HELPNEE! PUROL I LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 27 October 1934 UIT DE RIJNSTREEK. RADIO-PROGRAMMA. oudt Uw handen zacht ALPHEN. De Chr. Hist. Jongerengroep. Door de Ohr. Hist. Jongerengroep werd alhier in het gebouw „Bethel" een propa- gandavergadering gehouden. Ds. J. Ste- houwer opende deze bijeenkomst en sprak een kort openingswoord. Spr. wees op de vitaliteit der groep, die op enthousiaste wijze een zoo rijk programma heeft sa mengesteld, een enthousiasme, dat ook be trekking heeft op hooger en edeler din gen. Na een welkomstgroet van den voor zitter der groep, die jongeren, niet-leden, opwekte lid der groep te worden, zang van een dameskoortje, muziek, uitgevoerd op piano en viool, volgde de rede van den heer H. W. Tilanus, over het onderwerp: In hoeverre heeft de godsdienst invloed óp de politiek?" Spr. ontwikkelde allereerst de beide hoofdbegrippen en den invloed, welke de godsdienst door alle tijden heen op de politiek heeft gehad, een invloed, welke door het Christendom tot haar hoogste uiting komt. Deze invloed woïdt herhaaldelijk in de geschiedenis ontkend tot schade van den staat. (Fransche over- heerscbing: nationaal-socialstme). De in vloed van de bevolking op de vorming der regeering heeft in ons land door het alge meen kiesrecht mede als gevolg gehad de vorming van een christelijke regeering. Dit dient dan ook in de practische politiek tot uiting te komen. Spr. toonde dit aan door voorbeelden, als rechtspraak, onder wijs, e.d. De beantwoording van de door spreker als onderwerp gekozen vraag dient ■vestigend te worden beantwoord. Na het lilspreken van dit betoog, volgde een be- breking. Dan volgden declamatie, voor tocht, muzikale afwisseling en sprak ds. ioneveld het slotwoord. Hij wekte op tot jtensieve studie van diverse onderwerpen ra wees op het uiterst vruchtbare terrein Ier verhouding tussehen kerk en staat. Het Crisis-Comité. De nieuw Ingestelde Commissie C, voor [het inzamelen van gelden en goederen ten ietioeve van het plaatselijk crisis-comité, Irergaderde in de Trouwzaal onder voor- [zitterschap van den heer J. B. Samsom. Door den voorzitter werd er nog eens mi herinnerd, dat deze Commissie in het ivra is geroepen in de eerste plaats om irachten het ciris-comité van het noo- jige te voorzien opdat dit comité zijn nut- liien arbeid zal kunnen blijven verrichten. Besproken werden vervolgens de ver- üllende middelen waardoor de Com- sie haar doel zou kunnen bereiken. Besloten werd zich daarbij voorloopig te iepalen tot een zestal middelen en wel le. he; aanbieden van inteekenbiljetten2e. het organiseeren van collecten3e. het in- Inmelen van gaven in natura; 4e. het uit reiken van busjes aan hên die willen aiewerken tot plaatsing ervan; 5e. het bevorderen van de vervaardiging van huls- vljtartikelen, ten einde te trachten die op 'een te organiseeren tentoonstelling te gelde 1 maken; 6e. zal met de verschillende 'plaatselijke vereenigingen worden overlegd m voorstellingen, wedstrijden enz, te [doen geven ten bate van het crisis-comité. Voor de verschillende onderdeelen wer den sub-commissies aangewezen ten einde de uitvoering nader te regelen, terwijl [swrts in een binnenkort onder de inge- i'tenen te verspreiden circulaire voor het wk der Commissie nog meer de aan lacht van alle ingezetenen zal