BOUWKUNSTIG SCHOON HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcl LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 10 November 1934 UIT DE RIJNSTREEK. ONZE STADSPOORTEN. RECLAME. 1023 BOSKOOP. Verhooging opcenten personeele belasting. B. en W. deelen In een uitvoerigen nota aan den Raad mede, dat op de begrooting voor het jaar 1935 een tekort dreigt te ontstaan van rond f. 8800,-. hetgeen ver oorzaakt wordt door de Instelling van het werkloosheidssubsldlefonds. B en W. schrijven ln verband hiermede: Ofschoon wij maatregelen voorbereiden, die een vermindering der uitgaven tot ge volg zullen hebben, ls het uitgesloten, dat de verlaging tot een bedrag van het na- deelig verschil zal kunnen worden bereikt. Redenen waarom zij den Raad voorstellen om de opcenten op de personeele belasting te verhoogen en te brengen van 125 op 150. In verband met de uitbreiding van het aantal stemdlstrlcten van 4 op 5 stel len B en W. den raad bij verordening voor als stemlokaal aan te wijzen: Voor district l. een lokaal van het ge meentehuis; district 2. het gymnastiek lokaal der openb. school: district 3. een lokaal van „Ons Jeugdhuis", Julianastraat; district 4 een lokaal der Chr. School, Nieuwstraat en district 5, een lokaal der Chr. School aan de Rozenlaan. Naar wij vernemen, overwegen B. en W. alhier, te geraken tot Invoering eener Schoolkindervoeding, hetgeen mede op advies ls van de plaatselijke doktoren, die bij verschillende kinderen ondervoeding hebben geconstateerd. LEIDERDORP. BIJEENKOMST CHR. NATIONAAL VAKVERBOD EN CHR. BESTURENBOND. Diverse sprekers. De Chr. Besturenbond heeft in „Irene" een groote propaganda-avond gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. De voorzitter, de heer D. de Haas, ver zocht ter opening Ps. 84 7 te zingen, begeleid door de Chr. harmoniever. „De vote", waarna de heer De Haas Ps. 103 voorlas en in gebed voorging. In zijn welkomstwoord herdacht spr. het 25-jarig bestaan van het Chr. Nat. Vakverbond en niet den wensch, dat de woorden van de redenaars van dezen avond doel mogen treffen, gaf spr. het woord aan ds. J. J. Dijk, Geref. predikant alhier. Deee verge leek de verzoekingen van Jezus ln de woestijn door den satan met de lokkende stem der anti-Christenen ln deze dagen tot de Christenen en in het bijzonder tot de Chr. Bonden. Zooals Jezus de verzoe kingen doorstond, zoo moet thans bij den strijd om 't dagelljksch brood de Christen niet luisteren naar de roepstem uit de wereld, die zegt: .strijdt in onze gelede ren: wij zorgen in de eerste plaats voor brood." Ook zijn daar revolutionairen, die het bestaande stuk willen staan, daar voor nieuwe levensbeschouwingen in de plaats stellen, en weer anderen van on christelijke zijde zeggen: „Buigt voor onze beginselen, dan bereikt men de Ideale toekomst". Men zij echter sterk in het ge loof. De strijd om het bestaan moet aan Gods Hand worden gevoerd. God geve hiertoe kracht, geloof en liefde! Hierna kreeg de secretaris van den Ned. Bond van Chr. Fabrleks- en Transport arbeiders. de heer H. H. Spoelstra, het woord. Zijn rede was getiteld: „Wat ver kregen werd." Bij het 25-jarig bestaan van C. N. V. herdacht spr. de jaren van het Verbond, van voor de oprichting af. Diep droevig was het leven van den ar beider in het begin der vorige eeuw. Niet alleen stoffelijk, doch ook op geestelijk gebied. De Kerk was in verval, het libe ralisme overheerschende. Veel verbetering bracht de Revell-beweglng. Al die 25 jaar werd een strijd gevoerd voor het recht en de vrijheid van den arbeidenden stand, doch het heeft al die jaren voortbestaan en stand gehouden. De Heere heeft