Bij Ruwe Handen Puroi DAGELIJKSCHE BODEDIENST JIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 10 November 1934 UIT DE OMSTREKEN. Vanaf Maandag 12 November a.s, VAN KATWIJK, RIJNSBURG, OEGSTGEEST, LEIDEN, WASSENAAR, DEN HAAG, SCHEVENINGEN V.V. Vertrek van Katwijk 10 uur v.m. - Vertrek van Den Haag 5 uur n m. Pepersteeg 2, Katwijk a. d. Rijn, C. KOELEWIJN Wz. BESTELHUIZEN l osse nummers van ons Blad AALSMEER. Aanbesteding. njo; den bouwkundige J. F. Berghoef Is mtoteed het bouwen van een woonhuis O schuur te Aalsmeer-Oost, voor reke ls ran den heer J. C. de Jong Het laagst id ingeschreven In massa door J. de jcs voor f- 3517. aan wlen de bouw werd gedragen. Jaarvergadering IJsclub „Aalsmeer". Dt Usclub „Aalsmeer" heelt haar jaar- «adering gehouden ln hotel „De III iiounen", onder voorzitterschap van ii heer J- p. Berghoef. Na opening wer- n de notulen door den secretaris, den er G. W. Oomello, gelezen en overeen- mstlg vastgesteld. De penningmeester, de er J, Jongkind, gaf rekening en verant- ofdlne van zijn gehouden beheer. Het Ug saldo bedroeg over het boekjaar [98.44'/i. Boeken en kas waren door een mnlssle nagezien en in orde bevonden, voorzitter dankte den penningmeester t djn accuraat beheer. In het verslag den secretaris werden de v.n. gebeur en gememoreerd, welke in het afge- jpen vereenlglngsjaar hadden geken- itt. Bij de nu volgende bestuursverkle- werden de aftredende heeren D. oen Joh. Jongkind en C. J. Bol, bij ciamatle herbenoemd, terwijl ln de uts van den heer W. v. d. Schilden, die fenkt had, werd gekozen de heer J. F. effering. Hierop volgde sluiting. In .Irene" alhier is een goed geslaagde (paganda-vergaderlng gehouden voor cslultlng bij de Ohr. organisaties op vak- led. De sprekers van den avond hadden aandachtig gehoor. Medewerking werd leend door leden van „Sursum Corda" uilek) en den heer C. de Pons (decla- itle). HAARLEMMERMEER. Tot kweekellng aan de Herv. school Kieuwvennep alhier (hoofd de heer W. hen Is benoemd de heer J. W. v. d. aa te Hillegom. o HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Gehardus Adrianus, zoon van Hansma. Ondertrouwd: J. van der Linden en J. van Roode J. Th. de Vos en M. Kops. ietrouwd: J. Kolk en C. F. Noordhoek L Veen en J. L. Kanters Loop der bevolking. Jevestigd: Hendrik van Braak, Meerstr. Herm. van Braak, idem E. Fok- aa met gezin, van Meerbeekstraat 4 F van der LindenOomens, Leidsche- ut 80 A. ter Loo, Stationsweg 8 Ih. Turk, Leldschestraat 185 J- C. luizen, Leidschestraat 147 H. B. G. takamp, Marlastraat 20 A M As- iklft—van Zomeren, Burg'. Pontstr. 50 1. Hamberg, Stationsweg 212. -De R.K. Dragersvereeniging „Toblas" ill haar 51ste Jaarvergadering; uit de Blagen bleek dat het aantal leden thans is, een vermeerdering van 10. Er zijn personen naar hun laatste rustpplaats tracht, waaronder een lid. De rekening »t met een kassaldo van f. 298.96. Op ®stel van den heer J. M. Goemans is be ien de collecte op de jaarvergadering it aan de Missie maar aan de Armen te tn, omdat de nood daar hoog is geste- Deze collecte bracht f. 26.70 op. - De afd. van den R.K. Vrouwenbond ld een zeer druk bezochte vergadering der leiding van mej. A. L. van den Donk. t nieuwe huishoudelijke reglement is sproken en onveranderd vastgesteld. De bldente beval aan de melaatschen en blinden te steunen door koop van kaar- i, Na de pauze sprak de heer W. N. ulkwijk uit Haarlem om de Majesteit ids in de schepping waarbij lichtbeelden i vertoond. k avond ls besloten met declamatie van heeren Schalkwijk, van Meurs en deren. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschre- u 2 fabr. arb.; 2 boekdrukkers; 2 letter- krs; 3 grondwerkers; 12 metselaars; 1 i» halfwas; 14 opperlieden; 2 mach. otbewerkers; 21 timmerlieden: 1 lood- Jfi; 1 stucadoor; 1 schilder; 1 kisten- ™r; 4 mandenmakers; 1 vloerenlegger; lectrlclens; 1 scheepsmaker; 1 horloge- j»r; 1 stoker; 2 monteurs; 1 carrosse- Muwer; 1 waschkngcht; 4 bakkers; 242 •darbelders; 13 bloemistarbeiders; 4 uenarbelders; 7 tuinarbeiders; 1 plant- (narbelder; 5 jeugd, landarbeiders; 1 udelsreiziger; 1 koopman; 2 schippers; 1 halfwas; 3 chauffeurs; 1 wegwerker; otpeditleknecht; 1 dekknecht: i nacht- ju; 1 verzekeringsagent; 9 kantoor- vienden; 3 idem ben. de 18 j.; 5 vr. kan- Jibedlenden; 1 winkelbediende; 27 losse helders1 controleur. Totaal 413. Aan- 'Kn werkgevers 3; plaatsingen 3; terug trokken 12; vervallen 8. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert, zoon van A- van ™)u en A. van Duijn. Cornelis, zoon c. Zwanenburg en KI. van Duijn «tus, zoon van A. v d. Meij en C. Orerleden: L. Snijer, oud 54 jaren, echte, van Duijvenbode Diena Ouwe- 1078 BELEEFD AANBEVELEND: KATWIJK a ZEG 0. VAN BEELEN Vooratraat 21 Tololoon 288. RtJNSBORO: P. DE RUITER Hofstraat 82. OEeiTGEESTi A, DUINDAM Lijsterstraat 12 Toletooo 2881. I LEIDEN J. RODENBURG Aalmarkt t o. No. 11 Tol. 3061. DEN KAAG Centr. Bodenbestelh. Beestenmarkt 74 TaleL 180438 Loop der Bevolking. Gevestigd: ,Jaca. A. van den Born, L. Buitenschool Margaretha D. Oilvat, Zee hospitium Emmy Knaap, Zeehospitium Johannes Tuurenhout, Voorstraat 58 iZeei Willem Koning. Duinstr. 19 Hendrik van der Voorst, Ten Brit'tenstr. 44 A. L. van den Brand, Voorstr. 12 (Zee) Elisabeth H. Rijnsburger, Boulevard 58 Dirk Adrs. Hazebroek, Voorstr. 74 (Zee) Adriana Maria de Wit, Zeehospitium Arie Pruijsen, Zeehospitium Johs. W. v. Eendenburg, Zeehospitium Adriaantje Joha. Bekker, Zeehospitium Leendert Vinke, Zeehospitium Hendrik Hasselaar, Sluisweg 24 Suzanna Neuteboom, Varke- vlsserstraat 103. Vertrokken: Gerardus van Boon met ge zin, Sluisweg 1 naar IJmuiden, Bloemstr. 53 P. J. H. v. den Ende, te Brittenstr. 4 b naar Leiden, Thorbeckestr. 30 Hendrlka Brandt. L. Buitenschool naar Leiden Oran- jestraat la Johs. H. Knol met gezin, Sluisweg 40, naar Leiden. 4e Binnenvest gracht 10 Lydje de Jong, „Gasthuis" naar Amersfoort „Zon en Schild" Corns. V. Wijngaarden de Lind met gezin, Bur- gersdijkstraat 36 naar den Haag, W. de Zwijgerlaan 157 Dirk Parlevliet, Varke- visserstraat 20 naar Velsen, IJmuiden, Snelliusstr. 28 M. A. van Noppen met gezin, Varkevisserstr. 10 naar Epe (Geld.), Vaassen, Vrouwenaarsweg G 2211 W. C. Lieremans, Zeehospitium, naar Laren (N.H.) „Hoog Laren" G. B. van Wijk, Voorstr. 