lEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 31 October 1934 UIT DE OMSTREKEN. 2e WINTERLEZING KUNST EN LETTEREN. jEVRAAGD. AANGEBODEN. HILLEGOM HMirl Dekking bij 't Nut. get departement van 't Nut heeft een „ond voor zijn leden gegeven met den peer Henrl Dekking uit Rotterdam als spreker. De voorzitter de heer Bijl opende inet een woord van welkom en de mede- dtellng, dat een Nutscommlssie voor de leugd ls opgericht. Zooals ln de ledenver gadering ls besloten, wil men aan de jeugd van 9 tot 16 jaar ln de Nutszaal op den vrijen Zaterdagmiddag gelegen- jeld bieden tot lezen, huisvlijt, spelen, enz. Het plan zal aan de leden per circu laire nader toegelicht worden. De spreker, de heer Henrl Dekking, heeft gijn auditorium aangenaam bezig gehou den met de declamatie van een drietal stukken. Eerst kreeg men te hooren het „Eindexamen", een Dultsch tooneelsluk van Max Dreyers, dat spreker in het Ne- derlandsch heeft vertaald. Daarop volgde: „De twee Invaliden uit den oorlog", van Georges Duhamel en ten slotte de studentengrap uit „Aleid", het onafgewerkte blijspel van Multatull. Belde laatste voordrachten waren vol humor: de toehoorders hebben veel genoten en blijk gegeven den bekenden Nutslezer zeer te waardeeren. De voorzitter sprak een woord van dank. KATWIJK AAN ZEE. Wij verwijzen naar de ln ons Blad san heden voorkomende advertentie be- Ueltende de winterlezlng van den Ned. Car. Vrouwenbond. Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Katwijk VRIJDAG 2 NOVEMBER A.S. zal voor ons spreken in „IRENE", Professor Dr. A. H. DEN HARTOGH, van Amsterdam, over het raderwerp: „DE VROUW IN DEN BIJBEL". Aanvang 8 uur. Hf Kaarten verkrijgbaar aan de zaal. 50 HET BESTUUR. LISSE. Vergadering Algemeene Ver. voor Bloembollencultuur. Door de afdeeling Bloembollencultuur lilhier werd een goed bezochte ledenver- I «adering in de groote zaal van „De Witte Izwaan", gepresideerd door den heer A. IVnduyn Jr., voorzitter der afd. Deze sprak namens het bestuur een I -.oord van welkom. HIJ zeide dat wij nog |«1 niet van een „goed" jaar kunnen 1 spreken, doch wij meenen toch wel te I rjgen zeggen, dat wij ons weer in eenigs- I as betere opgaande Ujnen bewegen. Met I enige cijfers en feiten staafde spr. deze I voorden. De prijzen waren iets hooger dan leen vorig jaar. het surplus wordt tegen leen behoorlijken prijs opgekocht. Daarte- hmover staat wel de heffing per R.R., I doch bij vergelijking tusschen 1933 en 11114 de balans verre ten gunste van 1934 lunwljst. Ondanks het zeer goede gewas, ■dijkt ten slotte dat het overschot niet lis groot is, waar weer uit af te leiden I uit, dat bij een normaal gewas er géén Iklangrijk overschot geweest zou zijn; I uitgezonderd dan de Narcissen, waarvan I mg steeds niet genoeg gesaneerd schijnt 11! zijn. Verder stemt het tot groote tevreden- I beid. dat de ultvoercijfers zoowel voor lieldswaarde als in K.G. een stijging aan- vijst. Ondanks de zware wolken die nog I deeds boven ons vak hangen (Dultsch- I land!behoeven wij aan de bestaansmo- I gelijkheid en -zekerheid van ons vak niet te twijfelen. Als candidaat voor het hoofdbestuur I werd gesteld de heer Jac. Bakker van I Enkhuizen. Bij de bespreking van dit punt I reide de heer J. M. van Til, dat hij, daar 14e afd. Haarlem hem als candidaat had I gesteld, deze afdeeling bericht had gezon- I ben geen benoeming zou kunnen aan- vaarden. Nu volgde bespreking