groote dingen aan ons gedaan, dies zijn wij ver blijd. Wij hebben u allen noodig ter ver krijging van wat recht is; daarom onge organiseerden, sluit u bij ons aan. Chris telijk georganiseerden beleidt Christus en draagthet koningschap van Christus uit. Wint de ongeorganiseerden voor uw orga nisatie! Misschien is er een nog donkerder toestand voor ons weggelegd. Wij weten, en in die wetenschap kun nen wij geloovig arbeiden: HIJ komt om de aarde te richten." Komt steunen en sterken wij elkander met het oog op den Meester gericht. Nadat „Devote" „Wilt heden nu treden" had gespeeld, verkreeg de heer J. Wind, secretaris van den Ned. Chr. Textielarbei- dersbond „Unitas", het woord. Zijn rede droeg den titel: „De weg vóór ons." Spr. gaf in het begin zijner rede den raad in deze dagen dood-nuchter te zijn en de dingen te zien, zooals ze zijn. De weg, die achter ons ligt. ging naar boven, al worstelende en onder den zegen van God heelt de arbeidersstand een niveau be reikt, welk onbereikbaar scheen. Gode zij dank voor de zegeningen. De weg, die vóór ons ligt, loopt niet naar boven. Hij helt naax beneden en hij is donker. Wij slaan de cijfers van de statistiek van het werk- loozen-aantal gade. dat stijgt. Wij merken met schrik de verlaging van het volks inkomen op. Maar nog erger Is de groote geestelijke verwildering, die ook ons volk heeft aan getast, alsmede de critiek op de overheid, welke zoo'n groote taak te vervullen heeft. Wij groeien ln een anderen vorm. Hoe die zal zijn, weten wij niet, weet God alleen. Wij hebben getrouw te zijn en moeten toonen Christenen te zijn; ook al is de weg donker. Want wij weten, dat op dien weg schijnt het licht van Gods almacht en liefde. Ds. G. J. Streeder, Ned. Herv. predikant alhier, las Matth. 11 voor en sprak over: ,,'t Heden". Cms bestaan ligt niet in onze handen. God regeert: wij zijn in Zijn hand. 'tls de goedertierenheid Gods. die bekeert, 't Komt er nu op aan op H»m te vertrouwen. God erbarmt zich over de verdrukten en zal gerechtigheid doen in Zijn koninkrijk, ook al gaat het pad naar omlaag. Tenslotte sprak burgemeester Brug. De gebouw ln drieën geleid door vier vlakke pilasters met Jonlsch kapiteel, een een voudig fries en boven de kroonlijst een driehoekig fronton met het stadswapen. Het geheel miste de fijn en veelvuldig geprofileerde structuur van de Marepoort, die wanneer men 't dak met het torentJS wegdenkt, veel weg had van een triomf boog en die een der mooiste sieraden van de stad was. Tegen den muur van het vierkant bo ven den onderbouw waren aan de stads- ztjde boven het fronton de wapens van de vier regeerende burgemeesters Meerman, Swanenburgh, Maas en van Alphen aan gebracht. Op het vierkant rustte de achtkante koe pel, eenlgszlns ln den geest van de Morsch poort, doch door het gemis van den acht- G^foeiLooa-t 5 6 7 J ,5 <P 64 DE KOEPOORT. n. Op 27 Maart 1671 vergaderden Die van den Gerechte en nogmaals op 2 April d.a.v en bij deze bijeenkomsten werd besloten, de oude Koepoort af te breken en op de fundamenten een nieuwe poort te bouwen overeenkomstig de teekenlngen van Mr. Willem van der Helm. Er werd spoed met de zaak betracht en weldra legde het zoontje van den Schout Willem van Landschot den eersten steen in tegenwoordigheid van Burgemeester Mr. Johan Meerman en den Thesaurier- Extraordinaxis Herman Schuyl. In den herfst was reeds een belangrijk gedeelte van den bouw voltooid, doch met het oog op den naderenden winter, be sloot men den 18den November, voorloopig het werk op te schorten tot het volgende voorjaar en het gedurende den rusttijd behoorlijk tegen den vorst af te dekken. Aldus