u bij het Kind LEIDSCH DAGBLAD Vierde Blad Vrijdag 16 November I934 UIT DE RIJNSTREEK. KERK- EN SCH00LNIEUWS ALPHEN RAPPORT AFDEEHNGSONDERZOEK. Begrooting 1935. Verschenen ls het rapport van het afd- onderzoek van de begrooting onzer ge meente voor 1935, waarvan de oehandellng is bepaald in de raadsvergadering van a.s. Maandagmiddag 3 uur. Rapporteurs wa ren de heeren H. v. Kleel, voorzitter; J. L. H. Boeren, lid en W. A. Lam, algemeen rapporteur. Wij ontleenen hieraan het volgende: In alle aldeellngen spraken meerdere leden er hun voldoening over uit. dat het B. en W. s mogen gelukken, naast de aanbieding van een sluitende begroeting, te komen tnet voorstellen tot een kleine belasting verlaging en verlaging van den gasprijs. Verschillende leden betwijfelen echter of de voorgestelde verlaging van den gasprijs wel voldoende ls, om te voorkomen dat het gasverbruik nog meer dan tot heden het geval was. terugloopt. Verschillende leden geiooven niet dat verlaging van 1 ct. per M3. voldoende is, gelet op aantal afsnij dingen enz. B. en W. zijn van meening dat verdere verlaging van den gasprijs even tueel ook verlaging van cie meterhuur, vat. wanneer der. mogelijkheid daartoe bestaat, onder oogen zal moeten worden gezien. B. en W. zijn echter van meening, Oat het mlnderverbruik in het algemeen moet worden toegeschreven aan bezuini ging en versobering om niet te spreken van verarming. Zij zijn bereid na te gaan welke verlaging van meterhuren mogelijk ls, om op dit punt in de le plaats reductie toe te staan. Het aantal weggenomen meters be draagt tot nu toe 330. Over deze meters werd ln een jaar globaal 115500 M3. afge nomen. Een ander lid meent, dat nog naar verdere belastingverlaging moet worden gestreefd daar deze in onze gemeente veel te zwaar zijn. In dit verband heeft dit lid zich afgevraagd of B en W. met hun voor stellen tot salarisverlaging wel ver genoeg gegaan zijn. B. en W. zijn wat dit laatste betreft van meening dat met het bereikte resultaat kan worden volstaan. De aan dacht van B. en W. zal er steeds op geves tigd zijn de personeelsuitgaven tot het hoog noodige te beperken. Het zelfde lid wijst op de groote uitgaven voor werkloo- zenzorg en heeft de vraag gesteld of de gemeente niet kan profiteeren van het z.g. 60 millioenplan der regeering. Een en an der heeft de aandacht van B. en W. reeds geruimen tijd. Een 2-tal werken waarop B en W. speciaal het oog gevestigd hebben ls n-L het rioleeringsplan en de verbin dingsweg Westkanaalweg en Heerenweg. Dit kan echter eerst aanhangig worden ge maakt. indien het uitbreidingsplan door Ged. St. is goedgekeurd. Deze goedkeuring is benevens enkele aan te brengen wijzi gingen binnen afzienbare tijd te verwach ten. Een lid der le afdeellng wil gelet op de gedachte van werkverruiming overgaan tot den bouw van een nieuw Raadhuis. B. en W. zijn bereid dit vraagstuk van den raadhuisbouw, ook in verband met het verkregen legaat, nader te bezien, doch het valt te betwijfelen of aan een spoedige uitvoering te denken valt. Naar aanleiding van door een Ud hieromtrent gemaakte opmerkingen antwoorden B. en W. dat zij het standpunt deelen van het lid dat over deze begrooting niet geheel voldaan is. Ook B. en W. hadden gehoopt dat de nivellee ring van werkloosheidslasten voor deze ge meente meerdere verlichting zou hebben gebracht dan het geval zal wezen. Het is het college niet bekend dat van hun zijde eenige minder welwillende houding t.o. de Rit fractie zou zijn aangenomen. B. en W. staan er naar om zooveel mogelijk en voor al in dezen tijd de samenstemming van de verschillende stroomingen in den raad te bevorderen Betreffende de begrooting der gasfabriek heeft een lid der 2e afd. bemer king gemaakt over de kostprijs en straat verlichting zelf. Hoewel B. en W. ook gaarne