75*te Jaargang DONDERDAG 25 OCTOBER 1934 No. 22882 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. ,DE UI VER" 17 NOVEMBER OP SCHIPHOL. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN SO Cts. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindaplehi Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT^ Voor Lelden per 3 maanden f.2:35; per week .visw... f. 0.1» Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18J Franco per post f.2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER blatfen EERSTE BLAD. TIBET EN HET ROODE BEKKEN. Lezing van dr. Am. Heim. Voor de Leidsche Vereenlglng voor fetenschappelijke Voordrachten hield dr. ■nold Helm gisteravond ln het Geolo- psch Museum een lezing over zijn onder- sekingsrels ln het Oostelijk gedeelte van t Tibetaansche hooggebergte. Het vertrek der expeditie, die door de -eesche regeering werd gesteund, on- ~ond nogal vertraging door de verschil- e revoluties ln China; maar ln Mei 330 kon de expeditie, die onder zijn negen en vier Europeanen telde, vertrekken, lel eerste gedeelte, van Hanoi (ln Annam) il, werd per spoor afgelegd, daarna werd een kleine karavaan samengesteld, mrby het typische Tibetaansche hoog- lebergte-dier, de yak, als lastdier dienst (eed. Spr. schetste de moeilijkheden, waarmee «n expeditie ln deze streken te kampen teelt: de revoluties en het bandietenwezen tedreigen de expeditie en de leden voort durend. De Chineesche regeering was daarom zoo welwillend de expeditie een allltair geleide mee te geven, bestaande t twaalf soldaten, met geweren uitgerust. Toen de kapitein op een goeden dag in- apectle hield, bleek het dat er van de traalf geweren slechts één werkte! Daar iet bankpapier in deze streken in elke plaats weer anders ls, was de expeditie renoodzaakt een groot bedrag aan zilver- |eld mee te nemen, hetwelk als lokaas or bandieten niet zonder uitwerking Heef! Aan de hand van een groot aantal lan- mplaatjes vertelde spr. het een en der over land en volk van de streken, de expeditie bezocht. Het Roode Bek- waar de tocht eerst doorheen ging, tleent zijn naam aan de roode, devonl- e vormingen. Hoewel het in de bedoe- van dr. Helm lag langs de gletschers bet gebergte, dat het bekken aan drie tiden insluit, hoogerop ook te verkennen, ion aan dit gedeelte van het oorspronke- ajke plan geen uitvoering worden gegeven !n verband met de slechte weersomstan- iigheden. De bevolking staat op lage trap van tntwikkeling, en de Boeddhistische pries- itrs hebben overal grooten Invloed. Het 'otografeeren van de bevolking ging steeds •t groote moeilijkheden gepaard, daar n meende, dat hierdoor iets van hun iel werd weggenomen. Trouwens, de ont vangst door de bevolking was over het ilgemeen niet zoo vriendelijk; eerst als de sedlcijnen voor den dag kwamen, draalde Ben bij. De expeditie, die zoowel op geologisch ils op geografisch gebied belangrijke ont dekkingen deed, keerde langs de Jang- 'se-klang terug. CRIMINOLOGISCH INSTITUUT. Schriftvervalsching en Gerechtelijk schriftonderzoek. Dr. M. D. Duyster vervolgde gisteravond ë|n voordracht over „schriftvervalsching". Spreker begon met eenige onderwerpen over plaatselijke vervalschingen, welke in ie eerste lezing genoemd waren en waar- 'an lantaarnplaatjes getoond werden, meer uitvoeriger te behandelen, waarbij de me thodiek van het onderzoek en de prakti- Nhe toepassingen daarvan uiteengezet Wrden. Vervolgens werd behandeld het bepalen van de identiteit van handschriften; het 'aststellen of een handschrift afkomstig 'an de hand is van een bepaald persoon, hn wel of bijgeschreven gedeelten van <en handschrift door een bepaald persoon Seschreven zijn. Dit onderwerp werd ge- iplltst in drie deelen, t. w. de graphologie, als grondslag voor de gerechtelijke schrift- Rpertlse, de graphometrie, als