7 (Zee) naar Leiden, Noordeinde 47 KATWIJK AAN DEN RIJN. De Unie-collecte ten bate van het Chr. Onderwijs heeft opgebracht de som van f. 51,97. an j. AM, 4 maanden, dochter van H. Ouwe- 'a W. Ros L. de Jong, oud 79 wede van G. v. d. Plas. ouwdG. v. d. Rhee en G- v. d. Plas 0. Meij en N. Vis. KATWIJK AAN ZEE. Toch dit jaar een winkelweek? In de dezer dagen gehouden bijeenkomst werd een eventueel dit jaar te houden winkelweek uitgesteld tot October 1935. Eenige winkeliers konden zich moeilijk bij dit besluit neerleggen, daar zij voor zich toch een winkelweek wenschten, liefst in December a.s. bij- de St. Nicolaasdrukte. Om bij voorbaat te weten te komen, of zij onder hun collega's daarin gesteund zou den worden, hebben zij een inteekenlljst in deze gemeente laten circuleeren, waar op reeds 46 handteekeningen verkregen zijn. Men wacht nu af, welke beslissingen de volgende week zullen genomen worden. Bijeenkomst der Knapencommissie. In het Jeugdhuis kwam de Knapencom missie onder voorzitterschap van den heer J. A. Suzan bijeep om de werkzaamheden voor de a.s. wintermaanden te bespreken. Besloten werd. dat voor de knapen van de Jeugdorganisatie een Kerstavond te hou den. In de maand December zal er uit den ring Katwijk door de leiders der ver schillende knapenafdeelingen een „leiders- ringmiddag" gehouden worden, waar be handeld zal worden „De jongen en de leider". Ook zal men één dag in die maand bepalen, waarop de knapenafdeelingen uit den omtrek voordrachten zullen geven. Arbeidsbemiddeling. Bij den directeur van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs zijn thans ingeschreven 440 werkzoekenden, n.l. 18 opperlieden, 52 grondwerkers, 30 timmerlieden, 27 metse laars, 7 fabrieksarbeiders, 5 kuipers, 106 losse arbeiders, 69 landarbeiders. 31 vis- schers, 11 stokers,, 1 autogeen-lasscher, 6 Dinnenschippers, 4 varensgezellen, 1 ma chinist, 4 venters, 7 scheepmakers, 12 schilders, 1 machinebankwerker, 3 lood gieters, 1 broodbakker, 2 tuinlieden, 2 smeden, 1 slager. 1 molenaar, 1 bloemist, 1 kantoorbediende, 2 stucadoors, 1 man denmaker. Beneden 18 jaar: 1 losse arbei der, 8 dienstmeisjes, 2 werksters, 1 kan toorbediende, 8 jongens 23 meisjes. Bij de rijkswerkverschaffing zijn werkzaam 10 mannen. Geplaatst zijn 7 grondwerkers, 4 losse arbeiders, 5 landarbeiders, 1 schil der, 1 jongen, Aan den heer J .R. van Duyn alhier is opgedragen de electrlsche installatie in het oude Raadhuis te Katwijk a. d. Rijn. De J aarlij ksche opbrengst van de busjes voor het Orgelfonds van de Geref. Kerk heeft opgebracht f. 290.61. o LISSE. Arbeidsbemiddeling. In deze week stonden, bij de Gem. Ar beidsbeurs als werkzoekenden ingeschre ven: 196 landarbeiders, 7 schippers, 13 timmerlieden, 7 metselaars, 7 opperlieden, 13 schilders, 2 loodgieters, 1 behanger stoffeerder, 4 chauffeurs, 3 rijwielmon teurs. 1 monteur. 4 fabrieksarbeiders, 2 transportarbeiders, 1 kabelmonteur, 1 in casseerder, 1 kantoorbediende, 5 mach. houtbewerkers, l kistenmaker, 1 electri- cien, 1 paraplulemaker. 1 winkelbediende, 1 dienstbode, totaal 273 (1933 totaal 280). RECLAME. 1012 Op elkaar ingereden. Een auto, welke van de 3e Poellaan af kwam, reed in de richting Sassenheim. Een auto bestuurd door zekeren R. uit Haarlemmermeer gaf voorrang. Eerstge noemde auto reed op de trambaan tus- schen de vluchtheuvels door. Plotseling moest echter gestopt worden voor eenige voetgangers. Hoewel de stoplichten ont stoken waren werd dit door den heer R., die er achter reed, niet bemerkt. Deze vloog met zijn wagen ln flinke vaart op de eerste in en veroorzaakte groote mate- rieele schade, doch zonder persoonlijke ongelukken. Gevonden: Bontkraag voor mantel; damesrijwiel; rUwielbelastlngmerk; kin dermuts. Inlichtingen verstrekt de politie. NOORDWIJK. Uitvaart van den heer Job Vink t Gistermorgen 9 uur had in de parochie kerk van