worden raagd. Gecombineerde Middenstands-conferentie. Men meldt ons: In hotel „De Vergulde Wagen" vond een tenferentie plaats van de besturen der '■wee middenstandsvereenigingen n.l. de |te: van den HandeldriJ venden en In- |dustrieelen Middenstand (de Neutrale Middens tandsvereeniging) en de Chr. liiddenstandsver. Deze conferentie werd geleld door den w.n. voorzitter der Neu trale Middenstandsver. den heer W. B. Kroon, die het doel der samenkomst uit eenzette n.l. om te trachten een gezonde menwerking voor de toekomst te bevor deren en te verkrijgen. De eerste stap daartoe zou volgens spr. koeten zijn, wederzijds vertrouwen en "rderzijdsohe waardeering. Vervolgens werd door den voorzitter een uiteenzetting (geven van den grondslag, waarop de [Neutrale Vereeniging is gebouwd. Het „be- linsel" van deze vereeniging is de vol- lomen eerbiediging van de godsdienstige |w politieke overtuiging der leden. Aan dit jbeginsel is steeds streng de hand gehou den en er is alzoo plaats in de vereeniging 'oor alle handeldrijvende en industrieele kiddenstanders, ongeacht van welke gods dienstige of politieke gezindheid. Dat ■neutraal" zijn niet mogelijk zou zijn, zoo- ils soms in politieke kringen wordt be weerd. wordt reeds door de 11 jaren van bet bestaan der neutrale vereeniging gelo- pnstraft. 1 Evenzoo diene als voorbeeld de neutra- Eii van ons band in de oorlogsjaren «14—1918. Nimmer zal deze vereeniging 'dit standpunt dan obk verlaten. De Neu trale Middenstandsvereeniging zal haar 'tancpunt getrouw blijven en zaken en be ginsel gescheiden houden. Door eenige bestuursleden van de Neu- [j'ale Middenstandsver. werden grieven ge uit o.a. over de verkeerde wijze, waarop por bestuursleden van de nieuwe vereenl- j>rog getracht werd leden te werven. Daar- [di) zou om. gezegd zijn, dat de leden in P neutrale vereeniging in hun beginsel Werden gehinderd. fh 1 ?e z'bde van biet bestuur van de vnr. Middenstandsvereeniging werd naar ™ren gebracht, dat het recht van bestaan fc» wereeniging buiten beschouwing blijven. Niemand kan hun het recht EjïïK® een nieuwe vereeniging te verst li ®rieven moeten op een mis- Haar ot onjhiste weergave berusten, nirto ^men °P de oprichtingsvergadering M»i 2. 'of had voor de Neutrale veree- oUig. Ook vooral de oud-bestuursleden 'Ier- H ereen'King die thans tot de oprich ten -f Cbir. vereeniging behoorden, heb- Rtterh- j-gd' dat hun beginsel altijd werd rpiedigd. Andere motieven waren dan in 't tS.ddradak van de afscheiding en wel van jbz°bder de houding van het bestuur lond i b'nbl- Nederl. Middenstands- ïxm ?e wrtruiming der Zondagsver- ïlaatmiin en er 'en nadeele van de frtne i,!H bleutrale Middenstandsvereeni- wbsólmlt gen z«n gedaan, dan is dat held Ma„m stryd geweest met de waar- er wel t« "d*1 kwamen met een grief ren opzichte van de aangenomen RECLAME. 