LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 2 November 1934 UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. ALPHEN DE ALPHENSCHE IJSBAAN GEREED. Een riante Inrichting. Door het bestuur van de ver. „De Al- phensche Usbaan" daar toe in staat ge steld, waren wij ln de gelegenheid de nieuwe Ijsbaan in oogenschouw te nemen, waarbij de heeren Ir. Waardenburg en C. Verruijt zoo welwillend waren ons rond te leiden en de verschillende details omtrent de totstandkoming en exploitatie mede te deelen. Zooals men zich kan herinneren, had de burgemeester onzer gemeente het vorige jaar er zajn verwondering uitgesproken dat onze gemeente geen Usbaan bezat en toen het initiatief genomen om tot oprichting hiervan te geraken. Reeds spoedig is toen een vergadering gehouden in hotel ..Cen traal'' waartoe een aantal personen waren uitgenoodlgd van wie kon worden ver wacht, dat zij sympathie voor een en ander zouden hebben. Aanvankelijk leek voor verschillende aanwezigen een bezwaar te zijn om tot oprichting van een vereeni ging te komen, gelet op de vraag of de baan Zondags al- of niet zou open zijn. Deze bezwaren wist men echter te over bruggen door een vereenlglng op te rich ten bestaande uit 18 personen van ver schillende geestelijke richtingen. Door deze nieuwe vereenlglng, die toen werd opge richt onder de benaming „Vereeniging De Alphensche Usbaan", werd besloten dat de Usbaan des Zondags wel zal zijn open gesteld voor leden, doch geen dagkaarten zullen worden verstrekt. Ook het bestuur zal zich 's Zondags van elke organisatie onthouden. Het terrein en de baan zijn dus dan wel opengesteld, doch zonder baan vegers of verlichting, terwijl ook de restauratie dien dag niet geopend zal zijn. Toen men in zooverre tot overeenstem ming was gekomen en de vereeniging was opgericht, heeft de burgemeester zich ver der aan deze aangelegenheid onttrokken. Van cemeentewege werd echter de grootst mogelijke medewerking verkregen. O.a. kon van de gemeente het bij uitstek gele gen terrein worden gehuurd aan den Bui tenweg, dat geheel in het centrum ligt en ook voor personen uit omgeving als Bos koop en andere plaatsen zeer vlug is te bereiken. Ook wat de Oostenwind, etc. be treft ligt het terrein gunstig. Om een en ander te financieren zijn obligaties uitge geven. waarvan het natuurlijk in de be doeling ligt deze zoo spoedig mogelijk te doen uitloten. Als huurprijs moet de ver eeniging aan de gemeente betalen f. 150 per HA. Op zich zelf genomen lijkt deze prijs hoog, doch als men weet dat het ter rein voor wat de baan betreft door de ge meente geheel kant en klaar is opgeleverd, zooals deze moet worden gebruikt, dan begrijpt men dat dit voor de vereeniging die toch groote kosten heeft moeten ma ken, een belangrijke besparing geeft! De werkzaamheden voor het in orde brengen van het terrein heeft dan ook langer geduurd dan men verwacht had. Zulks kwam echter, doordat er zich meer zand in het terrein bevond dan men had ver wacht. Overal is het terrein nu keurig ge- effend, terwijl het overtollige zand dat van het terrein kwam, is aangewend voor het voorterrein. Wat de baan zelf betreft en de gereed making van het terrein dit werd uitge voerd door werkloozen in contra-prestatie. D» afmetingen van de baan bedragen: 240 meter lang en 60 meter breed, zoodat dus met gemak 6 banen ter breedte van 10 meter kunnen worden gemaakt, in verge-, lijking met andere banen dus zeer goed te noemen. Voorts heeft men voor op de baan een klein gedeelte afgezet, dat speciaal gebruikt zal kunnen worden voor de jeugd die de schaatsensport nog moeten leeren. Ter vergemakkelijking dezer leerlingen zal door de vereeniging voor deze beginnelin gen ook eenlg matriaal worden aange schaft. Inmiddels is het terrein Dinsdag morgen onder water gezet. Binnen een