den H. Jeroen alhier de uitvaart plaats van het overleden raadslid en be stuurslid van de verschillende R.K. Arbei dersorganisaties, den heer Job Vink. De belangstelling voor deze uitvaart en het medeleven met de zwaar beproefde familie van den overledene was zeer groot. Na de H. Uitvaartmis sloten zich zeer vele arbeiders bU de familieleden aan. Toen de rouwstoet het Raadhuis passeer de, sloten zich ook burgemeester v. d. Mor tel, de beide wethouders, de gemeente secretaris en bijna alle raadsleden bij dezen stoet aan. Op het kerkhof waren de hoofdambtenaren aanwezig. De plechtigheden werden verricht door kapelaan G. Heemskerk, geestelijk adviseur der R.K. Arbeidersbeweging. Hij ruste in vrede! De Raadsopvolging. Door den voorzitter van het centraal stembureau is als opvolger van wijlen den heer Job Vink als lid van den gemeente raad aangewezen de heer J. Th. J. de Groot. Van een lid der Reddingsbrigade werd tijdens het huipverleenen bij het auto ongeval aan den Heerenweg diens rijwiel ontvreemd. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende wijkpostkanto ren werd gedurende de maand October 1934 ingelegd f. 6534.34 en terugbetaald f. 7419.55. Het laatst door het kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 6908. De Bazar gehouden door de Geref. Meisjesvereeniging „Martha" alhier ten bate van het fonds voor een vereenigings- gebouw heeft netto f. 420 opgebracht. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende wijkkantoren werd gedurende de maand October 1934 bij den postcheque en girodienst gestort f. 175.663.88 en terugbetaald f. 55.795.98. NOORDWIJKERHOUT. Bazar Gemeentewoning. De gehouden bazar in „De Gemeente- woning" ten bate van kerkelijke belangen, is een waar succes geworden. Niet alleen de dorpsbewoners, doch belangstellenden uit den geheelen omtrek kwamen een kijkje nemen. De fraaie prijzen, welke ver loot zijn, vielen alle, geheel toevallig, alleen aan de Noordwijkerhouters ten deel. De opbrengst bedroeg ruim f. 600, ter wijl reeds meer dan f. 200 werden ont vangen aan liefdegaven voor 't goede doel. Hiermee is dus gelegd de fundeering van een gebouwtje voor Christelijke doelein den in „De Zilk". Onze vroegere dorpsgenoote, zuster Paula, vertrok over Assisië en Rome naar Genua, om vandaar met het s.s. ,T»)an- doen" naar Java te reizen. Zij zal haar intrek nemen in het klooster „Alverna" te Tjltoeroeg, om in de Missie werkzaam te zijn. OEGSTGEEST. DE GEMEENTEBEGROOTING 1935. Verhooging opcenten pers. belasting van 80 op 155. De ontwerp-gemeentebegrooting voor 1935 is gelijk gisteren gemelddoor B. en W. aan den gemeenteraad aangebo den. Zij sluit wat de gewone dienst betreft in ontvang en uitgaaf met een bedrag van f. 393.541.96. In 1934 bedroeg dit bedrag f. 362 467.34. De verhooging vindt zijn oor zaak in hoofdzaak in de uitbreiding der gemeente en toeneming van armen- en werkloosheidszorg. Van de in 1935 voorgenomen uitgaven zullen wij de belangrijkste bespreken. Het gebrek aan voldoende blusehwater bij brand op sommige plaatsen ln de ge meente geeft B. en W. aanleiding den Raad voor te stellen in een zes-tal slooten brandputten te doen aanbrengen, n.l. 3 langs den Warmonderweg, 2 langs den Rhijngeesterstraatweg en 1 langs den Wijttenbachweg. Bovendien zullen in de Deutzstraat, Emmalaan en Duivenvoorde- str-at dieobnrinaen worden gemaakt. De