geschiedde. Staande dezelfde vergadering werden nog een paar andere besluiten in verband met de vestingwerken genomen. Zoo zou den de Singelwallen tusschen Koepoort en Hoogewoerdspoort behoorlijk worden aan- gepulnd en versterkt ten einde ze te be schermen tegen afslag door het spoelen van 't water. Verder zouden de onderwal gangen, de faucebreen, geëffend worden en de daarop liggende steenen worden op geruimd. En eindelijk moest het vellen- plotershuisje dat even buiten de Koepoort stond verder naar het Noorden worden verplaatst, omdat het te dicht bij een der kruittorens stond. In het voorjaar van 1672 werd dan de poort geheel afgebouwd. Aan de teekening zien we. dat de nieuwe Koepoort een nog al massaal en gedrongen gebouw moet zijn geweest, wat waar schijnlijk ook wel gedeeltelijk zijn oorzaak zal vinden aan de omstandigheid, dat zij werd opgetrokken op de oude fondamenten En dat zij eindelijk als bouwwerk niet zoo sierlijk was als enkele nieuwe poorten houdt waarschijnlijk verband met haar ligging, die voor dien tijd niet zoo belang rijk was. Aan de landzijde, die ik hier niet heb geteekend, had zij gemetselde vlakke pilasters met eenvoudig kapiteel- Een breede natuursteenen band liep beneden de kroonlijst rondom het geheele gebouw, wat op de teekening wel ls te zien. En verder was aan de landzijde de poortboog ook nog overspannen door een natuursteenen band. waarin was opgeno men een sluitsteen met het beeld van een koe. Een mooie houten brug met klapbrug, in rustiger tijden vervangen door een steenen boogbrug, leidde over de Singel gracht Aan de stadszljde was het front wat minder eenvoudig. Hier zag men het kanten trommel minder bevallig van vorm Boven den koepel evenals bij genoemde poort, een open achtkant lantaarntje. Door den koepel met lantaarn, pijnappel en windvaan vierde het gebouw zich overi gens behoorlijk uit. De windvaan had den vorm van een koe Vermoedelijk heeft de Koepoort dan ook haar naam te danken aan het rundvee dat door deze poort gedreven werd naar de uitgestrekte wellanden aan deze zijde van de stad, in den tijd, dat er nog vele veehouders binnen de muren woonden. Wij kunnen hiermee onze beschouwing over de Koepoort besluiten. Enkele woorden wlilèh we evenwel nog wijden aan de Naakte Sluis of Neksluis, tegenover het Vlletgat gelegen- Eerst de naam. Deze schijnt oorspronkelijk Exsluis, bui- tensluis te hebben geluld. Naar alle waar schijnlijkheid heeft de spraakmakende ge meente daar Neksluis van gemaakt, wat men dan weer verklaard als sluis, die op de „nek" van Leiden ligt, doch die ver klaring komt mij, ook als men 't woord „nek" etymologisch verklaart, wat vreemd voor. Dan heeft men nog den naam Naakte sluis, wat verklaard wordt als sluis, die voorheen open en ongedekt lag. In overoude tijden schijnt deze sluis er alreeds te zijn geweest, doch dan uitslui tend als keersluis, om bij hooge water standen het water van Rijnland en Delf land gescheiden te houden. De sluis zou dan kunnen dagteekenen van den tijd dat Willem II de grondslagen legde voor het Hoogheemraadschap Rijnland. In 1452 werd ter plaatse ten behoeve van de scheepvaart een schutsluis ge bouwd. Volgens Van Mieris vinden nu ln de Archieven van Rijnland de volgende me- dedeeling. „Den een en twintigsten November des laars 1452 is geconferteerd die stede van Leyden, dat zij een Verlaat zullen mooghen maaken aen dy Naecktsluse, duurende tot der Heemraders weeder- zeggen." Deze sluis met brug is in 't Jaar 1556 geheel vernieuwd. Men weet, dat de kolk thans nog aan wezig is. doch dat de sluis practisch door de groote zorg en betrouwbaarheid der Hollandsche