HIJS IJS EN DE KWADE SLANG. IDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 8 November 1934 UIT DE OMSTREKEN. NAGEK0MEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. BUITENLAND. uilceren kennen als zonder voor God, jnt het vreemde vuur vanzell. Spr, met de uitspraak: welgelukzalig töich, die om dat edele vuur leert ju, want de Heere zal dezulke bege- jm met zijn vuur tot Heiligmaking wfcecr lij king van zijn grooten naam; dit zoo zijn. Amen. L eindigde met dankgebed. lot ouderlingen der Geref. Kerk Al- lijn gekozen de heeren H. Botter, Kroon en E. v. Ruller en tot diakenen Keren A. v. Nood en P. Snel. .Over welke groote vermaardheid de ;!ade lokstal van den heer v. d. Kloot- jturg alhier zich mag verheugen, blijkt 'ai: liet lelt, dat van genoemde stal iwartblaar kalfstler is verkocht met bestemming Portugal. Naar men ons dedeelde, is dit het eerste Nederland- exemplaar zwartblaar, dat van Ne- and uit naar Portugal zal worden paden. Hieruit blijkt tevens welk een it vertrouwen men in het buitenland j m het Hollandsch veeslag. Een 8-Jarlg zoontje van de lamllie L. uit den Hoorn dat naar school ereed met een vrachtauto van de fa. en D. had door onbekende oorzaak ongeval een omvallende of vallende op het been te krijgen. De jongen brak tij dit lichaamsdeel en moest onder iundtge behandeling van dr. v. W. en gesteld. BOSKOOP. Voor a s. Zondag 11 November, zal de dagsdienst worden waargenomen door du Buy, telef. 40. De boomkweekersknecht R. had aan de lade het ongeluk om, doordat plotse- een met paard bespannen wagen uit poort dwars over den weg kwam, met rijwiel kopje onder in de wetering te ten. Tioor toegeschoten personen kon an spoedig uit zijn netelige positie ge sorden. Door den aannemer, den heer Joh. jir, alhier, is aangenomen het bouwen ten tweetal flinke burgerwoonhuizen ie Valkenburgerlaan. Dit werk zal ge- door Boskoopsche ingezetenen worden poerd. o HAZERSWOUDE. Onze plaatsgenoot de heer D. N. F. I is benoemd tot administratief amb- iir bij de Nederlandsche Sierteelt- rale te 's-Gravenhage. o RIJNSATERWOUDE. ipaganda-avond Ned. Blindenbond. het Nutsgebouw werd een propagan- r.ast- en filmavond gegeven door den ilandschen Blindenbond. Ds L. W. v. (aarden, Rem. predikant te Oudewe- opende om daarna het woord te aan den spreker en declamator, den Joh. v. d. Berg te Oosterbeek. Spr. b met op verdienstelijke wijze eeni- vdlchten van de Genestet voor te dra- Daarna werd de film vertoond „Wat lillen". Een duidelijk beeld werd ge- i van de wijze waarop de Ned. Blin- ond de blinden ook in het productle- bs weet in te schakelen. liet nog eens duidelijk uitkomen de blinden niet beklaagd willen wor- hulp willen zij hebben van hun zien- tidemenschen om door goed onderwijs nuttige plaats in de maatschappij te :en verkrijgen. rf resultaat van dezen avond was, dat aanwezigen zich als donateur van den 'opgaven. De heer v. d. Berg besloot het voordragen van een vers, gemaakt een blinde uit Grave. Ds. Van Wijn- len sloot de bijeenkomst. Onder de sezigen merkten wij op, de doktoren Oudewetering, Leimuiden en Wou- re en het Nutsbestuur. WADDINXVEEN. In de vacature, ontstaan door 't be ten van den burgemeesters is tot voor- van crisiscomité A benoemd de heer A. F. R. van den Clooster, Baron tot Everlo. Tot secretaris-penning ter werd benoemd mr. M. Ritzema, hn ambtenaar ter secretarie alhier. Als leden van het burgerlijk armbe- zijn aftredend de heeren A. van en Jac. van der Heiden. Beide af- ïden worden den raad weer voor «aoeming aanbevolen. BENTHUIZEN. Alhier werd ten nadeele van den sla ger A. B„ een rijwiel ontvreemd dat hij even tegen de muur van zijn woning had gezet. Te Rotterdam werd de dief, ge naamd C. B aangehouden, die daar woon de Na alhier verhoord te zijn. werd hij overgebracht naar 's-Gravenhage en inge sloten