DE DOOR PANDERJAGER BRAND VERNIELD HET ECONOMISCH BELEID DER REGEERING Hoofdpijn, Itiesfujtt HliftthMd^tPMdees 75,,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 27 October 1934 Vierde Blad No. 22884 BIJ DEN START TE ALLAHABAD TEGEN EEN TRACTOR GEBOTST Gsysendorfferen Asjes licht gewond,Pronk ongedeerd GEMENGD NIEUWS. Kamerleden vragen naar de richting der te voeren constructieve welvaartspol itiek. LAND- EN TUINBOUW. Steunt met Uw gaven liet Leidsch Crisis-Comité Toen de Panderjager gisteravond te halfacht te Allahabad de vlucht naar Mel bourne wilde voortzetten, kwam het toe- itel tijdens den start in botsing met een tractor, waarop een zoeklicht was ge plaatst. Het vliegtuig vloog in brand en wtrd geheel vernield. Van de bemanning aerden de piloten Geysendorffer en Asjes bcht gewond, de marconist Pronk bleet «gedeerd. De Panderjager ls dus verbrand en daar- gede een Illusie vervlogenI Nog slechts «jf dagen geleden werd Nederland veront- nst door de tijding dat het landingsgestel Allahabad was beschadigd en het toestel bot de Melbourne-race was uitgeschakeld. Tan Panderjager tot Pechjager" schreven toen. En weinig hebben wij kunnen «rmoeden dat dit ongeluk nog slechts de ijet beteekende van het drama, dat dan pteren definitief voltrokken is. Aan een mooie droom kwam op ramp- joedige wijze een eind. Deze Pander jager, teheel gebouwd op snelheid, werkte nu maal op de verbeelding en ondanks de pech te Allahabad was menigeen blijven lopen dat dit Nederlandsche toestel ten- iotte in een record aantal vlieguren te klbourne zou arrlveeren. Dat de vliegende SlandersGeysendorffer, Asjes en Pronk, toch nog iets zouden bijdragen tot de weren, die Nederland zich reeds ink zij de Ulver en haar kranige beman- sag in deze monster-race verworven tal. Het heeft anders moeten zijn. Pander- fóer Pechjager! De machine bleef haar tojnaam getrouw en juist toen zij de vlucht na dagenlange onderbreking poogde hervatten, kwam de debacle. Nederland wachtte op toet verheugende •draws van den start. De ontgoocheling was onzegbaar droef! Pander jager verbrand! Welk een slag lor Geysendorffer en zijn mannen, welk teleurstelling voor het Pandercomité, tor de Pander-fabrieken en vooral voor Instructeur Slot, die dit toestel als zijn srenswerk beschouwde I Dit einde, dat een enorme sensatie ver- ifïte toen wij het gisteravond (al vóór sgenen) in de bioscopen en per bulletin i do stad publiceerden, heeft bij ons volk diepen indruk gemaakt. De Pander jager is nu ten gronde gegaan. Ret door tekortkomingen aan het toestel aan de motoren, doch door een ver- soedelijk ongelukkigen samenloop van ostandlgheden. Goddank, dat althans de bemanning er vrijwel ongedeerd is afge- iraen. Aan haar bekwaamheden kan het B?eluk niet te wijten zijn geweest. Gey- sniortfer, de nestor onzer verkeersvlie- fers, heeft een reputatie van talent, be- twiwbaarheid en tegenwoordigheid van feest, die waarborgt dat hij ook gisteren •Allahabad de noodige voorzorgsmaat regelen getrMfen hééft! Herinnering aan de vlucht naar Indië. De Panderjager heeft nooit veel geluk tehad. Versch ligt nog in het geheugen men zich aan het einde van het vorige te In breeden kring sterk interesseerde Tot een recordvlucht, welke bulten de KIM. om georganiseerd door het «ffllté .Snelpost NederL Indië", waarin srtegenwoordigers van twee groote eepvaartondernemingen. die vracht- en L\Sluiers diensten op Indië onderhouden, Woteresseerd waren, zou worden onder