De Panderjager te Allahabad verbrand - Het langste schip DE FREGATVOGEL 75,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad De Panderjager verbrand. FEUILLETON. Het langste schip ter wereld. De Panderjager, die bij den start te Allahabad in botsing kwam met een auto en in brand vloog. Inzet: de bemanning, die door uit het toestel te sprangen zich wist te redden. Y.l.n.r. Pronk, Geysendorffer en Asjes. door George Owen Baxter, naar den Amerikaanschen roman bewerkt door J. M. P. 89) ..Louise", zeide Edgar Asprey, trillende »an woede, „als jeHij hield op, hij stikte bijna. ..O, wat doet ze nu? Wat gaat ze nu 5]" kermde mevrouw Asprey. „Er is een reden, waarom dit huwelijk l n Plaats vinden", zeide Louise weer. ..Een reden? Wat voor reden?" vroeg ziende08 Corn's^ haar, van dichtbij aan- „Mijn vader leeft nog", zeide zij. Mevrouw Asprey gaf een gil, niet luid, Paar hij scheen haar uit het hart te wel- '®n- „Ik wist wel, dat er iets niet in orde Was" riep zij uit. «ia is een 'eugen. het Is een leugen!" «we Edgar Asprey, „Louise, de hemel ver- r>]e om 200 iets te zeggen"- ..Dat is erg verwarrend", zeide dominee Lonush. „Robert. ..is al vijf jaar dood", viel Edgar hem lD de rede, -Hij leeft op dit oogenblik en u weet «at heel goed", antwoordde Louise. „Ik ne& een brief van hem in mijn hand!" „«dereen in de kamer ging een stap «Meruit, zelfs neef Edgar kromp ineen cn Weep de leuning van een stoel vast. „ik geloof het niet", bracht hij met «aoeite uit. »Het is waar! Het is waar!" riep me vrouw Asprey uit. „O, Edgar, hoe vreese- lljk, hoe vreeselijk, vreeselijk! Waarom wilde je dan met mij trouwen? Wat moet lk doen, wat zullen de mensohen zeggen, wat zal Robert Geheel overstuur zou zij zijn gevallen, als neef Edgar haar niet had opgevangen en in een stoel gezet. Hij legde zijn hand op haar voorhoofd. „Wees nu kalm en rustig", zeide hij. „Ik zal je laten zien, dat dit een kwaad aardige intrige is. Louise, ik wil dien brief zien!" Hij scheen mevrouw Asprey te hebben gehypnotiseerd; zij zat rechtop, bleek en stil, wezenloos voor zich uit te staren. „Ik zal u dien brief nooit in handen geven", zeide Louise. „Geef hem dan aan dominee Cornish". „Goed. Kunt u het zien, dominee? Wilt u hem hardop voorlezen?" De dominee nam den brief en las dien luid voor; daarop wendde hij zich om en keek Edgar Asprey aan, maar deze was weer geheel zichzelf. Zonder bitterheid, maar op droevigen toon, zeide hij tot Louise: „Slechtheid veroorzaakt leed en vandaag ben je heel erg slecht en kwaad willig geweest; wij zullen later de gelegen heid wel hebben om de motieven van deze handeling na te gaan. Nu zullen wij dit brutale meisje eens een lesje geven". Hij wendde zich tot mevrouw Asprey „In die schrijftafel zijn eenige brieven van Robert, geloof ik". „Ja", zeide zij zachtjes. „Nu zult u het zien", zeide neef Edgar tot den dominee. Hij ging naar het schrijf bureau en opende een lade, waaruit hij een bundel brieven nam „Mag ik er een openen?" „Ja, Edgar", zeide mevrouw Asprey op denzelfden levenloozen, hopeloozen toon. Hij nam er een uit de envelop en legde hem op tafel. „Nu, dominee Cornish, wilt u de belde handschriften eens naast elkander leggen?" Louise zag opeens, waarom het ging en rilde van vrees. Vijf Jaren geleden had haar vader een omvangrijke correspon dentie gevoerd en veel geschreven; nu had hij in de wildernis geleefd en zijn handen waren stijf geworden van het werken. Mis schien had hij in al dien tijd geen duizend woorden geschreven. Geen wonder, dat de hand veranderd was, zoodat alleen een groot expert de gelijkenis zou kunnen aan- toonen. Mevrouw Asprey ging werktuigelijk naar de tafel en staarde naar de twee brieven. „Een buitengewoon verschil", mompelde dominee Cornish. .Dominee Cornish", zeide neef Edgar toen, „de zaak is uiterst simpel. U bent te goed om zelfs de waarheid te vermoeden, maar het is een feit, dat Louise mij altijd heeft tegengewerkt; zij heeft mij steeds gehaat. Hemel, dominee, het is heel duide lijk, dat zij deze onhandige vervalsching heeft gemaakt met het doel om mij te ruïneeren en het huwelijk te beletten. De