Een vrachtauto, geladen met fles- schen melk toebehoorende aan Nutrlcla te Zegwaart, geraakte van den Geerweg, reed een paal van de electrische geleiding af. en kwam daarna ondersteboven in de wegsloot terecht. De chauffeur wist zelf uit de cabine te komen, zoodat hij er met de schrik af kwam. HAARLEMMERMEER. Mond- en Klauwzeer. In de omgeving van Vijfhuizen doet zich thans ook een geval van mond- en klauw zeer voor op een boerderij aan den Vijf- huizerdijk. Kerkbouw. In verband met den bouw van een Ger. Kerk in de Badhoevebuurt alhier, verne men we, dat de werkzaamheden zoover gevorderd zijn, dat over eenige dagen de eerste-steen-legging is te verwachten. Werkverschaffing. Door tusschenkomst van de gemeente lijke arbeidsbeurs te Hoofddorp, kunnen de Haarlemmermeersche landbouwers we der in de gelegenheid komen om met sub sidie van rijk en gemeente bijzonder graaf werk als het graven van slooten. egali- seeren van terreinen enz., bij wijze van werkverschaffing te doen uitvoeren. KATWIJK AAN ZEE. Propaganda-Vergadering van het Chr. Nat. Vakverbond. Bovengenoemde vergadering was uitge schreven door den Katwijkschen Chr. Be sturenbond en werd gehouden in de Zaal voor Prot. Belangen. De voorzitter, de heer B. v. d. Bent, liet zingen Ps. 105 5 en ging voor In gebed. Spr. heette speciaal welkom ds. P. Pras, voorts het Katw. Chr. Mannenkoor met zijn directeur den heer J. Bakker, dat zijn welwillende medewerking verleende en de sprekers, den heer P. Kapinga uit Rot terdam. hoofdbestuurder van den Ned. Chr. Bond van Personen in Publieken Dienst en den heer F. Eikerbout uit Lei den, voorzitter van het hoofdbestuur van den Chr Metaalbewerkersbond, die den heer H. Wetselaar, welke verhinderd was, verving. Bericht van verhindering was gekomen van ds. Kalkman en van den heer Volbeda. De heer Kapinga merkte op. dat de propaganda-campagne van het C.N.V. in geluid is. Uitvoerig besprak hij dezen crisistijd met de meer dan 300.000 werk- loozen, ouderen en jongeren. Spr. is er van overtuigd, dat de Chr. vakbeweging nog steeds groote beteekenis heeft. Het onder werp van spr.'s rede luidde: „Wat ver kregen werd". In de 25 jaren dat het C.N.V. bestaat heeft God grooten zegen geschonken. Het C.N.V. heeft de Chr. be ginselen gepropageerd, gestreden tegen de beginselen van het ongeloof en het libe ralisme, tegen de beginselen van de so ciaal-democratie en de moderne vakbe weging. De socialistische heilstaat, die be loofd werd door de S.D.A.P. is niet ge komen: dat kan ook niet. want die is in strijd met de openbaring Gods. Nimmer zullen wij hier op aarde het volmaakte bereiken. De socialisten hebben den klas senstrijd gepredikt. De Chr. vakbeweging oordeelt dan klassenstrijd in strijd met Gods woord. Spr. stelde daartegenover de beginselen van de Chr. vakbeweging. Dr. Kuyper heeft gezegd: de religie moet voor de negotie gaan, en dat is nog zoo. Als er één richting fiasco heeft geleden, is het de sociaal-democratie. In den breede zette spr. uiteen, wat er in de laatste 25 jaar door toedoen van het C.N.V. tot stand ls gekomen. Op 1 Juli 1909 telde het Verbond 10 aangesloten organisaties met omstreeks 5000 leden: op 1 Juli 1934 was dit geklommen tot 115920 leden. Het C.N.V. heeft belangrijken arbeid getoond voor ons geheele volk en voor de geheele maatschappij: wij hebben God daarvoor te danken Wij hebben de vrijheid van den arbeidersstand gepredikt en het ge zag gesteund. Door de regeering wordt rekening gehouden met onze Chr. Vak beweging. Spr. eindigde met een propagandistisch woord om te streven naar het hooge ideaal dat het C.N.V. beoogt. De heer Eikerbout, sprekende over „De weg vóór ons" wees er op, dat wij ver trouwen moeten stellen in God, dan zal de uitkomst niet falen. Den lsten Juli hebben wij Gods groote daden herdacht; er heeft een