82 Uw Crisis Comité zorgt voor brand stoffen, voor Uw minder bevoordeelde landgenooten. Wilt U voor de mid delen zorgen motie van afkeuring, ingediend door Geref. leden der Neutrale Middenstandsver. op een vorige ledenvergadering. Zooals reeds gezegd kan niemand hun het recht ont zeggen om de voorkeur te geven aan een Christelijke Middenstandsvereeniging. Bij de repliek werd o.a. door den secre taris der neutrale ver. de houding van den Kon. Ned. Middenstandsbond verdedigd, waarbij gewezen werd op den plicht van het Bondsbestuur om voor alle leden klaar te staan. Bovendien was de verruiming der Zondagsverkoop geen principieele zaak; het ging slechts om verruiming. Toch had het bestuur van de neutrale vereeniging de bezwaren van vele leden aan den Bond kenbaar gemaakt. Wat een uitlating op de demonstratieve vergadering betreft, nX een waarschuwend woord tot de Regee ring om verschillende maatregelen te her zien. daar anders vele middenstanders in revolutionaire richting werden gedreven, kan men een dergelijk eerlijk bedoeld waarschuwend woord toch niemand ten kwade duiden. Iedere middenstander weet, dat sommige maatregelen een funeste uit werking hebben ten koste van den mid denstander. Gewezen werd dan ook nog op een vergissing i. z. de motie van af keuring op reeds genoemde ledenvergade ring. Afgekeurd werd niet de oprichting als zoodanig, maar de wijze waarop en de ar gumentatie daarbij gebruikt. Verschillende bestuursleden deelden mede, dat ze met genoegen hadden kennis genomen van de openhartige verklaringen van de collega's der Chr. Middenstandsvereeniging. Veel was daardoor uit den weg geruimd. Nu werd dan ook met alg. st. besloten, dat de Chr. Middenstandsver. alsnog haar mede werking zal verleenen bij het organiseeren van een winkelweek in de as. winter. De reeds bestaande winkelweekcommissie werd daardoor uitgebreid met een drietal leden van de Ohr. vereeniging n.l. de hee- ren W. de Lange, Th. van Leeuwen en J. Nagtegaal. De organisatie der winkelweek zelf werd nu nog besproken. Tenslotte werd door den voorzitter en secretaris der Chr. Middenstandsvereeni ging hulde gebracht aan den heer Kroon voor de uitnemende leiding der bijeen komst. waardoor zoo spoedig reeds een bevredigend resultaat werd bereikt. Door den heer Kroon werd hierop de vergade ring gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Niesje, D. van W. Verduyn en M. C. Raaphorst Maria, D. van A. Post en M. E. de Jong Jan Coenraad, Z. van B. Morgenrood en A. C. van der Haven Christianus Marinus, Z. van G. J. de Jong en W. H. van Herpen Aaltje Berendina Andrea. D. van H. Bralten en B. Kremer Marrigje Jacoba, D. van J. van der Snoek en M. van Dam Carl Albert, Z. van Z. Naber en A. C. Siegert Willem Frederik, Z. van J. Zekveld en A. Klokke- meijer. Gehuwd: Egbertus Johannes van Heij ningen 25 j. en Maxgje Botter 23 j. Overleden: Willem Hendrik Zoutman 65 j.. echtgenoot van Lijntje Wijsman Hendrika Rijswijk 21 j. Maria Elisabeth de Jong 23 j., echtgenoote van Arie Post. Loop der bevolking. Ingekomen: Jannetje Creteer, dienst bode, Steekterweg 15 Else Schönsteiner, bontwerkster, Hoorn 368 Cornelia J. v. d. Ent Braat, echtg. van J. M. van Dijk, zonder beroep, Hazeveld 3 Frans v. Dam en gezin, schipper, Grijpesteinstr. 51 Cornells Rietkerk, boomkweeker, Noorder Nassaustr. 12 Jan M. Spannemaker, concierge, Wilhelminastr. 28 Hendrilk Weiman, boomkweeker, Gouwsluischeweg 69 b Jacobus van Bemmel, onderwijzer, Zaalbergstr. 33 Gerritje Maassen, echt genoote van M A. van Sidderen, zonder beroep, Van Velzenstr. 5 Janna van Dieijen, zonder beroep, Lindehovenstr. 6 Johanna Wijsman, dienstbode, Raad- huisstr. 106 Hendricus P. Flemming, caféhouder, Steekterweg 120 Ernst Ro- senheimer, zonder beroep, Groeneweg 48 Martinus Kleijn en gezin, tuinder, Noordeinde 25 Johannes E. Pouw, vee houdersknecht, Rietveldschepad 17 Jantje E. van Otterloo, dienstbode, Raad- huisstr. 