waterkeeringen haar betee- kenis zoo goed als verloren heeft. Er ls dan ook geen Verlaat of schutsluis meer. Doch de deuren van de keersluis zijn nog aan wezig, waardoor in geval van nood het water van Rijnland kan worden belet ln Delfland te vloeien, Trouwens ook bij de Rijn- en Sohiebrug en overal langs den Hoogen Rijndijk vinden wij bij de brug gen nog keersluizen aanwezig. N. J. 8. indruk, die wij krijgen van de dagen waarin wij leven ls, aldus spr., dat wij allen gedreven worden in de richting der organisatie op elk terrein. Daarom: waar alles naar organisatie roept, sluit u aan. Moge deze vergadering ertoe hebben medegewerkt, dat ook dit scheepje, dat de onstuimige zee bevaart, de haven der behoudenis bereikt, onder Gods zegen. Ons streven is te trachten eensgezind door de moeilijke dagen heen te komen, onder de belijdenis: Beveel gerust Uw wegen, enz." De voorzitter sprak woorden van dank tot de sprekers, alsmede voor de mede werking van „Devote". Wat de toekomst ons brengen zal, aldus spr., wij weten het niet. Wij willen vast houden aan het Kruis van Christus on danks vele moeiten. Moge het resultaat van dezen avond zijn, dat velen zich aan sluiten bij de vakbeweging. Ds. G. J. Streeder ging voor ln dankge bed er. aan het einde van dezen avond, welk een inzet was van de propaganda- actlc. zongen de aanwezigen Ps. 68 10. Bij het plaatselijk orgaan der arbeids- lv- ,v V!-'-iing staan deze week Ingeschreven 47 werkloozen. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. De begrooting 1935 Registratuur Muziek in de café's. In de gehouden vergadering van den raad der gemeente was afwezig de heer Th. Mourlts. Uit de .Ingekomen stukken en mededee- lingen" bleek, dat de verkoop van het oude raadhuis onder bepaalde voorwaarden de goedkeuring heeft verworven, dat de goed keuring is verkregen op het raadsbesluit tot toelating van kinderen uit Zevenhoven op de O. L. Dorpsschool en dat de vorde ring van D. Blok inzake schadevergoeding voor inbeslaggenomen vleesch door den Kantonrechter te Alphen aan den Rijn is ontzegd. Aangeboden werd de gemeentebegroo- ting voor 1935 De instelling van een werk- loosheidssubsidiefonds door het Rijk blijkt funest voor deze gemeente. Weliswaar wordt de bijdrage van het Rijk in de kos ten van steunverleening en werkverschaf fing verhoogd van ongeveer 40 tot onge veer 60 petwaardoor een voordeel wordt verkregen van f.3680, doch daar staat tegenover dat van de voorheen aan de ge meente ten goede komende belasting zal moeten worden afgestaan ongeveer f. 11.000, zoodat de begrooting voor 1935 tegenover die van 1934 met ongeveer f. 7300 wordt bezwaard. Ged. Staten hebben aanvankelijk gevor derd, dat een straatbelasting wordt inge voerd, waartegen B en W. hebben geoppo neerd. waarom alsnog genoegen zal wor den genomen met de maatregel, dat be schikt wordt over f. 4000 uit de reserve van het Ontglnnlngsbedrijf. De begrooting zal nu 3 dagen bij elk der raadsleden clrculeeren, wat de heer Van Houten erg kort vond. B en W. achtten het noodzakelijk dat met Ingang van 1 Januari a.s. de inkomen de en uitgaande stukken geregistreerd worden volgens een daartoe vanwege de ver van Ned. Gemeenten ontworpen stel sel, dat steeds meer ln tal van gemeenten toepassing vindt. De kosten van inrichting, welke geschiedt door tusschenkomst van genoemde vereenlging bedragen voor het eerste Jaar f. 85 en daarna ongeveer f. 50 per jaar. Bij meerdere lieden ontmoet deze uit gaaf ernstig bezwaar, doch de voorzitter weet de vergadering zoozeer van het nut te overtuigen, dat het voorstel ten slotte zonder h. st. werd goedgekeurd. Ingevolge