fIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 12 Novem&er 1934 STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN, GEMEENTERAAD v. LEIDEN BEURSOVERZICHT VISSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hei6nmiddag 3 uur: 748. telegrafisch weerbericht b, Koa Ned. MeteoroL last. te De Bildt Hoogste stond 768.4 te Haparanda. Laagste stond 738.9 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 13 Nov.: Iwakke tot matige, later wellicht toe kende z.W. tot Z. wind. Nevelig tot half iwaarbewolkt, later toenemende bewol- cg, Aanvankelijk weinig of geen regen, ter toenemende kans op regen. Dezelfde nperatuur. boitenlandsch weerbericht. •degedeeld door net Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De BUdt. Het gebied van lagen luchtdruk, dat lerdag met een diep minimum van ier 740 millimeter over Engeland lag, plaatst zich geleidelijk naar het vaste- td en breidt zich ook over Centraal jopa uit. erwijl bet hoofd-minlmum naar het l-Oosten trok en geleidelijk opvulde, naden zich nieuwe kernen over de ïdzee en over de Oost-Alpen. Noord-Scandlnavië verdwenen alle pressies en kwam een gebied van hoo- luchtdruk tot ontwikkeling; hoewel de iitdruk bij de Azoren steeg, werd het ge- van hoogen luchtdruk van den Oceaan [snaar het Zuiden gedrongen, door een pe depressie ten Zuid-Westen van iiand. n de buurt der depressie-kernen, dat [Kggen ln Frankrijk en in Oostenrijk, 1 veel regen. Behalve in Oost-Europa is de atmospheer eral zeer koud; de Alpen-stations mei- zeer lage temperaturen. (Zugspitze dus 10 graden C.; Jungfrau Joch minus paden C.). Over een groot deel van het ileland en ook in Engeland heerschte t is te verwachten, dat de depressies Centraal Europa naar het Noorden of ïdwesten zullen trekken en dat het Ie depressie-gebied versterking zal ont- gen door de luohtdrukdallng ln het E'.vr., zoodat het weer onhetrouwbaar blijven met later weei toenemende sien uit Zuid tot Zuid-West. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 6 gr. C. (41 gr. F.), uur 'smldd.: 8 gr. C. (46 gr. F.), uur nam.: 8 gr. C. (46 gr. F.). KJGWATEKTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag, lm. te 7 u. 39 m.; nam. te 8 u. 10 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. g: 4.43 nam. tot 6.46 v.m. X maans- OP- EN ONDERGANG. 12 Nov. op: 12 u. 40; onder: 21 u. 10. KABINETSCRISIS IN BELGIE. Waarschijnlijk wordt morgen het ontslag aangevraagd. BRUSSEL, 12 Nov. (Reuter). De reeds »?e weken dreigende minister-crisis is "is door een meeningsverschil over de laging der ambtenaren-salarissen en verkloozen-uitkeeringen een feit ge- 'rden. Tenzij nog een overeenstemming Kit bereikt, zal minister De Broqueville !Sen het ontslag aanvragen. FABRIEKSBRAND. iHSSEN. 12 Nov. (D.N.B.) In den afge- ïen nacht is brand uitgebroken ln een Wabriek alhier. fift vuur greep zoo snel om zich heen, de brandweer niet in staat was de Mimen te overmeesteren, zoodat het ge lde gebouw een prooi der vlammen werd. [ta HET SPAANSCHE „FASCISME". ■0NDEN, 12 Nov. (Reuter). Gisteravond t n onbekenden een aantal met roode F gevulde eierschalen naar het Spaan- *'e consulaat geworpen. P de straat voor het gebouw is met F 'etter geschilderd: „Weg met het paansche fascisme". ÖGENDE STAKING IN ZUID-WALES. «TOEN, 12 Nov. (V.D.). In het mljn- L.j? 