LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 2 November 1934 NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. BUITENLAND. SPORT. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT UIT 0E OMSTREKEN. Hedenmorgen te ruim elf uur is mej. G. J„ wonende aan de Hooglandsche Kerkgraeht, op de Steenstraat getroffen door een rollende dakpan, niettegen staande zjj even tevoren gewaarschuwd was, dat er dakpannen met behulp van een katrol werden opgeheschen en dat het dus gevaarlijk was daar te passeeren. Tot haar geluk moest de Juffrouw haar on voorzichtigheid niet al te zwaar bezuren. De dakpan veroorzaakte een niet-emstlge wonde aan het hoofd, welke ter plaatse door den Eerste-Hulpdienst werd ver bonden. CRISISBOTERMERK. De prijs van het Crlsis-botermerk en van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 4 tot 11 Novem ber vastgesteld op f. 1.per K.G. DE POSTVLUCHTEN. De Ijsvogel (uitrelsl vloog heden van Rangoon naar Singapore De Pelikaan is op de thuisreis te Bang kok aangekomen. DE HERTOG VAN GLOUCESTER ONGESTELD. MELBOURNE. 2 Nov. (Reuter). De Her tog van Gloucester, die zijn vader verte genwoordigt bij de herdenkingsfeesten te Melbourne, heeft kou gevat. Hij moet het bed houden en heeft ai zijn afspraken voor heden afgezegd. TWEE GELDVERVALSCHERS GEARRESTEERD. PARIJS. 2 Nov. (Reuter). De politie heeft hier twee Spanjaarden gearresteerd, die rondreisden met een machine, waar mee men z.g. geld kon vervaardigen. Zij wilden 30.000 peseta voor de machine hebben; men zou er de bankbiljetten van alle landen op kunnen maken. LENINGRAD DOOR OVERSTROOMING BEDREIGD. MOSKOU, 2 Nov. (Reuter). Door den sterken regenval van de laatste dagen is het water in de Newa zoo gestegen, dat verschillende stadsdeelen van Leningrad door den hoogen waterstand worden be dreigd. Eenlge fabrieken moesten worden ontruimd en de havenautoriteiten hebben het noodsein geheschen. Een commissie van drie personen is benoemd tot het ne men van maatregelen. UIT NED. OOST-INDIE. KOLONEL TREFFERS GEWOND. MALANG, 1 Nov. (Aneta). Dr. Tref fers. kolonel bij den Militairen Genees kundigen Dienst, is bij een nachtelijke oefening van zijn paard gevallen, waarbij het linkerkuitbeen bij den enkel is ge broken. Nadat het been gezet was, is kolonel Treffers naar Malang teruggekeerd. EERVOL ONTSLAG DR. GROENEVELD MEYER. BUITENZORG, 2 Nov. (Aneta) Te rekenen met ingang van 24 Juli 1034 is op verzoek eervol ontslag verleend aan dr. W. L. Groene veld Meyer, hoofdambtenaar met buiteniandsch verlof, laatstelijk hoofd van het Bureau voor de Luchtvaart. DE LEIDING VAN HET CENTRAAL KANTOOR VOOR DE STATISTIEK. BUITENZORG. 2 Nov. (Aneta). Aan Dr. W. M. F. Mansvelt. hoofd van het Centraal Kantoor voor de Statistiek, is, met Ingang van 6 November 1934 verlof naar Europa verleend. Met de waarneming van zijn functie is belast Dr. H. N. G. Hart. DE OPENING VAN EEN NIEUWEN WEG- SOERABAJA, 2 Nov. (Aneta). Heden morgen had de plechtige opening plaats van den nieuwen Zuid-Smeroe-weg. De gedeputeerde van den Provincialen Raad, de heer Soebroto, hield een redevoering en deelde namens den Gouverneur van Oost-Java mede. dat de hoofdingenieur W. Lammers, hoofd van den Provincialen Waterstaat voor Oost-Java, benoemd is tot officier in de Orde van Oranje Nassau. LUCHTVAART. JONES EN WALLER IN ENGELAND. Jones en Waller zijn hedenmiddag op het vliegveld Lympton in Engeland ge daald en hebben daarmede het record Australië -Engeland verbeterd. Nadere bijzonderheden daaromtrent ontbreken nog. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Voor den Haagschen Politierechter stond een gewezen ambtenaar der Ned. Spoor wegen T. W. van het station Lelden terecht, die volgens de dagvaarding in de maand Augustus een regenmantel, die in trein 3394 UtrechtLelden door een reizig ster was achtergelaten, niet verantwoord had, maar ten eigen bate had aangewend. Verdachte is voor dit feit door de Ned. Spoorwegen oneervol ontslagen. Een conducteur uit Leiden verklaarde een regenmantel in de 3de klasse van den trein gevonden te hebben Hij had deze mantel aan den d.d .chef afgedragen. Een commies, belast met de verzorging van verloren en gevonden voorwerpen, verklaarde geen mantel ontvangen te heb ben. Een reizigster uit Alphen aan den Rijn zeide bedoelden regenmantel in den trein vergeten te hebben- Zij had direct kennis aan den Stationschef te Alphen gegeven, maar deze kreeg bij navraag aan Leiden bericht dat geen mantel als gevon den was aangebracht. De politierechter vroeg aan verdachte hoe hij tot dien daad gekomen was. Verdachte verklaarde dat hij in zijn ■geestvermogens verstoord was geweest en nu in behandeling hiervoor was op het gesticht Rhijngeest. Nadat een dokter was gehoord, die ver klaarde dat verdachte wel in bedoelde in richting voor behandeling is geweest, ver zocht de verdediger van verdachte alsnog om een psychiatrisch onderzoek. De politierechter kon zich met dit ver zoek vereenigen, Voodat de strafzaak 14 dagen werd uitgesteld, om een onderzoek naar de geestvermogens van verdachte in te stellen. G. K. uit Leiden had zich wegens dief stal van aardappelen te verantwoorden. Hij had n.l. uit den tuin van een buurman, van wien hij verlof zou hebben gekregen z.g. krielaardappelen weg te halen, bij wijze van tegenprestatie voor bewezen diensten ook andere aardappelen tot een nogal belangrijke hoeveelheid hebben weg gehaald. Aanvankelijk had verdachte bij de politie verhalen opgedischt, die door den rechter als leugens werden gekwalifi ceerd, thans erkende hij aardappelen te hebben weggehaald doch daarbij de juiste maat tusschen kriel- en andere aard appelen niet goed te hebben kunnen onderscheiden. Het O.M. vorderde 1 maand gevangenisstraf. De verdediger van K. hield een pleidooi, waarbij hij op de technische moeilijkheden wees, die een goed onderscheid tusschen kriel- en niet krielaardappelen in den weg staan. Juist zou hij conclusie nemen, toen mr. van der Boom Inviel: „O juist u wilt zeggen dat u de feiten niet bewezen acht". Nu ik ook niet, ik spreek verdachte vrij. AMSTERDAM, 2 November. Verdeelde markt. Rubbers en Young- leening willig. Oliewaarden en Suikers ge drukt. Tabakken en Goudwaarden prijs houdend. Industrleelen verdeeld. Ameri kanen stil. Ned. en Ned. Ind. Staatsfondsen onregelmatig. Na de rede van Dr. Schacht heeft thans ook de Amerikaansche Minister van Han del een rede uitgesproken, een rede, die weldadig aandoet door het gezonde in zicht, dat een aanknoopingspunt biedt voor toekomstige onderhandelingen zoo wel voor de stabilisatie van de valuta als voor het uit den weg ruimen van de han delsbelemmeringen. Hij hekelde vooral de handelspolitiek, die door de Vereenigde Staten gedurende vele jaren is gevoerd en die een der oorzaken is geweest, dat ook elders de grenzen voor buitenlandsche goederen zooveel mogelijk is gesloten. Het gemeenschapsbelang leidt sterk onder deze onjuiste politiek, die tijdens de republi- keinsche regeering den uitvoer sterk op voerde, terwijl de ïnvoer werd beperkt, zoo verklaarde Minister Hul!, waardoor de schuldbetalingen aan de Vereenigde Sta ten niet meer konden plaats vinden. Daar om moet de kunstmatige tendenz in de buitenlandsche handelspolitiek worden gekeerd. De monetaire