30 Cornelia van der Nagel, londer beroep, Ridderbuurt 59. Vertrokken: Naar Mijdrecht, Kr. Mij drecht, Jacoba van Ede, zonder beroep Naar 's-Gravenhage, Burg. Hovylaan 83, Neeltje Breedijk, zonder beroep Naar Koudekerk, B-218, Johan de Wit, fabrieks arbeider Naar Koudekerk, B-218, Geesje Schonewille, zonder beroep Naar Noord- wijk, Piet Heinstr. 16. Wed. S. A. van den Veen-Rietveld en nicht, huishoudster Naar Leiden, Levendaal 8, Sara Mooij, zon der beroep Naar Leiden, Pieterskerk gracht 16, Cornelis W. Ouderkerk, zonder beroep Naar Soest,, Hermanus Ouder kerk. onderwijzer Naar Rotterdam. Oosteinde 65 b, Amerentia Vermeulen, kinderjuffrouw. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Catharina, D. v. L. J. van der Poel en J. C. Koot; Geradus Hen dricus, Z. v. P. J. van Amsterdam en J. M. Rooyakkers; Johannes Jozef, Z. v. N. Von- derbank en J. C. Turk. Overleden: Pleter van Es, 64 jaar Gehuwd: Willem Adrianus Moons Jm. 24 j. en Petronella van der Meer jd. 23 j. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, z. van J. W. Tuis en A. J. Niemeijer Pleter, zoon van C. L. Bekker en T. Zwijnenburg. Ondertrouwd: D. C. Stouthart 26 jaar en H. Croes 27 jaar L. A. P. Stoppelenburg 27 jaar en A. Zaal 23 jaar. Getrouwd: J. Cok, 30 jaar en M. A. Oskam 29 jaar. Overleden: G. Okkerse 59 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Th. H. A. Lekkerkerker, z. b. van Zeist C. W. de Jong, z.b. van Zwam- merdam T. Boelen, chauffeur en gezin van Zwammerdam. Vertrokken: A. A. van Dam, dienstbode van Gouda H. Blazer en gezin, bediende naar Zwammerdam. Twee is teveel! Twee jongens reden op één fiets op den Goudschen weg. De fiets was daar blijk baar niet op berekend, zoodat de voorvork brak en de jongens voorover op den weg vielen. Een hunner brak een arm, de andere kreeg een kapotte bril. Bidstond voor het Chr. Onderwijs. In de Ned. Herv. Kerk werd een bid stond gehouden voor het Chr. Onderwijs, gelijk dat jaarlijks de gewoonte is. Ditmaal trad als spreker op ds. K. Fokkema van Amstelveen, Ned. Herv. pradikant. Deze hield na de openmg een toespraak ter inleiding van het gebed. Daarin wees hij naar aanleiding van het Bijbelsche voorbeeld van den Koning Achaz, die toch eigenlijk wel God wilde dienen, maar daar naast ook den Baaal, op het gevaar van halfslachtigheid. Dat gevaar zag hij vooral in dezen tijd sterk aanwezig. Hij bracht de gegevens van zijn onderwerp dan ook practisch over op den tegenwoordigen tijd en op de plicht der Christenen tegenover hun kinderen en de Christelijke School. Hij wees op de noodzakelijkheid dat er Christelijke schooien bestaan, op de plicht der ouders hun kinderen naar die scholen te zenden, op hun plicht tot medewerking met de onderwijzers in de opvoeding en wekte op tot gebed voor hen, die in het onderwijs werken. Tenslotte werd in een hooggestemd ge bed het werk van het Onderwijs aan God opgedragen. De jaarlijksche fototentoonstelling. In het Beursgebouw werd de derde jaar lijksche fototentoonstelling gehouden. Ook ditmaal was het werk afkomstig van een gehouden plaatselijken wedstrijd, waar voor heel wat belangstelling was, zoodat in totaal een 150-tal foto's waren ingezon den, voor het meerendeel