'n Zuid-Wales dreigt een nieuw Itn a tengevolge van den strijd tus- F .oe Mijnwerkersfederatie en de niet ton valtvereenigingscongres aange- E "inwerkersbond van Zuid-Wales. W ïm" 111 's Ttelew'S' waar meer dan Ét wp?i- 1650 man een maand geleden 5 ff' heerlegden wegens het ontslag ieidtr' t°t de Federatie toegetreden bini?' Sedert dien is de Federatie een begonnen met als doel een utum aan de mijneigenaren voor «ennlng en Intrekking der ont- u door auto gedood. 12 Nov' (Reuteï). Tengevolge 1 ItuiU» I-r'ng der s,:lmr inrichting zijn jj "uy bij Parijs een nachtwaker als- i ambtenaar der gasfabriek door vrachtauto aangereden en Fftlk gedood. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candldaatsexamen rechtsgeleerdheid de heer H. André de la Porte Jr. (Den Haag). De heer A. v. d. Koolj te Maarssen, cand. aan de Rijksuniversiteit alhier, is door het Prov. kerkbestuur van Overijssel toegelaten tot de Evangeliebedlening in de Ned.-Herv. Kerk. Maandag 19 dezer hoopt de heer H. van Riet den dag te herdenken, dat hij voor 40 jaar bij de firma Tieleman en Dros ln dienst trad. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad betreffende een door de Luto te houden verloting, waarby de opbrengst, evenals de vorige maal, ten goede komt aan het Nationaal Luchtvaartfonds. By de politie is een heerenrywiel te bevragen, dat onbeheerd ln de Krauwel- steeg ls gevonden. De vlag, welke de vorige week werd aangeboden aan de Mondaccordeonclub „Kunst en Genot", wordt van 12 tot en met 19 Nov. door de bereidwilligheid van de firma Hasselman en Pander, ln haar etalages aan de Breestraat tentoongesteld. In de Stedelijke Werkinrichting wa ren opgenomen: Maandag 5 Nov. 60 volwassen personen Dinsdag 6 Nov. 59 Woesdag 7 Nov. 62 Donderdag 8 Nov. 61 Vrydag 9 Nov. 60 Zaterdag 10 Nov. 60 GENERAAL-MAJOOR COLETTE 75 JAAR. De gep. generaal-majoor C. J. M. Colette te Den Haag heeft gisteren ln de beste gezondheid zyn 75-sten verjaardag herdacht. Hoewel de heer en mevr. Colette het grootste deel van den dag niet thuis waren, wyi zy in familiekring elders byeen zouden komen hebben toch vele autoriteiten en vrienden doen biyken van hun belangstelling en vriendschap; zoo o.a. de hoofdbesturen van den Raad der Vereenlglng De Nederlandsche Padvinders, de Tuchtunie en de Nationale Bond het Mobilisatiekruis, waarin de heer Colette zitting heeft zoomede eenige deputaties van padvindersgroepen, Voorts waren vele telegrammen en bloemstukken toegezon den. DE HEER VV. WESTERMAN 70 JAAR. Woensdag a.s. zalde heer W. Wester man te Den Haag, oud-president van de Rotterdamsche Bankvereenlging zyn 70sten verjaardag vieren. De heer Westerman heeft zich op veler lei terrein bewogen en in verschillende functies zich groote bekendheid verworven. Hij ving zyn loopbaah aan als klerk op een Amsterdamsch handelskantoor en ging eenige jaren later naar Indië als hoofd boekhouder van de Ned. Asahan Tabak Maatschappij. In 1899 keerde hy naar Ne derland terug, en begaf zich ln het bank- bedryf. Na eenigen tyd algemeen procu ratie-houder van de Incasso-bank geweest te zyn ging hy over naar de Rotterdam sche Bank, eerst als secretaris, later als directeur en als president. Daarnaast was de heer Westerman pre sident-commissaris of commissaris van verschillende groote maatschappyen en ondernemingen en lid van diverse handels organisaties. In de Nederlandsche financieele