LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 27 October 1934 BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Vloot besprekingen. De Japanse he en Engelsche vlootverte- genwoordlgers te Londen hebben gisteren hun besprekingen, die Dinsdag begonnen waren, voortgezet. Het officleele communiqué zegt alleen maar, dat de Japansche vertegenwoordi gers nieuwe inlichtingen gaven en ver scheidene punten van hun voorstellen op helderden. Men zal weldra weer bijeen komen. Reuter meente te weten, dat er geen enkel schriftelijk stuk gewisseld is en dat de Engelschen nog niet in het bezit zijn van de Japansche plannen. Men gelooft, dat de Engelschen thans een goed alge meen denkbeeld hebben van den grond slag van de Japansche voorstellen en dat de zaken nog verder voorultgebracht zul len worden bij de bespreking van de sub commissie voor de technische bijzonder heden. Hoewel men nog altijd denkt, dat de be sprekingen lang en moeilijk zullen zijn, acht men in Britsche kringen de bespre kingen niettemin nuttig. Beide partijen begrijpen thans uitstekend eikaars positie. De volgende stap zal waarschijnlijk een Engelsch-Amerikaansche bijeenkomst zijn op Maandag en intusschen zullen de En gelschen het contact met de Franschen en Italanen handhaven. Alles wat men thans zegt van een nieuw Engelsch-Japansch bondgenootschap is naar men te Londen zegt, van allen grond ontbloot. Er is evenmin gesproken van eenigerlei Britsche leening aan Japan. Ook is er geen sprake geweest van een non-agressie-ver drag De besprekingen zijn uitsluitend van maritiem karakter. In Japansche kringen beweert men te weten, dat de Japanners gisteren gewezen hebben op de noodzakelijkheid om vloot- beperkingen in te voeren ten aanzien van wat zij als offensieve elementen beschou wen, in deze volgorde: le. de moedersche pen voor vliegtuigen; 2e de slagschepen: 3e. de kruisers van 10.000 ton met 8 duims-kanonnen. Een der voornaamste hinderpalen bij de besprekingen is. dat de Engelsche en Ja pansche standpunten vlak tegenover elkander staan voor wat de dulkbooten aangaat, nl. wat de vraag aangaat, of het offensieve dan wel defensieve wapens zijn. In Amerika blijft men pessimistisch en blijkbaar Engeland officieel ook! De uitvoering van het modemiseerings- en uitbreidingsprogram der marinehavens te Sngapore en de werkzaamheden voor de vergroote vlootbasis. worden toch in ver sneld tempo uitgevoerd, zoodat zij binnen vier Jaar gereed kunnen zijn. Dezer dagen wordt begonnen met den bouw van een nieuwen kademuur, die een kilometer lang is, terwijl tegelijkertijd met den bouw van dertien reusachtige hangars wordt begonnen. Norman Davis zal heden met den Ja- panschen ambassadeur Matsoedeira een partij golf spelen. Beiden zullen den ge- heelen dag op de golfslinks doorbrengen en samen lunchen. Men verwacht, dat Matsoedeira in den loop van den dag den Amerikaanschen ambassadeur de Amerikaansche voorstel len zal voorleggen. Naar verluidt is de reis van Goemboes naar Rome thans op 5 Nov. bepaald. DUITSCHLAND. De Kerkstrijd. In den kerkstrijd Is een nieuwe phase ingetreden. Dr. Jaeger is afgetreden en vervangen door een bisschopsraad! Is dit een voorteeken voor het heengaan van rijksbisschop Müller? Officieel wordt hierover medegedeeld: De Duitsche Evangelische landsbisschop- pen, met inbegrip van de Zuid-Dultsche