LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 27 October 1934 UIT OE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AI/PHEN BRAND IN HET STATIONSGEBOUW. Beperkt tot de Sde klos wachtkamer. Hedenmorgen omstreeks halfvtjf werd de brandweer gealarmeerd voor een fel ultslaanden brand ln het Stationsgebouw De enorme vonkenregen bood door den feilen wind "n Imposant schouwspel. Dank ril het kranig optreden der brandweer bleef de brand beperkt tot de derde klas wachtkamer, die evenwel geheel uitbrand de. Zooals bekend onderging het station ln verband met den aanleg van de nieuwe spoorbaan een belangrijke uitbreiding, waaraan deze week door de schilders de laatste hand was gelegd Het reizigers- en goederenvervoer on dervond geen stagnatie: de rezlgers voor den eersten trein konden vla de hal het perron bereiken. De niet onbelangrijke schade wordt door verzekering gedekt Omtrent de oorzaak van den brand die ontdekt werd door een spoorwegbeambte. Is nog niets bekend Verschillende spoorwegautoriteiten uit Utrecht waren spoedig aanwezig. Vergadering der N. 8. B. DeNSB. hield alhier een openbare ver gadering. Voor een goed gevulde zaal sprak de heer De Bruin uit Rotterdam, over de eenheid ln de natie. Hierbij vond hij gelegenheid de beginselen der N.S.B. op duidelijke wijze uiteen te zetten. Na de pauze werden verschillende vragen door den spreker beantwoord. De verga dering had een zeer ordelijk verloop, ter wijl nieuwe leden zich opgaven. Lezing v. d. Chr. Besturenbond. Voor de afd. Alphen aan den Rijn van den Chr. Besturenbond trad in ..Concor dia" al spreker op de heer J. G. Pater, chef van den persdienst te 's-Gravenhage, die een keurig samengestelde voordracht hield over „De P T T -dienst ln de mo derne Samenleving". Na opening door den voorzitter den heer G. A. Jasperse, gaf spr. een kort overzicht van het P.T.T.-bedrijf. Allereerst, zooals de dienst vroeger werd uitgevoerd per trekschuit en andere een voudige middelen. Voorts, hoe door de mo- dernlseerlng het luchtverkeer reeds zulk een belangrijke plaats voor de uitvoering van den dienst heeft Ingenomen. Uitvoerig gaf spr. dan aan de reusachtige ontwik keling, die ook bij de telegrafie en tele foon heeft plaats gehad. De lichtbeelden en film gaven van deze ontwikkeling een duidelijke bevestiging. De bijeenkomst werd om. bijgewoond door den plaatse lijken directeur en eenlge ambtenaren van de P.T.T. alhier. De opbrengst van de busjes van uit bouw der N.-H. Kerk over de afgeloopen maand bedraagt ruim f. 138. Wederom werd ln onze gemeente van een onbeheerd staand rijwiel een dynamo der electr. lamp en van een ander rijwiel de geheele lamp ontvreemd. Men zij dus op zijn hoede, daar men het de afgeloo pen week wel bijzonder op de rljwlellam- pen en onderdeelen heeft voorzien. Gevonden: 1 rijwielplaatje; I porte- monnale met Inhoud; 1 actetasch; 1 dl- rectolr; 1 kerkboekje en 1 kinderfiets. In lichtingen politiebureau. o ALKEMADE. Collecte's Crisis-Comité. De gehouden Inzameling van gelden ten bate van het Plaatselijk Crlsls-Comlté heeft te Oudewetering opgebracht f. 119,56, te Rijpweterlng f. 121,76; te Nleuwewete- ring f. 69,59. Vergadering Groene Kruis. In Hotel Van den Bosch te Oudewete- ring had de jaarvergadering plaats van de plaatselijke Groene-Kruls-afdeellng. Slechts weinigen waren aanwezig, toen de voorzitter, de heer P. Roeloffs, opende. De notulen werden goedgekeurd, alsmede het Jaarverslag van den secretaris. Dank werd gebracht aan degenen, die hun me dewerking hebben verleend bij den Vete