etmaal was dit gereed: momenteel bevindt zich 40 c.M. water op het terrein. De ge ruchten die rondgingen, al zou het ter rein geen water houden en dit zou zakken zijn gelukkig niet waar, want al zou het geen vreemd verschijnsel zijn dat het water iets zou wegzakken, alles heeft een geheel gunstig verloop, waarover het be stuur zeer tevreden is. Op goedkoope wijzè wordt het water ingelaten vanuit de Mo lenvliet, die zooals men weet, in verbin ding staat met den Rijn. Aan water is dus geen gebrek, terwijl anderzijds door eert bevredigend verkregen overeenstemming met den Polder het water op gemakkelijke wiize ook kan worden geloosd. Rondom het terrein is een dijk aange legd met 'een pad van 1 Meter, terwijl het geheel op keurige wijze is afgezet met een hekwerk, terwijl het bovendien nog in de bedoeling ligt een beplanting rondom het terrein aan te brengen, waardoor dit ge heel zal zijn beschut- Ook wat de verlich ting betreft is de zaak prima in orde. Men heeft n.l. niet minder dan 12 lampen over het geheele terrein aangebracht leder ter sterkte van 500 Watt. zoodat het terrein ruimschoots verlicht zal zijn. De uitvoering der lichtvoorziening is zoodanig, datalle mogelijke voorzorgsmaatregelen zijn geno men bij een eventueele storing. Voorts heeft men rondom het terrein een 12-tal putten met ringen aangebracht, die in verbinding staan met het water onder het ijs eventueel om scheuren van het ijs zoo veel mogelijk te voorkomen. Dit systeem heeft men gevolgd ln navolging van o.m. de Leidsche ijsbaan. Voorts blijft altijd nog gelegenheid bestaan voor uitbreiding van het terrein, hoewel dit voorloopig niet noodig zal zijn. Ook wat de verdere acco modate betreft is de zaak ln orde. Bene vens het voorterrein dat voorloopig zal kunnen worden gebruikt voor parkeerter rein en fietsenstalling en eveneens zal worden beplant, kan dit zoowel als het terrein zelf en ook het gebouw van de vereenlglng voor alle mogelijke doeleinden als sportveld, vergaderzaal, sportzaal etc. worden gehuurd De palen der verlichting zijn zelfs zoodanig geplaatst dat het ter rein bijzonder geschikt is voor sportter rein. Wat het gebouw betreft, ook dit is keurig in orde. Het geheel bevat een keu rige restauratiezaal van zeer groote afme ting, waarin een buffet is aangebracht met daarachter keuken, bergplaats en tevens Is voorzier. van dc noodlge toiletten en urinoirs. De indeeling der restauratie en scheiding der keuken is zoodanig, dat door het wegnemen van een losse wand keuken en restauratiezaal tot één zaal kan worden gemaakt. Op den duur is het ech ter de bedoeling dat het gebouw nog zal worden uitgebreid met garderobe-afd.. be stuurskamer, ruimte voor kaartenverkoop en vergrooting der bergplaats voor mate rialen. Voort,, is het gebouw aan de baan- zijde omgeven door een keurig perron. De toegang tot de baan is rechts van het ge bouw, terwijl van uit de hal der restau ratie een plankier naar de baan zal wor den gelegd. Inmiddels heeft men het buf fet reeds verpacht aan den hotelhouder A. van Griethulzen, Iemand die door Jaren ondervinding met de elschen die de ijs- sportbeoefenaars stellen geheel vertrouwd is. Het bestuur mag met deze baan zeker gelukgewenscht worden! Beroepen. Tot predikant bij de Ned Herv. Kerk alhier is beroepen ds. W. F. Laman te Mid- delhamis. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Johannes, Z. van W. J. de Wit en C. A. Streng Johanna Cor nelia, D. van J. van Scherpenzeel en C. K. v. d. Hoek Johannes Antonlus, Z. van A. A. Vergeer en C. J M. van Leeuwen Johannes, Z. v. P de Kok en C. C. Bruines Gehuwd: Cornells van Egmond 28 j. en P. A. Beijk 27 j. Jan van Zwieten 21 j. en Teuntje Blom 20 j. Overleden: Gerritje de Jeu 75 J. Wou- terina Endeveld 70 j., wede. van Marlnus Havenaar Margaretha Johanna Balet 86 J., overleden te Lelden. Loop der Bevolking. Gevestigd: Cornells van Voorst, van Lisse. zonder beroep, Raadhuisstr 44 Sophia Rijsdam, echtgen. van G. Klaren- beek, van Noordwijk, zonder ber., Dwars- str. 9 Hendrik de Roos en gezin, van Utrecht, broodbakker, Hooftstr. 