juichtoon in ons hart geklonken. Bij de oprichting, vóór 25 jaar, ondervonden wij veel tegen werking van de moderne vakbeweging. Wie had ooit kunnen denken, dat regee- ringsvertegenwoordigers op onze vergade ringen het woord zouden voeren? Vroeger waren wij al blij als er van een klacht bij de regeering goede nota genomen werd. Spr. bracht de viering van het 25-jarig bestaan dit jaar te Utrecht in herinne ring en haalde woorden aan, daar door de ministers Colijn en De Wilde gesproken. Die woorden overtuigen ons, aldus spr., dat wij op den goeden weg zijn. De weg vóór ons is een mooie, maar een moeilijke weg. Die weg wordt ons aangegeven door Jezus Chistus. Er moet onder ons geloofs vertrouwen zijn, dan zullen wij niet be schaamd uitkomen. Wij kunnen de oogen r.iet sluiten voor de moeilijkheden van thans. Er heerscht in de gansche wereld een economische ontwrichting. Onze plicht is om staande te houden wat mogelijk is. Wij zullen naar een lager peil moeten, maar dat dient geleidelijk te gaan. De machinerieën heeft men zóó kunnen per- fectioneeren, dat er bijna geeh arbeiders meer noodig zijn. Wij zitten voor de feiten. Zeer bekwame economen kunnen de op lossing van deze wereldcrisis niet vinden. Spreker besprak de pogingen door den president van de Ver. Staten, Roosevelt, aangewend, ging den toestand in Enge land na en van het communistische Rus land. Om van zegeningen te spreken moet men niet in Rusland zijn. Voorts ging hij na, wat er in Duitschland voorvalt, waar het hakenkruis Bet Christuskruis vervan gen heeft. De Regeering heeft het 60 millioenen- plan. maar het gaat niet vlug; dat is niet verantwoord. Er wordt weieens gezegd: „de arbeider heeft geen lust meer tot den arbeid". Men zou het zich eenigszins kun nen indenken als men 2 a 3 jaar lang da gelijks naar het stempelkantoor loopt. Het C.N.V. tracht op allerlei terrein te werken, wat spr. nader uiteenzette. In zijn uitvoe rige rede besprak spr. nog het petitionne ment van het N.V.V. en het Nationaal- Socialisme en eindigde met de opwekking om van God alleen de hulp te verwachten. Zeer op prijs werd gesteld de medewer king van het Mannenkoor, dat eenige lie deren zong. De heer v. d. Bent dankte koor en sprekers voor het gebodene. Na het zingen van Ps. 84 3. sloot de heer Ei kerbout met dankzegging. LISSE. Auto contra tram! 6. Heel lang schoof vrien. mjn nog langs den rotswand heen; er kwam geen eind aan naai net scheen. Eindelijk stond hij met een plofje op den grond en keek verwonderd in het rond wat was 't hier leeg en kaal. Thijs dacht: „Waar of ik die hoed vandaan wel haal? Ik zal ^ens kijken of ik hem kan bereiken". Alhier heeft een hevige botsing plaats gehad tusschen de electrische tram en een tractor-vrachtwagen. De tram die om half acht naar Leiden vertrok, heeft nabij het gemeentehuis een groote vrachtauto van den sneldienst Zuidam op Rotterdam Alkmaar „gekraakt"! De auto kwam uit de richting Leiden en reed rechts van den weg. Zooals men wedt, gaat juist bij het gemeentehuis de trambaan naar het mid den van den weg. In deze situatie had de bestuurder van de vrachtauto geen vol doende gelegenheid om de tramrails te passeeren en kwam in botsing met de tram, toen het achterste gedeelte van de auto nog op de rails was. De botsing gaf een hevige klap. De groote vracht-auto werd in de flank gegrepen en gekraakt! De tram echter bekwam slechts geringe schade. Een en ander veroorzaakte veel stagnatie. Het tramverkeer was van half acht tot na middernacht verstoord. De auto kon eerst Dinsdagmiddag worden weggesleept. De schade is groot. Vertrek van den Postdirecteur. De heer J. H. Halm. directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier is met ingang van 1 Dec. overgeplaatst naar Haarlem. Een opvolger van den heer Halm is nog niet benoemd. De auto van den heer