stabiliteit moet verzekerd worden, de dwangbuizen van den buitenlandschen handel als contin- genteeringen, importvergunningen, devie- zencontrole, clearing- en compensatie overeenkomsten moeten geleidelijk uit den weg worden geruimd. Dit wijst er wel op, dat thans zelfs tot in de hoogste regeeringskringen in de Vereenigde Staten een streven naar sta bilisatie bestaat en de geruchten, dat er achter de schermen tusschen de Engelsche en Amerikaansche autoriteiten stabili satie-onderhandelingen worden gevoerd, klinken dan ook niet onwaarschijnlijk, dat binnen afzienbaren tijd tot officieele sta bilisatie en slechting van tariefmuren, contingenteeringen, enz. zal worden over gegaan. Doch het stemt reeds tot bevre diging. dat eindelijk van de zijde van het land, dat voor een deel schuld draagt van den huidigen chaos, een andere klank wordt gehoord. De rede van Huil werd gunstig gecom mentarieerd doch kon de ondernemings lust niet stimuleeren. Meer aandacht schonk men aan de hausse In Dawes- en Youngleenlng op de Londensche beurs, daar de regeling voor de rentebetaling op deze obligaties gunstiger was dan werd verwacht. Onder invloed hiervan waren ook Duitsche obligaties gevraagd, met ver klaring met 2 pCt., zonder verklaring met 1 pCt Ook de prijsstijging van Rubber in Londen maakte een goeden Indruk. A'dam Rubbers openden een fractie hoo- ger en stegen later tot 90 °/o. De minder courante soorten liepen krachtig op. Tabakken waren vaster, doch H.V.A.'s liepen verder terug en daalden tot 152 pCt. Oliewaarden waren ongeani meerd. Koninklijke zetten 1 pCt. lager in op verkoopen van Parijs, doch later trad eenig herstel in. De Amerikanen waren een fractie luier. Industrieelen waren stil. Philips waren iets vaster. Aku's en Unilevers ondergingen weinig verandering, evenmin als goudaan- Ideelen. Ned. Scheepvaart Unie waren ge drukt, Amerikaansche fondsen waren wei nig veranderd. De Ned. Staatsfondsenmarkt was ver- AALSMEER. DE HULDIGING DER „UIVER"- BEMANNING. Waarschijnlijk op 28 November. Het alhier op initiatief van het gemeen tebestuur opgericht comité tot huldiging van de bemanning der „Ulver" heeft zich deze week met verschillende vooraan staande personen uitgebreid en is thans voltallig- Reeds dadelijk heeft men zich vol ijver aan het werk gezet, en een depu tatie uit het comité is bij den heer Ples- man. directeur der K.L.M., op bezoek ge weest. Het resultaat was, dat er gegronde hoop bestaat, dat de huldiging van de kranige vliegers, welke naar plaatselijk gebruik hoofdzakelijk uit een bloemen hulde zal bestaan, kan worden gehouden op Woensdag 28 November a.s. in „De Oude Veiling". Ongeveer 100 organisaties op verschillend gebied hier zijn door het comité per circulaire met de huldigings plannen op de hoogte gebracht. De echtgenoote van den heer De K. alhier had het ongeluk te vallen, waarbij zij een harer beenen brak. Dr. B. ver leende heelkundige hulp. HAARLEMMERMEER. Een 55-jarige echtvereeniging. Het echtpaar G. Stork en G. Buis, wo nende in de Badhoevelaan te Rijk alhier, heeft onder vee] blijken van belangstelling den dag mogen herdenken, waarop 't 55 jaren geleden in het huwelijk trad De nog krasse oudjes werden door de goede zorgen van de buren en een ge vormd comité met een huldeblijk verrast, hetwelk met een bloemenhulde gepaard ging Het muziekgezelschap „de Bazuin" en een mondorgelciub brachten 's avonds een serenade. KATWIJK AAN ZEE. Lichtbeeldenavond van „S.IJVI.A.VJ.". De afd. Katwijk e.o. van de ver. Steun in medische aangelegenheden voor ln- heemschen" had een bijeenkomst uitge schreven in het gebouw Irene. Van de