21 Cor nelia Schrijver en gezin, van Lelden, fi liaalhouder, v. Mandersloostr. 1 Petro- nella C. Sluis, van 's-Gravenhage, dienst bode, Willemstraat 19 Johannes G. Ver- welJvan Apeldoorn, zonder beroep, Dorp straat 113. Vertrokken: Naar Zwammerdam, aan boord. Wed. W. Verlaan en gezin, zonder beroep Naar Hoevelaken A 96, Her mijntje Dasselaar, dienstbode Naar Reeuwijk, Weth. Venteweg 228, Johannes C v. d. Vliet, ijzerwerker Naar Pijnacker Petrus van der Swan, veehoudersknecht, Naar Boskoop, Goudsche Rijweg 56, Eg- bertus van Heiningen, boekhouder Naar Stompwijk, Stompwijkscheweg. Adrianus H Hooijmans, monteur Naar Groesbeek, kinderhuis .Dennenoord", Willem A. Mul der, zonder beroep Naar Boskoop, Burg. Colijnstr. 17, Abraham J. D. Vonk, meu belmaker Naar Lelden, Breestraat 84, Christina van Egmond. dienstbode Naar Enkhulzen. Davldstr. 7, Killem J. Dam, boekhouder-correspondent Naar Har- melen, p/a. N. Halm, Neeltje van Muiswin kel .zonder beroep Naar Lelden, Hooi gracht 31. Maria van Frankfoort, zonder beroep Naar Rotterdam, Bas. Jungerlos- str., Pietemella van Vliet, echtgen. van M. van Tol, zonder beroep Naar Amersfoort Joh v. Oldenbameveltlaan 42, Geertje van Niedek, dienstbode Naar Leiden, Witte- Singel 20. Johanna M. v. Leeuwen, dienst bode Naar Lelden, Haagweg 46. Maria van der Neut, dienstbode Naar Gouda, Groenendaal, Frederik J. Britsemer en gezin, opperman. Vergadering Chx. Nat. Werkmansbond. Door de afd. Alphen a. d. Rijn, van den Chr. Nat. Werkmansbond werd in gebouw „Bethel" een openbare vergadering gehou den, waarbij als sprekers optraden ds. J. Schoneveld N.H. predikant en de heer E. D. Lodder beiden alhier. Na opening met 't zingen van Ps. 118 8 en het lezen van een schriftgedeelte sprak de voorzitter de heer C. Koren, een kort openingswoord. Als eerste spreker trad op ds. J. Schone veld die behandelde: „de Institutie van Calvijn", zulks naar aanleiding van het 4e boek waarin Calvijn behandelt „de Kerk" en wel de scheiding, zichtbare en onzicht bare kerk Spr. schetste het wezen der on zichtbare kerk om vervolgens een uiteen zetting te geven omtrent de zichtbare kerk, welks wezen en opbouwing bestaat ln de rechte verkondiging van het Woord en de bediening der Sacramenten. Spr. wees er met nadruk op. dat deze nimmer onder geen enkel motief verlaten moge worden en nam als voorbeeld de beschrijving van Calvijn over de gemeente van Corinthe. Spr. eindigde met een opwekking tot vol harding in gebed en pal te staan voor Kerkherstel Nadat een zangkoor had ge zongen „Een Vaste Burg is onze God", sprak de heer E. D. Lodder over dr. Maar ten Luther. Spr. gaf een duidelijke uiteen zetting omtrent het leven van dezen groo- ten Hervormer, in zijn lijden en strijden maar tevens als overwinnaar door de rechtvaardigmaking door het geloof in Jezus Christus. Ds. Johs. Stehouwer ein digde met gebed. In de Ned. Herv. Kerk Oudshoomsche- weg werd een Hervormingsdienst gehouden welke werd geleld door dr. J. P. Cannegie- ter. De belangstelling voor deze herdenking was zeer goed. Medewerking werd verleend door het zangkoor van den Ned. Prot. Bond. In de Emmalaan reed een vrachtauto afkomstig uit Gelderland tegen een boom. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch de auto werd van voren belangrijk beschadigd. Op den Steekterweg kwam een woon wagen in aanrijding met een stilstaande tractor met aanhangwagen, waarbij beide wagens werden beschadigd. De Martha-Stichting alhier heeft van wijlen den heer V. een legaat ontvangen van f. 1500. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje, d .van N. Bos en P. H. van Dam Anna Maria, d. van H. v. d. Berg en E. Feddema. Ondertrouwd: H. C. Ooms 25 J. en M. C. Bergshoef 23 j. Getrouwd: J. M. B. Arendonk 33 j, en M. M. J. Stok 25 j. J. C. Verkalk 32 j. en N. J Potuijt 27 j, A. S. van Rlesen 25 j. en M. J. Slappendel 24 j. Loop der bevolking. Gevestigd: J. de Hart. z. b. van Amster dam C. Zellstra. dienstbode van Koude kerk J. M. B. van Arendonk, grossier van Haarlem C. P. van Katwijk, winkel juffrouw van Naaldwijk A. G. Foruljn, slager van Wassenaar P. Brand en ge zin. z b. van Amsterdam. Vertrokken: J. Blom, bezorger Mij. „de Veluwe" naar Deventer H. den Hollan der, smid naar Nieuwkoop G. Amers foort, z. b. naar Loosduinen P. van Wensveen, magazijnknecht naar Zwam merdam Th. Stachiowak, z. b. naar Zwammerdam M. A. Oskam, zonder be roep naar Boskoop J. Molenaar, z. b. naar Kockengen. Raadsagenda. De Raad komt op Woensdag 7 November a s., nam. 2 uur ln openbare vergadering bijeen. Opening. Vaststelling notulen. Ingeko men stukken. Voorstel tot conversie van geldleenlngen. Voorstel tot het verleenen vein «eervol ontslag aan den heer B. J. Thljssen als gemeente-ontvanger en administrateur van het Electrlclteltsbedrijf. Voorstel tot het aangaan van een over eenkomst met de N.V. „Gekro" te Over- schle voor de destructie van vee en vleesch. Voorstel tot wijziging van de verorde ning tot regeling van de elschen van be noembaarheid en de bezoldiging van de gemeente-veldwachters. Voorstel tot wijziging van de gemeente- begrooting voor 1934. Benoeming van leden der Commissie tot dering van schoolverzuim. Voorstel tot nadere vaststelling van den pensioengrondslag van D. Scheer. Vaststelling verordening op de heffing en Invordering van besmettelijke zlekten- gelden. Aanbieding gemeente-begrooting en be grooting Electnclteltsbedrijf voor 1935. Om een aanrijding te voorkomen! Op den Overtocht kon de bestuurder van een vrachtauto, toen op vrij korten af stand voor hem een fietser aangaf dat hij den weg over zou steken niet meer remmen en haalde om den man te ontwijken te veel uit. waardoor hij door een ijzeren hek een bloementuintje van de H. binnenreed. Weer over een hek reed hij daaruit, pas seerde een steeg en kwam weer door twee hekken op den weg terechtl Een ongeluk was echter voorkomen. Werkloozentehuizen. Het onder leiding van de R.K. Volksbond te stichten werkloozentehuls ln een der zalen van het Patronaatsgebouw, zal Maandag officieel worden geopend. Plan nen voor een Christelijk werkloozentehuls zooals de belde voorgaande jaren schijnen dit Jaar niet te bestaan. Zondagavond zal ln de Geref. Kerk de verkiezing van ouderlingen en diaken plaatshebben. De heer C. A. P. Hoogteljllng, onder wijzer aan de Chr. U L O. school alhier ls benoemd tot onderwijzer aan de Chr. U.L.O. school te Ede. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Veriioeff-Rollm an school (onderbouw U. L. O.) ls ln de vacature van mej. van Schalk, die per 31 October vertrok naar Reeuwijk, benoemd mej. J. Goldschmidt, alhier. Tot kweekellnge met acte aan de Da Costaschool ls benoemd mej. M. van Loo te Waarder. Ten overstaan van notaris Krüse- mann werd publiek geveild de hofstede „Rozenhout" in de Melje. Kooper werd voor f. 45010 de N.V. Levensverzekering Mij. „Utrecht" te Utrecht. -o- BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Installatie nieuw Raadslid - De overweg bewaking - Benoemingen - De omzetbe lasting - Een geldleening - De winkel sluiting - Nieuwe straatnamen - Geen deel neming ln garantiefonds. De raad dezer gemeente kwam in ver gadering bijeen. Voorzitter de burge meester mr. E. P. Verkerk. Na opening werd overgegaan tot de in stallatie van den heer W. van Bergen, als lid van den raad. De heer van Bergen legde de vereischte eeden af, waarna