doen met een qua uitvoering geheel op begrip „snelheid" ingesteld vliegtuig, fcoouwd door de Panderfabrieken, naar ta ontwerp van den constructeur den te Slot. Het was met deze machine, die ht drie Wright-Whlrlamdmotoren was t'gerust en die, onder meer wat betreft 4 wijze waarop de vleugels in de romp ten gebouwd, niemand minder dan Claries Lindbergh tijdens zijn bezoek aan Amsterdamsche luchthaven tot enthou- Sfflne vermocht te brengen, dat een der taructeurs van de Nat. Luchtvaartschool k Rotterdam, luit. Asjes, een door hem '«is sinds enkele jaren gekoesterde Wnsch om een recordvlucht naar Indië volbrengen, hoopte te verwezenlijken. Kzüt Asjes zou op deze vlucht men wilde afstand NederlandNed: Indië in We-en-een-halven dag volbrengen ge testeerd worden door den bekenden KLM,-piloot Geysendorffer en den marco- Ujt Van Straten Het was mede in November van het jaar, dat de K.L.M. bekend maakte December uitvoering te willen geven te zijn reeds lang gekoesterde plan om snelle vlucht naar Indië te maken, JKciaal ten behoeve van de Kerst- en ""uwjaarspost en voor deze extravlucht Pbrulk te maken van een nieuw Fokker- *«keersvliegtuig van het type F 20. Met toestel, dat „Zilvermeeuw" gedoopt T"d, hebben twee der beste piloten van K.L.M., de heeren Smirnoff en Soer, deze vlucht zouden ondernemen, ver killende proefvluchten gemaakt, waar- '1 was gebleken, dat een kruissnelheid te 250 K.M. die van den Post- later tederjager lag 50 K.M. hooger ge- "kkelijk werd gehaald. Men weet, hoe het met beide vluchten 'wpeh is. De plotselinge storing, die in nacht van het vertrek optrad in een ''motoren van de Zilvermeeuw, is de in- 'ecte aanleiding geweest van de hteto- Jtae vlucht van de Pelikaan, welke naar anning Smirnoff, Soer, Grosfeld en Beukering roem en eer heeft gebracht Rostjager, die ruim een week vroeger, in den prillen morgen van 9 December Schiphol verliet met de bedoeling, reeds 17 Dec. de terugreis van Indië te aanvaar den, moest reeds kort na het vertrek door het warmloopen van een der motoren een noodlanding in Italië maken. De motor bleek verloren te zijn en eerst na verloop van gerulmen tijd kon de vlucht vanaf het vliegveld Grottaglie naar Indië op 27 December worden voortgezet. De reis naar Batavia vorderde in totaal 45 vlieguren. De lijdensgeschiedenis was echter nog niet ten einde. Want ook op den terugweg, bij den start zoowel als onderweg, hebben zich moeilijkheden voorgedaan en zonder twijfel is die vlucht dan ook een enorme teleurstelling geworden. De hoop, dat het vliegtuig in de race Londen-Melbourne revanche zou nemen, is niet in vervulling gegaan. Het noodlot, dat hem in Allhabad al achterhaalde, heeft dezen snellen vogel in zijn greep gevangen gehouden en hem tenslotte den genadeslag toegebracht Gistermiddag nog vol goeden moed. Op Zondag, 21 October, was, gelijk be kend, de Panderjager bij een mislukte lan ding te Allahabad ernstig beschadigd. Een pal van het intrekbare landingsgestel had niet gefunctioneerd en ondanks de schit terende prestatie van Geysendorffer om het toestel op één wiel neer te zetten en de bemanning voor ongelukken te behoe den, waren landingsgestel en propeller be schadigd. Men meende reeds dat het onmogelijk zou 4ijn binnen afzienbaren tijd weer ver der te vliegen. Het viel echter mee. En nog gisteravond bleek uit een telegram van Geysendorffer aan het Pandercomité, dat de bemanning vol goeden moed was om althans nog Melbourne te bereiken. Het