van de beschrij- I Ingsbrief voor de alg. vergadering en de bekende vragen. De heer Jac. Th. de Vroome was sterk I voor een algeheel vrije handel en teelt. l"og enkele personen waren tegen aanne- 1 ruing van punt 1. De overgroote meerder- I beid sprak zich echter uit voor de hand- I having van de teeltbeperking. I Wat de handhaving der minimumprijzen I betreft, zelde de heer Veldh. van Zanten, I dat in den bond van Bloembollenhande- laren het wenschelljk geacht werd, dat de minimumprijzen voor het buitenland ge handhaafd moeten blijven, doch ln den binnenlandschen handel de prijs vrij met deze garantie, dat hetgeen niet verkocht ®erd wordt opgekocht door de Regeering tfgen een garantie-prijs. De heer P. Kortekaas sprak zich uit voor I dsn garantieprijs. Wil men daar onder verkoopen, dan moet men dit zelf weten. Men kan de garantieprijs krijgen, wil men minder ontvangen dan ls dat eigen zaak. De heeren J. P. Segers en K. Tanls merkten op, dat het er van af zal hangen hoe de Regeering zich zal houden op 1 Mei as. Loopen de betalingen door de Regeering niet vlotter dan voorheen, dan zal er weinig vertrouwen zijn in een vast te stellen garantieprijs. De heer Langeveld wilde de minimum prijs handhaven; hierin hebben wij nog eenigszins een vasten bodem. Nog werd ln den breede gesproken over het punt van garantieprijs of minimum prijs. De heer J. M. v. Til achtte vaststel ling van een garantieprijs veel voordeell- ger en meer in het belang van het vak. Do controle op de minimumprijs eischt veel geld en ls practlsch toch niet voor lOO'/o goed uit te voeren. De stemming wees uit dat 39 personen vóór een garantieprijs en 22 personen voor minimumprijs waren. Het derde punt betrof de vraag of de maatregelen ter controle van den uitvoer noodzakelijk blijven, ging de geheele ver gadering er mede accoord dat dit voor noodzakelijk geacht wordt. Over de sa- neerlngsmaatregelen in het algemeen werd nog van gedachten gewisseld. Na rond vraag volgde sluiting. GEMEENTERAAD. Herdenking van wijlen den heer Lange veld Benoeming nieuw Raadslid Aankoop woon- en winkelhuis. De Gemeenteraad kwam ln openbare vergadering bijeen onder leiding van Bur gemeester Baron van Wijnbergen Na de gebedsformule verzocht de voorzitter aan dacht tot het uitspreken van een korte rede ter nagedachtenis van het overleden raadslid, den heer C. Langeveld. In gevoel volle woorden werd de waardeering uitge sproken voor hetgeen de heer Langeveld als raadslid voor de gemeente is geweest. Spr. gewaagde tevens van de belangrijke functie die hij tijdens zijn leven met nauwgezetheid heeft waargenomen en hoopte, dat de nagedachtenis van den heer Langeveld ln eere moge voortleven. Deze rede werd staande aangehoord. Hierna werd een commissie benoemd tot het nazien van de geloofsbrieven van het nieuw benoemde Raadslid den heer J. Berbee Gz. Deze commissie werd ge vormd door de heeren J. Kingma, J. P. Segers en P. Romein- Bij monde van laatst genoemde werd van het onderzoek rapport uitgebracht en medegedeeld dat de ge loofsbrieven in orde waren, waarop de raad besloot den heer Berbee als raadslid aan te nemen. Vervolgens was aan de orde het punt waarom de raad zoo spoedig weer bijeen was geroepen, n.l. de aankoop van het woon- en winkelhuis, hoek Heereweg Kanaalstraat, thans bewoond door den heer Asseler, Dit hoekhuis belemmert ten zeerste het verkeer van de Kanaalstraat naar den Heereweg