de voorz. hem geluk wenschte met zijne be noeming tot lid van den raad, waarop de heer van Bergen danlf bracht. De notulen van de vergadering van 30 Aug. j.l. werden onveranderd vastgesteld. Ingekomen was o.a. een adres van de eigeanars en huurders van woningen aan de Puttekade, houdende verzoek om aan het electrlclteltsnet te worden aangeslo ten. B. en W. hebben daar gunstig op be schikt, waarmede de raad zich vereenigde. Verder was ingekomen een schrijven van den heer A. J. v. Pelt, waarin deze verzocht teruggave van een deel der huur penningen van het door hem indertijd gehuurde gedeelte van het oude gemeente huls. B. en W, stelden den raad voor, op dat adres afwijzend te beschikken, waartoe de raad besloot. Vervolgens deelden B. en W. mede, dat het bekende plan tot verbreeding van de Zuidkade in werkverschaffing op grond van de vrij belangrijke kosten, welke dit werk zou vereischen, niet durven te be vorderen. Voorts, dat al de pogingen van B. en W. om den spoorwegovergang aan den Zijdeweg door de spoorwegen te doen bewaken, hebben gefaald, zoodat B. en W. besloten zelfstandig een waarschuwings dienst ln te stellen (reeds door ons ver meld, Red.) De hieruit voor de gemeente per jaar voortvloeiende kosten bedragen f. 520. met inbegrip van de bediening van de brug en de opening en sluiting van het Rosarium, wanneer dit voor het publiek is opengesteld. De heeren Noest en van der Staak von den de bezoldiging van den overwegwach-j ter te laag. Doch nadat de voorz. had medegedeeld dat de man het als een bij verdienste beschouwde en zelf genoemd bedrag had gevraagd, wer ddeze post goed gekeurd. B. en W. boden den raad aan, het ont-i werp der begrootingen voor 1935 van ge meente, gemeentebedrijven en Burgerlijk Armebstuur. Deze werden gesteld ln han den van de raadscommissie voor onder zoek van begrootingen en rekeningen. Daarna werd overgegaan tot een aantal benoemingen. Tot leden van de commissie van toezicht op den tulnbouwcursus wer den benoemd de heeren P. Loef Azn. en C, Grootendorst. Tot leden van de raads commissie voor onderzoek van begrootin gen en rekeningen werden gekozen de heeren W. C. van Kleef, J. Loef en A. Brand en tot plaatsvervangend lid de heer P. D. Noest. Als gedelegeerden ln de besturen van de wonlngbouwvereenlgingen en stichting werden gekozen, voor „Onze Woning" de heeren W. de Ruijter en P. van der Staak; voor „St. Joseph" de heeren P. D. Noest en W, van Bergen: voor „Patrimonium" de heeren P. Loef Az. en A. Brand, terwijl tot gedelegeeren der gemeente ln de Raad huiscommissie werden herkozen de heeren W. de Ruyter en H. Haring. Tot lid van het Burgerlijk armbestuur werd benoemd de heer W. van Bergen. Kwam ln behandeling een voorstel van B. en W. om het aantal stemdistrlcten te brengen van 4 op 5, zulks in verband met de verschuiving van de bevbolklng en den aanleg van nieuwe straten en wegen. De raad kon zich hiermee vereenigen. Alsnu kwam ln behandeling een voorstel van B. en W. tot het Instellen van beroep tegen den aanslag ln de omzetbelasting, wegens den verkoop van gas; bijproducten van de gasfabriek zooals cokes e. a. en we gens verkoop van electrldtelt. B. en W. hebben tegen de aanslagen onder a en c genoemd ernstig bezwaar, wat betreft de aanslag wegens verkoop van gas, richt dit bezwaar zich tegen de grootte van den aanslag; met betrekking tot den aanslag wegens electricltelt ls de bedenking van B. en W, dat de aanslag ten onrechte ls opgelegd. Nadat de voorzitter aan de hand van een breedvoerig prae-advles, hierover de raad inlichtingen verschaft, werd be sloten B. en W. te machtigen beroep ln te stellen bij den Inspecteur der accijnzen (c.q. Tariefcommissie). Ook werden B. en W. gemachtigd het voeren van een rechtsgeding ln zake het stukrijden van een gemeentelijke straat lantaarn