luidde: „Hebben zonder mecanicien PHOST ge repareerd. Twee treinreizen naar Cal cutta voor schroef en olietank. Buiten gewoon sportieve hulp ondervonden. Groo- te gastvrijheid van officials in Allahabad. Proefvlucht van een half uur goed ge slaagd. Gaan hedenavond verder met uit gedraaid landingsgestel. Laten den moed niet zakken en willen doel bereiken on danks grooten tegenslag." In botsing met een tractor. Enkele uren, na het telegram van Geysendorffer, kwam de tijding van het ongeluk! Om halfzeven, Amsterdamsche tijd, stond de Panderjager gereed voor den start. Op het oogenblik, dat het toe stel zich van den grond verhief, kwam het landingsgestel echter in botsing met een tractor, waarop zoeklicht was aangebracht. De Panderjager kwam met dit zoeklicht in aanraking en vatte onmiddellijk vlam. De inzittenden sprongen uit het toestel en ontkwamen aldus op wonderlijke wijze aan een vreeselljken dood. Volgens Reuter werden alleen Geysendorffer en Asjes slechts licht gekwetst. De Indische chauffeur van den auto werd ernstig gewond. Het benzinereservoir van de Panderjager geraakte In brand en binnen enkele minuten was er van het vliegtuig vrijwel niets anders over dan een hoopje asch. Niets is gered. Een nader telegram, dat van den heer Geysendorffer uit Allahabad is ontvangen meldt, dat de schade aan het vliegtuig 100 pCt. bedraagt. Niets ls gered! Ook de persoonlijke bezittingen, de credietbrieven en het papiergeld der inzit tenden werden een prooi der vlammen. De bemanning zal de terugreis zoo mo gelijk aanvaarden met het stoomschip „Dempo", dat 31 October uit Colombo ver trekt. Mochten zij niet tijdig voor dit schip aanwezig kunnen zijn. dan keeren zij per vliegtuig terug, dat Woensdag a.s. uit Batavia vertrekt. Het verbrande toestel. In onze voorbeschouwing van de Mel bourne-race gaven wij reeds een beschrij ving van den thans verbranden Pander- jager. Eenige details mogen nu hier nog volgen Het toestel was een snelheids-transport éëndekker, voorzien van drie Wright Whirlwindmotoren van 420 P.K. ieder met 9 cylinders. Het gewicht van ieder der drie motoren bedroeg 270 K.G. Het aantal omwentelingen bedroeg 2150 per minuut, het benzine-verbruik 80 liter per uur per motor. De capaciteit der ben zine-tanks bedroeg 2100 liter. Voor de LondenMelbourne-race waren hieraan extra tanks toegevoegd in de ruimte, wel ke oorspronkelijk bestemd was voor het meevoeren van mail. In de cockpit waren twee verstelbare zitplaatsen naast elkander, daarachter be vond zich het compartiment voor den radio-telegrafist. De breedte over de vleugels was 16.6 meter, de lengte van den voorkant van den middelsten motor tot den achterkant van het roer 12.5 meter. De hoogte van de machine was 2.9 meter, het vleugel oppervlak bedroeg 45 M2. Het totaal gewicht met volle tanks en volledige bemanning van drie personen was ongeveer 5500 K.G. De maximum-snelheid bedroeg 360 K.M. per uur, de kruissnelheid over de 300 K.M. per uur, de landings-snelheid 95 K.M. per uur. KOOP GEEN SWEEPSTAKE - LOTEN. Reeds een boete van duizend gulden opgelegd. In het voorjaar 1934 werden door de centrale recherche te Amsterdam op last der justitie een groot aantal brieven en andere bescheiden in beslag genomen, op grond van vermoeden, dat hier overtreding der loterijwet in het spel was. Het betrof hier de deelneming in de Iersche Sweep stake, die beschouwd wordt als een ver boden loterij. Aan de hand van het in beslag genomen materiaal