straatverlichting vraagt, als gevolg van de belangrijke uitbreiding een hoo- gere uitgaaf van bijna f. 9000, waardoor deze post gestegen is tot f. 25.250. Evenals voor 1934 wordt thans weer een crediet gevraagd van f. 500 voor bestrijding van de muggen- en rattenplaag. Op het hoofdstuk „openbare werken" treffen wij een post aan van f. 23.130 voor aanleg van tegeltrottoirs Voor zoover mogelijk, zullen na uitvoering van dit werk alle trottoirs in de gemeente betegeld zijn. Het hoofdstuk openbaar lager onderwijs vertoont een verlaging als gevolg van de opheffing der school aan den Hoogen Morschweg Voor het Burgerlijk Armbestuur wordt een subsidie gevraagd van f. 10.000. is f. 1000 meer dan ln 1934. Ook de post ver pleging van krankzinnigen moest ruim f. 1000 hooger worden geraamd. Kon ln 1934 worden volstaan met f. 7000 voor werkverschaffing aan werk- loozen, deze begrooting vermeldt voor dit doel f. 18.142. Daar het werkverschaffings plan in de laatst gehouden raadsvergade ring is behandeld en dus als bekend kan worden verondersteld, volstaan wij met het weergeven der cijfers. Niettegenstaande de aanmerkelijke verhooging van dezen post moest ook de oost waaruit de steunuit- keeringen worden betaald f 2500 hooger worden geraamd, n.l. op f 10.000. Déze verhoogingen vinden mede hun oorzaak hierin, dat voor de gemeente geen buiten gewone werken in uitvoering zijn. Het ingediende ontwerp van wet tot herziening der wet regelende de finan- cieeie verhouding tusschen rijk en de ge meenten beteekent voor deze gemeente een belangrijke vermindering van inkomsten. Bedroeg de uitkeering in 1933 nog f. 6.31 per Inwoner, in 1934 werd dit bedrag reeds verminderd met 20 pet. en ln 1935 zal slechts f. 4.05 worden ontvangen. Zonder in de wet opgenomen overgangsbepalingen zou de uitkeering slechts f. 1 46 per inwo ner bedragen. Nog ernstiger voor de financiën der ge meente is het wetsontwern tot instelling van een werkloosheidssubs'diefonds. De inkomsten van dit fonds zullen bestaan uit: a, een storting van 46 millioen gulden uit 's Rijks kas; b. de opbrengst van 25 opcenten op de gemeentefondsbelasting; c. de opbrengst van 10 opcenten op de ver mogensbelasting; d. 80 pet. van de hoofd som der personeele belasting naar de grondslagen huurwaarde, meubilair en dienstboden en t. 40 pet. van de hoofdsom der grondbelasting. Uit deze gemeente komt ongeveer f. 85.000 ten goede aan het fonds, terwijl daaruit geen enkele bate zal worden ge noten. De gemeente derft de volgende inkom sten: a 40 pet, van de hoofdsom der grondbelasting is f. 13.200 en 80 pet. van de hoofdsom der personeele belasting is f. 49.600 dus totaal f 62.800. De begrooting gedoogt een dergelijke aderlating niet, waarom B. en W. voorstellen de opcenten op de hoofdsom der personeele belasting te verhoogen van 80 op 155. Dit geeft een bate van f. 52.800. Zonder de maatregelen der regeering zou dus in 1935 f. 10.080 be schikbaar ziin geweest voor belasting verlaging of reserveering De opbrengst van de opcenten op de ge meentefondsbelasting vertoont een flinke stijging. Raamde de inspectie der directe belastingen de opbrengst van 1 opcent in 1934/35 op f. 850, voor 1935/36 wordt f. 1000 geraamd. Het aantal blijft gehand haafd op 22 Tot slot vermelden wli nog, dat. het batig slot van de rekening 1933 ad ruim f. 69.000 ten bate van 1935 wordt gebracht. Ouderavond