de straatverlichting intensiever zouden wenschen meenen zij tegen deze meerdere kosten te moeten waarschuwen. Omtrent de begrooting van het electrici- teitsbedrljf bespreekt een lid der le afd. het z.g. vastrechttarief. Het verbruik is niet teruggeloopen en in dit bedrijf ziet hij het bedrijf voor de toekomst Ook in deze manen B. en W. tot voorzichtigheid wat betreft verlaging der electriciteitsprijzen. Ook voor de Waterleiding zal verlaging der prijzen niet mogelijk zijn. Enkele leden spreken hun voldoening er over uit over de indeeling van de voorgelegde begrooting die zij practischer vinden, een ander lid vindt de indeeling minder duidelijk. B. en W. merken op dat niet spoedig tot den ouden vorm zal worden teruggegaan, daar deze wijziging een besparing geeft van f. 220.Gelet op gemaakte bezwaren dee len B. en W. mede dat zij van meening zijn dat het bedrag voor de nieuwe stoelen voor de raadzaal zeer wel gemotiveerd is. Het ligt voorts in de bedoeling voor de trouw zaal twee nieuwe stoelen voor het bruids paar aan te schaffen. Door Oed. St. Is de opmerking gemaakt, dat wegens kosten van verteringen ten behoeve van de bu reaux voor stemopnemingen geen hooger bedrag geraamd mag worden dan f. 4 per lid per zitting. Het college van B. en W. is omtrent dit punt niet eenstemmig. De meerderheid adviseert de post te hand haven. Overwogen zal nogmaals worden de politiekleeding door ingezetenen te laten leveren Twee leden der eerste af deeling vinden het uitgetrokken bedrag voor de bioscoopcommissie beslist onvoldoende, een lid wil dit brengen op f. 150 en een ander op f. 200 per Jaar. B en W. hebben hierte gen bezwaar, zij ziin evenwel wel bereid maatregelen te treffen voor het gebruik van een automobiel voor reizen van leden der commissie voor het bijwonen van voor stellingen te Aarlanderveen. Een lid der 2e afd. deelt mede dat plaatselijke vereenl- gingen er over klagen, dat zij bij het or- ganlseeren van hun uitvoeringen minder vrijheid genieten dan voorheen. B. en W. antwoorden dat de maatregelen welke ge nomen zijn door beperking van vergun ningen niets anders beoogen dan dancings te beperken. De burgemeester is van oor deel. dat het houden van min of meer publieke dansgelegenheden niet in over eenstemming ls met den geest der bevol king, In alle afdeelingen is aangedrongen het subsidie voor de tuberculosebestrijding weder te brengen op f.2500 Gelet op bet groote belang van dit werk voor de volks gezondheid en de vrees voor toeneming van deze volksziekte, hebben B en W hun oorspronkelijk standpunt niet gehand haafd, zulks ook mede in verband met een adres van het Districts consulatlebureau der prov. Z.H. verg. tot bestrijding der tb c Zij stellen daarom voor voor 1935 de post te handhaven op f. 2500, zoodat deze post is verhoogd met f. 500.—. Naar aanlei ding van een ingekomen adres waarop een lid der 2e afd. heeft gewezen zijn B. en W. over hun bezwaar heengestapt en geven zij in overweging op de begrooting een post uit te trekken luidende: kosten van uitzending en verpleging van kinderen in gezondheids- en vacantiekolonies te ramen op f. 100. Gelet op een lid van de le afd. gevraagde verhooging, deelen B. en W. mede. dat aan verhooging van het subsidie voor de bewaarscholen in dezen ongunsti- gen tijd niet kan worden gedacht, Naar aanleiding van een door een lid der 2e afd. gemaakte bemerking antwoorden B. en W. dat de bijdragen van particulieren in de kosten van doorloopende openstelling van groot belang en meenen vooralsnog geen stappen te moeten doen. om de doorloo pende openstelling weer ongedaan te ma ken. Zij zyn bereid te onderzoeken of het ryk bereid is de bydrage te verhoogen. Verg. Chr. Middenslandsvereenlging. De Chr. Middenstandsver. kwam in le denvergadering bUeen in het Vereeni- gingsgebouw, Julianastraat. De vergade ring werd geopend door den voorzitter den heer C. A Bos. met gebed en schriftlezing. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Als spreker trad op de heer K. Meima, ged. Ud van het hoofdbestuur van de ver. van de Chr. Handeldr. en Industr. Middenstand in Nederland, over het onderwerp: De Chr. Middenstand ln de MaatschappU. Spr. ging de crisis na. Of het dieptepupt der crisis ls bereikt, is voor spr. een open vraag Nagaande de toestand waarin vele Mid denstanders verkeeren ,gaf spr. een hel dere uiteenzetting omtrent de taak die de Chr Middenstanders te vervullen hebben, en hoe deze taak gezien moet worden in het licht der eeuwigheid, waarin de Chr. Middenstand van meening verschilt met de Neutrale. Uitvoerig wees spr. op de ver ruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag en de houding te dien opzichte van den Kon. Ned. Middenstandsbond. Eveneens besprak hy het werkprogram ma van het hoofdbestuur van den Chr. Middenstandsbond !.z. het woekersysteem cadeaustelsel, afbetalingssysteem; uitver koopwezen, het beter credletwezen speciaal voor de kleine Middenstanders. By de Chr. Middenstanders zal 't niet in de eerste plaats moeten gaan om het materieele. Alleen door organisatie ls iets te bereiken zoowel landelijk als plaatseiyk; het be ginsel voorop moet gaan. Eens zuUen deze beginselen zegevieren! Als 2e spreker trad op de heer Stap. secr. van het hoofdbestuur der Chr. Mid denstand. die wees op de beteekenis en nuttige werkwUze van het economisch in stituut ingesteld aan het departement v. economische zaken. Ook deze spr. propa geerde het vasthouden aan de alom oude beginselen. De voorzitter deelde mede dat het le denaantal is gestegen tot 62. Na nog diverse mededeelingen en be sprekingen volgde sluiting door den heer J. G. Baart. Vergoeding voor Medische hulp aan zg. Crisis-werkloozen. B. en W. schrijven hieromtrent aan den raad: Van de drie gemeente-geneesheeren, voor wier medische hulp aan de zg. crisis- werkloozen tm. 31 Dec. 1935 en voor af wikkeling van wier vorderingen sedert Tpri: 1933 voor die hulp aan steuntrek- kenden. door U in de vergadering van 6 dezer een regeling werd getroffen, is be richt ingekomen dat zy deze regeling aan vaarden. Nu is komen vast te staan, dat de extra diensten van den bovenbedoelde Gemeen te-geneesheeren naar arbitrale uitspraak zullen worden vergoed over het tydvak 1 April 1933—1 October 1934. is het blliyk over een zelfde tydvak den toeslag te regelen, waarmede de vroegere Gemeente- geneesheeren A. J. Groen en de Gemeente geneesheer te Aarlanderveen W. van der Wind op ons ter zake gedaan voorstel over het tydvak 1 Januari—1 October 1934 ge noegen hebben genomen en waarmede door door den aad een besluit werd genomen in de vergadering van 18 Juni 1934. Voor den heer Groen bedroeg deze ver goeding 50 van zyn netto-belooning over het tydvak; voor den heer van der Wind werd de vergoeding berekend naar f.150 per jaar. B. en W. stellen nu dus den raad voor te besluiten tot het toekennen van een ge lijke vergoeding over het tydvak 1 April t.m. 31 Dec 1933 voor deze heeren. Gere kend van 1 Oct. 1934 af wordt nu tot 31 Dec. 1935 verlengd de tijdelijke regeling, dat aan de verloskundige zullen worden opgedragen de verlossingen in gezinnen van steuntrekkende ln het Rijngedeelte der Gemeente. Voor het dorp Aarlanderveen ls eveneens een regeling noodlg: het ls gewenscht dat daarmede belast biyft de daar gestation- neerde gemeente-geneesheer. Met hem in overleg stellen B. en W. den raad voor om hem deze verlossingen op te dragen ge durende het tydvak 1 October 1934 tot 1 Januari 1936 voor een vergoeding berekend naar f. 112.50 per jaar, welk bedrag uit maakt 25 van zyn netto Jaarwedde f.500 min 10 Tenslotte moet nog worden