vergrootingen. Er was buitengewoon mooi werk aan wezig. De jury, die ook thans weer bestond uit de heeren H. Henné, voorz. van de Goudsche Amateur-fotografenvereeniging, J. J. de Vries en C. J. Voordouw, allen al hier, was zeer voldaan over de vooruitgang ln het werk, die vergeleken bij verleden jaar en vooral bij eerverleden jaar buiten gewoon is. De eerste prijs werd toegekend in de senioren klasse aan den heer J. W. Bos, de tweede aan den heer S. P. de Wit, de derde aan mej. N. Domburg, terwijl de heer J. J. Hoogendoorn in die klasse een eervolle vermelding kreeg. In de junioren klasse was de uitslag als volgt: le prijs dr. F. L. van Muiswinkel, 2e. W. Verburg, 3e W. H. Fock, 4e mejE. J. W. van Muiswin kel, 5e D. Hoogendoorn, eerv. vermelding dr. A. Bierhost, W. Poot, mej. v. Dobben, mej. Zwanenburg en T. Hensen, Voor het tentoongestelde werk bestond enorme belangstelling. De zaal kon af en toe de bezoekers niet bevatten. Tenslotte werden aan de winnaars de prijzen, beschikbaar gesteld door de fa. Karssen, uitgereikt. Gevonden: 1 Bruine actetasch, 1 bos sleutels, 1 rozenkrans, 1 damesceintuur. Bij de Arbeidsbemiddeling staan als werkloos Ingeschreven: 1 machinebank werker, 23 fabrieksarbeiders, 1 schilder, 4 grondwerkers, 16 losse werklieden, 1 electricien, 6 opperlieden, 14 landarbeiders 7 schippers, 2 metselaars, 2 timmerlieden, 11 pakhuisknechts, 1 vrouwelijke kantoor bediende, 1 bottelaarsknecht, 3 tuinders, 2 heiers, 1 metselaar, twee smeden, 1 machinist, 1 molenaarsknecht, 1 chauf feur en 1 vlsscher. Een ledenvergadering werd gehouden van den Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Bodegraven. Een groot aantal leden was aanwezig. Na de bespreking van enkele huishoudelijke zaken werd door de presi dente, mevr. Karssenv. Muiswinkel een stukje proza gelezen, waarna mej. A. v. Dam een gedicht voorlas. Vervolgens leverde mevr. de Bruin—Lezwijn een onderwerp over „Ruth" zulks ter vervan ging van mevr. v. EdeTurkenburg, die verhinderd was en over Wdlma's werk zou spreken. Op den Overtocht werd een school jongen, terwijl hij op het trottoir liep, aangereden door een achter hem aanko mende auto. De jongen werd neergewor pen, bleef even bewusteloos liggen en Tiep een groote bloedende hoofdwonde op. De autobestuurder trok zich niets van deze dingen aan en reed door. Op een woonschip van den heer P., liggende aan de Noordzijde, ontstond een begin van brand. Twee kinderen waren op de tafel geklommen en hadden de daar boven hangende olielamp uit den ring gestoten, waardoor de brandende olie over de tafel stroomde, waarin zich de kinderen bevonden. Gelukkig kwam de moeder binnen en slaagde deze er in met een wollen deken het vuur te dooven. NIEUWKOOP Burgerlijke Stand. Geboren: Huberta Margaretha, D. van C. Pieterse en R. Blom Johannes Nico laas Maria, Z. van L. Vergeer en S. vai i der Salm. VOOR ZONDAG 28 OCTOBER. Hilversum, 301 M. 8.30: VARA. 10.00: VPRO. 12.00: AVRO. 5.00 VARA. 8.00: AVRO. 8.30: Gramofoon- platen 8.35Tuinbouwpraatje S. S. Lan tinga 9.00: Voetbalnieuws 9.30: Gra mofoonplaten 9.45: A. Pleysier: De kreet om arbeid 10.00: Kerkd. v. d. Vereen, v. Vrijz. Herv. te Arnhem. Spreker: Ds. D. A. Vorster 12.00: Uurslag en Klokkenspel v, d. Domtoren te Utrecht 12.01: Film praatje L. J. Jordaan 12.30: Orgelcon cert P. Palla m. m. v. Hilde Jager (zang) en B. Lensky (viool) 1.30: Gramofoonpl, 2.00: Boekenhalfuur Dr. P. H. Rltter Hr, 2.30: Onbekend 3.30: Omroeporkest o. 1. v. A. v. Raalte 4.30: GramofoonpL (Om 4.45: Vaz Dias) 5.00: VARA -Orkest o. 1. v. H. de Groot 5.30: C. A. 