J. W. uit Haar lem slipte op de tramrails en vloog het trottoir op bij het huis van den heer Per soon. Het hek- en metselwerk werd be schadigd en de auto zwaar ingedeukt. De schade werd vergoed. NOORDWIJK. Auto-ongeval. Op den hoek Zwarteweg-Heerenweg had een auto-ongeval plaats. De 40-jarige W. V. alhier, reed per rijwiel van de richting Katwijk den Heerenweg op en kwam in botsing met een vrachtauto komende uit de richting Rijnsburg, bestuurd door den heer v.d.N. alhier. V. werd eenige meters medegesleurd, waardoor hij een gebroken pink en veel uitwendige kwetsuren opliep. Dr. Niekerk verleende ter plaatse de eer ste hulp, waarna het slachtoffer per zie kenauto naar de woning van dr. N. werd vervoerd, waar deze hem verder heeft be handeld. Dr. N. oordeelde opneming ter observatie in het St. Elisabeths-ziekenhuis te Leiden noodzakelijk waarnaar het ver voer per ziekenauto plaats vond. De po litie stelde een onderzoek in en heeft ter plaatse diverse opmetingen verricht. Het 4-wielig motorrijtuig H. 15149, bestuurd door den heer B. te 's-Graven hage is in de Hoofdstraat bij het passee ren van een stilstaande met paard be spannen petroleumwagen, hiermede in botsing gekomen. Beide voertuigen werden beschadigd. OEGSTGEEST. Bazar Orgelfonds Geref Kerk. In tegenwoordigheid van het dames comité en belangstellenden is een drie- daagsche bazar geopend in de Rehoboth- kapel aan de Willem de Zwijgerlaan. De baten van deze bazar zullen ten goede ko men aan het Orgelfonds voot de nieuwe Geref. Kerk. Ds. Jac. Ei-inga verzocht te zingen het eerste deel van vers 1 en het laatste deel van het 3e vers van Ps. 67, waarna hü voorging in gebed. Zoo is dan, aldus spr. de langverwachte dag aangebroken om dezen bazar te openen Zien wij om ons heen in de wereld waar talrijke drama's zich afspelen dan mogen wij ons thans wel gelukkig, r.oemen, hier zoo vreedzaam bijeen te Zijn. Een groote dag is het, in- Onze stadgenoot, de heer F. Kors, slaagde aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het ingenieursexamen voor electrotechnisch ingenieur. WEEK EEN INBRAAK TE OSS. Opnieuw twee verdachten gearresteerd. Gisteravond is te Oss wederom een zeld zaam brutale inbraak gepleegd. Toen de molenaar van der Zwalum, wonende in de Kruisstraat, die bekend staat er warmpjes bij te zitten, met zijn huishoudster uit de kerk thuiskwam, bemerkte hij, dat de voordeur gegrendeld was De man ver moedde onmiddellijk onraad en waar schuwde de politie. Aan de achterzijde van het huis stonden alle deuren open en al dadelijk bleek, dat de inbrekers op schan delijke wijze hadden huisgehouden. Zij waren door het openen van een raam, nadat een rolluik verwijderd was, binnengekomen. De voordeur werd daarna gegrendeld, teneinde te voorkomen, dat men zou worden overvallen en de deuren aan de achterzijde geopend, om bij on raad te kunnen vluchten. Daarna werden alle kamers van het huis stuk voor stuk doorzocht, alle kasten en laden openge broken en den inhoud over den vloer ver spreid. Door het geheele huls heerschte een geweldige chaos. Het bleek, dat het huishoudgeld en wat los geld van den heer v. d. Zwalum tot een bedrag van f. 75 was verdwenen. Voorts hadden de dieven voor f. 30 aan rente en postzegels buitgemaakt, terwijl verder alle gouden en zilversieraden van de huishoudster verdwenen waren. Onder leiding van bur gemeester Ploegmakers werd onmiddellijk een uitgebreid onderzoek ongesteld, waar bij gebruik werd gemaakt van een speur hond van den rijksveldwachter Wens, uit Heesch. Het dier kreeg lucht en begaf zich naar de woning van zekere P. van Geenen, een zeer berucht Individu, die reeds herhaalde malen met de justitie in aanraking is geweest. De man werd van zijn bed gelicht en er werd huiszoeking verricht. Er werd echter niets gevonden De verdachte legde een