aan de Nleuwstraat, veroorzaakt door een vrachtauto van de forma van Rhijn te Waddlnxveen, waarvan de kosten beloopen op f. 91.94. Ondanks herhaalde pogingen is het niet gelukt dat bedrag te incasseeren. Goedgekeurd werd een geldleening aan te gaan groot f. 130.000 tegen parlkoers, bij een rente van 41/8°/o, zulks om aan het Rijk te kunnen betalen een bedrag van f. 185.000, waarvan f. 65000 reeds aan wezig is voor den aanleg van den spoor weg GoudaBoskoopAlphen. De overige f. 10.000 zullen worden benut voor het in werkevsrhcaffing verbreeden van het 2e gedeelte van den Reljerskooperweg en de reeds tot stand gebrachte verbetering van de Zuidkade. Voorts besloot de raad goedkeuring te hechten aan het voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarverklaring van de per- ceelen Zijdeweg 60 en Koninginneweg 28, onder bepaling dat ten opzichte van laastgenoemd perceel er rekening mee zal worden gehouden, dat het kappersbedrljf dat aldaar wordt uitgeoefend, en de be- wonres daardoor niet gedupeerd zouden worden. De verordening op de schoolgeldheffing, goedgekeurd tot 1 Januari 1935, werd op nieuw onevranderd vastgesteld. Daarna kwam in behandeling de wlnkelslultings- verordening, waarbij de winkels op Zondag gesloten moeten zijn, terwijl ook de ver koop op of aan openbare wegen op Zon dag verboden is. De heer de Ruyter vroeg of overleg gepleegd is met de winkeleirs jomtrent den Zondagverkoop, waarop de ■Voorz. mededeelde, dat geen enkel verzoek is binnen gekomen, zoodat daaruit aange nomen moet worden, dat de winkeliers de Zondagverkoop niet wenschen. De veror dening werd, zooals hij door B. en W. is Ingediend goedgekeurd. Aan den heer A. Pos alhier, werd voor het jaar 1935 verhuurd de perceelen Kerk straat no. 10 en 12. Hierna ging de raad over om eenige nieuwe straten en wegen van een naafn te voorzien. B. en W. stelden voor om de toegangs weg vanaf de Zijde tot aan het station Parklaan te noemen, terwijl het gedeelte, vanaf het station tot Laag-Boskoop de naam zou moeten dragen van Sorbuslaan. Verschillende heeren wenschte de geheele verbindingsweg vanaf de Zijde tot Laag- Boskoop één naam te geven, n.l. Parklaan, waartoe werd besloten. Vervolgens werd besloten de verbindingsweg Laag-Boskoop tot aan den Otweg. niet Berkenlaan, zoo als B. en W. voorstellen, doch BerKenweg te noemen. Goedgekeurd werd vervolgens om den naam van Boezemkade te veran- deten in „Boezemlaan", terwijl eveneens goedgekeurd werd de naam van „Galerij" voor het gedeelte voor de oprit naar de Gouwebarug vanaf de nieuwe toegang naqr de Nieuwstraat en de nieuwe weg vanaf de Gouwebrug naar de Nleuw- striat. De raad besloot om aan B. en W. een crediet te verleenen van f. 500 voor het maken van een tweetal eenvoudige brug gen ter hoogte van de Rijkstuinbouw school, terwijl tevens werd besloten tot amoveering van den bestaande oude brug, die zeer hinderlijk ls gelegen voor de scheepvaart. Kwam aan de orde een advies van B. en W. op het verzoek van de tentoonstel- ling3vereeniging „Boskoop", coöp. vereen. G A. tot deelneming ln het waarborg fonds voor een som van f. 3000 en tot het ln gébruik afstaan van een terrein, zulks in verband met het houden eener bloe men- en plantententoonstelling in het voorjaar van 1935. Hdt afwijzend praeadvles van B. en W. vermeldden wij reeds. Bijna alle raadsle den nemen aan de discussie deel. speciaal de heeren M. C. van Kleef, W. de Ruyter en A. Brand, die allen pogingen in het werk stelden B. en W, van standpunt te doen veranderen in zake het teekenen voor het garantiefonds. De voorz. alsmede de beide wethouders van Gelder en Guldemond verdedigde nog maals met klem het standpunt van B. en W. waarna tot stemming werd overgegaan en het advies van B. en W. met 10 tegen 3 st. werd aangenomen. Met het Destructiebedrijf N.V. „Gekro" te Overschle werd een overeenkomst aan gegaan betreffende het verwerken van afgekeurd vee en vleesch. Tot slot werd aan den heer J. Raven horst alhier, voor het jaar 1935 verhuurd een perceel welland gelegen ln de Hooge- veen. Na rondvraag volgde sluiting. HEDEN. K a t w ij k (Irene)Ned. Chr. Vrouwen bond. Spr. prof. den Hartogh van A'dam. 