een toezegging van den heer Stam hebben B. en W. zich beraden over een absoluut verbod omtrent het maken of doen geven van muziek ln café's. Het College wil echter de bestaande toestand van een relatief verbod handhaven, waar bij de Voorzitter de bevoegdheid bezit om ontheffing van het verbod te verleenen. De heer Stam maakte tegen dit voorstel ernstig bezwaar om de verleiding, welke hiervan uitgaat vooral tegenover de Jonge lui om cafe's te bezoeken. De heer Splinter zeide dat de katholieke fractie geen bezwaar maakt tegen ver gunning bij een bijzondere gelegenheid, doch wel tegen doorloopende vergunning en hoopte binnenkort ter zake een initia tief-voorstel ln te dienen, en zal daarom tegen het aanhangige voorstel zich niet verzetten. De heer Zwart verdedigde het voorstel en zeide, dat het zoo'n vaart niet loopt met de verleiding. Na stemming werd het voorstel aange nomen met 7 tegen 3 st. Tegen de heeren Stam, van Wijngaarden en Oskam. De heer J. Pletersen te Noorden vroeg zijn subsidie van f. 100 voor het vervoer per autobus van leerlingen naar de Nij verheidsavondschool te Woerden weder op het oude bedrag van f. 200 te brengen. B. en W becijferen dat gedurende den cursus 5200 K.M. moet worden afgelegd, waarvoor Pletersen ontvangt f. 475 en ach ten om die reden geen termen aanwezig om inwilliging van het verzoek voor te stellen te minder omdat er wel ouders van leerlingen zijn die een hooger bijdrage kunnen verleenen. Na uitvoerige discussie werd het voor stel van B. en W. aangenomen. Volgde de voorloopige vaststelling van de gemeenterekening 1932. Het batig saldo kan met f. 160 worden verhoogd, aldus B. en W. Ged. Staten hebben de rekening nog niet vastgesteld. De raad gaat met het voorstel van B. en W. accoord (de hee ren Splinter en Baas waren tegen ver hooging). B. en W. stelden voor de voormalige gemeenschappelijke O. L. School met speelplaats en daarbij behoorende woning met erf te Noorden ondershands te ver- koopen. Goedgekeurd. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Van Houten naar de mogelijkheid tot verlaging van het electriciteitstarief. Opgemerkt wordt dat het tarief reeds op een mini mum gebracht ls. Hierop volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Maria. d. van C. Vork en H. C. de Heij - Aleida Maria, d. van J. H. van den Bosch en J. H, Merkx Petrus Antonlus. z. van C. A. M. Schut ter en C. M. Wahle. OUDE-WETERING. Gereformeerde Kerk. Door het aftreden van den heer C. Horsman als ouderling en wegens het af treden als diakenen van de heeren J. Vreeken Jzn, en N. v. d. Berg. zijn door den kerkeraad der Geref. Kerk de vol gende dubbeltallen op gemaakt: ouderling: J. Vreeken Sr. en P. M. Oostlander en diakenen: N. Knibbe en K. Pullema, en C. Vergunst en D. Langhout RIJNSATERWOUDE. De wekelijksche collecte ten bate van het Crisis-Comité heeft alhier de somma van f. 3.21V» opgebracht. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria, d. van A. de Jong en E. M. Vermeulen Alida Anna Maria, d. van P. N. Dobbe en A. M. de Prie Adrianus Wilhelmus Henricus, zn. van C. A. Volgering en G. C. Egberts Cornells Johannes, zn. van A. Heemskerk en A. S. Meijer Wilhelmus Johannes Cornells, zn. van Joh. Wildenburg en A. van Veen. Pieter, zn. van W. Hofstede en M. de Kleer. Overleden: B. Ambagtsheer, 81 jaar. WADDINXVEEN. Loop der bevolking. Gevestigd: J. v. d. Ban, van Spljkenisse, Kerkweg 155; M. Hoogendoorn, van Moor drecht, Noordkade 19: W. Meyerhof, van Nleuwwolde, Kleikade 40; J. van Vliet, van Gouda, Julianastraat 3. Vertrokken: D. de Pater, van Wllhel- minakade 97. naar Gouda; G. de Kruijff, van Kielkade 18. naar Benthuizen: M. Borg, van Jan Dorrekenskade, naar Sche- venlngen; A. A. van Leeuwen, van Plas- weg 16, naar Wassenaar; W. L. Oudijk, HEDEN. Jeruël: Bidstond te 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Bidstond te 8>/t uui nam. Oegstgeest (Groepshuls Hofdijk); Padvindersbazaar. 