TaT dieben VOOR HET WINTERSEIZOEN: LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 2 November 1934 TELEGRAMMEN. ■ET ZILVEREN JUBILEUM VAN ..ZUSTER LOUISE". Een overweldigende manifestatie van dankbaarheid Slechts weinig menschen zal een derge lijke grootsche manifestatie van dank baarheid ten deel vallen als gistermiddag zuster Louise van den Brink, directrice van het Diakonessenhuis in ontvangst mocht nemen, ter gelegenheid van haar 25-jarige verbintenis aan genoemde in richting. Voordat de receptie een aanvang nam, getuiRde reeds een bloemenschat van meer dan honderd bloemstukken en fruitman den van de groote sympathie, welke zuster Louis zich in de argeloopen kwart-eeuw heeft verworven, niet alleen in den kring van de duizenden oud-patiënten, die in dien tijd in het Diakonessenhuis werden verpleegd, maar ook van de zijde der ge- neesheeren en verpleegsters, die dagelijks met haar in aanraking komen. En dan spreken wij nog maar niet eens van de ontelbare geschenken, welke op lange tafels lagen uitgestald en die even zoovele tastbare bewijzen van erkentelijk heid vormden van een dankbaarheid, welke per slot van rekening niet in bloem stukken en geschenken Is uit te drukken. Er waren kostelijke bouquetten van kost bare orchideeën, maar er waren ook rui kers van eenvoudige herfstbloemen, die nochtans in niet mindere mate getuigden van de liefderijke zorgen, welke zuster Louise aan al haar patiënten, ongeacht rang en stand, in kommervolle omstan digheden heeft gewijd. Zij zal er zich ongetwijfeld over ver heugd hebben, dat haar gezondheidstoe stand haar nog juist te rechter tijd toeliet van al dat dankbetoon getuige te zijn en het zal haar goed gedaan hebben te we ten. dat haar arbeid zóó op prijs wordt gesteld. Het is van 8 tot 4 uur een onafgebro ken stroom van bezoekers geweest, die zuster Louise kwamen complimenteeren. Het bestuur opende de rij en bracht bij monde van den voorzitter, prof. dr. H. M. van Nes zijn hulde en dank over. Spr. wees er daarbij op. dat de hier opgestelde bloemenschat slechts een gedeelte vormt van de bloemen, welke zuster Louise in de afgeloopen kwart-eeuw aan talloos velen heeft geschonken. Uw leven, aldus spr., is een eucumenisch Internationaal bestaan geweest. Geboren in Belgie waart gij achtereenvolgens werk zaam in Delft en Utrecht, Curacao en En geland. Toen in 1917 zuster Liesbeth over leed, vertrouwde het bestuur deze verant woordelijke post ten volle aan u toe. Hiertoe heeft ongetwijfeld bijgedragen de krachtige aanbeveling van prof. P. C. T. van der Hoeven, die u de beste opera- tiezuster van Leiden noemde. Spr. dankt God, Die zuster Louise gesterkt heeft voor haar arbeid en brengt haar hulde voor de wijze, waarop zij haar steeds groeiende taak heeft verricht. Dank zij uw groote tact, kennis van zaken en paedagoglsch inzicht, maar vooral dank zij uw groote liefde jegens God en de menschen, aldus spr., hebt bij de vele moeilijkheden in den dagelijkschen omvang met doctoren, ver pleegsters, patiënten en familieleden steeds overwonnen. Met den wensch, dat God zuster Louise ook in de toekomst moge zegenen, bood spr. haar namens het bestuur een Perzisch tapijt en een bloemenmand aan. Onder de tallooze bloemstukken bevon den zich een mand van de Moeder-Overste en zusters van het Sint Elisabeth-zieken- huls en van de directrice van het Acade misch Ziekenhuis. Mevrouw de wed. prof. Eekhof bood vervolgens namens een aantal vrienden en vriendinnen van zuster Louise een zilve- re presenteerblad met kanten kleed, een album met de namen der deelnemers en een bloemstuk aan. Namens vele patiënten en oud-patiënten bood daarna de heer T. Sturm eveneens een huldeblijk aan. waaruit, naar hij zeide, aller erkentelijkheid en liefde sprak. Dit geschenk bestond