en han delswereld ls hij een zeer geziene persoon- hjkheid. De heer Westerman zal Woensdag a.s. niet in Den Haag vertoeven, doch zijn ver- Jaardag in intiemen kring buiten vieren. AUTOBUS OMGESLAGEN. Eenige gewonden. Hedenmorgen omstreeks halfnegen is op den Louwendyk onder Meerkerk een auto bus van den ondernemer Westerhout uit Werkendam, welke een 20-tal werklieden van Werkendam naar Gouda vervoerde, by het passeeren van een auto aangereden en omver geworpen. Van de inzittenden werden enkele per sonen door glasscherven licht gewond, terwyi de overigen ongedeerd bleven. De autobus werd ernstig beschadigd. De auto, waarmede de aanrydlng plaats had, ls doorgereden. o DE CADEAUX DER UIVER- BEMANNING. Aneta meldt uit Bandoeng: Het „A. I. D. De Preangerbode", welk blad vernam dat indertijd de bemanning van de Pelikaan op Schiphol invoerrechten heeft moeten betalen voor meegebrachte souvenirs en geschenken, wijst er thans op dat een herhaling hiervan by aankomst van de Uiver niet is uitgesloten. Het blad bepleit vrijstelling van tolrechten, temeer waar ditmaal het aantal geschenken legio is, zoodat dit eventueel voor de bemanning een kostbare geschiedenis kan worden- Aneta-Batavia voegt hieraan toe, dat uit Soerabaja alle geschenken reeds franco verzonden zyn, juist ter vermijding van deze moeiiykheden. HAAR KIND GEDOOD. Met bevestiging van een vonnis der rechtbank te Haarlem is mej. E. P., dienst bode te Haarlem in hooger beroep door het Gerechtshof te Amsterdam ve oordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf terzake van moord op haar pasgeboren kind De Hoogen Raad te Den Haag verwierp heden het tegen dit vonnis ingestelde cassatie-beroep. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeester, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. By de opening wenscht de VOORZITTER den heer Schüller geluk met zijn herstel. De heer SCHÜLLER antwoordt, dat hy, gelet op alles, wat zich voordeed, deze woorden op de juiste waarde weet te schatten. Hy betuigt zyn dank aan allen, die hem bewyzen van medeleven schonken. Na goedkeuring der notulen doet de voorzitter mededeellng van eenige Inge komen Stukken, w.o. missive- van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raads besluiten. De adressen van den Leidschen Be sturenbond Inzake steunnormen etc. wor den aan de agenda toegevoegd. Van de zyde der Lichtfabrieken zyn tot uiting gebracht bezwaren tegen de huidige heffing der omzetbelasting, zooals deze door de regeering ls gewyzigd. B. en W. geven ln overweging tot het indienen van bezwaren ter bevoegder plaatse. Aldus wordt besloten. AGENDA. lo. Benoeming van een lid van het be stuur der Vereeniglng tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. (234) Herbenoemd wordt prof. mr. H. P. G. Duyfjes. 2o. Benoeming van een lid van de Com missie van Toezicht op de Bewaarscholen. (235) Benoemd wordt rector R. Reynen. 3o Suppletoire begrootingen, dienst 1933, van de Stedelüke Fabrieken van Gas en Electriclteit. (236) Goedgekeurd. 4o. Balansen en verlies- en winstreke ningen, dienst 1933, van de Stedelyke Fa brieken van Gas en Electriciteit. (236) Goedgekeurd. 5o. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1933. van het Gemeenteiyk Radlo- Distributie-bedrijf, (236) Goedgekeurd. 6o. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1933. van de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhyngeest". (236j Goedgekeurd. 7o. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1933, van het Openbaar Slacht huis (236) Dé heer LOMBERT heeft bezwaar Legen de extra-beloonlng aan de ambtenaren in zake uitvoering der crisisvarkenswet, waarvan de opbrengst de ambtenaren al leen ten goede ls gekomen. Hij zal zich nu niet verzetten, doch houdt zich het recht voor, hierop terug te komen. Wethouder GOSLINGA verklaart de zienswijze van den heer Lombert niet juist. De kwestie is uit en terna onder de oogen gezien. WH de heer Lombert anders, dan zal hij een voorstel moeten doen. Dan volgt goedkeuring. 8o. Suppletoire begrooting, dienst 1933, van het Grondbedrijf. (236) Goedgekeurd. 9o. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1933. van het Grondbedrijf. (236) Goedgekeurd. lOo. Suppletoire begrooting, dienst 1933, van den Relnlglngsa- en Ontsmettings- dienst. (236) Goedgekeurd. llo. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1933, van den Reiniglngs- en Ont- smettingsdlenst. (236) Goedgekeurd. 12o. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1933, van den Keuringsdienst van Waren voor het district Lelden, (236) Goedgekeurd. 13o Rekening, dienst 1933, van het Ge- meentelyk Waschbureau. (236) Goedgekeurd. 14o. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1933. van de Gemeenteiyke Hulp bank (Gemeenteiyke Bank van Leening en Geldschletbank). (236) Goedgekeurd. 15o Rekening, dienst 1933, van de Ge meentelijke Commlsasie voor Maatschap- peiyk Hulpbetoon. (237) Goedgekeurd. 16o. Rekening, dienst 1933, van den Ar menraad. (237) Goedgekeurd. 17o. Suppletoire begrooting. dienst 1933, van het Gereformeerde Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuls. (237) Goedgekeurd. 18o Rekeinlng, dienst 1933, van liet Ge reformeerde Minne- of Arme Oude Man nen- en Vrouwenhuis. (237) Goedgekeurd. 19o. Rekening, dienst 1933, van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinder huis. (237) Goedgekeurd. 20o. Rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1933. (232 en 238) Goedgekeurd. 21o. Herstemming over het voorstel in zake het toekennen van periodieke ver hoogingen van wedde bii vervroeging aan den adjunct-directeur der StedeUJke Fa brieken van Gas en Electriciteit, Ir. F. Stokhuyzen. en aan den administrateur dier Fabrieken. W. Wiggers (224) Het voorstel wordt thans aangenomen met 17—16 stemmen. Tegen de S.DA.P. en de heeren v. Weizen, Tobé, Vos, Lombert en van Tol- 22o. Voorstel ln zake het aangaan van kasgeldleeningen gedurende het le kwar taal 1935. (239) Conform besloten. 23o. Voorstel in zake de belegging van kasgelden. (240) Conform besloten. 24o. Voorstel tot aankoop van het perceel Oude Run No. 132 en Pelikaanstraat No. 26, kad. bekend Gemeente Leiden Sectie H No 2201 en tot beschikbaarstel'inr van de voor dien aankoop benoodigde gelden. (241) Conform besloten. 25o. Voorstel tot overneming in eigen dom van het perceel 2e Looierstraat No. 36, kad. bekend gemeente Leiden. Sectie C No. 955 en tot slooping van den op dat perceel aangewezen opstal. (242) Conform besloten. 26o. Voorstel tot het verleenen van medewerking aan het bestuur van de Ge reformeerde Schooivereeniging ter zake van de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van zyn school voor u. 1 o. aan de Hooglandsche Kerkgracht en tot vaststel ling van de desbetreffenden begrootings- staat (243) Conform besloten. 