waardoor een zeer ge vaarlijke verkeerstoestand ontstaat. Met het oog hierop werden reeds eerder po gingen in het werk gesteld om dit huls aan te koopen, doch hiervoor werd enkele jaren geleden onderhands een bedrag van f. 23.000.gevraagd. In een gehouden ver gadering ln comité-Generaal werd beslo ten dit huls, dat bij publieke verkooping in bod was gezet op f. 6825.bij afslag voor de gemeente aan te koopen voor f. 6925.Het enorm verschil met een enkele Jaren terug gevraagd bod valt ieder op! De raad bevestigde zijn reeds in comité-generaal genomen besluit. Tegen stemden de heeren Segers, Romein en Schrama. Met eenige kosten komt de koopsom op f. 7600.met welk bedrag de Kapltaaldienst gewijzigd werd. De beslissing inzake bezwaar tegen het uitbreidingsplan werd met 3 maanden verdaagd, aangezien nog niet in alles binnen den vastgestelden tijd een beslis sing kon worden genomen. Een dankbetuigend schrijven was inge komen van mevr. wed. Langeveld voor de ondervonden blijken van sympathie en medeleven. Goedkeuringen van Ged. Sta ten waren binnengekomen op verschil lende genomen Raadsbesluiten Rondvraag De heer J. S. Segers vroeg om, zoolang nog niet bij politie-verorde- ning is vastgelegd, dat auto's onder en bij lantaarns bij avond niet verlicht behoe ven te zijn, voor de taxi-auto's een uit zondering te maken, waartegen geen be zwaren werden geopperd, aangezien de taxi's geen gevaar in den verkeersweg vormen. Hij vroeg ook, alvorens tot verbetering van den hoek Heereweg—Kanaalstraat over te gaan met een schets te komen, hetgeen toegezegd wordt. De heer A. H. Schrama verzocht op knappen van de wijzerplaat van de dorps toren. De heer C. Schrama (schilder) zelde dat de kleur niet deugt. De heer A. Th van Kesteren verzocht een parkéeïregeling (géén verbod) voor den Heereweg vanaf Vierkant tot Post kantoor. Allen voelen dat het een moei lijk vraagstuk is, dat in bespreking zal worden genomen- Hierna geheime zitting. OEGSTGEEST. Oprichting eener Sociëteit. Gisteravond vond in „Het Witte Huls" de oprichtingsvergadering plaats eener hee rensociëteit ter verhooging van het Oegst- geester gezelligheidsleven. Hieraan werd, mede door de vestiging van vele oud- Indische gasten en gepensionneerden, in steeds sterkere mate behoefte gevoeld. Tot leden van het voorloopig bestuur werden benoemd de heeren A. J. Knuttel, C. C. Iïrieger, die het Initiatief tot deze oprichting namen, alsmede de heer A. F. Gooszen. Het ligt in de bedoeling de samenkom sten in „Het Witte Huis" te houden, waar mede reeds van morgen af een begin wordt gemaakt. Een plan om eventueel in de toe komst aan „Het Witte Huls" een eigen sociëteitsgelegenheid te bouwen, ls reeds gereed. Diverse besprekingen werden hier over reeds gevoerd. De naam dezer nieuwe sociëteit, alsmede de statuten zullen.nader vastgesteld worden. Na afloop dezer oprichtingsvergadering gaven zich reeds vele leden op. RIJNSBURG. Een gevaarlijk bezit. Ten huize van den heer M. alhier be vond zich reeds gerulmen tijd een niet ontplofte granaat. Daar de huisgenooten dit niet wisten, werd het projectiel meer dan eens als speelgoed gebruikt. Een militair wees den heer M. op het groote gevaar van een dergelijk bezit. Gevolg was deponeering op het raadhuis. Op ver zoek van den Burgemeester heeft een ambtenaar van de artillerie-inrichtingen de granaat buiten de gemeente tot ont ploffing gebracht. Moge het voor