geestelijke commissarissen, zijn gisteren en Donderdag in het bureau van de rijks- kerkregeering bijeengekomen. Onder voor zitterschap van den rijksbisschop werden inwendige kerkelijke problemen bespro ken. Er heerschte volkomen eenheid van op vatting. De rijksbisschop riep een bis schopsraad bijeen, die in hoofdzaak de kerkpolitieke problemen zal moeten be handelen. Te voren had de rijksbisschop mededee- ling gedaan van een op 26 October geda teerd verzoek van den ,.Rechtsanwalt"der Duitsche Evangelische Kerk, ministerial- direktor Jaeger, dat als volgt luidt: .Mijnheer de Rijksbisschop, Na principieele afdoening van de mij gestelde taak van organisatorische behan deling der Duitsche Evangelische Kerk, leg ik. gelijk ik u reeds eenigen tijd geleden heb aangekondigd, mijn kerkpolitieke functie weer in uwe handen. Het is mijn overtuiging, dat de inwen dige kerkelijke opbouw en uitbreiding, die slechts met den Inzet van alle krachten kan worden begonnen, slechts gegrondvest kan worden op actieve medewerking van het land. Ik stel u derhalve voor een engeren raad van bisschoppen bijeen te roepen, welke u voor het opbouwwerk in den zin van waarachtige pacificatie ter beschik king staat. Ik hoop en wensch, dat het werk tot het heil van het Duitsche volk gelukt." De leider en rijkskanselier heeft giste ren met het gebruikelijke ceremonieel den nieuwbenoemden Sovjet-gezant Soeritz ontvangen voor de overhandiging van zijn geloofsbrieven. Daarna ontving de leider en rijkskan selier den nieuwbenoemden gezant der Unie van Zuid-Afrika. dr. S. F. M. Gie, en den nieuwbenoemden Cubaanschen gezant dr. Conchoso, om hun geloofsbrie ven in ontvangst te nemen. MEXICO. De geloofsstrijd. Het blad Universal meldt uit Chihua hua dat ook de protestantsche geestelij ken in dezen staat hun kerkelijke bedie ning niet meer mogep uitoefenen. FRANKRIJK. Het congres der radicaal-socialisten. In de gistermiddag gehouden zitting van liet partijcongres der radicaal-socia listen te Nantes bracht Cot rapport uit over de buitenlandsche politiek. Hij constateerde dat de wereld door oorlog wordt bedreigd, hoewel niet spoedig een oorlog te verwachten zal zijn. Hij beval aan een Europeesche „veilig heids- en luchtpolltlevloot", bestaande uit duizend moderne gevechtsvliegtuigen. Ten slotte had nog een Incident plaats. Een der congressisten stelde voor van de agenda af te wijken, hetgeen de partij voorzitter Herriot als een tegen hem ge richte manoeuvre beschouwde. Herriot verklaarde wel is waar niet te zullen af treden als voorzitter, doch zijn groote redevoering van heden als lid van de partij en iet als partij-voorzitter te zullen houden, maar na afloop van de zitting publiceerde Herriot een rectificatie, waar in hij verklaart, dat er een misverstand in het spel is. Hij meende Inderdaad, dat zijn mandaat als voorzlter afgeloopen was, terwijl hij verleden jaar voor twee jaar gekozen werd. De kwestie zijner verkiezing komt dus dit jaar niet aan de orde. O ENGELAND. Hervatting der parlementaire werkzaam heden Een overwinning van Labour Het Hindoe-congres. Een uitgebreide agenda inoet door het Lagerhuis worden afgewerkt, dat Dinsdag weer bijeen zal komen. Verscheidene belangrijke maatregelen van binnenlandsch bestuur moeten worden afgehandeld, voor de huidige zittings periode zal worden gesloten. Op 22 