bestuursleden was o.a. ook aanwezig bur gemeester mr. Woldringh v. d. Hoop. De voorzitter van de afd. dr. H E. de Ruiter Zijlker sprak een inleidend woord, heette den heer Berman welkom, waarna hij het woord gaf aan ds. Ingwersen, geref predikant alhier. Deze zette uiteen, wat de vereeniging bedoelt, steun in medische aangelegenheden voor inheemschen in onze Archipel. Spr. schilderde de grootc ellende, die er in Oost- en West Indlë be staat. ten gevolge van allerlei ziekten. Indië. dat zoo rijk bedeeld is. wat de op brengst van den bodem betreft, heeft ge brek aan medische h-ulp. Menschelijker wijs gesproken sterven er veel menschen voor hun tijd. die bijgestaan door een genees heer nog te redden zouden zijn geweest. Door de zendingsgenootschappen en het Leger des Hells wordt veel ten goede ver richt De vereeniging S.I M.A.V.I. brengt hulp op medisch gebied op afgelegen plaat sen op Borneo, binnenlanden van Celebes, op Sumatra, enz. Door het ingrijpen van de vereeniging worden veel menschen- levens behouden. Schat men hier op 1800 mschen 1 geneesheer te hebben, in Indië is dit 1 op 44000 Daarom moeten predi kanten. zendelingen en planters, die zich in afgelegen streken bevinden, eenigszins op de hoogste stellen, van de geneeskunde. Vele resultaten worden verkregen met de polikliniek-auto, die met een dokter en verpleegster komt in streken, die anders niet te bereiken zijn. Het Gouvernement geeft gratis medicijnen. Telkens komt men te staan voor moeilijke gevallen Er zijn verschrikkelijke ziekten, aldus spr.. o.a. de frambosia en münwormziekte. Voor een bijdrage van één gulden kunnen 6 kinde ren van een wissen dood gered worden. Oeneesheeren van allerlei richting hebben de handen Ineengeslagen. U allen wordt uitgenoodigd een steentje bij te dragen om een dam op te werpen tegen alles wat de inlanders bedreigt Dat is onze naasten plicht! Als wij onze koloniën willen be houden. moeten wij de bewoners aan ons verbinden. Wij kunnen Indië niet missen; dat zou verschikkelijk zijn. Dr. de Ruiter Zijlker toonde aan, dat er een taak op onze schouders rust. Spr. schetste den grooten zegen, die er van deze vereeniging uitgaat, waar echte christenzin wordt uitgeoefend zonder te kijken naar geloofsovertuiging Vooral nu moet er veel geholpen worden in dezen crisistijd: men steune dus S.I.M.A.V.I. De heer Berman hield een verhandeling- over de ziekten in Indië verduidelijkt door lantaarnplaatjes. Het medische werk van de vereeniging ondervindt ook de gevolgen van den crisis, doordat de bijdragen van de regeering steeds minder worden Spr. hield ten slotte een krachtig plei dooi om het werk dezer philantropisehe vereeniging financieel te steunen. De voorzitter dr. de Ruiter Zijlker sprak een woord van harteüjken dank tot den heer Berman en drukte ten slotte een ieder op het hart om het lot van de lijdende menschheid in Indië naar vermogen, te helpen verlichten. deeld. Oude Schuld liep iets terug. Ned. Ind. Staatsobligaties waren prijshoudend. Naar ons ter oore komt zou de aankon diging der nieuwe Indische leening vol gende week plaats hebben tegen een koers van 4 pCt., en emissieprljs 100 pCt. met 3/8 pCt uitkeering voor de commissionairs. WISSELKOERSEN. Zilveren jubileum van den heer J. Huysman. Het was gisteren 25 jaar geleden, dat de heer J. Hu ijsman, thans commies eerste klasse, als ambtenaar ter secretarie der gemeente Katwijk in functie trad. Zoowel B. en W als de gemeente secretaris en zijn collega's zouden hem gaarne hebben gehuldigd, doch de jubilaris had zich aan alle huldebetoon onttrokken door dezen dag elders door te brengen. In de ledenvergadering