anderen een waarschu wing zijn zulke voorwerpen niet aan te raken, veel minder nog deze mede naar huls te nemen! Bevestiging ds. N. de Jong. In ds. N. de Jong, tot nu toe predikant alhier, mocht de Chr. Geref. Gem. van 's-Gravenhage-West een opvolger begroe ten van wijlen ds. J. W. v. Ree, die haar na een verblijf van slechts vier maanden plotseling door den dood ontviel. In het kerkgebouw van de gemeente van Centrum, heeft de consulent, ds. L. H. v. d. Meiden, gisteravond den nieuwen predi kant bevestigd. Onder het zingen van Ps. 115 8a en 6b werd ds. De Jong binnengeleid en beklom de bevestiger den kansel. Na votum en zegengroet deed ds. v. d. Meiden zingen Ps. 66 4, las vervolgens Joz. 1 19 en ging voor in gebed. Als tekst voor deze ure koos hij Joz. 1 8 en 9. In zijn vooraf spraak wees de bevestiger er op, dat hij bij het plotseling verscheiden van ds. Van Ree de gemeente had voorgehouden, dat als God Mozes wegneemt, het verbond toch doorgaat: de Heere blijft en Jozua staat gereed. Het verband van den tekst wijst ook op deze dingen. Ds. De Jong, speciale vriend van wijlen ds. v. Ree, ip wiens tegenwoordigheid deze plotseling in Apel doorn stierf, wordt nu diens opvolger. De roeping van Jozua leert ons veel bemoedi gends, ook in een ure als deze. 8pr. wilde dan ook spreken over het kenmerkende in Jozua's roeping, dat bestaat in het feit, dat hij lo. gebonden wordt aan het Woord des Heeren2o. vertroost wordt door den mond des Heeren, en 3o. verzekerd wordt van den bijstand des Heeren. Na het zingen van Ps. 119 25 ging ds. v. d. Meiden tot de bevestiging over. Nadat ds. De Jong de vragen van het formulier bevestigend had beantwoord, hield ds. v. d. Meiden tot hem een hartelijke toespraak, waarin hij er hem op wees hoe bijzondere banden hem bonden aan zijn voorganger, wiens opvol ger hij nu zoo ongedacht mag zijn. Wan neer gij. aldus ds. v. d. Meiden tot zijn collega, op het Woord des Heeren uw ambt grondt, kunt gij verzekerd zijn van den zegen des Heeren. Hij zal dan met u zijn en u Zijn zegen geven, altijd en overal. De gemeente zong hierna den nieuwen predikant staande toe Ps. 121 4a en lb. Met het zingen van Ps. 27 7 werd de dienst besloten. Morgenavond doet ds. De Jong in het zelfde kerkgebouw zijn intrede. VEUR. Verschenen is de gemeenterekenmg 1933 onzer gemeente, welke sluit met een nadeelig slot van f. 1260.81. Het nadeelig slot van den kapitaaldienst bedraagt f. 37.361.15. VEUR—LEIUSCHENDAM. Het Comité Win terlezingen van de Ned. Herv. Kerk organiseert in het a.s. seizoen een aantal lezingen met ds. P. Ch. v. d. Vliet van Utrecht, dr. P. G. de Veij van Rotterdam en ds. N. Buffinga van Rotterdam als sprekers. VOORSCHOTEN. De afdeeling van den B. V. L. zal op Dinsdag 13 November a.s. In het Patro naatsgebouw alhier den jaarlljkschen Propaganda-avond houden. BOEKBESPREKING. Voor de jeugd. De firma van Holkema en Warendorff te Amsterdam kondigt ons de verschijning aan van de „Knal"-serie, een reeks nieuwe boeken voor meisjes en Jongens van 10— 16 Jaar. De boeken worden met kleurige stempelbanden uitgegeven, zijn van flink lormaat en geïllustreerd door Rie Reinder- hoff. De prijs ls vastgesteld op f. 1,20 in genaaid en f. 1.90 gebonden. In deze serie verschenen „Katrljntje van Waterhoek" door J. P. ZoomersVermeer, die van de kleine Kathle vertelt. Kathle heeft geen moeder meer en haar vader ls zeeman waarom ze hem maar heel