onverschillige houding aan den dag en ontkende met groote hardnekkigheid. Hedenmorgen werd ook zijn broer, Klaas van Geenen, even eens een oude bekende van de politie, gearresteerd. Ook deze man blijft hardnekkig ont kennen. Beide verdachten maken deel uit van het beruchte milieu en vermoed wordt, dat de buit reeds lang in veiligheid is gebracht Daar het onderzoek nagenoeg geen aanwijzingen heeft opgeleverd, ver wacht men, dat de beide arrestanten spoedig weer op yrije voeten zullen moe ten worden gesteld. Hbld. zonderheid voor hen, die daarvoor gearbeid hebben vele maanden lang, met ijver en eerbied voor het schoone doel. De taaie volharding, welke aan den dag ls gelegd, maakt ons beschaamd bij het aanschou wen van hetgeen hier is tezamen gebracht- Wij mannen gevoelen welk een groote eer de vrouwen hier toekomt! Maar bovenal komt Gode de eer toe die u allen daartoe in staat stelde. Spr. bracht hulde aan het dames-comité voor haar onvermoeide ar beid in vredelievende samenwerking vol bracht. Voor de vele schenkingen aan het comité gedaan bracht hij hartelijk dank, alsook aan vele leveranciers voor hun me dewerking. Spr. hoopte tenslotte dat deze bazar worde geheiligd door Gods genade. Hierna verwijlde spr. met toepasselijke woorden bij het geestelijk deel van het schoone doel, dat hij mede beschouwde als een middel om tot elkander te komen-tót vriendschap en saamhoorigheid. Moge deze bazar in alle opzichten goed slagen, aldus besloot sprwaarna hij de bazar voor geopend verklaarde. De verschillende stands en attracties werden direct daarop bestormd. Wij raden tot een bezoek ten sterkste aan- Bij de gehouden verkiezing van Ge machtigde voor het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente zijn herkozen de heeren: L. Kort, G. A. Janssen, H. de Pree en A. Hoogstraten. Tevens zijn herkozen als Notabelen der Ned. Herv. Gemeente, de heeren: L. Schouten, G- A. Janssen, A. Hoogstraten en J. L. Hamel. Ten huize van De R. aan de Duin zichtstraat en bij de dames S. aan de Dorpsstraat werd tijdens hun afwezigheid een bezoek gebracht door ongenoode gasten, die meer hebben meegenomen dan gebracht. Alleen geldsbedragen waren welkom! De politie onderzoekt de zaak. Mej. de G. alhier ging op bezoek bij een kennis aan de Weth. Juffermansstr. Zij plaatste haar rijwiel op het trottoir en liet haar handtasch in haar fietstasch. Bij terugkomst was de handtasch verdwenen Een gedeelte van den inhoud werd latei- teruggevonden, doch het geld was er uit! VEUR. Geslaagd te Den Haag voor het ge tuigschrift spreekonderwijs mej. A. C. Dunselman alhier. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Na langdurige ziekte is alhier over leden de heer H. Blonk oudste firmant van de bekende graanmalerlj en veevoe derfabriek gebr. Blonk. ZOETERWOUDE. De Sint Jansfanfare gaf in het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg haar vierde jaarfeestuitvoering, met me dewerking van de heeren C. Spaanderman Jr., humorist-conferencier en Jan Gordijn, musicus accompagnateur. Na 't openings woord door den Wel. Eerw. heer Brans werd door de fanfare een pittige marsch van Blankenburgh gespeeld; meteen zat de stemming er in. Voor de pauze werden een tiental muziekstukken, onder leiding van den directeur, den heer P. J. van den Berg. keurig verzorgd uitgevoerd, terwijl na de pauze de heeren Spaanderman en Gordijn het publiek vergastten met hun vroolijke, beschaafde en vlot gespeelde stukken. RECLAME- 8?T Verpakt bij eiken flacon KARSOTE Inhalatie-middel Slechts gedurende be perkten tijd zal bfl eiken flacon Karsote Inhalatie-middel een aardige kunstzijden zakdoek wor den verpakt. De zakdoek Is een geheel kosteloos geschenk voor ieder, die Karaote koopt tegen den gewonen prijs 0.90 en 1.35 per flacon, omzet belasting inbegrepen. De zakdoeken z$n in