27o. Voorstel tot wijziging van de met de gemeente Voorschoten gesloten over eenkomsten betreffende de levering van gas en van electriciteit aan die kemeente. (244) Conform besloten. 28o. Voorstel Inzake wijziging van: a. de verordening houdende instructie voor den Directeur van het Openbaar Slachthuis, tevens Keuringsveearts, Hoofd van den Keuringsdienst van vee en vleesch; b. de verordening houdende instructie voor den Keuringsveearts, tevens Adjunct- Directeur van het Openbaar Slachthuis; c. de verordening houdende instructie voor den Keuringsveearts van het Open baar Slachthuis en van den Keurings dienst van vee en vleesch; d. de verordening houdende instructien voor den keurmeester-hoofdopzichter, de keurmeesters-opzichters en de hulpkeur meesters van het Openbaar Slachthuis en den Keuringsdienst van vee en vleesch. (245) Goedgekeurd. 29o. Voorstel tot het aangaan van een regeling met de gemeente Warmond om trent de toelating van kinderen uit die gemeente tot de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs in de gemeente Leiden. (246) Conform besloten. (De zitting duurt voort). VOETBAL. UIT BOSKOOP. De uitslag van den te Boskoop gespeelden wedstrijd Bosk. Boys TVVoorwaarts II is 32. LUCHTVAART. EEN NAKOMER IN DE MELBOURNE-RACE. Aneta meldt uit Batavia: Gisteren arriveerde geheel onverwacht op het vliegveld Tjililitan een achteraan komende deelnemer aan de Melbourne- race, n.l. H. L. Brook met de „Miles Fal con", Gipsy Major, die na een kort opont houd naar Soerabaja doorvloog. By een tusschenlanding te Semarang echter scheurde het 'linnen van de linker vleugel, terwyi het landingsgestel defect raakte. Na reparatie is Brook hedenmorgen doorgevlogen, met achterlating van zyn passagier, die per trein naar Soerabaja zal doorgaan, waar Brook hem weer op pikt. AMSTERDAM, 12 Nov. Het meest Internationale fonds op de Amsterdamsche beurs is wel het aandeel van de grootste Nederlandsche onderne ming: de Koninkiyke Petroleum Maat- schappy. Behalve te Amsterdam wordt het genoteerd op de beurs te Londen, Parijs, New York, Brussel en Zurich en op ieder dezer behoort het tot de toonaangevende waarden. Toch valt niet te ontkennen, dat de Parijsche beurs tegenwoordig wat de koersbeweging betreft den toon aangeeft, met het gevolg, dat de beroepshandel op onze beurs ln de morgenuren ln menig geval zyn positie regelt naar de verwach tingen, die van Parijs worden gekoesterd. Het is eigenaardig, dat de Londensche markt, zoowel in omvang als ln beteekenis, die van Parys veire overtreft, tegenwoor dig zoo kleine rol speelt en bijna nimmer een factor ls, waarmede te onzent rekening wordt gehouden. De flauwe stemming, die nu reeds eeni gen tyd voor aandeelen Koninkiyke Petro leum is te reglstreeren, is dan ook in hoofd zaak een uitvloeisel van aanhoudende ver- koopen voor Parijsche rekening. Van welke zijde die verkoopen komen, is niet bekend, en het wekte dikwüls ver wondering, dat die verkoopen plaats had den ook op de dagen dat de ongerustheid over de politieke situatie in Frankrijk leidde tot aankoop van buitenlandsche waarden op de Parijsche markt. Zaterdag j.l. lagen Koninklyken op de Parysche beurs sterk onder druk, waardoor de notee ring vrij scherp terugliep, daar