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Chr. Prot. Bel.): Getet Bond. Spr. ds Bouthoorn van Huizen uur nam. Zaterdag. Schouwburg: Lltterls Sacrum „Robbe does", door J. J. Cremer. 8 uur nam. Zondag. Schouwburg. Ver. Rotterdamsch-Hof. stad-Tooneel. „Boefje", 8 1/4 uur nam, Stadsgehoorzaal: Revue „Zoo ls 't", van Mie en Ko, 8 uur nam. Trianon-Theater: I. v. A. O. „Tusschen vuur en ijs." 10 uur voorm. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 10—12'/i en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend in Januari, November en December van 103 uur, ln Februari, Maart, April, Mel en October van 10—4 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen van af één uur. Het Museum is gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.1 Febr. van 103 uur, 1 Febr, tot 1 April van 10—4 uur, 1 April— 1 Oct van 105 uur, 1 Oct.1 Dec. van 1(M uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. Ethnographlsch Museum, Rapenburg tl —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., V. d. Wer!!- park. Werkdagen 8.3012, 1.305, Zater dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarlnm, Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12.30 en 2—6 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9-11 en l'/i6 uur. Zaterdags tot 5 uur Van I Oct.31 Mrt. van 912 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—4 a 's Winters des Zondags gesloten. NederL Hist. Natunrwetenschappelift Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Oe- opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen van 8—12 en l'/t—4 uur. Kosteloos. Nat. Hist. Museum: te bezichtigen dagt- lijks van 9—12 en l'/i—5; Zaterdags 9-11 DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijks kinderen. Halfdrie tot halfvler. Inentlnj tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Geneei- kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam- „Csardas-Fürstln." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam „De Wandelende Jood." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No.52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling„Canaille". Casino-theater, Hoogewoerd 49.8u. nm. „La Matemelle". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst d# apotheken wordt van Maandag 29 tot en met Zondag 4 Nov. a.s. waargenw men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tein- 502. D. J. v. Drlesum, Mare 110, teler. en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegsi- geest, telef. 274. De apotheek Hooigracht 48 is dag nacht geopend voor leden v. h. ziekentow „Tot Hulp der Menschheld", echter nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voffl spoedrecepten. Ernstige val. De arbeider v. d. Z. werkzaam op d» scheepswerf van den heer Haring viel van 6 meter hoogte en liep ernsus inwendige kneuzingen op. De Patle";.„. naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden o gebracht. De Jongeren Vredes-Actie. Uitgeschreven door de Jongeren WWS Actie, afd. Boskoop had in hotel .JjJa sen" alhier een openbare vergader"» plaats. Als sprekers traden op de neer. K. J. Houdlus uit Rotterdam, met onderwerp „Is luchtbescherming teennwj mogelijk", terwijl ds. Mispelblom B L sprak over het onderwerp „Waarom gen zij op". Belde onderwerpen werden mer dacht beluisterd. Voor Zondag, 4 November, Zondagsdienst worden waargenome., dr. J. Hamburger, telefoon 136.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6