werd in vele gevallen proces-verbaal opgemaakt, welke stukken ter vervolging aan de justitie werden ingezonden. Naar wij vernemen, is als eerste een dezer personen reeds gestraft met een boete van f. 1000, en meer vervolgingen zijn in voorbereiding. De verwachting is dat tegen overtreders zeer streng zal wor den opgetreden, waarbij de straffen niet gering zullen zijn. Er zijn ook een groot aantal lieden ge weest, wier post in beslag was genomen en ten aanzien van wie uit het onderzoek bleek, dat zij slechts hadden willen deel nemen met een paar loten of wel slechts een paar loten hadden gekocht. Bij wijze van hooge uitzondering kregen deze men schen het door hen opgezonden geld terug met de waarschuwing namens den offi cier van justitie, dat bij herhaling een strafvervolging zal worden ingesteld. Gezien de strenge straffen, die ver wacht mogen worden, zij men dus gewaar schuwd en hoede men zich voor onaan genaamheden door geen sweepstake-loten te koopen. ———o DOOR AUTOLICHTEN VERBLIND? Motorrijder tegen boerenkar gebotst. De motorrijder van der P. uit Zevens bergschenhoek is gisteravond toen hij in de richting Breda reed, op den Rijksweg evpn voor Terheijden nabij de Noord op een boerenkar gereden, toebehoorenae aan den landbouwer R. uit Wagenberg. Ver moedelijk heeft v.d. P. de voor hem uit rijdende kar niet opgemerkt, daar hij waarschijnlijk verblind is geworden door het licht van een hem tegemoet rijdende auto. De motorrijder werd zoodanig gewond, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Dr. Wiegman uit Terheijden verleende deze en constateerde een boven beenbreuk, een onderarmbreuk en een verbrijzelde knieschijf. Zijn toestand is bevredigend. AUTO-ONGELUK BIJ BEILEN. De bestuurder gedood. Gistermiddag omstreeks vijf uur is te Spier, gem. Beilen, een met groote snel heid rijdende auto in aanraking gekomen met een zich op den weg bevindende koe. Ten gevolge van de botsing en het krach tige remmen, sloeg de auto, na dwars den weg te zijn overgegleden, over den kop en kwam onderstboven in een sloot. Omwonenden hebben den inzittende uit de auto verlost, doch na weinige minuten trad reeds de dood in. Het slachtoffer bleek te zijn de ongeveer 28-jarige heer Menko, fabrikant te Enschedé. De verongelukte was de heer Niels J. Menko, 28 jaar oud, lid van de firma N. J. Menko. Hij was de oudste zoon van den heer M. I. Menko N.Jzn., die vóór eenige jaren is overleden. Hij was gehuwd en vader van drie kinderen. o GEHEIMZINNIG STERFGEVAL TE HALSTEREN, Een 18-jarige jongeman, v. E. genaamd, wonende te Halsteren, was in Bergen op Zoom kermis gaan vieren. Des nachts om twee uur was hij thuisgekomen en had zich te bed begeven. Een uur later voelde hij zich onwel worden, medische hulp werd ontboden, doch deze mocht niet meer baten. Nadat hem nog geestelijke hulp was verleend, is de jongen overleden. Bij onderzoek bleek, dat de jongeman een wondje aan den linkersplaap had, waardoor hij een hersenbloeding heeft ge kregen, waaraan hij is overleden. Vermoed wordt dan ook, dat hem een ongeval is overkomen, dat hij is geval len en met den linkerslaap op een steen ls terecht gekomen en dat mogelijk die val is veroorzaakt door een aanrijding. De jongen zelf heeft hier niets meer van kunnen mededeelen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in en roept alle personen, die van E, tus- schen 1 en 2 uur des nachts hebben ge zien of iets omtrent het vermoedelijke ongeval kunnen mededeelen, zich