uit een stoel, een prachtig bloemstuk, een enveloppe met inhoud en een album met de namen der geefsters en gevers. Spr. eindigde met de bede, dat God zus ter Louise nog vele jaren voor het Diako nessenhuis moge sparen. Een lange rij van doctoren en oud patiënten kwam daarna nog dankbaar heid betuigen en gelukwenschen aanbie den. Dat onder de laatsten zich ook onze oud-burgemeester, jhr. dr Gijselaar be vond, zal wel niemand verwonderen Zuster Louise zal dezen middag niet licht vergeten! De Stcrt. no. 211 bevat de statuten betreffende de N.V. Lahad Datu Cultuur Mij. alhier. RECLAME- NOORDEINDE 29 TEL. 947 VLEESCHHOUWERLJ en SPEKSLAGERIJ FIJNE VLEESCHWAREN. CASSLER RIB. GEROOKTE TONG. per heele en uitgesneden. FRANKFURTER KNACKWORST GELDERSCHE ROOKWORST ROLPENS BERLINER LEVERWORST (a la Dungelmann, den Haag) GEKOOKTE HAM GEBRADEN HAM op vastgestelden tijd warm thuir. RAUWE HAM. «5 DE ALGEMEENE TOESTAND. De Ontwapeningsconferentie Het Saargebied. De president der Ontwapeningsconfe rentie, Henderson, heeft gisteren met den secretaris-generaal van den Volkenbond, Avenol. die te Londen vertoeft, de toe komst der conferentie besproken. De secretaris der conferentie, Aghnides, had tijdens zijn recent bezoek aan Parijs namens Henderson gesproken met den vice-president der conferentie, Politis, ver tegenwoordigers der Fransche regeering en van zekere andere mogendheden. Hij kon het resultaat van zijn besprekingen over leggen aan president Henderson. Gisterochtend heeft Henderson op het Foreign Office een informeele bespreking gehad met Sir John Simon en Eden. die als vertegenwoordigers van het Vereenlgd Koninkrijk optreden. Later heeft Henderson nog gesproken met Norman Davis en Hugh Wilson als vertegenwoordigers der Vereenigde Staten. Henderson stelt zich voor over enkele dagen mededeelingen te doen aan de leden van het bureau der Ontwapeningsconfe rentie ter zake van zijn voorstellen voor de toekomst. Mac Donald heeft in het Foreign Office aan de drie delegaties, die deelnemen aan de vlootbespreklngen een lunch aangebo den. Dit is de eerste maal, dat de drie delegaties bijeen waren. Ook Baldwin en Thomas waren aanwezig. In Britsche officleele kringen heeft men met voldoening kennis genomen van de voorzorgsmaatregelen, welke de Fransche militaire autoriteiten hebben genomen, ten einde eventueel de orde in het Saar gebied te handhaven, voor het geval de regeeringscommissie dit aan Frankrijk zou vragen. In overeenstemming met de geldende verdragen had Barthou destijds reeds te Genève de verzekering gegeven, dat Frankrijk zijn verantwoordelijkheid zou aanvaarden Overigens is men te Londen van oordeel, dat de maatregelen welke genomen zijn, het beste middel vormen om het plebisciet kalm te doen verloopen. DUITSCHLAND. De Rijksstadhouders beëedigd - De Kerk strijd - Goebbeis spreekt tot de jeugd. In een gisteren gehouden gemeenschap pelijke zitting werden de Rijksstadhouders door den Führer en Rijkskanselier, Adolf Hitler, beëedigd. De Rijksstadhouders heb ben denzelfden eed afgelegd als de Rijks minister van Binnenlandsche Zaken. Na de eedsaflegging sprak Hitler over de politieke en economische kwesties van den dag. Onder leiding van den Rijksminister van Binnenlandsche Zaken, Dr. Frlck, vond een uitvoerige gedachtenwissellng plaats over de landbouw- en voedingsmiddelenpolitiek. Aan deze bespreking heeft ook de Pruisi sche minister-president Goering deelgeno men. Van officleele kerkelijke zijde wordt medegedeeld: Bij de verdere doorzetting der maatre gelen tot opheldering van den kerkelijken toestand heeft de rijksbisschop speciale maatregelen getroffen; in de eerste plaats zullen de betwiste punten in de juridische positie der Duitsche kerk, met inbegrip der disciplinaire maatregelen, dadelijk op