de Amster damsche beurs op dat oogenbllk reeds.ge sloten was en slechts in geringe mate het aangeboden materiaal kon opnemen. Wel iswaar ontwikkelde zich hier op de na beurs een vrij levendige handel doch het publiek neemt hieraan in slechts beschei- dén mate deel, zoodat de koers ln den loop van den middag tot 134 pCt. terugliep. Naar uit Parijs wordt gèmeid. zou het aanbod een gevolg zyn van een baisse- aanval, maar gezien het feit, dat dit aan bod zij het ook ln geringere mate, reeds geruimen tyd bestaat, is deze verklaring niet overtuigend. Meer waarschyniyk komt het ons voor, dat de uiterst ongunstige positie van de internationale petroleum industrie waarop wy t.d.p. reeds meerma len wezen, de directe aanleiding vormt voor deze realisaties. Op de fondsenmarkt waren Koninklijke weer aangeboden voor Fransche rekening, waardoor de beroepshandel tot blanco verkoopen overging en de koers ruim 4 pet. daalde; hierna trad nog een gedeelteiyk herstel ln op dekkingen toen Parijs zich terugtrok. De Amerikanen konden zich houden. Philips waren gedrukt. Unilever waren vaster al bleef de koerswinst beperkt. Aku's lagen buiten de belangstelling. Op de Culture': ifdeeiing waren H. V. A.'s aangeboden. i De koers was 2'/i pCt. lager. Rubberf hadden een beperkte markt, maar ware» overwegend zwakker. A'dam Rubbers daal den ongeveer 1 pCt. Tabakken werden op kleine schaal verhandeld met ongeani meerde stemming. Scheepvaarten en Myn- waarden waren verwaarloosd. Daar Wall- street gesloten blijft was de ondernemings lust voor Amerikanen gering. Dultsche obligaties openden vast. Youngleening was zelfs 1 pCt. hooger, later trad eenige re actie in. Ned. en Ned. Ind. Staatsfondsen reageerden iets. Oude schuld vooral de handel hierin was wat grooter. WISSELKOERSEN. Engeland 7.39 3/8 (7.37 5/8). Duitschland 59 48 (59.45) Frankryk 9.747/8 (9.74), België 34.50 (34.54), Zwitserland 48,llVt (48.16). Denemarken 33.00 (33.05), Zweden 38.10 (38.05), Noorwegen 37.15 (37.07), New York 1.48 (1.47 7/8). Prolongatie 1 pet. Tusschen haakjes zyn de koersen van Vrijdag. IJMUIDEN, 12 Nov. Tarbot per K.G. f. 0.70—0.62, Griet per kist van 50 K.G. f. 34—14. Tongen per K.G. f. 1.15—0.75, Zetschol per kist van 50 K.G. f. 17.50. Kleine Schol f. 16—4.80 Schar f. 11 6, Tongschar f. 2722, Vleeten per stuk f 2.70—2.20. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 6.80—4.70 Groote Schelvlsch f. 197, Middel Schelvisch f. 19—12, Klein- mlddel Schelvisch f. 148.70, Kleine Schel vlsch f. 10—3, Kabeljauw per kist van 1'25 K.G. f 45—30, Gullen per kist van 50 K.G. f. 184, Lengen per stuk f. 1.250.40, Heil bot per K.G. f 0.90—0.65 Wyting per kist van 50 K.G. f. 4.60—1.80 Koolvisch per stuk f. 1—0.19, Makreel per kist van 50 K.G. f. 11—9 Aangevoerd 257 kisten versche haring. Prijzen van f. 8.50—7 per kist. Aangekomen 14 Stoomtrawlers: IJM. 41 met f. 1980. IJM. 167 met f. 2680, IJM. 71 met f. 2530 IJM. 284 met f. 2490. IJM. 31 met f. 5890, IJM. 16 met f. 3920, IJM. 76 met f. 1680 IJM. 1'8 met f. 1490, IJM. 40 met f 1880. IJM 161 met f. 1000. IJM. 70 met f.2190 IJM.59 met f.17970, IJM. 253 met f.1560. IJM. 2 met f.2600: 14 loggers: KW 163 met f. 420. KW 175 met f. 440, KW 91 met f. 390. KW 24 met f. 610, KW 108 met f. 410. KW 28 met f. 380, KW 107 met f. 620. KW 65 met f- 970, KW 124 met f. 580 KW 62 met f. 510. KW 154 met f. 706. KW 42 met f. 468, KW 104 met f. 487, KW 178 met f. 353. AMSTERDAM, 12 Nov. Veemarkt. Aan gevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 529 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 1ste kw. 5760 per KG. slachtgewicht, 2de kw. 4855 per K.G. slachtgewicht; 3de kwaliteit 3844 per KG. slachtgew. 