bij den chef-veldwachter van Halsteren te ver voegen. Msb. o BIJ EEN STOEIPARTIJ DOODELIJK GEWOND. Tijdens het verrichten van werkzaam heden bij de dorschmachine op de boer derij van den landbouwer Seeper te Val- thermond (gem. Emmen) stoeiden de ar beiders Stap uit Weerdingermond en Nie- meyer uit Valthermond met elkander. Bij deze stoeipartij werd Stap gewond door het mes dat zijn kameraad in de hand had. De 20-jarige S. kreeg een dusdanige wonde, dat zijn overbrenging naar het ziekenhuis te Groningen noodig bleek. Daar is hij in den afgeloopen nacht over leden. o BUITENLANDSCH GEMENGD. DOOR GEWONDEN LEEUW GEDOOD. Uit Beira in Portugeesch Oost-Afrika wordt gemeld, dat de Portugeesche rech ter Bazilio de Oliviera te Mambone is ge dood door een leeuw, die twee dagen te voren was aangeschoten. De rechter wist, dat de leeuw gewond was en vond hem twee dagen later uitgestrekt liggen. Den kende, dat de leeuw inmiddels gestorven was, naderde hij tot op eenige passen af stand, toen het gewonde dier plotseling opsprong en hem neersloeg voordat hij ge legenheid had te schieten. Bij het afdeelingsonderzoek van de be grooting van Economische Zaken erkende men algemeen, dat de sombere schildering van ons bedrijfsleven in de Troonrede, waar de toestand zeer zorgwekkend ge noemd werd niet overdreven is. Ook de nadere uitwerking in de Millioenermota, waar verwezen wordt naar den zorgelijken toestand van Ned.-Indië, naar de onrust barende economische en vooral ook mone taire situatie van Duitschland, de enorme moeilijkheden, die de Vereenigde Staten van Noord-Amerika door te maken- heb ben, de onzekerheden van het Verre Oos ten, den nog chaotischer geworden toe stand der valuta, en de steeds verminde rende koopkracht van de volksmassa's in vele landen, erkende men als juist. Ook Nederland ls in sterke mate ver armd, een verarming, welke zich nog voortzet. Herhaaldelijk heeft de regeering als haar oordeel te kennen gegeven, dat ons volk zich aan dit gedaalde welvaarts niveau zal moeten aanpassen. Intusschen zoo meenen vele leden is een dergelijke aanpassing zeer moeilijk te verwezenlijken. De belastingdruk, ook in den vorm van heffingen, daalt niet. De kosten van het levensonderhoud blijven, na een aanvankelijke daling, den laatsten tijd ongeveer op dezelfde hoogte. Daarbij komt, dat het aantal werkloozen niet af neemt. Men zou het daarom op hoogen prijs stellen, wanneer de minister een uiteen zetting zou willen geven van zijn denk beelden omtrent de te voren constructieve welvaartspolltiek. Enkele leden zagen de eenige mogelijk heid tot aanpassing in een devaluatie van ons ruilmiddel. Tegen dit denkbeeld rees van vele zijden krachtig protest. Men verklaarde de handhaving van den gouden standaard volkomen goed te keuren. Het verlaten daarvan zou voor ons land niet minder dan een ramp beteekenen. Van de zijde van leden, die op verlaging van de vaste lasten aandrongen, wordt tegenover het betoog, dat de landbouw steun niet kan worden verminderd, aan gevoerd, dat ten gevolge van dien steun de verpachters en degenen, die tegen hypo theek op landelijke eigendommen geld hebben uitgeleend, vergeleken bij de credi teuren in industrie en scheepvaart in een bevoorrechte positie verkeeren. De leden, die aandrongen op uiteenzet ting van de te voeren constructieve wel- vaartspolitiek, zouden in het bijzonder gaarne vernemen, of en op welke wijze de minister de industrialisatie van ons land denkt te