nieuw overwogen worden. Men heeft zich in verbinding gesteld met de bevoegde Rijksoverheid. Het doel dezer maatregelen Is, om een onbetwisten rechtstoestand in de Ev. Kerk onder alle omstandigheden te verzekeren Verder is men voornemens de bekenteniskwestie in de Rijksdag definitief te regelen. Een gemeentelijke ordening tot pacificatie der Kerk van de gemeenten uit kan ook spoedig verwacht worden De Rijkskerkregeering wenscht door spoedige afhandeling dezer maatregelen een einde der spanning tot stand te brengen. Rijksminister dr. Goebbeis heeft giste ren een radioredevoering gehouden tot de Duitsche jeugd. Hierin zette hij o.m. uit een, dat jongeren van ouderen ook nog wel eens rejs kunnen leeren en dat alle ouderen nog niet uit hoofde van dien re- actionnairen waren. Dezen kunnen zoowel oud als jong zijn. Voorts zette hij uiteen, dat kerkelijke en confessioneeele proble men geen zaken zijn, die door de jeugd moeten worden opgelost. Het is voldoende als de volwassenen het daarover niet eens zijn. Wel behoort het tot de taak van de jeugd te zorgen, dat de vele jeugdigen, die kort geleden uit confessloneele kringen in de nat.-soc. rijen zijn gekomen, daarin vol ledig opgaan. Kameraadschap is steeds het wonderbare voorrecht van de Jeugd ge weest. De jeugd moet er voor zorgen, dat de in moeilijke tijden geboren gemeen schap niet vernield wordt. De jeugd kan er van overtuigd zijn, dat het nationaal- soclallsme steeds aan haar zijde zal staan. ENGELAND. Gemeenteraadsverkiezingen. Uit de tot dusver bekend geworden resultaten der gisteren in 28 Londensche districten en ruim 300 gemeenten in En geland en Wales gehouden gemeenteraads. verkiezingen blijkt, dat de Labour party aanzieniyke zetelwinsten heeft geboekt. In de Londensche districten moeten de ge meenteraden geheel worden vernieuwd, in de overige gemeenten slechts voor een derde deel. De Labour partij heeft in negen Lon densche districten de meerderheid behaald Ook heeft zij de meerderheid behaald in de steden Hull, Barrow, Derby, Aldham en Lincoln. Buiten Londen behaalde Labour een winst van 195 zetels, de conservatieven verloren 95, de liberalen 30 en de Onaf- hankelen 69. De communisten mochten geen enkele zetel veroveren. Wat Londen betreft behaalde de Labour naar tot nu toe bekend 446 zetels en de conservatieven 362. Voor de Labour beteekent dit een winst Van 226 zetels, waarvan 209 ten koste van de conservatieven. RECLAME. 471 tlco*^ VOOR TE( HN NOOIT EEN GE' TEGELS STEEDS GEWOON SCHUURMIDDEL! Vermijdt het eindeloze wrijven en schuren, dal de te reini gen voorwerpen ve niolt en U zelf vermooit. GebruiK hst ongeëvenaarde VIM, omdat het een dubbele werking heeft. VIM is heel wat anders dan gewone, scherpo reinigings middelen, waarvan de werking berust op hard schuren. VIM bezit twee bijzondere bestanddelen, Hot ene maakt het vuil los en het nndero stelt U in ctaot om hot ge makkelijk weg te wrijven. Daarom de enorme hulp, die VIM U biedt. VIM DUBBELE WfltMUG ZWITSERLAND. Actie tegen de vrijmetselary. Naar de Berner Bund verneemt, is in de Zwitsersche Bondskanselarij een petitie ingediend, waarin een verbod van de vry- metselaarsorganlsaties wordt verlangd. Het initiatief hiertoe is genomen door een commissie, welke zichzelf „Helvetlsche Actie" noemt en de petitie is onderteekend door 56.579 personen Het minimum aantal handteekeningen, dat verelscht wordt voor een verzoek tot het houden van een refe rendum, bedraagt 50.000. Het verzoek wordt gebaseerd op het ar tikel van de grondwet, dat slechts die ver- eenigingen zijn toegestaan, welke noch in hun doel. noch in de middelen welke tot het doel lelden, onwettig of staatsgevaar lijk zijn. o ARGENTINIË. Amerikaanscb journalist uit het land gezet De Argentijnsche president Justo heeft