van de Ver eeniging voor vrijwillige bijdragen ten bate van de Oude Kerk alhier ziln tot bestuurs leden in de vacaturen ontstaan door het bedanken der heeren C. Bloot, L. Kruyt en P. van Rijn gekozen de heeren O. van Dlggele. Jac. Schuitemaker en Jer. Varke- vlsser. Engeland 7.36 7/8 (7.35) Duitschland 59.47 (59.47'/.), Frankrijk 9.73 3/8 (9.73 5/3) België 34,46'/. (34 45). Oostenrijk 48,10'/. (48.13) Denemarken 32.90 (32.90), Zweden 38.00 (38.00) Noorwegen 37.02'/. (37.00). New York 1.47 7/8 (1.47 3/4). Prolongatie 1 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. NOORDWIJK. De 16-jarige K. S. uit Rotterdam, die zander voorkennis de ouderlijke woning had verlaten en met een vrachtauto tot Haarlem en verder met een andere auto tot hier was meegereden, is door de politie op transport gesteld teneinde weder onder het ouderlijk gezag te worden terugge bracht. o NOORDWIJK AAN ZEE. In de Herv. Kerk alhier sprak ds. D. A. van den Bosch van den Haag over het onderwerp „Spiritisme", zulks op ultnoodl- ging der Chr. Jongel. Vereen. „Volg Mij". Deze heeft uitvoerig besproken ten eer ste „Wat het spiritisme is en bedoelt en vervolgens Hoe de geloovigen staan tegenover het spiritisme. NOORDWIJKERHOUT. Vergadering Alg. Ver. van Bloem bollencultuur. In 't Wapen van Noordwijkerhout ver gaderde de afd. Noordwijkerhout van de Algem. Ver. voor Bloemb. cultuur (B.B.C.). De heer E. Oostdam J.zn. opende met een hartelijk welkomstwoord en sprak de hoop uit, dat voor het vak spoedig betere tijden mogen aanbreken. De vooruitzichten laten zich reeds iets beter aanzien. De prijzen gaan een weinig omhoog, het sur plus wordt redelijk opgekocht, en 1934 was reeds beter dan het vorige jaar. De uit- voercijfers wijzen stijging aan en hoewel al het leed nog niet geleden is. zal het vak weer bestaansmogelijkheid verkrijgen. Tot afgevaardigden naar de a.s. algem, jaarvergadering te Haarlem werden be noemd de heeren: E. Oostdam Jzn. en L. M. van Noort. Tot plaatsvervangers de heeren W J Guldemond en L. C. Bouw meester Gzn De voorzitter deelde mede. dat de afd. Noordwijkerhout op de groote tentoonstel ling in 1935 waardig voor den dag zal komen met een flink kwantum narcissen In twaalf verschillende soorten, w.o. twee bijzondere soorten geleverd zullen worden, op kosten van de afdeellng. Hierna was aan de orde, de behandeling van den Beschrijvingsbrief. Voornamelijk kwamen aan de orde, de vragen: „moeten de minimum-prijzen ge handhaafd blijven?" en „blijven maat regelen ter controle van den uitvoer nood zakelijk?" De leden waren voor handhaving van den minimum-prijs. Hierna werd gesproken over de sanee- ringsmaatregelen. Ernstig moet worden overwogen of de saneeringsmaatregelen nog langer noodig zullen blijken. Het sur plus en de voor uitvoer afgekeurde bollen mogen niet op de markt komen, anders zijn alle saneeringsmaatregelen overbodig. De meerderheid sprak zich uit voor hand having van de teeltbeperking. Bij de rondvraag sprak de heer J. v. d. Berg wederom over de handhaving van den gouden standaard. Volgens zijn meening moet de gave gulden noodzakelijk omlaag. Er moet geconcurreerd kunnen worden; alles moet meer in overeenstemming ge bracht worden met het Engelsche pond en den Amerikaanschen dollar. Besloten werd zich hieromtrent aan te sluiten bij ver schillende zusterafdeelingen om te samen te kunnen aandringen bij het Hoofdbe stuur om de noodtge stappen in die rich ting te doen. Hierna sluiting. OEGSTGEEST. De a-s. opening van het Padvinders- clubhuis. De officieele opening van het Padvin dersclubhuis der „Oegstgeester Satrya's" aan den Hofdijk, welk