hulpmiddel Jij de identiteitsbepaling en het vergelij- «nd schriftonderzoek (gerechtelijke Khriftvergelijking of ook wel genoemd het khrif tidentiteitsbewij s) Over de graphologie zou zeer veel te Jeggen zijn, meerdere avonden zouden met «it onderwerp te vullen zijn, doch spreker Soest zich met het oog op den beschik baren tijd zeer beperken en zich bepalen Jt datgene wat verband houdt met de "■entiteitsbepaling van handschriften. De graphometrie ls meerdere malen be- "Itiseerd, o.a. door Schnelkert en de Praktijk heeft ook uitgewezen, dat men op graphometrie niet vertrouwen kan. In aansluiting aan het de vorige maal gesprokene wees de tweede spreker, dr. «ulst op de bezwaren van de verschillende Pstemen tot identificatie. Daarna wordt Waarde besproken van de vingerlijsten, - daktyloscopie. De geschiedenis van deze Genschap wordt in het kort nagegaan, J'arna zoowel het groote belang van de [attyloscopie wordt aangetoond voor de «ntificatie van het individu, als voor het ^ijs van het misdrijf en het aantonnen den misdadiger. In het kort wordt het wem van Glaton-Henry toegelicht. „De Uiver" zal op ii Novem ber a.s. in een langzaam tempo langs de gewone Indië-route van Indië naar Nederland vertrekken. De aankomst op Schiphol is bepaald op Zaterdag 17 No vember. MILITARIA. De onder-officier van de Administratie der lichting 1928 en '31 zullen op 2 Nov. ek. voor herhalingsoefeningen bij het 6e Regiment Veld Artillerie alhier onder de wapenen komen- De reserve-le luitenant J. Schreuders van het 6e Regiment Veld-artillerie alhier zal op 26 October met groot verlof ver trekken. NED. BOND VAN ARBEIDERS IN DE SLAGERS- EN AANVERWANTE BEDRIJVEN. Propaganda-feestavond van de Leidsche afdeeling. In de goed bezette zaal van „Oud- Hortuszicht" had bovengenoemde organi- saie gisteren een propaganda-avond be legd, welke door de medewerking van The Blue Rhythme Boys en den humorist, den heer N. Helleman een feestelijk tintje droeg. Nadat de band van zijn kunnen had doen blijken, sprak de afdelingsvoorzit ter, de heer D. Laterveer, een woord ter inleiding, waarin hij vooral den algemeen bondsvoorzitter, den heer P. M. van Noor den hartelijk welkom heette en wees op het groote belang van versterking der organisatie. In de laatste maanden is het aantal leden reeds tot boven de 100 ge stegen, doch dit aantal moet verdubbeld worden. Juist in dezen crisistijd van groote werkloosheid en dalende inkomsten der arbeidersklasse is versteviging van het organisatorisch verband dringend nood zakelijk. Met den wensch, dat allen daar toe krachtg zullen medewerken, ver klaarde spr. dezen avond voor geopend. Na eenige show-nummers van het or kest en het zeer geslaagde optreden van den heer Helleman, hield de bondsvoor zitter, de heer P. M. van Noorden uit Am sterdam zijn aangekondigde propaganda- rede over „Zware tijden". De ouderen onder ons hebben die ook vToeger gekend, aldus spr., doch nog nimmer waren de omstandigheden zoo volkomen zonder perspectief als thans. Wij beleven momenteel een tijd. waarin veel gebrek geleden wordt, omdat er te veel is. De oorzaak daarvan ls, dat de samenleving steunt op het privaat-kapi talistisch stelsel en uitsluitend op het behalen van winst gebaseerd is. Het pro ductie-apparaat is niet ingesteld op het belang der gemeenschap maar op dat van den enkeling,, van de bezittende klasse. De productie is zoodanig opgevoerd, dat de koopkracht van de massa niet in staat is het vraagstuk van vraag en aambod in evenwicht te houden. Het leger der werkloozen groeit gedurig onder den druk van het kapitalisme. Tal van consumptie-artikelen worden vernie tigd, terwijl duizenden werkloozen honger en gebrek lijden, enkel en alleen om de markt op peil te houden. Verandering in dien onhoudbaren toestand ls alleen te wachten, wanneer er een