voorzien ln de vacature welke is ontstaan als Gemeen tegeneesheer door het ontslag hetwelk met ingang van 1 October j.l. op zyn verzoek, verleend is aan den heer A. J. Groen. Met het oog op de regeling met het Maatschappij Ziekenfonds en de gemeente- geneesheeren. welke een tydelijk karakter heeft en zal loopen tot 1 Januari 1936 B. en W. den raad voor ook aan de aan stelling van den vyfden Gemeente-genees heer een tUdeiyk karakter te geven. Voor de benoeming is de heer L. W. Hildernisse de aangewezen persoon, NatuurUjk dient aan zyn aanstelling de voorwaarde te worden verbonden, dat zy geschiedt onder verplichtine tot aanvaar ding van dezelfde regeling als door de andere Gemeente-geneesheeren is aan vaard B. en W. stellen den raad voor op de bovenvermelde voorwaarden den heer L. W. Hildernisse met ingang van den nader door hen te bepalen datum tot 1 Januari 1936 aan te stellen tot tydelük Gemeente- geneerheer. I Gas- en Luchtbeschermingsavond. In het Nut werd een gas en luchtbe schermingsavond gehouden. Deze byeen- komst was georganiseerd door de EH.B.O, alhier; als spreker trad op de heer Ir. A. Duiker te den Haag. De heer J. F. Ailaart, had de leiding. Burgemeester, raadsleden, artsen en de vele belangstellenden werden welkom geheeten Aan de regelingen voor eventueele aanvallen ontbreekt veel. aldus de voorzitter. Fronkryk en Dultschland weten zeer wel. wat zy willen. Ook de Nederlandsche regeering ls waakzaam. Over het onderworp zullen verschillende meeningen zyn. Niet de politieke zyde aal besproken worden. De wetenschap biedt vele maatregelen en die bekend te maken, beoogt de E.H.BG. niet deze samenkomst. Dankbaar ls de EB.B.O. dat Ir. Duiker ons wil Inlichten. Ir. Duiker zegt dat de lucht bescherming ieltehjk is opgekomen met de opkomst der vliegtuigen. Aan de hand van een schema voor een veilig stelsel van luchtverdediging en luchtbescherming deed spr. mededeelingen Eerst ls er het Insti tuut van den Volkenbond, daarna komen offensieve en defensieve middelen. Voor de eerste zyn oa. de jachtvliegtuigen, machinegeweren, enz. Bij de defensieve hebben wy actieve verdedigingsmiddelen en passieve. Het actieve gedeelte berust by de overheid, ook plaatselijk; ls de luchtver dediging het passieve de luchtbescherming ls civiel By de taak van de overheid zegt spr. o.m. dat de bommen ln gewicht vari- eeren van 1 tot 1800 K.G. HoofdzakeUjk werd stilgestaan bU den luchtbescher mingsdienst, het terrein waar ieder een roeping heeft. Juist in tyden van gevaar is het dringend noodlg. dat alles zeer goed georganiseerd is. Dan wordt paniekstem ming voorkomen. De burgemeester stelt een hoofd van de luchtbeschermings dienst aan. Vandaar uit worden verder de regelingen getroffen. HierbU worden betrokken: politie, geneesk dienst, brand weer. gasbeschermingsdlenst. loopgraven, hoewel dat ln Alphen niet kan, alarmee- ringsdienst, verdulsteringsdienst, opdat vliegtuigen by nacht de plaatsen niet kunnen herkennen, etc. Na de pauze gaf de spr. van dit alles nadere verklaring aan de hand van lantaarnplaatjes. Met een woord van erkenteiykheid aan den spr. sloot de heer Ailaart. Een snede in den hals. By den heer B. aan de Emmalaan ver voegde zich iemand die geld elschte Toen B. hieraan geen gevolg gaf. maakte de man zich zoo kwaad dat hy B. met een mes een snede in den hals toebracht. Toe geschoten personen die zulks zagen, wisten B. te bevrijden en hebben begrijpelijk den man op minder zachtzinnige wyze uit diens woning verwijderd. Het bleek dat de man min of meer beschonken was. By mej. O. vervoegde zich dezer dagen een tweetal dames die loten verkochten van het Ned. Roode Kruis Mej. O. die een lot kocht, kwam later tot de ontdekking dat deze loten reeds vervallen en dus waardeloos waren De dames zijn begrype- lijk niet meer te vinden; met ztl dus voor zichtig voor deze nieuwe opllchterstruc. BODEGRAVEN. De benoeming van den heer G. Maas kant tot onderwijzer aan de Chr, Mulo- school. als opvolger van den vertrekkenden heer C. Hoogteijllng. geschiedde slechts voor tüdeiyk. Op den schietwedstrijd van de B.V.L. te Loosduinen behaalde de Bodegraafsche Burgerwacht* in den eere-korpswedstrijd den eersten prüs. De corpsleden behaalden de volgende prijzen: 2e prüs personeele baan A. Dom burg. 4« prüs idem J. J. Hoogendoom. le prijs vaste baan A. Domburg. 