Novem ber zal de koning de nieuwe zittings periode openen. Bij de tusschentijdsche verkiezing te Swindon, noodig geworden door de benoe ming van den conservatief Sir R. Mitchell Bank tot rechter in een graafschapsrecht bank, is dr. Addison, de oud-minister van volksgezondheid en van landbouw, van de arbeiderspartij, gekozen met 20.902 stem men, tegen 18.233 op den conservatief Wakefield. De conservatieve meerderheid van 4794 bij de verkiezing van 1931 is dus veranderd in een minderheid van 2649. Op het nationale Hindoe-congres te Bombay hebben zich gisteren verscheidene sprekers tegen de socialistische richting van Gandhi uitgsproken, ofschoon de meerderheid den leider ongetwijfeld trouw zal blijven. Zeven congresleden, die wegens hun verschillend gezichtspunt van verdere deelneming aan de beraadslagingen wer den uitgesloten, hebben Gandhi met diens eigen wapen bestreden. Zij zijn nl. voor de groote congrestent gaan vasten. De politie van Bombay heeft alle op tochten en betoogingen in de buurt van de congreszaal verboden. o BULGARIJE. 1 Vroegere minister van handel gearresteerd. Bij besluit van de regeering is de vroe gere minister van handel uit het kabinet Moesjanoff, Gitsjeff, die lid is geweest van de Boerenpartij gearresteerd en naar Berkowitza (West Bulgarije) overgebracht. Gitsjeff zou tegen de regeering hebben geageerd. o ZUID-SLA VIE. De regeeringsverklaring. De regeering heeft gisteren in de Skoepsjtina de regeeringsverklaring voor gelezen. Zij begint met een herinnering aan den verschrikkelljken aanslag te Mar seille en brengt hulde aan het levenswerk van Alexander den Vereeniger. Toen de premier in den loop van zijn uiteenzetting den naam van den jongen koning Peter II noemde, barstte op alle banken een spon taan applaus los. Over den aanslag zei de minister: „De regeering zal eischen, dat niet alleen de directe plegers van den aanslag hun straf niet zullen ontloopen, maar ook. dat de verantwoordelijke lieden, die aan de touw tjes hebben getrokken, zullen ontmaskerd en bestraft worden. De regeering zal aan dezen eisch vasthouden, waar ter wereld de draden van het complot ook zouden blijken heen te gaan. In het eigen land zal zij op krachtdadige wijze aan alle ter roristische agitatie of propaganda een, einde maken. Nopens de buitenlandsche politiek, zeide de premier slechts dat de regeering met al haar bondgenooten en vrienden ook ver der hoopt te kunnen blijven samenwerken in het belang zoowel van het land als van den algemeenen vrede in de wereld. De minister was uitvoeriger in de be handeling van de binnenlandsche politiek en somde eenige speciale maatregelen van bezuiniging op. maar legde den nadruk op het feit dat de grondslagen van koning Alexander's streven om alle Zuid-Slavische stammen en volkeren tot één onaantast bare eenheid saam te smelten ten volle gehandhaafd zouden blijven. De verklaring sloot met de ietwat op zienbarende mededeeling. dat de paraat heid van het leger gehandhaafd moest blijven, opdat het zijn taak om in geval van nood de grenzen van het rijk met succes te kunnen verdedigen, kan uit oefenen. Bij deze woorden stond Zivkowitsj, de minister van oorlog op, en hij kreeg een grootsche ovatie van de afgevaardigden. De rechter van instructie te Marseille, die belast is met het onderzoek naar den moord op Koning Alexander, heeft