't Hart Cultureele schade der werkloosheid 5.50 Vervolg orkestconcert 6.00: Voetbal praatje 6.20: Vervolg orkestconcert 6.45: „Menschen zonder werk", scène's van W. Kwecksilber. M. m. v. het VARA.-Too- neel o. 1. v. W. v. Cappellen 7.30: Ver volg orkestconcert 8.00: Vaz Dias 8.15 Concert door H. Bauer (plano) m. m. v. het Omroeporkest o. 1. v. A. v. Raalte 8.50 Uit Frankfort a. M.: Omroeporkest m. m. v. Marcel Wittrisch (tenor) 9.30: Radio- Journaal 9.45: Het AVRO.-Aeolian Or kest 10.15: In het Restaurant „Au dodu Dindon" 10.30: Vervolg concert 10.45 12.00: Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. 8.30: KRO. 9.30 NCRV. 12.15: KRO. 5.00: NCRV. - 7.4511.00: KRO. 8.30: Hoogmis 9.30 Gewijde muziek 9.50: Kerkd. u. d. Geref. Kerk te Rotterdam. Voorg.: Ds. J. A. Teze laar. Hierna gewijde muziek 12.15: Gra- mofoonplaten 1.00: Lezing 1.20: Schlagermuziek 2.10: Lezing 2.30: Or kestconcert 3.20: Gramofoonpl. 3.30: Voordracht 3.40: Vervolg orkestconcert 4.30: Ziekenhalfuur 5.00: Chr. Dames koor „Looft den Heer" o. L v. P. Pul, m. m. v. N. v. Beelen (orgel) en J. Bekkers (be geleiding) 6.00: Kerkd. uit de Ned. Herv, Kerk te Katwijk a/Zee. Voorg.: Ds. P. Bras, Na afloop orgelspel 7.45: Sportnieuws 7.50: Causerie 8.10: Vaz Dias 8,15: Populair concert 9.00: Symphoniecon eert 10.00: Populair concert 10.301 Vaz Dias 10.35: Gramofoonpl. 10.40 11.00: Epiloog. Droitwich, 1500 M. 12.50: Schotsch Studio Orkest o. 1. v. Daines, m. m. v. C. Mentiplay (alt) 1.50: Cellorecital E. Lake 2.20Het Leslie Bridgewater Kwin tet m. m. v. D. d'Orsay (mezzo-sopraan) 3.20: Gramofoonpl. 4.05: A. Campoli en zijn orkest 4.50: Jeugd-Dienst 5.20 en 5.35: Lezing 5.50: Het Brosa Strijk kwartet m. m. v. H. Macklin (tenor) 7.05 Interview 7.25: Concert door W. Small (viool) en M. Cole (piano) 8.15: Kerkd. v. h. Leger des Heils 9.05: Liefdadig- heidsoproep 9.10: Berichten 9.20: Sted. Orkest Hastings o. I. v. J. Harrisson, m. m. v. Is. Baillie (sopraan) 10.20 Sydney Baynes' orkest 11.05: Epiloog. Parijs „Radio Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl. 11.50: Orgelconcert Marthe Bracquemond 12.40 en 1.05: Gramofoonpl. 1.20: Pascal-orkest 3.20: Orkestconcert 8.20: Musichall-pro- gramma o. 1. v. André en solisten 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.20: C. Rydahl's orkest 12.501.15: Gramofoonpl. 2.15: Concert door Harmonica-Trio 2.454.20: Symphonieconcert o. 1. v. Gröndahl 7.20: Handel-concert o. 1. v. Mahler 8.10: Con cert o. 1. v. Mahler 9.40: Mandoline-trlo- concert 10.1011.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.55: Havenconcert uit Hamburg 11.50: Cello en piano 12.35: Kamerorkest o. 1. v. Hartmann 2.40: Cembalorecital J. Menz 3.20: Kwintet concert 4.20: Koorconcert m. m. v. Rla Ginster (sopraan) en G. Bunk (orgel) 7.20: Omroeporkest o. 1. v. Eysoldt 8.20: „Der Purzelbaum" of „Kurz aber bunt", gevar. progr. 10.0012.20: Dansmuziek en populair concert. Rome, 421 M. 8.05: Folkloristisch con cert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 10.20: Gramofoonpl. 11.05: Reportage 12.05: Gramofoonpl. 