ander stelsel komt, dat wél gericht is op het belang der gemeenschap. Van de zijde der regeering is geen ver betering te verwachten, aangezien zij zelf op kapitalistisch standpunt staat. De ver laging der loonen en steunuitkeeringen is daarvan het beste bewijs. Alleen een krachtig organisatorisch verband van de arbeidersmassa kan uitkomst brengen uit deze moeilijke tijden. De omstandigheden ziin ons slechts in één opzicht gunstig, n.1. dat het kapitalistische stelsel op zijn laatste beenen loopt. Een laatste middel em zich te handhaven is het fascisme, dat in verschillende landen van Europa zijn bloedigen kop opsteekt en een nieuwe, verschrikkelijke oorlogsbedreiging in houdt. Spr. wekte op om zich te scharen in de rijen der moderne arbeidersbewe ging en besprak daarna meer in het bij zonder de crisis in het slagersbedrijf, welke nog steeds in omvang en hevigheid toeneemt. Loonsverlaging en verslechtering der arbeidsvoorwaarden zijn ook in onze rijen aan de orde van den dag en de vooruit zichten allesbehalve rooskleurig. Spr. eindigde met nogmaals op te wek ken tot organisatie en tot onderteekening van het landelijk petitionnement tegen verlaging der steunuitkeering aan werk loozen en tot verbetering van den alge- meenen toesttand van deze misdeelde categorie (applaus). Het verdere gedeelte van den avond werd in genoeglijk samenzijn doorge bracht. waarbij voordrachten van den heer Helleman en muziek elkaar in aan gename afwisseling opvolgden. NATIONALE AVOND N. J. V. De K. L. M. film vertoond. Het Nationaal Jongerenverbond heeft gisteravond in de goed bezette Stadszaal een nationalen avond gehouden, welke nadat het welkomstwoord was gesproken, speciaal tot den burgemeester, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen en het oud-lid van de commissie van advies der afdeeling van het N. J. V., den heer P. C. Labrijn, inzette met een driewerf hoera voor de beman ning van de Uiver en het zingen van het Wilhelmus. De voorzitter van de afdeeling, de heer C. W. v. Santen deelde mede, dat een der sprekers van dezen avond, de heer C. Vlot, verhinderd was aanwezig te zijn. In zijn plaats hield de voorzitter zelf een toe spraak waarin hij wees op het voortwoe kerend a-natiionalisme en de verderfelijke werking daarvan. Een kern van jongeren moet zich vormen om dat defaitisme te bestrijden. Een gezond nationaal bestaan kan op verschillende manieren aange kweekt worden. Het Nationaal Jongeren- verbond grijpt die middelen aan om de po sitie van ons land als vrij en onafhanke lijk te handhaven. Spr. besloot met een opwekking tot de aanwezigen om zich aan te sluiten bij het N. J. V. De hoofdschotel van den avond was de K. L. M. film Holland-Indië, die Ingeleid werd door den heer J. S. v. Haselen, chef van vervoer A'dam-Batavia. Spr. begon met op het heugelijke feit van de behou den aankomst van de Uiver te wijzen en herinnerde daarna aan den tijd nog zoo kort geleden toen men het een ge weldige prestatie vond om als het vol komen windstil was een tochtje boven een vliegveld te maken en schetste voorts den ontwikkelingsgang van de K. L. M. Behalve de blnnenlandsohe lijnen exploi teert de K. L. M. de langste luchtlijn der wereld Amsterdam-Batavla. Deze lijn heeft een zakelijken kant, maar is wel degelijk en vooral van ideëele waarde en als zoodanig van onschatbare beteekenis. Er is thans een wekelljksche dienst op Indlë waaraan men al zoo gewoon is geraakt, dat berichten over de verschillende groote vogels al bijna geen belangstelling meer hebben. De K. L. M.