Openbare School Burg. Terweeweg. Onder voorzitterschap van dr. K. Simon Thomas had een drukbezochte ouderavond plaats in de gymnastiekzaal. Na een woord van welkom door den voorzitter las mevr. Hugenholtz haar keurig verzorgde notu len. Hierna volgde bestuursverkiezing. Reglementair treden alle leden om de 2 jaar af, doch zijn herkiesbaar, voor zoo ver zij nog leerlingen op de school hebben. Dit was met dr. K. Simon Thomas niet het geval, zoodat in deze vacature moest worden voorzien De aftredenden werden herkozen terwij! in de vacature werd voorzien door benoeming van dr. H C. Jelgersma. Het hoofd der school, de heer J. W. v. Leeuwen, deed zijn jaarverslag waaruit bleek, dat het leerlingenaantal nog steeds stijgende is en 305 bedraagt. Dank zij B. en W. en den Raad is het door klassesplitsing mogelijk de leerlin gen regelmatig te verdeelen, terwijl dank werd gebracht aan de ouders die het be noemen van een extra kweekellng moge lijk maakten Invoering „handenarbeid" en gymnastiek voor de hoogste klasse door een eigen leeraar bleven nog tot de vrome wenschen behooren. Vervolgens deed de voorzitter wegens afwezigheid van den penningmeester het kasverslag. Bij monde van den heer Franse, die met mevr. Kloots de bescheiden had onder zocht, werd gerapporteerd, dat alles in vol maakte orde was bevonden. Den penningmeester is elke bijdrage voor het schoolfonds welkom. De heer J. W. van Leeuwen vertolkte nog het gevoelen der aanwezigen door hulde te brengen aan den voorzitter voor alles wat hij in het belang der school en het onderwijs heeft gedaan, daarbij den wensch uitsprekend ook voor de toekomst zij het dan in andere kwaliteit, (als raads lid) op zijn medewerking te mogen reke nen. Dr. Simon Thomas dankte voor de hem gebrachte lof en zegde alle mede werking toe, waar het deze school betrof. Hierna maakten de ouders gebruik van de gelegenheid om het werk der kinderen te bezichtigen. RIJNSBURG. Bijeenkomst Simavl. De propaganda-avond voor Simavi werd alhier gehouden in de Chr. Kleuterschool. Er was groote belangstelling. De bijeen komst werd geopend door dr. de Ruiter Zijlker uit Katwijk, die het doel en wer ken van „Simavi" waarvan wij reeds meer malen schreven, in het kort aangaf. Daar na voerde ds. Peter het woord. Na het zingen van Ps. 146: 6 sprak de heer Berg man uit Haarlem. Met talrijke lichtbeelden verduidelijkt, gaf hij een beschrijving van de Jammerlijke toestanden op hygiënisch en medisch gebied in ons Indlë. De avond werd besloten met het zingen van den Avondzang. De collecte voor de stichting „Zonne gloren" bij Amersfoort heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 31.33 opgebracht. SASSENHEIM De heer B. D. Kapteijn heeft wegen» hoogen leeftijd ontslag genomen als be stuurslid van de afd. Sassenheim van den Ned. Protestantenbond De leerlingen der hoogste klassen der De Vlsserschool (Mulo) maakte onder ge lelde van het hoofd der school een reisje naar Den Haag, waar o.a. het Planetarium werd bezocht. Hier werd de kennis van het firmament belangrijk opgefrischt en versterkt. Hoogst voldaan keerde men huiswaarts. Bij beschikking van den Minister van Econ. Zaken is met 16 Nov. 1934 benoemd tot Ud der Commissie van Toezicht op de Rijkstuinbouwschool te Lisse de heer J. M. J. L. A. Speelman alhier. VEUR—LEIDSCHENDAM. Oprichting R.K. E.H.B.O. In het patronaatsgebouw had een goed bezochte