gepaard zal gaan met het houden van een Bazar, zal niet plaats vinden op Zaterdagmiddag 17 Nov., zooals aanvankelijk was bepaald, doch op Zaterdagmiddag 10 November a.s„ 's mid dags te 2 uur. De bouw van het clubhuis is inmiddels gereedgekomen en blijkt vol komen aan de gestelde verwachlngen te voldoen. Loop der Bevolking. Bevestigd: A. J. Storm en gez., H. Morsch- weg 134, v. Leiden W. J. van Diemen, grondarbeider, Rijnzichtweg 12 ged., v. Al kemade A, J. van Dissel en vr„ boek houder, Rhijngeesterstr.weg 50, v. Sassen- heim O. J. G. Kronig, de Kempenaerstr. 8, v. Scheunebeck (Dl.) W. F. L. Keuls en gez., Laan v. O. Poelgeest 18, v. Ban- joemas (Ned. O.I.) A. de Best, stuurman K.P.M. Regentesselaan 36, v. Ned. O. Indië Mevr. H. Betist geb. Tietz, Regentesse laan 20, v. Boelleng, (Bali) Ned. O. I. H. E. Salamon, db., Rhijngeesterstr.weg 11 v. Lelden B. Smit, Terweeweg 78, v. Lel den K. Tj. Tjo, Regentesselaan 12, v. Leiden A. H. D. Schouten, Emmalaan 4, v. Leiden C. P. v. d. Burg db. Terwee weg 152, v. Noordwijkerhout H. J. B. Tulfer en gez., luit. kol. Kon. Ned Ind. leger, L. v. O. Poelgeest 14, v. Bandoeng Ned. O.I. B. H. Tjioe, Juffermansstr. 31 v. Soerabaja KI. de Blanken, db. Leld- schestr.weg 11, v. Lelden A. C. Barent- sen, Emmalaan 95, v. Middelburg P. v. Klaveren, los arbeider, Abtspoelweg 3, v. Rijnsburg M. de Geus geb. Hogewoning Abtspoelweg 3, v. Valkenburg Z.H. Vertrokken: H. H. J. Rölkens geb. v. d. Keij, v. W. de Zwijgerl. 23, n. De Bildt (Bilthoven. Nassaulaah 4 J. J. de Haas, v. Wilhelminapark 32, n. Amersfoort Utr.- weg 266 A. J. H. v, d. Steen en gez., timmerman, v. H. Morschweg 91, n. Lei den H. M. 78 W. H. O. Schlütter en gez., walbaas aan boord naar Veur, Veursche- straatweg 226 Wed. S. Nachtlgal geb. Franz en gez., v. A. van Burenlaan 4, n, Lelden, J. de Wlttstraat 6. RIJNSBURO. De werkloosheid. Doordat er in het land- en tuinbouw.! bedrijf nog vele werkzaamheden zijn I vervullen staan thans slechts 19 persontij ais werkzoekenden Ingeschreven. Zanguitvoering „Excelsior's Jeugdkoor" In een der lokalen van het veiling», bouw Flora had de uitvoering van boven genoemd koor directeur de heer P Rook plaats. De eere-voorzltter ds. Peter heette j. talrijke aanwezigen welkom, liet zingen Ps. 19 1 en ging voor in gebed. Hierna werd aangevangen met de at. werking van het rijke en uit een keur van liederen samengestelde programma. Duldt, lijk bleek, dat in het afgeloopen oefenings. jaar het koor uitstekende vorderlngei heeft gemaakt, en dat de leiding bij der heer de Rook in voortreffelijke handei berust. Zonder te kort te doen aan de wijze van uitvoering der verschillende zangl stukjes, trok bijzonder de aandacht het „Wachter Ahoi", een schipperslied. Hier aan was onder leiding van mej. Gaykema door vlaggen en linten een aanschouwe- lljke voorstelling gegeven van scheepjes en brug. Een dankbaar applaus bewees, hoezeer het keurig samenspel in den smaak vlei Dit was ook het geval met „Muzlkan. ten", waarbij vorm en klank van verschil, lende instrumenten door een kinderkoor werd nagebootst. Na de pauze volgde de opvoering vai „Bloemencantate" van Geertrulda Fladt. racken. Voor indeeling, kleeding der verschillen, de bloempjes enz. had mej. Gaykema zorg gedragen en wel op voortreffelijke wijze Aan de piano begeleidde mej. de Roodg die zich trouwens bij alle zangstukjes ah een onberispelijke pianiste deed kennen Mej. Marie van Klaveren was de zon Ir dit zangspel, die haar goede reputaü weer alle eer aandeed. Ook zij heeft vet tot het welslagen bijgedragen. Een we: verdiende bloemenhulde werd gebraci aan directeur, leidster, soliste