als ge tuige Simonovitsj gehoord, den algemee nen leider der Zuid-Slavische Süreté, die hem bijzonderheden mededeelde over de terroristische organisaties, evenzeer als over de terroristen, die thans gearresteerd zijn te Marseille. Parijs, Milaan en in Bel gië. Deze inlichtingen zullen het mogelijk maken de verzoeken om uitlevering nader toe te lichten. De Tsjecho-Slawaksche vrouw, die door de gendarmerie te Thonon werd aange houden, staat in geen enkel verband tot het drama van Marseille. AANBESTEDING VIADUCT NIEUWE RIJKSWEG. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat heeft aanbesteed het ma ken van een viaduct in den Rijksweg No. 4, gedeelte Amsterdam-Sassenheim. nabij den Lisser Dwarsweg met bijkomende werken, dienst 1935. Laagste inschrijver was P. Doorn te St. Maartensdijk voor f. 48.800. o HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Maatje Catharlna, D. van P. I. le Feber en D. C. Breijer Hendrik, Z. van H. Klarenbeek en M. Renes Baatje Cornelia, D. van C. J. Ket en K. Koolhaas Maria Apolonia. D. van J F. Burm en A M. van Geersdaele Johannes Anto- nius Maria, D. van J. A. Nieuwenhulzen en H. M. de Boer Helena Anna Maria, D. van G. C. Albers en M. C. v. d. Kroon Adriaan Cornelis, Z. van J. A. v. Nleu- wenhuijzen en A. Lankhuijzen Gerrit, Z. van J. van Burik en J. de Ruiter Jo hanna Hendrina, D. van H. H. Grauwel- man en M. van Alphen Maria Louisa. D. van P. Moorten en C. E. Duwel Rudolf Nicolaas, Z. van N van Schie en M. C. Vastenhout Marie Antje, D. van E. S. Janssen en M. A. v. d. Kwast Wilhelmus Gijs, Z. van W. Eggebeen en S. Stolk Wilhelmus Henricus, Z. v. H. J. P. Scheurs en A. M. Harte Geboren: Wilhelmus Gijs, zoon van W. Eggebeen en S. Stolk Wilhelmus Hen- dricus zoon van H. J. P. Schreurs en A, M Harte Geertje, dochter van A. van Rijswijk en E. Vreeken Nicolaas Gerar- dus, zoon van G. Rutte en C. B. van den Bos Elisabeth, dochter van H. Bakker en M. Roest Hendrlkus, zoon van A. Beerendonk en A. M. Deijkers Jacob Anthonie, zoon van H. Resoort en E. C. Fredriks Johanna, dochter van P. Lam- merse en J. P. Verhoeven Leonard Johannes Cornelis, zoon van F. Vervaet en H. J. Duyndam Hendrik, zoon van E. Beid en J. van Erkelens Theodora Frederika Catharlna, dochter van H. D. Nanninga en J. Dyserinck Pieter Gerrit zoon van G. Jongejans en P. Bol Huber- tus Petrus Adrianus, zoon van A. J. van Nobelen en J. M. van Steijn Adriana Maria, dochter van H. Glas en J. Jansen, Ondertrouwd: W. C. van Zutphen 44 j. en H. P. Metselaar 24 j. Th. J. Lamers 27 j. en M J. Thuis 25 j. J. Pols 30 j. en G. W. Filius 26 j. L. Dol 26 j. en A. Meijer 21 j. Ondertrouwd: W. van Pelt, 30 jaar en T. P. van Dijke. 21 jaar C. Klootwijk, 29 jaar en C. Huizen. 21 jaar J. Weenink 33 jaar en A. C. Bloemink, 31 jaar J. F. Bogaart wedr., 64 jaar en S. Boon wede, 55 jaar H. Boer, wedr. 46 jaar en J. de Vries, wede 39 jaar, Gehuwd: M. Schreurs wedr. 27 jaar en H. W. Kauffman, 26 jaar Th. J v. d. Voort, 23 jaar en A. H. Witteman, 23 Jaar RUSLAND. vleeschtrust groote onregelmatigheden zijn ontdekt. De commissie voor de partijcontrole deelt mede, dat bij de Sovjet-Russische vleeschtrust groote onreglmatigheden zijn ontdekt. Ong. 507.000 centenaar vleesch is .zoek". Vele staatsbedrijven en collectieve boe renbedrijven zouden de levering van vee hebben geweigerd. Tal van ambtenaren