-vogels namen mee in de eerste plaats post, voorts passagiers en tenslotte goederen. De bemanning bestaat uit den commandant, die de leiding heeft, den 2en bestuurder, die den gezagyoerder behulpzaam is en voor de administratie zorgt, den werktuigkundige, die er ook voor zorgt dat de passagiers op z'n tijd lekkere hapjes krijgen en de radio-tele grafist, die de ooren van het toestel is. Er zijn gevaren aan het vliegen verbon den. Men moet dat echter niet eenzijdig bekijken. Men mag niet de luchtacrobatiek op één lijn stellen met het veilige ver- keersvliegen. Er zijn twee gevaren, heeft Fokker gezegd, die de luchtvaart bedrei gen: in de eerste plaats de mist en de tjsopzetting op de vleugels en in de tweede plaats de generatie, die niet vlie gen wil. En, voegde hij er aan toe, het eerste bezwaar kunnen wij technisch overwinnen en het tweede ruimt zich zelf op. Alvorens de film te vertoonen, wees spr. er nog op, dat de K. L. M. niet mag filmen. Vele landen maken daar bezwaar tegen. Met stukjes en beetjes is de film bij elkaar gebracht. Overigens: de techniek der luchtvaart biedt, aldus besloot spr., nog onbegrensde mogelijkheden. De tijd is niet ver meer af, dat men een dagelijkschen dienst naar Batavia zal hebben. LEIDSCH STUDENTENTOONEEL. Zooals reeds eerder gemeld geeft het Leidsch Studententooneel op Maandag 19 November in den Amsterdamschen Stads schouwburg met medewerking van de Fritz Hirsch-operette een liefdadigheids voorstelling van „Die Fledermaus", ten bate van het plaatselijk crisis-comité. Eenige leden van het dagelijksch be stuur van het „Initiatief Comité-Amster dam", bijgestaan door een aantal Am- sterdamsche journalisten, alsmede door den administrateur van den Stadsschouw burg, hebben zich bereid verklaard, de organisatie van dezen avond op zich te nemen. De commissie bestaat uit de hee- ren ir. J. A. Josephus Jitta, voorzitter, L. M G. Arntzenius, Joh. Bendien, J. van Erven Dorens, N. R. Klein, Joh. Luger, Herman Rutters, Jo Spier, A. J. G. Streng- holt, M. S. Vaz Dias en Bernard van Vlijmen. Wat de medewerking betreft van groe pen uit het Leidsch Studententooneel, kan gemeld worden dat vijftig dames- en hee renstudenten voor de koren en balletten beschikbaar zijn, terwijl twintig leden van het Studenten-Orkest „Sempre Crescendo" aangevuld met musici uit het orkest van Fritz Hirsch, het orkestrale gedeelte zul len verzorgen. Een Hongaarsche kapel, bestaande uit 8 studenten, verleent even eens zijn medewerking. Een dames-werkcomité met als presi dente mevrouw A. M. BoissevainVan Lennep en als secretaresse mevrouw E. van HallNljhoff heeft zich bereid ver klaard den plaatsverkoop te stimuleeren. In het dames-werkcomité dat zich ge vormd heeft om den plaatsverkoop van de opvoering van „Die Fledermaus" ten bate van het Crisis-Comité te stimuleeren, heeft als eere-presidente zitting genomen Mevrouw de VlugtFlentrop. CHR. DEMOCRATISCHE UNIE. Openbare vergadering. De afd. Leiden van de Chr. Democra tische Unie had gisterenavond ln gebouw Prediker een openbare vergadering belegd, welke zeer goed bezocht was. De voorzitter, de heer Noppe heette allen na gebruikelijke opening, hartelijk welkom om daarna direct het woord te geven aan het Tweede Kamerlid, den heer H. S. van Houten, die zou spreken over „Zwijgen of getuigen?" Als spr. het over de aanpassingspolitiek zal hebben van onze regeering, dan valt het spr. op, dat deze zeer eenzijdig is. Dit is dan ook één van de grieven waartegen de C.D.U. moet getuigen. De regeering, aldus spr. is zeer actief als het den gewo nen man betreft maar wordt zeer slap als het de aanpassing van het kapitaal be treft. Steunverleening en loonen in werkver schaffing worden steeds gewijzigd om dit bedrag zoo laag mogelijk te houden. Een ondervoed geslacht, waar de t.b.c. zal heerschen, zal zich straks openbaren. De duidelijkste voorstelling hiervan is wel dat de omstanders van de aanpassingspolitiek voorstellen een extra-winteruitkeering aan de werkloozen te geven. Men ziet hier, ook deze voorstanders vinden de steunuitkee ring te laag. Ook