ranen-Voetbalwedstrijd ten bate van de vereeniglngskas, alsook aan die leden, die een schaap weiden Uit het verslag van de magazijn-commissie bleek, dat de ver- plegings-artikelen in voldoende mate aan wezig waren en zich ln goeden toestand bevinden. Nog steeds bleek het in een aantal gevallen noodlg om teruggave van de verstrekte artikelen te vragen, doch het ingevoerde waarschuwings-systeem bleek toch wel een goede uitwerking te hebben. Dan was aan de orde het verslag van de wijkzuster, waaruit bleek, dat door haar ln totaal over het afgeloopen veree- niglngsjaar 1097 bezoeken waren afgelegd, waarvan 359 te Oudewetering, 182 te Nleu- weweterlng en 556 te Leimulden. Voor de tubercuiose-bestrijdlng werden te Leimul den bovendien 116 huisbezoeken ln 9 ge zinnen afgelegd. Bovendien verleende de zuster assistentie op de consultatiebureau* voor zuigelingen. Het aantal huisbezoeken hiervoor bedroeg in Oudewetering 54. in Nieuwewetering 73. in Rijpweterlng 14 ln Roelofarendsveen 13 en in Leimulden 19. Totaal 173. Voorts werd de hoogtezon be diend, met een totaal aantal bestrallngs- uren van 294 over 7 patiënten. Kwam aan de orde het financieele ver slag van den penningmeester. Nadat door den heer P. H. van den Bosch namens de commissie van controle rapport was uit gebracht, werd de rekening onder dank aan den penningmeester goedgekeurd De aftredende bestuursleden, de heeren dr. A. van der Bijl en P. Roeloffs werden bij acclamatie wederom herkozen en na men hun herbenoeming aan. De begrooting voor 1934/35 werd aange nomen overeenkomstig ingediend ont werp. Dr. Van den Bijl lichtte de vergadering in omtrent de aanhangige plannen tot het houden van een baz.ar ln het najaar van 1935. Aanvankelijk had het ln de bedoe ling van het bestuur gelegen deze bazar reeds in dit najaar te houden, doch vol gens het dames-comité was de tijd van voorbereidng tekort om een redelijk succes voldoende te waarborgen. Met dankbaar heid mag reeds worden geconstateerd, dat thans Ijverig wordt gewerkt aan het ver vaardigen van handwerken e.d. Spr. gaf een uiteenzetting van de reden, welke het bestuur er toe heeft gebracht dezen bazar te organlseeren. De financieele toestand van de vereeniglng mag wel niet veront rustend worden genoemd, doch hij ls toch zoodanig, dat zij de eerste de beste tegen slag moeilijk zou kunnen verdragen En waar het toch van het allergroots» be lang ls. dat de v»r»»nlw1ne kan blijven werken zooals zij dit de laatste Jaren tot zegen van zeer velen heeft gedaan, daar heeft het bestuur gemeend vooruit te moeten zien en de noodlge waarborgen te verschaffen, die zulks waarborgen Spr. gaf nog een opsomming van de uitge breide werklngs-sfeer der vereeniglng en het ls zeer te betreuren, dat zoo weinigen aanwezig waren om zich dit alles nog eens extra ln te scherpen. Tot Ud van de financieele commissie werd ln de plaats van den heer J. v. Heek, die aan de beurt van aftreding was, be noemd de heer P C. Vesseur en tot diens plaatsvervanger de heer H. Vesseur. Hierna sluiting. o BOSKOOP Rijwieldiefstal. De politie alhier heeft aangehouden een alhier woonachtig persoon, die ver dacht wordt zich te hebben schuldig ge maakt aan diefstal van een damesrijwlel ten nadeele van mevr. K. alhier. De verdachte had het rijwiel reeds ge deeltelijk omgebouwd. Chr. Soe. Stadieclub. Bovengenoemde club kwam voor de eerste maal ln dit seizoen ln een lokaal der Geref. Kerk bijeen. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter en het lezen der notulen door den secretaris verkreeg de heer H v Soest het woord voor zijn referaat getiteld „De praktijk van het vakvereenlglngswerk ln de afdeellngen onzer vakbonden". o HAZERSWOUDE. Geslaagde tweedaagsche Bazar. In tegenwoordigheid van zeer vele be langstellenden, onder welke zich bevond ook het bijna voltallige college van B. en W„ had dezer dagen de opening plaats van den Bazar, welke gedurende twee dagen alhier gehouden werd ln „Salvatori" ten bate van de Hervormde School en de Zen ding. Zij geschiedde door ds. P. L. Klehl, die zijn groote blijdschap uitsprak over zooveel belangstelling en niet het minst de tegenwoordigheid van het dagelljksch bestuur der gemeente ten hoogste waar deerde. Nadat opzet en doel van dezen Bazar, welke georganiseerd ls door den dames- krans „Wees een zegen" waren uiteen gezet en de opening had plaats gehad na gebed en Ued, was er reeds direct een drukke verkoop van de vele voorhanden zijnde artikelen; er was een groot gedrang bij de vele verschillende attracties. Belde dagen is er een overstelpend be zoek geweest! De geheele voorraad goede ren ls uitverkocht. De totale opbrengst van ruim f. 850 mag zeer verheugend genoemd worden! Burgerlijke Stand. Bevallen: J. E. Heuslnk geb. Dunsber- gen 2 zs. S. J. Commeraat geb. Wieg man, z. M. Borst geb. v. d. Haas d. J van 't Wout geb. Krans z. Ondertrouwd: J. Cok 30 J. en M. A. Os kam 29 j. H. van Wijk, 29 Jaar en K. de Jong, 29 j. Overleden: K. van den Bosch. 77 jaar echtgenoote van G- Lindenburg. o KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Hendrik van Wijk 29 J. met Klasina de Jong 29 j. Bestrating Hondsdijk gereed. In den loop dezer week ls de bestrating van den Hondsdijk geheel gereed gekomen. Hiermede is een groote verbetering in de gemeente tot stand gekomen, waar nu, van de Gnephoek af tot de grens der ge meente Leiderdorp, de grintweg door een klinkerweg is vervangen. Door den kerkeraad der Geref. Kerk zijn in de vacatures wegens periodieke af treding van de heeren N. P. Slegtenhorst als ouderling en W. Batelaan als diaken de navolgende dubbeltallen gesteld: voor ouderling, de heeren Joh. A. Hortensius en Y. Zintel, voor diaken de heeren P. Boer en K. de Jong Bzn. Bij de gehouden bestuursverkiezing der Chr. Melsjesvereeniging „Martha" werden tot bestuursleden gekozen mej. C. Vlasveld vice-presidente, mej. J. Hooge- boom, secretaresse, mej. Oostveen, pen- nlngmeesteresse en mej. A. van Omme- ring, secunda. o LEIDERDORP Gereformeerde Mannenvereeniging „Rondom bet Woord". Voor genoemde vereeniglng sprak in de Geref. Kerk ds. IJ v. d. Zee uit Amster dam. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van Ps. 147: 1. De heer Zaalberg ging voor ln gebed en las een gedeelte uit de H. Schrift. Hierop sprak hij een kort welkomstwoord Ds. v. d. Zee hield een rede over .Profeet zijn in crisistijd". Hij stelde als voorbeeld Jeremia. Deze was in een crisistijd voor het Joodsche volk door God tot profeet geroepen. Jeremia aarzelde eerst aan deze roepstem gehoor te geven. HIJ voelde zich te zwak voor de moeilijke opdracht, maar God beloofde hun bij te staan en Jeremia gehoorzaamde. Ook thans ls er crisistijd en^ worden wij geroepen profeten te zijn. Alleen dan kan ln deze donkeren tijd schijnbaar zonder eenig perspectief de wereld weer mooi worden Hij spoorde daarom de aanwezigen aan lid te worden van de mannenver. en alzoo te worden in dezen crisistijd een profeet van God. De spreker werd met veel aandacht ge volgd. Ter afwisseling werden eenige zang en muzieknummers ten gehoore gebracht. Aan het slot werd gezongen Ps. 89: 7. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Egbert, z. v. H. Meijer en J. Trip Adrlanus Theodorus, z. v. M. Straathof en M. J. C. RUkelljkhulzen Adrlanus Nlcolaas. z. v. J. J Straathof er E. P. Straathof Cornells Andrea, z. v C. J. de Rijk en A. Zevenhoven Jantje, d. v. E. Wallet en T. Veltman. Overleden: Anthonla G. J. Sesslnk, d. v. G. J. Sesslnk en W. C. Boxce Antonle Brussen, weduwnaar van A. Eveleens. Gehuwd: J. A. Droogh jm. 27 j te Al kemade en A. A den Haan, jd. 24 J. R. de Boer, wedn. 41 J. en A. Wljma 26 j. Loop der Bevolking. Vertrokken: G. Witvliet, n. Lelden, H. Morschweg 176 M. v. Vliet, n. Mijdrecht De Hoef F. 87 J. E. Vis, n. Wassenaar, Wlttenburgerweg 176 P. Treurnaar, n. Ter Aar, Westkanaalweg C. Horsman, n. Alkemade, Oude-Weterlng. Gevestigd: Wed. M. v. Drlelv. d. Otter, v. Rotterdam, Abcoudestraat 34a H. W. V. Galen v. Noordwljk, Kerkstraat 67 A. M. Wlllemsen, v. Katwijk, Waalgat 2 - A. v. Scherpenzeel, van Wllnis, wijk 3 No. 1 J. A. Droogh, v. Alkemade, Oude-We- tertng No. 91. NIEUWKOOP. Aanrijding. Op den Nleuwveenschen weg onder deze gemeente had een aanrijding plaats tus- schen een auto en een melkbrlk, waarvoor een paard was gespannen, van den land bouwer van D. Van den melkbrlk werden de achterwielen afgerukt zoodat het gerij niet verder kon. BÜ de politie ls van een en ander aangifte gedaan. o NIEUWVEEN. Ledenvergadering „Volksonderwijs". De Ver. „Volksonderwijs" afd. Nleuwveen hield een goedbezochte ledenvergadering op de bovenzaal van café Schreuder. De voorzitter de heer W. Panman open de, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. De heer W. Panman die aftredend was, werd herkozen. Het batig saldo der kas bedraagt f. 17.10. De heer B. Noot Jr. en H. v. Leeuwen Dz. vonden de boeken ln orde. De beschrij vingsbrief voor de alg. vergadering werd behandeld; als afgevaardigde werd geko zen de heer W. Panman. Een langdurige bespreking volgde over de opheffing der O. L. school te Zevenhoven en voortbestaan der afd. V. O. alhier. Tenslotte werd be sloten dat tusschen St. Nlcolaas en Kerst mis een gezellige avond gehouden zal worden. Getracht zal worden om den avond, behalve de spreker, met eigen krachten te vullen. Hierop volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Overleden: A. VonkMeijburg 85 j. Geboren: Cornells, z. van P. Rietveld en M. M. van Heusden. Loop der Bevolking. Vertrokken: Th. H. Sweers en gezin naar Amsterdam J. P. Janmaat naar Amster dam. Ingekomen: S. Splinter van Hazers- woude. Bij den agent der arbeidsbemiddeling staan 13 werkloozen Ingeschreven. o RIJNSATERWOUDE. Het Crisis-Comité. De wekelljksche collecte had opgebracht ln drie weken f. 11.43. Bedoeld comité heeft in het nu afgeloopen boekjaar uitgekeerd aan steun f. 339.01. Daar de winter weer voor de deur staat, en de crisisomstandig heden nog van dien aard zijn, dat weer velen de hulp van het comité zullen Inroe pen, vraagt het bestuur vriendelijk de wekelljksche collecte te herdenken. o TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Theresla, zoon van J. G v. d. Sluis en C. v. Bemmelen Cor nells Maria, zoon van Joh. Fransen en M. J. v- d. Meer Hendrika Petronella, doch ter van J. v. d. Hoorn en E. M. G. Voort man Anthonla Johanna, dochter van L. P. Uittewaal en J. G. de Jong Adriana Theodora Anthonla. dochter van C. J v. d. Boogaard en A. C. Markman Dirkje, dochter van G. Bogerd en M. H. Pijper Gertrud Doretha Antonia, dochter van A. F. Lebesque en K. B. Schmieder. Gehuwd: D Verloop 26 jaar en J. Rijns burger, 25 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: A. P. R. Kroon, van Schie- broek J. M. Bontje, van Bergen. o WADDTNXVF^N Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Adriana, d. van M. van der Kroef en van A. H. Wittenberg. Het Comité Kindervoeding is er in geslaagd de beschikking te verkrijgen over een ruime garage aan den Kerkweg alhier, die thans wordt ingericht voor de berei ding van het voedsel vanwege het Comité Kindervoeding. Het heerenhuis van de familie van Lange is niet meer beschik baar. Aan het Noordeinde kwam een doch tertje van den heer de K. met de fiets te vallen, zij kwam zoo ongelukkig terecht dat zij een been brak. In den polder Bloemendaal is onder het vee van den landbouwer v. d. Bosch mond- en klauwzeer uitgebroken. Dit is in onze gemeente het eerste geval van deze ziekte. In de ledenvergadering van de zieken kas „De Werkman" is besloten een vaste bijdrage te geven aan het Sanatorium fonds. AALSMEER. Spoedeischendc raad. De raad dezer gemeente heeft ln een spoedeischeivde besloten veirgadarlng be handeld een verzoek van den Aalsmeer- schen Tulnbouwbond, tot deelneming ln het garantiefonds ter bevordering van den bloemenexport naar Dultschland, tot een bedrag van f. 2500. Vergadering Tuinbouw en Plantkunde. De afd. .Aalsmeer" van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde heeft haar maandelijksche samenkomst gehou den ln „De Oude Velling", onder voorzit terschap van den heer C. J. Augustijn, de notulen welke onveranderd werden goed gekeurd. De voorzitter memoreerde het overlijden van den heer D de Giauw, die een 3-tal weken slechts geleden zUn gou den Jubileum als boomkweekersknecht mocht vieren en toen ook door de My ge huldigd werd. De voorzitter herdacht de Grauw als een trouwen werke en goeden vakman. De heer D. Jongkino Mz. bracht verslag uit van de algemeene vergadering der My. Met veel voldoening memoreerde hij de verkiezing van den heer D Eveleens- M3arse als lid van het hoofdbestuur en eet besloten was. de volgende algemeene vergadering te Aalsmeer te houden. De voorzitter dankte den heer Jongkind voor het uitbrengen van zUn verslag en feliciteerde den heer D Eveleens-Maarse met zUn benoeming. De heer C. J. Augustijn sprak dan over: .Katten en rattenverdelglng". Spr. behan delde eerst de geweldige schade, welke ratten veroorzaken de ziekten, welke zij op de menschen kunnen overbrengen, de soorten welke ln ons land bestaan, hun levenswijze enz., om vervolgens verschil lende bestrijdingsmiddelen onder het ook te zien Gemalen zee-ulen, vermengd met worst, bokking enz. werd wel als het beste midel aanbevolen Na daarvan gegeten te hebben, sterven de ratten na 24 uur. Het middel is zeer goedkoop te fabrloeeren. Een der leden vond een 24-urlge doodstrijd, ook al waren het dan maar ratten, zeer wreed, doch de heer Augustijn merkte op, dat hier niets aan te doen was; gaf men het middel een snellere werking toe toe voeging van een of ander gif, dan zouden andere dieren ook als slachtoffers kunnen vallen Besloten werd dat het bestuur nadere plannen zal uitwerken om te komen tot een algemeene campagne tot ratten verdelglng met het zeeul-praeparaat. De ter keuring Ingezonden bloemen werden beoordeeld door de heeren Joh. Hofman, J. Baardse Jzn. en Wllgenburg. Er was dezen avond een kerncollectie seringen, chrysanten. Jap. lelies en rozen. BIJ de rondvraag had de heer D. Eveleens-Maarse gelegenheid den voorzitter te danken voor zijn sympathieke woorden. Hij gaf de ver zekering èn als lid van het hoofdbestuur èn de afdeeling zijn beste krachten in dienst der My te zullen