verschillende ge kleurde dessins geweven, maar de mooiste zijn verpakt bij de flacons van 1.35. Dit is nu een mooie gelegenheid om U zelf er eens van te overtuigen, dat Karsote U beschermt voor verkoudheden, influenza etc. of U spoedig hiervan bevrijdt. Karsote is een nieuw, wetenschappelijk inhalatie middel, dat een zuiverenden, bacterie-doo- denden damp verspreidt. Alles wat U doen moet is een paar druppels Karsote op Uw zakdoek te sprenkelen en den aangenamen damp die vrij komt goed in te ademen. Koopt vandaag nog een flacon Karsote bij Uw apotheker of drogist en vraagt naar het speciale „Gratis Zakdoek Pak". DE CRISIS IN FRANKRIJK. PARIJS, 8 November. (Reuter) Flan- din heeft de opdracht tot kabinetsforma teur aanvaard. DE NOBELPRIJS VOOR LITTERATUUR. STOCKHOLM. 8 November (Reuter) De Nobelprijs voor litteratuur is toege kend aan den Italiaanschen schrijver Luigi Pirandello. DE GELOOFSSTRIJD IN MEXICO. MEXICO CITY, 8 Nov. (Reuter). „La Frensa" bericht uit Nerida, dat de direc teur van de school te Hampolol in den staat Campeche 20 heiligen beelden, welke de politie bij particulieren in beslag had genomen, heeft doen verbranden. Verder heeft de politie alle kerken ge sloten en den aartsbisschop van Yucatan bevolen het land te verlaten. Verder bericht ..La Prensa", dat de poli tie een samenzwering tegen den staat heeft ontdekt, talrijke wapens zijn in beslag ge nomen. Een aantal onderwijzers uit Matamoros ln den staat Tamaulipas hebben tot de Kamer het verzoek gericht alle aartsbis schoppen, bisschoppen en priesters te doen fusilleeren, omdat zij landverraders zijn en omdat zij als buitenlanders zullen worden beschouwd, omdat zij ondergeschikt zijn aan het Vaticaan. Verder zijn zij vijanden van de regee ring en verhinderen den vooruitgang van het Mexlcaansche proletariaat. In de Kamer werd het voorstel met een Homerisch gelach begroet en naar de commissies verwezen, waar het voorstel vermoedelijk „ad acta" zal worden be handeld. HET GROOTSTE WATERVLIEGTUIG. PARIJS, 8 Nov (Reuter). De „Excelsior" bericht, dat einde van dit jaar proeven zullen worden genomen met het grootste watervliegtuig ter wereld. Dit toestel is 32 meter lang, 50 meter breed en 9 meter hoog; het wordt gedre ven door zes motoren van 850 P.K. elk. Op 2000 meter hoogte heelt het een kruissnelheid van 250 K.M. Het toestel kan 70 personen vervoeren en heeft 12 luxe cabines met twee bedden en badcel. Met 32 ton gewicht heeft het een actie radius van 3000 K.M. Het kan 27.000 liter benzine bergen. DE ONTVOERING VAN JUNE ROBLES. WASHINGTON, 8 Nov. (V. D.) De politie heeft te Tucson in Arizona den 31-jarigen Oscar Robson gearresteerd, die er van ver dacht wordt de zoogenaamde „Lindbergh Ontvoeringswet" te hebben overtreden door het zenden van dreigbrieven in April jl. aan de familie van de 6-jarige June Robles, die toen ontvoerd werd en negen tien dagen in een ondergrondsch gewelf nabij Tucson gevangen werd gehouden Het handschrift van Robson bleek het zelfde te zijn als dat van de brieven, waarin een losgeld van vijftien duizend dollar voor de invrijheidstelling van het kind werd geëischt. BANKROOF EN ONTVOERING IN IOWA, NEW YORK, 8 Nov. (V. D.j. Vier ban dieten hebben gisteren een overval ge pleegd op het filiaal van de First National Bank te Dell Rapids in den staat Iowa. Zij wisten te ontsnappen met een bult van 5 duizend dollar en namen de directeuren Harvey Blow en Conrad Paulson en den tweeden boekhouder Merrill Wiek als gijzelaars mee. ONDERWIJZERS IN UNIFORM! ROME, 8 Nov. (Reuter). Voortaan zullen onderwijzers les moeten geven ln uniform. Het geheele mannelijke onderwijzende personeel zal verplicht zijn het uniform van militie-officier te dragen, onderwijze ressen het uniform van leidsters der Balilla. 32

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7