bevorderen. Er werd op gewezen, dat blijvende werk verruiming alleen zal kunnen worden be reikt door bevestiging en uitbreiding van de bestaande industrieele bedrijven en stichting van nieuwe ondernemingen. De landbouw kan nieuwe arbeidskrachten niet of nauwelijks meer opnemen. Voor emi gratie bestaat nauwelijks eenige gelegen heid meer. Dat het 60 millioenplan nog nauwelijks is benut voor versterking van onze in dustrie heeft teleurstelling gewekt. Is de minister bereid, zoo werd er gevraagd, steun te verleenen aan industriebanken? Heeft de instelling van een commissie van toezicht op de industriebanken de betee- kenis van een principieele sympathie betuiging, of moet zij worden beschouwd als een middel om de oprichting van zoo danige banken te bemoeilijken? Verscheidene leden, die de noodzakelijk heid van uitbreiding der industrie erken den, gevoelden voor de stichting van industriebanken weinig of geen sympathie. Eenige leden zouden gaarne zien, dat de regeering een onderzoek instelde naar den schuldenlast, die op de industrie rust, in het bijzonder naar de verplichtingen tegenover de banken. Zij vreesden, dat bü een verbetering van de conjunctuur de banken zullen overgaan tot opzegging van de verleende credieten. Zal er naast contingenteering, zoo werd gevraagd, ook verhooging van invoerrech ten tot bescherming van de binnenland- sche markt komen? De klachten over ver starring van den handel geven, naar het oordeel der hier aan het woord zijnde leden, aanleiding om van contingenteering voornamelijk heil te verwachten tegenover landen, welke vroeger niet of nauwelijks naar ont land exporteerden. Tegenover andere landen zouden vooral verhoogde invoerrechten, in den vorm van specifieke rechten, h.i. moeten worden aangewend om ongewenschten invoer te voorkomen en industrialisatie te bevorderen. Voor het gevaar, dat industrieën, welke door contingenteering een zekere mono polie-positie zouden krijgen, daarvan mis bruik zullen maken, waren vele leden niet blind. Daartegen kan echter, werd opge merkt, gewaakt worden, door aan beper king van den invoer ten bate van bepaalde industrieën, voorwaarden te verbinden, welke de op die wijze gesteunde onderne mingen moeten naleven. Anderzijds kan het gevolg van invoerbeperking ook zijn, dat de weinige ondernemers, die nog aan de markt blijven, een moordende concur rentie beginnen, ten einde de alleenheer schappij op hun terrein te veroveren. Tegen een dergelijke concurrentie zou h. i. kunnen worden opgetreden met be hulp van de verbindendverklaring van ondernemersovereenkomsten. Er werd gevraagd, of het ln bepaalde ge vallen niet mogelijk zal zijn de contin genteering van den invoer in het algemeen te doen plaats hebben voor een langeren termijn dan thans gebruikelijk is. Men dacht hierbij speciaal aan den invoer van textielproducten. Van verschillende zijden werd gevraagd, welke middelen en methoden de regeering denkt aan te wenden voor de handhaving en bevordering van onzen uitvoer. Is het juist, zoo vroegen sommige leden, dat de regeering, ten einde het transferee- ren van Duitsche leensohulden aan Neder landsche crediteuren mogelijk te maken, verplichtingen heeft aanvaard omtrent den invoer van goederen, welke ook hier te lande worden gefabriceerd? NEGER UIT DE GEVANGENIS ONTVOERD EN GELYNCHT? Naar gemeld wordt, hebben gisteren circa honderd personen, die in 30 auto's kwamen aanrijden, de gevangenis van Brewton (V. St.) overvallen. Zij openden