bijeen komst plaats, belegd door het Wit-Gele Kruis en te komen tot op richting van een afdeeling van de R.K. Ver. E H B O Aanwezig waren o.a. burge meester Keijzer en dr. Perquin. Pastoor Kammers opende, 't Wit-Gele Kruis geeft wel cursussen in verbandleer, doch opleiding voor E.H.B.O. is dat niet. Thans ls hier ter plaatse een georgani seerde E.H.B.O. noodlg, niettegenstaande de dokters er vlug bij zijn, aldus spr. Het woord werd hierna gevoerd door den heer A. M. Bergers van Rotterdam. Of schoon aangekondigd zal hij niet spreken over „waarom R.K. E.H.B.O.?" omdat dit voor de R.K. geen vraag meer is. De heer v. 't Hoff van Voorburg, dir. van de R.K. Schoolbioscoop vertoonde lan taarnplaatjes en een film betreffende de bloedsomloop etc. van den mensch; een en ander viel zeer in den smaak. Vervolgens werd met 30 personen een afdeeling opgericht. Hierna sluiting. WASSENAAR. Door den penningmeester van het Crisis-comité alhier ls in het tijdvak van 6 tot 31 October op zijn gironummer van een negental Inwoners ontvangen het be drag van t. 965. Gevonden: portemonnaie met inhoud, alpino, kinderstep, 4 katjes, autoband op velg, glacé handschoen, kinderhandschoen damesrijwiel, 3 hondjes, houten luikje, halskettinkje, autoslinger, broche, combi natietang, ceintuur, parapluie, kinderjas, rijwielbelastlngmerk, handschoen, rijwiel- handbeschermer, aktentasch met inhoud. ZOETERWOUDE. Jaarvergadering IJsclub Zoeterwoude. Gisteravond vergaderde in café van den heer Roeleven alhier de Zoeterwoudsche IJsclub onder voorzitterschap van den waarnemend voorzitter den heer Parle vliet. Na de opening las de secretaris, de heer Rodewljk, het keurig gesteld jaarverslag, waaraan wij o m. ontleenen dat de ijsclub in het verslagjaar een gevoelig verlies heeft geleden door het overlijden van haar voorzitter den heer Jac. van Leeuwen Adrzn. Het financieel verslag van den pen ningmeester was nagezien door de heeren J. M. Kraan en J. Belt, die rapporteerden dat alles in orde was bevonden, weshalve zij voorstelden den penningmeester te dechargeeren, waartoe werd besloten. De ontvangsten bedroegen in totaal f892.27. terwijl de uitgaven f. 608.04 be droegen, zoodat er een batig saldo is van f. 284.23. Bij acclamatie werd vervolgens de heer Rodewijk, aftredend bestuurslid, als zoo danig herkozen, terwijl de heer Jac. van Leeuwen Johzn. werd gekozen als voor zitter. Bij de rondvraag bracht de heer G. van Leeuwen Adrzn. dank voor de waardeeren- de woorden die gewijd waren aan zijn overleden broeder, den oud-voorzitter. Door den heer van Haastregt werd ver zocht maatregelen te willen nemen dat het ijs op de Miening niet meer door de motor- schipDers wordt stuk gevaren, waarop de voorzitter antwoordde, dat daartegen niets is te doen. want de gemeente-verordening staat toe dat er gevaren mag worden zoo lang het ijs nog geen dikte heeft van tien c.m. Hierna werd de vergadering gesloten, waarna werd overgegaan tot het verloten van eenige verrassingen. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. H1LLEN - Stationsweg Firma A. J. H. W1JTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 Joh. HOGER VORST, Haarl.str. 128 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 Oegstgeest en des Zaterdags bij A. H. v d VOOREN, H. Rijnd. 106 en bij Kiosk Prinsessekade. 33

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7