hemel zij dank, dat het mislukt is!" Hij wendde zich om: „Olivetta, ik weet, dat jouw vertrouwen niet geschokt is; laat ons dadelijk met de ceremonie voort gaan en Mevrouw Asprey. die heel bleek was ge worden, werd nu vuurrood en zeide op ge- dempton toon: „Ik ben wat duizelig, Edgar, ikik „Natuurlijk, steun maar op mij, je zult spoedig weer in orde zijn. Die vreeselijke Louise „Louise", herhaalde de moeder zwak. „ik wil Louise hebben, Louise, waar ben je?" Haar dochter was dadelijk aan haar zijde om haar met sterke, jonge armen te ondersteunen. „Loulse, lieveling, ik geloof, dat ik maar naar bed ga; wil je me helpen?" HOOFDSTUK XXXm. Geraldi reed door tot hij goed en wel uit het gezicht van Robert Asprey was, zwenkte toen links af, maakte een grooten boog door een bergpas en sloeg, na de heu vels weer te hebben beklommen, den weg in naar de stad. Weer lag deze voor hem uitgespreid en de lange, zwakke lichtbun dels gleden over de oppervlakte van het meer. Hij leidde zijn paard snel dalwaarts, over den boulevard en naar de eerste straat, die naar het hart van de stad leidde. Een boerenkar kwam voorbij; hij riep den voerman aan en vroeg: „Weet Je, waar kolonel Green woont?" waarop de ander antwoordde: „Ik ken Lachende Joe beter dan mezelf. Keer naar den boule vard terug, het is het tweede huis links". Het huis van kolonel Green was aan alle zijden omgeven door groote onbebouwde velden; aan den voorkant liep het land stijl naar het meer af en voor honderden meters aan beide zijden was het land zijn eigendom. Op een goeden dag, zoo ver zekerde hij zichzelf, zou hij dat land voor een half millloen verkoopen tenzij hij daar zijn laatste jaren zou willen door brengen. Inmiddels hoopte hij deze wijk te ver anderen in een soort park. hetgeen het bouwen van huizen in den omtrek zou be vorderen. Drie of vier jaar geleden had hij daar boomen geplant en nu waren zij ge groeid tot een groot, laag bosch. Dat bosch nu verleende bescherming aan Geraldi, toen hü het huis naderde; hij liep naar den zijkant en probeerde het dichtst- bij zijnde venster en zag een dienstbode een eettafel afnemen. Toen liep hij naar den voorkant en klom naar een ander raam op. Daar zag hij een interessante groep: Joe Green en Dick Renney, bui tengewoon revolverheid, bijeen. Zij dronken hun koffie en Renney was nogal onhandig met zijn kopje. Hij droeg een breed verband om zijn hoofd, dat tot boven den neus reikte, zoodat hij nog even er boven uit kon zien. Het woei nogal hard en Geraldi kon daardoor niet hooren, wat er gesproken werd. Hij nam dus het breek ijzer uit zijn zak en stak dat onder het raam; driemaal huilde de wind en tilde hü den hefboom op, driemaal schoof het raam een weinig hooger; met de derde maal was de opening zoowat twee inches. Met zün oor aan de opening, hoorde hü alles, wat In de kamer gezegd werd en dat was van veel gewicht. Lachende Joe zat een verhaal uit zün jonge jaren te vertellen en toen over de moeilijkheden, die hü had ondervonden, toen hü voor het eerst naar het Westen kwam. Hü onderbrak zichzelf door op zün horloge te küken. „Ik zou nu maar gaan, Renney". „Is het al tüd?" „Je hebt een half uur om aan het begin van het meer te zün". „Hoe moet ik dien man herkennen?" „Hü rijdt op een grüs paard. Wacht even". Hij nam een telegram uit zün zak en las: „Boodschapper met zending op grüs paard, dat wit lijkt. Komt acht uur of later. Wacht aan begin van het meer". Plotseling grinnikte Renney: „Veronder stel, dat ik den buit in handen krijg en hem smeer, chef?" (Wordt vervolgd). DE DRIE MACHTIGE MO TOREN VAN DEN ONFOR- TllINLIJKEN PANDER JAGER. GEORGES MINOT een der drje Amerikaansche ge leerden, 'die den Nobelprijs voor geneeskunde krijgen. DE GEESTDRIFT VOOR DE LUCHTVAART is na de LondenMelbourne-race, vooral ook onder de jeugd, grooter geworden. De speelgoed-fabrikanten houden er rekening mee. Het nieuwe Fransche mailsc-hip „Normandië", dat te St. Nazaires zijn voltooiing nadert. Het schip is drie meter langer fdan de }>Queen Mary" en vermoedelijk ook' grooter van tonnage.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 5