een cel en ontvoerden den gevangene, een neger. Men vermoedt, dat de neger naar Greenwood in Florida gebracht is en daar werd gelyncht. Hij was er n.l van beschul digd een jong blank meisje te Greenwood te hebben gedood Hij was in Florida naar de gevangenis overgebracht. De overheid vreesde echter de woede der volksmenigte en had den man heimelijk naar Brewton overgeplaatst. DOOR EEN BEER GEGREPEN. Tengevolge van den grooten sneeuwval in het Welebid-gebergte, in Hongarije, ma ken groote troepen hongerige wolven de omgeving onveilig, zoodat groepen gewa pende boeren jacht op de wolven maken. Daarbij kwamen eenige studenten, die aan de wolvenjacht deelnamen, in een ge vaarlijke positie, toen plotseling, terwijl zij zich een troep wolven van het lijf hiel den, een reusachtige beer uit het hout te voorsohijn kwam en een der studenten wist te grijpen. De beer was toen reeds door een kogel getroffen, doch zou niettemin den student hebben verscheurd, wanneer deze hem niet met een jachtdolk een doodelijken stoot had kunnen toebrengen. Niettemin moest de student ernstig ge wond naar het nabijgelegen ziekenhuis worden overgebracht. AUTO-ONGELUK IN ZWITSERLAND. In de buurt van St. Sulpice, (bij Lau sanne) is een auto van het Burgerzieken huis te Bazel in botsing gekomen met een anderen auto. Van de inzittenden zijn re- geeringsraad dr. Almmer, de leider van het departement van Volksgezondheid dr. Schill eerste geneesheer van het Burger ziekenhuis en Karl Goetz, een employé van dat ziekenhuis gedood. De directeur van het ziekenhuis, dr. G. Moser is zwaar ge wond. Het ongeluk is gebeurd doordat de ver ongelukte, geheel vernielde, auto een an deren wagen voorbij wilde rijden en toen met een tegenligger, die men te laat zag, in botsing kwam. Deze tegenligger, een auto uit Coliny, reed na de botsing tegen een telegraafpaal en werd slechts licht be schadigd. RECLAME. 98 bedaart spoedig met Per stuk 8 cl. Doos 45 ct. Bij Uw drogist KRANKZINNIGE DOODT ZES PERSONEN Een gewezen postbeambte heeft te Que bec (Canada) naar het schijnt in een aanval van krankzinnigheid zes personen gedood en twee gewond. De slachtoffers zijn postbeambten en familieleden van, den zwakzinnige. o TWEE MEESTERWERKEN VAN REMBRANDT VERDWENEN. Twee meesterwerken van Rembrandt „Bijbellezen" en „Portret van een edel man" zijn op geheimzinnige wijze verdwe nen uit de woning van Lord Peel in het Engelsche graafschap Hamshire. AFNAME VAN ZWARE VARKENS. Door de Veehouderij-Centrale. De Ned. Veehouderij-Centrale zal. daar toe gemachtigd door den minister van Economische Zaken, in den loop van de eerstvolgende weken een groot aantal zware varkens afnemen. Deze afname vindt plaats omdat er ten gevolge van het langer dan normaal blij ven liggen van een deel der varkens in verschillende streken van het land, nog steeds een te hoog totaal gewicht aan varkens aanwezig is. Daar het totaal aan tal varkens, zooals uit de inventarisatie blijkt, niet meer boven het in verband met de afzetmogelijkheden in binnen en bui tenland gewenschte aantal ligt, zal dit wanneer zich geen onvoorziene omstan digheden voordoen, de laatste keer zijn, dat een dergelijke maatregel wordt ge nomen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiK'.iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiim uiNJUiiiJiiuiiiiujuiiiiiiiuiiujuiiiuiiiiiiiiniiiniiiJiujiiiiuiifiiuiiiiiiiiuiiuuiiiiuuiiJuuiuaiiiiir

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 13