voor het Overheidsper soneel worden krasse maatregelen geno men. En binnenkort zal de regeering maat regelen aankondigen opdat de uitgaven 100 millioen naar beneden gaan zoodat deze zullen aanlanden op het peil van 1914. Natuurlijk, aldus spr. zal dit neer komen op de schouders der zwakken. Door dr. Colijn is aldus spr., gezegd, en daar is hij het mee eens, dat wij in een structuur-crises zitten. Maar wat doet de regeering om hiervan af te komen? Niets! Inplaats daarvan staat zij de mammon- nistische samenleving voor. Spr. wil hiertegenover stellen, dat de las ten naar draagkracht moeten worden ge deeld en gedragen en dat het loon niet zal dalen beneden het ethisch minimum. Protesteeren zullen wij als de regeering de consequenties van de crisis allen afwen telt op den kleinen man. De regeering zal zorgen, dat onze volks kracht op peil blijft. Ook zal het rechtvaar digheidsbeginsel hier spreken. Bijbelsch is daagt elkanders lasten, allen voor allen, maar niet eenzijdig de groote massa, die er onder bezwijkt, nieuwe lasten op te leggen. Het principe van onderaf bezuinigen is verkeerd; van boven af zal dit moeten ge schieden en dat wil de regeering niet. In- plaats daarvan gaat zij door loons- en steunverlaging toe te passen. Nogmaals, aldus de heer Van Houten, de aanpassings politiek van de regeering is sterk eenzijdig. Er is wel honderd millioen voor Defensie maar geen honderd millioen om het ar beiderskind van een wissen ondergang te redden. Dat zijn scherpe tegenstellingen! Daar spr. critiek heeft laten hooren wil hij nu ook enkele mogelijkheden voor be zuinigingen en nieuwe lasten, die de vitale volksbelangen niet aantasten, noemen. Politieke voormannen, die het heele land doorreizen en aandringen op een lager levenspeil, weten zich zelf door cumulatie een salaris van tien- twintig- en dertig duizend gulden te verzekeren. En daarom: de cumulatie moet uitgeroeid worden. Ook kan bezuinigd worden op het presentie geld van de Eerste Kamerleden, die soms maar enkele minuten samenkomen en hiervoor dan gezamenlijk duizend gulden in den zak steken. Voorts kan op Defensie nog flink bezuinigd worden. De Raad van State, kan volgens spr. afgeschaft worden. Door de successie-rechten weer op het oude peil van 1926 terug te brengen en een algemeene winstbelasting van de N.V., die nu gereserveerd wordt, in te voeren en voorts door heffing van een progressieve crisis-inkomstenbelasting en scherpere maatregelen tegen coupon-belastingont duiking zouden de inkomsten voor de schatkist ongetwijfeld op te voeren zijn. En ten slotte zou een nood-offer van de beter-gesitueerden gèvraagd kunnen wor den. Economische middelen zijn ook nog toe te passen. En hiervoor stelt spr. voor: oprichting van een industriebank, bevor dering eigen fabrikaat ook bij overheids instantie, centralisatie van in- en uitvoer, het uitvoeren van groote werken, instelling van een pachtwet, verlaging van hypo theekrente, vervroegd pensioen, verkorting van den arbeidsduur, desnoods vreemde arbeidskrachten geweerd en verbod loon arbeid van de gehuwde vrouw behalve als zij kostwinster is. De mammonnistische samenleving zul len wij moeten ombouwen in een christe lijke samenleving. Het egoisme zal er bij den mensch ook bij den christelijken mensch uitmoeten. Aan het eind van zijn toespraak werd door spr. scherp veroordeeld het loslaten van de diepere beginselen door den minis ter-president en het doorvoeren van de neutraliteitspolitiek om er dan nog op te wijzen dat de huidige regeeringspolitiek niet de instemming heeft van vele chris tenen. Tenslotte wekte spr. met kiem op zich aan tesluiten bij de C. D. U. Na afloop was er gelegenheid tot debat. BINNENLAND. Minister-president Colijn spreekt per radio met de Uiver-bemanning. (Laatste Berichten, le Blad). Te Leiden is