zullen ter verant woording worden geroepen. o SPANJE. De doodvonnissen. Te Granada werd aangehouden Pedro Romero Sanchez, een gevaarlijk syndica list, die in betrekking gestaan zou hebben met buitenlandsche communisten en Ca- talaansche extremisten. De socialistische vereenigingen in de provincie werden ontbonden; de ontwape ning der burgers verliep zonder inciden ten. Het opperste gerechtshof heeft aan de regeering een rapport uitgebracht ten gunste van de wijziging der straf van twee personen, die door de rechtbank te Gijon ter dood veroordeeld waren. JAPAN. Naar de Godsvrede? Naar verluidt, zijn de onderhandelingen tusschen de twee grootste politieke par tijen over de vorming van een coalitie bijna beëindigd en is omtrent alle kwesties van blnnenlandsch-politieken aard over eenstemming bereikt. Beide partijen teza men bezitten 384 van de 466 parlements- mandaten. De vertegenwoordigers van beide par tijen zullen binnenkort met minister-presi dent Okada en den minister van Binnen landsche Zaken besprekingen voeren over de binnenlandsche politiek en daarbij ver moedelijk trachten hun invloed te ver- grooten. o VEREENIGDE STATEN. Staking al weer geëindigd. Het conflict in de zijde- en de kunst zijde-industrie te Patterson is bijgelegd. o UIT HET VERRE OOSTEN. Tegenspraak van Mandsjoekwo. Het ministerie van buitenlandsche zaken van Mandsjoekwo schijnt nu officieel medegedeeld te hebben, dat alle beriohten over instelling van een petroleum-mono- polie in Mandsjoekwo en geruchten over verleeniiig van een dergelijk monopolie aan een Japansche maatschappij niet met de ie .ten or jveenstemmen. De Mandsjoe- rijsche n "".ring behoudt zich echter voor de verkoopprijzen van petroleum te con- trolec-rer. van bevoorrechting van petro leum is geer. sprake. C. W. van der Weele, 24 jaar en H. M. Balder, 23 jaar L. Kolle, 24 jaar qn T. Bogaard, 22 jaar J. Snijders, 26 jaar en G Hars, 26 jaar. Getrouwd: J. M. Marwitz 47 j. en N. Bak ker 37 j. Overleden: Justina van den Bemden, 70 jaar, ongehuwd Marlnus Sleggers, 69 J„ geh. met A. Ligthart Maria Lucia Mar- garetha Hansen, 67 Jaar, wede van J. van Onselen Dirk de Graauw, 71 jaar, ge huwd met E. Hansen. Loop der Bevolking. Gevestigd: Frans A. J. M. Kreijmborg, van 's-Gravenhage, Daendelsstraat 77, n. Aalsmeerderdijk 673 Dirk van Dijk, van Amsterdam. Jb. van Lennepkade 262, naar Nieuwemeerdijk 339 Willem van Dijk, van Amsterdam, Durgerdammerdijk B. 68 hs., naar Nieuweweg 48 Pieter van dei- Hoeven, van Amsterdam, Adm. de Ruyter- weg 68, naar Eikenlaan 24 Thomas van Maanen, van Amsterdam, Mamixkade 86, 1 hg. a., naar Sloterweg 244 Jetze P. Molenaar, van Rotterdam, Groene Hille- dijk 112a, naar Badhoevelaan 9 Jan Chr de Reus, van Poortugael, Oud Rhoonsche- dijk 31, naar Nieuwemeerdijk 267 Dirk Roodenburg, van Amsterdam, F. 199 (v.m. Sloten), naar Kerkhof laan 77 Wilhel mus G. Schoorl, van Haarlem, Nachtegaal straat 21, naar Hanepoel 41a Neeltje Bakker, van Utrecht, Emmalaan 21, naar Akerdljk 70 Hendrlkus F. Boelé, van Haarlem, Lange Raamstr. 25 zw., naar Vennepeweg 482 Nan Degenaars, van Rotterdam, Oranjeboomstr. 208b, naar Manegelaan 31 Wed. J. L. van Essen, van Hlllegom, Burg. Pontstr. 68, naar Boschstraat 12 Hendrik van Groenigen, van Amsterdam, W. Schoutenstr. 