12.20: Salonorkest o. 1. v. Douliez 1.302.20: Gramofoonpl. 5.20: Dansmuziek 6,20: Gramofoonpl. 6.50: Salonorkest o. 1. v. Douliez 8.20: Sym phonieconcert. I. d. pauze: Voordracht en radiotooneel 10.30: Dansmuziek 11.50 12.20: Gramofoonpl. 484 M.: 1020: Gramofoonpl. 11.05: Reportage 12.05, 12.20 en 1.00: Gramofoonpl. 1.302.20: Omroeporkest o. 1. v. Oason 5.20: Sym phonieconcert 6.20: Gramofoonpl. 6.35: Omroeporkest o. 1. v. Gason 8 20: Militair concert o. 1. v. de Ceuninck 10.30 Dansmuziek 11.5012.20: Gramofoonpl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20: Duitsche Opera-muziek m. m. v. solisten, koor en orkest o. 1. v. Kirsten 8.50: Con cert uit Frankfort, m. m. v. Marcel Wit trisch (tenor) 9.30: Berichten. Actueele causerie 10.05: Scheepsweerberlcht 10.2011.20: Dansmuziek. MAANDAG 29 OCTOBER 1934 Hilversum 301 M. Algemeen progTamma verzorgd door de Vara. 8.00: Gramofoon- platen 10.00: Morgenwijding Vpro 10.15: Declamatie Janny van Oogen 10.35: „De Notenkrakers" o X v. D. Wins 11.00: Dr. L. Heijerffians: Hoe behoudt de werklooze zijn gezondheid 11.20: Ver volg concert 12.00: Kleln-Vara-ensemble o. 1. van F. Bakels en gramofbonpl. 2.00 Zenderverz. 2.15: Gramofoonpl. 2.30: Voor de vrouw 3.00: Gramofoonpl. 3.40: Declamatie F. Nienhuys 4.00 Vara- orkest o. 1. v. H. de Groot 4.30Kinder- uurtje 5.00: Vervolg orkestconcert 5.45: Gramofoonpl. 6.00: Vervolg or kestconcert 6.30: Muzikale causerie P. Tiggers 7.00: Literaire causerie M. Be versluis 7.20: Pianoduetten door J. Jong en C. Steijn 7.40: A. Hahn spreekt over prentkunst 8.00: Herh. SOS-ber. 8.03: Gramfoonpl. 8.15: Vaz Dias 8.20: „Ludwig van Beethoven", spel met muziek van Johannsen en Glrnatis. Microfoonbew. F. van Duin. M. m. v. het Vara-tooneel o. 1. van W. v. Cappellen en solisten 10.30: Vaz Dias 10.45: De Flierefluiters o. 1. van J. v. d. Horst 11.3012.00 Gramofoonpl. Huizen 1875 M. NCRV-uitzending. - 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15—9.30: Gramofoonpl. -10.30Morgendienst o. 1. RECLAME. act Purol! Harde, ruwe of gesprongeo handeo worden m één nacht, gaaf en zacht met t Beste voor de handen* Doos 30 ea 60 ct. Tube 80 cf. Bij Apothekers en Drogisten. van Ds. N. P. E. G. v. Uchelen 11.00: Ohr. Lectuur 11.30: Gramofoonpl. 12.30: Orgelconcert J. Zwart 2.00: Voor de scholen 2.35: Causerie A. J. Herwig 3.153.45: Knipcursus 4.00: Bijbel lezing Ds. C. J. Wielenga, m jn. v. zang en orgel 5.00: Gramofoonpl. 5.30: Cello- recital R. Bresser, a. d. vleugel: A. Bres- serBorgesius 6.30: Vragenhalfuur 7.00: Ned. Chr. Persbureau 7.15: Gra- mofoonplaten 7.30: Vragenhalfuur 8.0010.30: Concert door de Chr. Muziek vereniging „Soli Deo Gloria", o. 1. v. C. v. Wijnen; Ohr. Mannenkoor „Asaf" o. 1. v. G. v. Leeuwen Rotterd. Accordeonver. „Vieux Camarades", o. 1. van W. Breuren en het Ohr. Dubbelmannenkwartet Octavo o. 1. v. J. F. Brune - Van 9.009.30: Prof. Dr. A. Noordtzij: Met de Aartsvaders in Kanaan Van 9.309.40: Vaz Dias 10.3012.00: Gramofoonmuziek. Droitwich 1500 M. 10.3510.50: Morgen wijding 11.05 en 11.20: Lezingen 11.40 Gramofoonpl. 11.50: Voor de scholen 12.05: Gramofoonpl. 