een beschikking onderteekend, waarby de Amerikaansche journalist Farrell uit het land wordt gezet. Farrell wordt ervan be schuldigd. berichten over het Eucharistisch Congres te hebben verspreid, die door de Argentynsche regeering als overdreven en onwaar worden beschouwd Farrell is ver tegenwoordiger van een bekend Noord- Amerikaansch persbureau. Deze gebeurtenis heeft in Argentinië de strooming versterkt, die er naar streeft, dat de berichten, die naar het buitenland worden doorgegeven, onder censuur wor den gesteld Een desbetreffend voorstel is reeds door den Senaat aangenomen, SPANJE. De doodvonnissen. Voor den aanvang van den kabinets raad deelde Lerroux gisteren mede, dat de regeering' belangryke maatregelen zal nemen. Mogeiyk wil de regeering onmld- deiiyk voorzorgsmaatregelen nemen om een mogelijke protestbeweging tegen een eventueele uitvoering van eenlge dood vonnissen te voorkomen. De regeering heeft aan den President der Republiek haar besluit medegedeeld omtrent 22 doodvonnissen, door de mili taire rechtbank uitgesproken. De beslis sing wordt geheim gehouden tot het ge schikte oogenblik. Aan de muitery in het garnizoen van Jacca heeft ook een zoon van president Zamora deelgenomen Deze verklaarde echter, dat hij voor zyn zoon dezelfde strenge toepassing der wet eischt als voor alle andere deelnemers, zonder eenige consideratie. ZUID-AFRIKA. Verkiezing in Zuid'West-Afrika. In Zuid-West-Afrika, het voormalig Duitsche gewest, zyn verkiezingen gehou den Daarbij hebben de Duitschers de ne derlaag geleden, de Zuid-Afrlkaansche partij heeft de overwinning behaald en de benoodlgde 2/3 meerderheid verworven om dit gewest zich te doen aansluiten by de Unie- Tengevolge van het verbod van de nat.- socialistische beweging, heeft majoor Weigel, dè gouwleider, bevel gekregen de vroegere Duitsche kolonie binnen drie we ken te verlaten. EGYPTE. Naar een crisis? De binnenlandsche politieke situatie verscherpt zich meer en meer. De Britsche Hooge Commissaris heeft afgewezen, om den Egyptischen minister-president te ontvangen, en heeft directe onderhande lingen geopend met de omgeving van den koning, kiaarbUjkeiyk, om den val van het huidige kabinet te bewerkstelligen. Gisteren is de eerste minister Yehla Pasja door koning Fouad ontvangen, maar dit onderhoud heeft geen beslissing op geleverd. De koning noodigde den minister uit tot een tweede bespreking op morgen en stelde zyn beslissing in het vooruitzicht. In welingelichte kringen acht men het zeer waarschijnlijk, dat het kabinet met het oog op de huidige situatie zyn ont slag zal indienen. JAPAN. Baron Wakatsoeki neemt ontslag. Baron Wakatsoeki, de voorzitter van de Minseito-party, heeft bij het uitvoerend bestuur dezer party zyn ontslag als zoo danig Ingediend. Zijn ontslag heeft in politieke kringen groot opzien gebaard, in het bijzonder aangezien het komt vlak voor de georga niseerde actie voor samenwerking tusschen de Minseito-party met den Seyjoeki- partij, de beide grootste politieke partyen in het land. Toen Wakatsoeki drie jaar geleden het voorzitterschap der Minseito aanvaardde, deed hy dat echter op voorwaarde, dat hy deze functie slechts tydeiyk zou waarne men. VEREENIGDE STATEN. Een urgentie-raad ingesteld - Het tekort - Rede van Huil. President Roosevelt heeft een besluit ge- teekend, waarby een nationale urgentie- raad wordt Ingesteld. Het is een samen voeging van den uitvoerenden raad en van het nyverheidscomlté. Leider wordt Arnold Richberg, die tevens chef wordt van de N.R.A. Aan den nieuwen raad zyn hooge ambtenaren van de verschillende departe menten verbonden. Ook de secretaris van den president, gouverneurs van staten en andere lieden van aanzien. In het geheel 33 personen. Richberg is minister gewor den zonder