weinig ziet- Ze wordt bij haar deftige, onhartelijke oma opgevoed en heeft al heel wat verdriet ln haar ge voelig kinderhartje te verwerken. Maar vader, die wel begrijpt wat er bij zijn pips- neuzlg dochtertje aan hapert, brengt haar naar zijn oude moeder ln Waterhoek en daar, bij het lieve, bijna honderdjarige grootje, groeit Kathie die nu Katrljntje heet op tot een lief en aanhankelijk meisje dat haar geluk waarschijnlijk wel bij de eenvoudige menschen uit het dorpje vin den zal. En we gunnen het Katrljntje van harte. Het is een aardig, eenvoudig boek van deze bekende schrijfster, wier stijl als altijd goed verzorgd en af is; helaas hier en daar wat gerekt met te veel herhalin gen van het zelfde, waardoor de gang van het verhaal verslapt, hetgeen juist in een boek voor Jonge menschen vermeden dient te worden, wil de schrijfster haar jeug dige lezers van az blijven boeien. „Ko weet Uitkomst'' door Anna Hers. Deze schrijfster heeft al een paar meis jesboeken de wereld Ingezonden, die alle fijn doorvoeld en met een warm hart ge schreven werden. Haar nieuwe boek „Ko weet Uitkomst" (was daar geen aantrek kelijker titel voor te vinden geweest?) speelt in werkmanskringen, die zij blijk baar door en door kent, want hoe raak is hier de juiste toon getroffen, hoe juist zijn deze volkskinderen geteekend, waar van Ko met haar gevoelig, rechtschapen hart wel algemeen en onmiddellijk in den smaak zal vallen. Déze kinderen zijn echter heel wat scherper uitgebeeld en leven meer voor ons dan de jongejuffrou wen uit het verhaal, bij wie Ko als tweede meisje dient en Martijntje bellehit is. De verhoudingen zijn zuiver aangevoeld en het geheel mag zeker een aanwinst onder de nieuwe meisjesboeken genoemd worden Als wij nog een opmerking hebben, dan is het, dat Rie Reinderhoff met haar tee- keningen ditmaal wel eens de plank heeft misgeslagen. Haar „volkskinderen" lijken meer op weggeloopen hummels uit een goed verzorgde nursery (zie plaat blz. 47), dan de kinderen van een havenarbeider die steun trekt! „Op Eigen Beenen" door Baps van der Hoeven. Het is merkwaardig hoe vaak het mo tief: ouderlooze kinderen door hartelooze familie grootgebracht en vroeg de wereld ingestuurd vele schrijvers steeds weer inspireert, op gevaar af, dat deze wel eens voorkomende werkelijkheid onwerkelijk wordt en door onze Jeugd, die vaak criti- scher tegenover het leven staat dan men wel denkt, niet meer geslikt wordt. Zoo ook in dit boek, dat den indruk maakt een eerste pennevrucht te zijn. Het is wel vlot geschreven, maar wat slordig en niet genoeg verwerkt en uitgewerkt en over het algemeen té onbeduidend gehou- WARMOND. Zeilboot gevonden. Door de politie is op de Kagermeren een onbemande zeilboot aangetroffen, die rus tig op de plassen dobberde. Inlichtingen omtrent deze boot zijn te bekomen bij de politie. Loop der Bevolking. Ingekomen: P. J. L. Leenen van Rotter dam B .J. v. d. Hulst van Voorschoten D. Scalongne van Nederlands Indië P. Koek van Sassenheim J .P. Marlet van 's-Gravenhage E. M. v. Leeuwen van Brielle P. Rutting van Voorburg G ,G. van Elburg van Purmerend G. J. van WiekevoortCrommelln van Epe N. Deen van Heemstede S. Zwaan van Kouderkerke M. Heyl van Apeldoorn. Vertrokken: W. G. Tweehuyzen naar Uithoorn J. Widenhoff naar 's-Graven hage P. A. J. Gevers naar Middelharnis L. A. M. van Teyllngen naar Zwammer- dam H. J. Los naar Westelingwerf Ch. Beerels naar