35'/> en 7—9 uur mm, Voorschoten (De Vink); Tooneelver. ju Vriendschap", 8 uur nam. Zondag. Leger des Hells: Samenkomsten te 10 uut voorm. en 7uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 9 uur nam. Nutszaal: „De Dageraad". Spr. A. U Constandse. 10'/» uur voorm. Schouwburg: Nut en Vermaak „De K, maskerde Venus". 81/4 uur nam. Maandag. Nutsgebouw: Herdenking Wapenstilstand Vrouwen Vredebond. 8 uur nam. Oud Hortuszlcht: Leldsche Radtovereen, 8'/« uur nam. Schouwburg: Centraal Tooneel „Mannen in 't Wit (2e abonnementsvoorstelling 81/1 uur nam. Stadszaal: L. B B.: nam. Volkshuls: Tentoonstelling van speelgoed en weefwerk. 7'/»9'/: uur nam. Woensdag. Nutszaal: Splr. Ver. „Harmonla". 8 uw nam. R yal iDoezastraat): Spr. Arn. Meye; over het fascisme, 8»/« uur nam. „Cavalcade''. 8 uur DIVERSEN. Woensdag Inst, v Praeventleve Geneer- kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Half drie tot balfvier. Inenting tegen diphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Frauleln Hoffmann's Erzahlungen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam, „De ontembare vrouw". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 52, 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door loopende voorstelling: „Quo Vadis"? Casino-theater. Hoogewoerd 49.8 u. nm „Snelheidsmaniakken". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot ea met Zondag 11 Nov. a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, WHhelmim park 8, Oegstgeest, telef. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag es nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De geneeskundige Zondagsdienst Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Jasperse, Lahr, Mej boom, Poortman en Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst daa waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. van Breedeweg 14, naar Moerkapelle; M. Oskam, van Kerkweg 175, naar Woerden G. C. van Vliet, van Burg. Trooststr. 118, naar Gouda; R de Combe, van Bodegra verstraatweg 103, naar Gouda; N. A. van Rhljn, van idem 27, naar Reeuwijk; F. A- Meiburg en gezin, van Kerkweg 228, naar Gouda; J. B. Noorlander, van Henegouwer, weg 113, naar Gouda. Het bouwen van een woonhuis voor den heer P. Hofstede alhier, is gegund aan den laagsten inschrijver P. Both, ai hier voor de som van f. 3192. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Overleden: Geertje Sterk, 82 jaar, wed van Jan van Dam. Gereformeerde Kerk. Uit de door den kerkeraad der Geref Kerk alhier gestelde dubbeltallen voor ca verkiezing van een ouderling en dlaKen, zijn gekozen tot ouderling de heer B. v. Zwieten en tot diaken de heer J. Vesseur. Rijwieidieven aangehouden. De gemeenteveldwachter J. Kove een goede vangst. Door hem werden twe Hagenaars aangehouden, die bij den ry- flet- die wielhandelaar A. V. alhier een paar sen wilden verkoopen, voor een PrlJ3> Q gezien de nog goede kwaliteit der riJW'e- len wat verdacht voorkwam. De ver wachter vond het geraden het twee™ mede te nemen en in bewaring te houw»' totdat de Haagsche politie was opgeoei Toen bleek dat bedoelde rijwielen vols men beantwoordden aan het signalen' van aldaar vermiste fietsen. Eenige Has. sche rechercheurs hebben per auto verdachten, met de In beslag geu°ro rijwielen afgehaald.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6