portefeuille. Het deficit op de begrooting voor dit jaar heeft het bedrag van 1000 millioen dollar overschreden De crisis-uitgaven bedroegen 1105 mil lioen. de algemeene uitgaven 1129 millioen, terwyi de ontvangsten 1208 millioen dol lars bedroegen. Staatssecretaris Huil heeft tydens een banket van de vereenlglng voor den bui- tenlandschen handel een redevoering ge houden, waarin hy zeer scherpe aanvallen richtte op het republikelnsche regiem, waaronder Amerika belast was met twee catastrophaal werkende en gedeelteUjk zelfs phantastische wetten op beschermen de rechten. Groote lof had spreker voor de vryhandelspolitiek, die president Wilson had nagestreefd. Tegelijkertijd waar schuwde hy de industrieelen, dat zU hun egoïstische en kleinzielige tactiek van het schreeuwen om beschermende rechten en bevordering van hun byzondere belangen onder den dekmantel van patriottisch viaggezwaai moesten opgeven, want het algemeen welzyn lijdt onder de mislukte politiek ten zeerste, welke onder de repu- blikeinsche regeering den uitvoer tot het matelooze heeft opgedreven, doch den in voer neersloeg met het gevolg, dat het bui tenland de leeningen, waarmede het voor den uitvoer betaalde deels met groote ver traging afbetaalde, deels in het geheel niet zou terugbetalen. Ten opzichte van het buitenland wees Huil opnieuw op zijn opvatting, dat de ten- denz de handelsbetrekkingen tusschen twee landen precies in evenwicht te willen brengen de terugkeer zou beteekenen tot het meest primitieve mercantilisme en de wereldeconomie ten zeerste zou benadee- len. Spr. heeft geloof in het afbreken van alle hinderpalen voor den handel, zy het ook in een voorzichtig tempo, vooral echter houdt hy het principe der meest- begunstlging voor onmisbaar voor het in perken der wereldeconomie binnen normale grenzen. Roosevelt staat geheel achter Huil. Hy heeft den voorzitter van den nationalen raad voor den bultenlandschen handel een telegram gezonden van den volgenden in houd: ,.wy trachten den internationalen han del te herstellen op een wyze, die niet een aantal landen, maar alle landen, en niet een groep van landen, maar de geheele wereld ten goede komt. De oorzaken van den slechten toestand in den wereldhandel zyn van uiteenloo penden aard, maar de ergste zyn de on- noodlge en schadeUjke hindernissen, die een belemmering vormen voor een gezond handelsverkeer." UIT HET VERRE OOSTEN. Het petroleum-monopolie in Mandsjoerye. Philipp, de waarnemende Amerk. mi nister van Buitenlandsche Zaken, heeft verklaard, dat het Departement van Staat nieuwe stappen overweegt ten aanzien van het petroleummonopolie in Mandsjoekwo. voor het geval, dat er geen overeenkomst tot stand zou komen in dit opzicht. Hy voegde er aan toe, dat Japan beloofd had, dat de „open deur" in Mandsjoekwo zou worden gehandhaafd. Zooals men weet, heeft Japan de pro testen afgewezen met het motief, dat Mandsjoekwo een soevereine staat is en dat Amerika zich tot Mandsjoekwo moest wenden. De Amerikaansche regeering wyst dit argument echter van de hand en houdt Japan op grond van het Negen- mogendhedenverdrag verantwoordeiyk voor de gebeurtenissen in Mandsjoerije. Thans neemt men een afwachtende houding aan ten opzichte van de eerst volgende stappen. A. G te L. Wendt u teneinde onge lukken te voorkomen, tot een vakman. H. V. te L. Daartoe zult u u moeten wenden tot een smid. N. P. te L. velen. Met linnen is aan te be- F. V. te L- Consul te Pretoria is de heer W. J. Geerling. U kunt hem in het Nederlandsch schryven. N. O. te L. Wendt u tot het Bureau der Kamer van Koophandel, Stationsweg, alhier. L. G- te L. Het adres van den voorzit ter der Mondaccordeonver. „Bravo" is ons niet bekend. Hopelijk komen deze regelen hem of een der leden onder de oogen en deelt men het ons