Dultschland A. Menken naar Leiden A. J. Rijkelijkhuize naar •Lelden J. Kaak naar Noordwijk A. R. M. Scholvinck naar 's-Gravenhage J. C. M. van Stijn naar Duivendrecht P. B. Bottelier naar Beemster. ZEVENHOVEN. De heer J. van Griethuizen ln Blok land heeft zijn benoeming tot notabel der Herv. Gem. aangenomen. den om dit oude gegeven weer nieuw e% aantrekkelijk te maken. Daarentegen is d* dialoog tusschen de meisjes wel goed ge troffen, maar toch meenen wij aan een boek voor onze bakvisschen hoogere elschen te mogen stellen. „Met de Trekpot op Avontuur", door Onno Win. De Trekpot, ja, dat is een woonwagen, getrokken door vijf vroolljke jongens op fietsen, die op die wijze een heerlijke va- cantie hebben. Hun hond Loebas wordt gestolen en dan teruggevonden bij het reizende circus Salto, door den schrijver ongetwijfeld geschoeid op de leest van het bekende Sarrasani-circus Zoo worden ze goede vrienden met den Indiaan Zwarte- mes en het opperhoofd Witte Vleermuis en als een van de jongens dat opperhoofd het leven redt, zoo bevriend zelfs, dat zij een volgend jaar op kosten van den stam naar Amerika mogen gaan om daar als leden van den Indianenstam te worden opgenomen. Het ontbreekt den schrijver werkelijk niet aan fantasie en wanneer dit besluit soms stof kan opleveren voor een volgend boek, dan zal dat zeker bij de jongens hartelijk ontvangen worden. „De Held" door Henk van Vloten, is geen held in de gewone beteekenis van dat woord, maar een jongen van goede familie die altijd welstand heeft gekend en plot seling, heel jong nog, voor het levenson derhoud moet gaan zorgen van zijn moe der, zijn beide zusjes en zich zelf. Hoe hij dat aanpakt en zich door de vele moeilijk heden heenslaat vertelt dit boek op onder houdende wijze. Maar het ls wel een tikje zoetsappig, want onze held is op het kantje af een brave Hendrik en de wijze waarop de verloren gewaande, rijke oom uit Ame rika tot slot alle goede daden komt be- loonen, is wel heel onwaarschijnlijk voor gesteld. In een boek dat een ware geschie denis wil geven, doet de schrijver verstan diger een oplossing te vinden, die het wer kelijke leven meer nabij komt. „Toni de Scheepsjongen van Columbus" door N. Renler, is de avontuurlijke ge schiedenis van een kleinen Spaanschen boerenjongen, die het geluk heeft op de Santa Maria als scheepsjongen mee te varen, onder bevel van den Genuees Cris tobal Colon- Altijd naar het Westen voeren ze, daar, waar de menschen toentertijd nog dachten dat de wereld eindigde en zij met schip en al in het onderaardsche vuur zouden vallen. Dat deze reis met bljgeloo- vig en rebelsch scheepsvolk niet bepaald over rozen ging, heeft de wereldgeschie denis al vroeger geleerd, maar het wordt ons hier nog eens op kleurige en boelende wijze verhaalt. Een boek dat zijn weg wel vinden zal. In deze serie verscheen verder de zesde, herziene druk van Mark Twain's overbe kend en geliefd boek „Prins en Bedel- knaap", een geschiedenis uit het leven van den kleinen koning Eduard VI, het zoontje van den Engelschen koning Hendrik VIII. De vertaler wordt niet genoemd C. N. NIEUWE UITGAVEN. H. Franco Mendes: Uit mijn dagboek. Wij ontvingen het zesde deel van de cyclus van Hans Franco Mendes „Uit mijn dagboek", uitgave G. Alsbach, Amsterdam. Deze componist, ook in onze stad bekend en gewaardeerd als pianopaedagoog, is een vruchtbaar werker. Hij toont in dit opus voor het