4e prijs H. Göbel; le prys vrije baan H Göbel, 2e prys A. Veelenturf. De heer L. Batelaan alhier, candidaat by de Geref. Kerken slaagde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het doc toraal examen theologie BOSKOOP. Lezing Dr. Tobi. Gisteravond had ln hotel „Neuf" een openbare vergadering plaats, uitgeschre ven door de Boskoopsche Middenstands- vereeniging. waarvoor ook waren uitge- noodigd de besturen van zustervereeni- gingen uit den omtrek, ter bespreking van de toestanden van den middenstand. De heer W. M. de Vos. opende de vergade ring met een harteiyk welkom, om vervol gens het woord te geven aan den spreker dr. E. J. Tobi, economisch-adviseur te Den Haag. Door spr. werd op duldelyke en kernachtige wyze een uiteenzetting gege ven van den tegenwoordigen toestand van den middenstand, terwijl hy tevens de middelen aangaf die kunnen leiden tot verbetering van dien toestand, zyn rede werd met groote aandacht gevolgd, ter- wyi verschillende vragers naar genoegen werden beantwoord. KOUDEKERK. Burgerlyke Stand. Geboren: Margje, d. v. Johannes Frede- rlk Wiegman en Angenle van Eljk. In de koorzaal der Ned. Herv. Kerk had de jaarlyksche verkooping plaats van de goederen gemaakt door de vrouwenver- eeniging „De liefde sticht" ten bate van de kerk. Ds. Odé opende en uitte zyn groote dankbaarheid tegenover deze ver- eeniging voor de wijze waarop zy in het afgeloopen jaar, gezien de moeilijke tyds- omstandigheden wederom zooveel vervaar- j digd en bijeengebracht had. Ook verheugde het hem dat zoovelen van hun belangstelling biyk gaven. Hierna kreeg men gelegenheid tot koo- pen, raden naar poppen enz. Des avonds vond de verloting plaats van spreien enz. waarna sluiting volgde. LEIDERDORP. Anti-Rev. Kiesvereen. „Vrijheid en Recht". Genoemde vereeniglng hield een ver gadering in Irene. Nadat was gezongen Ps. 25: 8 las de heer Los een gedeelte der Hei lige Schrift en ging vervolgens voor in gebed. In zyn openingswoord richtte hy zich tot den spreker, den heer Warnaar. die hier reeds eerder sprak, maar nog niet als bur gemeester der gemeente Hazerswoude. met welke benoeming de heer Los den spreker alsnog gelukwenschte. Nadat de notulen waren gelezen en de stemming voor de groslyst was gehouden, sprak de heer A. Warnaar Jr. over het onderwerp: „Nederlandsch economische positie en de taak der regeering". Gaan wy de geschiedenis na, dan zien wy dat er een crisis waren na de Napoleontische oor logen en ook na den Fransch-Duitschen oorlog. De crisis die wy thans beleven ls van meer ingrijpenden aard. Alvorens haar te bespreken ging spr. eerst na den toe stand van voor den oorlog en van de eerste Jaren daarna en gewaagde van de zeer snel toenemende bevolking en het tegeiykertyd toenemende welvaartspeil. Voor de toe neming van dit welvaarspeil waren ver schillende factoren werkzaam waarvan speciaal werden genoemd de snelle ont wikkeling van land- en tuinbouw, de ont wikkeling der industrie, de nationale scheepvaart en de relaties met Indlë. Nog steeds werkte het stelsel van vrijhandel goe dvoor ons land. Toch gingen er toen al goed voor ons land. Toch gingen er toen al Coiyn. Er werd getwyfeld aan deze waar schuwingen, ook ln eigen kring en in de jaren 1927 en 1928 waren er reeds 100.000 