73 melk- en kalfkoeien, f. 160195 per stuk. 119 kalveren: 1ste kw. 50—54 per KG. levend gewicht; 2de kw. 40—48 per KG lev. gew.; 3de kw. 23—38 per KG. lev. gewicht. 62 nuchtere kalve ren f. 3—6 per stuk. 70 schapen en lamme ren f. 15—18 per stuk; lammeren 9—13 p. stuk. 680 varkens: Vleeschvarkens, we gende van 90110 KG. 3739 per KG. slachtgew. Zware varkens 3637 per KG. slachtgewicht. Vette varkens 3536 per KG. slachtgewicht. 15 paarden f. 60—101 per stuk. Overzicht: Runderen, aanvoer iets beter dan vorige week, handel zeer slepend en onveranderde prijzen Melkkoeien-aan voer loopt terug, handel zeer stil en on veranderde prijzen. Vette kalveren min der aanvoer dan vorige week, handel vlug, weinig beste kalveren, pry zen constant. Nuchtere kalveren minder aan voer, vlugge handel en prijzen onveran derd. Schapen en lammeren, aanvoer ta- meiyk, vlugge handel en pryzen constant. Varkens vry ruime aanvoer, handel traag, aan het eind der markt neiging tot lagere pryzen. Paardenaanvoer en handel zeer stil. BOSKOOP, 10 November. Coöp. Ver. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Hadley 1827 ct.; Ste- werd 23 ct.; Mac Keiler 12—16 ct.; Butter fly 2841 ct.; Iugar Olsson 4058 ct.; Claudius Pernet 23—37 ct.; Golden Ophelia 16—24 ct.; Columbia 16—21 ct.; Brlarcliff 13—21 ct.; Else Poulsen 40—70 ct.; August Noack 20—27 ct.; Florex 22—28 ct.; Edith Helen 3045 ct.; Rosalandia 2128 ct.; Phoebe 3843 ct.; Marcel Royer 18 ct.; Ellen Poulsen 15—20 ct.; Chas. P. Kilham 1422 ct.; Gemengde rozen 1721 cent. Diversen Der bos: Chrysanten gr. bloe mig f. 0.80f. 1; tros Chrysanten 613 ct.; Legustrum bont 22 ct.; Clematis, Prins Hendrik f. 1.50. ROTTERDAM, 12 Nov. Veemarkt. Totaal aanvoer 6140 566 vette runderen, 312 vette kalveren, 1116 schapen en lammeren, 1139 varkens, 7 nuchtere kalveren. Pryzen per K.G. Vette koeien 5456, 4448, 3236. Vette ossen 4852, 4446, 3840. Vette kalveren 75—80, 55—60, 45—50. Varkens (lev. gew.) 3231—30. Schapen 39—35— 30. Lammeren 403530. Prijzen p. stuk: Schapen 17—138. Lammeren 11—9—7. Overzicht: Vette koeien en ossen ruimer aanvoer, handel kalm, pryzen vette koelen Iets lager, pl. 4; vette kalveren ruimer aanvoer, handel stug, pryzen lager pl. 5; schapen en lammeren zeer ruime aanvoer, handel flauw, pryzen onveranderd; var kens zeer groote aanvoer, handel lui, pry zen Iets lager. Enkele partijen schapen voor export verkocht. WESTLAND, Middenprys van de by den Bond Westland aangesloten veilingen. Ex port van 10 November: Allcante-druiven 1832 ct. Colmandruiven 38 ct. Goldén Championdruiven 3037 ct. per K.G.; to maten 2565 ct. per bak. Westlandsche Bloemenveiling van 10 Nov.: Mont Blanc 5—9 ct. Buckingham 5 8 ct. Granfordia 67. Herco 7—10. Billan- de) 9—12. Golden Seal 7—11. Flory King 78. Choco 58, Novemberzon 57. Sous d'Or 47. Josef 8—12. Maison Brons 11 14. Shet Nut 69 per bos; L Gexm 8—12 gld. Miss Cavell 67 gld. W. C. Poock 5.50, Pulline 68 gld. Polypheme 67 gld. p. 100. S—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3