Instrument, dat, getuige ook veel vuldige voorgaande composities, zijn volle liefde heeft, met intelligentie, Juist begrip en een steeds sterker wordende persoon lijke stijl te kunnen schrijven. In leder ge val treft de gewijzigde uitdrukking in ver gelijking tot jonger werk- Dit bundeltje is aan George van Re- nesse opgedragen en bevat zes „melo dieën", absolute muziek, waarin hij zich aan invloeden van voorgangers en tijdge- nooten meermalen met succes schijnt te willen ontworstelen. In een beknopt be stek heeft Franco Mendes wat te zeggen. Zuiver pianistisch, gelijk zijn andere com posities, is dit nieuwe werkje: modern, zonder evenwel in extremiteiten te ver vallen, bevangen door de onrustige ge spannenheid van het heden, zoowel in klank als in rythme; een zekere geëner veerde gejaagdheid spreekt er uit, die hier en daar ln een harmonisch slot verstilt. Een degelijke theoretische en Instru mentale kennis gaat gepaard aan een on miskenbaar muzikaal talent, dat stellig origineele invallen heeft. Pianistisch stelt deze uitgave wederom zeer hooge elschen; men kan er technisch veel van leeren. Tot hen, die aan de voortzweeping van dezen tijd geen deel hebben, zal deze mu ziek niet veel of zelfs niets zeggen. An deren echter, zal dit werkje, dat ons even wel meer met het intellect dan met het hart geschreven schijnt, kunnen boeien. Gerechtvaardigd zou het ons Intusschen lijken, indien wij eens een opus van Franco Mendes op het podium mochten hooren: in het algemeen toch kan intensievere be langstelling voor de hedendaagsche muziek daar meer tot uiting komen. Gelukkig, dat de firma Alsbach deze interesse, getuige wederom bovengenoemde publicatie, blijkt te bezitten! F* Voor zekerheid van plaatsing d«er kleine advertentiën, gelieve men deze den dag van tevoren aan te bieden. ^werken op adverten ties worden niet doorgezonden. OPEN HAARD vro7'v0pen haard, speciaal t£>ut Br. met afme- vTV®n Pi-IJsopg. Bur. a' Blad ond. No. 4884 k DAMESRIJWIEL *!U»^UKtrapreln «5?* Bevraagd als- ker kast Pa- «.^önus, Philips voor gelijk- en A"aa >n Blad POES Gevraagd een mooie poes niet ouder dan Jaar. Liefst heelemaal grijs of Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 4726 k. SCHRIJFMACHINE Ter overname gevraagd een schrijfmachine, klein model. Brieven met prijs opgaaf en merk aan het Bur. van dit Blad onder No. 4725 k. KASREGISTER Ter overn gevraagd een goedwerkend kasregister. Brieven met prljsopg. onder No. 4830k Bur. van dit Blad. BIBLIOTHEEK te koop gevraagd. Brieven met volledige Inlichtingen Bur. van dit Blad onder No. 4717 k. VULKACHEL koop eenv. vulkachel. Br. met prijsopgaaf Bur. van dit Blad onder No. 4785k. CASSA te koop gevraagd niet te duur. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 4706 k. 2000 GULDEN Gevraagd f. 2000 als eerste hypotheek. Brieven Bur, v. d. Blad onder No. 4701 k. PRIJSOPGAAF gevraagd van 100 meter spoor van 60 c M. met een of twee wissels. 4 of 5 karren groot drie-vierde. Br. Agent L. D. Leider dorp. Drukwerken op adverten ties worden niet doorgezonden. BOEKHOUDEN 97 geslaagden voor de „Federatie "examens (Mer. curlus) en „Ver. van Leeraren Speciaal eigen opleldlngssysteem en re petitiemethode.. Condities f5 per maand per wekel. lesuur. Bureau voor Boek houden J A JANSEN. Nieuwsteeg 4 a, Lelden. Telefoon 2811 BOEKHOUDEN Volledige opleiding Prak- tykexamens. Elk examen geslaagden. Condities f. 6 - per maand: wekelijks per persoon 1 lesuur. 