26 hs., n. Hoofdweg 1402 Wed. A. van Haaften, v. Appeltern, Tuut 15, naar IJweg 691 Catharlna van Breen, van Opperdoes, Kerkebuurt 67, naar Leimulderdijk 215 Gradus J. van der Horst, van Zijpe (N.H.), Burgerbrug B 99, naar IJweg 763 Her- manus Husemeier, van Aalsmeer, Zijd- straat 11, naar Lelmuiderdljk 186 Eli sabeth J. A. Janssens, van Eindhoven, Treurenburgstr. 11, naar Kastanjelaan 2 Atonie J. van der Meer, van Amsterdam, Jb. van Lennepkade 109, 2 hg., n. Nieuwe meerdijk 252 Jan J. Nel, van Amster dam, Javastraat 54, naar Raadhuislaan 29 Dirk Peters, van Amsterdam, Kwaker straat 2, naar Akerdljk 239 Wed. G. van Asperen, van Emmen, Erica 126, 1 hoog, naar Lisserdijk 444 Francina Wigge- mansen, van Amsterdam, naar Houtman kade 88 hs., naar IJweg 71 Maartje Zwijnenburg, van Wassenaar, Prinses Ma- rieldan 14, naar Lisserdijk 399. Gevestigd: Erna Badehorn. van Amster dam, Adm. de Ruijterweg 448 1 hg, naar IJweg 24; Mina Beek, van Amersfoort, St. Anfridusstraat 1, naar Zilvermeeuw- straat 2; Christiaan Duyn, van Haarlem, Byzantiumstr. 28 rd, naar Nieuwemeerdyk 105; Antonetta E. van Egmond, van Mij drecht, E 167, naar Sloterweg 1292; Cor- neila van den Engh, van Monster. Molen straat 9, naar Lisserdijk 502; Wilhelmus H. van Leeuwen, van Haarlem, Jan Steen straat 64, naar Vljfhuizerdljk 240; Hendrik Linschoten, van Utrecht, Pelikaanstr. 34bis naar Sohlpholweg 13; Geertruida W. M. Sessink, van Lelmuiden, Pulmot 445, naar Hoofdweg 836; Charlotte Thiel, van Hilver sum, Laarderweg 32a, naar Schipholweg 13; Alida Vettevogel, van Amsterdam, Rustenburerstr. 441 3 hg, naar IJweg 141 L Sjouke Boon, van Egmond aan Zee, Voor straat 75, naar Kruisweg 1224; Peter van de Voort, van Oegstgeest, Borneostr. 17, naar Nieuwemeerdijk 209; Hermina H. Slob, van Leerdam, Kerkstraat 26, naar Julianalaan 42; Gosewinus G. Slob, van Haarlem, Jansweg 2, naar Julianalaan 42; Anna Hesterman, van Amsterdam, Colum- buspleln 67 3 hg, naar Sloterweg 214. Vertrokken: Jan Oldenhage, van Lis serdijk 350, naar Lisse, Klein Vreewijk 9 Franciscus B. Bresser, van Kruisweg 1111, naar Zevenhoven (Z.-H.), Dorpstr. 135 Siena Mol, van IJweg 78 ,naar Amster dam, Noorder Amstellaan 238 Frederlk van der Klauw, van Huigsloterdijk 49, naar Waddinxveen, Kleikade 25 Jacob Zui ver, van Marktplein 39, naar Haarlem, Sperwerstraat 27 Adriaan Knoop, van Sloterweg 1453, naar Baarn, Kerkstraat 6 Homme Momsma, van Sloterweg 1037, naar Marrum (Fr.) Cornelia Nieuwdorp, van Fortweg 3, naar Voorburg, Van Al- phenstraat 74 Johanna M. Homan, van Lijnderdijk 54, naar Hillegom, Meerstraat 194 Dina A. E. Bos, van Kruisweg 582, naar 's-Gravenhage, Ranonkelstr. 30 Wed. W. P. Wenteler, van Raasdorperweg 78. naar Haarlem, Amsterdamschevaart 110 rd, Abraham Hendriks, van Aker- dijk 283, naar Amsterdam, Westerstr. 242 1 hg Pieter Korteweg, naar Venneper- weg 151, naar Rotterdam, Taanderstr. 66 Marinus Heijselaar, van Kruisweg 1242, naar Delft, Groote Markt, chocoladehuis „Reko" Johannes W. van der Breggen, van Leimulderdijk 387, naar Noordwijker- hout, Havenstr. Wilhelmina Troost, van Dorpstraat 18, naar Ermelo, stichting „Salem" Wed. G. van Egmond, van Spieringweg 972, naar Hillegom, gesticht St. Joseph" Dirk van Breda, van Aals- meerderweg 60„ naar Woubrugge. Ouden- dijkschepolder B. 179 Dirk Jongkind, van Emmalaan 53, naar Haarlemmerliede c.a., Dubbele Buurt 2 Dina Dekker, van Kruisweg 691, naar Haarlem, Jb. van Len- neplaan 1 Gilles J. Lauwers, v. Nieuwe meerdijk 251, naar Den Helder, Kanaal- weg 19. Vertrokken: Jan Boelen, van Turfspoor 85 naar Helloo, Oosterzij; Cornelis de Vries van Nieuwemeerdijk 238 naar Amsterdam, le Helmersstr. 