werkloozen. Toen kwamen de slagen en zy volgden elkaar snel op; de crisis liet zich in vollen omvang gelden. Wat was nu de taak der regeering? zy had volgens spr. te zorgen, le. voor het ge zond houden der overheidsfinanciën; 2e. voor een steunregeling voor het bedrijfs- leven en 3e. voor steun aan de crislsslacht- offers. Het vorige kabinet trad aarzelend op en er werden weinig ingrijpende maat regelen getroffen. Minister de Geer had eens de woorden gebezigd: „Wy rijden in den nüst". De divense steunmaatregelen welke het vorig kabinet nam, zyn door de huidige regeering overgenomen en op vele punten aangevuld en tot contingenteering van vele artikelen werd besloten. Veel moeite heeft de regeering en speciaal Mi nister de Wilde met de financiën van de lagere organen. Spr. noemde het een geluk, dat de regeering ln dezen krachtig op treedt. De steunmaatregelen aan het bedrijfs leven maken alles duur. Het ls echter van belang, dat de buitenlandsche markt zoo veel mogeiyk biyft behouden. Wat het zwaarst is moet ook het zwaarst wegen. In het kort behandelde spr. dan nog het voor en tegen van inflatie en devaluatie en wees ln dit verband op Engeland en Amerika waar het aantal werkloozen. ook relatief, grooter is dan hier te lande. De boeiende rede werd door een talrük gehoor met groote aandacht gevolgd. Door enkele personen werden vragen gesteld, welke door den spreker werden beant woord. Na een dankwoord aan den spreker werd gezongen Ps. 27: 7. De heer Warnaar sloot met gebed. RECLAME. 1312 NIEUWKOOP Burgerlyke Stand. Geboren: Geertruida Everdina, d. v. G. de Beer en A. Teunlsse. De heer H. C. Hulzebos, onderwyzer op wachtgeld alhier is met Ingang van heden tydeiyk benoemd tot hoofd eener o. 1. school te Oegstgeest. WADDTNXVF^N Vereeniging Zlekenhuisverpleging. In het R.K. Bondsgebouw hield deze ver eeniglng onder groote belangstelling haar 12de jaarvergadering. Wegens ongesteld heid van den burgemeester trad de heer Herfst als voorzitter op. Deze heette allen welkom en deelde mede dat het ledental thans 5928 bedraagt. Dit jaar werden voor rekening der vereeniging 106 leden ver pleegd. Over den financieelen toestand sprekende, deelde hy mede. dat aan con tributie en rente werd ontvangen f. 5460.64 of f. 1118 minder dan verleden jaar. Uit gegeven werd f. 5835.66'/t o.a. aan het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden f. 2547.50 en op 5 Nov. bedroeg 't batig saldo f. 366.27'/!. Vervolgens werd verslag uitgebracht door den penningmeester den heer van der Weerdt. De voorzitter wydde harteiyke afscheids woorden aan den penningmeester, die zyn functie neerlegt. Als blijk van dankbaar heid werd hy tot eerelld benoemd. De heer Magré werd gekozen als penningmee-„t. De voorzitter memoreerde dan de onaan gename bejegening, die sommige wljk- penningmeesters ondervinden by het op halen der contributies. Besproken werd nog de betaling voor röntgenologische behandeling, waarby werd uitgemaakt dat de vereeniging zich aan haar doel zal houden, n 1. de betaling van verpleging. Zeer uitvoerig werd be sproken over de betaling van achterstallige contributie. Besloten werd dat degenen, waarvan vaststaat dat de nlet-betaling voortspruit uit machteloosheid, een nieuwe lidmaatschapskaart bekomen, ter- wyi zy die uit onwil achterstallig zyn, deze niet bekomen, vóórdat de oude schuld ls betaald. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 18 NOVEMBER. BENTHUIZEN. Ned. Herv Kerk: Voorm. half tien. ds. Schoneveld van Alphen; nam. 6 uur, d3. van Apeldoorn van Lelden Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 2 en 6 uur, leesdienst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, de heer Müller; nam. 6 uur, ds. de Lange van Woerden. Geref. Kerk: Voorm- half tien, cand. L. Batelaan; nam. 6 uur, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. Evang. Luth- Kerk: Voorm. 