2 perso nen l'/a. 3 personen 2, en 4 ol meer personen uur. - J. A. JANSEN'. Nieuwsteeg 4 a, Lelden, Telef. 2811. Tabak Franchimon hlet duur en toch best. WIJ verkoopen grof, mid del, fyn licht, donker, reukbaai enz. Handwerk sigaren 30 ct. per blikje. Modjo's 3, 4 en 5 ets. Alle bekende merken sigaren. Haarlemmerstraat 204. HEDEN Novemberprljzen sterk ver- verlaagd. alle hoeden rui men wy op tegen halven prys. Firma KLINKHAMER, Haarlemmerstraat 275. Tevens gaan DAMES laat uw hoed vervormen bij de Fa. KLINKHAMER Haarlemmerstr. 275. Pryz- zen vanaf 75 cents, wij nog door Het Moderniseeren van alle soorten bontwer ken. ls uw aangewezen adres: Fa. KLINKHAMER, Haarlemmerstraat 275. met onze cadeaux! PHILIPS BIARLITA Prljsvraagformulleren kos teloos. bij: W. NEDERLOF Haarl.straat 170 a. DAMES! Niet alleen de goede Permanent recommandeert ons, maar ook tevens dat er geen geld bij komt. Per manent met ondulatlegolf slechts f. 1.25. Reclame prijs onduleeren 25 cent, knippen 25 ct. STAATS, O. Singel 122. DEKBOKKEN Aangeboden twee beste Jonge Sanen Dekbokken. met en zonder horens. Burgem. Vernèdepark 1, Voorschoten. BRANDSTOF Nieuw brandhout, klaar voor gebruik. 25 ct. per zak. Lange en korte turf f. 1.de 100 st. Anthra- clet f. 1.10 per HL. Eier kolen f 1 per HL. Alles vrfl thuis. SCHNEIDERS. Heeren- gracht No. 67. Bakfietsenkoopjes Prima bakfietsen alle maten voor alle doelein den met en zonder motor vanaf f. 25.—. Alléén Vrij dag, bij het bekende adres Schoolstraat 74, Voor schoten. Biesot's Vakkleeding Sportjassen van prima manchester f. 5.- Overall's werkbroeken en ondergoe deren tegen zeer lage prijzen. Ook naar maat. G. J. BIESOT, Hooge woerd 165. Lelden. AUTOHANDEL Valkenburgscheweg 16, Voorschoten, heeft te koop 1 luxe wagentje, Opel, f. 60.1 Idem Metal- lurgique f. 75; 1 Ford vrachtwagen f. 35. Proef- ryden toegestaan. Gegoten Fornuis Te koop, een Couvln fornuis, als nieuw, maat 75 x 50 C.M.. by: H. KOCKEN. voorh. P. VROOM. Oude Vest 221. Beveelt zich aan voor alle voorkomende smldswerken. SNELWEGER v. Berkei's snelweger. 2 groote aardappel bakken, koolsnymachlne, groenten- ten weegschaal met ge wichten f. 4 50. Toonbank met granietblad f. 8.en groote kleerenkast, zoo goed als nieuw voor f. 15.- ROOZENDAAL, Haarlem merstraat 167. WINTERJASSEN Aangeboden: pracht sor teering net gedragen win terjassen. Jekkers, demi's ulsters enz., chem. gerei nigd, Tevens costuums, pantalons, smoking, rok en Jaquetcostuums, ook in huur. CORN. VAN VALDEREN, Oude Ryn 176. MOTORKOOPJE Prima motor. Francls- Barnett 1932, geheel electr. volledig uitgerust, nog weinig bereden. Proefrit en deskundig onderzoek toegestaan. ook ruilen voor H. D. Te zien, Vrij dag, BERGMAN, Voor schoten (Dorp.) Fornuizen - Kachels Salamanders, kookkachels, Oalorlfères, 1 wit emallle fornuis 92 x 62, dito zwart 11 x 70. Kookplaat gas. 3-plts, blauwgroen emallle J. E. W. MULDER, Smid, Langegracht 149-151 f. 7.50 Salon Pathéfoon Groote staande salonpa- thefoon met dubbel veer- werk, 10 platen f. 7.50. Plok-up, merk B. T. H. f. 7.50. Gramofoonveeren f. 1.Inzetten f. 0.50, kan op gewacht worden. Pracht platen f. 0.50. W. DE WIT, Pelikaan straat 11, Lelden. KACHEL Te koop, een ln goeden staat verkeerende kachel met pyD en vloerplaat en een mahoniehouten 2-pers. waschtafel. Witte Singel 54. 3—3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7