stellen. Hierna volgde sluiting. Jaarvergadering Kleine Groenten- handelaren. De afd. hier van den Landelijken Bond van Kleine Groentenhandelaren heeft haar jaarvergadering gehouden ln „De Oude Velling", onder voorzitterschap van den heer Jb. de Rooy. Op deze vergadering is het woord gevoerd door den heer Reitsma, van Rotterdam, lid van het hoofdbestuur, die het onderwerp behandelde: „Waarom organisatie? Aan de hand hiervan had spr. gelegenheid de groote moeilijkheden te schetsen waaronder de kleine groenten- handelaren thans gebukt gaan en alleen door hechte en sterke organisatie zou het mogelijk zijn hen van algeheelen onder gane te redden Van de gelegenheid tot gedachtenwissellng werd een druk gebruik gemaakt. De verschillende verslagen wer den uitgebracht en goedgekeurd; de kas had een klein nadeellg saldo. Tot bestuurs leden werden herkozen de heeren Jb. de Rooy en W. Rentin. Na rondvraag volgde sluiting der flink bezochte vergadering. o VOORSCHOTEN. CHR. J.V. „DE HEERE IS MIJNE BANIER" Herdenkingsdienst 55-jarig bestaan. Ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan der Chr. J. V. „De Heere is mijne Banier" is in de Herv. Kerk een plechtige wijdings- dienst gehouden, die zeer druk bezocht was. Na gebruikelijke opening door ds. H. P. Fortgens. werd het bondslied door den organist. den J. Roodvoets. terwijl allen zich van hun zitplaats hadden verheven, gespeeld. Ds. Fortgens. alvorens tot zijn onder werp: .Beschouwingen over karakter en religieuze gevoelens van den Jongeman" over te gaan. complimenteerde de vereeni- ging met het 55-jaxlg bestaan en wel in het bijzonder den heer Broers één van de oprichters der Vereeniglng. Dr. Itterzon en den heer Roodvoets dankte spr. voorts voor hunne bereidwil ligheid aan dezen avond hunne krachten te willen wijden. Tot zijn onderwerp komende, toonde spr. aan dat na den 13-Jarigen leeftijd van WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, z. van A. Wittebol en H. K. Gerrits. o ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerbertus Anthonius, z, van Nicolaas Adrianus van Rossum en van Cornelia Allda Stolwijk. Overleden: Frans Schreuder, echtgenoot van Margaretha Kruijt 70 j. Tot volontair ter gemeente-secretarie alhier is met ingang van 1 November a.s. benoemd de heer D. J. van Brammen, thans als zoodanig werkzaam ter Secre tarie .te Leidschendam. Voorheen was de heer 4an Brammen ook reeds volontair alhier. HEDEN. Hortus Botanicus: Paddenstoelenten. toonstelling, l'/i4 uur nam. Schouwburg: Lltterls 6acrum. ,Robbe. does", door „J. J. Cremer". 8 uur nam. Vrije Evamg. Gem.: Bidstond te 815 uur nam. Zondag. Hortus Botanicus: Paddenstoelenten. toonstelling. 104 uur. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 g nam. Schouwburg: Kurhaus-cabaret o. 1. y Louis Davids. 8 1/4 uur nam. Vrije Evang Gem,: Samenkomsten te io uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Oud-Hortuszicht: Ned. Chr. Relsver. afd Lelden. 8 uur nam. Stadszaal: Ontspanningsavond voor werkloozen, 8 uur nam. Delft (Phoenixstraat 47): Bultengew, alg. verg. N.V. RIJnlandsche Betonbouw- mij. 8 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijk# kinderen, Halfdrle tot halfvier. Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees, kunde. Consultatiebureau voor Beroep#, keuze. 45 uur nam BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „De Jantjes." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 2 en 8 uui nam. „Bleeke Bet". Dagelijks matinee li 2 uur nam. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uui Roxy-Theater, Haarlemmerstraat No. 81. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „Canaille". Casino-theater, Hoogewoerd 49.8 u. nm „Circusparade.". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tol en met Zondag 28 October a.s. waargeno men door de apotheken J. C. Pelle, Kort- Rapenburg 12, telef. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lel den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Blanksma, Hovens Grére, Nleuwzwaag, Rassers en Veldhuljzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholtz, tele foon 390. den jongen de tijd van zelfbewustzijn aas- breekt. Een groote drang tot activiteit openbaart zich tegenwoordig bij de jeugd, die ziet echter weer vele idealen uit de hand ziel geslagen. Veel ls hetzelfde gebleven, maar daartegenover ls ontzaggelijk veel veran derd. Verbergt het kind niets, de knaap gaat vragen en gaat zijn eigenwaarde ont dekken en heeft neiging zich in zichzelf terug te trekken, bij de jongeling zien wij een groote fantasie naast groote nuchter heid. hij wordt radicaal Van groote betee- kenis voor het karakter zijn de Jaren van ontwikkeling. Veel wijsheid, tact en kalmte is noodig om leiding te geven en de on evenwichtigheid van de jeugd te begrijpen. Voortgaande wees spr. er op, dat het voor de karaktervorming van de jeugd zoo goed is, dat zij zich vereenigen in vereeniglng of groep. Sprekende over de religieuse gevoelen» van den jongeman wees spr. er op, dat ook hi dit opzicht de mentaltett bij de jeugd zeer veel veranderd is. dan bij de Jeugd van den vooroorlogschen tijd. Wij zullen tot de Jeugd met geen dogma's komen, maar met een woord tot het hart gesproken. Wij zullen wijzen, dat het naar de kerk gaan geen plicht maar een voorrecht ls. De bijbelbespreking dient frisch. warm, Innig te zijn. Spr. eindigde met er op te wijzen, dat wil ouderen een mooie, doch zwaren taak heb ben: arbeiden aan de ziel van de jeugd. Hebben wij naast dezen arbeid het geloof in het vaste fundament Jezus Christus Na zang en orgelspel sprak dr. G. P. van Itterzon van Den Haag, over: „De geeste lijke nood van de Jeugd van onzen tijd Na een korte inleiding wees spr. er op, dat er een stoffelijke en een geestelijke nood ls. Vele jonge menschen bunnen niet meer vragen, wat wil ik worden, maar wat kan ik nog worden. Dit is geestelijke nood. Twee kanten kunnen onze jonge men schen nu uit. Er zijn er die moedeloos wor den en soms gaan zeggen, wat geef ik om God. Er zijn er ook die lui worden. De jeugd wil iets doen, streeft naar Idealen maar wordt opstandig als zij niets kan be reiken. Is dit al een geestelijke nood van den arbeid, er is ook 'n geestelijke nood om het gezag. Er ls een roep om gebonden heid gekomen Er is een revolutionaire Jeugd, die zich wil stellen onder het g?za*' De grootste en bangste nood is echter- de nood om Gods Woord. Menigeen laat dit Woord gemakkelijk los en geeft "et prijs. h Naar aanleiding van Jez, 8:9: „Zij heb ben des Heeren Woord verworpen", wee» spr. er op, dat dit woord uit Jeremia» dagen van goede toepassing ls op onzen tijd om er na verschillende voorbeelden aangehaald te hebben van de afval Gods woord, op te wijzen dat de macn van het Woord van God zeer groot Laten wii bidden en 't aangezicht omnoo; heffen en triomf eerend de kruisba®1* omhoog dragen, dan zal bii Zijn kruis on kruis worden verzwolgen. Gezang 96 besloot deze plechtige ure. Onder de aanwezigen merkten wij os. op den heer J. Veelo. eere-lid en oud-w°r- zitter der vereeniglng.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6