10 uur, cand. C. Pel. tot staan gebracht sonder "innemen V*PORu. WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam, 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm- 10 en nam. t Ulir ds. Petersen Chr. Geref Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Bijdemast. Geref. Gem Voorm. half tien en nam 6 uur. leesdienst. Rem. Kerk voor Vryz. Hervormden' Voorm. 10 1/4 uur. ds. Thomsen, DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien (Dankdag gewas), ds- Verwaal. HOOG MADE. Ned. Herv. Kerk: Voor 10 uur (Bed. HA.), ds. Waardenburg. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam 5 uur, ds. Meljering- KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven (Dankdag gewas), ds. Odé Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam half zeven, ds. Haspers- LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam halfzeven, ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam halfzeven, ds. Dyk. USSR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dj. Tichelaar; nam. 5 uur, de heer I. C. Baas, van Hillegom. Geref KerkVoorm- half tien (Bed. HA.)| en nam 4 uur (H.A. en Dankz dr. Ruy: Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam- 5 uur, ds. Ponsteln. Geref. Gem.: Voorc. half tien en nam. 4 uur, ds Llgtenberg. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10 1/4 uur, ds. D. Drijver van Haarlem. NIEUWERBRUG. Ned. Herv. Evangelisatie: Nam. hall zeven, de heer Müller- Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Llgter, NIEUWKOOP. Ned Herv. Kerk: Nam- half twee, da van wyngaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Dam van Bodegraven; nam. half zeven, lees dienst. Remonstr. Kerk: Voorm 10 uur, ds. Nienhuis. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien ea nam. halfdrie. ds. Bouman. Öeref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, ds. Smilde. ChT. Geref Kerk: Voorm. halftien ea nam. 3 uur. de heer Aangeenbrug. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds van Noort. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, ds. Jan sen Schoonhoven- Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. Henne- mann; nam. 5 uur, ds. Jansen Schoon hoven. SASSENHEIM Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur. leesdienst. Pinkstergemeente: Hedennam. 8 uur, pastor van der Woude; Zondagvoorm. W' uur en nam. half acht, dienst; Maandag- nam. halfacht. pastor van der Woude. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. da Hoeufft van Velsen: nam. halfzeven, d« heer Dekker van Alphen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Warnlnk. VALKENBURG- Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam half zeven, ds- Steenbeek. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds Boekema. WADDINXVEEN. Ned Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Vroeg-ln-de-WeU. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 o® ds. Smldt. ChT. Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam, 6 uur, ds Grisnlgt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam 6 uur. ds. de Bel. WASSENAAR. Ned. Herv. Gem.: geen opgave ontvangen WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Jellema Geref- Kerk: Voorm. half tien en nam half zeven. ds. Warnink van Ter Aar. Ned. Prot. Bond: Nam. 7 uur, ds. Mis pelblom Beyer, van Boskoop. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, Eykman o cand. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Huizinge H. L. Lieve. te Veendam. Te Wilsum (O.) A. v. d. cand. te Maarssen. Te Zoetermeer- s waart J. J. Woldendorp te Wemeldinge- GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Veenendaal Joh. MeP^11 te Den Helder.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14