mede. DE KERKSTRIJD IN DUITSCHLAND. MÜNCHEN, 2 Nov. Officieel wordt medegedeeld dat landsbisschop Meiser met den Landskerkenraad de gewone werk zaamheden in het dienstgebouw Arols- strasse 13 heden heeft hervat. Aangezien de door de huidige Rijks- regeering onder leiding van den inmiddels uit zijn ambt ontslagen Dr. Jager uitge vaardigde verordeningen, in het byzonder de instelling van commissarissen der Beiersche Landskerk niet rechtsgeldig zijn, deden zich geen formeele moeiiykheden voor. Uit Stuttgart wordt gemeld, dat de al daar teruggekeerde landsbisschop Wurm de commissariale kerkregeerlng heeft medegedeeld, dat hy in zyn ambtsgebouw is teruggekeerd en evenals de leden van den Hoogen Kerkeraad zyn werkzaam heden heeft hervat. MINISTERWISSELING IN ZUID-SLAVH. BELGRADO, 2 Nov. (Reuter) De mi nister van landbouw. Kojitsj, is benoemd tot minister van justitie, als opvolger van den onlangs afgetreden Maxlmowitsj. NIEUW CONFLICT IN MANDSJOEKWO. NEW-YORK, 2 Nov. (Reuter). De „Hf raid Tribune" bericht, diat de vertegen woordigers van een Amerikaansche auto mobiel-maatschappij in Mandsjoekwo ds bouw van een fabriek heeft moeten sta ken, omdat de autoriteiten van Mand sjoekwo te kennen gaven, zich te zullen verzetten tegen elke concurrentie aan de te Moekden gevestigde Japansche fabriek, DE FRANSCHE GRONDSWETS- WIJZIGING. PARIJS, 2 Nov. (Reuter). Ondank! alle pogingen, met name van Lebrun, om de opvattingen van Doumergue en Herrlot betreffende de rechten van den Senaat t Kamerontbinding te verzoenen, kan niet ontkend warden, dat nog steeds op dit punt verschil van meening bestaat. De kabinetsraad zal heden byeenkomen, om te trachten den weg tot eenstemmig heid te vinden. In parlementaire kringen wordt dit toegejuicht als een oprechte po ging der regeering om alles te doen een crisis te vermyden. VERVOLGING VAN EEN VOLKS COMMISSARIS. MOSKOU. 2 Nov. (Reuter). De volks commissaris van de Oekranische republiek, Sllnko. is ln verband met een justitie- schandaal uit zyn ambt ontzet. Er is een vervolging tegen hem ing es De volkscommissaris en negen van zijn medewerkers zyn uit de party gestooten. SNEEUWSTORM IN ZWEDEN. STOCKHOLM, 2 Nov. (Reuter). Ui' Uimea wordt gemeld, dat de Noordelijke districten van Zweden in den afgeloopen nacht dooi- een zwaren sneeuwstorm zijn geteisterd, die groote materieele schade heeft aangericht een een menschenleven heeft geëischt. De spoorlynen tusschen Lulea, Boden en Haparanda zyn zoo zwaar beschadigd, dat het treinverkeer moest worden gestaakt. Telefoon- en telegraafleldingen werden vernield. De stad Lulea bleef een deel van den nacht zonder electrische verlichting. In het geheeie gebied, waar de storm raasde, kon den de veerponten niet overvaren. Eenige booten zyn gezonken. Een persoon is gedood, verscheidene renschen werden gewond Naby HolmsuM bereikte de storm een snelheid van 36 M, oer seconde. Eenige verkeerswegen staan geheel onder water. DE L.Z. 129. WASHINGTON, 2 Nov. (V.D.) Na zijn besprekingen te Washington over luchtschependienst naar de Vereenign' Staten heeft dl'. Eckener zich naar La»«- hurst begeven om maatregelen te voor den bouw van een ankermast voo» het luchtschip L.Z. 129. In Juli a.s. zal luchtschip waarschynlyk voor het een' aan het Trans-Atlantische luchtverkeer deelnemen Zooals gemeld werd, heeft ne Amerikaansche ministerie van mar;° reeds toestemming gegeven voor het ge* bruik van de luchthaven Lakehurst en Miami. Daarentegen schijnen de van dr. Eckener om van de Vereenig» Staten heliumgas voor de vulling van ne luchtschip te krijgen te zyn mislukt os» de houding van het ministerie van oorw» en het ministerie van marine, die zlc"rt"„ militaire overwegingen daartegen z°ua5 verzetten. j

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2