heden de 79ste algemeene vergadering der Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde gehouden. (Laatste Ber., le Blad). Minister Marchant spreekt op Maandag 29 October voor de radio over „De laatste spellingsronde". (Binnenland, 3e Blad). Twee Hollanders per rijwiel naar Java; tocht over 16000 KJ!L door 14 landen. (3e Blad). Auto te Rijssen door een trein gegrepen; een doode en één zwaar gewonde. (Gemengd, 3e Blad). De Comet, van Jones en Waller, vierde in de Melbourne-race. (Sport, 3e Blad eni Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. De vlootbesprekingen te Londen. (Buiten land. 3e Blad en Tel., le Blad). De geloofsstrijd in Mexico. (Buitenland, 3e Blad en Tel., le Blad). In Amerika dreigt weer een textielstaking (Buitenland, 3e Blad). CENTR. BOND VAN WERKMEESTERS EN ANDER OPZICHTHOUDEND PERSONEEL. De Leidsche afdeeling bestaat 15 jaar. Bovenstaande afdeeling herdenkt Zater dag a.s. haar 15-jarig bestaan, hetgeen dor de verschillende vacantie's eerst heden gevierd wordt. Een. kort historisch over zicht laten wij hier volgen. 5 Juni j.l. was het vijftien jaar geleden dat de afdeeling Leiden van den Centralen Bond van Werkmeesters werd opgericht in het oude .Zomerzorg". Het initiatief hiertoe ging uit van de Haagsche afdeeling en het bleek, dat door de oprichting in een behoefte voorzien werd, wamt reeds dadelijk traden twee en dertig heeren als lid toe. Dit aantal groeide gestadig aan, zoodat er een tijd was. dat de afdeeling Leiden ruim 130 leden telde. Ze leed echter een gevoelig verlies toen zij de z.g. „duizend- pooters" aannemers van metselwerken van de, ledenlijst moest afvoeren, doch zij her stelde zich van dezen slag. zoodat de af deeling nu 122 leden telt. Dit gunstig resultaat is in het bijzonder te danken aan de goede leiding van den voorzitter den heer Buschgens. die reeds vele jaren achtereen deze gewichtige be stuursfunctie bekleedt. Van de oprichters zijn er nog 7 in de afdeeling hetgeen Zaterdagavond herdacht zal worden. Uit de boeken van den penningmeester blijkt, dat er behalve de niet genoeg te waardeeren en niet te boeken moreele steun, ook in ruime mate financieele bij stand verleend werd uit de werkloozenkas en het werkmeestersondersteuningsfonds. Dat er een hechte band tusschen de leden bestaat, bleek vaak bij excursies. St. Nicolaasfeesten en vergaderingen. Er is dam ook alle reden om met voldoening op deze afgeloopen 15 jaar terug te zien. Daarom heeft een feestcommissie de taak op zich genomen om in samenwerking met het bestuur aan de leden een feest aan te bieden zoodat dit feit niet onopgemerkt voorbij gaat. Het geheel is saamgevat in een keurig programma Dit feest zal ln het nieuwe „Zomerzorg" Dlaats vinden. Wij komen hierop nader terug. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het taalkundig doctoraal examen Indologie de heer G. Burger Hillegersberg 1 en voor het candidaats- examen Theologie de heeren C. C. G. Vis ser (Rotterdam) en F. C. Kleinman (Leiden) BOND VAN JONGE LIBERALEN. Gisteravond werd ln Zomerzorg de eer ste bijeenkomst gehouden van den herfst- studieeursus georganiseerd door de afd. Leiden van den Bond van Jonge Libe ralen. Prof. mr. C. J. de Vries hield een inlei ding over het Koningschap. De inleider behandelde eerst den wijsgeerigen grond slag en de staatsrechtelijke structuur van de monarchie in het algemeen en sprak vervolgens over de bijzondere beteekenis van het Oranjehuis voor het Nederlgnd- sche volk. Aan de zeer geanimeerde nabespreking, die na de pauze plaats vond, werd door velen deelgenomen. Tot slot dankte de voorzitter den spreker en wekte de aan wezigen op, de volgende bijeenkomst bij te wonen waar mr. N. J C. M. Kappeyne van de Coppello zal spreken over de De mocratie.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1