en pianiste Het was een prachtige avond, waarop ei directeur en koor met voldoening kunne terugzien. Ds. Peter was aller tolk, toen hij iedei hartelijk dank bracht, die op eenigerlc wijze aan het welslagen van deze mooi uitvoering had medegewerkt. In dien dai betrok hij ook de veillngvereeniglnj „Flora" en haar bedrijfsleider, voor hi gratis beschikbaar stellen van de gri zaal. Na gemeenschappelijk zingen van i!i Avondzang en dankgebed van ds. Pel keerden allen dankbaar en voldaan hui; waarts. De intrede van Ds. N. de Jong, Gisteravond heeft ds. N. de Jong, g| men van onze gemeente in de Eben-Haezer-| kerk zich aan de Chr. Geref. Gem. 's-Gravenhage-West verbonden als opvol-| ger van wijlen Ds. J. W. v. Ree. Ds. de Jong opende den dienst met het doen zingen van ps. 43 3 en 4, het lezeul van 2 Cor. 4 110 en gebed. In zijn in-l leidend woord wees spr. er op dat hem de| betuiging past: Heilig zijn o God, Uw we gen, want na driemaal de roeping van d kerk van den Haag-West te hebben onl| vangen, wordt hij nu de opvolger van z overleden vriend, wijlen Ds. J. W. v. Rei| En dat langs een zeer bijzonderen weg. E gemeente zal kunnen verstaan wat er ii dit uur in spr. ziel leeft. Daarom zegt sprl met Jesaja: om zijn werk te doen» Zijn werk zal vreemd zijn; en om Zijns daad te doen; Zijne daad zal vreemd zijnIT (Jes. 28 21b). Nadat spr. de gemeentt| had doen zingen Ps. 77 7, 8 en 11, kwaf hij tot zijn intreepredicatle waarvoor hij a' tekst gekozen had 2 Cor. 4 5 „Want v prediken niet onszelven, maar Christu Jezus, den Heere; en onszelven, dat vrij u«| dienaars zijn om Jezus' wil". Spr. wilde ir deze ure handelen over Het kenmerk vaa de ware Evangelie-Prediking, er achter-I eenvolgens de gemeente op wijzend dat dit| kenmerk le den prediker op den achter-I grond stelt (wij prediken niet onszelvenlj 2e Jezus Christus tot inhoud heeft (mat Christus Jezus, den Heere)en 3e den pre diker als Jezus dienstknecht doet kennel (en onszelven, dat wij uwe dienaars zijnl om Jezus wil). Na het zingen van Ps. 89:»| hield ds. de Jong de gebruikelijke toespraT ken tot onderscheiden personen en collegesl om met een speciaal woord tot zijn nieuwe| gemeente te besluiten. Namens den kerkeraad riep ouderling f Meulenberg ds. de Jong een hartelijk wel-J kom toe. De gemeente zong haren nieuwen^ leeraar hierna staande een zegenbede t# Er was groote belangstelling. STOMPWIJK. De oude Toibrug over de Vliet. Op een desbetreffend door den AH.WI en de K.N.A.C. aan Ged. Staten van Zu:--| Holland gedaan verzoek heeft dit Coliefil medegedeeld, dat bij de Oude Toibrug ovei de Vliet onder de gemeenten Voorburc Ml Stompwijk borden zullen worden gepIaaKI aangevende uit welke richting het verkwl den voorrang heeft, terwijl zooveel mogerajl aandacht zal worden geschonken aan regeling van het landverkeer ter ook wanneer de brug hiervoor niet sloten is geweest. VOORSCHOTEN. De Unie-collecte heeft in deze 6('| meente f. 121 opgebracht. Bij het correspondentschap Jt-L arbeidsbemiddeling alhier, staan als we» I zoekenden 144 personen ingeschreven-1 t.w. 16 timmerlieden, 8 metselaars, 10 "El perlieden, 8 grondwerkers, 2 schilders. I land- en tuinbouwarbeiders, 14 11 ders, 1 zilverbewerker, 1 loodgieter. taludwerker, 1 rietdekker, 1 straat®"»"! 4 chauffeurs, 1 radio-techniker, 1 W™ j I werker, 2 houtbewerkers, 1 monteur. electriciën, 3 kantoorbedienden, 2 scniri pers, 4 smeden. 1 surveillant, 1 letterzen 1 loopknecht, 1 werkster, 1 bakker, 1 aP meester, 1 scheepmaker. 1 bon wK opzichter, 1 constructieteekenaar, 1 ':u' hoornbewerker.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14