitverkocht was, heeft het Leidsch Studententooneel in combi natie met het gezelschap Fritz Hirsch gis teravond de eerste voorstelling van „Die Fledermaus" ten bate van het plaatselijk crisiscomité gegeven. Het succes was groot. Bij den aanvang werd het Iö Vivat door de zaal van harte meegezongen, evenals aan het slot het Wilhelmus. De praeses heeft dank gebracht aan allen, die tot het welslagen van dit feest hebben meegewerkt en burgemeester De Monchy was de tolk van het Crisiscomité, dat hulde bracht in het bijzonder aan de dames Quarles van Uffordgravin Van Limburg Stirum, presidente en mevr. Bo- denhausenDutilh, secretaresse van het Damescomité. Zich tot de uitvoerenden wendend, zei mr. De Monchy in de Dult- sche taal, dat dit gemengde gezelschap een onvermengd genot had gebracht en het deed hem genoegen, dat het stokoude „Sempre Crescendo" naar den jongen Fledermaus had gegrepen. Spr. heeft ver volgens het bestuur van het L.S.T. een kleine medaille aangeboden als herinne ring, dat men de Fledermaus in de Uiver- stad had gebracht. Aan het slot zijn aan alle leden van het Operettegezelschap bloemen aangeboden. BINNENLAND. De tocht van de Snip naar West-Indié. (5e Blad). Geschenk van H. M. de Koningin aan Prins George en Prinses Marina. Binnen land, 6e Blad). Het economisch beleid der regeering; memorie van antwoord aan de Tweede Kamer; wettelijke regeling betreffende uitverkoop en opruiming in voorbereiding. (Binnenland, 6e Blad). De herdenking van het 150-jarig be staan der Maatschappij lot Nut van 't Algemeen. (Binnenland, 6e Blad). Rotterdam moet binnen drie maanden de salarissen verlagen. (Binnenland, 6e BI.), Geen uitbreiding der Staatsloterij. (Pari Overzicht, 3e en le Blad). Drama in Den Haag; man en vier kin deren door gasverstikking om het leven gekomen. (Gemengd, 5e Blad). BUITENLAND. Schuschnigg te Rome gearriveerd. (Bui tenland, le Blad). De Londensche vlootbesprekingen weer geschorst. (Buitenland, le Blad). Engelsch voorstel inzake wapencontrole te wachten. (Buitenland, le Blad). Rondom Zuid-Slavië's stap bij den Vol kenbond inzake den moord te Marseille. (Buitenland, le Blad). Theunis thans in België kabinetsforma teur. (Buitenland, le Blad). Scherpe circulaire van Flandin over de Fransche ambtenaren. (Buitenland, le Blad). BOND VAN HOTELPERSONEEL. Adres aan den Gemeenteraad. Aan den raad van deze gemeente is onderstaand adres verzonden: Het Bestuur van de afdeeling Leiden van den Bond van Hotel- Oafé- en Restau- rantpersoneel in Nederland, domicilie kie zende Heerensteeg 16 a te Leiden, ten dezen vertegenwoordigd door den Voorzit ter J. de Haas Jr. en Secretaris J. Mulder, brengt Uwen Raad het volgende onder de aandacht: Dat het sedert eenigen tijd met onge rustheid constateert dat een steeds stij gend aantal vergunningen wordt verleend tot het bezigen van vrouwelijke bediening in Café's, Restaurants e.d. en in z.g. lunchrooms dat daarbij vele vergunningen worden verleend aan bedrijven, die, in ver band met hun aard en karakter, naar het oordeel van ondergeteekenden daarvoor allerminst in aanmerking komen en die den schijn wettigen, bediening door vrou wen alleen te bezigen uit concurrentie- overwegingen. dat de werkgevers vrouwelijke bediening niet behoeven te bezigen op grond van verschillen ten aanzien van loons- of ar beidsverhouding tusschen mannelijk en vrouwelijk personeel, omdat ook de man nelijke bediening in het bedrijf als regel zonder noemenswaardige loonen werkt, en vrouwen dezelfde arbeidstijden maken als hun mannelijke collega's, d.w.z. eveneens tot het sluitingsuur, dat de zedelijke gevaren, welke voor de bedienende vrouwen als zoodanig, werk zaam in Café's. Restaurants enz., niet ge ring zijn. behoeft oi. voor Uwen raad geen betoog omdat het feit alleen, dat vele ex ploitanten vrouwelijke bediening gaan bezigen, dit zelf demonstreert, dat er eveneens andere gevaren ontstaan door dezen, door niets gemotiveerden toe stand, n.l. door het feit dat tal van man nelijke bedienden werkloos worden en blijven, behoeft o.i. evenmin nadere uit eenzetting. Het onderteekend Bestuur stelt er prijs op te verklaren geen bezwaren te hebben tegen vrouwelijke werkkrachten in het be drijf. noch fn het algemeene bedrijfsleven, doch meent dat de bediening in meer genoemde bedrijven allerminst gerekend kan worden te behooren tot den juisten vrouwelüken beroepsarbeid. Op grond van bovenstaande overwegin gen verzoeken ondergeteekenden. dan ook met klem Uwen Raad. het daarheen te leiden dat er maatregelen worden geno men, die voorkomen dat het bedrijf voor een groot deel het karakter krijgt, wat het niet verdient. Het Bestuur stelt er Driis op tenslotte te verklaren dat het tegen vrouwelijke be diening in uitgesproken z.g. thee- of melk- salors. welke tegenwoordig met den naam lunchroom worden betiteld geen bezwaar heeft, omdat deze zich in het algemeen tot het bezigen van vrouwelijke bediening beter leenen en omdat er geen alcohol wordt verkocht.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1