12.50: Orgelcon cert J. Pullein 1.20: Het Schotsche Stu dio-orkest o. 1. van G. Daines 2.25: Voor de scholen 3.10: Gramofoonplaten 3.55: Voor de scholen 4.20: Concert N. Forshaw (viool) en W. Busch (piano) 4.50: Het BBC-Midland orkest o. 1. van Foster Clark 5.35: Het Krish-Septet 6.20: Beriohten 6.50 en 7.05: Lezin gen 7.25: Koorconcert 7.50: Lezing 8.20: „Ivanow", hoorspel van A. Tche- chov 9.50: Berichten 10.20: „Victo rian Melodies", m. m. van Mannekoor en orkest 11.30: Voordracht 11.3512.20: Dansmuziek door Sydney Kyte en zijn band. Parijs „Radio-Paris" 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.20: Pascal-orkest 8.20: „Banco", spel van Sa voir 10.501 Dansmuziek. Kalundborg 1261 M. 11.20—1.20: Orkest concert c. 1. v. H. Andersen 2.504.50: Omroeporkest o. 1. van Gröndahl 7.50: Cembaloreoltal F. Jensen 8.05: Koor concert o. 1. van O. Ring 8.35: Hoorspel 9.25: Fransche muziek door het Omroep orkest o. 1. van Reesen 10.2011.50: Dansmuziek. Keulen 456 M. 5.20 Gramofoonmuziek 6.35: Strijkorkest o. 1. van Jesnltz 10.50 Gramofoonpl. 11.20: Gramofoonpl. 12.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Eysoldt 3.20: Orkestconcert o. 1. van E. Kallipke 4.35: Zang en plano 6.50: Radio-kamer koor o. L van Breuer 7.30: Concert uit Leipzig, m. m. v. solisten, Zigeunerorkest en omroeporkest o. 1. van Wéber 8.20: „Fata Morgana", gramofoonmuziek •- 9.50 Gramofoonpl. 10.20: Literair muzikaal programma 10.5011.20: Teleman-con- cert (viool, fluit, plano). Rome 421 M. 8.05: „Falstaff", opera van Verdl. Orkestl. Serafin. Koorl. Vertova. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Salonorkest o. L van Walpot 1.302.20: Gramofoonpl. en harmonicamuziek 5.20 Gramofoonpl. en cello-redtal 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Selectie uit Mil- löcker's „Bettelstudent" 9.20: Sympho nieconcert 10.3011.20: GramofoonpL 484 M.: 12.20: Gramofoonpl. 1.30—, 2.20: Omroeporkest o. 1. van André 5.20: Dansmuziek 6.35: Salonorgest O. 1. van Walpot 7.35: Gramofoonpl. 8.20 en 8.50 dito 9.35: Omroeporkest o. 1. van André 10.3011.20: Gramofoonpl. Deutschlandsender 1571 M. 7.30: „Wir suchen und finden", radiotooneel 8.00: Gramofoonpl. 8.20: Concert uit Breslau 9.20: Berichten. Sportpraatje, weerbe richt 10.2011.20: Concert uit Munchen. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Zondag 28 Oct. 1ste progTamma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Huizen van 824 uur. 3de Programma: 8.3010.20: Een der Duitsche zenders 10.2014.20: Brussel VI. 14.2017.00: Deutschl-sender 17.00—19.00: Bloemendaal 19.00—19.20: Brussel VI. 19.20—20.50: Deutschlsender 20.50—22.00: Parijs Radio 22.00—afl.: Keulen. 4de Programma: 10.2013.20: Weenen of Deutschl.sender 13.20—15.20: Droitwich 15.20—17.00: Parijs Radio 17.00— 20.15: Londen of North Reg. 20.15 21.35: Beromuenster of Luxemburg 21.35 —23.00: Droitwich 23.00—afl.: Brussel Fransch. Voor Maandag 29 Oct. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Huizen van 824 uur. 3de Programma: 8.0012.20: Een der Duitsche zen ders 12.2014.20Brussel Fr. 14.20— 15.20: Kalundborg of Luxemburg 15.20 17.20: Deutschl.sender 17.2019.50: Brussel Fr. 19.5020.20: Keulen 20.20afl.: Brussel Fr. 4de Programma: 8.208.50: Parijs Ra dio 11.05—15.25: North Reg. 15.25— 15.45: Droitwich 15.4518.20: North Reg. 18.2019.20: Muenchen 19.20 20.20: Luxemburg 20.20—21.20: North. Retg. 21.20afl.: Luxemburg. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; in de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11