110: Hendricus Th. van de Water, van Lindenlaan 17 naar Den Hel der, Bassingracht 126; Margaretha M. Cu- velier, van Hoofdweg 1061 naar Haarlem, Oorkondelaan 1; Egbert Warries, van Nieuwemeerdijk 340 naar Amsterdam, van der Duinstr. 17 lhg.; Cornelis F. Dam, van Vijfhuizerdljk 193 naar Velsen, Santpoort Overbiltweg G 39; Jakob Noordijk, van Huigsloterdijk 53 naar Leimuiden no. 260; Hendrikus P. Buckens, van Hillegommer- dijk 343 naar Hillegom, van Meerbeekstr. 3; Lucia C. van Hilst, van Kastanjelaan 52 naar Tilburg, Oudedijk 1; Hendrik van Overeem, van Akerdijk 108 naar Amster dam, Osdorperweg 296; Theodora Faas, van Lisserdijk 580 naar Wassenaar, Kerke- hout 12; Petronella M. Verwer, v. Hoofd weg 2032. naar Lisse, Heereweg 181; Cor nelis Verwer. Hoofdweg 2032, naar Sassen- helm, St. Bernardusgesticht; Lubertus Kok van Marktplein 12 naar Zwolle, Coetsstr. 19; Jan van Dijk, van Parklaan 71 naar Leiden, Kraaierstr. 3b; Arie Schreuders, van Modderpad 61 naar Haarlem, Omvala- poort 14; Jozias de Wolf, van Hoofdwet 470 naar Texel, den Burg, Steenenplaatst Jacob Schelberllch, van Nieuwemeerdijk 254, naar Amsterdam, Hembrugstr. 30 3hg Catharlna Koolman, van Schipholdijk 94' naar Nieuwer-Amstel, Boekenrodelaan 9-' Egbert Meijer, van IJweg 726, naar Haan lem, Lange Wijngaardstraat 25 rood' Louisa A. Ootjers, van Schipholdijk 9 naar Nieuwer-Amstel, Nieuwe Kalfjeslaan 90. o HILLEGOM. 1 De schuldige koos het hazenpad. Gisteravond had aan de Weerestein- straat, nabij de tramhalte Patrimonium, een autobotsing plaats; daar stond een wagen stil, een personen-auto wilde pas- seeren en van de andere zijde naderde een autobus, die plotseling ging slingeren en in plaats van rechts, links langs den vluchtheuvel reed. Door de volgende bot sing kreeg de personenauto schade. Zoodra de politie kwam. verdween de autobus, wat wijst op een schuldig geweten van den bestuurder. Getracht is den vluchteling te achterhalen. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Bettin en echtgen.. Loos. terweg n 3a; G. de Vink, Burg. Pontstr, 110; IJ. Vink, v. Vlletstraat 60; A. H. A Kroon, Hoofdstraat 81; E. H. Meiet-Klul- vers en gezin, Burg. Pontstraat 110; J. H. Homan, Meerstraat 194; M. Brands, Pas toorslaan 10. Vertrokken: J. Wijnands en echtgen., naar Haarlem, Dusartstraat 8; B. Damo, naar Heemstede, Glipperweg 61; H. J. Bierman, naar Breda, St. Ellsabeth-Ge- sticht; J. E. van Otterioo, naar Alphen aan den Rijn, Raadhuisstraat 30; F. van Dam en gezin, idem, Grijpensteijnstraat 51; E J. Merkus, naar Vlaardingen, Hol- laan 18; P. F. A. van Bommel en gezin, naar Bennebroek, Beukenlaan 22; P. A Vossbeck, naar Heemstede, Oude Post huisstraat 20; I. M. V. Bakker, naar Noord wijk. Langeveld 29; P. G. Goemans, naar Voorhout, Teijlingerlaan 34; M. A Engel, naar Twello, Dorpstraat; Th. van der Mc ij en gezin, naar Haarlem, Nassau- laan 34 J beneden. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus, zoon van H J, Warmerdam en M. J. van der Reep Ja- coba, dochter van G. Seis en A, van 't Wout Hendrikus, zoon van P. J, Berbee en A van den Berk Wilhelmus Jacobus, zoon van S. W. Warmerdam en A. Jansen - Willy Theresia, dochter van C. P. Weljen en J. M. Goedemans Marinus Johannes, zoon van P. J van der Aar en J. J. Jasperse Ondertrouwd: A. Veen en J. L. Kanten F. de Jonge en G. Bruijn. Getrouwd: J. G. van de Ven en M M. Benkemper. Overleden: R. Tuininga, 71 j„ M. A Roos, echtgenoote van G. L. v. Beek, 71 j. Vergadering afd. Nederl. Protestantenbond De afd. van den Nederl. Protestanten bond heeft haar 16de ledenvergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer W. D. Oudolf. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer L. van der Linde, en uit de jaarrekening van de penning meesteres mevr. FranckenVan Til bleek, dat de leden en de gelijkgezinden veel be langstelling aan den dag leggen voor de lezingen en godsdienstoefeningen. Het godsdienstonderwijs van ds. L. W. van Wijngaarden wordt door een regelmatll stijgend aantal leerlingen gevolgd. De I voorbereidende klasse, verscheidene Jaren geleid door mej. Th. Meijer, zal wegen! I haar vertrek naar Amsterdam overgeno-1 men worden door mej. A. Esselman. He! I groote tekort, dat voor het afgeloopen I jaar geraamd was is door verhoogde con-1 tributies van velen, extra collecte en gif-1 ten geslonken tot een tekort van slechts f. 17. De rekening is nagezien en accoord bevonden. In de controle-commissie zijn benoemd mevr. Van der WalVennekool en de heer C. Velthuys. Voor het aange vangen dienstjaar is weer een tekort ge raamd, waarvoor dekking gezocht zal worden. De periodiek afgetreden be stuursleden, mevr. Brammeijer en de heer K. Velthuys zijn vervangen door benoe ming van mej. E. C. van Zanten en den heer P. Elfring. Verder zijn nog enkele Interne aangelegenheden besproken, waaromtrent aan de leden bericht gezon den- zal worden. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschre ven: 2 fabrieksarbeiders: 1 boekdrukker; I 1 snelpersdrukker; 2 letterzetters, 4 grond- I werkers; 11 metselaars; 15 opperlieden; 1 I mach. houtbewerkers; 22 timmerlieden; 1 I loodgieter; 1 stucadoor; 1 schilder; 1 kis- I tenmaker: 4 mandenmakers; 1 vloerleg- I ger; 2 electriciens; 1 scheepsmaiker; 1 hor- I logemaker; 1 stoker; 1 monteur; 1 carros- I seriebouwer; 1 waschknecht; 4 bakkers; I 210 landarbeiders: 16 bloemistarbeiders; I boerenarbeiders; 4 tuinarbeiders; 1 plant- I soenarbeider; 6 jeugd, landarbeiders; 2 I handelsreizigers; 3 schippers; 1 halfwas schipper; 2 chauffeurs; 1 wegwerker; I expeditieknecht; 1 dekknecht; 1 verzeke- I rlngsagent; 6 kantoorbedienden; 2 Idem 1 ben. de 18 j.; 4 idem vr. ben. de 18 j.: 1 I vr. boven de 18 j.; 1 winkelbediende; 8 I losse arbeiders; 1 controleur. Totaal 370 I Aanvragen geen; plaatsingen geen; I ruggetrokken 3; vervallen 25. 0 SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Hendricus Maria,1 V. H. M. Bisschops en M. Heemskerk - Gerardus Cornells Maria, z. v. J. J. C. Leeuwen en C. J. van Goozen Chrkj tlanus Hermanus Maria, z. v. C. J- w Dillen en J. F. Beuting. Getrouwd.. K. F. Daudeij 23 j. en n- Kattenberg 20 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. A. H. Witteman, KaïW' Jelaan 11, van Haarlem. Vertrokken: E. M. Schrama, v. Hef"' strastraat 12, n. Voorschoten C. van 1 Vlugt, Hoofdstraat 198, n. Pijnacker M. J. Hoogenstraten, Tijloosstraat At Noordwij k. ■o

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10